Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: TV-műsorokról.
F1világ Fórum > Élet a versenypályán kívül > Csevegő
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41
Triki Lauda

On: Kurva jó archív anyagok mennek hd-ben, fasz vagy ha nem nézed!:)
Eulo_
IDÉZET(Triki Lauda @ Jan 1 2015, 08:04) *
Amit felsorolt a Prof annyival egészíteném ki, hogy az egész f1 sematikusan a Ferrari meg a britek csatája az első helyért, mindenesetre voltak korszakok amikor ez 100%-ban igaz volt.

A ki hogy volt nyomatva kérdésről annyit, hogy a franciák szálltak be már a hatvanas években állami pénzzel a f1-be, a hetvenes-nyolcvanas években pedig ismert a történet, Elf, Renault.
Érdekesség, hogy francia konstruktőrként nem sikerült nyerniük, csak húsz évvel később, miután megvettek egy brit csapatot.
És hogy az echte német Mercedes is angol csapatot vett meg és ott a központ, nem Németországban?

Triki, lehet hogy nem fogalmaztam kellően világosan, de nem azzal van bajom, hogy számszakilag melyik ország hány csapattal van jelen, sőt, pont hogy azt írtam, hogy igen nagy számban vannak jelen más országokból, pl. igen, a franciáktól is.

Azzal van bajom, hogy a média agymosás egyértelműen brit/angol irányból jön, és pilóták tekintetében sokszoros helyzeti előnyt jelent, sokkal több médiaszereplést, és pl. egy angol versenyző sokkal kevésbé van támadás alatt, még kétes megítélésű helyzetekben is.

Érdekes, az olaszokra lehet mondani, hogy lusta semmirekellő népség, a németekre lehet mondani, hogy törtető iparos robotok, a franciákra lehet mondani, hogy szarok az autóik, a britekre/angolokra nem lehet viszont mondani semmit, ők a megfellebbezhetetlen objektivitás, és igazság, a megtestesült gentleman. Nahagyjuk, mert kurvára nincs így.
coyote55
Őőőő... mijaza "türhő"? blink.gif wacko.gif
still
Bödőcs tegnapi műsora kurvanagy. biggrin.gif
still
IDÉZET(coyote55 @ Jan 1 2015, 08:12) *
Őőőő... mijaza "türhő"? blink.gif wacko.gif

Ez.
coyote55
Valahogy sejtettem, hogy nem pozitív rolleyes.gif
Szóval a bunkó szinonímája.
A Professzor
IDÉZET(Eulo_ @ Jan 1 2015, 07:22) *
A magyarok is elég sokmindent adtak a világnak, meg más nemzetek is. Ettől még nem kötelező egyiket se szeretni. Nagyon sokan utálják pl. a franciákat, a románokat, az oroszokat, a görögöket, az olaszokat, az amerikaiakat, az összes ázsiai népet, a zsidóról, a négerről már nem is beszélve. Szuverén jogom nem szeretni, egészen addig ameddig nem ártok nekik, vagy rekesztem ki őket a származásuk miatt.

Mindamellett minél jobban ugatsz, ugattok le azért, mert nem vagyok hajlandó kedvelni a szent tehén népet, annál ellenszenvesebb lesz. Mondhatnám úgy is, hogy állatira kontraproduktív, amit csinálsz.

Nem célom, hogy megváltoztassam a nézeteidet, csupán rámutattam a visszáságaira. Részemről fel nem tudom fogni, hogyan lehet gyűlölni bármelyik népet, meg kijelentgetni általánosságban dolgokat róluk.

IDÉZET(Eulo_ @ Jan 1 2015, 07:23) *
Ja, és a világnyelvtől meg hadd ne essek hasra. Azért lett világnyelv, mert a legprimitívebb az indoeurópai nyelvek közül, egyébként meg elég sok ország sok embere nem örül ennek a világnyelv státusznak.

Ezek szerint te sem? Akkor hajrá, ne használd smile.gif Csinálj a magyarból, egy agglutináló, 15 millió ember által beszélt nyelvből globális nyelvet, senki sem gátol meg benne wink.gif

Egyébként ebből is látszik, hogy rengeteg dologról úgy formálsz vonalas véleményt, hogy nincsenek alapos ismereteid a témában.

Ne haragudj, de alja dolog leprimitívezni egy nyelvet. Te mit szólnál, ha egy brit azt mondaná bármilyen magyar vonatkozású dologra, hogy primitív? Például az olyan magyarokra, akik leprimitíveznek nyelveket? Csak egy példa: gondolom, büszke vagy a magyar nyelv leíró képességére, a nagy szókincsre, meg a szinonimák számára. Ehhez képest egy átlagos magyar szójegyzékben van 120.000 szó, a "primitív" angolban pedig egymillió felett. Gondolom, mindet ismered, azért primitívezted le.

Az angol kivételesen ideális információközlő nyelv és mint ilyen, a betöltött szerepére a lehető legalkalmasabb. Fun fact: a világon publikált tudományos cikkek és tanulmányok több, mint 80%-a ezen a primitív nyelven íródik minden évben.

Ezért lett ez globális lingua franca státusza, nem pedig olyan becsmérlő kétbites okok miatt, mint aminek te szeretnéd beállítani. Komoly szakirodalma van a kérdésnek, de röviden, három dolog kellett ehhez; a Brit Birodalom kiterjedése a tizenhetedik és a tizenkilencedik század között, az USA politikai és gazdasági szuperhatalommá emelkedése a huszadik században, valamint az angol elképesztő rugalmassága és fogékonysága más nyelvek hatásaira. Ha azt gondolod, hogy a magyar nyelv sokat változott az Ómagyar Mária-siralom óta, akkor javaslom, hogy nézd meg, hogy az óngolul íródott Beowulfból mennyit fogsz megérteni (segítek, ha nem tudsz ónorvégul, akkor konkrétan és szó szerint semmit, szótöveket, alapigéket, névmásokat, névelőket sem, tippelés szintjén sem).

Mindegy, elkanyarodtunk, de azt kell mondanom, hogy csalódás volt tőled, tanult, intelligens embertől ilyesmit olvasni.
A Professzor
IDÉZET(Eulo_ @ Jan 1 2015, 08:11) *
Triki, lehet hogy nem fogalmaztam kellően világosan, de nem azzal van bajom, hogy számszakilag melyik ország hány csapattal van jelen, sőt, pont hogy azt írtam, hogy igen nagy számban vannak jelen más országokból, pl. igen, a franciáktól is.

Azzal van bajom, hogy a média agymosás egyértelműen brit/angol irányból jön, és pilóták tekintetében sokszoros helyzeti előnyt jelent, sokkal több médiaszereplést, és pl. egy angol versenyző sokkal kevésbé van támadás alatt, még kétes megítélésű helyzetekben is.

Érdekes, az olaszokra lehet mondani, hogy lusta semmirekellő népség, a németekre lehet mondani, hogy törtető iparos robotok, a franciákra lehet mondani, hogy szarok az autóik, a britekre/angolokra nem lehet viszont mondani semmit, ők a megfellebbezhetetlen objektivitás, és igazság, a megtestesült gentleman. Nahagyjuk, mert kurvára nincs így.

Ferdítesz. Felsorolsz pár nemzeti sztereotípiát, amikről konszenzus van, majd benyomod a végére a becsmérlő dolgokból álló britutálatodat, hogy nem igazság, hogy az viszont nem általános érvényű.

Egyébként szerintem jellemző, hogy milyen panelekben gondolkodsz. Nekem, ha már tipizálni kéne (amiről ugye az imént írtam, hogy hülyeség, de a játék kedvéért legyen), akkor az olaszok tésztaimádó, családcentrikus operarajongók (nem vicc, a fiatal olaszok a diszkószarok mellett operákat hallgatnak), a németek precíz, keményen dolgozó, fegyelmezett nép, akiktől kurva sokan tanulhatnának, a franciák pedig trendi és szenvedélyes konyhászok, a bor, a kajálás és a stílus az életük.

Nekem efféle tapasztalataim voltak, szóval, hogy is van akkor az általánosan elfogadott sztereotípiákkal?
Eulo_
IDÉZET(A Professzor @ Jan 1 2015, 08:20) *
Nem célom, hogy megváltoztassam a nézeteidet, csupán rámutattam a visszáságaira. Részemről fel nem tudom fogni, hogyan lehet gyűlölni bármelyik népet, meg kijelentgetni általánosságban dolgokat róluk.

Ezek szerint te sem? Akkor hajrá, ne használd smile.gif Csinálj a magyarból, egy agglutináló, 15 millió ember által beszélt nyelvből globális nyelvet, senki sem gátol meg benne wink.gif

Egyébként ebből is látszik, hogy rengeteg dologról úgy formálsz vonalas véleményt, hogy nincsenek alapos ismereteid a témában.

Ne haragudj, de alja dolog leprimitívezni egy nyelvet. Te mit szólnál, ha egy brit azt mondaná bármilyen magyar vonatkozású dologra, hogy primitív? Például az olyan magyarokra, akik leprimitíveznek nyelveket? Csak egy példa: gondolom, büszke vagy a magyar nyelv leíró képességére, a nagy szókincsre, meg a szinonimák számára. Ehhez képest egy átlagos magyar szójegyzékben van 120.000 szó, a "primitív" angolban pedig egymillió felett. Gondolom, mindet ismered, azért primitívezted le.

Az angol kivételesen ideális információközlő nyelv és mint ilyen, a betöltött szerepére a lehető legalkalmasabb. Fun fact: a világon publikált tudományos cikkek és tanulmányok több, mint 80%-a ezen a primitív nyelven íródik minden évben.

Ezért lett ez globális lingua franca státusza, nem pedig olyan becsmérlő kétbites okok miatt, mint aminek te szeretnéd beállítani. Komoly szakirodalma van a kérdésnek, de röviden, három dolog kellett ehhez; a Brit Birodalom kiterjedése a tizenhetedik és a tizenkilencedik század között, az USA politikai és gazdasági szuperhatalommá emelkedése a huszadik században, valamint az angol elképesztő rugalmassága és fogékonysága más nyelvek hatásaira. Ha azt gondolod, hogy a magyar nyelv sokat változott az Ómagyar Mária siralom óta, akkor javaslom, hogy nézd meg, hogy az óngolul íródott Beowulfból mennyit fogsz megérteni (segítek, ha nem tudsz ónorvégul, akkor konkrétan és szó szerint semmit, szótöveket, alapigéket, névmásokat, névelőket sem, tippelés szintjén sem).

Mindegy, elkanyarodtunk, de azt kell mondanom, hogy csalódás volt tőled, tanult, intelligens embertől ilyesmit olvasni.

Állapotról beszélünk, nem érdemről. Nem érdem az, ha valaki angolul beszél, sem az, hogy magyarul. Ugyanúgy nem érdem az, ha valaki angolnak, németnek, zsidónak, thainak, kmernek születik, hanem állapot. Nem érdem az, hogy kialakultak nyelvek, hanem történelmi korszakok, népvándorlások, szavak, kifejezések átvételének évezredes eredménye, szintén állapot. Ez nem Basic, meg Pascal, meg mittomán milyen számítógépes nyelv, amit valaki kitalál, és mások követik. Az angol egy primitív nyelv, primitív nyelvtana van, nincs karaktere, az egész, ahogy írod is, az információáramlásra épül, ami szerintem nem pozitív minősítés. Én pl. büszke vagyok arra, hogy a magyar nyelv egyedi, karakteres, idegenek kifejezetten szépnek, és nem mellesleg nagyon nehéznek tartják. Szerintem egy nyelv akkor különleges, ha nehéz, nem felületességre épül. Az irodalmi angol persze sokkal mélyebb, a szókincse tényleg gazdag, de a világnyelv státusz ennek egy primitív változata, amire nem lennék büszke. Persze ez megintcsak egy állapot, részben történelmi is, gondolom olvastál arról, hogy az USA-ban csak egy szavazaton múlott, hogy a német nem lett hivatalos nyelv, lehet ma máshogy beszélnénk nemzetközi szinten.

Mindegyis, elfogadom, hogy anglomán vagy, isteníted őket, de ezt ne várd el másoktól. Nekem is vannak bizonyos dolgok, amik tetszenek a britektől, a könnyűzene pl. nélkülük ma nem tartana ott, ahol, de ez nem azt jelenti, hogy ők egy ilyen fantasztikus nép. Nagyképűek, sznobok, lenézik a kontinensen élőket, pedig megint csak állapot, hogy szigetlakóként nem kényszerülnek több idegen nemzettel szoros együttélésre, és azt nehéz megbocsátani, hogy nagyon szeretnek más értékrendjébe, politikájába, gazdaságába beleszólni. Úgy történelmi szinten.
A Professzor
IDÉZET(Eulo_ @ Jan 1 2015, 08:47) *
Állapotról beszélünk, nem érdemről. Nem érdem az, ha valaki angolul beszél, sem az, hogy magyarul. Ugyanúgy nem érdem az, ha valaki angolnak, németnek, zsidónak, thainak, kmernek születik, hanem állapot. Nem érdem az, hogy kialakultak nyelvek, hanem történelmi korszakok, népvándorlások, szavak, kifejezések átvételének évezredes eredménye, szintén állapot. Ez nem Basic, meg Pascal, meg mittomán milyen számítógépes nyelv, amit valaki kitalál, és mások követik. Az angol egy primitív nyelv, primitív nyelvtana van, nincs karaktere, az egész, ahogy írod is, az információáramlásra épül, ami szerintem nem pozitív minősítés. Én pl. büszke vagyok arra, hogy a magyar nyelv egyedi, karakteres, idegenek kifejezetten szépnek, és nem mellesleg nagyon nehéznek tartják. Szerintem egy nyelv akkor különleges, ha nehéz, nem felületességre épül. Az irodalmi angol persze sokkal mélyebb, a szókincse tényleg gazdag, de a világnyelv státusz ennek egy primitív változata, amire nem lennék büszke. Persze ez megintcsak egy állapot, részben történelmi is, gondolom olvastál arról, hogy az USA-ban csak egy szavazaton múlott, hogy a német nem lett hivatalos nyelv, lehet ma máshogy beszélnénk nemzetközi szinten.

Mindegyis, elfogadom, hogy anglomán vagy, isteníted őket, de ezt ne várd el másoktól. Nekem is vannak bizonyos dolgok, amik tetszenek a britektől, a könnyűzene pl. nélkülük ma nem tartana ott, ahol, de ez nem azt jelenti, hogy ők egy ilyen fantasztikus nép. Nagyképűek, sznobok, lenézik a kontinensen élőket, pedig megint csak állapot, hogy szigetlakóként nem kényszerülnek több idegen nemzettel szoros együttélésre, és azt nehéz megbocsátani, hogy nagyon szeretnek más értékrendjébe, politikájába, gazdaságába beleszólni. Úgy történelmi szinten.

Ne haragudj, de én azért meghallgatnálak, hogyan beszélsz angolul, ha már így leprimitívezed wink.gif Azért az érdekelne, hogy ha ilyem primitív nyelv, akkor miért nincs a magyarok angoltudása nincs az egekben (meg úgy általában mindenféle nyelvtudás a béka segge alatt van) és miért van az, hogy akik tanulták, azok is általában csak mekegik-makogják? Nagyon kevesen vannak valóban elismerésre méltó szinten. Az, hogy valaki tud számolni, sört kérni, meg a fészbúkon a profilképe alá odaírni, hogy "mí end máj kár", az rohadtul nem nyelvtudás.

Kizárólag azért érzed tévesen úgy, hogy milyen egyszerű, mert egész életedben érintkeztél vele. Hallottad a Cartoon Networkön meg az MTV-en a klipekben, dalszövegeket bogarásztál, már általános iskolában tanították jó eséllyel, a külföldiek a legnagyobb százalékban ezzel a nyelvvel probálnak kommunikálni, ha Magyarországon járnak és te is így teszel külföldön, plusz ez az internet anyanyelve is. Az ilyen intenzitású érintkezés nélkül viszont ugyanolyan fogalmatlanul néznél, hogy pontosan akkor mi is a present perfect tense és hogyan kell helyesen használni (tapasztalataim szerint a nyelvtanulók 90%-a nem is tudja).

Az angol tipikusan az a nyelv, ami a tanulás későbbi szakaszában válik komplikálttá, míg a német pont ennek a fordítottja. Az angol sok tekintetben veszített a komplexitásából, de éppen ezért töltheti be azt a szerepet, amit. Ettől még nem primitív, sőt - épp, hogy nagy fegyvertény az, hogy képes volt olyan igények szerint változni, amivel elérte a státuszát. Ráadásul az ilyen "hunglish" sem jelent angoltudást, hogy magyar logika szerint, magyarból tükörfordított frázisokat használ valaki.

A magyar nyelv semmivel sem karakteresebb, egyedibb, mint mondjuk a finn - ami mellesleg sokkal bonyolultabb nyelvtanilag. De veheted példának a lassan 1000 éve változatlan, brutális ragozású izlandit, amihez képest még a latin is könnyűnek hat. Ha pedig a nehézség a nyelvek faszaságának fokmérője, akkor a magyar egy primitív nyelv a bantuhoz, vagy a szuahélihez viszonyítva (utóbbiban csak főnévi osztályból több, mint tíz van), emellett tonális nyelvek, amikhez képest minden európai nyelv (legyen az akár indoeruópai vagy finnugor) kiejtése zavarbaejtően könnyű - még a dán is, pedig már az sem embernek való kiejtésű nyelv. Az afrikai nyelvek csettintő hangjait soha nem fogod tudni rendesen kiejteni - a gégefőd, a szájizmaid már beálltak felnőttkorodra, ezen nem, vagy csak nagyon minimálisat lehet változtatni, ami viszont nem elég. Tehát a logikád szerint egy ubih anyanyelvű mondhatja jogosan, a 84 (!) mássalhangzós nyelvével, aminek a negyedét sem tudnád reprodukálni, ő viszont minden egyes hangot tudna a magyarból, hogy primitív nyelvet beszélsz, ugye? Az inuit ragozás pedig olyan brutális, hogy egy eszkimó jogosan mondhatná rád, hogy primitív nyelvet beszélsz.

A lényeg, hogy attól még, hogy egy nyelvben nincsenek archaikus, feleslegesen bonyolult vonások, még nem lesz felületes, vagy primitív. De nézzük a másik oldalát - a magyarban nincs nyelvtani nem. Ezzel egy rakás jellemzőt, fifikát, finomságot, réteget, komplexitást elveszít például a némettel szemben. Tehát primitív és felszínes lesz? Vagy vegyük az igeidőket. A németben van 6, a spanyolban 17, a franciában 14, a primitív angolban meg 12. Akkor a magyar mi, hogy szüttyög itt három igeidővel? Ebből a háromból pedig egyre inkább csak kettő az aktív, a valós jövőidőt felváltja a jelenidő használata egy időhatározóval ("holnap orvoshoz fogok menni" helyett "holnap orvoshoz megyek").

A magyar a latin ábécét használja, több száz másik nyelvvel egyetemben. Bezzeg az arab, a koreai, az örmény, a bolgár, a görög nem. Tehát a magyar primitív, alkalmazkodik a tömegekhez? A magyar emellett fonetikus nyelv, egy írott jel mindig egy kiejtett hangot jelöl - ezek szerint akkor felszínes, semmi kihívás nincs benne? Hiszen ha egy külföldi megtanulja az egyes leírt jeleknek megefeleltetett hangokat, akkor érthetően fog tudni felolvasni bármilyen magyar szöveget úgy, hogy fingja sincs a jelentéséről. Ez a fonológiai egyszerűség akkor sekélyesség, egy primitív nyelv jellemzője?

Vagy nézd azt, hogy a spanyolban két létige van, két külön kifejezés a "lenni"-re (ser és estar), ezzel egy egészen új mélységet tudnak kifejezni, mert az egyik egy átmeneti állapotra utal például, beteg vagyok (estoy enfermo), a másik pedig egy állandó dologra, mint például, hogy magyar vagyok (soy húngaro). Ha az állandó állapotot jelző E/1 jelenidejű "soy" létigét használva mondod azt, hogy beteg vagy, akkor nem azt mondod, hogy lázas vagy a nátha miatt, ami remélhetőleg pár napon belül elmúlik, hanem azt, hogy mondjuk aberrált, perverz, beteg ember vagy, aki olyan is marad, amíg él. Ez a vonás sincs meg a magyarban, tehát értelmezésed szerint, a magyar is primitív smile.gif Ennyit arról, hogy mi karakteres, nehéz, vagy egyedi. A magyart te csak magyarként érzed ennyire nehéznek és különlegesnek, pedig kiejtésében és nyelvtani komplexitást tekintve kanyarban sincs például az olyan izolált nyelvekhez, mint a baszk és a koreai, vagy mint az archaikus, törzsi afrikai koiszan nyelvcsalád. A tonizáló nyelvekhez, például a vietnámihoz viszonyítva pedig ugyanolyan jellegtelen és egyszerű, mint a többi európai nyelv - vagy, ahogy te mondanád, primitív wink.gif

Én büszkeséget nem érzek azért, mert magyar vagyok, vagy magyarul beszélek. Méghozzá azért, mert te is utaltál rá - ezek állapotok, esetlegességen múló dolgok. Semmi közöm nem volt ahhoz, hogy magyarnak születtem, vagy magyar lett az anyanyelvem, nem volt beleszólásom a dologba. Ezzel az erővel arra is büszke lehetnék, hogy 184 centi vagyok és zöld a szemem. Én mindig úgy fogalmazok, hogy _örülök neki_, hogy magyar vagyok és magyar az anyanyelvem, mert jó dolog, nem is akarnám elcserélni másra. De büszke erre nem vagyok. Mert a büszkeség nálam olyan dolgokat jelent, amiket én értem el a saját erőmből - például, hogy megálltam a helyen négy idegen országban is, barátokat szereztem, dolgoztam, becsületesen éltem.

Egy nemzetközi nyelvnek, mint az angol, éppen az a dolga, hogy olyan legyen, amilyen. Nem véletlenül nem a spanyol lett az, vagy a kínai lesz az (a kínaiak tömegével tanulnak angolul, mert felismerték azt, hogy hiába lesznek vezető gazdasági erő 20-30 éven belül, a nyelvük alkalmatlan világnyelvként funkcionálni - és ez nem érdem!), vagy az orosz lett az. Ez az én szememben nagyon komoly fegyvertény - az angol képes volt arra, amire az összes többi nyelv nem.

Az USÁ-ban majdnem német lett a hivatalos nyelv sztori pedig csak egy városi legenda. Onnan indult ki, hogy Virginiában jelentős számban éltek németajkú bevándorlók és 1794-ben ezért meg akarták szavaztatni, hogy abban az egy államban emiatt az írásos törvények az angol mellett németül is megjelenjenek.

IDÉZET
1. Nagyképűek, sznobok, lenézik a kontinensen élőket, pedig megint csak állapot, hogy 2. szigetlakóként nem kényszerülnek több idegen nemzettel szoros együttélésre, és azt nehéz megbocsátani, hogy 3. nagyon szeretnek más értékrendjébe, politikájába, gazdaságába beleszólni. Úgy történelmi szinten.

1. Áruld már el, honnan veszed ezeket a marhaságokat? Én éltem köztük éveket és nem ez volt a tapasztalatom. Te kilátogattál hozzájuk mondjuk egy hosszú hétvégére, meg láttam valakit, aki hallotta másodkézből származó infók alapján tényként kezelsz ilyen általánosításokat. Hülyeség és nem igaz, első kézből állítom. Akiket ilyeneket mondanak, azok kizárólag mind elbukott bevándorlók, akik basztak megtanulni rendesen a nyelvet, ezért az angol a bunkó, ha ezt nem veszi jónéven, vagy azért bunkó az angol, mert az odatelepülő külföldi fikázza az időjárást, a helyi szokásokat, a balrahajtsos közlekedést, a helyi kajákat, nem akar beilleszkedni, nem érdeklődik a helyi dolgok, szokások iránt, csak mindent fikáz és fanyalog. Erre meg a helyi azt mondja, hogy oké, akkor lehet hazamenni. Több tucat ilyen magyarral, ezen kívül lengyelekkel és spanyolokkal találkoztam, akik így viselkedtek és aztán prüszköltek, amikor kaptak az arcukba. Csak ezek a felkészületlen, tanulatlan, beilleszkedni nem tudó és nem is akaró bukott emberek vélekedtek így a britekről, senki más. Nekem és a hosszú távon megragadó, normális hozzáállású ismerőseimnek semmi ilyen tapasztalatunk nem volt, kizárólag az ellenkezője.

Kíváncsi vagyok, hogyan reagálnál te, ha Budapesten megismernél egy arab fószert, aki csak mekegne-makogna magyarul, miközben arra verné magát, hogy az ő nyelve mennyivel faszább, mint ez, emellett köpködné a telet, hogy milyen szar hideg, meg a nyarat, hogy nem elég meleg, azt mondaná a gulyásra, mi ez a zsíros fos, hol van ez a kuszkuszhoz képest és hogy a magyar nők nemcsak csúnyábbak az ő országa nőinél, de még kurvák is, mert nincsenek csadorban? Elküldenéd a tetves anyjába vélhetően, az meg hazamenne jól elmondani, hogy a magyarok beképzelt, bunkó sznobok, akik kirekesztették. Na, kérlek, így működnek ezek a dolgok - amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. Mondom, éveken át láttam ezt több tucat magyar főszereplésével, akik alkalmatlanok voltak, nem is voltak tudatában annak, hogy nem megfelelően viselkednek és aztán felcsapott farokkal hazahúztak, úgyhogy veled ellentétben megtapasztaltam azt, amiről beszélek.

2. Szigetlakóként az elmúlt 1000 évük egy nagyon masszív fejezete arról szólt, hogy állandóan le akarták őket támadni minden létező irányból - hol a vikingek, hol a spanyolok, hol a franciák, hol a németek. Ez biztos leányálom volt.

3. Németország 30 év alatt kétszer nekiment a világnak, az USA a világ önjelölt csendőre a huszadik század eleje óta, előtte pedig indián népirtást rendeztek és milliószámra rabolták el az afrikaiakat rabszolgának, az oroszok ütötték-vágták a világot Magyarországtól Mongóliáig 22 millió négyzetkilométeren, a spanyolok leigázták úgy a dél-amerikai kontinenst, hogy a mai napig megvetően konkvisztádornak neveznek minden spanyolt azon a kontinensen, a svédek 700 évig ültek a finneken ... de te kipécézted a briteket, mint a világ leggennyesebb történelmű népét. Oké sleep.gif

Azért arra emlékeztetnélek, hogy a már említett könnyűzenén és az interneten kívül a gyűlölt briteknek köszönheted még a newtoni fizikát, Shakespeare-t és a modern színjátszást, Sherlock Holmest és James Bondot, a modern ipart, a belső égésű motorokat és a szélcsatornát (ezek nélkül elég nehezen lenne például F1), a telefont, a villanykörtét, a penicillint (és úgy általában onnantól fogva minden antibiotikumot), a geológiát, az elektromágnesességet, a tévét (meg az általad annyira kedvelt tehetségkutatókat, és az SMS-t is, amivel szavazol), a táblás csokit, a fogkefét, a bankautomatát, a porszívót, a tárcsafékeket, a termoszt, egy rakás sportot és szabadidős tevékenységet (foci, tenisz, darts, snooker, dámajáték, tollaslabda, pingpong, puzzle, baseball, jégkorong, golf, kalapácsvetés, vízilabda), a programozható számítógépet, a gőzmozdonyt, meg úgy általában a vonattal történő személyszállítást, az evolúció elméletét, a cementet, a genetikai ujjlenyomatot (és ezzel a büntetőeljárások forradalmasítását), a vízsótlanító eljárást, a poroltót, a modern vécét, a védőoltást, a műtéti fertőtlenítést, a mentőcsónakot, a légpárnás hajót, a gázturbinát, a hipnoterápiát, a hűtőgépet, az elektromos órát - a sort vég nélkül lehetne folytatni.

Mindegy, a lényeg, hogy irreálisan és tiszteletlenül állsz hozzájuk. Nem kell értük rajongani, de hogy átesve a ló túloldalára így gyűlöld és becsméreld őket, miközben használod és élvezed minden nap azoknak a dolgoknak a gyümölcsét, amik ezek nélkül a primitív nyelvű, bunkó sznobok nélkül nem léteznének és sokkal nehezebb lenne a mindennapi élet, az enyhén szólva is véleményes.
dawyd728
IDÉZET(A Professzor @ Jan 1 2015, 07:06) *
Húha. Na, nézzük sorban a dolgokat.

Angolokat emlegetsz folyamatosan, helytelenül. Briteknek hívják őket, nem csak Angliából áll a szigetország és nem csak angolok lakják.

Tetszik, vagy sem, a F1 legnagyobb hatású, legrégibb, legsikeresebb és legmeghatározóbb nemzete a brit. 1950 óta megszakítás nélkül mindig volt brit futam, tehát 65 alkalommal - csak az olaszoknál volt még ennyiszer, sehol máshol. Kereken 160 brit szerepelt eddig a sorozatban, egyetlen más nemzet sem képviseltette magát ennyi versenyzővel (a második nemzet az USA 157 versenyzővel, de évtizedek óta elvétve van csak amerikai a mezőnyben, túlnyomórészt az ötvenes-hatvanas években szerepeltek).

A legtöbb versenyt, 238-at brit versenyzők nyerték. A legtöbb pole-t, 224-et britek szerezték. A legtöbb leggyorsabb kört, 209-et britek szerezték. A legtöbb világbajnoka a briteknek volt, számszerint 10, akik összesen 15 címet nyertek, többet, mint bármelyik másik nemzet. Sőt, a legtöbb világbajnoki második helyezést is a britek szerezték, 14-gyel.

A sport történetében a legtöbb csapat, számszerint 47 brit volt (amiben nincs benne a Jordan, az a csapat ír volt). Ez a 47 más úgy is a legtöbb, hogy nincs beleszámolva az amerikai-brit Shadow, a brit-orosz Virgin, a brit-olasz Benetton és a francia-brit Renault (licenszváltások okozták ezeket a kettős nemzetiségeket).

A legtöbb futamot, 520-at brit istálló nyerte. A legtöbb konstruktőri bajnokságot, 33-at brit csapatok nyerték (összesen 10, ami szintén rekord). A legtöbb ezüstérmet a konstruktőrök között, 26-ot szintén brit csapatok szerezték (összesen 8 csapat, szintén rekord).

Az eltelt 65 szezonból mindössze 11 olyan volt, amikor egyetlen egy futamot sem nyert brit versenyző az adott évben, jövőre pedig már tíz éve lesz annak is, hogy ez utoljára előfordult (1950, 1951, 1952, 1974, 1978, 1979, 1980, 1984, 1988, 2004, 2005). 1958-ban a világbajnokság első öt helyezettje brit versenyző volt, 1963-ban pedig az összes pole-t és az összes versenyt britek nyerték - mindkettő egyedülálló rekord.

A 2015-ös szezonban induló csapatok közül mindössze háromnak nem Nagy-Britanniában van a székhelye (Ferrari, Sauber, Toro Rosso).

A szubjektív részt, hogy melyik ország "menő", meg melyik nem, hagyjuk is, szíved joga úgy gondolni, ahogy. Persze, ebben is van tévedésed, mert bárki, aki járt már ott, tudja, hogy egyáltalán nem állja meg a helyét a ködös, esős sztereotípia - Londonban évi 650 mm-nyi eső esik, ami kevesebb, mint amennyi Rómában, New Yorkban, Sydney-ben, vagy épp Budapesten esik.

Ezen kívül van még egy jelenség, amit te britgyűlölőként és úgy, hogy nem jártál még az országukban, sosem fogsz megérteni. Ez pedig az, hogy mekkora kultúrája van ott ennek a sportnak, hogy mennyire szenvedélyesen rajong érte ott mindenki. A BBC közvetíti legrégebb óta a futamokat, hat különböző helyszínen rendeztek eddig Brit Nagydíjat (ez is rekord), komplett generációk, nagypapa-apuka-kisgyerek mennek a futamokra minden évben, mert a nagyfater még Stirling Mossnak drukkolt, az unoka meg most Hamiltonnak/Buttonnak. Ez magyar fejjel elképzelhetetlen, de még a franciáknál, olaszoknál, vagy németeknél sincs ilyen mértékű népszerűsége a sportnak. Már csak ez önmagában tiszteletet érdemel.

Az viszont nem kicsit megmosolyogtató, hogy a kezdetektől fogva nagyon masszív brit befolyással és hagyományokkal rendelkezik ez a sport, te anglofóbként mégis ennyire követed, egy angolnak drukkolsz, miközben azon vagy felháborodva, hogy mi a toszért jut ekkora szerep benne a briteknek.

A napsütéses órák számát nézd. Ott átlag napi 1 órával rosszabb London, mint pl. Budapest.

A többi dologhoz.
Érdekes lenne, ha egy 1950-óta tartó sorozatban, ami mindig is a tehetős emberek játéka volt, abban éppen egy világháborúban győztes hatalom ne tudna dominálni. Ilyenformán a statisztikák csak azt bizonyítják, h helyzeti előnyből indulva jobbak, mint a többi ország. Ami nem jelenti azt, h ezen előny nélkül ne tudnának egyébként is dominálni, de nem így és ennyire, az biztos.
Ami a kultúrát illeti, az tényleg irigylésre méltó. Ha nem lennének jók a britek, akkor egy a franciák által irányított/uralt(Le Mans) szakágban se kellenének, aztán Davidson, Conway, Jarvis már biztos, h jövőre gyári P1-es autót fog hajtani, és ehhez a listához 99%, h jön Mardenborough is, de akár Tandynek is összejöhet.
33(11x3) gyári P1-es versenyzőből 4 tuti brit lesz és esetükben még azt se lehet mondani, h hazai csapatba könnyű bekerülni, mert mind a 4 gyártó nem csak, h nem brit lobogó alatt versenyez, de még nem is a szigetországban van a bázisuk.
A Professzor
IDÉZET(dawyd728 @ Jan 1 2015, 11:24) *
A napsütéses órák számát nézd. Ott átlag napi 1 órával rosszabb London, mint pl. Budapest.

A többi dologhoz.
Érdekes lenne, ha egy 1950-óta tartó sorozatban, ami mindig is a tehetős emberek játéka volt, abban éppen egy világháborúban győztes hatalom ne tudna dominálni. Ilyenformán a statisztikák csak azt bizonyítják, h helyzeti előnyből indulva jobbak, mint a többi ország. Ami nem jelenti azt, h ezen előny nélkül ne tudnának egyébként is dominálni, de nem így és ennyire, az biztos.
Ami a kultúrát illeti, az tényleg irigylésre méltó. Ha nem lennének jók a britek, akkor egy a franciák által irányított/uralt(Le Mans) szakágban se kellenének, aztán Davidson, Conway, Jarvis már biztos, h jövőre gyári P1-es autót fog hajtani, és ehhez a listához 99%, h jön Mardenborough is, de akár Tandynek is összejöhet.
33(11x3) gyári P1-es versenyzőből 4 tuti brit lesz és esetükben még azt se lehet mondani, h hazai csapatba könnyű bekerülni, mert mind a 4 gyártó nem csak, h nem brit lobogó alatt versenyez, de még nem is a szigetországban van a bázisuk.

Oké, de az esőről volt szó smile.gif Ha nem süt a nap, az még nem feltétlenül jelent esőt. A sziget kábé fele meglepően száraz tud lenni ahhoz képest, amit látatlanban gondolna róla az ember. Ami tényleg esős, az a skót felföld, meg a nyugati partvidék Cornwalltól fel egészen a Hebridákig.

A többit adom, korrekt smile.gif
Triki Lauda
IDÉZET(dawyd728 @ Jan 1 2015, 11:24) *

A többi dologhoz.

Ezt semmilyen történelmi tény nem igazolja. Anglia papíron nyert a II. világháborúban, valójában a háború egyik nagy vesztese, az ötvenes évek elején NSZK-ban már jobb életszínvonalon éltek az emberek, mint a győztes Angliában.
Arról nem szólva, hogy a háború előtt nagy gyártók uralták a GP versenyzést, a brit istállók az ötvenes években kezdték bontogatni a szárnyaikat, és kimondottan kis költségvetésű csapatoknak számítottak az Alfa, Ferrari, Mercedes mellett, mégis le tudták győzni őket.

Clyde
IDÉZET(Triki Lauda @ Jan 2 2015, 10:16) *
Ezt semmilyen történelmi tény nem igazolja. Anglia papíron nyert a II. világháborúban, valójában a háború egyik nagy vesztese, az ötvenes évek elején NSZK-ban már jobb életszínvonalon éltek az emberek, mint a győztes Angliában.
Arról nem szólva, hogy a háború előtt nagy gyártók uralták a GP versenyzést, a brit istállók az ötvenes években kezdték bontogatni a szárnyaikat, és kimondottan kis költségvetésű csapatoknak számítottak az Alfa, Ferrari, Mercedes mellett, mégis le tudták győzni őket.

"Sufnimernokok", ugye...
stoke
IDÉZET(Eulo_ @ Jan 1 2015, 08:11) *

Mi történt Eulo? Gyerekkorodban egy angol bulldog lebrunyálta a homokváradat? biggrin.gif
Vagy ez még világháborús sérelem? smile.gif
Clyde
Bocs Nandi, de egy kiSTILLu arc miatt csak most kapod a valaszt a tegnapi eszmefuttatasodra:

Fubazz...

Nyilvan jelzes erteku, hogy Angliaban indult ujra az egesz, amit a bajszos haverod tonkrekurt II. vilaghaboru cimszoval, es mar elotte is volt, meg ha nem is Forma-1-nek hivtak epp. Peldakent hozhattam volna azt is, hogy a csapatok mindenkori 90%-a UK-ban szekelt, biztos azert mert szeretik az idojarast, az angol noket es a kajat. Szoval ez nagy fail, tudomasul lehet venni, hogy ott olyan mernoki tudomany jott ossze autoversenyzes cimszo alatt, ami mai napig kitart, meg ha maga az angol autogyartas nem is.

Ugyanakkor a dolog mar kelloen multikulturalis lett, meg ha ez szamodra elitelendo is, sot kepzeld a magyarokat nemcsak a helyi TESCO-ban alkalmazzak, hanem a Red Bullnal, vagy a Williamsznel is, es nem feltetlenul csak szakacsnak, vagy pincerlanynak. Ezen apropobol a papir osztrak Red Bullt es a papir nemet Mercededesre se elvezkedj.

Mellesleg meg elmesz a jo budos francba, hogy brazilofilkent most angol feher seggeket kell vedjem a nyilvanvalo ostobasagaid miatt. dry.gif

Kurva egyszeru hogy az angolokat "sztaroljak", mivel onnan indult ki a sport, ott a legnagyobb a kulturaja is, meg ha vereset sz..sz, akkor is. A nemetek evtizedekig nem voltak kepesek kiallitani epkezlab versenyzot, es meg Jochen Rindt is azonnal tagadta nemetseget, amit meg is ertek, amilyen seggfej tud lenni a nemet media idonkent. Ehhez kepest ha tudnal nemetul (mekkora magas labda! tongue.gif), akkor lathatnad, hogy nemet oldalakon a vizcsapbol is nemetek, vagy az anschlusszos haverok folynak, es ez igy is van rendjen. Az olaszok epp epkezlab versenyzo hijan ave Ferrariznak, spanyolok Alonso seggebol irnak, es igy tovabb. Itthon is aki szerint nem Michelisz Norbert 2014 legjobb magyar autoversenyzoje, az minimum nemzetidegen.
Maradjunk annyiban, hogy az angolok a komoly sulyuk ellenere a sportban rendkivul multikulturalisan intezik a komplett ugymenetet mediastul, mindenestul.
Te azt probalod beadni, hogy legalabb olyan hazafiasat jatszanak, mint egy atlag amerikai, pedig ez nyilvanvalo hulyeseg.
Clyde
IDÉZET(stoke @ Jan 2 2015, 11:20) *
Mi történt Eulo? Gyerekkorodban egy angol bulldog lebrunyálta a homokváradat? biggrin.gif
Vagy ez még világháborús sérelem? smile.gif

Szerintem elkeverhette a csomagjat egyszer a BritishAirways. rolleyes.gif
Eulo_
IDÉZET(A Professzor @ Jan 1 2015, 10:36) *
Ne haragudj, de én azért meghallgatnálak, hogyan beszélsz angolul, ha már így leprimitívezed wink.gif Azért az érdekelne, hogy ha ilyem primitív nyelv, akkor miért nincs a magyarok angoltudása nincs az egekben (meg úgy általában mindenféle nyelvtudás a béka segge alatt van) és miért van az, hogy akik tanulták, azok is általában csak mekegik-makogják? Nagyon kevesen vannak valóban elismerésre méltó szinten. Az, hogy valaki tud számolni, sört kérni, meg a fészbúkon a profilképe alá odaírni, hogy "mí end máj kár", az rohadtul nem nyelvtudás.

Kizárólag azért érzed tévesen úgy, hogy milyen egyszerű, mert egész életedben érintkeztél vele. Hallottad a Cartoon Networkön meg az MTV-en a klipekben, dalszövegeket bogarásztál, már általános iskolában tanították jó eséllyel, a külföldiek a legnagyobb százalékban ezzel a nyelvvel probálnak kommunikálni, ha Magyarországon járnak és te is így teszel külföldön, plusz ez az internet anyanyelve is. Az ilyen intenzitású érintkezés nélkül viszont ugyanolyan fogalmatlanul néznél, hogy pontosan akkor mi is a present perfect tense és hogyan kell helyesen használni (tapasztalataim szerint a nyelvtanulók 90%-a nem is tudja).

Az angol tipikusan az a nyelv, ami a tanulás későbbi szakaszában válik komplikálttá, míg a német pont ennek a fordítottja. Az angol sok tekintetben veszített a komplexitásából, de éppen ezért töltheti be azt a szerepet, amit. Ettől még nem primitív, sőt - épp, hogy nagy fegyvertény az, hogy képes volt olyan igények szerint változni, amivel elérte a státuszát. Ráadásul az ilyen "hunglish" sem jelent angoltudást, hogy magyar logika szerint, magyarból tükörfordított frázisokat használ valaki.

A magyar nyelv semmivel sem karakteresebb, egyedibb, mint mondjuk a finn - ami mellesleg sokkal bonyolultabb nyelvtanilag. De veheted példának a lassan 1000 éve változatlan, brutális ragozású izlandit, amihez képest még a latin is könnyűnek hat. Ha pedig a nehézség a nyelvek faszaságának fokmérője, akkor a magyar egy primitív nyelv a bantuhoz, vagy a szuahélihez viszonyítva (utóbbiban csak főnévi osztályból több, mint tíz van), emellett tonális nyelvek, amikhez képest minden európai nyelv (legyen az akár indoeruópai vagy finnugor) kiejtése zavarbaejtően könnyű - még a dán is, pedig már az sem embernek való kiejtésű nyelv. Az afrikai nyelvek csettintő hangjait soha nem fogod tudni rendesen kiejteni - a gégefőd, a szájizmaid már beálltak felnőttkorodra, ezen nem, vagy csak nagyon minimálisat lehet változtatni, ami viszont nem elég. Tehát a logikád szerint egy ubih anyanyelvű mondhatja jogosan, a 84 (!) mássalhangzós nyelvével, aminek a negyedét sem tudnád reprodukálni, ő viszont minden egyes hangot tudna a magyarból, hogy primitív nyelvet beszélsz, ugye? Az inuit ragozás pedig olyan brutális, hogy egy eszkimó jogosan mondhatná rád, hogy primitív nyelvet beszélsz.

A lényeg, hogy attól még, hogy egy nyelvben nincsenek archaikus, feleslegesen bonyolult vonások, még nem lesz felületes, vagy primitív. De nézzük a másik oldalát - a magyarban nincs nyelvtani nem. Ezzel egy rakás jellemzőt, fifikát, finomságot, réteget, komplexitást elveszít például a némettel szemben. Tehát primitív és felszínes lesz? Vagy vegyük az igeidőket. A németben van 6, a spanyolban 17, a franciában 14, a primitív angolban meg 12. Akkor a magyar mi, hogy szüttyög itt három igeidővel? Ebből a háromból pedig egyre inkább csak kettő az aktív, a valós jövőidőt felváltja a jelenidő használata egy időhatározóval ("holnap orvoshoz fogok menni" helyett "holnap orvoshoz megyek").

A magyar a latin ábécét használja, több száz másik nyelvvel egyetemben. Bezzeg az arab, a koreai, az örmény, a bolgár, a görög nem. Tehát a magyar primitív, alkalmazkodik a tömegekhez? A magyar emellett fonetikus nyelv, egy írott jel mindig egy kiejtett hangot jelöl - ezek szerint akkor felszínes, semmi kihívás nincs benne? Hiszen ha egy külföldi megtanulja az egyes leírt jeleknek megefeleltetett hangokat, akkor érthetően fog tudni felolvasni bármilyen magyar szöveget úgy, hogy fingja sincs a jelentéséről. Ez a fonológiai egyszerűség akkor sekélyesség, egy primitív nyelv jellemzője?

Vagy nézd azt, hogy a spanyolban két létige van, két külön kifejezés a "lenni"-re (ser és estar), ezzel egy egészen új mélységet tudnak kifejezni, mert az egyik egy átmeneti állapotra utal például, beteg vagyok (estoy enfermo), a másik pedig egy állandó dologra, mint például, hogy magyar vagyok (soy húngaro). Ha az állandó állapotot jelző E/1 jelenidejű "soy" létigét használva mondod azt, hogy beteg vagy, akkor nem azt mondod, hogy lázas vagy a nátha miatt, ami remélhetőleg pár napon belül elmúlik, hanem azt, hogy mondjuk aberrált, perverz, beteg ember vagy, aki olyan is marad, amíg él. Ez a vonás sincs meg a magyarban, tehát értelmezésed szerint, a magyar is primitív smile.gif Ennyit arról, hogy mi karakteres, nehéz, vagy egyedi. A magyart te csak magyarként érzed ennyire nehéznek és különlegesnek, pedig kiejtésében és nyelvtani komplexitást tekintve kanyarban sincs például az olyan izolált nyelvekhez, mint a baszk és a koreai, vagy mint az archaikus, törzsi afrikai koiszan nyelvcsalád. A tonizáló nyelvekhez, például a vietnámihoz viszonyítva pedig ugyanolyan jellegtelen és egyszerű, mint a többi európai nyelv - vagy, ahogy te mondanád, primitív wink.gif

Én büszkeséget nem érzek azért, mert magyar vagyok, vagy magyarul beszélek. Méghozzá azért, mert te is utaltál rá - ezek állapotok, esetlegességen múló dolgok. Semmi közöm nem volt ahhoz, hogy magyarnak születtem, vagy magyar lett az anyanyelvem, nem volt beleszólásom a dologba. Ezzel az erővel arra is büszke lehetnék, hogy 184 centi vagyok és zöld a szemem. Én mindig úgy fogalmazok, hogy _örülök neki_, hogy magyar vagyok és magyar az anyanyelvem, mert jó dolog, nem is akarnám elcserélni másra. De büszke erre nem vagyok. Mert a büszkeség nálam olyan dolgokat jelent, amiket én értem el a saját erőmből - például, hogy megálltam a helyen négy idegen országban is, barátokat szereztem, dolgoztam, becsületesen éltem.

Egy nemzetközi nyelvnek, mint az angol, éppen az a dolga, hogy olyan legyen, amilyen. Nem véletlenül nem a spanyol lett az, vagy a kínai lesz az (a kínaiak tömegével tanulnak angolul, mert felismerték azt, hogy hiába lesznek vezető gazdasági erő 20-30 éven belül, a nyelvük alkalmatlan világnyelvként funkcionálni - és ez nem érdem!), vagy az orosz lett az. Ez az én szememben nagyon komoly fegyvertény - az angol képes volt arra, amire az összes többi nyelv nem.

Az USÁ-ban majdnem német lett a hivatalos nyelv sztori pedig csak egy városi legenda. Onnan indult ki, hogy Virginiában jelentős számban éltek németajkú bevándorlók és 1794-ben ezért meg akarták szavaztatni, hogy abban az egy államban emiatt az írásos törvények az angol mellett németül is megjelenjenek.

1. Áruld már el, honnan veszed ezeket a marhaságokat? Én éltem köztük éveket és nem ez volt a tapasztalatom. Te kilátogattál hozzájuk mondjuk egy hosszú hétvégére, meg láttam valakit, aki hallotta másodkézből származó infók alapján tényként kezelsz ilyen általánosításokat. Hülyeség és nem igaz, első kézből állítom. Akiket ilyeneket mondanak, azok kizárólag mind elbukott bevándorlók, akik basztak megtanulni rendesen a nyelvet, ezért az angol a bunkó, ha ezt nem veszi jónéven, vagy azért bunkó az angol, mert az odatelepülő külföldi fikázza az időjárást, a helyi szokásokat, a balrahajtsos közlekedést, a helyi kajákat, nem akar beilleszkedni, nem érdeklődik a helyi dolgok, szokások iránt, csak mindent fikáz és fanyalog. Erre meg a helyi azt mondja, hogy oké, akkor lehet hazamenni. Több tucat ilyen magyarral, ezen kívül lengyelekkel és spanyolokkal találkoztam, akik így viselkedtek és aztán prüszköltek, amikor kaptak az arcukba. Csak ezek a felkészületlen, tanulatlan, beilleszkedni nem tudó és nem is akaró bukott emberek vélekedtek így a britekről, senki más. Nekem és a hosszú távon megragadó, normális hozzáállású ismerőseimnek semmi ilyen tapasztalatunk nem volt, kizárólag az ellenkezője.

Kíváncsi vagyok, hogyan reagálnál te, ha Budapesten megismernél egy arab fószert, aki csak mekegne-makogna magyarul, miközben arra verné magát, hogy az ő nyelve mennyivel faszább, mint ez, emellett köpködné a telet, hogy milyen szar hideg, meg a nyarat, hogy nem elég meleg, azt mondaná a gulyásra, mi ez a zsíros fos, hol van ez a kuszkuszhoz képest és hogy a magyar nők nemcsak csúnyábbak az ő országa nőinél, de még kurvák is, mert nincsenek csadorban? Elküldenéd a tetves anyjába vélhetően, az meg hazamenne jól elmondani, hogy a magyarok beképzelt, bunkó sznobok, akik kirekesztették. Na, kérlek, így működnek ezek a dolgok - amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. Mondom, éveken át láttam ezt több tucat magyar főszereplésével, akik alkalmatlanok voltak, nem is voltak tudatában annak, hogy nem megfelelően viselkednek és aztán felcsapott farokkal hazahúztak, úgyhogy veled ellentétben megtapasztaltam azt, amiről beszélek.

2. Szigetlakóként az elmúlt 1000 évük egy nagyon masszív fejezete arról szólt, hogy állandóan le akarták őket támadni minden létező irányból - hol a vikingek, hol a spanyolok, hol a franciák, hol a németek. Ez biztos leányálom volt.

3. Németország 30 év alatt kétszer nekiment a világnak, az USA a világ önjelölt csendőre a huszadik század eleje óta, előtte pedig indián népirtást rendeztek és milliószámra rabolták el az afrikaiakat rabszolgának, az oroszok ütötték-vágták a világot Magyarországtól Mongóliáig 22 millió négyzetkilométeren, a spanyolok leigázták úgy a dél-amerikai kontinenst, hogy a mai napig megvetően konkvisztádornak neveznek minden spanyolt azon a kontinensen, a svédek 700 évig ültek a finneken ... de te kipécézted a briteket, mint a világ leggennyesebb történelmű népét. Oké sleep.gif

Azért arra emlékeztetnélek, hogy a már említett könnyűzenén és az interneten kívül a gyűlölt briteknek köszönheted még a newtoni fizikát, Shakespeare-t és a modern színjátszást, Sherlock Holmest és James Bondot, a modern ipart, a belső égésű motorokat és a szélcsatornát (ezek nélkül elég nehezen lenne például F1), a telefont, a villanykörtét, a penicillint (és úgy általában onnantól fogva minden antibiotikumot), a geológiát, az elektromágnesességet, a tévét (meg az általad annyira kedvelt tehetségkutatókat, és az SMS-t is, amivel szavazol), a táblás csokit, a fogkefét, a bankautomatát, a porszívót, a tárcsafékeket, a termoszt, egy rakás sportot és szabadidős tevékenységet (foci, tenisz, darts, snooker, dámajáték, tollaslabda, pingpong, puzzle, baseball, jégkorong, golf, kalapácsvetés, vízilabda), a programozható számítógépet, a gőzmozdonyt, meg úgy általában a vonattal történő személyszállítást, az evolúció elméletét, a cementet, a genetikai ujjlenyomatot (és ezzel a büntetőeljárások forradalmasítását), a vízsótlanító eljárást, a poroltót, a modern vécét, a védőoltást, a műtéti fertőtlenítést, a mentőcsónakot, a légpárnás hajót, a gázturbinát, a hipnoterápiát, a hűtőgépet, az elektromos órát - a sort vég nélkül lehetne folytatni.

Mindegy, a lényeg, hogy irreálisan és tiszteletlenül állsz hozzájuk. Nem kell értük rajongani, de hogy átesve a ló túloldalára így gyűlöld és becsméreld őket, miközben használod és élvezed minden nap azoknak a dolgoknak a gyümölcsét, amik ezek nélkül a primitív nyelvű, bunkó sznobok nélkül nem léteznének és sokkal nehezebb lenne a mindennapi élet, az enyhén szólva is véleményes.

Részigazságok.

Egyrészt nem mondtam, hogy kizárólag a magyar nyelv nehéz, és karakteres, tehát nem is értem miért jössz az izlandival, meg a bantuval. Nem vagyok nyelvész, és a témában csupán annyit állítottam, hogy a magyart - ellentétben pl. az angollal - kifejezetten nehéznek, és karakteresnek tartják külföldiek, és ez nem városi legenda.

Az egész nyelvi kérdést meg ugye te kezdted feszegetni azzal, hogy lám ezek a csodálatos angolok, föltaláltak egy világnyelvet, ami az év vicce, már így január 2-án ki lehet rá osztani a díjat. Egyrészt nem feltaláltak, másrészt pedig az ami egy világnyelv lett, az egy rettentően primitív, egyediséget nélkülöző nyelvezet, és köze nincs ahhoz a másik hozzászólásodban olyn büszkén emlegetett irodalmi angolhoz, amelyre esetleg büszke lehetnél, de mire föl is? Amint írtam, a nyelv egy állapot, ugyanolyan állapot mint a bőrszín, a nemzetiség, stb. Ez nem érdeme senkinek, egyetlen nemzetnek sem.

A hozzászólásod második fele fájdalmas ostobaságokat, és anglomán elfogultságokat tartalmaz. Lényegében leírod, hogy szegény angolok, őket mindenki csak el akarta foglalni, meg akarta semmisíteni, míg a gonosz németek csak nekimentek kétszer a világnak (jókora félműveltségről árulkodik ez a mondat), a spanyolok meg gonosz konkvisztádorok (namert az angolok nem, LOL), és lehet folytatni a kliséket, szót sem érdemel. Jaés, az angolok fedezték fel a világot, nélkülük nyilván nem lenne evolúció sem, meg fizikai törvények sem, meg SMS, meg tehetségkutatók sem, meg vasút sem. Komolyan mondom, lehet hogy nagy a műveltséged kolléga, dehogy pont az ilyen irományok miatt nem tudlak komolyan venni sok témában, az is biztos.

Azt értsd meg, hogy amivel nekem bajom van, az az angolok sznobizmussal, és felsőbbrendűségi tudattal átitatott hozzáállása az egész világhoz. Pont ez a hozzáállás, amit te is bemutattál itt. Ők pont ugyanígy látnak mindenkit. Hogy őket senki nem hagyja békén, mindenki más ország egy elfuserált diktatórikus, vagy züllött nép, az ő kultúrájuk feljebbvaló, azt "illik" szeretni, és leborulni előtte, egy angollal kapcsolatban "nem illik" sztereotípiákat mondani, az idétlen cinikus humorukon "illik" nevetni, és még sorolhatnám. Szóval felőlem akárhány világnyelvet adhatnak, feltalálhatják azt is, hogy a napot az égre az angol királynő lőtte föl, nem érdekel. Sose fogom ezeket az általánosított értelemben (természetesen nem egyedi értelemben) öntelt hólyagokat kedvelni, mert emberi minőségükkel van leginkább gondom. És az F1-ben ez a hozzáállásuk ugyanígy lecsapódik, és azt, hogy mennyire nem lehet rájuk mondani semmit, azt ez a parttalan újévi vita is remekül bizonyítja.

Eulo_
IDÉZET(Clyde @ Jan 2 2015, 10:27) *
Bocs Nandi, de egy kiSTILLu arc miatt csak most kapod a valaszt a tegnapi eszmefuttatasodra:

Fubazz...

Nyilvan jelzes erteku, hogy Angliaban indult ujra az egesz, amit a bajszos haverod tonkrekurt II. vilaghaboru cimszoval, es mar elotte is volt, meg ha nem is Forma-1-nek hivtak epp. Peldakent hozhattam volna azt is, hogy a csapatok mindenkori 90%-a UK-ban szekelt, biztos azert mert szeretik az idojarast, az angol noket es a kajat. Szoval ez nagy fail, tudomasul lehet venni, hogy ott olyan mernoki tudomany jott ossze autoversenyzes cimszo alatt, ami mai napig kitart, meg ha maga az angol autogyartas nem is.

Ugyanakkor a dolog mar kelloen multikulturalis lett, meg ha ez szamodra elitelendo is, sot kepzeld a magyarokat nemcsak a helyi TESCO-ban alkalmazzak, hanem a Red Bullnal, vagy a Williamsznel is, es nem feltetlenul csak szakacsnak, vagy pincerlanynak. Ezen apropobol a papir osztrak Red Bullt es a papir nemet Mercededesre se elvezkedj.

Mellesleg meg elmesz a jo budos francba, hogy brazilofilkent most angol feher seggeket kell vedjem a nyilvanvalo ostobasagaid miatt. dry.gif

Kurva egyszeru hogy az angolokat "sztaroljak", mivel onnan indult ki a sport, ott a legnagyobb a kulturaja is, meg ha vereset sz..sz, akkor is. A nemetek evtizedekig nem voltak kepesek kiallitani epkezlab versenyzot, es meg Jochen Rindt is azonnal tagadta nemetseget, amit meg is ertek, amilyen seggfej tud lenni a nemet media idonkent. Ehhez kepest ha tudnal nemetul (mekkora magas labda! tongue.gif), akkor lathatnad, hogy nemet oldalakon a vizcsapbol is nemetek, vagy az anschlusszos haverok folynak, es ez igy is van rendjen. Az olaszok epp epkezlab versenyzo hijan ave Ferrariznak, spanyolok Alonso seggebol irnak, es igy tovabb. Itthon is aki szerint nem Michelisz Norbert 2014 legjobb magyar autoversenyzoje, az minimum nemzetidegen.
Maradjunk annyiban, hogy az angolok a komoly sulyuk ellenere a sportban rendkivul multikulturalisan intezik a komplett ugymenetet mediastul, mindenestul.
Te azt probalod beadni, hogy legalabb olyan hazafiasat jatszanak, mint egy atlag amerikai, pedig ez nyilvanvalo hulyeseg.

Nem ez a baj. Míg a német, olasz stb. média valóban a saját versenyzőit sztárolja (és ezzel együtt időnként a másikat fikázza), az angolok az egészet az objektivitás hazug és nem létező bástyája mögé rejtve teszik. Nyilván sokat segíti őket az, hogy pl. egy angol internetes oldalt könnyebben keresnek meg külföldről, mint pl. egy németet vagy egy olaszt, de ezzel nem kéne visszaélni. Nem kéne objektívnek, és nemzetközinek bemutatni azt, ami valójában velejéig elfogult, és süt belőle a felsőbbrendűségi tudat.

Másrészről OK, hogy brazilofil vagy, de részben anglomán is, ezt már többször bizonyítottad korábban. Te alapvetően azokat utálod, akik a bajszos ember oldalán harcoltak anno. tongue.gif
Eulo_
IDÉZET(Clyde @ Jan 2 2015, 10:29) *
Szerintem elkeverhette a csomagjat egyszer a BritishAirways. rolleyes.gif

Az a csigazabálóknál történt, Schobert Norberttel együtt voltam szenvedő alany. tongue.gif tongue.gif

De a csigazabálókat lehet végtelenségig fikázni, hogy büdösek, meg a nyelvük egy nagy rakás nyál, ezért senki nem fog megszólni, max lefejelni a monitort a nagy bólogatás közepette. Tisztelettudóan csak az angolokról kötelező beszélni, ezt Prof óta tudjuk!
Clyde
IDÉZET(Eulo_ @ Jan 2 2015, 12:28) *
Nem ez a baj. Míg a német, olasz stb. média valóban a saját versenyzőit sztárolja (és ezzel együtt időnként a másikat fikázza), az angolok az egészet az objektivitás hazug és nem létező bástyája mögé rejtve teszik. Nyilván sokat segíti őket az, hogy pl. egy angol internetes oldalt könnyebben keresnek meg külföldről, mint pl. egy németet vagy egy olaszt, de ezzel nem kéne visszaélni. Nem kéne objektívnek, és nemzetközinek bemutatni azt, ami valójában velejéig elfogult, és süt belőle a felsőbbrendűségi tudat.

Másrészről OK, hogy brazilofil vagy, de részben anglomán is, ezt már többször bizonyítottad korábban. Te alapvetően azokat utálod, akik a bajszos ember oldalán harcoltak anno. tongue.gif

A problema, hogy a nemet mar roppant izzadsagszaguan kenytelen tolni epp aktualisan a vettelitiszt, lsd. Rosberg moge komolybol be se tudtak mar allni, bezzeg ha o lett volna a bajnok, meg a seggedbol is Rozi csorogna. biggrin.gif

Az egykori angol felsobbrenduseg mar csak max a UK based jobbos ultraknal talalhato meg, sok van meg beloluk, felsobb korokben is, de azt kell hogy mondjam, hogy mar harmless az egesz banda, nagyobb a fustjuk mint a langjuk.

Bajszit gazdasagilag amugy ertekelem amit tett, sot az autosport felemelkedeseert tett faradalmaiert meg dijra is jelolnem. Minden mast elkurt, nem kicsit, nagyon. Mussolini pajtas meg csak szimplan hulye volt, kar is vesztegetni ra es a trehany nepere a szot. biggrin.gif
Clyde
IDÉZET(Eulo_ @ Jan 2 2015, 12:33) *
Az a csigazabálóknál történt, Schobert Norberttel együtt voltam szenvedő alany. tongue.gif tongue.gif

De a csigazabálókat lehet végtelenségig fikázni, hogy büdösek, meg a nyelvük egy nagy rakás nyál, ezért senki nem fog megszólni, max lefejelni a monitort a nagy bólogatás közepette. Tisztelettudóan csak az angolokról kötelező beszélni, ezt Prof óta tudjuk!

Masik troger allandoan sztrajkolo banda. biggrin.gif

Veluk valoban nekem is bajom van inkabb, mint nem: a legnagyobb sertes a reszukrol az, hogy nem hajlando ertelmes nyelven megszolalni, csak a sajat buzisan dallamos ugyanakkor erthetetlen szar nyelvukon. Tovabba valoban bekaphatjak Trianonert es Prostert. biggrin.gif
Áron
IDÉZET(Eulo_ @ Jan 1 2015, 07:22) *
A magyarok is elég sokmindent adtak a világnak, meg más nemzetek is. Ettől még nem kötelező egyiket se szeretni. Nagyon sokan utálják pl. a franciákat, a románokat, az oroszokat, a görögöket, az olaszokat, az amerikaiakat, az összes ázsiai népet, a zsidóról, a négerről már nem is beszélve. Szuverén jogom nem szeretni, egészen addig ameddig nem ártok nekik, vagy rekesztem ki őket a származásuk miatt.

Mindamellett minél jobban ugatsz, ugattok le azért, mert nem vagyok hajlandó kedvelni a szent tehén népet, annál ellenszenvesebb lesz. Mondhatnám úgy is, hogy állatira kontraproduktív, amit csinálsz.

Az elsődleges probléma az, hogy úgy alkottál véleményt és blamáltál le egy dokumentumfilmet, hogy fingod sincs róla.
A Professzor
IDÉZET(Eulo_ @ Jan 2 2015, 11:17) *
Részigazságok.

Egyrészt nem mondtam, hogy kizárólag a magyar nyelv nehéz, és karakteres, tehát 1a. nem is értem miért jössz az izlandival, meg a bantuval. Nem vagyok nyelvész, és a témában csupán annyit állítottam, hogy a magyart - ellentétben 1b. pl. az angollal - kifejezetten nehéznek, és karakteresnek tartják külföldiek, és ez nem városi legenda.

Az egész nyelvi kérdést meg ugye te kezdted feszegetni azzal, hogy lám ezek a csodálatos angolok, 2. föltaláltak egy világnyelvet, ami az év vicce, már így január 2-án ki lehet rá osztani a díjat. Egyrészt nem feltaláltak, másrészt pedig az ami egy világnyelv lett, az egy rettentően primitív, egyediséget nélkülöző nyelvezet, és köze nincs ahhoz a másik hozzászólásodban olyn büszkén emlegetett irodalmi angolhoz, amelyre esetleg büszke lehetnél, de mire föl is? 3. Amint írtam, a nyelv egy állapot, ugyanolyan állapot mint a bőrszín, a nemzetiség, stb. Ez nem érdeme senkinek, egyetlen nemzetnek sem.

A hozzászólásod második fele fájdalmas ostobaságokat, és anglomán elfogultságokat tartalmaz. 4. Lényegében leírod, hogy szegény angolok, őket mindenki csak el akarta foglalni, meg akarta semmisíteni, míg a 5. gonosz németek csak nekimentek kétszer a világnak (jókora félműveltségről árulkodik ez a mondat), a spanyolok meg gonosz konkvisztádorok (namert az angolok nem, LOL), és lehet folytatni a kliséket, szót sem érdemel. 6. Jaés, az angolok fedezték fel a világot, nélkülük nyilván nem lenne evolúció sem, meg fizikai törvények sem, meg SMS, meg tehetségkutatók sem, meg vasút sem. Komolyan mondom, lehet hogy nagy a műveltséged kolléga, dehogy pont az ilyen irományok miatt nem tudlak komolyan venni sok témában, az is biztos.

7. Azt értsd meg, hogy amivel nekem bajom van, az az angolok sznobizmussal, és felsőbbrendűségi tudattal átitatott hozzáállása az egész világhoz. 8. Pont ez a hozzáállás, amit te is bemutattál itt. Ők pont ugyanígy látnak mindenkit. Hogy őket senki nem hagyja békén, mindenki más ország egy elfuserált diktatórikus, vagy züllött nép, az ő kultúrájuk feljebbvaló, azt "illik" szeretni, és leborulni előtte, egy angollal kapcsolatban "nem illik" sztereotípiákat mondani, az idétlen cinikus humorukon "illik" nevetni, és még sorolhatnám. Szóval felőlem akárhány világnyelvet adhatnak, feltalálhatják azt is, hogy a napot az égre az angol királynő lőtte föl, nem érdekel. Sose fogom ezeket az általánosított értelemben (természetesen nem egyedi értelemben) öntelt hólyagokat kedvelni, mert 9. emberi minőségükkel van leginkább gondom. És az F1-ben ez a hozzáállásuk ugyanígy lecsapódik, és azt, hogy 10. mennyire nem lehet rájuk mondani semmit, azt ez a parttalan újévi vita is remekül bizonyítja.

1a. Azért, mert te adtad elő, hogy egy nyelv különlegessége a mások által vélt nehézségében, illetve a megtanulásának (vélt) nehézségében rejlik.

Szerintem egy nyelv akkor különleges, ha nehéz, nem felületességre épül.

Ezzel a logikával egyenesen arányos az, hogy ha az angol primitív a tanulhatósága és az elérhetősége miatt ("bezzeg a magyar"), akkor a magyar a kanyarban sincs az izlandihoz és a bantuhoz képest.

1b. Ez megint csak az a történet, amit írtam korábban. Az angol a legelérhetőbb, leginkább jelenlévő nyelv a világon, ezért a legtöbbet és a legjobban tanulható, a legnagyobb források mellett. Ezért leprimitívezni viszont még mindig vállalhatatlan, pláne, hogy mondtam neked, én szívesen meghallgatok azért bárkit, aki úgy gondolja, hogy jól bírja ezt a primitív nyelvet, amit még mindig siralmasan gyengén, vagy sehogyem beszéli a legtöbb magyar. Ehhez képest én még csak magyaroktól hallottam külföldön is, hogy milyen egyszerű nyelv az angol, de két mondatot nem bírtak hiba nélkül kinyögni és ha 3-4 igeidőt használtak a 12-ből egy 2-3000-es szókinccsel, akkor már sokat mondtam. Ez pedig _nem_ angoltudás. Akkor tudlak komolyan venni a "primitív nyelv, amit gyerekjáték jól elsajátítani" kérdésben, ha ezt megérted és le is tudod írni szó szerint pontosan, mit hallottál. Ha pedig nem megy, akkor szerintem ne erőltessük a kérdést wink.gif

2. Ezt hol olvastad? Már amikor a programnyelvekről írtál, em értettem, mert én ilyet nem írtam. Azt írtam, hogy a briteknek köszönhető az, hogy lett egy globális világnyelv, ez pedig három fő oknak tudható be. "Feltalálásról" szó sem volt, fogalmam sincs, miről beszélsz.

A primitívségről meg annyit, hogy ha neked az angol primitív és ezt el akarod fogadtatni, akkor egy szavad se legyen, ha arról van szó, hogy egy inuit eszkimóknak meg a magyar lenne rá. Megnézném azért, hogy ilyen viszonylatban a következetesség kedvéért te buzgón rábólintanál-e, hogy bizony, primitív anyanyelved van.

3. A lófaszt, épp te írtál arról, hogy így, meg úgy büszke vagy a magyar nyelvre, én pedig, hogy sem a származás, sem egy nyelv nem lehet büszkeség tárgya.

Én pl. büszke vagyok arra, hogy a magyar nyelv egyedi, karakteres, idegenek kifejezetten szépnek, és nem mellesleg nagyon nehéznek tartják.

4. Nem. Te jöttél elő egy tipikusan olyan panellel, aminél fájdalmasan butább nincs, hogy bezzeg ennek, meg annak a nemzetnek a történelme a világtörténelem drámája, jaj. Mások tragédiáit felnagyítani, azokét pedig, akiket nem kedvelsz, lekicsinyelni nagyon olcsó húzás. Ez a dolog nem úgy működik, hogy a hetvenes évek bányabezárásai miatt az utcára kerülő angol neked csak ne pofázzon, mert te meg a vasfüggöny mögött nőttél fel, mit tud a nélkülözésről az az elkényeztetett teavedelő - márpedig, pontosan ezt csináltad.

5. Örülök, hogy sikerült átlátni (nem), hogy pont a tévesen lebutított bejáratott panelekről írtam, ezért ez a bekezdésed teljesen kapufa.

6. Még mindig britek, nem csak angolok és annyit írtam, hogy nélkülük nem így és nem ilyen lenne a világ. Csak az egészen komolytalan cinikusok akarnák elvitatni, hogy meghatározó és elévülhetetlen szerepük volt a filozófiától kezdve a gazdasági-ipari fejlődésen át a technológiáig mindenre, ami a modern világban körbevesz.

7. Még mindig azt csinálod, hogy úgy vitázod, hogy a saját téves elképzeléseidet, amire a világon semmiféle objektív bizonyítékot nem mutattál még fel, tartod a vitaalapnak és nem érted, más miért nem úgy látja, ezért ismételgeted. Hogy visszautaljak az ötös pontra: te mihez kezdenél valakivel, aki bármit mondanál, úgy válaszolna neked, hogy "értsd meg, nekem a németek vérszomjas, tömeggyilkos mentalitásával van bajom, aminek okán kétszer nekimentek a világnak 30 év alatt". Mondd meg te, a fals rögeszméidre akkor hogyan reagáljak, te hogyan reagálnál hasonló helyzetben a németek kapcsán?

8. Milyen hozzáállás? Mit mutattam be? Megint ugyanazt csinálod, úgy "vitázol", ahogyan Kyle és Stan kelnek ki magukból, valahányszor Kenny meghal - de indokolni azért nem tudják.

- Megölték Kenny-t, A SZEMETEK!!!44!!4
- Oké, de kik azok a szemetek?
- Hát ŐK! A SZEMETEK?
- De könyörgöm, kik??
- Hát tudod, ők - A SZEMETEK.
- ...

Más országok "züllöttek, diktatórikusak"? Ki állított ilyet, honnan vetted ezt? Ezek alaptalan rágalmak, amik esetleg neked, a saját fejedben igazolhatják a gyűlöleted, de mástól ne várd el, hogy elfogadjanak bemondásra valamit csak azért, mert te "úgy látod".

9. És megint. Miről beszélsz, miféle "emberi minőségről"? Eddig még senki nem becsmérelt semmilyen más nemzetet itt, vagyis nincs semmiféle precedenselv, amire mutogathatnál. Te mégis kikelsz magadból, amikor már többen rákérdeztünk, mi a fene bajod van a britekkel, mert lózungokon kívül okot még nem mondtál. Azzal, hogy elismételgeted alap nélkül, ahogyan te gondolkodsz róluk, annyira győzöl meg, mint egy elméleti fizikust az a nógrádi zsákfaluban lakó öregasszony, aki sokszor elmondja, hogy ő érzi, _tudja_ a lelkében, hogy isten létezik, neki ne mondja senki az ellenkezőjét.

10. Azzal, hogy az ötös pontban említetteket teljesen sikerült félreértelmezned és sérelmezned/belekötnöd, világosan rámutattál, hogy a "lehessen már rá azt mondani, amit akarok" elvet kizárólag azokkal a nemzetekkel szemben alkalmazod, amiket te nem szeretsz. Ez így rém hiteltelen hozzáállás.

IDÉZET(Eulo_ @ Jan 2 2015, 11:33) *

Ki fikázta őket? Eddig még folyton csak beszéltél "szemetekről", de semmivel nem bizonyítottad a létezésüket. Nem tudom, milyen körökben mozogsz, hogy más népek fikázása ilyen általánosan bevett attitűd lenne szerinted, de elég szomorú.

Mellesleg a francia marha jó és messze a legérdekesebb neolatin nyelv azzal, hogy az ortográfiája a tizenharmadik század óta gyakorlatilag változatlan.
Clyde
IDÉZET(Áron @ Jan 2 2015, 03:04) *
Az elsődleges probléma az, hogy úgy alkottál véleményt és blamáltál le egy dokumentumfilmet, hogy fingod sincs róla.

+1

Mert meg ha a szinkront fikazta volna, jogos is lenne.
Eulo_
Jó, én ezt befejeztem. Ricsi, írj inkább egy könyvet, ezeket a grafomán hajlamokat ott kiélhetnéd (minden sértés nélkül mondom). Csak a Kennys szösszenetre volt türelmem a legújabb dolgozatodból, ez alapján beáraztam a többi részét is.

A véleményem pedig nem változott. Egy szent és sérthetetlen arisztokrata népről nem illik csúnyán beszélni, mert szentek, sérthetetlen, arisztokraták, emellett pedig birtokában vannak a bölcsek kövének. Ezt erősíti meg az egész vita bennem, semmi mást.

Bye.
George
IDÉZET(Clyde @ Jan 2 2015, 02:35) *
+1

Mert meg ha a szinkront fikazta volna, jogos is lenne.

Hát, a képanyag elképesztő (bár nagy részét már ismertem, Tate felvételek, Clark, Lotus dokumentumfilmek. Peterson baleseténél például egy az egyben az ORF közvetítés lett bejátszva), de a szinkron tönkrevágta az élvezetet. Elképesztően sok hiba volt, pl. szegény Petersonból hogy lett Petersen, de Courage nevét sem tudták rendesen kimondani. Szó szerint percenként szisszentem föl. Majd ha hozod a hivatalos DVD-t, az eredeti hanggal szerintem élvezhetőbb lesz film.
Clyde
IDÉZET(Eulo_ @ Jan 2 2015, 03:46) *
Jó, én ezt befejeztem. Ricsi, írj inkább egy könyvet, ezeket a grafomán hajlamokat ott kiélhetnéd (minden sértés nélkül mondom). Csak a Kennys szösszenetre volt türelmem a legújabb dolgozatodból, ez alapján beáraztam a többi részét is.

A véleményem pedig nem változott. Egy szent és sérthetetlen arisztokrata népről nem illik csúnyán beszélni, mert szentek, sérthetetlen, arisztokraták, emellett pedig birtokában vannak a bölcsek kövének. Ezt erősíti meg az egész vita bennem, semmi mást.

Bye.

Jol van, legkozelebb kapsz egy Harry Pottert meg egy angol teat, oszt bekeben nezel kozos futamot is. xD
A Professzor
IDÉZET(Eulo_ @ Jan 2 2015, 02:46) *

Bye.

Ha tényleg így van, akkor sok dolog érthetőbb számomra a véleményes nézeteiddel kapcsolatban, a legkisebb ellenállás felé haladás elve alapján.
Clyde
Nandi:

Bocs, angol humor, remelem erted a celzast.

Az erveid kb. itt vannak:
https://www.youtube.com/watch?v=J2Bx19qJ_Vs

Az a foszer vagy, akit a labanal fogva logatnak, es elmelkedik arrol, hogy milyen csodalatos nep is ez a romai! biggrin.gif

+1, csak neked:

https://www.youtube.com/watch?v=I4DZ3ZopUYM
Eulo_
IDÉZET(A Professzor @ Jan 2 2015, 02:59) *
Ha tényleg így van, akkor sok dolog érthetőbb számomra a véleményes nézeteiddel kapcsolatban, a legkisebb ellenállás felé haladás elve alapján.

Ne sértődj meg, sokra tartom a műveltségedet, azt, hogy energiát nem spórolva írsz A3-asokat, linkekkel alátámasztva, ezt kevesen teszik meg. DE

1. Nekem nincs erre kapacitásom, hogy a végtelenségig folytassam a meddő vitát
2. Sajnos azt látom, hogy az intelligencia mögött sajnos rendkívüli egyoldalúság, és részigazságok jellemzik a hozzászólásaidat, és ez zavar.

Amúgy a kedvedért elolvastam a teljes irományod, és megint nincs érdemi előrelépés. Amit erről a világnyelv dologról írsz, az egyre gázabb, és nem fogom részletezni, hogy miért, találd ki magad.

A sztereotípiák pedig részei a mindennapjainknak, aki ezt tagadja, az álszent, vagy egy másik bolygón él.

A probléma velejét pedig továbbra sem érted, és ahogy fent írtam, nem is fogom többször elismételni.
A Professzor
IDÉZET(Eulo_ @ Jan 2 2015, 08:35) *
Ne sértődj meg, sokra tartom a műveltségedet, azt, hogy energiát nem spórolva írsz A3-asokat, linkekkel alátámasztva, ezt kevesen teszik meg. DE

1. Nekem nincs erre kapacitásom, hogy a végtelenségig folytassam a meddő vitát
2. Sajnos azt látom, hogy az intelligencia mögött sajnos rendkívüli egyoldalúság, és részigazságok jellemzik a hozzászólásaidat, és ez zavar.

Amúgy a kedvedért elolvastam a teljes irományod, és megint nincs érdemi előrelépés. Amit erről a világnyelv dologról írsz, az egyre gázabb, és nem fogom részletezni, hogy miért, találd ki magad.

A sztereotípiák pedig részei a mindennapjainknak, aki ezt tagadja, az álszent, vagy egy másik bolygón él.

A probléma velejét pedig továbbra sem érted, és ahogy fent írtam, nem is fogom többször elismételni.

Nem vagyok különösebben sértődős, pláne ilyen helyzetben wink.gif Csak érveket ütköztettünk, jó ez.

A sztereotípiák természetesen részei az emberi pszichének, ebben egyetértünk. Viszont nálad már nem erről van szó, hanem egy nagyon intenzív ellenszenvről, az pedig nagyon nem ugyanaz. Szerintem te vagy, aki nem érti, miről beszéltünk itt többen is, de ezen meg aztán már végképp nem veszünk össze smile.gif
dawyd728
Eulo neked az f1fanatic.co.uk-n a helyed, lenne pár vitapartnered. tongue.gif
Eulo_
IDÉZET(dawyd728 @ Jan 2 2015, 09:59) *
Eulo neked az f1fanatic.co.uk-n a helyed, lenne pár vitapartnered. tongue.gif

Hamilton népszerűségi mutatója túl magas!
forza
IDÉZET(George @ Jan 2 2015, 02:48) *
Hát, a képanyag elképesztő (bár nagy részét már ismertem, Tate felvételek, Clark, Lotus dokumentumfilmek. Peterson baleseténél például egy az egyben az ORF közvetítés lett bejátszva), de a szinkron tönkrevágta az élvezetet. Elképesztően sok hiba volt, pl. szegény Petersonból hogy lett Petersen, de Courage nevét sem tudták rendesen kimondani. Szó szerint percenként szisszentem föl. Majd ha hozod a hivatalos DVD-t, az eredeti hanggal szerintem élvezhetőbb lesz film.

Szerintem az említettek nem olyan nagy hibák. Engem pl. nem zavart egyáltalán. Nagyobb az élvezeti faktor annál, hogy ezt egyáltalán észrevegyem. Persze el tudom képzelni, hogy Neked ez problémát okoz. Olyan ez, mint amikor egy vájtfülű zenész meghallja az oda nem illő disszonanciát, miközben az átlag zenekedvelő szimplán csak élvezi az előadást, észre sem veszi, hogy volt benne hiba.
George
IDÉZET(forza @ Jan 3 2015, 12:21) *
Szerintem az említettek nem olyan nagy hibák. Engem pl. nem zavart egyáltalán. Nagyobb az élvezeti faktor annál, hogy ezt egyáltalán észrevegyem. Persze el tudom képzelni, hogy Neked ez problémát okoz. Olyan ez, mint amikor egy vájtfülű zenész meghallja az oda nem illő disszonanciát, miközben az átlag zenekedvelő szimplán csak élvezi az előadást, észre sem veszi, hogy volt benne hiba.

Akkor még pár így fejből: Fangio visszavonulása után szerintük 40 évvel dőlt meg az 5 VB cím rekordja. Graham Hill 1966-ban sorozatban 3. győzelmére készült a Hercegségben, Az 1966-os motorváltásról beszéltek, erre kijelentik, hogy abban az évben Clark harcban volt a VB címért, és Hill a Lotushoz szerződött Clark mellé. A többit, ha gondolod, megnézem, és összeszedem.
Triki Lauda
IDÉZET(George @ Jan 3 2015, 05:03) *
Akkor még pár így fejből: Fangio visszavonulása után szerintük 40 évvel dőlt meg az 5 VB cím rekordja. Graham Hill 1966-ban sorozatban 3. győzelmére készült a Hercegségben, Az 1966-os motorváltásról beszéltek, erre kijelentik, hogy abban az évben Clark harcban volt a VB címért, és Hill a Lotushoz szerződött Clark mellé. A többit, ha gondolod, megnézem, és összeszedem.

Volt egy éves összefoglaló is szintén magyar szinkronnal.
Dzsoken Rindt, retired-visszavonult (egy-egy futam alkalmával) stb. Lerítt, hogy a fordító nemhogy f1-et, de autóversenyt se látott életében.
forza
IDÉZET(George @ Jan 3 2015, 05:03) *

Úgy vagyok az ilyen filmekkel, hogy ha felkelti az érdeklődésemet, google-zni kezdek. A magyar szinkronnal alapvető problémák vannak, ha szakmai műsorról van szó. Nem csak F1-ben, mindenhol.

Én pl. a horgászműsorokkal vagyok/voltam így. Nem tudom, láttál-e már PV TV-s műsort, katasztrófa. Akkora baromságokat tudtak fordítani, hogy bődületes. Látszott, hogy rohadtul nem értenek hozzá. De mégis volt nézője, mert a legtöbben laikusként csak azt akarják látni, ahogy kifogják a 15 kilós halat, nem foglalkoznak azzal, ha etetőkosárnak fordítják a fenekező ólmot.
blech
@Professzor!

Mellesleg a francia marha jó és messze a legérdekesebb neolatin nyelv azzal, hogy az ortográfiája a tizenharmadik század óta gyakorlatilag változatlan.
[/quote]

Hallottam egy olyan kijelentést, hogy a román áll a legközelebb a latinhoz (az újlatin nyelvek közül), van ebben v.mi, vagy csak hangzatos kamu?

Kicsit off:

Szerintem minden nyelv jó, amit az ember megért és ki tudja fejezni magát... Az meg, hogy szép-e egy nyelv, teljesen szubjektív. De azért, hogy az angol ekkora világnyelv lett, abban szerintem maga a nyelv kisebb szerepet játszott, mint a brit gyarmati birodalom, majd pedig az USA ill. ezek befolyása a világ gazdaságára... Egyébként, ahogy te is említetted, az angol csak az elején, bizonyos szintig könnyű. Ez pedig amúgy - szerintem - még inkább alkalmassá tette erre a szerepre.

Nyilván magas szinten ez egy összetett, s nehéz nyelv, azonban saját tapasztalataim alapján az utca embere nem ilyen szinten beszél, hanem pontosan úgy (3-4 igeidőt használva és 2-3000-es szókinccsel), mint a kinti magyarok. Bár bevallom , nekem csak magyar-, német- és horvátországi tapasztalataim vannak, a lényeg, hogy az utcai köznyelv, és az irodalmi, magasszintű nyelv között szerintem minden országban nagy a különbség.
Abban egyetértek, én is mindig utáltam az olyanokat, akiknek fingjuk sem volt az adott nyelvről, ezáltal mentalitásról, kultúráról sem, és csak szidták az adott országot. De szerintem ez nem csak magyarokra jellemző, ez inkább egy képzettségi, intelligenciai, szociológiai kérdés.

Úgy tűnik, hogy te otthon vagy az angolban, de azért ezt a skót nyelvjárásban beszélő videót nem gondolhatod komolyan, szerintem ezt még kint sem érti meg mindenki, hát még az amcsik és ausztrálok.

Egyébként ez, hogy brit, vagy angol, ez csak angolul nagy különbség, az általam ismert nyelvekben (kiv.angol) gyakorlatilag felcserélhetőek. Nyilván bizonyos témákban, bizonyos szinten nem. De más nyelveken ez egyáltalán nem olyan hangsúlyos, mint angolul.
Ilyen még pl. a spanyol ill. castellano kifejezés. Gyakorlatilag csak spanyolul, vagy nyelészeti kérdésekben van különbség... Mikor kérdezel meg v.kit, hogy do you speak castellano? Az spanish azt kész, még hogyha D-Amerikában inkább a castellanót tartják elgogadottnak...
Vagy nem tudom, hogy pl. angolul van e különbség a bosnyák és a boszniani között, mert horvátul nem mindegy...
Volt egy vitám egy amerikaival (na tessék: us-amerikaival, mert egy brazil is amerikai...), teljesen kiakadt, hogy egy édességet négercsóknak hívnak, és hogy hogy mondhatom azt, hogy néger. Egyébként ez németül zajlott. Nem volt hajlandó megérteni, hogy ebben semmi sértő sincs, és sok nyelvben teljesen elfogadható a néger kifejezés, nem sértő, hanem ez a neve...
Kedvencem egyébként, amikor az olaszok kioktatnak, hogy a bravó, az nem bravó, hanem bravi, vagy brava, vagy bravo...
Na kicsit eltértem a témától, mindegy...
Zoli
Hát, valami ilyesmi érzés volt ma a Dalt nézni:

Eulo_
IDÉZET(Zoli @ Jan 24 2015, 10:29) *
Hát, valami ilyesmi érzés volt ma a Dalt nézni:

Szégyen. Egy jó dal volt az este, Farkas Jenser Balázsé, és egy jó hang (de rossz dallal), az pedig Tóth Vera.

Farkas Jenser kiesett, még a háromból se voltak képesek továbbvinni (helyette két igénytelen borzalmat).

A szánalom a köbön pedig a Passed nevű förmedvény volt, a 0 énekhangú kiscsajkával, ami magasan a legtöbb pontot kapta.

Igazi fideszes, orbánista műsor volt.
vingaal
IDÉZET(Eulo_ @ Jan 24 2015, 10:50) *
Szégyen. Egy jó dal volt az este, Farkas Jenser Balázsé, és egy jó hang (de rossz dallal), az pedig Tóth Vera.

Farkas Jenser kiesett, még a háromból se voltak képesek továbbvinni (helyette két igénytelen borzalmat).

A szánalom a köbön pedig a Passed nevű förmedvény volt, a 0 énekhangú kiscsajkával, ami magasan a legtöbb pontot kapta.

"Meglepően" alul pontozta a zsűri az x faktoros(rtl klubos) tehetségeket. smile.gif Nem mondom, hogy ők aztán nagyon jók voltak, de a többi se volt sokkal jobb. Sőt!
Zoli
IDÉZET(Eulo_ @ Jan 24 2015, 10:50) *

Nekem egyik sem tetszett.

A Passed számomra is rejtély, (eleve nem értem, ez zene?) hogyan juthatott a "legjobb" 30 közé. Milyen lehetett akkor a többi?
Nem szokásom ilyen nagy fogadalmakat tenni, de ha a Passed nyer, soha többet nem nézem ezt a szart! biggrin.gif
Zoli
IDÉZET(vingaal @ Jan 25 2015, 01:09) *
"Meglepően" alul pontozta a zsűri az x faktoros(rtl klubos) tehetségeket. smile.gif Nem mondom, hogy ők aztán nagyon jók voltak, de a többi se volt sokkal jobb. Sőt!

Szerintem meg felül pontozták az összeset. Nálam 4 pont lett volna a maximum, de az is csak az elején, amikor naivan azt hittem, hogy jönnek még jobbak is... laugh.gif
Eulo_
IDÉZET(Zoli @ Jan 25 2015, 07:55) *
Nekem egyik sem tetszett.

A Passed számomra is rejtély, (eleve nem értem, ez zene?) hogyan juthatott a "legjobb" 30 közé. Milyen lehetett akkor a többi?
Nem szokásom ilyen nagy fogadalmakat tenni, de ha a Passed nyer, soha többet nem nézem ezt a szart! biggrin.gif

Pedig esélyes a győzelemre, ő és az Iv nevű csaj (jövő héten jön) van csontig behatolóan sztárolva. A zene kifejezetten idegesítő, semmitmondó, de ami ennél is rosszabb, depressziós hangulatot áraszt. Lehet ezért tetszik a hagyományosan depressziós magyar átlagnak, vagy én nem is tudom. Az énekesi teljesítmény meg hát minden kritikát alulmúlt.

Nekem Farkas Jenser dala és produkciója nagyon tetszett, hirtelen megörültem, hogy végre valami rögtön az elején (2. fellépő volt), aztán á dehogy, jöttek a silányabbnál silányabb borzalmak. Néhány dal stúdióváltozata erős (pl. Szakács Gergőé, MDC-é), de ők se teljesítettek jól, és hát ki is ejtették őket, nehogy véletlenül...
Clyde
IDÉZET(Eulo_ @ Jan 25 2015, 11:27) *
Pedig esélyes a győzelemre, ő és az Iv nevű csaj (jövő héten jön) van csontig behatolóan sztárolva. A zene kifejezetten idegesítő, semmitmondó, de ami ennél is rosszabb, depressziós hangulatot áraszt. Lehet ezért tetszik a hagyományosan depressziós magyar átlagnak, vagy én nem is tudom. Az énekesi teljesítmény meg hát minden kritikát alulmúlt.

Nekem Farkas Jenser dala és produkciója nagyon tetszett, hirtelen megörültem, hogy végre valami rögtön az elején (2. fellépő volt), aztán á dehogy, jöttek a silányabbnál silányabb borzalmak. Néhány dal stúdióváltozata erős (pl. Szakács Gergőé, MDC-é), de ők se teljesítettek jól, és hát ki is ejtették őket, nehogy véletlenül...

MIST fejezed be az Iv - Fire fikazasat, mert a haverom irta, komponalta, stb. Ha nwm nyernek, buzi vagy.
Eulo_
IDÉZET(Clyde @ Jan 25 2015, 10:47) *
MIST fejezed be az Iv - Fire fikazasat, mert a haverom irta, komponalta, stb. Ha nwm nyernek, buzi vagy.

Azért mert a haverod írta, még nem lesz jó dal. Bár a Passed-nál jobb. Annál minden jobb. biggrin.gif
still
IDÉZET(Clyde @ Jan 25 2015, 10:47) *

Szakálla van? Ha nincs, esélytelen.

Kábé ennyit ér ez az egész faszság, megérdemli, aki komolyan veszi.
vingaal
IDÉZET(Zoli @ Jan 25 2015, 07:58) *
Szerintem meg felül pontozták az összeset. Nálam 4 pont lett volna a maximum, de az is csak az elején, amikor naivan azt hittem, hogy jönnek még jobbak is... laugh.gif

A többihez képest alul. Nem mondom, hogy ők voltak a legjobbak, de feltűnően kevés pontot adott a zsűri, mondjuk a nézői pontszámhoz képest is. Gondolom ennek semmi köze, hogy ők a gonosz rtl-től jöttek a nagy nemzeti tévéhez szerencsét próbálni. rolleyes.gif
Ugye lehet SMS-ben szavazni vagy a letölthető alkalmazás által, ami gyakorlatilag ugyanaz, mint ha SMS-t küldene valaki, mert azt olvastam, hogy sokan felháborodtak azon, hogy az alkalmazás is SMS-ben küldi el a szavazatot, tehát vonja a pénzt. smile.gif A másik dolog, hogy ezáltal biztosan reprezentatív lesz a szavazás eredménye. smile.gif Aki szavaz- főleg ezekre- az meg meg is érdemli.
Most fordult elő először, hogy megnéztem elejétől a végéig. Maradjunk annyiban, hogy nem ezért várom a jövő hétvégét. smile.gif
Senninha
IDÉZET(Eulo_ @ Jan 25 2015, 10:27) *

Nna a Passed sikerén én is seggre ültem. FJB dala jó volt, bár egy jobb énekest, és valamivel erőteljesebb zenekari megszólalást (minek van ott, a dob meg a gitár, ha egyik sem szól normálisan??) érdemelt volna. Egyébként eddig nem vagyok elájulva azoktól, amiket hallottam. Keresztes Ildi száma rém gyenge, Ív az elején még tetszett, aztán oly' észrevétlenül múlt el a szám többi része, mint a pinty. Talán a Szécsi lányok dala az egyetlen, ami minden kifogás nélkül tetszik.
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.