Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: 2016 Ausztrál GP
F1világ Fórum > F1világ > F1 Aktuális
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5
Zava
nyilvánosak a gumiválasztások az első futamra, úgyhogy itt az ideje egy topicnak:

nagy eltérések nincsenek, ezt betudom annak, hogy 2 hónappal az első teszt előtt kellett leadni a rendelést.

szerk: még annyit a gumiválasztásról, hogy a 13 szettből hármat a pirelli adott ki kötelező jelleggel, egy szuperlágyat a Q3-ra, egy közepest + egy lágyat a versenyre, ez nem azt jelenti, hogy kötelező is őket használni, csak azt, hogy kötelezően kiosztják mindenkinek a verseny. versenyen ugyanúgy a 2 keverékes szabály áll, mint eddig is, a háromból tetszőleges két keveréket kötelező használni, persze lehet mind a hármat is használni.
azt hiszem egy olyan megkötés van, hogy a 2 versenygumiból legalább az egyiket kell használni, de ez nyilván a 2 keverékes szabály miatt redundáns. talán ha egyszer úgy osztják ki, hogy a 2 verseny szett azonos, akkor lehet jelentősége, de nem tudom, hogy erre lesz-e példa.
Zoli
Akkor az év első tippje:

1. Hamilton
2. Vettel
3. Rosberg
Thibczy
IDÉZET(Zava @ Mar 8 2016, 06:54) *
nyilvánosak a gumiválasztások az első futamra, úgyhogy itt az ideje egy topicnak:

nagy eltérések nincsenek, ezt betudom annak, hogy 2 hónappal az első teszt előtt kellett leadni a rendelést.

szerk: még annyit a gumiválasztásról, hogy a 13 szettből hármat a pirelli adott ki kötelező jelleggel, egy szuperlágyat a Q3-ra, egy közepest + egy lágyat a versenyre, ez nem azt jelenti, hogy kötelező is őket használni, csak azt, hogy kötelezően kiosztják mindenkinek a verseny. versenyen ugyanúgy a 2 keverékes szabály áll, mint eddig is, a háromból tetszőleges két keveréket kötelező használni, persze lehet mind a hármat is használni.
azt hiszem egy olyan megkötés van, hogy a 2 versenygumiból legalább az egyiket kell használni, de ez nyilván a 2 keverékes szabály miatt redundáns. talán ha egyszer úgy osztják ki, hogy a 2 verseny szett azonos, akkor lehet jelentősége, de nem tudom, hogy erre lesz-e példa.

Én arra számítok, hogy esetleg az elején lesz kisebb változatosság emiatt, pl. Bahrein ilyen téren sokkal izgalmasabb lesz a meleg miatt, de egyrészt ma már kb. mindent tökéletesen tudnak szimulálni, másrészt pedig lesz egy ideális taktika, amit kb. 3-4 pilótát leszámítva mindenki le fog követni. Esetleg néhány helyszínre azok a csapatok, akiknek kevesebb veszítenivalójuk van bepróbálkozhatnak extrém taktikával (pl. FI, McLaren), de az első 8-10 pilóta között szerintem nem fogunk lényeges különbséget látni.
dawyd728
Egyébként bárki bármit mond, nekem tetszik ez a gumi választósdi. Tudom, a Pirelli és az FIA belekontárkodott, de az alapötlet tetszik. A sportautózás is attól szép, mert változatos. Gumi, motor, kasztni mind változó. Biztos lesz, aki 1-1 alkalommal jól megszívja, lehet éppen Hamilton vagy Grosjean... Majd máskor elővigyázatosabbak lesznek.
Dankson
Az én tippem:
1 .Rosberg
2. Vettel
3. Raikkonen
Eulo_
Lemaradtam pár dologról. Mikor tértél vissza?
Eulo_
Egyébként a 2015-ös évad szinte teljesen elfelejtődött bennem, mintha nem is lett volna. Az orosz futam utolsó körei, Perez dobogója és Rajkó bukása él csak bennem az egészból. Még az úgymond jó versenyeket, mint Austin, Hungaroring is elfelejtettem, így utólag semmi emlékezetes nem volt bennük. Összevetve pl. egy 2003-ról, 2008-ról hosszan tudnék bármikor regélni.
Mochok85
IDÉZET(Eulo_ @ Mar 15 2016, 09:49) *
Egyébként a 2015-ös évad szinte teljesen elfelejtődött bennem, mintha nem is lett volna. Az orosz futam utolsó körei, Perez dobogója és Rajkó bukása él csak bennem az egészból. Még az úgymond jó versenyeket, mint Austin, Hungaroring is elfelejtettem, így utólag semmi emlékezetes nem volt bennük. Összevetve pl. egy 2003-ról, 2008-ról hosszan tudnék bármikor regélni.

Öregszik az ember, romlik a rövid távú memória. tongue.gif Nálam is ez van. biggrin.gif
Pepperoni

Lehet, hogy csak öregszel tongue.gif rolleyes.gif *No offense* wink.gif
Pepperoni
IDÉZET(Mochok85 @ Mar 16 2016, 01:04) *
Öregszik az ember, romlik a rövid távú memória. tongue.gif Nálam is ez van. biggrin.gif

Egy rugóra járunk wink.gif

Edit: Remélem az új szezon kicsit felpezsdíti a fórumot is smile.gif facebook az kritikán aluli...
Eulo_
Öregszem is, ez így van, de akkoris, szerintem az F1 is egy kalap szar lett. Amikor pontosan tudod az elején, hogy mi lesz a vége, az nem nagy kunszt.
Zoli
Itt vannak galériák a pilóták idei és korábbi sisakjaikról.

Vettel, Hulk sisakja elbaszódott, Alonsóé és Raikkönené jobb lett, Buttoné és Bottasé a legjobbak. Massáé is jó abból a szempontból, hogy sosem változtatott rajta nagyon és ezáltal könnyen felismerhető, nincs is túlbonyolítva (bár nekem mondjuk sosem tetszett). Valamint Ericsson sisakja sem rossz, szintén könnyen felismerhető, nem bonyolult.
Mochok85
Az a Chris Martin fickó, vagy Jenson Button vagy mi a neve! biggrin.gif
Zava
na kel még valaki korán? smile.gif
Zoli
Sokat meg lehetett tudni az első két szabadedzésből.
Mochok85
IDÉZET(Zoli @ Mar 18 2016, 08:07) *

Ja. Mekisek nyilatkozták hogy sok munka vár még rájuk itt az edzéseken. Hát beszopták. biggrin.gif
Zava
IDÉZET(Zoli @ Mar 18 2016, 08:07) *

annyit meg sikerült, hogy a renault jól néz ki a pályán. megérte. biggrin.gif
grosfater
sziasztok!
új év, új remények...talán idén visszakapjuk az f1-et.

tippem:

(realítás talaján)
1: Ham
2: Vet
3: Ros

(az igazi tippem)

1: Ricsi
2: Kimi
3: Max
Zoli
IDÉZET(Zava @ Mar 18 2016, 08:50) *
annyit meg sikerült, hogy a renault jól néz ki a pályán. megérte. biggrin.gif

Sokkal jobban, így egész jól néz ki:

Egy kicsit azért fel lehetne dobni valamivel, mert elég ötlettelen, de telitalálat volt sárgára váltani. smile.gif
Zava
remélem nem a Magnussen kocsiján levő orral akarják feldobni, de félő, hogy igen. CFD szemmel ™ nézve jobb lehet, és Magnussen autóján van, akit a vezérpilótának tartanak a csapatnál. minap olvastam egy nyilatkozatot a csapatfőnöktől, miszerint milyen jó, hogy Magnussen a csapatnál van, mert ösztönös tehetség, és jól össze fog tudni dolgozni a mérnökökkel... és Jolyon is jó hogy itt van, mert tanulhat Magnussentől.
nem szó szerint, de kb ez. biggrin.gif
Mochok85
IDÉZET(Zava @ Mar 18 2016, 06:38) *
remélem nem a Magnussen kocsiján levő orral akarják feldobni, de félő, hogy igen. CFD szemmel ™ nézve jobb lehet, és Magnussen autóján van, akit a vezérpilótának tartanak a csapatnál. minap olvastam egy nyilatkozatot a csapatfőnöktől, miszerint milyen jó, hogy Magnussen a csapatnál van, mert ösztönös tehetség, és jól össze fog tudni dolgozni a mérnökökkel... és Jolyon is jó hogy itt van, mert tanulhat Magnussentől.
nem szó szerint, de kb ez. biggrin.gif

Egy szezont futott veterán.. biggrin.gif
nolane

Eulo, csaknem így vagyok én is. Hol van már az egy ponton múló VB-cím? Az izgalom? Annyira szeretném, ha úgy ülnék le a tv elé, hogy ne gondoljam azt hogy ezért meg sem érte leülni....
Zava
mióta adja az m4 a szabadedzéseket? vagy csak a harmadikat adják?
mindenesetre most megy élőben.

Haryanto már el is kezdett alkotni, Grosjeant bontotta le a boxban. sad.gif
Zava
toro rosso! ohmy.gif
Zava
hát, ez jó szar vót. biggrin.gif
dawyd728
Foscsi.
skullsplinter
Hát ez így konkrétan szar. Ha legalább érvényes lenne az utolsó 90 másodpercben megkezdett kör akkor talán jobb lenne, mert lenne értelme mondjuk befejezni. Így nagyon sok az üresjárat...
hunocsi
IDÉZET(Zava @ Mar 19 2016, 05:12) *
mióta adja az m4 a szabadedzéseket? vagy csak a harmadikat adják?

Amióta van M4 biggrin.gif
Zava
IDÉZET(hunocsi @ Mar 19 2016, 07:45) *
Amióta van M4 biggrin.gif

ja jó. biggrin.gif

hát ennek a szabálynak buknia kell, én nem adok neki sok időt. szerintem legkésőbb az európai szezonra törölni is fogják a faszba.
skullsplinter
3 perccel a vége előtt tumultus van...a mérlegelésen. Ez egy fos volt, nincs értelme időmérőt nézni.
Zava
na, mindjárt lejár az idő, záporoznak majd az utolsó próbák. izgultok? smile.gif
Mochok85
Bizarr. Ketyeg az óra, senki a pályán.
Eulo_
Az, hogy az időmérő formátum szar, egy dolog. Jövő hétre már megszüntetik.

A baj az, hogy ott vagyunk, ahol tavaly. Ugyanott, ugyanabban a kiszámítható fosban. sad.gif
Zava
IDÉZET(Eulo_ @ Mar 19 2016, 08:00) *
Az, hogy az időmérő formátum szar, egy dolog. Jövő hétre már megszüntetik.

A baj az, hogy ott vagyunk, ahol tavaly. Ugyanott, ugyanabban a kiszámítható fosban. sad.gif

hát, ezzel még azért várnék. meg azért azt ne mondd, hogy a torokra számítottál. wink.gif na jó, igazából lehetett, szabadedzésen nagyon jók voltak.
Eulo_
IDÉZET(Zava @ Mar 19 2016, 08:02) *
hát, ezzel még azért várnék. meg azért azt ne mondd, hogy a torokra számítottál. wink.gif na jó, igazából lehetett, szabadedzésen nagyon jók voltak.

Kit érdekel, ha az első 4 tökéletesen kiszámítható?
Zoli
Ez az új időmérő egy nagy lófasz volt, de legalább a Ferrari szépen széttrollkodta. smile.gif

Toro Rosso nagy meglepetés, kíváncsi leszek rájuk holnap.

A Williams pedig megy vissza a középmezőnybe.
Zava
IDÉZET(Eulo_ @ Mar 19 2016, 08:03) *
Kit érdekel, ha az első 4 tökéletesen kiszámítható?

mondom, én ezzel várnék egy picit még.
dawyd728
IDÉZET(Zava @ Mar 19 2016, 08:02) *

Ha számít én Max-t 5. helyre tippeltem.
grosfater
IDÉZET(Zava @ Mar 19 2016, 08:06) *
mondom, én ezzel várnék egy picit még.

pedig igaza van...a merci annyit ad a ferkának, amennyit nem szégyell...a többi meg ezen a szinten lényegtelen. sajnos amiről szólnia kellene ennek a szériának (gyilkos derbi a p1-ért idén is felejtős). pepitában a múlt év...ez így sajna megint felejtős.
peti4000
Jobb reggelt mindenkinek!
Ezért kár volt felkelni... Ismét egy kuka év egy újabb papír címmel Hami zsebében!
dawyd728
Annyival jobbnak tűnik a szezon, így egy időmérővel a hátunk mögött, h a Mercedes és Ferrari mentes világban szoros a harc. Sokkal jobban összerázódtak, mint tavaly voltak. A McLaren és Manor is közelebb van. A Haas sem tűnik Manor2nek. Szóval ha kizárjuk az első 4-et, egy izgalmas szezont kaphatunk.
Zava
link

egy kvali nem a világ vége. ha a futamon, és a következő pár hétvégén le vannak maradva, az már inkább.
Mochok85
IDÉZET(Zava @ Mar 19 2016, 08:28) *
link

egy kvali nem a világ vége. ha a futamon, és a következő pár hétvégén le vannak maradva, az már inkább.

Te tényleg bízol benne, hogy itt lesz izgalom, mi? biggrin.gif
peti4000
IDÉZET(Zava @ Mar 19 2016, 07:28) *
link

Én egy lyukast garast nem adnék rá, hogy bárki megszorongatja a Mercedest!
peti4000
IDÉZET(dawyd728 @ Mar 19 2016, 07:26) *
Annyival jobbnak tűnik a szezon, így egy időmérővel a hátunk mögött, h a Mercedes és Ferrari mentes világban szoros a harc. Sokkal jobban összerázódtak, mint tavaly voltak. A McLaren és Manor is közelebb van. A Haas sem tűnik Manor2nek. Szóval ha kizárjuk az első 4-et, egy izgalmas szezont kaphatunk.

Alig várom, hogy ki lesz az ötödik holnap... Szétvet az izgalom...
grosfater
IDÉZET(dawyd728 @ Mar 19 2016, 08:26) *

ez így korrekt. remélem max és ricsi néha be tud keverni ott elöl, de a többi számomra nem okoz nagy izgalmat. de most őszintén..nem a győzelemért izgul leginkább az ember? az, hogy mi történik hátúl, hát szoszo, nem erről kellene hogy szóljon egy szezon. ráadásul a kvalit is szétbaszták ezzel a faszsággal.
peti4000
Azért gondolom titkon most sokan visszasírják az "UNALMAS" RedBull-Vettel dominanciát.
nolane
Felkeltem,de minek.... az oké, hogy a Ferka valószínűleg így sem érte volna be a két Mercit, de azért szándékosan nem kiküldeni a versenyzőit a pályára, nem tudom mennyire volt jó ötlet. Őszintén remélem hogy a versenyen nem lesz ennyire egyöntetű fölényük, de már most jócskán múlóban van a nagy jókedvem angry.gif Ezt az időmérős szabályt kellő szofisztikáltság hiányában inkább nem kommentelném. Nálamnál okosabbak magyarázzák már el nekem kérem szépen, hogy milyen apropóból kellett???
Zoli
IDÉZET(dawyd728 @ Mar 19 2016, 08:26) *

A McLaren kb. ugyanott kezdi az évet, ahol tavaly befejezték. >2 mp hátrányban a Merci mögött.

A Renault egy kicsit gyengébb, mint amit vártam, talán a Red Bull is, de szerintem jobbak lesznek ennél. A Toro Rosso viszont sokkal jobb, a McLaren egyelőre egy hajszálnyit jobb, a többi kb. ott van ahova vártam. A Ferrarit egyelőre még nem írnám le, de holnap már okosabbak leszünk.
Zava
IDÉZET(Mochok85 @ Mar 19 2016, 08:34) *
Te tényleg bízol benne, hogy itt lesz izgalom, mi? biggrin.gif

csak azt mondom, hogy várjuk már meg, amíg van miből rendesen mintavételezni... 3 éve is a red bull alázott a kvalin, aztán a futamra már el is fogytak, és az év első fele egész szoros, változatos csata volt.
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.