Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Elérkezett a hajrá - Alonso vagy Vettel?
F1világ Fórum > F1világ > F1 Aktuális
Thibczy
A Koreai Nagydíjjal együtt 5 futam van hátra a szezonból, és Alonso suzukai kiesésével rendkívül nyílttá vált a bajnokság. Vajon képes lesz-e a Ferrari feltámadni? Elég lesz-e a bajnoki címhez Alonso zsenialitása? Vagy a bombaformában lévő Vettel zsinórban harmadszor is világbajnok lesz-e? Bele tud-e szólni ebbe a párharcba Hamilton és/vagy Räikkönen? Szerinted ki nyer? illetve Kinek drukkolsz?
forza
IDÉZET(Thibczy @ Oct 13 2012, 05:30) *
A Koreai Nagydíjjal együtt 5 futam van hátra a szezonból, és Alonso suzukai kiesésével rendkívül nyílttá vált a bajnokság. Vajon képes lesz-e a Ferrari feltámadni? Elég lesz-e a bajnoki címhez Alonso zsenialitása? Vagy a bombaformában lévő Vettel zsinórban harmadszor is világbajnok lesz-e? Bele tud-e szólni ebbe a párharcba Hamilton és/vagy Räikkönen? Szerinted ki nyer? illetve Kinek drukkolsz?

A Räikönen-t Räikkönen-re szerkesztettem, ha nem gond. biggrin.gif

Szerintem Räi és Hamilton nem szól bele, Vettel és Alonso közt dől el a cím. Ha már kettejük közül kell, hogy válasszak, akkor nem is kérdés - ugyanakkor a 'ki nyer' kérdésre pont az ellenkezőjét válaszolnám.
Thibczy
IDÉZET(forza @ Oct 13 2012, 05:46) *
A Räikönen-t Räikkönen-re szerkesztettem, ha nem gond. biggrin.gif

Szerintem Räi és Hamilton nem szól bele, Vettel és Alonso közt dől el a cím. Ha már kettejük közül kell, hogy válasszak, akkor nem is kérdés - ugyanakkor a 'ki nyer' kérdésre pont az ellenkezőjét válaszolnám.

Szerintem nem okozok túl nagy meglepetést, hogy Alonso győzelmének drukkolok, viszont reálisan nézve az esélyeket, ha nem történik valami újabb fordulat, akkor Vettel olyan könnyedén nyeri a vb-t, mint tavaly.
hgj11
IDÉZET(Thibczy @ Oct 13 2012, 05:30) *

A legkevesebbet szerintem a VET, ALO, HAM, RAI sorrenddel lehetne keresni a fogadóirodáknál.
De az se lepne meg, ha Hamiltom is beelőzné Alonsot.
Ugyanakkor sok még az ismeretlen a képletben. Ha pl. működni fog a Ferrari Indiára ígért csomagja, még az is lehet, hogy végül Alonsoból lesz "háromszoros".

Hogy én minek örülnék a legjobban? RAI, *,*,* (De ennek van a legkisebb --ha ugyan 0-tól különböző-- esélye.)
forza
IDÉZET(hgj11 @ Oct 13 2012, 07:42) *
A legkevesebbet szerintem a VET, ALO, HAM, RAI sorrenddel lehetne keresni a fogadóirodáknál.
De az se lepne meg, ha Hamiltom is beelőzné Alonsot.
Ugyanakkor sok még az ismeretlen a képletben. Ha pl. működni fog a Ferrari Indiára ígért csomagja, még az is lehet, hogy végül Alonsoból lesz "háromszoros".

Hogy én minek örülnék a legjobban? RAI, *,*,* (De ennek van a legkisebb --ha ugyan 0-tól különböző-- esélye.)

Ahogy egy nagy ember mondta: Aki nem Kimit akarja, az hazudik.™

A szurkolók 90%-a Kimi-fan, csak legtöbbjük még nem tud róla. Bár mostanában már Clyde-on és Eulon is a felvilágosodás jeleit vélem felfedezni. cool.gif
Zoli
Szerintem 50%, hogy Alonso nyer. Vagy ő nyer, vagy nem.
still
IDÉZET(Zoli @ Oct 13 2012, 09:16) *
Szerintem 50%, hogy Alonso nyer. Vagy ő nyer, vagy nem.

biggrin.gif B+!!!
Zava
Vettelt szeretném, és igen sanszos is. sajnos Rajkó már kiszállt, így ez nincs benne. a top3 viszont meglehet, bár ezt ő nem szeretné, mert akkor el kell mennie a gálára! biggrin.gif
Boldog_Bobby
IDÉZET(Zava @ Oct 14 2012, 09:43) *
Vettelt szeretném, és igen sanszos is. sajnos Rajkó már kiszállt, így ez nincs benne. a top3 viszont meglehet, bár ezt ő nem szeretné, mert akkor el kell mennie a gálára! biggrin.gif

Nem kell izgulnia, Webbernek tolatva kiesésekkel együtt is röhögve meg lesz a 3. hely.
Lóri
Vettel lesz a VB, meg is érdemli. Hamilton a dobogóra sem fog felférni. Kimi vagy Webber lesz a 3. Hamilton 5. lesz. smile.gif Teljesen tükrözni fogja az idei teljesítményeket...
Boldog_Bobby
IDÉZET(Lóri @ Oct 14 2012, 09:55) *
Vettel lesz a VB, meg is érdemli. Hamilton a dobogóra sem fog felférni. Kimi vagy Webber lesz a 3. Hamilton 5. lesz. smile.gif Teljesen tükrözni fogja az idei teljesítményeket...

Ne hülyéskedj, Webber röhögve lesz a harmadik, Hamcsók a 4., Kimi meg az 5., neki van a leggyengébb autója a top 6-ból, még Button is elkaphatja.
Lóri
IDÉZET(Boldog_Bobby @ Oct 14 2012, 10:01) *
Ne hülyéskedj, Webber röhögve lesz a harmadik, Hamcsók a 4., Kimi meg az 5., neki van a leggyengébb autója a top 6-ból, még Button is elkaphatja.

Hamilton szerencséjét elnézve, biztos, hogy nem fog Kimi előtt végezni. A meki ráadásul visszaesett 3. erőnek. Hamilton meg a legbalszerencsésebb pilóták között van az elmúlt pár évben. Ezen nincs mit szépíteni. Kimi hozni fogja a 4. helyet kb.
Zoli
Az 1-2. helyen már nem lesz nagy küzdelem, a 3. helyért viszont igen.
A Red Bull mostani formáját nézve Webberre tippelnék.

A konstruktőri 2-3-4. hely is alakulhat még érdekesen.
Clyde
Szerintem halal felesleges topik, de mindegy:

Vettel innentol max. technikai hiba miatt bukhatja el, minden palyan, de minimum a hatralevoknel harmon papiron jobbnak kell lennie mint Alonso.
Rajko megtartja a 3.helyet sztem a bajnoksagban, tole szokatlanul inteligens versenyfelfogasban hajtott egesz evben, semmi utkozes, mintha nem is o lenne. biggrin.gif Ennek ellenere ez eredmenytelen, Grosjean kozeleb allt a gyozelemhez mint O.
Lajossal ev elejen kibaszott a csapata es a FIA is, tovabba meg rettentoen vicces kalandokba is keveredett bele, eredmeny 0. Tovabba elkaszalta magat vegleg a Mercis igazolassal.
Webber jovore game over sztem, egy patrese-i szolid masodhegedus. Button meg meg felveszi max. 1-2 evig a versenyt Perezzel, aki masodik evben lepipalhatja, es johet a GULF-os szinezesu McLaren jelentos Telmex tamogatassal. biggrin.gif
Rosbergnek ha makja lesz, meget 2014-re Red Bullba, kerdes Newey marad-e...
Grosjean ha lehiggad fejere nohet Rajkonak, de megverni nem fogja sztem sose.
Massa menjen haza vegleg, halal felesleges ebbe a mezonybe.
Kobayashiert kar, sztem megy szepen WEC-ezni Kazuki pajtassal.
Hulkenberg elobb-utobb megkapja a lehetoseget egy top csaoatnal is, Fejjaji vagy Red Bull... a manageren mulik.
di Resta meg vegetalgat egy ideig, esetleg 2014-tol Rosberg potlo lesz.
Maldi meg elorekeveredhet, mert zseton van mogotte, meg evekig boldogit minket.
Senna nem nyert, -> WEC.
Vergne, hiaba van elorebb a pontversenyben: lofasz. En kiraknam Ricsivel egyutt. Vettelen kivul a komplett Red Bull Junior program megbukott.
Glock talan kap meg egy hattyudalt valami komolyabb csapatban, bar felesleges.
Detto Kovalainen.
Petrovnak szerintem az ellentetes hiresztelesek ellenere megoldja hogy a mezonyben maradjon legalabb 2014 Szocsi-ig.

A tobbirol beszelgetni is felesleges.

Csapat szinten:

Red Bull siman bajnok, egymas utan harmadszor, de ez kizarolag Newey zsenijenek koszonheto. Vettel hiaba lesz 3x-os bajnok mint egy Senna, Stewart, Brabham, messze nem bizonyitott meg annyit, mint a felsoroltak. Sztargyar termek o is, el vele, ennyi.
Ferrari gondolom ismet megdobbentone sok penz hatasara de csak osszeszedte magat egy halal unalmas masodik helyre csapatbajnoksagban.
A McLaren szetesett a faszba, minden futamon lehal valamelyik pilotajuk, a masik meg elporoszkal a palyan vagy ezert vagy azert, de nem 100%-os teljesitmennyel. Kuka az ev, az meg hogy most mar Hamiltont sem tudjak tolni 100%-on, vegkepp eselytelenne tette oket.
A Lotus meglepetesre akar pont befoghatja oket, ez pont Grosjeanon mulik. biggrin.gif Bevallalosabbak is lehetnenek az innovacioikkal, nem oszt vagy szoroz.
A Merci kifejezetten megerdemelne, hogy a Sauber letolja oket, talan van is ra nemi esely, total komolytalan csapat, semmi jovokepuk, perspektivajuk, hiaba hivtak at Lajost.
A Force India oruljon, ha jovore egyaltalan rajtracson lesz a mostani botranyokkal, Alguersuarinak esetleg egy jo ujabb esely lesz a bizonyitasra, bar ketlem.
Williams lemaradt a fejlesztesi versenyben mint a borravalo, kene meg penz. biggrin.gif Igy Bottas sem fog vilagmegvaltani.
Rossonal annyi, hogy miota van az uj tag konstans pontszerzok, de ez meg mindig keves lesz. Dobhatnak a faszba a Junior programot, es alkalmazhatnanak vegre versenykepes pilotakat, valoszinuleg ez a cucc es a Willi is tobbre kepes.

A tobbirol beszelni is felesleges, az eddig kicsit kiemelkedobb Caterham is megfeleloen beleszurkult a hatso regioba.
stoke
Nekem kb. mindegy, h Alonso vagy Vettel. Talán Alonso egy hajszállal jobban megérdemelné, főleg ha nagyobb távlatban nézzük.
Clyde
IDÉZET(stoke @ Oct 14 2012, 11:40) *
Nekem kb. mindegy, h Alonso vagy Vettel. Talán Alonso egy hajszállal jobban megérdemelné, főleg ha nagyobb távlatban nézzük.

Megerdemelné alapon nalam Hamilton a favorit, de nem ez a realitas.
Alonso pont a szokasos csapatutasitasos musorok miatt nem erdemelne meg, leszarom hogy a szabalyzat engedi mar, ettol nekem mint versenyt szereto nezonek budos.
Vettel meg papiron hiaba 3x-os lesz, akkor sem fer be nalam a 3x-osok illusztris tarsasagaba.
Eulo
IDÉZET(Clyde @ Oct 14 2012, 11:26) *
Szerintem halal felesleges topik, de mindegy:

Vettel innentol max. technikai hiba miatt bukhatja el, minden palyan, de minimum a hatralevoknel harmon papiron jobbnak kell lennie mint Alonso.
Rajko megtartja a 3.helyet sztem a bajnoksagban, tole szokatlanul inteligens versenyfelfogasban hajtott egesz evben, semmi utkozes, mintha nem is o lenne. biggrin.gif Ennek ellenere ez eredmenytelen, Grosjean kozeleb allt a gyozelemhez mint O.
Lajossal ev elejen kibaszott a csapata es a FIA is, tovabba meg rettentoen vicces kalandokba is keveredett bele, eredmeny 0. Tovabba elkaszalta magat vegleg a Mercis igazolassal.
Webber jovore game over sztem, egy patrese-i szolid masodhegedus. Button meg meg felveszi max. 1-2 evig a versenyt Perezzel, aki masodik evben lepipalhatja, es johet a GULF-os szinezesu McLaren jelentos Telmex tamogatassal. biggrin.gif
Rosbergnek ha makja lesz, meget 2014-re Red Bullba, kerdes Newey marad-e...
Grosjean ha lehiggad fejere nohet Rajkonak, de megverni nem fogja sztem sose.
Massa menjen haza vegleg, halal felesleges ebbe a mezonybe.
Kobayashiert kar, sztem megy szepen WEC-ezni Kazuki pajtassal.
Hulkenberg elobb-utobb megkapja a lehetoseget egy top csaoatnal is, Fejjaji vagy Red Bull... a manageren mulik.
di Resta meg vegetalgat egy ideig, esetleg 2014-tol Rosberg potlo lesz.
Maldi meg elorekeveredhet, mert zseton van mogotte, meg evekig boldogit minket.
Senna nem nyert, -> WEC.
Vergne, hiaba van elorebb a pontversenyben: lofasz. En kiraknam Ricsivel egyutt. Vettelen kivul a komplett Red Bull Junior program megbukott.
Glock talan kap meg egy hattyudalt valami komolyabb csapatban, bar felesleges.
Detto Kovalainen.
Petrovnak szerintem az ellentetes hiresztelesek ellenere megoldja hogy a mezonyben maradjon legalabb 2014 Szocsi-ig.

A tobbirol beszelgetni is felesleges.

Csapat szinten:

Red Bull siman bajnok, egymas utan harmadszor, de ez kizarolag Newey zsenijenek koszonheto. Vettel hiaba lesz 3x-os bajnok mint egy Senna, Stewart, Brabham, messze nem bizonyitott meg annyit, mint a felsoroltak. Sztargyar termek o is, el vele, ennyi.
Ferrari gondolom ismet megdobbentone sok penz hatasara de csak osszeszedte magat egy halal unalmas masodik helyre csapatbajnoksagban.
A McLaren szetesett a faszba, minden futamon lehal valamelyik pilotajuk, a masik meg elporoszkal a palyan vagy ezert vagy azert, de nem 100%-os teljesitmennyel. Kuka az ev, az meg hogy most mar Hamiltont sem tudjak tolni 100%-on, vegkepp eselytelenne tette oket.
A Lotus meglepetesre akar pont befoghatja oket, ez pont Grosjeanon mulik. biggrin.gif Bevallalosabbak is lehetnenek az innovacioikkal, nem oszt vagy szoroz.
A Merci kifejezetten megerdemelne, hogy a Sauber letolja oket, talan van is ra nemi esely, total komolytalan csapat, semmi jovokepuk, perspektivajuk, hiaba hivtak at Lajost.
A Force India oruljon, ha jovore egyaltalan rajtracson lesz a mostani botranyokkal, Alguersuarinak esetleg egy jo ujabb esely lesz a bizonyitasra, bar ketlem.
Williams lemaradt a fejlesztesi versenyben mint a borravalo, kene meg penz. biggrin.gif Igy Bottas sem fog vilagmegvaltani.
Rossonal annyi, hogy miota van az uj tag konstans pontszerzok, de ez meg mindig keves lesz. Dobhatnak a faszba a Junior programot, es alkalmazhatnanak vegre versenykepes pilotakat, valoszinuleg ez a cucc es a Willi is tobbre kepes.

A tobbirol beszelni is felesleges, az eddig kicsit kiemelkedobb Caterham is megfeleloen beleszurkult a hatso regioba.

Azért Massa mintha életre kapott volna az utóbbi időben. smile.gif
Clyde
IDÉZET(Euloálius @ Oct 14 2012, 11:49) *
Azért Massa mintha életre kapott volna az utóbbi időben. smile.gif

Attol meg "kiafaszterdekel" kategorias.
Eulo
IDÉZET(Clyde @ Oct 14 2012, 11:53) *

Ebbe a kategóriába még jópáran beletartoznak a mezőnyből. biggrin.gif

Én örülök, hogy kezdi összeszedni magát. Alapjáraton bírom a plüss fejét, hajlamos vagyok elfelejteni a 2.5 éves szánalomtengert, amit versenyzés címszó alatt produkált.
stoke
IDÉZET(Clyde @ Oct 14 2012, 11:45) *
Megerdemelné alapon nalam Hamilton a favorit, de nem ez a realitas.
Alonso pont a szokasos csapatutasitasos musorok miatt nem erdemelne meg, leszarom hogy a szabalyzat engedi mar, ettol nekem mint versenyt szereto nezonek budos.
Vettel meg papiron hiaba 3x-os lesz, akkor sem fer be nalam a 3x-osok illusztris tarsasagaba.

Nyílván én is így látom, de Ő már nem játszik a VB-ért folytatott csatában. sad.gif
still
IDÉZET(Zava @ Oct 14 2012, 09:43) *

Miért, ott nem vedelhet, vagy mi? huh.gif
still
IDÉZET(Clyde @ Oct 14 2012, 11:45) *

Szerintem Triki is így lesz vele, amikor négyszeres lesz. smile.gif
Ferrarista
IDÉZET(Clyde @ Oct 14 2012, 11:53) *

az meg szerinted ki a faszt érdekel h a te szemedben Vettel nem lesz 3*-os? 10 év múlva csak a zseniális manővereire fognak emlékezni, nem arra h pl 2011ben nagyon jó autóval nyert. Az ideit meg 2010et fogják legzsenibbnek tartani, mert kiélezetten nyert, idén még csak nem is volt a legjobb kocsija az év első 3/4-ében.
Clyde
IDÉZET(still @ Oct 14 2012, 12:25) *
Szerintem Triki is így lesz vele, amikor négyszeres lesz. smile.gif

A sumacheresek is recskazni fognak a 7-nel... dry.gif

Konnyen meglehet:
Jovore helybol csak Alonsot kell legyoznie.
2014-ben ha netan legyozi csapattarsakent szinten Alonsot, akkor Alf nyugdij, o meg uj Schumacher.
Utana parat behuzni plane ha esetleg menet kozben Newey visszavonul mar csak oromautozas.

Fdino
IDÉZET(Clyde @ Oct 14 2012, 12:29) *
A sumacheresek is recskazni fognak a 7-nel... dry.gif

Konnyen meglehet:
Jovore helybol csak Alonsot kell legyoznie.
2014-ben ha netan legyozi csapattarsakent szinten Alonsot, akkor Alf nyugdij, o meg uj Schumacher.
Utana parat behuzni plane ha esetleg menet kozben Newey visszavonul mar csak oromautozas.

Erre már én is gondoltam, hogy a jelnelegi helyzetet figyelembe véve, ha az ideit behúzza jövőre csak Alonsót kell megvernie, amire azért van esély. Után meg még bármi megtörténhet, még mindig csak 26 éves lesz...

De bármi más is megtörténhet, nem olyan régen még Hamiltontól féltettük a 7 címet...
Zozy

rolleyes.gif
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.