Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Jósda 2014
F1világ Fórum > F1világ > F1 Aktuális
Oldalak: 1, 2
Zoli
Az idei párosok:

1. Vettel - Ricciardo
2. Hamilton - Rosberg
3. Alonso - Räikkönen
4. Grosjean - Maldonado
5. Button - Magnussen
6. Hülkenberg - Perez
7. Gutierrez - Sutil
8. Vergne - Kvyat
9. Bottas - Massa
10. Bianchi - Chilton
11. Kobayashi - Ericsson

A szavazást ezennel megnyitom!
still
Raikkonen-Mercedes.
Zoli
1. Vettel - Ricciardo
2. Hamilton - Rosberg
3. Alonso - Räikkönen
4. Grosjean - Maldonado
5. Button - Magnussen
6. Hülkenberg - Perez
7. Gutierrez - Sutil
8. Vergne - Kvyat
9. Bottas - Massa
10. Bianchi - Chilton
11. Kobayashi - Ericsson

A világbajnokot megtippelni sem tudnám, de nyilván Alonsóban reménykedem a legjobban. Most mindenki tiszta lappal indul, szóval hajrá! smile.gif
still
1. Vettel - Ricciardo
2. Hamilton - Rosberg
3. Alonso - Räikkönen
4. Grosjean - Maldonado
5. Button - Magnussen
6. Hülkenberg - Perez
7. Gutierrez - Sutil
8. Vergne - Kvyat
9. Bottas - Massa
10. Bianchi - Chilton
11. Kobayashi - Ericsson
Clyde
Lajoska, Mercedes lesz a bajnoki combo.

1. Vettel - Ricciardo
2. Hamilton - Rosberg
3. Alonso - Räikkönen
4. Grosjean - Maldonado
5. Button - Magnussen
6. Hülkenberg - Perez
7. Gutierrez - Sutil
8. Vergne - Kvyat
9. Bottas - Massa
10. Bianchi - Chilton
11. Kobayashi - Ericsson
hunocsi
1. Vettel - Ricciardo
2. Hamilton - Rosberg
3. Alonso - Räikkönen
4. Grosjean - Maldonado
5. Button - Magnussen
6. Hülkenberg - Perez
7. Gutierrez - Sutil
8. Vergne - Kvyat
9. Bottas - Massa
10. Bianchi - Chilton
11. Kobayashi - Ericsson

Hamiltont tippelném világbajnoknak, de az az érzésem, hogy a megbízhatóságban alul fog maradni a Merc, úgyhogy Vettel behúzza zsinórban az ötödiket.
stoke
IDÉZET(Zoli @ Jan 21 2014, 01:39) *
1. Vettel - Ricciardo
2. Hamilton - Rosberg
3. Alonso - Räikkönen
4. Grosjean - Maldonado
5. Button - Magnussen
6. Hülkenberg - Perez
7. Gutierrez - Sutil
8. Vergne - Kvyat
9. Bottas - Massa
10. Bianchi - Chilton
11. Kobayashi - Ericsson

A világbajnokot megtippelni sem tudnám, de nyilván Alonsóban reménykedem a legjobban. Most mindenki tiszta lappal indul, szóval hajrá! smile.gif

Én is ugyanezt tippelem, ezért idemásolom. smile.gif

1. Vettel - Ricciardo
2. Hamilton - Rosberg
3. Alonso - Räikkönen
4. Grosjean - Maldonado
5. Button - Magnussen
6. Hülkenberg - Perez
7. Gutierrez - Sutil
8. Vergne - Kvyat
9. Bottas - Massa
10. Bianchi - Chilton
11. Kobayashi - Ericsson

Ferrari és Williams esetében nehéz volt dönteni. Raikkonen ellen az szól, hogy "új" a csapatnál, Bottas ellen meg a rutintalanság. (A Mercedes sem egyértelmű, de ott nyílván a kedvencemre tippelek. cool.gif Illetve bízom abban, hogy az új autó fejlesztésénél már figyelembe tudták venni Lewis igényeit. )

VB: Vettel/Mercedes

Én is tartok a Mercedes megbízhatatlanságától.
Lóri
1. Vettel - Ricciardo
2. Hamilton - Rosberg
3. Alonso - Räikkönen
4. Grosjean - Maldonado
5. Button - Magnussen
6. Hülkenberg - Perez
7. Gutierrez - Sutil
8. Vergne - Kvyat
9. Bottas - Massa
10. Bianchi - Chilton
11. Kobayashi - Ericsson

Nálam is ugyanaz, ami Zolinál és stokenál.

Raikkonen ellen az szól, hogy Alonsot kicsit erősebbnek éreztem az elmúlt 1-2 esztendőben.

Hamilton mellett pedig az, hogy ő Hamilton.

VB-t nehéz tippelni.
Hakkinen

1. Vettel - Ricciardo
2. Hamilton - Rosberg
3. Alonso - Räikkönen
4. Grosjean - Maldonado
5. Button - Magnussen
6. Hülkenberg - Perez
7. Gutierrez - Sutil
8. Vergne - Kvyat
9. Bottas - Massa
10. Bianchi - Chilton
11. Kobayashi - Ericsson

Alonso/Ferrari

Ferrari tarol, Alo-Rai 1.-2.
Rosberg vagy Vettel 3.

Button/ Massa levezető év

Ferrarista
1. Vettel - Ricciardo
2. Hamilton - Rosberg
3. Alonso - Räikkönen
4. Grosjean - Maldonado
5. Button - Magnussen
6. Hülkenberg - Perez
7. Gutierrez - Sutil
8. Vergne - Kvyat
9. Bottas - Massa
10. Bianchi - Chilton
11. Kobayashi - Ericsson

A konstruktőri/egyéni vb RB/Vettel.
Ferrarista
IDÉZET(Hakkinen @ Jan 22 2014, 12:14) *
1. Vettel - Ricciardo
2. Hamilton - Rosberg
3. Alonso - Räikkönen
4. Grosjean - Maldonado
5. Button - Magnussen
6. Hülkenberg - Perez
7. Gutierrez - Sutil
8. Vergne - Kvyat
9. Bottas - Massa
10. Bianchi - Chilton
11. Kobayashi - Ericsson

Alonso/Ferrari

Ferrari tarol, Alo-Rai 1.-2.
Rosberg vagy Vettel 3.

Button/ Massa levezető év

Miből gondolod h Ferrari 1.-2.??
Még ha tegyük fel a vb-t meg is nyerik, kétlem h annyira beletalálnának h konstruktőri+egyénivb+2hely. Ez nagyon ritkán szokott így lenni. Az utóbbi 4 évben a red bull tarolt, ennek ellenére egyszer sem lett Webbo 2.
Zoli
IDÉZET(Ferrarista @ Jan 22 2014, 02:36) *
Miből gondolod h Ferrari 1.-2.??
Még ha tegyük fel a vb-t meg is nyerik, kétlem h annyira beletalálnának h konstruktőri+egyénivb+2hely. Ez nagyon ritkán szokott így lenni. Az utóbbi 4 évben a red bull tarolt, ennek ellenére egyszer sem lett Webbo 2.

Alonsót egy szintre sorolod Webberrel (ha már Räikkönent várod előrébb)?
forza
IDÉZET(Zoli @ Jan 22 2014, 02:55) *

Mi van, ha Webbert jobbnak tartja? biggrin.gif

Egyébként ha az eszemre hallgatok, Alonso megeszi reggelire Räikkönen-t, minden emellett szól. De én szurkolás témakörben nem szeretek az eszemre hallgatni, ez nem erről szól. A többi páros meg igazán nem is érdekel. Ez az Alonso-Kimi annyira üti bármelyiket, hogy kb. súlytalan számomra a többi házon belüli csata.
Zoli
IDÉZET(forza @ Jan 22 2014, 02:59) *
Mi van, ha Webbert jobbnak tartja? biggrin.gif

Egyébként ha az eszemre hallgatok, Alonso megeszi reggelire Räikkönen-t, minden emellett szól. De én szurkolás témakörben nem szeretek az eszemre hallgatni, ez nem erről szól. A többi páros meg igazán nem is érdekel. Ez az Alonso-Kimi annyira üti bármelyiket, hogy kb. súlytalan számomra a többi házon belüli csata.

Ferraristából azt is kinézném. biggrin.gif
De most komolyan, egy mezőny fölötti autóval, mint a tavalyi, vagy a 2011-es Red Bull, nagyon alul kéne múlnia magát Alonsónak, vagy Räikkönennek, hogy ne szerezze meg a 2. helyet.

Szerintem viszont szoros csata lesz köztük. Én igazából attól tartok a legjobban, hogy nem lesz egy sima év. Csak idő kérdése, hogy kirobbanjon egy balhé és őszintén szólva nem tartom kizártnak, hogy megint Alonso jöjjön ki vesztesként. De egyelőre csak abban reménykedem, hogy a legjobbak között lesz a Ferrari. Utána jöhet a többi, de elsőként ez teljesüljön. biggrin.gif
Ferrarista
IDÉZET(Zoli @ Jan 22 2014, 02:55) *

nem, csak annyi h a Ferrari biztosan nem lesz világverő gép Allison-Byrne-Fry trio ide vagy oda.
Emlékezz h az F60-nal hogy melléfogtak.
Ferrarista
IDÉZET(Zoli @ Jan 22 2014, 03:13) *
Ferraristából azt is kinézném. biggrin.gif
De most komolyan, egy mezőny fölötti autóval, mint a tavalyi, vagy a 2011-es Red Bull, nagyon alul kéne múlnia magát Alonsónak, vagy Räikkönennek, hogy ne szerezze meg a 2. helyet.

Szerintem viszont szoros csata lesz köztük. Én igazából attól tartok a legjobban, hogy nem lesz egy sima év. Csak idő kérdése, hogy kirobbanjon egy balhé és őszintén szólva nem tartom kizártnak, hogy megint Alonso jöjjön ki vesztesként. De egyelőre csak abban reménykedem, hogy a legjobbak között lesz a Ferrari. Utána jöhet a többi, de elsőként ez teljesüljön. biggrin.gif

Rajkóval nem lesz baj, Massával is el volt. Ma már talán az Alonso-Hamilton párossal sem lenne olyan nagy gond mint anno. Mindkettő érett, korosodott, megtapasztalták h nincs isteni hatalmuk sem stb.
Ha az autó szar lesz és Alonso valóban a mclarenhez tart 2015re, akkor elképzelhető h alulmúlja önmagát, és rajkó lesz a jobb. Alap esetben visznont nem fogadnék egyikre sem.
Zoli
IDÉZET(Ferrarista @ Jan 22 2014, 04:44) *
nem, csak annyi h a Ferrari biztosan nem lesz világverő gép Allison-Byrne-Fry trio ide vagy oda.
Emlékezz h az F60-nal hogy melléfogtak.

Az, hogy 2009-ben nem jött be nekik (sem) a szabályváltoztatás, nem azt jelenti, hogy most sem fog.
Amúgy én sem hiszem, hogy világverő lesz.
grosfater
1. Vettel - Ricciardo
2. Hamilton - Rosberg
3. Alonso - Räikkönen
4. Grosjean - Maldonado
5. Button - Magnussen
6. Hülkenberg - Perez
7. Gutierrez - Sutil
8. Vergne - Kvyat
9. Bottas - Massa
10. Bianchi - Chilton
11. Kobayashi - Ericsson

Kimi/Ferrari

tongue.gif
Ferrarista
IDÉZET(Zoli @ Jan 22 2014, 05:18) *
Az, hogy 2009-ben nem jött be nekik (sem) a szabályváltoztatás, nem azt jelenti, hogy most sem fog.
Amúgy én sem hiszem, hogy világverő lesz.

Viszont az elmúlt 5évről sem tudnak semmit sem felmutatni. Sosem sikerült egy normális autót tervezni, ha tűrhető volt, akkor év közben veszítették el a fonalat.
Ezek alapján pedig nem épp fényes a jövő. Bár ha a motorral beletalálnak az sokat dobna az egészen.
Ferrarista
IDÉZET(grosfater @ Jan 22 2014, 11:53) *
1. Vettel - Ricciardo
2. Hamilton - Rosberg
3. Alonso - Räikkönen
4. Grosjean - Maldonado
5. Button - Magnussen
6. Hülkenberg - Perez
7. Gutierrez - Sutil
8. Vergne - Kvyat
9. Bottas - Massa
10. Bianchi - Chilton
11. Kobayashi - Ericsson

Kimi/Ferrari

tongue.gif

Na akkor Alonso fel is kötné magát, mert nem csak az ő vb címei nem gyarapodnak, hanem még egy ellenfél akinek legalább ugyanannyi vb címe van mint neki.
Fdino
1. Vettel - Ricciardo
2. Hamilton - Rosberg
3. Alonso - Räikkönen
4. Grosjean - Maldonado
5. Button - Magnussen
6. Hülkenberg - Perez
7. Gutierrez - Sutil
8. Vergne - Kvyat
9. Bottas - Massa
10. Bianchi - Chilton
11. Kobayashi - Ericsson

Egyéni VB Vettel
Csapat VB Ferrari, esetleg Mercedes
Lóri
Eddig még csak tippem sem volt ki lehet az idei bajnok, és bajnokcsapat. Miután lehullt a lepel az új Lotusról, teljesen egyértelművé vált számomra a dolog.

egyéni bajnok: Grosjean

konstruktőriben: Lotus Renault

Egy 3. helyet még Maldonado is megfoghat.
Zoli
IDÉZET(Lóri @ Jan 25 2014, 10:41) *
Eddig még csak tippem sem volt ki lehet az idei bajnok, és bajnokcsapat. Miután lehullt a lepel az új Lotusról, teljesen egyértelművé vált számomra a dolog.

És ez mitől ennyire egyértelmű? biggrin.gif
Triki Lauda
Azt irnam le, melyik vb cimeknek tudnek orulni, fontossagi sorrenben:1. Hamilton2. Grozsan3. Magnussen:)4. Rajko5. Rozsi
Szomoru leszek es sirok:1. Vettel2. Vettel3. Vettel4. Bátön5. Alfonz
Pepperoni
IDÉZET(Triki Lauda @ Jan 25 2014, 11:01) *
Azt irnam le, melyik vb cimeknek tudnek orulni, fontossagi sorrenben:1. Hamilton2. Grozsan3. Magnussen:)4. Rajko5. Rozsi
Szomoru leszek es sirok:1. Vettel2. Vettel3. Vettel4. Bátön5. Alfonz

Alfonz pedig megérdemelné nagyon. Nem vagyok klasszik Alfonz buzi, de megérdemelné.
Zoli
IDÉZET(Pepperoni @ Jan 25 2014, 11:07) *
Alfonz pedig megérdemelné nagyon. Nem vagyok klasszik Alfonz buzi, de megérdemelné.

Idén Alonsónak kell nyernie: 2014-ben a Ferrari F14 T-vel, 14-es rajtszámmal. cool.gif
stoke
IDÉZET(Pepperoni @ Jan 25 2014, 11:07) *

Persze. Ahogy Hamilton is. Az egyik 2-szer a másik 3-szor bukott VB-címet az uccsó versenyen.

Vettel 4 címe aránytalan a másik kettőhöz viszonyítva.
grosfater
én kimisként természetesen az ő győzelmében reménykedek, de ha a vas fos lesz és nem lesz esélye rá, akkor megmondom őszintén hogy csak is massanak fogok szurkolni, mert ha valaki akkor mezőnyből ő érdemelne egy címet. lehet, hogy nagyokat fogunk nézni, mert még ugye senkinek fingja nincs, hogy mi lesz idén, de ha a williams esetleg betalál idénre, akkor massa meg fogja csinálni ez nem kérdés.
forza
IDÉZET(grosfater @ Jan 25 2014, 11:31) *
én kimisként természetesen az ő győzelmében reménykedek, de ha a vas fos lesz és nem lesz esélye rá, akkor megmondom őszintén hogy csak is massanak fogok szurkolni, mert ha valaki akkor mezőnyből ő érdemelne egy címet. lehet, hogy nagyokat fogunk nézni, mert még ugye senkinek fingja nincs, hogy mi lesz idén, de ha a williams esetleg betalál idénre, akkor massa meg fogja csinálni ez nem kérdés.

Szerintem Bottas verni fogja Massát.
Pepperoni
IDÉZET(forza @ Jan 25 2014, 11:54) *

Sztem meg nem biggrin.gif
grosfater
IDÉZET(forza @ Jan 25 2014, 11:54) *

kizárt
getback
IDÉZET(grosfater @ Jan 25 2014, 12:32) *
kizárt

Mert? Verte Maldonadot is, aki sztem nyers tempóban jobb mint egy massa csak több a crashje. agyon veri majd massát. cool.gif
Zoli
IDÉZET(getback @ Jan 25 2014, 12:57) *
Mert? Verte Maldonadot is, aki sztem nyers tempóban jobb mint egy massa csak több a crashje. agyon veri majd massát. cool.gif

Úgy legyen! rolleyes.gif
Viszont a Ferrari, Mercedes párosa mellett tényleg a Williamsé az, amelyiket a legnehezebb megtippelni. Jó kérdés, hogy Bottas milyen, mert az FW35 nem sok mindenre volt jó, bár volt pár villantása, ami biztató. Massa pedig a másik nagy kérdés. Most azért nem egy Alonsóval kell elbírnia, meg nem is egyértelműen a vízhordó szerep lesz az övé. Ez még talán tényleg adhat neki egy utolsó lökést (ha ez nem, akkor már semmi sem). Na meg jó lenne, ha folyamatosan legalább a pontokért tudnának küzdeni.
getback
1. Vettel - Ricciardo sima
2. Hamilton - Rosberg sima.
3. Alonso - Räikkönen Ez elsőre tűnik csak egyértelműnek, lehet Kimi megveri amúgy.
4. Grosjean - Maldonado attól függ Gro hol folytatja, ha ott ahol évvégén akkor agyon veri.
5. Button - Magnussen Remélem. GO Magnussen!
6. Hülkenberg - Perez ezt csak remélem, de hülk is nagy kedvenc, tuti nagy harc lesz.
7. Gutierrez - Sutil sima
8. Vergne - Kvyat ???
9. Bottas - Massa remélem sima finn.
10. Bianchi - Chilton nem érdekes. Go Bia.
11. Kobayashi - Ericsson a Japó remélem pontot szerez.
amegmondo
IDÉZET(Lóri @ Jan 25 2014, 10:41) *

Elhamarkodott kijelentés ez.

Egy: ezt az orrot a BMW ugye már futtatta, és ők anno azért hagytak fel a használatával, mert kanyarokban nem jutott az orr elrendezés miatt levegő a kocsi alá és irdatlan sok leszorító erőt buktak. Itt még jobban ki van takarva kanyarodáskor a levegő mint a 2004-es megoldásban, szóval én vitatom ennek a verziónak a működőképességét.
Kettő: a csapat továbbra se áll annyira fényesen anyagilag, új szponzorok ide vagy oda, ami az év közben fejlesztés rovására fog menni, és ez idén mindennél fontosabb dolog lesz.
stoke
IDÉZET(amegmondo @ Jan 25 2014, 08:22) *
Elhamarkodott kijelentés ez.

Egy: ezt az orrot a BMW ugye már futtatta, és ők anno azért hagytak fel a használatával, mert kanyarokban nem jutott az orr elrendezés miatt levegő a kocsi alá és irdatlan sok leszorító erőt buktak. Itt még jobban ki van takarva kanyarodáskor a levegő mint a 2004-es megoldásban, szóval én vitatom ennek a verziónak a működőképességét.
Kettő: a csapat továbbra se áll annyira fényesen anyagilag, új szponzorok ide vagy oda, ami az év közben fejlesztés rovására fog menni, és ez idén mindennél fontosabb dolog lesz.

Szerintem ez nem volt teljesen komoly kijelentés Lóritól. wink.gif
Boldog_Bobby
1. Vettel - Ricciardo
2. Hamilton - Rosberg
3. Alonso - Räikkönen
4. Grosjean - Maldonado
5. Button - Magnussen
6. Hülkenberg - Perez
7. Gutierrez - Sutil
8. Vergne - Kvyat
9. Bottas - Massa
10. Bianchi - Chilton
11. Kobayashi - Ericsson
vingaal
1. Vettel - Ricciardo
2. Hamilton - Rosberg
3. Alonso - Räikkönen
4. Grosjean - Maldonado
5. Button - Magnussen
6. Hülkenberg - Perez
7. Gutierrez - Sutil
8. Vergne - Kvyat
9. Bottas - Massa
10. Bianchi - Chilton
11. Kobayashi - Ericsson

Ron megmondta: Győzni fogunk újra, úgyhogy: Magnussen-McLaren Mercedes WIN!!! rolleyes.gif
amegmondo
IDÉZET(stoke @ Jan 25 2014, 08:28) *
Szerintem ez nem volt teljesen komoly kijelentés Lóritól. wink.gif

Más topicban is odavolt a masinától biggrin.gif Mindenesetre lényegtelen, amit leírtam az az ő esetleges irozinálásától függetlenül áll smile.gif
Gooner
1. Vettel - Ricciardo
2. Hamilton - Rosberg
3. Alonso - Räikkönen
4. Grosjean - Maldonado
5. Button - Magnussen
6. Hülkenberg - Perez
7. Gutierrez - Sutil
8. Vergne - Kvyat
9. Bottas - Massa
10. Bianchi - Chilton
11. Kobayashi - Ericsson

Világbajnok: Kimi.
A Professzor
1. Vettel - Ricciardo

Ricciardo pár kvalin megveri, többre nem számítok.

2. Hamilton - Rosberg

Hamilton megint 1-2 kvali előnnyel nyeri az edzéspárbajt, Rosberg pedig minden másban előrébb lesz (pontok, dobogók, győzelmek, stb).

3. Alonso - Räikkönen

Itt nem merek még csak tippelni sem. Räikkönen győzelmét remélem, Alonsóén nem lepődnék meg. Mindkettő szarul kvalizik, még ott sem tudnék tippelni.

4. Grosjean - Maldonado

Grosjean könnyűszerrel. Az egyik legegyoldalúbb házicsata lesz.

5. Button - Magnussen

Magnussené lesz a kvaliharc, de Button rutinja, stílusa és az új szabályok + gumik egyértelműen a fölényét hozzák majd a versenyeken.

6. Hülkenberg - Perez

A senkiházi csikánót megkockáztatom, hogy kvalin is és versenyen is nullára fogja verni egész évben a német. A legnyomasztóbban egyoldalú házicsata, öröm lesz nézni a mexikói vergődését.

7. Gutierrez - Sutil

És könnyedén.

8. Vergne - Kvyat

A rutin és a csapat ismerete segíteni fog JEV-nek.

9. Bottas - Massa

Massa kiégett, Bottas pedig a legtehetségesebb fiatal Hulk mellett. Egyértelmű ez is.

10. Bianchi - Chilton

Szembemegyek a trenddel, hajrá, britek cool.gif

11. Kobayashi - Ericsson

Itt sem lepődnék meg Kobayashi fölényes győzelmén.
getback
Nem tudom miért nézed le ennyire Perezt.....azért mert Buttonhöz nem viszonyult úgy mint egy palotapincsi? Vagy miért?

Csekkó kibaszott jó versenyző, egy raklap fost adtak alá mégis az évvégére ott volt a top5 helyek körül.

Bírom Hulkot is, de azért: GO CSEKKÓÓ GÓÓ!!!
Áron
Na akkor én is tippelnék, aztán majd év végén elszámolunk.

1. Vettel - Ricciardo
Nem kérdés, viszont Riki szerintem fog meglepetést okozni az évad folyamán.

2. Hamilton - Rosberg
Hamiltonnak nincs olyan gép ami ne feküdne, idén is lenyomja majd Rosberget, na meg szerintem a VB címet is ő nyeri.

3. Alonso - Räikkönen
Ez eléggé kétesélyes, de szerintem Alonso végül a csapatnál eltöltött hosszú idő miatt jobban fog kijönni a különböző helyzetekből. Pontszám tekintetben 55:45-ös arányra tippelnék.

4. Grosjean - Maldonado
1-2 időmérőn talán a venezuelai majd labdába rúg, de nem több. Szerintem.

5. Button - Magnussen
Nagyon szimpatikus a dán, ezért szurkolok neki. Alapvetően semmi bajom Button-nal, de nem tűnik olyan összeszedettnek, mint pár éve volt. Ha valami nem tökéletes, akkor már nem tud úgy teljesíteni szvsz.

6. Hülkenberg - Perez
Nem lesz kérdés.

7. Gutierrez - Sutil
Itt sem.

8. Vergne - Kvyat
A tippem az lenne, hogy minimális pontkülönbséggel Vergne nyer. Mégpedig azért, mert a Toro idén szinte pontszerzésre sem lesz alkalmas. Ez csak egy megérzés.

9. Bottas - Massa
Elfogult vagyok valamilyen szinten, ezért nem mérvadó az itt leadott voksom. Szoros csatában Massa győzelmet várok/szeretnék.

10. Bianchi - Chilton
Sima ügy.

11. Kobayashi - Ericsson
Szintén. Kobayashi nem akkora matéria, mint ahogy sokan gondolják, de Ericsson ellen könnyű dolga lesz.
A Professzor
IDÉZET(getback @ Feb 16 2014, 01:49) *
Nem tudom miért nézed le ennyire Perezt.....azért mert Buttonhöz nem viszonyult úgy mint egy palotapincsi? Vagy miért?

Csekkó kibaszott jó versenyző, egy raklap fost adtak alá mégis az évvégére ott volt a top5 helyek körül.

Bírom Hulkot is, de azért: GO CSEKKÓÓ GÓÓ!!!

Azért, mert egy fejlődésre alkalmatlan, lehetőségeivel élni nem tudó, gyakran hibázó és arrogáns faszkalap. A McLaren mérnökei megerősítették, hogy nem fejlődött az elvárt mértékben és a visszajelzései is kalap szarok voltak. Ráadásul tört-zúzott, közben mindenkire mutogatott ujjal, egyszer nem volt képes kinyögni, hogy "mea culpa". Szar versenyző, szar hozzáállással és természettel, ennyi. Button alatt is ugyanaz a szarrakás volt, ráadásul ő híresen kényes a beállításokra, ha nem fekszik neki, elveszik a mezőnyben a la 2012 eleje és kedvetlen is lesz. És még ezt a gyengélkedő, unott Buttont sem volt képes legyőzni, Button az év kétharmadánál csaknem háromszor annyi ponttal állt, szánalom. A McLaren nem szokott sováy egy év után kirugdosni csak úgy versenyzőket, ahhoz kurva komoly ok kell - ez az, amit te is meg Eulo is elfelejtetek.

Drukkolj neki, bánom is én, csak meg ne lepődj, ha Hülkenberg nyomorékká találná verni.
coyote55
Kérdés, csapaton belül mennyit ér az a talicskányi pénz, amit vitt magával!
Az "egyenlő feltételek" jól hangzik, de a pénz beszél (remélem, nem lesz igazam!).
getback
IDÉZET(A Professzor @ Feb 16 2014, 05:50) *
Azért, mert egy fejlődésre alkalmatlan, lehetőségeivel élni nem tudó, gyakran hibázó és arrogáns faszkalap. A McLaren mérnökei megerősítették, hogy nem fejlődött az elvárt mértékben és a visszajelzései is kalap szarok voltak. Ráadásul tört-zúzott, közben mindenkire mutogatott ujjal, egyszer nem volt képes kinyögni, hogy "mea culpa". Szar versenyző, szar hozzáállással és természettel, ennyi. Button alatt is ugyanaz a szarrakás volt, ráadásul ő híresen kényes a beállításokra, ha nem fekszik neki, elveszik a mezőnyben a la 2012 eleje és kedvetlen is lesz. És még ezt a gyengélkedő, unott Buttont sem volt képes legyőzni, Button az év kétharmadánál csaknem háromszor annyi ponttal állt, szánalom. A McLaren nem szokott sováy egy év után kirugdosni csak úgy versenyzőket, ahhoz kurva komoly ok kell - ez az, amit te is meg Eulo is elfelejtetek.

Drukkolj neki, bánom is én, csak meg ne lepődj, ha Hülkenberg nyomorékká találná verni.

Kovát bezzeg megtartották, 2009re, oszt egy használhatatlan fostömeg volt ott....

ennél Perez jóval többet hozott, konkrétan leverte Buttonodat évvégén. Az elején sok peche is volt meg párszor forrófejű is, de azt a kocsit neki meg kellett szoknia évelején. Változó körülmények között meg Button nagyon jó, persze hogy ott halászott most is pontokat. Más felfüggesztése is volt teljesen új volt Pereznek minden, ráadásul 3. éve van csak itt, első éve volt komoly csapatban.
Erre év végén már simán oda tette magát. Kovánál milliószor jobb volt és kirúgták. Ez is ilyen Withmársos döntés volt, nem hiába őt is kirakták. laugh.gif
A Professzor
IDÉZET(getback @ Feb 16 2014, 06:58) *
Kovát bezzeg megtartották, 2009re, oszt egy használhatatlan fostömeg volt ott....

ennél Perez jóval többet hozott, konkrétan leverte Buttonodat évvégén. Az elején sok peche is volt meg párszor forrófejű is, de azt a kocsit neki meg kellett szoknia évelején. Változó körülmények között meg Button nagyon jó, persze hogy ott halászott most is pontokat. Más felfüggesztése is volt teljesen új volt Pereznek minden, ráadásul 3. éve van csak itt, első éve volt komoly csapatban.
Erre év végén már simán oda tette magát. Kovánál milliószor jobb volt és kirúgták. Ez is ilyen Withmársos döntés volt, nem hiába őt is kirakták. laugh.gif

Kovalainent bevallottan állandóan agyig megtankolva küldték ki kvalizni, szerinted ez nem befolyásolta az eredményeit? Ezt a csapat is elismerte már.

Ezzel szemben Pérez egyszerűen szar, lassú, fejlődni képtelen és arrogáns volt. Szar visszajelzései voltak, könyörgöm, ezen mit nem értesz? A kiemeltek meg nagyobbnál nagyobb baromságok, válaszra sem kéne méltatni őket. Miben verte le, pontokban, legjobb eredményben, H2H versenyben? Nem. Akkor mire gondolsz, crashekre, agyatlanságokra, okozott kárra? Abban mindenképpen.

És hol voltak tavaly változó körülmények? Nekem kimaradt, hogy bárhol esős-változékony verseny lett volna tavaly, ahol ráadásul rengeteg pontot halászott Button, hol volt ilyen?

Mondom, drukkolj neki, magánügyed. Csak hülyeségekbe ne ringasd már magad, hogy bármilyen szinten is mérhető volt a teljesítménye Buttonéhoz éves szinten, nemhogy még legyőzte volna.
Eulo
IDÉZET(A Professzor @ Feb 16 2014, 08:34) *
Kovalainent bevallottan állandóan agyig megtankolva küldték ki kvalizni, szerinted ez nem befolyásolta az eredményeit? Ezt a csapat is elismerte már. Ezzel szemben Pérez egyszerűen szar, lassú, fejlődni képtelen és arrogáns volt. Szar visszajelzései voltak, könyörgöm, ezen mit nem értesz? A kiemeltek meg nagyobbnál nagyobb baromságok, válaszra sem kéne méltatni őket. Miben verte le, pontokban, legjobb eredményben, H2H versenyben? Nem. Akkor mire gondolsz, crashekre, agyatlanságokra, okozott kárra? Abban mindenképpen. És hol voltak tavaly változó körülmények? Nekem kimaradt, hogy bárhol esős-változékony verseny lett volna tavaly, ahol ráadásul rengeteg pontot halászott Button, hol volt ilyen? Mondom, drukkolj neki, magánügyed. Csak hülyeségekbe ne ringasd már magad, hogy bármilyen szinten is mérhető volt a teljesítménye Buttonéhoz éves szinten, nemhogy még legyőzte volna.

Érdekes, Perez szerintem kurva sokat fejlődött. Az utolsó 4-5 futamon több pontot szerzett, mint addig összesen, és az év azon szakaszában már hülyére verte Buttont (Braziliában is csak azért nem, mert túltolta a kvalin, mindenáron kellett volna neki egy Q3).

A Professzor
IDÉZET(Euloálius @ Feb 16 2014, 11:23) *
Érdekes, Perez szerintem kurva sokat fejlődött. Az utolsó 4-5 futamon több pontot szerzett, mint addig összesen, és az év azon szakaszában már hülyére verte Buttont (Braziliában is csak azért nem, mert túltolta a kvalin, mindenáron kellett volna neki egy Q3).

Csak ez senkit nem érdekel, amikor a McLaren szerelői már év közben arról beszéltek, hogy szar a feedbackje és nem fejlődik az elvárt ütemben. Nem utólagos duma volt ez, már a nyári szünet környékén erről volt szó. Persze, téged az ilyen telemetriára alapozott mérnöki álláspont nem szokott túlzottan foglalkoztatni, az összeesküvés-elméleteid, meg szerintemjeid már annál inkább.

Te ezt a "túltolta" szót úgy használod, mint amikor az kocsmai verekedésben kikapó azt mondja, hogy pedig jól ellátta ám a másik baját, mert az állával öklön, a heréivel meg térden vágta másikat. Péreznek még a hibái sem hibák tehát, "véletlenül" túltolta, véletlenül nem hallotta a rádiót, hogy balfaszkám, vigyázz a kerékvetőre Silverstone-ban / törmelékekre Koreában, meg persze Räikkönen fordult bele Monacóban is ofkorsz.

Különben is, kit akarsz átvágni azzal, hogy foglalkozol ezzel a faszjancsival? Idén már Magnussen lesz úgyis az új kedvenced. A McLaren egy féreg banda, elüldözték az állítólagos kedvenced, mit foglalkozol még velük, nem mindegy, mi zajlik ott? Nyilván csak az "anyone but Button" elv érdekében teszed, de ezt itt mindenki tudja, akkor minek csomagolod be átlátszó Pérez-drukkerségbe?
naittakert
1. Vettel - Ricciardo
Egyértélmű.

2. Hamilton - Rosberg
Hamilton, de szoros lesz.

3. Alonso - Räikkönen
Egyértelmű.

4. Grosjean - Maldonado
Egyértelmű.

5. Button - Magnussen
Valószínűleg ez lesz Button utolsó éve.

6. Hülkenberg - Perez
Egyértelmű.

7. Gutierrez - Sutil
Talán.

8. Vergne - Kvyat
Talán.

9. Bottas - Massa
Egyértelmű.

10. Bianchi - Chilton
Biztos.

11. Kobayashi - Ericsson
Egyértelmű.
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.