Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: F1világ.hu
F1világ Fórum > Élet a versenypályán kívül > Szerkesztőknek
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68
Bud Spencer
nekifutunk mégegyszer
arra kérünk mindenkit hogy ide tényleg csak az oldallal kapcsolatos dolgok kerüljenek

az eltávozási bejelentések/moderációszidások/egymás kibeszélése etc. kerüljenek az eddigi topikba
amely offtopikká változik
oda mehet minden ami máshová nem fér bele
az itt landoló offok, személyes dolgok átkerülnek oda

köszönet
Bud Spencer
Emlékeztetőül:

FIGYELEM !

egyeztetve bud kollégával és figyelembe véve pár segítőnek szánt a javaslatot mától a következők lépnek érvénybe :

1. személyeskedés 3 nap ban (jelzők, akárcsak kérdés formájában is )
2. általánosítás esetén ( hülyekimisek, csalóalonzósok pl ) 1 hét ban
3. durva sértések, rasszista megnyilvánulások, másokban rossz érzést keltő fotók megjelenítése 2 hét ban
4. ha valaki csak azért regisztrál hogy más kedvencét fikázza előbb privátban figyelmeztetés utána 1 hét ha ez sem segít akkor perm
5. aki banon van az továbbra is eltiltásra számíthat az új regjeivel-mindnek volt oka bármelyik moderáció is zárta ki őket

ha egymással akartok szópárbajt vívni ( klasszikus kimi-massa például ) azt megtehetitek az aktuálisban vito vitatopikjában, ott elnézőbbek leszünk-viszont személyeskedés, általánosítás ott sem megengedett

megkérnék mindenkit hogy több toleranciával bírjon a fórumtársai irányába, az újak pedig előbb nézzenek körül, ízlelgessék a fórum hangulatát, mielőtt egyből belecsapnak a közepébe

ha ezeket maradéktalanul betartja mindenki, akkor ismét jó hangulatú fórumunk lehet
Bud Spencer
tarzaan Schumitopikban elkövetett hülyegyerekezésért 3 napig pihen
bonus6 és pepperoni a hírek között elejtett parasztozásért szintén
nm_
A fórum topik zárva van, ezért a technikai jellegű kérésemmel ide fordulok:
- A Brawn topik nevét meg kéne toldani az új tulajdonos nevével vagy simán át kéne nevezni. Feleslegesnek tartok létrehozni egy új topikot.

Bud Spencer
IDÉZET(nm_ @ Nov 22 2009, 12:09) *
A fórum topik zárva van, ezért a technikai jellegű kérésemmel ide fordulok:
- A Brawn topik nevét meg kéne toldani az új tulajdonos nevével vagy simán át kéne nevezni. Feleslegesnek tartok létrehozni egy új topikot.

jó helyre írtad ez a topik erre való
megtörtént
nm_
IDÉZET(Bud Spencer @ Nov 22 2009, 12:20) *
megtörtént

Köszi, gyors voltál! rolleyes.gif
Mochok85
IDÉZET(Bud Spencer @ Nov 22 2009, 12:20) *
megtörtént

Nagy kérés lenne ha a MercedesGP topic alcímét(vagy mi is az) átírnátok "A hajdani Hondához és Brawnhoz hű hódolók harca hovatovább!"-ról valami Mercedes jellegű mottóra?
Bud Spencer
IDÉZET(Mochok85 @ Nov 22 2009, 01:06) *
Nagy kérés lenne ha a MercedesGP topic alcímét(vagy mi is az) átírnátok "A hajdani Hondához és Brawnhoz hű hódolók harca hovatovább!"-ról valami Mercedes jellegű mottóra?

mire gondolsz ?
az eredeti cím ki lett egészítve brawn-nal
akkor a hondás és brawnos cikkek értelmüket veszíthetik
hunnylander
IDÉZET(Mochok85 @ Nov 22 2009, 01:06) *

A csapat image/marketing neve Silver Arrow lesz, az alcím lehetne Ezüstnyilak. Most már gyári német a csapat, az elődök szurkolói nem szükségszerűen foglalkozik már velük, viszont a Mercedes márkának sok rajongója van.

A McLaren topik alcímét is jó lenne módosítani.

Először is, amióta csak először olvastam, soha sem tetszett. Pejoratív (mert nem is mclarenes nyitotta) és már nem helytálló, mert a csapat és az autó nem fekete. És az evil image rásütése undorít. A csapat a Forma-1 legtradicionálisabb és legsikeresebb brit versenymanufaktúrája, emberibb, mint azt a hűvösen elegáns arculata sugallja első ránézésre.

We exist to win, egy ilyen idézet jobban megfelelne alcímnek, ha a topik szurkolói klub.
Mochok85
IDÉZET(Bud Spencer @ Nov 22 2009, 01:09) *
mire gondolsz ?
az eredeti cím ki lett egészítve brawn-nal
akkor a hondás és brawnos cikkek értelmüket veszíthetik

Ez is igaz de így meg olyan hatása van mintha nem is a Mercedes fanok topicja lenne, hanem a két egykori csapaté.
Olyan átmatricázott íze van már így is a csapatnak, ez a topic átmatricázása még csak fokoz ezen. sad.gif
...mindegy, végülis tényleg értelmét veszítené a sok Honda/Brawn cikk...
Mochok85
IDÉZET(hunnylander @ Nov 22 2009, 01:24) *
A csapat image/marketing neve Silver Arrow lesz, az alcím lehetne Ezüstnyilak. Most már gyári német a csapat, az elődök szurkolói nem szükségszerűen foglalkozik már velük, viszont a Mercedes márkának sok rajongója van.

A McLaren topik alcímét is jó lenne módosítani.

Először is, amióta csak először olvastam, soha sem tetszett. Pejoratív (mert nem is mclarenes nyitotta) és már nem helytálló, mert a csapat és az autó nem fekete. És az evil image rásütése undorít.

We exist to win, egy ilyen idézet jobban megfelelne alcímnek, ha a topik szurkolói klub.

Meghagytam másnak hogy kimondja.. biggrin.gif
Bud Spencer
nekem mindegy módosítottam
egyéb óhaj ?
hunnylander
IDÉZET(Bud Spencer @ Nov 22 2009, 02:08) *
nekem mindegy módosítottam
egyéb óhaj ?

Köszönöm/köszönjük szépen!
braziLook
Köszön szépen a moderátoroknak, a szurkolói topicban az átszervezést!

braziLook
nm_
IDÉZET(hunnylander @ Nov 22 2009, 02:27) *
Köszönöm/köszönjük szépen!

Nem akarok kukacoskodni, de valahogy nem kéne jelezni az alcímben, hogy ez a megboldogult Brawn topikja volt egykoron?
hunnylander
IDÉZET(nm_ @ Nov 22 2009, 06:13) *
Nem akarok kukacoskodni, de valahogy nem kéne jelezni az alcímben, hogy ez a megboldogult Brawn topikja volt egykoron?

Akik ismerték a Brawnt, azok ezt tudják vagy tudhatják (a topiknyitás időpontjából is). A tudatlan neo-MGP-fanoknak meg mindegy. Egy normális fan ismeri a csapata történetét, hogy hogyan pottyant az F1-be.
Zoli
IDÉZET(hunnylander @ Nov 22 2009, 06:34) *
Akik ismerték a Brawnt, azok ezt tudják vagy tudhatják (a topiknyitás időpontjából is). A tudatlan neo-MGP-fanoknak meg mindegy. Egy normális fan ismeri a csapata történetét, hogy hogyan pottyant az F1-be.

Egyetértek, ennyi erővel végig lehetne vezetni a Tyrrellig is. Mint ahogy a többi csapatnál sincs feltüntetve az elődcsapat, így itt sem kell. Szerintem.
nm_
IDÉZET(Zoli @ Nov 22 2009, 06:38) *
Egyetértek, ennyi erővel végig lehetne vezetni a Tyrrellig is. Mint ahogy a többi csapatnál sincs feltüntetve az elődcsapat, így itt sem kell. Szerintem.

Nekem 8, csak gondoltam ne nyissanak feleslegesen egy Brawn topikot azok akik 2009-en akarnak merengeni pár év múlva és nem elég figyelmesek

Egyébként akkor törölhető a spyker és honda topik is.
Bud Spencer
IDÉZET(nm_ @ Nov 22 2009, 07:11) *
Nekem 8, csak gondoltam ne nyissanak feleslegesen egy Brawn topikot azok akik 2009-en akarnak merengeni pár év múlva és nem elég figyelmesek

Egyébként akkor törölhető a spyker és honda topik is.

ha nyitnak töröljük
a régi topikok mint a spyker már elévültek oda senki nem írogat maximum heccből
viszont a változásokra figyelni fogunk
a következő valószínűleg a bmw topik átnevezése lesz
ha valaki netán nyit egy újat azt átlapátoljuk az átkeresztelt qadbak ?-topikba

a többinél dettó
Terence Hill
icekimigod ment az előző nickje NUKU után
Chips
Nem kéne nyitni egy olyan topikot, ahol normális keretek között megbeszélhetjük a fórum ügyes-bajos dolgait?

Előbb, vagy utóbb ez a topik így is, úgy is átvenné a szerepét.
forza
Először is az a véleményem, hogy a Zúzdát meg kellene nyitni, de valóban más névvel, mert ez bár poénos, de azt sugallja, hogy ott mindent szabad. Ami nem igaz. Viszont szükség van egy oylan topikra, mert pár nap alatt is észrevehető volt, hogy a többi topikban sokkal normálisabb hangnemben folytak a párbeszédek. Szóval midnenképp kell egy topik, ahol lehet összezörrenni (persze ésszerű keretek között, normális hangnemben!!!), és ahol lehet haverkodni, beilleszkedni esetleg az újaknak, megmondani nekik, mit csinálnak rosszul, jó fele terelni őket stb.

Másrészt arra is reagálnék, amit Chips írt Peppével kapcsolatban. Egyet meg kell érteni: ahányan vagyunk, annyifélék vagyunk. Egyszerűen azt látom, hogy nincs meg a kellő tolerancia. Egyet viszont el kell fogadni: minél többen vagyunk a fórumon, annál több és többféle ember lesz jelen. Minél többféle ember van jelen, annál nagyobb az esély rá, hogy lesz, aki úgy viselkedik, ahogy azt a közösség nagy része nem komálja (ld. braziLook topiknyitogatásai pl. meg napi 120 hsz-ei). Ugyanakkor az a véleményem, hogy az nem megoldás, ha lefasszopózunk, tahózunk, szarkeverőzünk, kutyázunk, butázunk valakit, főleg, hogy a fotelből ülve és a monitort nézve halvány lila fingunk nem lehet arról, ki milyen ember valójában...

Amikor meg arról papolunk, hogy így a fórum úgy a fórum, akkor azt tartsuk szem előtt, hogy a fórum mi magunk vagyunk, akik benne részt veszünk, postolunk, beszélgetünk, idejárunk néha szórakozni stb. Először is nézzünk magunkba, én ezt teszem a magam esetében. Hiba van mindenkiben, elsődlegesen azzal teszünk valamit, ha a mi saját hülyeségeinket próbáljuk visszafogni, nem azon agyalni, hogy ki más miatt vált ilyenné a fórum, kit kellene permbannolni stb. Annak, hogy olyanok is beregeltek ide, akik nem idevalók lennének, mi is okai vagyunk.
Bud Spencer
IDÉZET(forza @ Nov 24 2009, 10:33) *
Először is az a véleményem, hogy a Zúzdát meg kellene nyitni, de valóban más névvel, mert ez bár poénos, de azt sugallja, hogy ott mindent szabad. Ami nem igaz. Viszont szükség van egy oylan topikra, mert pár nap alatt is észrevehető volt, hogy a többi topikban sokkal normálisabb hangnemben folytak a párbeszédek. Szóval midnenképp kell egy topik, ahol lehet összezörrenni (persze ésszerű keretek között, normális hangnemben!!!), és ahol lehet haverkodni, beilleszkedni esetleg az újaknak, megmondani nekik, mit csinálnak rosszul, jó fele terelni őket stb.

Másrészt arra is reagálnék, amit Chips írt Peppével kapcsolatban. Egyet meg kell érteni: ahányan vagyunk, annyifélék vagyunk. Egyszerűen azt látom, hogy nincs meg a kellő tolerancia. Egyet viszont el kell fogadni: minél többen vagyunk a fórumon, annál több és többféle ember lesz jelen. Minél többféle ember van jelen, annál nagyobb az esély rá, hogy lesz, aki úgy viselkedik, ahogy azt a közösség nagy része nem komálja (ld. braziLook topiknyitogatásai pl. meg napi 120 hsz-ei). Ugyanakkor az a véleményem, hogy az nem megoldás, ha lefasszopózunk, tahózunk, szarkeverőzünk, kutyázunk, butázunk valakit, főleg, hogy a fotelből ülve és a monitort nézve halvány lila fingunk nem lehet arról, ki milyen ember valójában...

Amikor meg arról papolunk, hogy így a fórum úgy a fórum, akkor azt tartsuk szem előtt, hogy a fórum mi magunk vagyunk, akik benne részt veszünk, postolunk, beszélgetünk, idejárunk néha szórakozni stb. Először is nézzünk magunkba, én ezt teszem a magam esetében. Hiba van mindenkiben, elsődlegesen azzal teszünk valamit, ha a mi saját hülyeségeinket próbáljuk visszafogni, nem azon agyalni, hogy ki más miatt vált ilyenné a fórum, kit kellene permbannolni stb. Annak, hogy olyanok is beregeltek ide, akik nem idevalók lennének, mi is okai vagyunk.

látom alakul smile.gif
nem fogjuk kibővíteni a szankcionálási rendszert a provokálással egybekötött uszítások miatt
hanem egyénileg mérlegelünk
normális keretek között hogy miért nem lehet megmaradni

ötleteljetek a zúzda új nevével kapcsolatban
forza
IDÉZET(Bud Spencer @ Nov 24 2009, 10:37) *
látom alakul smile.gif
nem fogjuk kibővíteni a szankcionálási rendszert a provokálással egybekötött uszítások miatt
hanem egyénileg mérlegelünk
normális keretek között hogy miért nem lehet megmaradni

ötleteljetek a zúzda új nevével kapcsolatban

Csúszda? laugh.gif

Na jó, ez csak vicc volt. De először is, mielőtt kitalálunk bármit is, azt kellene eldönteni, tényleg feltétlenül kell-e. Mert oké, hogy szerintem igen, de pl. Eulo szerint már van így is elég offtopik. Valamiféle szavazás erről mondjuK? Nem tudom, ezt a részét Rátok bízom.

Ha viszont megmarad, akkor mindenképp valami humoros név kell, ami egyben kifejezi azt is, hogy offtopik, de mégis moderált, kulturált formában szabad ide is írni, nem tahó paraszt módjára.

Valami olyasmi, hogy "Kuka - minden, ami máshol OFF biggrin.gif" például találó lehetne - de nem azt mondom, hogy ez legyen, csak próbálok legalább valami alapötletet adni, hogy megforgassa mindenki az agytekervényeit.
hunnylander
OFF1világ, egy topic a közösségért (cím, alcím)

És barátságos könnyed témákkal kell indítani, és nem annak tekinteni, hogy az a dühöngő. Ha meg valakinek nincs szüksége rá, nincs pozitív vagy minimum neutrális hozzáállása a topikhoz, hanyagolja!
Lancelot
Pár napig nem voltam, így nem is tudom igazán mi történt itt, visszaolvasni meg sem időm, sem kedvem nincs. Ezért nem értem miféle rettenet vonult végig a fórumon, ami fejeket kaszált és azt sem értem mi ez a "zúzda" topik. Azt különösen nem értem, hogy pár nap alatt hogyan lett benne 68 oldalnyi anyag. De mindegy is. A jobbító szándékot én megértem és támogatom is.

Ahogy már annyi helyen elmondtam, a legjobb moderáció a közösség moderációja. Tehát ha valaki ostobaságokat ír, ha antiszociális, akkor a közöségnek kell elsősorban lerendezni. Vagy "agyonhallgatással" vagy pedig kipöccintéssel. Én alapvetően moderáció ellenes vagyok. Ugyanis bármennyire is interneten írunk, némi önkontrollja mindenkinek kell, hogy legyen.

A moderációból legfeljebb azt tudom elfogadni, ha törölnek írásokat vagy figyelmeztetnek. A ban-t, mint olyat a magam részéről abszolúta elutasítom. Hogyan is lehetne egy ugyanolyan fórumozónak, mint a másiknak előjoga a másikkal szemben? Ráadásul a moderátorság - mint hatalom - adott esetben torzíthatja a jellemet és visszaélésekre adhat okot. Ezt más fórumon tapasztaltam. Van olyan moderátor ott, aki személyesen, négyszemközt mézesmázos, dörgölődző, aztán a fórumon meg kiéli a hatalomvágyát és kéjelegve banolgat, sőt fenyeget vele. (Jelzem a fórumhoz pedig ott semmit nem tesz hozzá, néhány szavas vakkantásaival. Lányegében csak azért van, hogy mások életét megkeserítse.) Nos, mint mondom nem ezen fórum moderátorairól beszéltem, csak, mint potenciális reaálitásról akár itt is.

A topikok számának gyarapodását ugyan magam sem támogatom, de a tematikus tokiko viszont segítik egy fórum áttekinthetőségét. Ahogy már sokaknak leírtam priviben is, számomra ennek a fórumnak az egyik legriasztóbb része, hogy a cikkekre, rásokra külön topik nyílik, ahol azokat kibeszélik a tagok. A cikk topikok ugyanis feledésbe merülnek egy idő után, míg a tematikus topikokban évek múlve is meg lehetne találnia könnyen egy-egy hozzászólást. Ráadásul pl. egy-egy futamhétvégét is nem a futam topikban, hanem az arról tudósító cikk topikjában beszélnek itt ki a felek. Ez szerintem abszolúta nem szerencsés. Áttekinthetetlen, rideg, stb. Persze ez csak egy vélemény. Én megszoktam más fórumokon, hogy tematikusan építkeznek. Ha valaki egy-egy cikkre akar reagálni, azt beteszi mondjuk egy pilóta topikjába és ott lehet vitakozni arról. Nem kell ezért külön topik szerintem.

Na mindegy! Bocs, ha zavartam!
Zava
igazából a zúzdára jelenlegi formájában tényleg nincs szükség, arra ott volt eddig is ez a topic:
http://forum.f1vilag.hu/index.php?showtopi...t=0&start=0
"Ide lesznek helyezve a máshova nem illő hozzászólások. Ez nem jelenti azt hogy itt nem lesz moderáció, vagy nem lesz törölve. Jelenleg arra szolgál mindössze, hogy a mindenhova beszivárgó személyeskedő és nem személyeskedő (de mindenképpen off) hsz-eket egy helyre irányítsuk"
csak el lett felejtve.
a másik, amit már Funes is írt, túl sok a topicnyitogatás. egy rakat témát össze lehetne vonni, stb. illetve nem tudom ez mennyire megvalósítható, de témát (akár egy bizonyos hsz-szám alatt, de) csak moderátori engedéllyel lehessen nyitni.
végül de nem utolsósorban itt van ez a topic, félig-meddig afeledés homályába merülve:
http://forum.f1vilag.hu/index.php?showtopi...t=0&start=0
az újaknak tessék ezt nagyon komolyan venni! illetve valahogy még meg lehetne oldani, hogy szem előtt maradjon.
bixi
Esetleg lehetne: F1vilag Szakszerviz..........mert az olyanokban jobb esetben,mindig talalnak megoldast a problemakra......
Zoli
Körülnéztem a Csevegőben és van egy-két topik, amire nincs már nagy szükség:
UEFA Euro 2008
XXIX. nyári olimpiai játékok
Schimán - Forma1 He-He-He
S.O.S, Hát, hogy baj van
Betonkeverő - ennek a topiknak a szerepét talán átvette a szerepét a Zúzda és már egy jó ideje "feledésbe merült" biggrin.gif
Hataron tuli magyarok.....>:D< - talán erre sincs nagy szükség, nyár óta egy hsz sem érkezett ide és az egész topik 8 hsz-ből áll.
Bud Spencer
IDÉZET(Zoli @ Nov 25 2009, 05:39) *
Körülnéztem a Csevegőben és van egy-két topik, amire nincs már nagy szükség:
UEFA Euro 2008
XXIX. nyári olimpiai játékok
Schimán - Forma1 He-He-He
S.O.S, Hát, hogy baj van
Betonkeverő - ennek a topiknak a szerepét talán átvette a szerepét a Zúzda és már egy jó ideje "feledésbe merült" biggrin.gif
Hataron tuli magyarok.....>:D< - talán erre sincs nagy szükség, nyár óta egy hsz sem érkezett ide és az egész topik 8 hsz-ből áll.

jogos
ha mások is egyetértenek akkor törölhetők akár
braziLook
IDÉZET(Bud Spencer @ Nov 25 2009, 05:42) *
jogos

Én egyetértek a törléssel. Alig van bennük hsz, nem írnak beléjük, és a Betonkeverő-nek már a Zúzda miatt szerepe sincs. Tehát támogatom a törlést!
Pepperoni
Üdvözletem!

Há tűnt Schumi az aláírásomból?
Bud Spencer
IDÉZET(Pepperoni @ Nov 25 2009, 05:45) *
Üdvözletem!

Há tűnt Schumi az aláírásomból?

ott van az a helyén blink.gif
én látom
Pepperoni
IDÉZET(Bud Spencer @ Nov 25 2009, 05:47) *
ott van az a helyén blink.gif
én látom

Szerk.: Probléma megoldva. Mozilla volt vicces kedvében.
Tarzaan
Kedves Üzemeltetők!

A belső levelező kapacitása több, mint szánalmas!

Lancelot
IDÉZET(Bud Spencer @ Nov 25 2009, 05:42) *
jogos

A foci EB-s és Olimpia topikot anno én nyitottam és így, mint topik nyitó miattam mehet a süllyesztőbe!

Ennek analógiájaiként viszont akkor megfontolandó, hogy a tavalyi, tavalyelőtti futam topikok is követhetik, hiszen azok is aktualitásukat veszítették nyilván. A cikkekre nyitott topikokról (mondjuk a tavalyiaktól visszafelé!) nem is beszélve.
nm_
IDÉZET(Funes @ Nov 25 2009, 07:44) *
A foci EB-s és Olimpia topikot anno én nyitottam és így, mint topik nyitó miattam mehet a süllyesztőbe!

Ennek analógiájaiként viszont akkor megfontolandó, hogy a tavalyi, tavalyelőtti futam topikok is követhetik, hiszen azok is aktualitásukat veszítették nyilván. A cikkekre nyitott topikokról (mondjuk a tavalyiaktól visszafelé!) nem is beszélve.

Akkor már lehetne csinálni nekik egy közös gyűjtőt, mégse vesszenek el teljesen. Pl egy sztenderd Olimpia topik és egy ugyan ilyen F1 előző szezonok topik.
James Hunt
másutt ezt úgy oldják meg, hogy archív és lezárják.
Zoli
A Paddock Club "alatt" van egy elírás:

"Mivel ők a fórum magja, akik rendszerint szórakozni, kikapcsolódni járnak ide..."
cat_doll
IDÉZET(James Hunt @ Nov 25 2009, 08:38) *
másutt ezt úgy oldják meg, hogy archív és lezárják.

Logikus... rolleyes.gif Szerintem itt is így kéne!
Fafa
Sziasztok!

Régi kívánalom teljesül most, elindul a "Paddock Klub".

A részletek megtekinthetők a házirendben és kiemelve is a klub "ajtaján" kifüggesztve, amit a Szerkesztők topic alatt találtok.

Fontos, hogy ez nem azért jött létre, hogy most a "Paddock Klub"-osok uraskodhatnak a sima userek felett, hanem azért mert régóta fórumunk valamiért megbecsültebb tagjai. Bárki be- és kikerülhet. Célunk rovábbra is a kulturált fúrumozás biztosítása, és hogy jól érezzétek magatokat, ugyanakkor kicsivel több felelőséggel is jár a klubtagság.

Első körben 21 fő kerül be a "Paddock Klub"-ba:

vingaal
IDÉZET(Pepperoni @ Nov 25 2009, 05:51) *
Szerk.: Probléma megoldva. Mozilla volt vicces kedvében.

Szerintem a képfeltöltés.hu szórakozik, legalábbis az én aláírásom is eltünedezik néha- néha! Illetve nem mindig érhető el az oldal(képfeltöltés.hu) wink.gif
hunnylander
IDÉZET(Fafa @ Nov 25 2009, 09:38) *
Sziasztok!

Régi kívánalom teljesül most, elindul a "Paddock Klub".

A részletek megtekinthetők a házirendben és kiemelve is a klub "ajtaján" kifüggesztve, amit a Szerkesztők topic alatt találtok.

Fontos, hogy ez nem azért jött létre, hogy most a "Paddock Klub"-osok uraskodhatnak a sima userek felett, hanem azért mert régóta fórumunk valamiért megbecsültebb tagjai. Bárki be- és kikerülhet. Célunk rovábbra is a kulturált fúrumozás biztosítása, és hogy jól érezzétek magatokat, ugyanakkor kicsivel több felelőséggel is jár a klubtagság.

Első körben 21 fő kerül be a "Paddock Klub"-ba:

- pontosan és hitelesen kitöltött adatlap, lehetőleg fényképpel, hiszen a korrekt mondandóját az ember ilyen formán is tudja vállalni a közösség előtt

Vállalom a véleményem, de ehhez nem kell, hogy fotót kérjenek tőlem. Nekem már éltek vissza a nevemmel, e-mail címemmel olyanok, akik f1-es fórumon pikkeltek rám és bosszút akartak állni (nem részletezem, nem akarok ötleteket adni), ehhez én nem adom a fotómat. A teljes nevemet mindenki megtudhatja, pusztán ha már válasz e-mail-t kap tőlem. Koromra is kérdeztek rá, akiket érdekelt, azt is elmondtam, de a profilomat ennél jobban nem fogom kitölteni. Annak meg 1001 oka lehet, hogy nem tudtam és/vagy nem is akarok fórumtalálkozókon részt venni. Ha emiatt nem értékelnek, sajnálom.
Eulo
IDÉZET(Clyde @ Nov 26 2009, 09:53) *
Ez tenyleg jogos!
Ha gondolod, azonnal fel is vetem szavazasra a klubban.

Reagalnek egyben akkor par masik kedves tagnak is.

Bizsu: Mint lathatod, reszben pontosan a te folyamatos okoskodasod es provokalasod szulte ezt a helyzetet. Mostmar megvan a kozosseg - es nemcsak a moderatorok - lehetosege arra, hogy pont az ennyire renittens, es az orrat mindenbe beleutot tagokat, ha mar merhetetlenul elviselhetetlen, a forumon kivul tudjuk. a 7-1-edre nem lennek korantsem buszke, Te magad is tudod, hogy siman osszejott volna a 10 meg topikzaras elott, erre itt vigeckedsz tovabb. Direkt csesztetni jarsz ide, amire semmi szukseg. Es az onerzetedbol sem kerunk, sem a jotanacsaidbol. Hunnylanderert meg nem neked kell kiallni.

Hunny: Mivel ez a forum nem nethuszarok, trollok es kamuregek gyujtohelye kivan lenni, ezert kerlek ertsd meg, es tartsd tiszteletben, hogy a PC-osok nagy resze eloben is ismeri egymast, es ez nemcsak egy virtualis, hanem valos F1-et erto es kedvelo kozosseg. Termeszetesen nem kotelezo a fenykep - ott van hogy lehetoleg! - Zoli is ugy tag, hogy nem volt kint talan egyszer sem fotoja. Termeszetesen en is tudataban vagyok annak, hogy milyen durva visszaelesek is vannak, mivel rengetegszer fordul elo olyan, hogy erv hijan a bukott fel vendettat szervez, kozossegi oldalakon kutat valos adatok utan, es azzal szemelyeskedik, probalja a masikat kellemetlen helyzetbe hozni, adott esetben fenyegeti. Magam is eltem at ilyet, igy teljesen meg tudom erteni az allaspontod. Mindamellett hogy tiszteletben tartom hogy Te is rengeteget teszel hozza a forum F1-es szakmaisagahoz, mint embert meg nem ismerunk, pedig azt hiszem invitaltunk epp eleget forumtalalkozora, akar tifosival egyutt. Ugy gondolom akkor lenne igazsagtalan a dolog, ha mondjuk O a listan lenne, es Te nem. Ugyanakkor ha azt nezem, a fo "erdekcsoportok" (Kimi-Alonso-Hamilton) boven kepviselve van a klubban is, mar jelenleg is. Azt hiszem ezzel a szosszenettel melt valaszt adtam nem draga Bizsu kolleginanak is arra a kerdesere, hogy itt megis milyen baratsagok vagy valami van a hatterben, es most egyaltalan nem ecsetelnem, hogy milyen valos eletbeli mulatsagokat eltunk mar meg egymassal - ami borzaszto ertek a mai vilagban, es igen ezt vedeni kell virtualis formaban is, pontosan a mar sokat emlegetett trollkodo, kamu nethuszaroktol. Igazad lehet, ha felvetned hogy dehat a listan vannak olyanok is, akik meg nem voltak 1 forumtalalkozon se, de mint lathatod tervben van. De pl. Gabor-t aki kulturaltan forumozik, naprakesz NASCAR-bol nyilvan nem tudjuk elhivni Kanadabol forumtalalkozora, talan bixi-t se Oesterreichbol, vagy Katit is csak nehezen Hollandiabol. Ez a forum emberi, es szeretnenk ha az is maradn, az osszes marhasagaval egyutt! Es ehhez nincs szuksegunk megmondojanosok meg napi 120 ebbol legalabb 80 felelslegest de legalabb idegesitot iro arctalan szemelyek asszisztalasara.

Nem feltétlenül értek egyet ezzel a módszerrel, de valahol jogos... Hunny, tifosi, Szlavo, nm azért nem kerültek fel gondolom, mert nem ismerjük őket.

Lehetett volna úgy is csoportani, hogy bizonyos hsz szám (mondjuk 2000) fölötti tagok.
Zoli
IDÉZET(Euloálius @ Nov 26 2009, 10:04) *
Nem feltétlenül értek egyet ezzel a módszerrel, de valahol jogos... Hunny, tifosi, Szlavo, nm azért nem kerültek fel gondolom, mert nem ismerjük őket.

Lehetett volna úgy is csoportani, hogy bizonyos hsz szám (mondjuk 2000) fölötti tagok.

Ezzel meg én nem értek egyet. tongue.gif biggrin.gif
Így akarva-akaratlanul is bekerülnének később olyan tagok, akiket nem biztos, hogy "beszavaznánk".
Zava
IDÉZET(Euloálius @ Nov 26 2009, 10:04) *

vagy teszem azt forza... nem egyesek személye ellen irányul a "követelmény" vagy mi, nem kell senkinek paranoiáskodnia.
Clyde
IDÉZET(Euloálius @ Nov 26 2009, 11:04) *

Aha, azt Cola/Algida/brazilfolyas stb. 10 napon belul elerne, tehat hulyeseg.

Egyaltalan nincs kizarva Hunny, tifo, Slavo, sot Tifo sem.
Egyreszt, ha megszavazzuk oket, akkor nyilvan tagok.
Masreszt, semelyikunk sem kivan nyilvanvalo nethuszarokkal pajtaskodni, erre meg abszolut alkalmasak a forumtalalkozok. Volt mar rengeteg szervezodes, valamelyikre el lehet jonni, nyilvan eloben meg erdekesebb 1-1 futam megnezese, roadshow, WSR, Forma-1, vagy hasonlo szakerto, humoros akkor talan mar eloben is haverok/baratok kozott.
Eulo
Egyébként hogy valóban értelme legyen a dolognak, a PC ne a Szerkesztők részlegben legyen, mert úgy kutya nem fog beleírni, max chat címszó alatt.

A cikkeken kívül minden alrovatot csak a PC-sek használhatnának!

Ezesetben a többi ismert, de személyesen nem látott törzstag is bekerülhetne.
Clyde
IDÉZET(Euloálius @ Nov 26 2009, 11:11) *
Utána ki és be is lehetne szavazni. Mondjuk be nem annyira, de ki azért igen, aki méltatlanná válik.

Nem cel tomegbazist epiteni, mert akkor ennyi erovel vegyuk fel az egesz forumot, es akkor tartsunk napi kiszavazoshowt mint egy valosagshowban.
Itt azok erezzek jol magukat, akik kelloen tettek mar le valamit az asztalra, ugyanakkor mar tettek a masikert id valamit, akar kozossegi szinten. Konzervativ ertek, manapsag nem divat. A felszines nethuszarkodasbol eleg, legalabbis itt. Aki ezt nem erti meg, annak pech.
Clyde
IDÉZET(Euloálius @ Nov 26 2009, 11:12) *
Egyébként hogy valóban értelme legyen a dolognak, a PC ne a Szerkesztők részlegben legyen, mert úgy kutya nem fog beleírni, max chat címszó alatt.

A cikkeken kívül minden alrovatot csak a PC-sek használhatnának!

Ezesetben a többi ismert, de személyesen nem látott törzstag is bekerülhetne.

Nem cel a fel forumot atalakitani, es tul nagy melo is lenne.
Igy az ujoncok sem tudnanak minden forumban ervenyesulni.
Itt annyi az elony, hogy PC-s ha a topikjaban szemetet lat, tudja torolni (es figyelmeztetni) , ha tovabbra is renittens valaki, akkor az meg mar a mod. dolga.

Nem is akarjuk hogy mindenki esz nelkul irogasson a PC kuloln topikjaba, ott csak a a fontos dolgokat beszeljuk meg, hogy talakozo hol, ki az aki nem felel meg es kiborito, kit veszunk fel, es milyen whiskyt milyen szivarral igyunk. biggrin.gif
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.