Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Rejtő Jenő Fan Club
F1világ Fórum > Élet a versenypályán kívül > Csevegő
Oldalak: 1, 2
Szlavo
Gondoltam vagyunk páran akik szeretjük.A kedvencem tőle a Csontbrigád nekem.Több tucatszor képes voltam elolvasni. cool.gif
still
IDÉZET(Szlavo @ Jul 5 2009, 05:36) *
Gondoltam vagyunk páran akik szeretjük.A kedvencem tőle a Csontbrigád nekem.Több tucatszor képes voltam elolvasni. cool.gif

Az első tőle a 14 karátos autó volt,még kissrác koromban.
Egy hete olvastam újra a Fehér foltot.
Kedvencem az Elveszett cirkáló.
befana
IDÉZET(still @ Jul 5 2009, 05:47) *

Én mindet imádom és nyaralni nem is indulok legalább egy Rejtő kötet nélkül-mely rossz szokásomat immár a lányomra is ráragasztottam-,amivel rögtön hökkent tekintetek kereszttüzében találhatja magát az ember a napozóágyról lepottyanva az összegörnyedt,gurgulázó vihogástól. wink.gif
Szlavo
IDÉZET(befana @ Jul 5 2009, 04:50) *
Én mindet imádom és nyaralni nem is indulok legalább egy Rejtő kötet nélkül-mely rossz szokásomat immár a lányomra is ráragasztottam-,amivel rögtön hökkent tekintetek kereszttüzében találhatja magát az ember a napozóágyról lepottyanva az összegörnyedt,gurgulázó vihogástól. wink.gif

biggrin.gif Én is jártam már hasonlóképpen.Egyik kedvenc szösszenetem:"Odajött hozzám barátságosan vállon veregetett,majd felsegített és leporolt".. laugh.gif
Szlavo
IDÉZET(still @ Jul 5 2009, 04:47) *

A tizennégy karátos autó volt a mumusom sokáig.Valahogy nem lehetett beszerezni az idő tájt.Mit jártam utána míg végül sikerült.Én a Három testőr Afrikában-t olvastam először tőle.
Hakkinen
IDÉZET(Szlavo @ Jul 5 2009, 06:01) *
A tizennégy karátos autó volt a mumusom sokáig.Valahogy nem lehetett beszerezni az idő tájt.Mit jártam utána míg végül sikerült.Én a Három testőr Afrikában-t olvastam először tőle.

Szintén első kötete volt nekem is. smile.gif
A Bujtor féle filmváltozata viszont nagyon nagyon gyengére sikerült.
Szlavo
IDÉZET(Hakkinen @ Jul 5 2009, 05:25) *

Szerintem is.Köze nem volt a regényhez.Valahogy nem így képzeltem se a szereplőket sem a helyzet komikumokat,semmit.Óriási mellélövés volt valóban.Nem is nagyon erőltették a továbbiakat.
Zava
IDÉZET(still @ Jul 5 2009, 05:47) *

nahát, ezt a topicot még nem láttam ohmy.gif
én is azzal kezdtem, és valahogy én is úgy voltam vele, mint Szlavo...ki tudja, talán túl kicsi voltam a humorához.
nekem a Piszkos Fred közbelép, Fülig Jimmy őszinte sajnálatára a kedvencem smile.gif 3 testőr a no2
edit, most nézem az alcímet tongue.gif
Szlavo
- Uram! A késemért jöttem!

- Hol hagyta?

- Valami matrózban.

- Milyen kés volt?

- Acél. Keskeny penge, kissé hajlott. Nem látta?

- Várjunk... Csak lassan, kérem... Milyen volt a nyele?

- Kagyló.

- Hány részből?

- Egy darabból készült.

- Akkor nincs baj. Megvan a kés!

- Hol?

- A hátamban.

- Köszönöm...

- Kérem... A csapos mesélte, hogy milyen szép kés van bennem. Egy darab húszcentis kagylóritkaság.

- Forduljon meg, kérem, hogy kivegyem...

- Kitartás! A kocsmáros azt mondta, hogy amíg nem hoz orvost, hagyjam bent a kést, mert különben elvérzek. A kocsmáros ért ehhez, mert itt már öltek orvost is. Régi étterem.

- De én sietek, kérem! És mit tudja az ember, hogy mikor jön az orvos? Kés nélkül mégsem mehetek éjjel haza.

- Az orvos itt lakik a közelben, és a kocsmáros triciklin ment érte. Ha szurkált uram, hát viselje a következményeket.

- Hohó! Azért, mert magába szúrnak egy kést, még nincs joga hozzá, hogy megtartsa. Ez önbíráskodás! Hála Istennek, van még jog a világon.

- Nem is jogra hivatkoztam, hanem orvostudományra. A kocsmáros szerint az a recept, hogy bent maradjon a kés. Orvosi rendelet!

- Az orvos rendelkezzék a saját holmijával, a kés az én műszerem!

- Hm... nehéz ügy...

- Tudja mit? Nekem is van szívem, segítek a bajon. Kiveszem magából a késemet, és beteszek helyette egy másikat. Az is megteszi, amíg a mentő jön.

- Jól van. Csak ne legyen kisebb a kés, hogy jól elzárja a sebet, mert az egészség mindennél fontosabb, és recept az recept, hiába...

- Nyugodt lehet. Egy nagy konyhakést nyomok be helyette.

- Akkor rendben van.

- Forduljon... meg... hopp!... Így...

- Most nyomja bele a másikat!... Gyorsan!

- Ez itt a polcon épp jó lesz, habár csak fanyelű.

- Benne van?

- Fenét!... Hiszen alig vérzik a sebe. Itt, a csont mellett állt meg a penge, a porcok között... A mindenségit, kicsorbult a hegye!

- Nyomta volna a húsba, maga kezdő!

- Várjon! Ráteszek egy vizes kendőt... A szvetter egész jól leszorítja...

- Higgye el végre, hogy kés kell bele! A vendéglős tudja. Itt naponta ölnek. Tegye be a kést. Mi az magának?

- Nem értek hozzá. Bicskázásért vállalom a felelősséget, de műtétért nem! Kérje meg erre a szívességre valamelyik matrózt. Majd csak magukhoz térnek.

- Jó, hogy említi! Uram! Maga leütötte tizenkét hajósomat.

- Az egyikre ráesett a likőrösállvány, arról nem tehetek.

- Az volt az első fűtő!

- Mit tudja ezt egy likőrösállvány?

- És ott fekszik a hajópincér. Hol lehet most pincért találni? A Honolulu-Star reggel indul, és se fűtő, se pincér, mert maga leütötte őket!

- Abban igazam volt. Hozzám vágtak egy korsót, és az ilyen magatartás sért.

- Egyik sem vágta magához a korsót. Ezek ártatlanok.

- Hát ki tette?

- Én.

- Szerencséje, hogy haláltusáját vívja, különben most fejbe ütném... Jó napot. biggrin.gif
Moilanen
IDÉZET(Hakkinen @ Jul 5 2009, 05:25) *

Valahogy nem nagyon sikerültek a megfilmesítési kísérletek. A Meztelen diplomata sem volt az igazi, ráadásul abban nagyon el is távolodtak az eredeti verziótól. blink.gif
Rejtőt kötelező olvasmánynak! Jobban megtanulhatná az ifjúság édes anyanyelvünk fortélyait. rolleyes.gif
Zava
IDÉZET(Moilanen @ Jul 26 2009, 08:43) *
Rejtőt kötelező olvasmánynak! Jobban megtanulhatná az ifjúság édes anyanyelvünk fortélyait. rolleyes.gif

hehe, én az érettségi érvelésemben írtam valami hasonlót, igaz ott azért, hogy jobban megszerettessék az emberrel az olvasást (sokat számítana, ha az ember a kötelezőt nem kényszerből, hanem örömmel olvasná)
Moilanen
IDÉZET(Zava @ Jul 26 2009, 07:54) *
hehe, én az érettségi érvelésemben írtam valami hasonlót, igaz ott azért, hogy jobban megszerettessék az emberrel az olvasást (sokat számítana, ha az ember a kötelezőt nem kényszerből, hanem örömmel olvasná)

Nálunk anno érettségi előtt külön kihangsúlyozta a tanár, hogy Rejtőt érettségin ne említsük, mert bármennyire szereti ő maga is, az nem szépirodalom! Amint hallom, mostanság már helyenként tényleg kötelező olvasmány 1-1 műve, talán mégis fejlődik az oktatásunk. rolleyes.gif
VMax
Jajj, én is hatalmas fan vagyok. smile.gif
Az elveszett cirkáló, A megkerült cirkáló, A tizennégy karátos autó és a Piszkos Fred, a kapitány az én kedvenceim.
coyote55
Nos, kedves fanok, melyik műből származik az idézet?
"Az élet olyan, mint egy nyári ruha mellénye - rövid, és céltalan"
Hakkinen
IDÉZET(coyote55 @ Oct 2 2009, 08:12) *
Nos, kedves fanok, melyik műből származik az idézet?
"Az élet olyan, mint egy nyári ruha mellénye - rövid, és céltalan"

A szőke ciklon
coyote55
Igazad van, nyertél! biggrin.gif
Hakkinen
IDÉZET(coyote55 @ Oct 3 2009, 06:16) *
Igazad van, nyertél! biggrin.gif

Egy könyvutalványt? smile.gif
Szlavo
Na és ez?
"-Ide detektív következtetés kell vaslogika.
-Tehát,miért nem ölte meg a nő a kölyköt?
-Válasz,mert nem ölte meg és kész.."

Kednec szösszenetem egyike,... biggrin.gif
Dave Grohl
IDÉZET(Szlavo @ Oct 3 2009, 10:53) *
Na és ez?
"-Ide detektív következtetés kell vaslogika.
-Tehát,miért nem ölte meg a nő a kölyköt?
-Válasz,mert nem ölte meg és kész.."

Kednec szösszenetem egyike,... biggrin.gif

Ezt nem Elder felügyelő mondja a Vesztegzárban? unsure.gif

Kedvencem ever: Szőke ciklon

Elég csak egy mondatot idéznem belőle, bárhonnan, és apám garantáltan folytatja.
Lancelot
Imádom a Rejtő könyvek szövegezését én is. Most szó szerint idézni nem tudom, de pl. ahogy a "Török Szultán" beszél "Tusko Hopkinssal" "Senki Alfonzzal"a "Három testőr Afrikában"-ban, az egyszerűen fenomenális. Ilyenek pl. "Kedves fijugg, ... netörőggyetek az Tusko Hopkinccsal, mer' majd úgy szájon verem, hogy .... Alfonc pedig ide ne dugja a képét, mer baráccságbú' beosztatom a büntető pelotonba, ...." stb. Fantasztikus. Eleve ezek e nevek!..... A "Nagy Levin", "Piszkos Fred", "Babette anyó a lavórral" (vagy húsdarálóval, stb.), laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Lancelot
Imádom a Rejtő könyvek szövegezését én is. Most szó szerint idézni nem tudom, de pl. ahogy a "Török Szultán" beszél "Tusko Hopkinssal" "Senki Alfonzzal"a "Három testőr Afrikában"-ban, az egyszerűen fenomenális. Ilyenek pl. "Kedves fijugg, ... netörőggyetek az Tusko Hopkinccsal, mer' majd úgy szájon verem, hogy .... Alfonc pedig ide ne dugja a képét, mer baráccságbú' beosztatom a büntető pelotonba, ...." stb. Fantasztikus. Eleve ezek e nevek!..... A "Nagy Levin", "Piszkos Fred", "Babette anyó a lavórral" (vagy húsdarálóval, stb.), laugh.gif laugh.gif laugh.gif

(Szerk: Bocs, azért ment kétszer, mert közben lefagyott a gépem és azt hittem nem ment el!) unsure.gif
Szlavo
IDÉZET(Dave Grohl @ Oct 16 2009, 09:03) *
Ezt nem Elder felügyelő mondja a Vesztegzárban? unsure.gif

Kedvencem ever: Szőke ciklon

Elég csak egy mondatot idéznem belőle, bárhonnan, és apám garantáltan folytatja.

Nem.Ezt Galamb mondja az Előretolt Helyőrségben.. biggrin.gif
Szlavo
IDÉZET(Funes @ Oct 17 2009, 12:25) *

(Szerk: Bocs, azért ment kétszer, mert közben lefagyott a gépem és azt hittem nem ment el!) unsure.gif

laugh.gif A legjobb:
-20.00-kor találkozzunk a kék szobában
-Merre van?
-Nem tudom.
-Ott leszek.
laugh.gif
Dave Grohl
IDÉZET(Szlavo @ Oct 17 2009, 12:36) *
Nem.Ezt Galamb mondja az Előretolt Helyőrségben.. biggrin.gif

Ezek szerint kénytelen leszek ismételni Rejtőből. smile.gif
Szlavo
IDÉZET(Dave Grohl @ Oct 17 2009, 12:50) *
Ezek szerint kénytelen leszek ismételni Rejtőből. smile.gif

Nekem sem ártana már,csak már nincs idő olvasgatni felnőtt fejjel sajnos.. smile.gif
"Hajnali rózsák a szahara felett.Írta Troppauer Hümér,első ének.. biggrin.gif
Lancelot
A Gorcsev Iván sem egy akármilyen figura! laugh.gif
Szlavo
GRAND HOTEL

Ötórai gabonapálinka
Esténként az úri közönség verekszik

Kitűnő széklábak! Megbízható elsősegély!
Belépés díjtalan! Kilépés bizonytalan!
laugh.gif
Hakkinen
IDÉZET(Szlavo @ Nov 15 2009, 07:25) *
GRAND HOTEL

Ötórai gabonapálinka
Esténként az úri közönség verekszik

Kitűnő széklábak! Megbízható elsősegély!
Belépés díjtalan! Kilépés bizonytalan!
laugh.gif

Ez a Kimi topic alcíme is lehetne. biggrin.gif
Zava
karácsonyra a nővéremtől megkaptam Piszkos Fred közbelép, Fülig Jimmy őszinte sajnálatára (ez amúgy a kedvenc könyvem, már csak a cím miatt is biggrin.gif ) című remekművet hangoskönyv formájában, előadja Rudolf Péter! alig várom hogy alkalmam legyen belehallgatni smile.gif

más: múltkor netes pizzarendelés közben találtam egy Nagy Levin éttermét a közelben, van Igori, Hopkins, Csülkös, Alfonz, Potrien pizzájuk is biggrin.gif
Szlavo
IDÉZET(Zava @ Dec 27 2010, 12:45) *
karácsonyra a nővéremtől megkaptam Piszkos Fred közbelép, Fülig Jimmy őszinte sajnálatára (ez amúgy a kedvenc könyvem, már csak a cím miatt is biggrin.gif ) című remekművet hangoskönyv formájában, előadja Rudolf Péter! alig várom hogy alkalmam legyen belehallgatni smile.gif

más: múltkor netes pizzarendelés közben találtam egy Nagy Levin éttermét a közelben, van Igori, Hopkins, Csülkös, Alfonz, Potrien pizzájuk is biggrin.gif

- Ön kicsoda? - kérdezte a tábornok, amikor leült közénk.
- Tábornok úr - jelenti férfias leplezésével a tragikus ténynek -, én Levin vagyok... Személyesen!!!
- Hm... Igen?.. - A finom modorú tábornok kissé zavarban volt. - Mintha már hallottam volna... De nem emlékszem...
- Örülök, hogy tréfál velem, tábornok úr - mondja egy kigúnyolt mártír mosolyával.
Az excellenciás zavartan nézett ránk. Igazán szégyellte, hogy nem ismeri Levint.
- Hogy is mondjam... rémlik előttem, de mégis... ha megmondaná.
- Rajta, urak! - fordult felénk öntelt, diadalmas mosollyal. - Mondják meg őexcellenciájának, hogy ki is hát Levin?!
Valamennyien nagy zavarban voltunk. Végül az őrmester szitkozódva ugrott fel, és rárivallt Levinre.
- Mondja meg végre, hogy ki maga?! Tudja meg, hogy a kutya sem sejti!
- Gúnyolódásuk nem sért. Az irigységet megszoktam - felelte megvető kacajjal, és hátra-simította ősz fürtjeit.
biggrin.gif
Szlavo
- Még nem mondtuk. Majd most - felelte gorombán. És szárazon odaszólt Kvaszticsnak: - Ő Levin.
Meglepő dolog történt. Kvasztics egy pillanatra felugrott a csónakban.
- Ön Levin? Istenem! - kiáltotta mindkét kezét nyújtva. - Csakugyan Levin? Ez lehetséges?
Levin könnyes szemmel rázogatta a sápadt, morfinista orvos nagy, szeplős, petyhüdt kezét.
- Igen! Igen! Barátom! Én Levin vagyok.
- Ó! Milyen szerencse.
És megölelték egymást!
Megkövülten néztük a jelenetet. Kvasztics Fedor tudja a Levin-titkot? Hát ez mégsem elmebaj? Levin csakugyan volt valaha, valahol más is, mint ápolatlan és falánk?
- Ó, hogy önt itt kell látnom - siránkozott Kvasztics. - A nagy Levint, akiről annyit hallottam.
- Bizony, barátom! - felelte Levin, és sóhajtott.
- És mi juttatta ide?
- Cherchez la femme.*
- Sohasem hittem volna.
- Én sem - sóhajtott Levin, és meghatottan szorongatta az orvos kezét -, valamikor másképp indult a pályám.
- Kedves nővére Ruszcsukban lakik még ma is?
- Miféle nővér?... Én árva gyerek vagyok.
- Tessék?... Maga nem volt a cári balett kosztümtervezője?
Levin felsikoltott.
Azután eltaszította Kvasztics kezét. Úgy látszik, idegrohamot kap.
laugh.gif
Szlavo
Végre! Végre megtudjuk a titkot!
- Őrvezető úr! Ön Levin tanítványa?
- De mennyire!
- Ki volt az a Levin?
- Ne ugrasson!... Azt akarja mondani, hogy nem tudja, ki volt Levin?... Mit mesél ilyent?
- Komolyan nem tudom...
- Ugyan, mit viccel... hagyjon békében!
Erre térdre hulltam, összekulcsolt kézzel, és így szóltam:
- Őrvezető úr! Hónapok óta időnként nagyon szenvedtem, mert Levin mester, akivel szerencsétlen lehettem együtt ülni, elvárta, hogy hírből jól ismerjék! Én itt most ünnepélyesen bevallom, és megesküszöm rá, ha kívánja: nem tudom, ki volt Levin. Nevessen ki tudatlanságomért, vessen meg, könyörgök: köpjön le, de mondja el, ki volt Levin?!
Az őrvezető teljesítette a kérésemet. Leköpött, és elmondta, hogy ki volt Levin:
biggrin.gif
Zava
"Csodálkozva olvastam legutóbb kelt tisztelt levelét, amelyben azt írja, hogy jelentéseimben nélkülözi a tárgyilagosságot és a tömörséget. Holott e két ismertető nekem annyira velem született tulajdonságom, hogy nyomozói szakkörökben nem is hívnak másképp, csak mint a »tárgyilagos« vagy mint a »vele született« Bronsont." biggrin.gif biggrin.gif
Syd_Barrett
valamiért előástam ezt a topikot és... nehogymár, ez még nem került elő?

"Négy különböző nemzetiség képviselője volt az asztalnál: egy amerikai gyalogos, egy francia őrvezető, egy angol géppuskás és egy orosz hússaláta. A gyalogos, az őrvezető és a géppuskás a padon foglaltak helyet, a hússaláta az asztalon, egy tálban."

smile.gif. Rejtő a legjobb, én kb. évente újraolvasok tőle majdnem mindent és ugyanúgy szeretem. kedvenceket nehéz is lenne mondani, de mivel itt még nem szerepeltek, ezért bedobom a Néma revolverek városát, az Ellopott futárt és a Boszorkánymestert.

edit szólt, hogy a fórum nem szereti a tisztességes idézőjelet, csak ezt a kamuangolszász macskakörmöt.
stoke
Nem mondanám, hogy keveset olvasok (sőt!), de valahogy Rejtő kimaradt a szórásból, magam sem tudom, hogyan. Tavaly láttam ezt a topikot, és kedvet kaptam. rolleyes.gif
Azóta már kivégeztem egy nagy adagot, most éppen Zavcsi kedvencét olvasom. smile.gif
Zava
IDÉZET(stoke @ Jan 3 2015, 12:46) *
Nem mondanám, hogy keveset olvasok (sőt!), de valahogy Rejtő kimaradt a szórásból, magam sem tudom, hogyan. Tavaly láttam ezt a topikot, és kedvet kaptam. rolleyes.gif
Azóta már kivégeztem egy nagy adagot, most éppen Zavcsi kedvencét olvasom. smile.gif

kellett bumpolni, most eszembe juttattad hogy idén még nem olvastam Rejtőt, és ideje lenne! laugh.gif
melegen ajánlom a Vanek úr párizsban-t következőnek, ha megvan! smile.gif meg a néma revolverek városa se kutya.

miket végeztél eddig ki?
stoke
IDÉZET(Zava @ Jan 3 2015, 12:58) *
kellett bumpolni, most eszembe juttattad hogy idén még nem olvastam Rejtőt, és ideje lenne! laugh.gif
melegen ajánlom a Vanek úr párizsban-t következőnek, ha megvan! smile.gif meg a néma revolverek városa se kutya.

miket végeztél eddig ki?

Már megvettem ezeket is, de még a polcon vannak. wink.gif

Csontbrigád
14 karátos (ugye ennek a folytatása a Vanek)
Szőke Ciklon
Grand Hotel
Egy bolond...
Elveszett cirkáló
Piszos Fred

A Csontbrigád,a Piszkos Fred sorozat és a Ciklon tetszenek eddig a legjobban. smile.gif

blech
Rejtő zseniális.

Én is kb. évente újraolvasom több regényét is. Már többször előfordult buszon és vonaton is, hogy hangosan elkezdtem röhögni...
És minden alkalommal akad egy-két zseniális poén, amiket eddig nem vettem észre.

A kedvencek:
Piszkos Fred, a kaptiány
Az elveszett cirkáló
A 14 karátos autó

igazából minden, kivéve a western regények valahogy kevésbe...

Egyik kedvenc idézet:

,,annyi eséllyel iramodhatott a tanár modern Alfa-Romeója után, mintha
egy idősebb fejőstehén űzőbe venne egy jó kondícióban lévő kőszáli sast."

Ki tudja, hogy melyik regényből van?
still
IDÉZET(blech @ Jan 3 2015, 02:22) *
Rejtő zseniális.

Én is kb. évente újraolvasom több regényét is. Már többször előfordult buszon és vonaton is, hogy hangosan elkezdtem röhögni...
És minden alkalommal akad egy-két zseniális poén, amiket eddig nem vettem észre.

A kedvencek:
Piszkos Fred, a kaptiány
Az elveszett cirkáló
A 14 karátos autó

igazából minden, kivéve a western regények valahogy kevésbe...

Egyik kedvenc idézet:

,,annyi eséllyel iramodhatott a tanár modern Alfa-Romeója után, mintha
egy idősebb fejőstehén űzőbe venne egy jó kondícióban lévő kőszáli sast."

Ki tudja, hogy melyik regényből van?

A szőke ciklonból.

Egyébként van egy ingyenes Google Play alkalmazás, a Rejtő Jenő összes, ebben megvan tematikusan az életműve. Már kétszer átrágtam magam rajta tavaly.
coyote55
És ez? "Az élet olyan, mint egy nyári ruha mellénye: rövid és céltalan."
stoke
IDÉZET(coyote55 @ Jan 3 2015, 04:57) *

Ez is. smile.gif
Zava
IDÉZET(coyote55 @ Jan 3 2015, 04:57) *

tippre a szőke ciklonból. biggrin.gif

- Akiket maga szerződtetett, azok tisztességesek?
- Hm... Szökőkutat még egyik sem lopott.
still
Rejtő összes

Nem kell hozzá külön progi.
coyote55
IDÉZET(Zava @ Jan 3 2015, 05:12) *

Nem ezek a Csontbrigád befejező szavai
Zava
IDÉZET(coyote55 @ Jan 3 2015, 05:45) *
Nem ezek a Csontbrigád befejező szavai

?
blech
IDÉZET(Zava @ Jan 3 2015, 05:12) *

Na ez most nem ugrik be. Ellopott század?
Zava
IDÉZET(blech @ Jan 3 2015, 07:10) *
[/b][/u]

Na ez most nem ugrik be. Ellopott század?

nem nyert (nem is vagyok benne biztos, hogy azt olvastam már egyáltalán huh.gif )
blech
IDÉZET(Zava @ Jan 3 2015, 07:14) *
nem nyert (nem is vagyok benne biztos, hogy azt olvastam már egyáltalán huh.gif )

Hm, akkor nem tudom... A fehér folt?
Zava
IDÉZET(blech @ Jan 3 2015, 07:27) *
Hm, akkor nem tudom... A fehér folt?

még egyet tippelhetsz, ha hintet akarsz, nézz körül picit a topicban. tongue.gif
A Professzor
Tegnapelőtt volt 72 éve, hogy meghalt a munkatáborban.

Elsőként a Vesztegzár a Grand Hotelbent olvastam tőle még általános iskolásként, talán ezért is az a mai napig a kedvencem tőle. De Gorcsev Ivánnál nagyobb arc nincs smile.gif Érdekes módon, valahogy a visszatérő szereplős sorozatai kevésbé fogtak meg, mint amennyire a népszerűségük alapján a többséget.

Ez azért nagyon megmaradt bennem smile.gif

A maláj megvillogtatta fehér fogait. Ismét mosolygott.
- Mit ez akar gyenge fehér... Én megenni őt...
- Hát csak fogj hozzá - mondta José.
- Én nem ütni! Hindu önvédelem... Te üss oda teljes erődből. Én csak kivédeni.
- Az nem lesz jó... - szabadkozott José.
- Te ütni! Fogás biztos, gyors, úgysem találni.
- Hát jó. Mehet?
- Mehet.
Fülig Jimmy kíváncsi volt a fogásra. Biztos dzsiudzsicu.
- Na ütni! - sürgette a maláj. - Lesz meglepetés!
Csakugyan nagy meglepetést okozott. Mert hogy valaki egyetlen pofontól valóságos szaltót csináljon, négy utast és több kisasztal málnaszörpöt felborítson, az igazán meglepő.
A maláj orrán, száján, fülén dőlt a vér, és a jobb szemétől a szája széléig felrepedt a bőre. Így pihegett kissé elterülve, miközben a négy utas állandóan sürgette, hogy keljen fel róluk.
Ezalatt José aludt egy keveset. Állva. Mint egy idős paripa. A maláj ordítva ugrott fel.
- Nem számít! Te lenni balkezes! Én várni ütés jobbról.
José vállat vont.
- Nem lehet minden pofon mellé egy forgalmi rendőrt állítani.
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.