Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: Telefonok
F1világ Fórum > Élet a versenypályán kívül > Csevegő
Oldalak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
Tarzaan
Sziasztok!

Sajna úgy néz ki egy leejtés következtében elbúcsúzhatok 5 éve jól szolgáló k750-esemtől, bár még teszek egy próbát, menthető-e.

Az első kérdésem az lenne a kérdésem, hogy mely SE telefononk tekinthetők a k750i leszármazottjának. Gondolom egyfelől a k850i, de esetleg van még későbbi is?

A másik kérdésem, hogy a telefon memóriában tárolt számokat le lehet-e valahogy meneni, és ha igen, hogy.

Előre is köszönöm a válaszokat.
Mochok85
IDÉZET(Tarzaan @ Nov 7 2010, 10:22) *
Sziasztok!

Sajna úgy néz ki egy leejtés következtében elbúcsúzhatok 5 éve jól szolgáló k750-esemtől, bár még teszek egy próbát, menthető-e.

Az első kérdésem az lenne a kérdésem, hogy mely SE telefononk tekinthetők a k750i leszármazottjának. Gondolom egyfelől a k850i, de esetleg van még későbbi is?

A másik kérdésem, hogy a telefon memóriában tárolt számokat le lehet-e valahogy meneni, és ha igen, hogy.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Captain Hindsight* azt üzeni hogy a telefonszámokat a memóriakártyára is és a kompra is elkellett volna mentened! tongue.gif

*Ő mindig tudja mit kellett volna csinálni! cool.gif

De hogy írjak valami értelmeset is, van nekem is egy kérdésem! Létezik olyasmi hogy a teló zárlatos és amiatt leszívja az akkut egy nap alatt, ami addig 4 napig is tartott? Elvittem javítatni a Nokia n73-mat, rosz volt a joystick de nem csak azt cserélték hanem a komplett billentyűzetet a joystick-kal együtt. Azóta naponta töltöm. Vettem már másik originál akkut is és az is csak 1 napig tartja. Vissza vittem az akkut, mondom nekik hogy rosszabb mint a kínai ami előtte volt erre ő egyből rávágta hogy valószinűleg zárlatos a teló.
Tarzaan
IDÉZET(Mochok85 @ Nov 7 2010, 10:52) *
Captain Hindsight* azt üzeni hogy a telefonszámokat a memóriakártyára is és a kompra is elkellett volna mentened! tongue.gif

De hogy írjak valami értelmeset is, van nekem is egy kérdésem! Létezik olyasmi hogy a teló zárlatos és amiatt leszívja az akkut egy nap alatt, ami addig 4 napig is tartott? Elvittem javítatni a Nokia n73-mat, rosz volt a joystick de nem csak azt cserélték hanem a komplett billentyűzetet a joystick-kal együtt. Azóta naponta töltöm. Vettem már másik originál akkut is és az is csak 1 napig tartja. Vissza vittem az akkut, mondom nekik hogy rosszabb mint a kínai ami előtte volt erre ő egyből rávágta hogy valószinűleg zárlatos a teló.

Hogy kell?

Még működik a teló, nem ment teljesen tönkre.
nm_
IDÉZET(Mochok85 @ Nov 7 2010, 10:52) *

Igen, zárlatos lesz, arra utal a jelenség. (nem érzed, hogy melegedne valahol?) Nyilván otthagytak egy kis óndarabot a nyákon valahol.

Egyébként a kínai nokia aksik a legjobbak, sokáig ezzel foglalkoztam, több eszközt csak kínai aksival lehetett kiküldeni, mert azok voltak a legjobbak.
nm_
IDÉZET(Tarzaan @ Nov 7 2010, 12:10) *
Hogy kell?

Nokiánál a gyári progijával át lehet menteni a komplett telefonkönyvet a számítógépre, onnan vissza a következő nokia telefonra, stb. Ilyen nincs a SE-nál?
Mochok85
IDÉZET(nm_ @ Nov 7 2010, 12:25) *
Nokiánál a gyári progijával át lehet menteni a komplett telefonkönyvet a számítógépre, onnan vissza a következő nokia telefonra, stb. Ilyen nincs a SE-nál?

Telóba van olyan opció hogy a bejegyzéseket másolja a memóriakártyára (na most nem tudom hogy van e ez az opció minden telóba de az enyémben van) , aztán a telót egyszerű USB eszközként csatlakoztatja a PC-re és leszedi a kártyáról. Még program se kell.
Tarzaan
IDÉZET(nm_ @ Nov 7 2010, 12:25) *

Majd megnézem:)
Vaant
IDÉZET(Tarzaan @ Nov 7 2010, 01:10) *
Hogy kell?

Nekem Sony Ericsson W szériás telefonom van, de szerintem hasonló lehet.
Bemész a telefonkönyvbe --> Lehetőségek --> Egyebek (legalsó menüpont nálam) --> Speciális (szintén legalsó) --> Másolás SIM-re
Tarzaan
IDÉZET(Vaant @ Nov 7 2010, 12:54) *
Nekem Sony Ericsson W szériás telefonom van, de szerintem hasonló lehet.
Bemész a telefonkönyvbe --> Lehetőségek --> Egyebek (legalsó menüpont nálam) --> Speciális (szintén legalsó) --> Másolás SIM-re

Thx, ez megvolt.
Mochok85
Elmentem az üzletbe megnézni mi újdonság a telómmal, kész e már. Mondja az ember hogy még nem kész mert én pénteken vittem be a telót nekik és ő még aznap elérkezte vinni javításra de nem hiszi hogy hétvégén dolgoztak rajta! Mondom neki hogy szerdán vittem nem pénteken, erre összezavarodott és megint elmondta hogy ő pénteken birta csak bevinni. smile.gif
Akkor megkérdezte hogy nem e ázott meg a telefon-nem e attól zárlatos? Mondom neki hogy nem hanem több mint valószinű hogy az új billentyűzet amit nemrég cseréltettem és pontosan azóta problémázik a teló! Erre kicsit meglepődve kérdezi hogy miért nem így kezdtem, ezt ő is megjavíthatta volna nem kellett volna ezért beküldeni a szervizbe, erre mondom én neki hogy mondtam a nőnek aki átvette a telefont....
Basszus...kommunikáció hiány ezerrel. Még jó hogy megtudta az ember hogy van az üzletében egy telefon ami javításra vár, nem tudta elmondani a főnökének azt hogy új a billentyűzet-nagyon arra húz hogy az lesz a baja...birom amikor betesznek egy olyan munkást aki f@szt se ért a dologhoz (aki általában nő). Volt egyszer egy olyan esetem is hogy át se akarta venni a telefont javításra, jöjjek vissza d.u. 5 után mert akkor lesz ott a főnök.
vingaal
IDÉZET(Mochok85 @ Nov 8 2010, 01:09) *
Elmentem az üzletbe megnézni mi újdonság a telómmal, kész e már. Mondja az ember hogy még nem kész mert én pénteken vittem be a telót nekik és ő még aznap elérkezte vinni javításra de nem hiszi hogy hétvégén dolgoztak rajta! Mondom neki hogy szerdán vittem nem pénteken, erre összezavarodott és megint elmondta hogy ő pénteken birta csak bevinni. smile.gif
Akkor megkérdezte hogy nem e ázott meg a telefon-nem e attól zárlatos? Mondom neki hogy nem hanem több mint valószinű hogy az új billentyűzet amit nemrég cseréltettem és pontosan azóta problémázik a teló! Erre kicsit meglepődve kérdezi hogy miért nem így kezdtem, ezt ő is megjavíthatta volna nem kellett volna ezért beküldeni a szervizbe, erre mondom én neki hogy mondtam a nőnek aki átvette a telefont....
Basszus...kommunikáció hiány ezerrel. Még jó hogy megtudta az ember hogy van az üzletében egy telefon ami javításra vár, nem tudta elmondani a főnökének azt hogy új a billentyűzet-nagyon arra húz hogy az lesz a baja...birom amikor betesznek egy olyan munkást aki f@szt se ért a dologhoz (aki általában nő). Volt egyszer egy olyan esetem is hogy át se akarta venni a telefont javításra, jöjjek vissza d.u. 5 után mert akkor lesz ott a főnök.

biggrin.gif
Nekem a Sharp GX25-ösömmel volt még anno probléma. Egyszer kikapcsolt és utána semmi. Garanciás volt, bevittem az üzletbe. Kérdezték, hogy cserekészüléket kérek-e? Mondtam, hogy az jó lenne, mert másik híján, nem tudok telefonálni. Erre, mondja a csávó, hogy megnézi, hogy van-e egyáltalán működőképes cserekészülék. (V...fone) Egyet talált, egy Sony J70-es őskövületet. Még azon se problémáztam, hogy nem egy kategória a kettő, fogtam és eljöttem, az enyémre meg egy hetes javítást ígértek. Ismerkedvén az "új" telefonnal, megnéztem rajta a csengőhangokat, nem kellett volna. Mikor visszamentem a saját készülékemért megkérdeztem az ott dolgozó hölgyet, hogy szokták-e nézni azt, hogy milyen csengőhangot tesznek rá. Erre ő, nem. Miért?
Az egyik ez volt: -Mi van te köcsög neked is ez a szar köll? A másik: Kurva anyád te .........
Lejátszottam neki mind a kettőt, (tele is volt az üzlet), erre úgy kikapta a kezemből, pedig nem is értem miért? biggrin.gif Azért egy Vodafone-nál legyenek már annyira igényesek, hogy megnézik mit adnak ki a kezükből, nem? A GX25-nek software baja volt, a garanciális időszak lejárta után nem sokkal végleg megadta magát, és addig se volt tökéletes. sad.gif Azóta GX29-re váltottam, ami kb.:5,5x olcsóbb volt, de nem volt még vele eddig problémám( már több, mint 2,5 éve) smile.gif
Mochok85
Na visszakaptam tegnap a telómat. Úgy tünik már nem húzza le egy nap alatt, 1 csík fogyott reggel 8 óta viszont az új joystick meg a billentyűzet olyan ócska hogy mostmár visszasírom az eredeti billentyűzetet amin rosz volt a joystick! ph34r.gif
Az a gyanúm hogy spórolhatok lassan egy másik sz@rra. Erre már nem éri meg pénzt költeni mert elég ütött kopott is mindazmellett hogy rosz.
Mochok85
Qrva anyjáát.....reggelre kikapcsolt annyira leürült. angry.gif
Megyek és veszek egy Nokia 5800-t.
Mochok85
Nem tud valaki ajánlani egy (vagy 2) oldalt ahonnan le lehet szedni GPS navigációt telókhoz?
still
IDÉZET(Mochok85 @ Nov 15 2010, 07:23) *
Nem tud valaki ajánlani egy (vagy 2) oldalt ahonnan le lehet szedni GPS navigációt telókhoz?

Ha Nokiád van, akkor az OVI-nál nem kell jobb.
Teljesen ingyenes, a Nokia honlapjáról modellspecifikusan leszedheted.
Mochok85
IDÉZET(still @ Nov 15 2010, 08:14) *
Ha Nokiád van, akkor az OVI-nál nem kell jobb.
Teljesen ingyenes, a Nokia honlapjáról modellspecifikusan leszedheted.

Nokiám van
unsure.gif Teljesen ingyenes? Te használtad már, vagy valakid? Youtube-on megnéztem egy hirdető videót róla, minden szép és jó, mint a mesékben....
still
IDÉZET(Mochok85 @ Nov 15 2010, 08:24) *
Nokiám van
unsure.gif Teljesen ingyenes? Te használtad már, vagy valakid? Youtube-on megnéztem egy hirdető videót róla, minden szép és jó, mint a mesékben....

Havernek van, mezei filléres 5230-al használja.
Letöltötte direkt ehhez a típushoz, memóriakártyára másolta és használja, pár mega az egész.

Régen is free volt a térkép, csak a hang alapú navigációért kellett fizetni. Egy éve kábé ez is ingyenes.
Használható, jó kis program.
Mochok85
IDÉZET(still @ Nov 15 2010, 08:46) *
Letöltötte direkt ehhez a típushoz, memóriakártyára másolta és használja, pár mega az egész.

Régen is free volt a térkép, csak a hang alapú navigációért kellett fizetni. Egy éve kábé ez is ingyenes.

Kösz a gyors válaszokat! smile.gif Ki fogom próbálni és leírom amit tapasztalok. Remélem egy pozitív, reklám jellegű üzenetet fogok majd beírni!
vingaal
IDÉZET(Mochok85 @ Nov 15 2010, 08:53) *
Kösz a gyors válaszokat! smile.gif Ki fogom próbálni és leírom amit tapasztalok. Remélem egy pozitív, reklám jellegű üzenetet fogok majd beírni!

Lehet, hogy telefonon működik, de így online beírtam a címem és 4 házzal visszább jelzi ki. De legalább az oldal jó, mert a Googel térkép a szemközti oldalra teszi. biggrin.gif
still
IDÉZET(vingaal @ Nov 15 2010, 08:59) *
Lehet, hogy telefonon működik, de így online beírtam a címem és 4 házzal visszább jelzi ki. De legalább az oldal jó, mert a Googel térkép a szemközti oldalra teszi. biggrin.gif

Lehet tényleg ott laksz, és most vagy rossz helyen?
Mochok85
IDÉZET(still @ Nov 15 2010, 08:46) *

Leszedtem az Ovi maps-ot, leszedtem Szerbia térképét, leszedtem magyar nyelvet hozzá, kimentem kipróbálni és lám, müködik. Egyetlen gond hogy még a városaink se nincsenek kirajzolva csak az autóutak és a vasútvonalak, na meg a Duna. 10 Mb volt Szerbia térképe, most leszedem MO térképét ami 62 Mb. Érdekel hogy mi minden van abban benne.
Eddig úgy vagyok vele hogy sz@rják össze magukat.
Őszintén megmondjam, azt sem tudom mi zabál 10.3 megát Szerbia térképében. ph34r.gif
edit: Megnéztem MO térképét, az már elég kiforrott sok településsel és már a kissebb településeken is bevan írva elég sok utca. Poénból rányomtam hogy vezessen el engem Szegedre egy postára. Amikor megtalálta a műholdat, kiírta hogy innen oda semmiképp nem tud elnavigálni! laugh.gif
Mióta létezik ez az Ovi Maps? Egy év, két év? Elég röhejes ez a duma hogy hetvenvalahány országban elérhető meg stb.
Kiváncsi vagyok hány ország térképe van olyan aprólékosan megcsinálva mint pl. MO ebből a 7x-ből, mert szerintem harmada se.
still
IDÉZET(Mochok85 @ Nov 16 2010, 07:39) *
Leszedtem az Ovi maps-ot, leszedtem Szerbia térképét, leszedtem magyar nyelvet hozzá, kimentem kipróbálni és lám, müködik. Egyetlen gond hogy még a városaink se nincsenek kirajzolva csak az autóutak és a vasútvonalak, na meg a Duna. 10 Mb volt Szerbia térképe, most leszedem MO térképét ami 62 Mb. Érdekel hogy mi minden van abban benne.
Eddig úgy vagyok vele hogy sz@rják össze magukat.
Őszintén megmondjam, azt sem tudom mi zabál 10.3 megát Szerbia térképében. ph34r.gif

A magyar térkép az normál.
Szerintem a tiétek is hamarosan az lesz, Szerbia úgy látszik kissé mostohagyerekként van kezelve.
Mochok85
IDÉZET(still @ Nov 16 2010, 07:54) *
A magyar térkép az normál.
Szerintem a tiétek is hamarosan az lesz, Szerbia úgy látszik kissé mostohagyerekként van kezelve.

47 EU országból 22-t mondanák alaposnak, látva hogy MO 62 megából milyen jó (50 MB alattiakat nem tartottam alaposnak). A többit nevetséges támogatott országnak tekinteni jelen pillanatban. Egyértelmű hogy számolgatják hogy melyik országban mennyi készüléket értékesítenek és ezután cselekednek. Hogy őszinte legyek, nem bízok abban hogy hamarosan elkészül egy Szerbia térkép. Nem kis munka és a jelenlegi SRB "térképen" még a FŐVÁROS(!!!) sincs rajta! dry.gif
Azt viszont nemtom hogy miként megy ez a szakma. Megveszik egy másik cégtől az adott ország GPS térképét vagy csakis saját kezüleg végzik? Ha jól emlékszem tavaly lett feltérképezve a városom de azt nemtom hogy melyik cég által illetve az hajlandó e eladni azt pl. egy Nokia-nak.
Mochok85
Szóval annyit tudtam még meg hogy a Nokia kizárólag a Navteq térképeit használja, szóval arra kell várni hogy ez a cég feltérképezze a gyönyörű országomat. rolleyes.gif
still
Hát sajnálom, költözz át Magyarországra, más tanácsom nincs. biggrin.gif
Van nálatok működőképes navigáció egyáltalán?
Mochok85
IDÉZET(still @ Nov 16 2010, 08:38) *
Hát sajnálom, költözz át Magyarországra, más tanácsom nincs. biggrin.gif
Van nálatok működőképes navigáció egyáltalán?

tongue.gif
Van valami. Főnökömnek, egyik haveromnak is van valami Blueberry-je I-Go mappával. Részletes, pontos.
Tanulság nektek ez az én kínom. Nem is olyan rosz MO-n élni, csak nem UK-hoz kell hasonlítani! smile.gif
still
Nokia C3-01

Tetszetős, bár nem értem miért kell egyszerre hagyományos billentyűzet, és touch-screen.

"A C3-01 a Nokiától mostanság megszokott szolid kis kék kartondobozban érkezik, melybe nemhogy 15 millió, de vélhetően még 5 millió forint is csak nagy nehezen lenne betuszkolható." biggrin.gif

Mochok85
Nem tudom hanyan neteztek mobilrol de ha van valaki akkor ajanlom neki hogy frissitse az Opera-jat 11.10-esre. Megeri. Eddig ugy tunik hogy stabilabb is, par hasznos dolgot beleraktak mint pl. a gorgetes, ez az ami a legjobban hianyzott mert a regebbiben alig hajtott lejjebb az oldalon ha meghuztuk az ujjunkat/stilust a kijelzon. Most meg egy nyil is kiugrik, ha azt megnyomjuk akkor az oldal aljara dob persze attol fuggoen hogy merre gorgettunk. Jo az amikor egy software frissitesnel valoban elorelepes lathato. Nokia 5800-t hasznalok es az elobbi Opera szerette kidobni a memory full hibajelzest. Ugy tunik mar egy kicsit optimalizaltak is mert meg azzal se talalkoztam.
Btw:Androidra van Opera vagy csak Symbian exkluziv?
Dankson
IDÉZET(Mochok85 @ Jul 13 2011, 03:21) *
Nem tudom hanyan neteztek mobilrol de ha van valaki akkor ajanlom neki hogy frissitse az Opera-jat 11.10-esre. Megeri. Eddig ugy tunik hogy stabilabb is, par hasznos dolgot beleraktak mint pl. a gorgetes, ez az ami a legjobban hianyzott mert a regebbiben alig hajtott lejjebb az oldalon ha meghuztuk az ujjunkat/stilust a kijelzon. Most meg egy nyil is kiugrik, ha azt megnyomjuk akkor az oldal aljara dob persze attol fuggoen hogy merre gorgettunk. Jo az amikor egy software frissitesnel valoban elorelepes lathato. Nokia 5800-t hasznalok es az elobbi Opera szerette kidobni a memory full hibajelzest. Ugy tunik mar egy kicsit optimalizaltak is mert meg azzal se talalkoztam.
Btw:Androidra van Opera vagy csak Symbian exkluziv?

Androidra még Quake 3 is van laugh.gif . Az opera az alapböngésző, bárr nem tudom h miféle vagy hányas verzió. Ami most van az S2-n meg tökéletesen jó. Napközben szinte csak arról netezek smile.gif
Mochok85
Na a memory full még mindig be be ugrik.
nm_
IDÉZET(still @ Dec 8 2010, 11:40) *
Nokia C3-01

Tetszetős, bár nem értem miért kell egyszerre hagyományos billentyűzet, és touch-screen.

Én spec nem nagyon vennék olyan telefont amin nincsenek gombok (ki vagyok ezektől a full kijelzős vackoktól). Ugyanakkor az tök buli, ha a kijelzővel is tudok lapozni, pl névjegyzéket, fotókat, doksikat, stb. És még sokan így vannak ezzel.
Dankson
IDÉZET(nm_ @ Jul 14 2011, 02:57) *
Én spec nem nagyon vennék olyan telefont amin nincsenek gombok (ki vagyok ezektől a full kijelzős vackoktól). Ugyanakkor az tök buli, ha a kijelzővel is tudok lapozni, pl névjegyzéket, fotókat, doksikat, stb. És még sokan így vannak ezzel.

Van jó oldala is. pl nem kopnak el a gombok biggrin.gif
Mochok85
IDÉZET(Dankson @ Jul 14 2011, 04:24) *

Ma dobtam ra uj foliat a kijelzore. smile.gif Regebben en is azt hittem hogy rengeteg hatulutoje van az erintokepernyosoknek de belattam hogy az is csak gyartotol fugg. Noverem LG-jen kellett cserelni a kijelzo elotti erzekelo lapot, pedig az ove semmi stressznek sincs kiteve. Enyem meg sajnos eleg sokat repul, van amikor fel meterrol de volt mar olyan is hogy bo 2,5 meter magasbol landolt. Semmi baja. Kovetkezo telom is touch screen lesz es valoszinuleg az is Nokia lesz. Ami jo azon nem kell valtoztatni.
Dankson
IDÉZET(Mochok85 @ Jul 14 2011, 10:17) *
Ma dobtam ra uj foliat a kijelzore. smile.gif Regebben en is azt hittem hogy rengeteg hatulutoje van az erintokepernyosoknek de belattam hogy az is csak gyartotol fugg. Noverem LG-jen kellett cserelni a kijelzo elotti erzekelo lapot, pedig az ove semmi stressznek sincs kiteve. Enyem meg sajnos eleg sokat repul, van amikor fel meterrol de volt mar olyan is hogy bo 2,5 meter magasbol landolt. Semmi baja. Kovetkezo telom is touch screen lesz es valoszinuleg az is Nokia lesz. Ami jo azon nem kell valtoztatni.

Én is azt hittem, h a Nokia jó telefonokat csinál. De aztán kipróbáltam a HTC-t. smile.gif
A nokia most már csak árnyéka önmagának. Sok tüke meg az ájfón nevű fosba szerelmes biggrin.gif A SonyEriccson is egy szar lett, most Androiddal próbálják behozni amit az elmúlt pár évben elbasztak. Eközben farvizen felevezett az LG és a Samsung.
Most még mindegyik típusból lehet nagyon jót venni (kivéve persze az űjfónt). Haveromnak Nokia van és elégedett vele.
Mochok85
IDÉZET(Dankson @ Jul 15 2011, 12:06) *
Én is azt hittem, h a Nokia jó telefonokat csinál. De aztán kipróbáltam a HTC-t. smile.gif
A nokia most már csak árnyéka önmagának. Sok tüke meg az ájfón nevű fosba szerelmes biggrin.gif A SonyEriccson is egy szar lett, most Androiddal próbálják behozni amit az elmúlt pár évben elbasztak. Eközben farvizen felevezett az LG és a Samsung.
Most még mindegyik típusból lehet nagyon jót venni (kivéve persze az űjfónt). Haveromnak Nokia van és elégedett vele.

Haver vett egy HTC HD7-est, megtudtam hogy a bluetooth nem hasznalhato adatatvitelre, majdnem kikaptam a kezebol es a foldoz basztam. Mekkora faszsag mar az ilyesmi.
Arnyeka onmaganak vagy nem (Nokia) en megvagyok elegedve vele. LG-t meg Samsungot meg majd akkor veszek ha a Nokia gyartja nekik a telokat. biggrin.gif
Tesom haverjanak van/volt egy HTC-je alacsonyabb kategoriabol, meg le se jart a szerzodese de mar kinyult a mikrofon. :/
stoke
IDÉZET(Mochok85 @ Jul 15 2011, 01:21) *
Haver vett egy HTC HD7-est, megtudtam hogy a bluetooth nem hasznalhato adatatvitelre, majdnem kikaptam a kezebol es a foldoz basztam. Mekkora faszsag mar az ilyesmi.
Arnyeka onmaganak vagy nem (Nokia) en megvagyok elegedve vele. LG-t meg Samsungot meg majd akkor veszek ha a Nokia gyartja nekik a telokat. biggrin.gif
Tesom haverjanak van/volt egy HTC-je alacsonyabb kategoriabol, meg le se jart a szerzodese de mar kinyult a mikrofon. :/

Nekem annak idején az 5800-nak a hangszórója halt meg 1 hónap alatt. tongue.gif Gariban persze javították.

Nem szerettem, örültem, h végre megszabadulhattam tőle. A vége fele már szarozott az érzékelő, úgyhogy egy stresszes napon, amikor 25-ször sem érzékelte az érintést, földhöz basztam és rátapostam, megőlve kijelzőt is. wacko.gif "Szerecsére" a telefon ki is kapcsolt. Mivel persze nem volt biztonsági mentésem, ezárt aztán adott volt a feladat: bekapcsolni, és megadni a pin kódot egy hol működő, hol nem működő érintőkijelzőnek, amikor nem működik a kijelző, tehát nem tudhatod, h hol vannak a gombok. biggrin.gif Szerencsére emlékezetből sikerült bekapcsolnom. Aztán USB kábel elő, és mehetett a mentés. smile.gif

Ezzel az egésszel csak azt értem el, h egyből kellett telót cseréljek, és már nem tudtam 6 hetet várni az S2-re. Úgyhogy maradt a sima S., pedig nem lett volna nagy az árkülönbség. (kb 15%) Azt kell mondjam, h ég és föld a symbianos 5800-hoz képest. Nem értem, a Nokia miért erőlteti a Symbiant.

Mochi, megoldódott a navigáció gondod? Symbianra van Garmin navigáció, szerintem elég jó volt. (Persze azért nem egy Igo.. tongue.gif)
Nézd meg, ha érdekel. Mondjuk Szerbia térképet nem tudom, h hogyan tudsz szerezni hozzá. sad.gif
Meg az oldalon látok valami Sygic navigációt is, de azt nem ismerem.
Dankson
IDÉZET(Mochok85 @ Jul 15 2011, 12:21) *

A marketról fel kell tenni a bluetooth file transfer nevű app-ot és már van is smile.gif
Nekem pl a saját tapasztalat 2009 májusában vetten a Htc magicet. Melóban non-stop netezés. Szilikontokban kapot hideget-beleget, de basztam már ki a kocsiból is menetközben (nem a telefon húzott fel smile.gif 2 év alatt semmi műszaki hiba és 1db védőföliát fogyasztott. Most kapott új hátlapot és egy durv?bb aksit. Rootoltam a rendszerét és kicseréltem egy cyanogenmod 6-os alapúra. Ahoz képest h csak 32 mega a belső rendszermemória, profi kis teló.
A LG (optimus 3D) meg a Samsung Galaxy pláne az S2 sőt a Motorola Atrix 4G is röhögve lelépi a nokia bármelyik k?szűlékét. Beleértve az N8-at is.
Mochok85
IDÉZET(stoke @ Jul 15 2011, 07:50) *
Nekem annak idején az 5800-nak a hangszórója halt meg 1 hónap alatt. tongue.gif Gariban persze javították.

Nem szerettem, örültem, h végre megszabadulhattam tőle. A vége fele már szarozott az érzékelő, úgyhogy egy stresszes napon, amikor 25-ször sem érzékelte az érintést, földhöz basztam és rátapostam, megőlve kijelzőt is. wacko.gif "Szerecsére" a telefon ki is kapcsolt. Mivel persze nem volt biztonsági mentésem, ezárt aztán adott volt a feladat: bekapcsolni, és megadni a pin kódot egy hol működő, hol nem működő érintőkijelzőnek, amikor nem működik a kijelző, tehát nem tudhatod, h hol vannak a gombok. biggrin.gif Szerencsére emlékezetből sikerült bekapcsolnom. Aztán USB kábel elő, és mehetett a mentés. smile.gif

Ezzel az egésszel csak azt értem el, h egyből kellett telót cseréljek, és már nem tudtam 6 hetet várni az S2-re. Úgyhogy maradt a sima S., pedig nem lett volna nagy az árkülönbség. (kb 15%) Azt kell mondjam, h ég és föld a symbianos 5800-hoz képest. Nem értem, a Nokia miért erőlteti a Symbiant.

Mochi, megoldódott a navigáció gondod? Symbianra van Garmin navigáció, szerintem elég jó volt. (Persze azért nem egy Igo.. tongue.gif)
Nézd meg, ha érdekel. Mondjuk Szerbia térképet nem tudom, h hogyan tudsz szerezni hozzá. sad.gif
Meg az oldalon látok valami Sygic navigációt is, de azt nem ismerem.

Hát nem tudom, enyém magyar gyártmányú Nokia szóval még állítólag a rosszabbik, mert hát a finn az atyaúristen, bárkit is kérdezel. Egy telefonnak se kéne ezt kibirnia amit tőlem kap. Najó kis túlzással írom ezt de tényleg ledöbbentem amikor a 2.5 méteres esés után is bekapcsolt. biggrin.gif
Használat közben nem melegszik, stabil a szisztém, relative gyors, persze mindig lehetne gyorsabb, de figyelembe kell venni a kijelző felbontást meg a procit is.
Haver HD7-ese minden túlzás nélkül süt. smile.gif Meg hogy őszinte legyek nekem akkora telefon nem kell. Az már nem telefon.
Hogy miért ragaszkodik a Symbianhoz nemtom de ha jól tudom nemrég hosszabbítottak.

Garmin DVD-n, itt csücsül az asztalon de most még nem teszem fel. Adria térkép ami nagyjából exYugo országokból áll nem kell, full EU térkép meg nagyobb mint a jelenlegi MicroSD-m, amit épp nemrég tettem bele(ingyen kaptam egy 4GB-osat), gondolom tudod mivel jár egy kártyacsere....adat átpakolása, applikációk újratelepítése stb.... semmi kedvem újra csinálni most.
Mochok85
IDÉZET(Dankson @ Jul 15 2011, 09:23) *
A marketról fel kell tenni a bluetooth file transfer nevű app-ot és már van is smile.gif
Nekem pl a saját tapasztalat 2009 májusában vetten a Htc magicet. Melóban non-stop netezés. Szilikontokban kapot hideget-beleget, de basztam már ki a kocsiból is menetközben (nem a telefon húzott fel smile.gif 2 év alatt semmi műszaki hiba és 1db védőföliát fogyasztott. Most kapott új hátlapot és egy durv?bb aksit. Rootoltam a rendszerét és kicseréltem egy cyanogenmod 6-os alapúra. Ahoz képest h csak 32 mega a belső rendszermemória, profi kis teló.
A LG (optimus 3D) meg a Samsung Galaxy pláne az S2 sőt a Motorola Atrix 4G is röhögve lelépi a nokia bármelyik k?szűlékét. Beleértve az N8-at is.

Na továbbítottam neki az infót, ne szégyenítse magát ha netán valaki el akar neki küldeni valami képet. biggrin.gif
Én a munkám miatt koptatom kicsit gyorsabban a védőfóliát, piszok szemcsét amikor megtolod stilus-szal, direkt érzed hogy vési a fóliát! laugh.gif
Végülis ez az egész arról szól hogy mik az elvárásaid a készüléktől. Valakinek elég annyi is hogy hívhasson meg üzenetezzen és kész. Én attól kicsit többet várok el egy telótól, legyen net, Wifi, mp3-at lehessen rápakolni, ha úgy adódik rákapcsolom egy autórádióra is és hadd szóljon amit mi akarunk hallgatni. Gondolom aki megvesz egy Galaxy S2-t az már full web browsing-ot vár el, esetleg kicsit játszani is, nameg hogy semmi lag ne legyen, 8MP-es tücsökkuki fényképezőgépet, meg hogy full HD-ben kamerázhasson. Haver HD7-ese is már komoly képeket csinál és most itt nem a felbontásról/képméretről beszélek hanem a minőségről. Még a vakuja is erősebb mint az enyém.
Telefont még egyszer sem basztam földhöz akarattal. Az elsőn kívül mindet saját pénzemből fizettem, úgyhogy máshogy vezetem le a gőzt. wink.gif
Dankson
IDÉZET(Mochok85 @ Jul 15 2011, 12:28) *
Na továbbítottam neki az infót, ne szégyenítse magát ha netán valaki el akar neki küldeni valami képet. biggrin.gif
Én a munkám miatt koptatom kicsit gyorsabban a védőfóliát, piszok szemcsét amikor megtolod stilus-szal, direkt érzed hogy vési a fóliát! laugh.gif
Végülis ez az egész arról szól hogy mik az elvárásaid a készüléktől. Valakinek elég annyi is hogy hívhasson meg üzenetezzen és kész. Én attól kicsit többet várok el egy telótól, legyen net, Wifi, mp3-at lehessen rápakolni, ha úgy adódik rákapcsolom egy autórádióra is és hadd szóljon amit mi akarunk hallgatni. Gondolom aki megvesz egy Galaxy S2-t az már full web browsing-ot vár el, esetleg kicsit játszani is, nameg hogy semmi lag ne legyen, 8MP-es tücsökkuki fényképezőgépet, meg hogy full HD-ben kamerázhasson. Haver HD7-ese is már komoly képeket csinál és most itt nem a felbontásról/képméretről beszélek hanem a minőségről. Még a vakuja is erősebb mint az enyém.
Telefont még egyszer sem basztam földhöz akarattal. Az elsőn kívül mindet saját pénzemből fizettem, úgyhogy máshogy vezetem le a gőzt. wink.gif

Mochok85
Azt mai napig nem magyarázta meg nekem senki hogy minek ekkora felbontás? Billboard-ok készítéséhez? De ahogy írtam az előbb is, gyúrnak a kép minőségére is nem csak a kép nagyságára!
befana
IDÉZET(Dankson @ Jul 15 2011, 09:23) *

smile.gif A két kezem összes ujjára nincs szükségem,hogy az általam ismert és megértett szavakat szépen összeszámoljam ebben a kommentben,amivel kiválóan példázom technikai fejlettségem... smile.gif
stoke
IDÉZET(Mochok85 @ Jul 15 2011, 01:45) *
Azt mai napig nem magyarázta meg nekem senki hogy minek ekkora felbontás? Billboard-ok készítéséhez? De ahogy írtam az előbb is, gyúrnak a kép minőségére is nem csak a kép nagyságára!

Pl. hogy egy távolabb lévő objektum részletgazdagon meglegyen, és ránagyíthass utólag. wink.gif

Mondjuk beltéri fotózásnál én sem látom nagyon értelmét. F@szt sem érdekli egy részletes pattanás. smile.gif
Zoli
IDÉZET(Dankson @ Jul 14 2011, 04:24) *

Valóban, az utolsó 2 mobilom, amin még volt rendes billentyűzet, rekord idő alatt elkezdett kopni a festék. Most érintőkijelzős mobilom van (HTC Hero), nem a legjobb, de nekem bőven jó és teljesen meg vagyok elégedve vele. Most már nem is hiányoznak azok a mobilok, amin a kijelző nem sokkal nagyobb, mint egy bélyeg. biggrin.gif
Dankson
IDÉZET(befana @ Jul 15 2011, 01:15) *
smile.gif A két kezem összes ujjára nincs szükségem,hogy az általam ismert és megértett szavakat szépen összeszámoljam ebben a kommentben,amivel kiválóan példázom technikai fejlettségem... smile.gif

Na de Befcsi.... a fórum superwomanjének ez a kisujjában van smile.gif
befana
IDÉZET(Dankson @ Jul 15 2011, 03:02) *
Na de Befcsi.... a fórum superwomanjének ez a kisujjában van smile.gif

Azt a kisujjamat általában nem hordom magammal. smile.gif
Mochok85
IDÉZET(stoke @ Jul 15 2011, 02:39) *
Pl. hogy egy távolabb lévő objektum részletgazdagon meglegyen, és ránagyíthass utólag. wink.gif

Mondjuk beltéri fotózásnál én sem látom nagyon értelmét. F@szt sem érdekli egy részletes pattanás. smile.gif

Ja, alapbol olyan kepeket csinalnak a telefonok hogy inkabb meg ki-zoom-olni akarod hatha segit rajta, nemhogy rakozelits. smile.gif
De komolyan, elso telo amit en eddig lattam ami valoban elfogadhato minosegu kepet csinal az az emlitett HD7-es. A tobbi bele ertve az enyemet is, mind bohockodas.
Mochok85
IDÉZET(befana @ Jul 15 2011, 02:15) *
smile.gif A két kezem összes ujjára nincs szükségem,hogy az általam ismert és megértett szavakat szépen összeszámoljam ebben a kommentben

Ja, mar en is akartam mondani Dankson-nak hogy ugyeljen a helyesirasra de latom te se birtad tovabb. tongue.gif biggrin.gif
Dankson
IDÉZET(Mochok85 @ Jul 15 2011, 05:59) *
Ja, mar en is akartam mondani Dankson-nak hogy ugyeljen a helyesirasra de latom te se birtad tovabb. tongue.gif biggrin.gif

Most már tudom miért Mochok laugh.gif
streyker
Sony Xperia x10 tapasztalatok?
A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.