IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

Closed TopicStart new topic
Magyarázkodik a Pirelli, kikérdezik a Ferrarit is
admin
hozzászólás May 31 2013, 09:10
Létrehozva: #1

Administrator
*

Csoport: Root Admin
Regisztrált: 27-June 07
Azonosító: 1

Fórum téma a következő cikkhez: Magyarázkodik a Pirelli, kikérdezik a Ferrarit is
Go to the top of the page

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás May 31 2013, 10:02
Létrehozva: #2

Vörösparaszt

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 18-July 07
Innen: Győr
Azonosító: 59

IDÉZET(admin @ May 31 2013, 10:10) *
Fórum téma a következő cikkhez: Magyarázkodik a Pirelli, kikérdezik a Ferrarit is

2011-es autóval annyit tesztel mindenki, amennyit akar. Nem tudom mi ebbe a belekeveredés és a számonkérés. De most komolyan.

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
forza
hozzászólás May 31 2013, 11:17
Létrehozva: #3

A4

Csoport: Moderators
Regisztrált: 17-January 09
Innen: Pécs
Azonosító: 1,906

IDÉZET(Pepperoni @ May 31 2013, 11:02) *
2011-es autóval annyit tesztel mindenki, amennyit akar. Nem tudom mi ebbe a belekeveredés és a számonkérés. De most komolyan.

Úgy tudom, tavalyi és tavaly előtti autóval se lehet tesztelni, csak 3 évessel. Jelen esetben 2010-essel szabályos max, 2011-essel már nem. De lehet, hogy rosszul tudom.

--------------------
"I race to win." (Ayrton Senna)
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Jun 1 2013, 12:05
Létrehozva: #4

Vörösparaszt

IDÉZET(forza @ Jun 1 2013, 12:17) *
Úgy tudom, tavalyi és tavaly előtti autóval se lehet tesztelni, csak 3 évessel. Jelen esetben 2010-essel szabályos max, 2011-essel már nem. De lehet, hogy rosszul tudom.

Az a 3 az 2 év. Tehát 2011-es már szabályos.

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
Ferrarista
hozzászólás Jun 1 2013, 02:31
Létrehozva: #5

TUSKÓ

Regisztrált: 4-February 12
Azonosító: 6,406

IDÉZET(forza @ Jun 1 2013, 12:17) *

2 év mert 2011ben a Pirelli 2009es Toyotaval tesztelt, míg 2012ben egy 2010es rötyóval.
Amúgy érdekes mert valahol 2010es Ferrarit írnak.

+Quote Post
amegmondo
hozzászólás Jun 1 2013, 02:45
Létrehozva: #6

törzsvendég

Csoport: Tag
Regisztrált: 1-July 09
Azonosító: 3,870

Két szabály van:

Előző évi, aktuális évi, és jövő évi kocsival nem lehet tesztelni, azaz a 2011 legális lehet
A másik szabály ugyanis az, hogy az autó "kellő mértékben eltérő kell hogy legyen" az aktuális szabályoktól. Ez azt akadályozza meg hogy felrakjanak mit tudom én, egy illegális szárnyat, de a kocsi többi része meg szabályos, és ilyen alapon teszteljenek.

A pirelli azt mondta a 2011-es kocsik azért jók, mert eléggé jól szimulálják a 2013-as leszorító erő szinteket (EBD ugye).

De szerintem nem azzal van a baj hogy a 2011-es kocsi annyira hasonlítana, hanem hogy a FIA valószínűleg erről a tesztről sem tudott. És egy olyan teszten amiről nem tudsz ki tudja mi történik ugye. (A ferraris tesztről nincs sok infó, mármint azon kívül hogy de la Rosa vezetett, illetve hogy a crew a Corse Clienti volt, senki nem tudja mit teszteltek ott pirelliék)

A mercis tesztről meg annyi van, hogy 35 különböző set volt, ennek nagyon nagy része 2014-es próbakeverékek, illetve a silverstoneban(?) bevezetésre kerülő gumikkal azonos struktúrájú, de különböző keverékű gumik. Szóval gumi fronton sanszos hogy nem tanultak újat, persze nem teszteltek volna ha nem érte volna meg nekik, az hogy futott a kocsi meg vezettek a versenyzők biztos megérte a dolgot.

Amúgy autosporton van egy szép kis thread a dologról, 6 nap alatt 2800 komment, korrekt.
AUTOSPORT: Mercedes and Pirelli in 'secret' tyre test

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Jun 1 2013, 07:57
Létrehozva: #7

Vörösparaszt

IDÉZET(amegmondo @ Jun 1 2013, 03:45) *
Két szabály van:

Előző évi, aktuális évi, és jövő évi kocsival nem lehet tesztelni, azaz a 2011 legális lehet
A másik szabály ugyanis az, hogy az autó "kellő mértékben eltérő kell hogy legyen" az aktuális szabályoktól. Ez azt akadályozza meg hogy felrakjanak mit tudom én, egy illegális szárnyat, de a kocsi többi része meg szabályos, és ilyen alapon teszteljenek.

A pirelli azt mondta a 2011-es kocsik azért jók, mert eléggé jól szimulálják a 2013-as leszorító erő szinteket (EBD ugye).

De szerintem nem azzal van a baj hogy a 2011-es kocsi annyira hasonlítana, hanem hogy a FIA valószínűleg erről a tesztről sem tudott. És egy olyan teszten amiről nem tudsz ki tudja mi történik ugye. (A ferraris tesztről nincs sok infó, mármint azon kívül hogy de la Rosa vezetett, illetve hogy a crew a Corse Clienti volt, senki nem tudja mit teszteltek ott pirelliék)

A mercis tesztről meg annyi van, hogy 35 különböző set volt, ennek nagyon nagy része 2014-es próbakeverékek, illetve a silverstoneban(?) bevezetésre kerülő gumikkal azonos struktúrájú, de különböző keverékű gumik. Szóval gumi fronton sanszos hogy nem tanultak újat, persze nem teszteltek volna ha nem érte volna meg nekik, az hogy futott a kocsi meg vezettek a versenyzők biztos megérte a dolgot.

Amúgy autosporton van egy szép kis thread a dologról, 6 nap alatt 2800 komment, korrekt.
AUTOSPORT: Mercedes and Pirelli in 'secret' tyre test

Tele van ilyen gumiszabállyal. Nevetséges.

Amúgy a merga akár tesztelhetett új elemeket is. A lényeg, hogy idei autóval NEM lehet tesztelni "soha semmilyen körülmények között" Asszem max promós gumikkal.

--------------------

Forza Ferrari!

+Quote Post
Guest_Clyde_*
hozzászólás Jun 1 2013, 09:33
Létrehozva: #8

Guests

IDÉZET(admin @ May 31 2013, 10:10) *

Termeszetesen a Ferrari a hibas.
Atomot Maranellora, es Peppeek hazara.

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Jun 1 2013, 10:03
Létrehozva: #9

Vörösparaszt

IDÉZET(Clyde @ Jun 1 2013, 10:33) *
Termeszetesen a Ferrari a hibas.
Atomot Maranellora, es Peppeek hazara.

Vicces vagy Klájd.

--------------------

Forza Ferrari!

+Quote Post
forza
hozzászólás Jun 1 2013, 10:41
Létrehozva: #10

A4

IDÉZET(Ferrarista @ Jun 1 2013, 03:31) *
2 év mert 2011ben a Pirelli 2009es Toyotaval tesztelt, míg 2012ben egy 2010es rötyóval.
Amúgy érdekes mert valahol 2010es Ferrarit írnak.

Ezek a példák azért rosszak, mert 2011-ben már nem volt Toyota istálló, 2012-ben pedig nem volt gyári Renault istálló. Szerintem például abból se lenne semmi gáz, ha a Pirelli tavalyi HRT-vel tesztelne, hiába csak 1 éves. Mivel már nem létezik a HRT istálló. Elfogadom, hogy az a 3 év lehet, hogy 2, csak maguk a példák nem túl jók, amiket hoztál.*

*bár a Lotus elképzelhető, hogy jogutódja a gyári Renault-nk, akkor viszont jó a példa

--------------------
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Jun 1 2013, 11:00
Létrehozva: #11

Vörösparaszt

IDÉZET(forza @ Jun 1 2013, 11:41) *
Ezek a példák azért rosszak, mert 2011-ben már nem volt Toyota istálló, 2012-ben pedig nem volt gyári Renault istálló. Szerintem például abból se lenne semmi gáz, ha a Pirelli tavalyi HRT-vel tesztelne, hiába csak 1 éves. Mivel már nem létezik a HRT istálló. Elfogadom, hogy az a 3 év lehet, hogy 2, csak maguk a példák nem túl jók, amiket hoztál.*

*bár a Lotus elképzelhető, hogy jogutódja a gyári Renault-nk, akkor viszont jó a példa

Forza, annyira izzadtságszagúan próbálod kihozni, hogy a Ferrari a főfasz, hogy komolyan, már agyfaszt kapok tőle...

--------------------

Forza Ferrari!

+Quote Post
amegmondo
hozzászólás Jun 1 2013, 12:28
Létrehozva: #12

törzsvendég

Csoport: Tag
Regisztrált: 1-July 09
Azonosító: 3,870

IDÉZET(Pepperoni @ Jun 1 2013, 12:00) *
Forza, annyira izzadtságszagúan próbálod kihozni, hogy a Ferrari a főfasz, hogy komolyan, már agyfaszt kapok tőle...

Inkább te akarod mindenből izzadságszagúan kihozni hogy mindenki a ferrarit gyűlöli biggrin.gif

+Quote Post
forza
hozzászólás Jun 1 2013, 01:28
Létrehozva: #13

A4

IDÉZET(Pepperoni @ Jun 1 2013, 12:00) *

Ne idegelj már, egy kurva rossz szót nem szóltam a Fejjájidra. Úgy emlékeztem, hogy tavalyi és tavaly előtti autóval nem lehet tesztelni. Nem értem, mi ezzel a problémád. Betéve tudnom kéne a szabálykönyvet? Leírtátok, hogy nem jól tudtam, elfogadtam, kész. Üldözési mániád van, baszki.

--------------------

+Quote Post
Thibczy
hozzászólás Jun 2 2013, 05:53
Létrehozva: #14

Alonso WDC

Regisztrált: 20-July 08
Innen: Budapest
Azonosító: 941

IDÉZET(forza @ Jun 1 2013, 11:41) *

Jogutód, mert megkapták a 2011-es konstruktőri 5. helyért járó pénzösszeget, és megtarthatták az azért járó rajtszámokat is (9 és 10) a következő évre. A Brawn GP például nem számított a Honda jogutódjának, ők a 2 legnagyobb rajtszámot (22 és 23) kapták 2009-re, pedig 2008-ban Hondaként megverték a Force Indiát.

+Quote Post
Zava
hozzászólás Jun 2 2013, 02:00
Létrehozva: #15

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Regisztrált: 15-November 07
Innen: Szigetszentmiklós
Azonosító: 323

IDÉZET(Pepperoni @ May 31 2013, 11:02) *

de nem idei gumikon!

IDÉZET(Pepperoni @ Jun 1 2013, 08:57) *
Tele van ilyen gumiszabállyal. Nevetséges.

Amúgy a merga akár tesztelhetett új elemeket is. A lényeg, hogy idei autóval NEM lehet tesztelni "soha semmilyen körülmények között" Asszem max promós gumikkal.

a lényeg, hogy pirelli felkérésre LEHET futtatni idei autót, de a pirellinek kell üzemeltetnie, és a pirelli ad pilótákat is, a mercis esetben ezzel volt a gebasz.

--------------------
Aki nem Kimit akarja az hazudik ;) - nm
Az F1 a motorsportok Apple-je - Mochok

+Quote Post

Closed TopicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2020 October 30th - 10:47