Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Gasztronómia
F1világ Fórum > Élet a versenypályán kívül > Csevegő
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5
Zoli
Mivel a kajáról nagyon szeretek beszélni és, hogy jobban megismerhessük egymást, ezért nyitottam ezt a topicot.
Zoli
Kezdem az előétellel, mert nálam az a legegyszerűbb:
Ahogy szoktam mondani: én nem vagyok leveses, csak gyümölcsleveses. smile.gif
A kedvenc leveseim:
Gyümölcsleves
Gulyásleves
Halászlé (kizárólag alkalmanként).
still
IDÉZET(Zoli @ Feb 19 2009, 08:16) *
A kedvenc leveseim:
Gyümölcsleves
Gulyásleves

Sör smile.gif .
Eulo
Én az egyszerű magyaros, paprikás ételeket szeretem a legjobban, pörköltek, gulyás, halászlé. De amúgy elég sokmindent szeretek, amit nem, az a zöldborsó, a máj, a sóska, meg az ilyen speciálisan egzotikusnak mondott dolgokat (olivabogyó pl., vagy sushi). Süteményekben inkább a tejes-csokis dolgok, kizárva a mazsola, a meggy belőle. wink.gif

Zoli
IDÉZET(still @ Feb 19 2009, 08:25) *
Sör smile.gif .

Általában 3 féle piát szeretek:
Sör, bor, pezsgő.
Zoli
IDÉZET(Euloálius @ Feb 19 2009, 08:26) *
Én az egyszerű magyaros, paprikás ételeket szeretem a legjobban, pörköltek, gulyás, halászlé. De amúgy elég sokmindent szeretek, amit nem, az a zöldborsó, a máj, a sóska, meg az ilyen speciálisan egzotikusnak mondott dolgokat (olivabogyó pl., vagy sushi). Süteményekben inkább a tejes-csokis dolgok, kizárva a mazsola, a meggy belőle. wink.gif

A magyar konyhát én is szeretem. A zöldborsóval nincs bajom, de a zöldségek terén elég válogatós vagyok. Nagyobb az a lista amit nem szeretek. Főzelékek nálam tiltólistán vannak.
Zoli

A sütiket imádom kivéve azt amiben van mazsola. A somlóit is imádom, csak ki kell piszkálni belőle a mazsit. smile.gif
still
IDÉZET(Zoli @ Feb 19 2009, 08:28) *
Általában 3 féle piát szeretek:
Sör, bor, pezsgő.

unsure.gif Ja már itt tartunk? Én az előételemhez sorolom a malátalevet....
Zoli
IDÉZET(still @ Feb 19 2009, 08:31) *
unsure.gif Ja már itt tartunk? Én az előételemhez sorolom a malátalevet....

Ja az más. laugh.gif
still
Süteményekben inkább a tejes-csokis dolgok, kizárva a mazsola, a meggy belőle. wink.gif

Bölcs elhatározás. Mivel évek óta az élelmiszeriparban tevékenykedem,hidd el nekem,a mazsola nem mindig mazsola....
vingaal
IDÉZET(still @ Feb 19 2009, 08:25) *
Sör smile.gif .

Az fincsi!A Dreher a kedvencem,bár ha nincs jó szinte bármelyik.Persze mértékkel.Desszertnek jó a Jägermaister.
Jó az avatar képed! smile.gif
Zoli
IDÉZET(still @ Feb 19 2009, 08:38) *
Bölcs elhatározás. Mivel évek óta az élelmiszeriparban tevékenykedem,hidd el nekem,a mazsola nem mindig mazsola....

???
Ezt nem is tudtam, bár úgysem szeretem. blink.gif
still
IDÉZET(vingaal @ Feb 19 2009, 08:38) *
Az fincsi!A Dreher a kedvencem,bár ha nincs jó szinte bármelyik.Persze mértékkel.Desszertnek jó a Jägermaister.
Jó az avatar képed! smile.gif

Az erőviszonyok kiegyenlítése végett. A hölgyeknek ott van Szlavo-Klúni. Nálam söröknél a Heineken a nyerő,a csúcs pedig a Foster's.
Zoli
IDÉZET(still @ Feb 19 2009, 08:42) *
Az erőviszonyok kiegyenlítése végett. A hölgyeknek ott van Szlavo-Klúni. Nálam söröknél a Heineken a nyerő,a csúcs pedig a Foster's.

A Heinekent én is szeretem, de a Krušovice nálam mindent visz.
Zoli
Szóval mi van a mazsolával Still? blink.gif
still
IDÉZET(Zoli @ Feb 19 2009, 08:46) *
a Krušovice nálam mindent visz.

Kóstoltam. Az sem rossz! Még ide sorolnám a Zlaty Bazantot,azaz az Aranyfácánt.
Eulo
IDÉZET(Zoli @ Feb 19 2009, 08:29) *
A magyar konyhát én is szeretem. A zöldborsóval nincs bajom, de a zöldségek terén elég válogatós vagyok. Nagyobb az a lista amit nem szeretek. Főzelékek nálam tiltólistán vannak.

Főzelékeket mostanában sokat eszek, főleg bab, lencse, sárgaborsó, krumpli, néha tök is. A spenót, sóska, zöldborsó, "finom"főzelék nálam is tiltólista.
still
IDÉZET(Zoli @ Feb 19 2009, 08:47) *
Szóval mi van a mazsolával Still? blink.gif

Öööö,inkább hagyjuk,ha már a personal fotóm is kinn van. Nehogy valami csúcsgóré is olvassa a fórumot tongue.gif !
Eulo
IDÉZET(still @ Feb 19 2009, 08:38) *

Jóhát, elég sokmindenről lehet rossz pletykákat hallani. Pl. hogy a felvágottak valójában miből készülnek. sad.gif
Zoli
IDÉZET(Euloálius @ Feb 19 2009, 08:48) *
Főzelékeket mostanában sokat eszek, főleg bab, lencse, sárgaborsó, krumpli, néha tök is. A spenót, sóska, zöldborsó, "finom"főzelék nálam is tiltólista.

Én nem eszem főzeléket semmi szín alatt. Akkor én mindig külön kaját kapok... smile.gif
Zoli
IDÉZET(Euloálius @ Feb 19 2009, 08:49) *
Jóhát, elég sokmindenről lehet rossz pletykákat hallani. Pl. hogy a felvágottak valójában miből készülnek. sad.gif

Jah, párizsi, disznósajt... Szerencsére egyiket sem szeretem.
still
IDÉZET(Euloálius @ Feb 19 2009, 08:49) *

Megfordultam vágóhídon is,látogatóként. Az egy dolog hogy miből,de hogy hogyan... Na nem rombolok tovább,ez úgyis gasztronómia topik,együnk-igyunk smile.gif !
Zoli
Csirke pörkölt, vadas, brassói, aszalt szilvás pulykamell vörösboros mártással...

Asszem mindjárt kell ennem vmit... biggrin.gif
still
IDÉZET(Zoli @ Feb 19 2009, 08:56) *
Csirke pörkölt, vadas, brassói, aszalt szilvás pulykamell vörösboros mártással...

Asszem mindjárt kell ennem vmit... biggrin.gif

Mai kímélő vacsorám: Lasagne biggrin.gif ...
Zoli
IDÉZET(still @ Feb 19 2009, 08:59) *
Mai kímélő vacsorám: Lasagne biggrin.gif ...

Jaaaj, az olasz kajákat is imádom.
vingaal
Sörökhöz még az Edelweiss.
Leveseknél az első a finom "vasárnapi" húsleves.
Szinte minden,ami magyar étel:pörköltek,gulyás,pacal is, ill. sült húsok.
Főzelékek közül: sárgaborsó,kelkáposzta,bab,krumpli,tök,lencse.
Süteményeket is szeretem,csak ne legyen túl tejes(tejtermékek 90%-át nem szeretem,kivétel a sajtok egy része ill. gyümölcsjoghurtok) és vajas,krémes.
Töltött húsok stb.... smile.gif

still
IDÉZET(Zoli @ Feb 19 2009, 09:01) *
Jaaaj, az olasz kajákat is imádom.

Ugye? Sörhas és PizzaHut forever....
still
IDÉZET(vingaal @ Feb 19 2009, 09:02) *
Sörökhöz még az Edelweiss.
Leveseknél az első a finom "vasárnapi" húsleves.
Szinte minden,ami magyar étel:pörköltek,gulyás,pacal is, ill. sült húsok.
Főzelékek közül: sárgaborsó,kelkáposzta,bab,krumpli,tök,lencse.
Süteményeket is szeretem,csak ne legyen túl tejes(tejtermékek 90%-át nem szeretem,kivétel a sajtok egy része ill. gyümölcsjoghurtok) és vajas,krémes.
Töltött húsok stb.... smile.gif

Amit felsoroltál minden jöhet,kivéve a pacal. A szagától rosszul vagyok. Akárcsak a velő esetében.
Zoli
Egyszerűbb kaják is jók, pl.: rántott hús.

A palacsintát is imádom. A kakaós és lekváros csak melegen jó!!! smile.gif
Zoli
IDÉZET(still @ Feb 19 2009, 09:06) *
Amit felsoroltál minden jöhet,kivéve a pacal. A szagától rosszul vagyok. Akárcsak a velő esetében.

Pacalleves? tongue.gif
Egyszer láttam olyat még Romániában. Zöld trutymó, ami savanyú és zöld színe van, a tetején meg úszkálnak a pacal darabok... wacko.gif
vingaal
IDÉZET(still @ Feb 19 2009, 09:06) *

Pacalt is tudni kell elkészíteni az éttermi illetve más helyeken készültekkel én is így vagyok.
Lasagne.Hmm.. rolleyes.gif
Rakott tészták.
Nálam favorit pizza terén ez volt: Igazi olasz capricciosa pizza + birra moretti sörrel. rolleyes.gif
Megéheztem. smile.gif
Zoli
IDÉZET(vingaal @ Feb 19 2009, 09:14) *
Pacalt is tudni kell elkészíteni az éttermi illetve más helyeken készültekkel én is így vagyok.
Lasagne.Hmm.. rolleyes.gif
Rakott tészták.
Nálam favorit pizza terén ez volt: Igazi olasz capricciosa pizza + birra moretti sörrel. rolleyes.gif
Megéheztem. smile.gif

Gomba nélkül még tetszene is a pizza. smile.gif
still
IDÉZET(Zoli @ Feb 19 2009, 09:27) *
Gomba nélkül még tetszene is a pizza. smile.gif

Le lehet róla szedni tongue.gif . Holnap pizza lesz a menü,már be is jelentettem a nejemnek smile.gif .
Zoli
IDÉZET(still @ Feb 19 2009, 09:30) *
Le lehet róla szedni tongue.gif . Holnap pizza lesz a menü,már be is jelentettem a nejemnek smile.gif .

Ha nincs más választás... biggrin.gif
befana
Hát,fiúk,sem elenni,sem elinni nem fogok előletek semmit,ámbár az Uram mindig el is mondja,hogy sokkal kifizetődőbb engem etetni,mint öltöztetni. smile.gif
still
IDÉZET(befana @ Feb 19 2009, 09:33) *
Hát,fiúk,sem elenni,sem elinni nem fogok előletek semmit,ámbár az Uram mindig el is mondja,hogy sokkal kifizetődőbb engem etetni,mint öltöztetni. smile.gif

Hát a szőrmebunda árfekvésével maximum egynémely budapesti lokál italárai vetekednek rolleyes.gif ....
Hakkinen
IDÉZET(Zoli @ Feb 19 2009, 08:16) *
A kedvenc leveseim:
Gyümölcsleves
Gulyásleves

Tejcsokoládé,keserűcsokoládé,kerekcsokoládé,szögletescsokoládé,lyukascsokoládé,t
öltötcsokoládé,ideicsokoládé...stb
befana
IDÉZET(still @ Feb 19 2009, 09:36) *
Hát a szőrmebunda árfekvésével maximum egynémely budapesti lokál italárai vetekednek rolleyes.gif ....

tongue.gif Nem vagy szimpatikus... smile.gif
Engem alapvetően rossz helyen dobott el a gólya,ami miatt már jónéhányszor kérdőre akartam vonni,mivel gyakorlatilag semmit nem eszem meg,ami magyaros,de ölök-halok a kínai-,a thai-,a francia konyháért,a sushiért.Hmmm,egy jó mee goreng,azaz wokban sült tészta mindenféle tengeri herkentyűkkel vagy garnéla fokhagymás olajban(aglio olio) vagy osztriga (mint afrodiziákum smile.gif ) hagymás ecetben,csiga,saláták,lazac,párolt fokhagymás spenót,francia hagymaleves,thai királyrák leves,azaz a tom yam gong...desszertnek pedig grapefruitos mangópuding vagy a francia créme brullé,ami gyakorlatilag vaníliapuding jól megszórva kristálycukorral,amit ráégetnek,megkaramellizálnak.
Mindehhez rosé bármikor vagy sauvignon blanc,ha pezsgő,akkor pedig a Moet&Chandon roséja,de homlokom ráncbaszaladása nélkül beállok a fiúkkal grappázni is. rolleyes.gif
tifosi
A menüm.

Reggeli: teljes kiőrlésű biotönkölybúzalisztből készült kenyér (galgafarmos), a világ legfinomabb kenyere! Provamel biomargarin, ami nem hidrogénezett és tartósítószert sem tartalmaz, mint az agyon hypeolt Flora margarin. + kecsketej tongue.gif
Ez minden nap alap.

Tízórai: nem fermentált kínai zöld tea (nem a gagyi pickwickes) szőlőcukorral ízesítve. Teljes kiőrlésű kifli vagy zsemle.

Ebéd: jófomán az összes főzelék, szinte minden hús ami kevés zsírt tartalmaz, vörös húsok, halak, levesek, sok zöldség. Vörösbor (nem tablettás)

Uzsonna: A reggelihez használt kenyér, rá adalékmentes pulykasonka vagy Norbi update párizsi biggrin.gif 100%-os gyümölcslé.

Vacsora: joghurt (nem a cukrozott Danone és tsai)

befana
IDÉZET(tifosi @ Feb 19 2009, 11:50) *
A menüm.

Reggeli: teljes kiőrlésű biotönkölybúzalisztből készült kenyér (galgafarmos), a világ legfinomabb kenyere! Provamel biomargarin, ami nem hidrogénezett és tartósítószert sem tartalmaz, mint az agyon hypeolt Flora margarin. + kecsketej tongue.gif
Ez minden nap alap.

Tízórai: nem fermentált kínai zöld tea (nem a gagyi pickwickes) szőlőcukorral ízesítve. Teljes kiőrlésű kifli vagy zsemle.

Ebéd: jófomán az összes főzelék, szinte minden hús ami kevés zsírt tartalmaz, vörös húsok, halak, levesek, sok zöldség. Vörösbor (nem tablettás)

Uzsonna: A reggelihez használt kenyér, rá adalékmentes pulykasonka vagy Norbi update párizsi biggrin.gif 100%-os gyümölcslé.

Szegénykém!Sosem vétkezel? rolleyes.gif
Eulo
A menüm.

Ez minden nap alap.

És mégcsak néha sem esik meg, hogy mondjuk pörköltet, halászlét, milánóit, rántotthúst stb. egyél? mellow.gif
Kimster
IDÉZET(Euloálius @ Feb 20 2009, 09:06) *
És mégcsak néha sem esik meg, hogy mondjuk pörköltet, halászlét, milánóit, rántotthúst stb. egyél? mellow.gif

Kb 2 hétig bírnám ilyen kaján.
Amúgy nálam minden jöhet, ami gyümölcsös. smile.gif
tifosi
IDÉZET(befana @ Feb 20 2009, 06:30) *
Szegénykém!Sosem vétkezel? rolleyes.gif

De, minden másban. biggrin.gif A Kajálásban nem ismerek tréfát.

Édességnek min 80%-os étcsokit, a jobbik fajtából. Tele van bioflavonoidokkal.
tifosi
IDÉZET(Euloálius @ Feb 20 2009, 09:06) *

Gombapörkölt az jöhet. Milánói eleve tészta, ami hízlal + az öntet tele zsiradék. Púp a hátamra. Vagy a hasamra biggrin.gif
Rántott húst megeszem, de a panírt leszedem, ugyanis az csak zsír.
Eulo
IDÉZET(Kimster @ Feb 20 2009, 12:14) *
Kb 2 hétig bírnám ilyen kaján.
Amúgy nálam minden jöhet, ami gyümölcsös. smile.gif

Úgy érted tifo kajáján, vagy ezeken, amit leírtam? smile.gif
Eulo
IDÉZET(tifosi @ Feb 20 2009, 12:19) *
Gombapörkölt az jöhet. Milánói eleve tészta, ami hízlal + az öntet tele zsiradék. Púp a hátamra. Vagy a hasamra biggrin.gif
Rántott húst megeszem, de a panírt leszedem, ugyanis az csak zsír.

És? Azért elcseszed az egész életedet, hogy mondvacsinált eü okokra hivatkozva tovább élj még 4-5 évet?

Nem azt mondom, hogy zabálni kell, mint a disznó, nem odafigyelni, nem sportolni vagy ilyesmi. De ez már a másik véglet. Sokkal nagyobb eü kockázatnak vagy kitéve a passzív dohányzástól, a szmogtól, a stressztől. Szerintem 2007 Brazilia többet ártott ilyen téren, mint 10 év zsíros kaja. biggrin.gif
tifosi
IDÉZET(Euloálius @ Feb 20 2009, 12:35) *
És? Azért elcseszed az egész életedet, hogy mondvacsinált eü okokra hivatkozva tovább élj még 4-5 évet?

Nem azt mondom, hogy zabálni kell, mint a disznó, nem odafigyelni, nem sportolni vagy ilyesmi. De ez már a másik véglet. Sokkal nagyobb eü kockázatnak vagy kitéve a passzív dohányzástól, a szmogtól, a stressztől. Szerintem 2007 Brazilia többet ártott ilyen téren, mint 10 év zsíros kaja. biggrin.gif

Ennek köze nincs az élet hosszúságához, azt talán egy plusz lehetőség, több nem. Ez az értend nem spártai, én pl sosem vagyok éhes, mert beálltam egy bizonyos alap, de változatos étrendre, és csak azt viszem be, amit a szervezet felhasznál - vagyis építkezik belőle- és nem elraktározza, vagy rongálja.
Ha erre átállsz, utána sosem kívánod meg a telített zsíroktól csöpögő, szervezeted számára értéktelen junk foodtot, és emeltt energikus maradsz. Higgy nekem, ez az étrend adja a kimsekkel vívott harchoz az energiát. biggrin.gif

A másik, hogy fitneszedzőként nem lennék hiteles, ha bort innék és vizet prédikálnék.
Flex
A menüm.

Ez minden nap alap.

Ahhoz képest, hogy foglalkozol testépitéssel, a vörös husokat leszámitva eléggé csutka étrend.smile.gif
befana
IDÉZET(tifosi @ Feb 20 2009, 01:37) *
A másik, hogy fitneszedzőként nem lennék hiteles, ha bort innék és vizet prédikálnék.

De hát azt írtad,hogy iszol bort... unsure.gif tongue.gif smile.gif
tifosi
IDÉZET(Flex @ Feb 20 2009, 01:43) *
Ahhoz képest, hogy foglalkozol testépitéssel, a vörös husokat leszámitva eléggé csutka étrend.smile.gif

Miért lenne csutka? Rengeteg féle kaját kajálok, felsorolni is nehéz lenne. A tápláló, de zsírmentes kaja kell a testépítőnek. Persze, ha vki nem a kidolgozottságra és szálkás izomra hajt, annak mindegy mit eszik.
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.