IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

586 Oldal V  « < 582 583 584 585 586 >  
Reply to this topicStart new topic
Közéleti Zóna
Minősítés 5 V
forza
hozzászólás Nov 14 2015, 05:40
Létrehozva: #11661

A4

Csoport: Moderators
Regisztrált: 17-January 09
Innen: Pécs
Azonosító: 1,906

IDÉZET(dawyd728 @ Nov 14 2015, 04:58) *
Ne haragudj Forza, de ahhoz nem kellett nagy szakértelem, h Franciaországban január után lesznek még terrorista akciók. A nyugati titkosszolgálatok publikált adataiból látszott, h az a több ezres szám, akik Európából mentek ki harcolni ISIS mellett, azok később veszélyforrást jelenthetnek, illetve h még sokan lehetnek, akik nem mentek el, de hasonlóan radikális nézeteket vallanak. Nem az volt a kérdés hol lesz merénylet, hanem mikor. Engem nem lepett meg az egész. A mértéke igen, én egy nagyságrenddel kisebb terrorakciókra számítottam.

Amúgy ma Nógrádi éppen arról beszélt, h az ilyen általánosítások amit most te csinálsz, az semmi jóra nem vezet.

Mi abban az általánosítás, ha azt mondom, hogy 100 ezer valódi menekültre jut néhány terrorista? Ha annyi fáradságot nem veszel, hogy értelmezd is, amit leírtam, akkor hagyjuk is.

--------------------
"I race to win." (Ayrton Senna)
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)
Go to the top of the page

+Quote Post
nm_
hozzászólás Nov 14 2015, 05:43
Létrehozva: #11662

Bizony, ez nem BMW :)

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 31-January 08
Azonosító: 447

IDÉZET(Syd_Barrett @ Nov 14 2015, 01:50) *
sad.gif

de te most tényleg ennyire egyszerű vagy, vagy jön az utalás a Habony-Finkelstein művektől? szerinted az iszlám állam (ami elkövette a merényleteket) egyenlő az iszlám állam elől menekülőkkel? ha igen, akkor nincs több kérdésem, tisztelt bíróság.

"A Iszlám Állam közleményének néhány részlete:
„A kalifátus katonái az undor és perverzió fővárosát támadták meg. Nyolc testvérünk robbanószerekkel és gépfegyverekkel felfegyverkezve, előre kiválasztott célpontokat támadtak meg: a Stade de France-ot, ahol a félkegyelmű Francois Hollande is a német-francia meccs nézői között volt, a Bataclan klubbot, ahol több száz bálványimádó vett részt egy elfajzott buliban, ahogy a többi megtámadott helyszínen is a tizedik, tizenegyedik és tizennyolcadik kerületben....
Franciaországnak és azoknak, akik ugyanazon az úton járnak tudniuk kell, hogy továbbra is elsődleges célpontjai az Iszlám Államnak...
Ez a támadás csak a kezdete volt egy viharnak, egy figyelmeztetés..."
A nyilatkozat szerint a szervezet folytatja támadásait Mohamed próféta megsértéséért, a francia légicsapásokért az Iszlám Állam területein."

"Francois Hollande a kormány válságtanácskozása után azt mondta, az Iszlám Állam fegyveresei követtek el „háborús cselekményt". A 127 áldozattal járó támadásokat külföldről szervezték meg, de voltak Franciaországban is segítőik."

mint ahogy a Charlie Hebdo-mészárlásnak is második-harmadik generációs francia muszlim elkövetői voltak, nem menekültek, amit a kamukéró, ügynök szerelmetek mondogatott folyamatosan.

Csak a tények kedvéért. Nógrádi is mindig azt mondta, hogy a második, harmadik generációs, beilleszkedni nem tudó, emiatt radikalizálódó bevándorlók követnek el jellemzően terrorcselekményeket. Másrészt az egyik merénylőt októberben regisztráltak a görögök SZIR útlevéllel.

+Quote Post
forza
hozzászólás Nov 14 2015, 05:46
Létrehozva: #11663

A4

IDÉZET(blech @ Nov 14 2015, 04:59) *
Ma nagy probléma Európában, hogy ezekért a mondatokért kirekesztés, szélsőséges megbélyegzés jár, ezáltal közvetve pedig sok dolog elhallgatása. Ami lehet, hogy politikailag korrekt, viszont nem biztos, hogy a legeredményesebb.

Az egészben az a szomorú, hogy a következményeket azok is, ill. azoknak a leszármazottai is nyögni fogják, akik előre látták, hogy ebből baj lesz.

--------------------
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Nov 14 2015, 05:46
Létrehozva: #11664

bentlakásos

Regisztrált: 2-February 09
Innen: Budafok
Azonosító: 2,051

IDÉZET(blech @ Nov 14 2015, 04:59) *
Az azért nem kicsit durva, hogy ezt egy az egyben a fogadó ország nyakába varrod! Ezt komolyan így is gondolod?

Mi abban a durva?
Ha egyszer befogadok vkit, azt abban a tudatban teszem, h felkészültem azok társadalomba építésére. (Ezért sem szeretném, ha Mo-ra ezres nagyságrendnél több menekült érkezne, akár a kvóta rendszerrel, mert tudom a társadalmunk képtelen lenne nagyobb mennyiség integrálására. Ugye olyan országban vagyunk, ahol a cigány gyerekeket úgy próbáljuk a társadalmunk hasznos tagjaivá faragni, h elfogadjuk a szegregált tanításukat.)
Hogyan lehet társadalomba építeni a migránsokat? Oktatással, közösségi programokkal etcetc. Miért van az, h brutálisan alacsony a tanult bevándorlók száma a galloknál? Miért vannak no-go zónák? Talán a XX. század második felében beengedett első generációs, amúgy nagyon hálás bevándorlókra nem csak úgy kellett volna tekinteni, mint akik tökéletesek lesznek rengeteg gyári, kétkezi munkára. Azok gyerekeik folyamatosan a szegény Franciaország részét képezték, akik már franciák lettek, de mégsem kapták meg azt a nevelést, amit egy átlag francia. Nem kerültek be a felsőoktatásba, legalábbis elenyésző számban. Nem lettek szerves részei a mindennapi társadalomnak. Németek például a törökökkel sokkal jobb munkát végeztek. Ez az egész egy lefelé tartó spirál, ami nem tegnap kezdődött. A franciák most isszák meg az elmúlt 30-40 év elhibázott döntéseit.

IDÉZET
Azon kéne elgondolkozni, hogy mely kultúrkörből érkezve milyen számban lehet integrálni bevándorlókat. Erről nem illik beszélni, pedig szerintem nem mindegy, hogy 10 dánt vagy 10 indiait akarsz integrálni...
A másik fontos kérdés, hogy a bevándorlók akarnak-e integrálódni, ill. képzettségükből kifolyólag képesek-e rá.

Ma nagy probléma Európában, hogy ezekért a mondatokért kirekesztés, szélsőséges megbélyegzés jár, ezáltal közvetve pedig sok dolog elhallgatása. Ami lehet, hogy politikailag korrekt, viszont nem biztos, hogy a legeredményesebb.

Egyetértünk, szerintem is egy óriási probléma, amiről beszélsz.
Indexről idézem még szeptemberből:
IDÉZET
a német munkaügyi miniszter, a szociáldemokrata Andrea Nahles mondta, hogy a menekültek kevesebb mint tíz százalékának van olyan végzettsége, amivel azonnal el tudna helyezkedni Németországban, a német belügyminiszter szerint pedig akár 15-20 százalékos is lehet körükben az analfabéták aránya. Tehát nem a szír orvosok jelentik az átlagot.

Amikor ilyen számok látnak napvilágot, akkor én tényleg nem értem, ki az aki azt hiszi, mindenki, aki bejött, az integrálható. Az analfabéta 99,99%, h csak "hazai közegben" lesz képes élni, ergo kapásból társadalom peremén van, akiket a legkönnyebben tudnak a szélsőséges csoportok beszervezni. Egy szír orvos, sokkal könnyebben felveszi az európai életet, mert a munkája során rengeteg európai értékeket vallóval találkozik.
Abban is igazad van, amikor arról beszél vki, h minket magyarokat befogadtak '56-ban, az nem ugyanolyan, mert egy keresztény-zsidó világból jött embert egy ugyancsak keresztény-zsidó kultúrkörben nem nagy kunszt integrálni, sőt azok szinte 99%-ig asszimilálódnak teljesen.
Linkeltem egy Tamás Gáspár Miklós kontra Ungváry Rudolf beszélgetést, ahol pont erről volt vita.

--------------------

Autósport naptár és stream gyűjtőoldal egyben: racingblog.de!
Ha vki lemaradt itt rengeteg mindent visszanézhet HD-ben!

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Nov 14 2015, 05:52
Létrehozva: #11665

bentlakásos

IDÉZET(forza @ Nov 14 2015, 05:40) *
Mi abban az általánosítás, ha azt mondom, hogy 100 ezer valódi menekültre jut néhány terrorista? Ha annyi fáradságot nem veszel, hogy értelmezd is, amit leírtam, akkor hagyjuk is.

Ugyanúgy nem tudom, h van-e 1-2 terrorista 100e ember között, ahogy te sem. Azt tudom, ha naponta 10e ember jön be a most megszokott keretek között, akkor nem lehet 100%-ig kizárni, h van-e közöttük terrorista.

Ergo azt mondani rájuk, h jönnek a migránsokkal terroristák vagy egy terrorista sem jött velük az ugyanúgy helytelen.

A hozzászólást -dawyd728- szerkesztette a következő időpontban: Nov 14 2015, 05:57

--------------------

+Quote Post
forza
hozzászólás Nov 14 2015, 06:02
Létrehozva: #11666

A4

IDÉZET(dawyd728 @ Nov 14 2015, 05:52) *
Ugyanúgy nem tudom, h van-e 1-2 terrorista 100e ember között, ahogy te sem. Azt tudom, ha naponta 10e ember jön be a most megszokott keretek között, akkor nem lehet 100%-ig kizárni, h van-e közöttük terrorista.

Ergo azt mondani rájuk, h jönnek a migránsokkal terroristák vagy egy terrorista sem jött velük az ugyanúgy helytelen.

Azt se tudom, hogy ebben a pillanatban repül-e épp utasszállító a magyar légtérben, csak nem tudom kizárni, hogy igen.
Ergo azt mondani, hogy ebben a pillanatban repülőgép van a magyar légtérben vagy nincs repülőgép a magyar légtérben, ugyanúgy helytelen.

Szóval értem én, amit mondasz, csak éppen ez a tipikus csócsálása egy olyan dolognak, ami súlyos következményekkel fog járni, és majd akkor utólag már hiába bánkódik az ember, és mondja azt, hogy "bár hallgattam volna a józan eszemre".

--------------------

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Nov 14 2015, 06:18
Létrehozva: #11667

bentlakásos

IDÉZET(forza @ Nov 14 2015, 06:02) *
Azt se tudom, hogy ebben a pillanatban repül-e épp utasszállító a magyar légtérben, csak nem tudom kizárni, hogy igen.
Ergo azt mondani, hogy ebben a pillanatban repülőgép van a magyar légtérben vagy nincs repülőgép a magyar légtérben, ugyanúgy helytelen.

Szóval értem én, amit mondasz, csak éppen ez a tipikus csócsálása egy olyan dolognak, ami súlyos következményekkel fog járni, és majd akkor utólag már hiába bánkódik az ember, és mondja azt, hogy "bár hallgattam volna a józan eszemre".

A józan ész nem egyenlő az idegenellenességgel.
A józan ész nyár kezdete óta mondja, h a problémát nem Európában kell megoldani, de Európának kell megoldania. A gond az, h Orbán is Európában akarja megoldani a kerítéssel és Merkel is a kvótával.

--------------------

+Quote Post
forza
hozzászólás Nov 14 2015, 06:45
Létrehozva: #11668

A4

IDÉZET(dawyd728 @ Nov 14 2015, 06:18) *
A józan ész nyár kezdete óta mondja, h a problémát nem Európában kell megoldani, de Európának kell megoldania. A gond az, h Orbán is Európában akarja megoldani a kerítéssel és Merkel is a kvótával.

Ez így rendben is van, de mikor érted, értitek meg, hogy a félelem sem egyenlő az idegenellenességgel? Szerinted nem helyénvaló, ha valaki fél, hogy a menekültekkel terroristák is bejöhetnek? Amíg nem lehet kiszedni őket a tömegből, addig ne csodálkozz, ha sokaknál ez a félelem úgy jön elő, hogy bevándorlás ellenesekként viselkednek. Ha megoldható lenne, hogy tényleg csak rászorulók jöhessenek be, egyből nem lenne ekkora ellenállás.

--------------------

+Quote Post
blech
hozzászólás Nov 14 2015, 06:58
Létrehozva: #11669

törzsvendég

Csoport: Tag
Regisztrált: 7-October 09
Innen: Agram
Azonosító: 4,667

IDÉZET(dawyd728 @ Nov 14 2015, 06:46) *
Mi abban a durva?
Ha egyszer befogadok vkit, azt abban a tudatban teszem, h felkészültem azok társadalomba építésére. (Ezért sem szeretném, ha Mo-ra ezres nagyságrendnél több menekült érkezne, akár a kvóta rendszerrel, mert tudom a társadalmunk képtelen lenne nagyobb mennyiség integrálására. Ugye olyan országban vagyunk, ahol a cigány gyerekeket úgy próbáljuk a társadalmunk hasznos tagjaivá faragni, h elfogadjuk a szegregált tanításukat.)
Hogyan lehet társadalomba építeni a migránsokat? Oktatással, közösségi programokkal etcetc. Miért van az, h brutálisan alacsony a tanult bevándorlók száma a galloknál? Miért vannak no-go zónák? Talán a XX. század második felében beengedett első generációs, amúgy nagyon hálás bevándorlókra nem csak úgy kellett volna tekinteni, mint akik tökéletesek lesznek rengeteg gyári, kétkezi munkára. Azok gyerekeik folyamatosan a szegény Franciaország részét képezték, akik már franciák lettek, de mégsem kapták meg azt a nevelést, amit egy átlag francia. Nem kerültek be a felsőoktatásba, legalábbis elenyésző számban. Nem lettek szerves részei a mindennapi társadalomnak. Németek például a törökökkel sokkal jobb munkát végeztek. Ez az egész egy lefelé tartó spirál, ami nem tegnap kezdődött. A franciák most isszák meg az elmúlt 30-40 év elhibázott döntéseit.

Egyetértünk, szerintem is egy óriási probléma, amiről beszélsz.
Indexről idézem még szeptemberből:

Amikor ilyen számok látnak napvilágot, akkor én tényleg nem értem, ki az aki azt hiszi, mindenki, aki bejött, az integrálható. Az analfabéta 99,99%, h csak "hazai közegben" lesz képes élni, ergo kapásból társadalom peremén van, akiket a legkönnyebben tudnak a szélsőséges csoportok beszervezni. Egy szír orvos, sokkal könnyebben felveszi az európai életet, mert a munkája során rengeteg európai értékeket vallóval találkozik.
Abban is igazad van, amikor arról beszél vki, h minket magyarokat befogadtak '56-ban, az nem ugyanolyan, mert egy keresztény-zsidó világból jött embert egy ugyancsak keresztény-zsidó kultúrkörben nem nagy kunszt integrálni, sőt azok szinte 99%-ig asszimilálódnak teljesen.
Linkeltem egy Tamás Gáspár Miklós kontra Ungváry Rudolf beszélgetést, ahol pont erről volt vita.

Annyira lettek franciák, hogy amikor nehéz a helyzet, és megfigyelhető egyfajta radikalizálódás egész Európában, akkor nem LePen-t, hanem az IÁ-t részesítik előnyben.
Sikertelen integráció, amiről viszont szerintem nem (de legalábbis nem csak)a franciák tehetnek. A német helyzetet is egy komoly EU - Töröko. konfliktus esetén láthatnánk tisztán...

Direkt nem hoztam magyar-cigány példát, de akkor erre reagálva: nehéz úgy integrálni, hogyha a polgármester kötelezővé teszi egy településen a wc-t (bármilyet, kinti, deszka budi is lehet! ez nem vicc!) minden háztartásban, majd ennek függvénye a szoc.segély fizetése; erre kivonulnak az ombudsmannok, jogvédők, amnesty int. és közlik, hogy ez diszkrinináció, nem eu-s... Ilyenkor miért nem gondolnak előbb bele, hogy ez jó dolog-e, van-e értelme, az érintettek hasznára válik-e, stb?! Kinek használnak ezzel egyáltalán?!

Ehhez hasonló: volt argentin barátnőm(egyébként abszolút baloldali beállítottságú), voltam is kétszer ott, sokat dumáltunk az ottani helyzetről, közbiztonság, stb... Azt mondta, hogy régebben sokkal jobb volt a közbiztonság, majd jött a Menem-kormány (mellékesen akkoriban az IMF követendő, poztiív példaként állította mindenki elé Argentínát; privatizálás, piac megnyitása, a peso dollár 1-1 volt... érdekes megnézni, hogy hova vezetett), és ezen ,,liberális" fejlődés része volt, hogy a jogvédők ,,szétszedtek" minden egyes rendőrt, aki szolg.fegyverét használni merte ill. aránytalanul keményen lépett fel. Ez mind nem olyan rég '99 körül zajlott. A következmények: már B.Airesben is vannak no go zónák...

A hozzászólást -blech- szerkesztette a következő időpontban: Nov 14 2015, 07:23

+Quote Post
Eulo_
hozzászólás Nov 14 2015, 07:06
Létrehozva: #11670

törzsvendég

Regisztrált: 21-June 14
Azonosító: 6,822

IDÉZET(Syd_Barrett @ Nov 14 2015, 01:50) *
sad.gif

de te most tényleg ennyire egyszerű vagy, vagy jön az utalás a Habony-Finkelstein művektől? szerinted az iszlám állam (ami elkövette a merényleteket) egyenlő az iszlám állam elől menekülőkkel? ha igen, akkor nincs több kérdésem, tisztelt bíróság.

"A Iszlám Állam közleményének néhány részlete:
„A kalifátus katonái az undor és perverzió fővárosát támadták meg. Nyolc testvérünk robbanószerekkel és gépfegyverekkel felfegyverkezve, előre kiválasztott célpontokat támadtak meg: a Stade de France-ot, ahol a félkegyelmű Francois Hollande is a német-francia meccs nézői között volt, a Bataclan klubbot, ahol több száz bálványimádó vett részt egy elfajzott buliban, ahogy a többi megtámadott helyszínen is a tizedik, tizenegyedik és tizennyolcadik kerületben....
Franciaországnak és azoknak, akik ugyanazon az úton járnak tudniuk kell, hogy továbbra is elsődleges célpontjai az Iszlám Államnak...
Ez a támadás csak a kezdete volt egy viharnak, egy figyelmeztetés..."
A nyilatkozat szerint a szervezet folytatja támadásait Mohamed próféta megsértéséért, a francia légicsapásokért az Iszlám Állam területein."

"Francois Hollande a kormány válságtanácskozása után azt mondta, az Iszlám Állam fegyveresei követtek el „háborús cselekményt". A 127 áldozattal járó támadásokat külföldről szervezték meg, de voltak Franciaországban is segítőik."

mint ahogy a Charlie Hebdo-mészárlásnak is második-harmadik generációs francia muszlim elkövetői voltak, nem menekültek, amit a kamukéró, ügynök szerelmetek mondogatott folyamatosan.

Te annyira ostoba vagy, hogy mutogatni kellene az állatkertben.

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Nov 14 2015, 07:12
Létrehozva: #11671

bentlakásos

IDÉZET(forza @ Nov 14 2015, 06:45) *
Ez így rendben is van, de mikor érted, értitek meg, hogy a félelem sem egyenlő az idegenellenességgel? Szerinted nem helyénvaló, ha valaki fél, hogy a menekültekkel terroristák is bejöhetnek? Amíg nem lehet kiszedni őket a tömegből, addig ne csodálkozz, ha sokaknál ez a félelem úgy jön elő, hogy bevándorlás ellenesekként viselkednek. Ha megoldható lenne, hogy tényleg csak rászorulók jöhessenek be, egyből nem lenne ekkora ellenállás.

Hidd el én sem vagyok nyugodt. Főleg azután, h olyat olvasok, h német hivatalnokok szerint, a napi 10e menekült/nap áradatot nem lehet 100%-ig ellenőrizni a jelenlegi keretek között.

--------------------

+Quote Post
nm_
hozzászólás Nov 14 2015, 07:26
Létrehozva: #11672

IDÉZET(forza @ Nov 14 2015, 04:09) *
Oszthatsz magas lóról, de a tény az, hogy Nógrádinak igaza lett, robbantgatnak Európában, és hidd el, nem fognak megállni Párizsnál. A menekülteket meg sose azonosítottam a terroristákkal, ez a te fantazmagóriád, meg a ballib sajtó kedvenc érve, hogy a csúnya rossz fasisztákok a menekülteket a terroristákkal azonosítják. Hát nem. Viszont ha 100 ezer menekültre jut akár egy terrorista (és valszeg a valós szám ennél sokkal több), akkor már el kell gondolkozni azon, hogy vajon kit és hogyan szabad beengedni, ha ennek ekkora a kockázata. És itt jön az, hogy kapálózhatsz, de Nógrádinak igenis igaza volt, nagyon nagy a nemzetbiztonsági kockázata ezeknek az embereknek a beengedésének. Ezt el lehet bagatellizálni, meg - és ezt dawyd-nak is mondom, mert nem akarok külön még egy kommentet írni - lehet jönni itt azzal, hogy x-edik generációs bevándorlók műve a tegnapi, és igazából nekem azzal nincs is bajom, ha ti elhitetitek magatokkal, hogy csupa szerencsétlen az, aki be akar lépni EU-területre, és csak felesleges hisztéria, amit a Nógrádihoz hasonló véleménnyel bírók lenyomnak, de nincs igazatok, teszem hozzá, SAJNOS.

Sajnálom a szerencsétlen embereket, de ha a megmentésüknek az az ára, hogy közben velük beszivárognak nem kívánatos elemek is, akkor azt kell mondjam - bármennyire is nem keresztény hozzáállás -, hogy nem szabad beengedni őket. Nem szeretném, ha úgy kellene reggel munkába indulnom akár nekem, akár a szeretteimnek, hogy attól retteghetek, mikor lövi le vagy robbantja fel egy terrorista. Mindigis az "élni és élni hagyni" elvet vallottam, de ha ebből csak az "élni hagyni" rész valósul meg, miközben számomra az "élni" részt veszélyeztetik, akkor azt kell mondjam, hogy na EZT NEM támogatom.

De be kell őket engedni forza, aki rászorul, azt ellenőrzött keretek között, nem a zöld határon illegall, de meg kell mentenunk. Ez kötelesség. Nos, amit a takonygerincű állibsijeink propagalnak, azaz ezt a nyakló, kontroll, átvilágítás nélkül beözönlő, most már tényszerűen terroristákat, katonákat is trójai falóként magában rejtő sivatagi gyíkzabáló hordát nem. De aki menekült, azt a kellő mérlegelést követően igen. Az, hogy az állibsijeink még akkor is a bizonyítványt magyarázzák, mikor már a saját anyjukat erőszakolja egy sivatagi cigány, nem meglepő. A tények makacs dolgok, Nógrádinak sem a megállapításaiba kötöttek bele, a személyét támadták.

+Quote Post
forza
hozzászólás Nov 14 2015, 07:28
Létrehozva: #11673

A4

IDÉZET(dawyd728 @ Nov 14 2015, 07:12) *
Hidd el én sem vagyok nyugodt. Főleg azután, h olyat olvasok, h német hivatalnokok szerint, a napi 10e menekült/nap áradatot nem lehet 100%-ig ellenőrizni a jelenlegi keretek között.

Sajnos nem is nagyon lehetsz, meg senki más sem. Ahogy nm_ is írta, nagy valószínűséggel szír útlevéllel érkezett Görögországon át az egyik támadó, október elején. Azért írom, hogy "nagy valószínűséggel", mert még vizsgálják, hogy valóban az útlevél tulajdonosa az egyik merénylő, szóval nem akarok elkiabálni semmit, nem vagyok Blikk. De nagyon úgy tűnik, hogy itt nem (csak) második-harmadik generációs emberkékről van szó.

--------------------

+Quote Post
forza
hozzászólás Nov 14 2015, 07:34
Létrehozva: #11674

A4

IDÉZET(nm_ @ Nov 14 2015, 07:26) *
De be kell őket engedni forza, aki rászorul, azt ellenőrzött keretek között, nem a zöld határon illegall, de meg kell mentenunk. Ez kötelesség. Nos, amit a takonygerincű állibsijeink propagalnak, azaz ezt a nyakló, kontroll, átvilágítás nélkül beözönlő, most már tényszerűen terroristákat, katonákat is trójai falóként magában rejtő sivatagi gyíkzabáló hordát nem. De aki menekült, azt a kellő mérlegelést követően igen. Az, hogy az állibsijeink még akkor is a bizonyítványt magyarázzák, mikor már a saját anyjukat erőszakolja egy sivatagi cigány, nem meglepő. A tények makacs dolgok, Nógrádinak sem a megállapításaiba kötöttek bele, a személyét támadták.

Ezek szerint messzemenőkig egyetértünk, én is így gondolom. Ha valaki tényleg azonosítható, leinformálható előélete van stb., azon lehet és kell is segíteni. Őket hívom én menekülteknek, mert ők valóban nem jókedvükben jönnek, hanem az életükért futnak. A bevándorlók nagy része menekült, ugyanakkor van egy másik kategória, a "potenciálisan veszélyt jelentők". Amíg ezeket képtelenek kiszűrni, addig viszont kérdés, hogy be szabad-e engedni bárkit is. Ill. az is kérdés, hogy képtelenek-e kiszűrni, vagy egyszerűen csak nem tesznek meg mindent azért, hogy kiszűrjék őket.

--------------------

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Nov 14 2015, 07:35
Létrehozva: #11675

bentlakásos

IDÉZET(forza @ Nov 14 2015, 07:28) *
Sajnos nem is nagyon lehetsz, meg senki más sem. Ahogy nm_ is írta, nagy valószínűséggel szír útlevéllel érkezett Görögországon át az egyik támadó, október elején. Azért írom, hogy "nagy valószínűséggel", mert még vizsgálják, hogy valóban az útlevél tulajdonosa az egyik merénylő, szóval nem akarok elkiabálni semmit, nem vagyok Blikk. De nagyon úgy tűnik, hogy itt nem (csak) második-harmadik generációs emberkékről van szó.

Az biztos, ha bebizonyosodik, akkor itt Európában lesznek ám pálfordulások.

--------------------

+Quote Post
nm_
hozzászólás Nov 14 2015, 07:49
Létrehozva: #11676

Mo-on 3 biztonságpolitikai szakertot szoktak megszólaltatni. Fel éve mindhárom ugyan azt szajkózta, elmondtak, a migrik=trójai faló, milliókat, ha bejönnek nem lehet visszaküldeni, nem fognak integrálódni, radikalizálódni fognak, alvó sejtek lesznek, stb.
Nyilván ők hülyék, nem értenek hozzá, hiszen megmondta a !!4!!néégy!

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Nov 14 2015, 07:50
Létrehozva: #11677

bentlakásos

IDÉZET(blech @ Nov 14 2015, 06:58) *
Annyira lettek franciák, hogy amikor nehéz a helyzet, és megfigyelhető egyfajta radikalizálódás egész Európában, akkor nem LePen-t, hanem az IÁ-t részesítik előnyben.
Sikertelen integráció, amiről viszont szerintem nem (de legalábbis nem csak)a franciák tehetnek. A német helyzetet is egy komoly EU - Töröko. konfliktus esetén láthatnánk tisztán...

Direkt nem hoztam magyar-cigány példát, de akkor erre reagálva: nehéz úgy integrálni, hogyha a polgármester kötelezővé teszi egy településen a wc-t (bármilyet, kinti, deszka budi is lehet! ez nem vicc!) minden háztartásban, majd ennek függvénye a szoc.segély fizetése; erre kivonulnak az ombudsmannok, jogvédők, amnesty int. és közlik, hogy ez diszkrinináció, nem eu-s... Ilyenkor miért nem gondolnak előbb bele, hogy ez jó dolog-e, van-e értelme, az érintettek hasznára válik-e, stb?! Kinek használnak ezzel egyáltalán?!

Ehhez hasonló: volt argentin barátnőm(egyébként abszolút baloldali beállítottságú), voltam is kétszer ott, sokat dumáltunk az ottani helyzetről, közbiztonság, stb... Azt mondta, hogy régebben sokkal jobb volt a közbiztonság, majd jött a Menem-kormány (mellékesen akkoriban az IMF követendő, poztiív példaként állította mindenki elé Argentínát; privatizálás, piac megnyitása, a peso dollár 1-1 volt... érdekes megnézni, hogy hova vezetett), és ezen ,,liberális" fejlődés része volt, hogy a jogvédők ,,szétszedtek" minden egyes rendőrt, aki szolg.fegyverét használni merte ill. aránytalanul keményen lépett fel. Ez mind nem olyan rég '99 körül zajlott. A következmények: már B.Airesben is vannak no go zónák...

Teljesen jogos amit írsz. Cserdi cigány polgármestere mondta talán egy éve ATV-ben a Havas a pályán műsorban, h rengeteg mély szegény családban azért van éhezés, mert nem tudják beosztani ami van, amikor van a kezükben pénz, azt is egészségtelen ételekre költik etcetc. Volt, h hozzá jöttek segítségért, mire ő kiöntette a kukájukat, innen tudja mindezt. Amikor egy hónapban segített megtervezni a kiadásokat, mire lehet költeni, mire nem, akkor a hónap végén volt még kaja az asztalon.
A fejekben van probléma, és ha vki otthon nem kap megfelelő nevelést, annak a fejében is probléma lesz, ami egész életében vissza fog köszönni, az élet legalapvetőbb szegmenseiben.

--------------------

+Quote Post
nm_
hozzászólás Nov 14 2015, 07:59
Létrehozva: #11678

IDÉZET(dawyd728 @ Nov 14 2015, 06:18) *

Ameddig nincs közös európai cselekvési terv, addig maradnak a nemzetállami megoldások. Nem tudom milyen érdekeket szolgálhat ki Merkel, de látható, hogy mesterségesen oldalaz mindig a megoldástól. Most is hazudott, akár az osztrákok. Most már nem minden No-ot elérő szírt fogadna be, 40000-et inkább visszaküldene hozzánk Dublin III-ra hivatkozva.

+Quote Post
forza
hozzászólás Nov 14 2015, 08:04
Létrehozva: #11679

A4

IDÉZET(nm_ @ Nov 14 2015, 07:59) *
Ameddig nincs közös európai cselekvési terv, addig maradnak a nemzetállami megoldások. Nem tudom milyen érdekeket szolgálhat ki Merkel, de látható, hogy mesterségesen oldalaz mindig a megoldástól. Most is hazudott, akár az osztrákok. Most már nem minden No-ot elérő szírt fogadna be, 40000-et inkább visszaküldene hozzánk Dublin III-ra hivatkozva.

Merkel az Unio legnagyobb rákfenéje.

--------------------

+Quote Post
stoke
hozzászólás Nov 14 2015, 08:49
Létrehozva: #11680

Howzzat?!

Regisztrált: 9-May 08
Innen: Bp
Azonosító: 749

IDÉZET(forza @ Nov 14 2015, 06:02) *

Schrödinger repülője.

--------------------
Fuck imageshack.
"No worries! I'm pushing like hell!" - Jarno Trulli - 2008 Török Nagydíj "
-the final laps-

+Quote Post

586 Oldal V  « < 582 583 584 585 586 >
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018 October 16th - 22:31