Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: David Coulthard
F1világ Fórum > F1világ > Nosztalgia fórum
Tarzaan
Isten veled DC! Bár néha erősen szapultalak pár égbekiáltó hülyeséged/otrombaságod miatt, azért vagy 10 évig meghatározó szereplője voltál az F1-nek. MS-el is sok szép csatát vívtál.

És a végére egy poén Clyde-nak:

http://uk.youtube.com/watch?v=92vbXMgUTKg
Kimster

Viszlát DC!
hunnylander
IDÉZET(Kimster @ Nov 4 2008, 07:17) *

Viszlát DC!

Szivszorito bucsuja volt. sad.gif Olyan jo lett volna, ha vegigmehetett volna. sad.gif

Remelem jol fogja erzeni magat az uj munkajaban is, mint BBC szakkommentator.
tifosi
Agyő Colthard!

Azon kevesek közé tartozik, akik rögtön a legjobb autót kapták meg. Pechjére nem ő volt az első számú versenyző, különben, akár bajnok is lehetett volna. Volna, ha nincs Schumcher és Hakkinen. Egyik legjobb futama a 2001-es Brazl Nagydíj volt, amikor esőben verte meg Schumachert.
Az utóbbi időben kicsit szétesett...ideje volt visszavonulni.
Clyde
Mehet a topik nosztalgiaba? biggrin.gif

Oszinten szolva, vegignezven a palyafutasat, nem ertem, miert jelolte meg tehetsegesnek ot Ayrton Senna...
tifosi
IDÉZET(Clyde @ Nov 4 2008, 08:56) *
Mehet a topik nosztalgiaba? biggrin.gif

Oszinten szolva, vegignezven a palyafutasat, nem ertem, miert jelolte meg tehetsegesnek ot Ayrton Senna...

Suhammer is itt van biggrin.gif

Talán akkor még az volt. Meg hát..valakit meg kellett jelölni. biggrin.gif
FrostAsh
Én a többségi véleménnyel akkor szembemegyek, és azt mondom, jó hogy végre befejezte. Kicsit sokat is várt ezzel... valamikor 2004 tájékán lett volna időszerű.
Pályafutása utolsó 90-100 versenyéből kábé négyen tudott átlagon felül menni. Ez borzasztó rossz arány szerintem.

Persze, sokan gondolhatjuk úgy hogy az F1-nek egy szeletével lettünk kevesebbek, mert ha végiggondoljuk akkor rájövünk hogy DC jó pár "korszaknak" volt az aktív résztvevője volt, legyen az a Senna utáni poszt-időszak, a Mclaren dominanciájának és feltámadásának időszaka, majd a Schumacher-éra asszisztálással, a RedBull-os image-váltás időszaka és így tovább napjainkig.

De azért valljuk be, olyan sokra soha nem tartottuk, de arra jó lesz hogy nosztalgiázzunk, és a 90-es éveket az eszünkbe juttassa..
Eulo
IDÉZET(FrostAsh @ Nov 5 2008, 01:07) *
Én a többségi véleménnyel akkor szembemegyek, és azt mondom, jó hogy végre befejezte. Kicsit sokat is várt ezzel... valamikor 2004 tájékán lett volna időszerű.
Pályafutása utolsó 90-100 versenyéből kábé négyen tudott átlagon felül menni. Ez borzasztó rossz arány szerintem.

Persze, sokan gondolhatjuk úgy hogy az F1-nek egy szeletével lettünk kevesebbek, mert ha végiggondoljuk akkor rájövünk hogy DC jó pár "korszaknak" volt az aktív résztvevője volt, legyen az a Senna utáni poszt-időszak, a Mclaren dominanciájának és feltámadásának időszaka, majd a Schumacher-éra asszisztálással, a RedBull-os image-váltás időszaka és így tovább napjainkig.

De azért valljuk be, olyan sokra soha nem tartottuk, de arra jó lesz hogy nosztalgiázzunk, és a 90-es éveket az eszünkbe juttassa..

Úgy érzem, hogy DC az utolsó 2 éves Mekis kínlódása után még megérdemelt egy levezetést a Red Bullnál 2005-re meg 2006-ra. 2006 után viszont nagyon vissza kellett vonulnia, mert amit azóta művelt, az borzasztó volt.

Visszanézve sok régi versenyt, úgy érzem, hogy nem volt rosszabb mint Hakkinen, ez csak egy mítosz. Az, hogy nem ő lett 2-szeres vb, az talán csak Dennis preferenciáján, és DC elég komoly pechein múlott. Igazából egyikük sem volt akkora ász, annál inkább az autó. De a 90-es években, meg úgy általában 2002 környékéig azért jó versenyzőnek számított.
tifosi
IDÉZET(Euloálius @ Nov 5 2008, 02:56) *
Visszanézve sok régi versenyt, úgy érzem, hogy nem volt rosszabb mint Hakkinen, ez csak egy mítosz. Az, hogy nem ő lett 2-szeres vb, az talán csak Dennis preferenciáján, és DC elég komoly pechein múlott. Igazából egyikük sem volt akkora ász, annál inkább az autó. De a 90-es években, meg úgy általában 2002 környékéig azért jó versenyzőnek számított.

Azért annyiban rosszabb volt, hogy nem volt képes egyenletesen jó, kiváló teljesítményre, míg Mika igen. Ráadásul Mika sokkal jobban ment az időmérőkön. Szerintem pont ennyi kellett ahhoz, hogy ne ő legyen a bajnok.
Eulo
IDÉZET(tifosi @ Nov 5 2008, 03:27) *
Azért annyiban rosszabb volt, hogy nem volt képes egyenletesen jó, kiváló teljesítményre, míg Mika igen. Ráadásul Mika sokkal jobban ment az időmérőkön. Szerintem pont ennyi kellett ahhoz, hogy ne ő legyen a bajnok.

DC folyamatosan hullámzott, Mika meg időszakosan. Nála volt, hogy egy komplett év elúszott folyamatos gyenge teljesítmény miatt, DC stabilan hozta ugyanazt a folyamatos hullámzást. Amúgy 2000 jó példa a kettejük pályafutásának összehasonlítására. Mika jóval gyorsabb volt az első pár futamon, majd egy 4-5 futamos periódus alatt jóval rosszabb, majd a végén újra sokkal jobb.

Mellesleg a 6 közös évből DC 2-szer elverte Mikát, fura módon mindkétszer relative magabiztosan. 97-ben pl. ha nem engedi el a jerezi futam utolsó körében, akkor 40-23 lett volna az eredmény.
tifosi
IDÉZET(Euloálius @ Nov 5 2008, 03:49) *
DC folyamatosan hullámzott, Mika meg időszakosan. Nála volt, hogy egy komplett év elúszott folyamatos gyenge teljesítmény miatt, DC stabilan hozta ugyanazt a folyamatos hullámzást. Amúgy 2000 jó példa a kettejük pályafutásának összehasonlítására. Mika jóval gyorsabb volt az első pár futamon, majd egy 4-5 futamos periódus alatt jóval rosszabb, majd a végén újra sokkal jobb.

Mellesleg a 6 közös évből DC 2-szer elverte Mikát, fura módon mindkétszer relative magabiztosan. 97-ben pl. ha nem engedi el a jerezi futam utolsó körében, akkor 40-23 lett volna az eredmény.

DC a McLaren gyengébb periódusában jobb volt Mikánál (ez alól 1996 a kivétel) de a már bajnokságra jó autóval, jóval gyengébben teljesített (1998-2000). 1997-be Mika is peches volt, pl Luxenburgban poleból indult, nyerhetett volna.
mad max
IDÉZET(Euloálius @ Nov 5 2008, 03:49) *

DC-nek voltak olyan évei mikor jobb volt csapattársánál,mint:
-1996,1997,2001 Hakkinen-nél
-2002 Raikonen-nél
-2005,2006 Klien-nél
-2007 Webber-nél
Ha azt nézzük kik ellen,akkor az látszik,hogy nem volt olyan rossz pilóta.
Persze nem nyert VB-t,sajnos ahoz már nem volt elég jó.
De ezt,már 2001-ben megjosoltam,mikor a Hungaroringen MS megnyerte a VB-t,és DC ugy lett harmadik,hogy végig a második Barrichello mögött volt,és meg sem próbálta megelőzni. sad.gif
TCat
DC elhozta ROCre Karent és a pici Daytont is. Sajnos nem nagyon mutogatta, ennyit sikerült lekapni a családból:

Redye
Amikor Gyula Braziliában kiakadta kommentálta,hogy Coulthard egy kört sem ment végig azthittem felkeresem őt és beültettem a helyébe.Élvezettel néztem volna őt tongue.gif

Coulthard pedig egy nagy személyisége volt a F1-ben.Remélem jól telnek majd a nyugdijas évei és a fiát majd láthatjuk versenyezni smile.gif
Clyde
Bezárt Coulthard múzeuma
Clyde
RTL KLUB, FOKUSZ, MOST... COULTHARD ES A BUDAI CUCC...

Mellesleg:
http://f1csatorna.hu/hirek/david_coulthard_es_bogreje
Clyde
Ujabb lehetoseg: napokon belul talalkozni fog Coultharddal egy rotterdami bemutaton kedvenc szaguldo Katalinunk.
Kerdesek johetnek ide. smile.gif
Mellesleg lesz allitolag Alonso is ugyanott, gondolom tole is kerdeznetek...
Zava
IDÉZET(Clyde @ Aug 3 2009, 08:42) *
Ujabb lehetoseg: napokon belul talalkozni fog Coultharddal egy rotterdami bemutaton kedvenc szaguldo Katalinunk.
Kerdesek johetnek ide. smile.gif
Mellesleg lesz allitolag Alonso is ugyanott, gondolom tole is kerdeznetek...

utánanézett-e azóta Dzsordzsí Artúrnak?
Lancelot
IDÉZET(braziLook @ Nov 19 2009, 07:32) *

Az ember mibndig csalódik. sad.gif Látja, hogy új hozzászólás van egy topikban, rákattint. Erre mit talál ott? A te több napos híreket tartalmazó linkjeidet, híreidet, amiket. Szerintem csinálj egy olyan topikot, hogy "brazilook linkjei, hírei". Arról eleve tudom, hogy oda nem érdemes kattintani, mert lerágott csontok és rengeteg időt lehet megspórloni vele. ph34r.gif
braziLook
IDÉZET(Funes @ Nov 24 2009, 07:30) *
Az ember mibndig csalódik. sad.gif Látja, hogy új hozzászólás van egy topikban, rákattint. Erre mit talál ott? A te több napos híreket tartalmazó linkjeidet, híreidet, amiket. Szerintem csinálj egy olyan topikot, hogy "brazilook linkjei, hírei". Arról eleve tudom, hogy oda nem érdemes kattintani, mert lerágott csontok és rengeteg időt lehet megspórloni vele. ph34r.gif

Topicot, úgyis csak moderátori engedéllyel nyithatok, és ezt az újabb marhaságot sem támogatnák. Amúgy ez egy nagy marhaság volt A részedről, és nem hiszem hogy baj lenne, hogyha belinkelnék egy olyan hírt, ami Daviről szól, a DC topicba.... rolleyes.gif
Clyde

still
Coulthard Spanyolországban tesztel

Remélem ha bekerül, leszopatja majd Alfot
Hakkinen
Coultmacher smile.gif

Kata
IDÉZET(still @ Feb 12 2010, 11:04) *

Egyrészt örülnék, régi kedvencem. biggrin.gif
Másrészt meg hiányozna a BBC F1-es csapatából. wink.gif
Mochok85
IDÉZET(still @ Feb 12 2010, 11:04) *

Red Bull a DTM-ben=Audi! DC meg a C osztályt erősíti? biggrin.gif Micsoda fúzió ez az ember! smile.gif
still
IDÉZET(Mochok85 @ Feb 16 2010, 01:43) *
Red Bull a DTM-ben=Audi! DC meg a C osztályt erősíti? biggrin.gif Micsoda fúzió ez az ember! smile.gif

Mercedes motorral érte el legnagyobb sikereit.
Clyde

DC a voros hajunak: "Asszem megvolt anyád, ugy 15 eve..."

tongue.gif
Dankson
David barátunk ma 40 éves!

Isten Éltessen DC!!!! wink.gif
Zava
IDÉZET(Dankson @ Mar 27 2011, 07:13) *
David barátunk ma 40 éves!

Isten Éltessen DC!!!! wink.gif

szép ajándék lehetett, hogy a 4. ikszre kapta első futamközvetítését (pláne hogy a volt csapat nyert, Vettelről meg nyilatkozta hogy fanja lett tavaly)
boldog szülinapot, DC! smile.gif
Hakkinen
IDÉZET(Zava @ Mar 27 2011, 09:59) *
szép ajándék lehetett, hogy a 4. ikszre kapta első futamközvetítését (pláne hogy a volt csapat nyert, Vettelről meg nyilatkozta hogy fanja lett tavaly)

biggrin.gif
Dankson
IDÉZET(Hakkinen @ Mar 27 2011, 07:32) *

biggrin.gif

Jah Vettel belenyomta DC képébe a szelet tortát. MAjd Dc úgy interjúvolta meg Seb-et, hogy félig tortás volt a feje. Eléggé LOL volt biggrin.gif
Amúgy érdekesség h elsőként a Mercedes csapat köszöntötte fel DC-t.
Hakkinen
IDÉZET(Dankson @ Mar 27 2011, 08:46) *
Jah Vettel belenyomta DC képébe a szelet tortát. MAjd Dc úgy interjúvolta meg Seb-et, hogy félig tortás volt a feje. Eléggé LOL volt biggrin.gif
Amúgy érdekesség h elsőként a Mercedes csapat köszöntötte fel DC-t.

http://www.youtube.com/watch?v=AXRXf6okT0I...player_embedded biggrin.gif
still
IDÉZET(Zava @ Mar 27 2011, 09:59) *

Elsősorban DC-nek köszönheted azt is, hogy odacsalta Newey cimboráját a Red Bullhoz.
Jól elment az idő, már 40? mellow.gif
still
DC Texasban promózott a Red Bullal:

still
Videó az eseményről

Mondjuk DC körideje nem sokáig lesz track record. tongue.gif
Mochok85
IDÉZET(still @ Oct 29 2011, 09:03) *
Videó az eseményről

Mondjuk DC körideje nem sokáig lesz track record. tongue.gif

Hát nem! smile.gif Ez a kezdés durva! biggrin.gif
hunnylander
IDÉZET(Mochok85 @ Oct 29 2011, 09:19) *
Hát nem! smile.gif Ez a kezdés durva! biggrin.gif

Pl. az hogy a nyelvével tisztítja az orrát? laugh.gif Szarvasmarháknál ezt teljesen szokványos és gyakori szükséges művelet. Gyakran szuszognak a talajhoz közel, legelés közben, ezért hamar összeporozódik, elkoszolódik. Illetve a jószágok szeretik a sót, sósat. Meg talán vízveszteség-minimalizálás is.

De azok a szarvak tényleg durvák és nem egy életbiztosítás az állatgondozók számára.
Mochok85
IDÉZET(hunnylander @ Oct 29 2011, 09:56) *
Pl. az hogy a nyelvével tisztítja az orrát? laugh.gif Szarvasmarháknál ezt teljesen szokványos és gyakori szükséges művelet. Gyakran szuszognak a talajhoz közel, legelés közben, ezért hamar összeporozódik, elkoszolódik. Illetve a jószágok szeretik a sót, sósat. Meg talán vízveszteség-minimalizálás is.

De azok a szarvak tényleg durvák és nem egy életbiztosítás az állatgondozók számára.

Faluról vagyok meg régen tartottunk is szóval semmi szokatlan csak furcsa SloMo-ban látni! biggrin.gif
Clyde
Fenykoraban Kockafej meg is csinalta volna! cool.gif

http://velvet.hu/blogok/gumicukor/2012/05/...avid_coulthard/
Vaant
IDÉZET(Clyde @ May 9 2012, 02:29) *
Fenykoraban Kockafej meg is csinalta volna! cool.gif

http://velvet.hu/blogok/gumicukor/2012/05/...avid_coulthard/

Miért, már nem..? unsure.gif
Clyde
IDÉZET(Vaant @ May 9 2012, 04:25) *
Miért, már nem..? unsure.gif

Dévid Kúrt Hárd. cool.gif
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.