IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

8 Oldal V  « < 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
FORMULA 1 GRAND PRIX DU CANADA 2015, Montréal CIRCUIT GILLES VILLENEUVE 2015 június 5-7
FORMULA 1 GRAND PRIX DU CANADA 2015
Ki nyeri a futamot a kanadai utcai sivatagban?
L. Hamilton [ 6 ] ** [42.86%]
N. Rosberg [ 1 ] ** [7.14%]
K. Raikkonen [ 3 ] ** [21.43%]
S.Vettel [ 2 ] ** [14.29%]
V. Bottas [ 0 ] ** [0.00%]
F. Massa [ 0 ] ** [0.00%]
D. Ricciardo [ 0 ] ** [0.00%]
D Kvyat [ 0 ] ** [0.00%]
Meglepetés a középmezőnyből [ 2 ] ** [14.29%]
Melyik McLaren versenyző áll ki technikai hiba miatt?
F. Alonso [ 2 ] ** [14.29%]
J. Button [ 2 ] ** [14.29%]
célba érnek idén másodszor teljes létszámban [ 10 ] ** [71.43%]
Összes szavazat: 14
A vendégek nem szavazhatnak 
Mochok85
hozzászólás Jun 10 2015, 11:54
Létrehozva: #121

McLaren fan

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 17-October 08
Innen: Szerbia/Temerin
Azonosító: 1,266

IDÉZET(petőke @ Jun 10 2015, 12:48) *
Nem vagyok Kimi rajongó, de ez a megpördülés minden jel szerint műszaki hiba volt.
Nem fog tartani túl sokáig a Mercedes dominancia. Szvsz. 2017 már más mese lesz.

Azt meg mi alapján tudod megitélni hogy mi lesz a helyzet másfél év múlva az F1-ben?

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.
Go to the top of the page

+Quote Post
vingaal
hozzászólás Jun 10 2015, 12:34
Létrehozva: #122

McLarenben bizakodó

Regisztrált: 16-March 08
Azonosító: 585

IDÉZET(Mochok85 @ Jun 10 2015, 08:37) *
Azt hiszem a Red bull mondta a Renault motor fejlesztő/gyártó részlegére hogy nagyon elavult. Szóval ha nem költ rá egy nagyobb vagyont akkor felzárkózás max ilyen FIA által kinyafogott úton bir történni.

A Honda se fogja így utolérni őket. Ha elérik azt a szintet, hogy 100%-osan megbízható lesz a motor, ugye most is elhasználtak két zsetont rá, amivel az egyik problémát megoldották, de lehet, hogy nyertek vele egy másikat, addig a merci csak arra vár a megmaradt zsetonjaival, meg a teljes mértékben megbízható motorjával, hogy valamire majd csak feltudják használni. Nyilván megvan már, hogy mire megy majd el, de addig tök felesleges elhasználniuk, amíg nincs senki aki veszélyeztetné őket.

IDÉZET(Pepperoni @ Jun 10 2015, 10:44) *
Azért ez a futam sem lett volna ilyen sima, ha a Vettel féle Ferrari nem rakoncátlankodik időmérő. Lehet engem utálni, de Kimi alkalmatlan arra, hogy felvegye velük a versenyt, simán elgázolja a kigyorsítást, mint valami amatőr, ráadásul tavaly is eljátszotta ugyanezt. Vettel utolsó etapja állítólag bitang volt...

Vettel nagyon nagyot ment ez vitathatatlan, de a győzelemre nem sok esélye lett volna. Maximum beférkőzhetett volna Lewis és Nico közé, de ettől nem hiszem hogy nagyon idegesek lettek volna a Mercedesnél.

+Quote Post
petőke
hozzászólás Jun 10 2015, 03:52
Létrehozva: #123

betérő

Csoport: Members
Regisztrált: 17-March 14
Azonosító: 6,786

IDÉZET(Mochok85 @ Jun 10 2015, 12:54) *
Azt meg mi alapján tudod megitélni hogy mi lesz a helyzet másfél év múlva az F1-ben?

A labda kerek .. pardon, a gumi kerek. Ahogy mondják, nehéz felérni a csúcsra, de még nehezebb ottmaradni. A motiváció csökken ...
Valahogy itten a negatív hazzáállás dominál.

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Jun 10 2015, 05:00
Létrehozva: #124

McLaren fan

IDÉZET(petőke @ Jun 10 2015, 04:52) *
A labda kerek .. pardon, a gumi kerek. Ahogy mondják, nehéz felérni a csúcsra, de még nehezebb ottmaradni. A motiváció csökken ...
Valahogy itten a negatív hazzáállás dominál.

Hasamra csapok, beszólok valamit aztán ha megkérdezed mivel támasztom alá a mondandómat akkor pesszimistának meg negatívan gondolkodónak nevezek mindenkit.

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
petőke
hozzászólás Jun 10 2015, 07:20
Létrehozva: #125

betérő

A dolgoknak megvan a rendje, és a tapasztalat az ami alátámasztja azt amit mondtam.
A "mindenki" szó nem szerepelt az írásomban. De ez ami itt folyik az az unalom, letargia, lebecsmérlés, stb. Nem kötelező idejárni, és ha itt így marad a továbbiakban, mellőzöm ezt a süketkedést. Nem vagyunk egyformák. Ennyi. Nem szükséges válaszolni.

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Jun 10 2015, 07:52
Létrehozva: #126

McLaren fan

IDÉZET(petőke @ Jun 10 2015, 08:20) *
A dolgoknak megvan a rendje, és a tapasztalat az ami alátámasztja azt amit mondtam.
A "mindenki" szó nem szerepelt az írásomban. De ez ami itt folyik az az unalom, letargia, lebecsmérlés, stb. Nem kötelező idejárni, és ha itt így marad a továbbiakban, mellőzöm ezt a süketkedést. Nem vagyunk egyformák. Ennyi. Nem szükséges válaszolni.

Anno Hunnylander is megjósolta hogy a Red Bull nem sokáig fog dominálni. Aztán Vettel behúzott még 3 VB címet. És ő azért alaposan követte a sportot. Nem lehet ezt így megjósolni. Ez amit te csinálsz ez tippelgetés.

--------------------

+Quote Post
vingaal
hozzászólás Jun 10 2015, 09:44
Létrehozva: #127

McLarenben bizakodó

IDÉZET(Mochok85 @ Jun 10 2015, 08:52) *
Anno Hunnylander is megjósolta hogy a Red Bull nem sokáig fog dominálni. Aztán Vettel behúzott még 3 VB címet. És ő azért alaposan követte a sportot. Nem lehet ezt így megjósolni. Ez amit te csinálsz ez tippelgetés.

Lehet, hogy ő is valamelyik F1-es csapatnál dolgozik, tudod, a titkos szobában. Biztos onnan vannak az infói. biggrin.gif
Egyébként relatív, hogy kinek mit jelent a sokáig, nekünk szerintem már ez is sok, van akinek meg a jóval több is belefér. 2017-ben megint lesznek szabályváltoztatások, ami miatt előfordulhat, hogy változni fog az erősorrend, de erre nem tennék nagy tétet. Szinte minden hétvégére jut egy szabálymódosító javaslat, amikről később szavazásra kerül a sor, de akkor már többen nem támogatnak. Talán ez lesz a 2017-re vetített szabályváltozások többségével is. Egyáltalán biztos, hogy lesznek szabályváltoztatások? biggrin.gif

+Quote Post
vingaal
hozzászólás Jun 10 2015, 09:58
Létrehozva: #128

McLarenben bizakodó

Talán nem minket kéne elemezni, hanem akkor válaszolj konkrétan a feltett kérdésre. Miért vagy biztos abban, hogy 2017-re a Mercedes motivációja csökkenni fog? A gumi kerek választ nem fogadom el. Lauda, Totto Wolff, Lowe, Cowell, Hamilton, Rosberg vagy melyikük lesz az , aki motiválatlanná válik és miért?
A te beírásaid is kezdenek rohadt unalmasak lenni, amelyikben az unalmat, meg a letargiát emlegeted, de egy valamiben nagyon egyetértek veled. Nem kötelező idejárni. És ha hiszed, ha nem annak meg kifejezetten, őszintén és tiszta szívből örülök, hogy nem vagyunk egyformák. smile.gif

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Jun 11 2015, 06:59
Létrehozva: #129

Vörösparaszt

Regisztrált: 18-July 07
Innen: Győr
Azonosító: 59

IDÉZET(petőke @ Jun 10 2015, 12:48) *
Nem vagyok Kimi rajongó, de ez a megpördülés minden jel szerint műszaki hiba volt.
Nem fog tartani túl sokáig a Mercedes dominancia. Szvsz. 2017 már más mese lesz.

Mik ezek a jelek? rolleyes.gif

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Jun 11 2015, 07:04
Létrehozva: #130

Vörösparaszt

Regisztrált: 18-July 07
Innen: Győr
Azonosító: 59

IDÉZET(vingaal @ Jun 10 2015, 10:58) *
Talán nem minket kéne elemezni, hanem akkor válaszolj konkrétan a feltett kérdésre. Miért vagy biztos abban, hogy 2017-re a Mercedes motivációja csökkenni fog? A gumi kerek választ nem fogadom el. Lauda, Totto Wolff, Lowe, Cowell, Hamilton, Rosberg vagy melyikük lesz az , aki motiválatlanná válik és miért?
A te beírásaid is kezdenek rohadt unalmasak lenni, amelyikben az unalmat, meg a letargiát emlegeted, de egy valamiben nagyon egyetértek veled. Nem kötelező idejárni. És ha hiszed, ha nem annak meg kifejezetten, őszintén és tiszta szívből örülök, hogy nem vagyunk egyformák. smile.gif

Tisztelem, hogy így tudsz neki válaszolni... tongue.gif

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Jun 11 2015, 07:31
Létrehozva: #131

McLaren fan

IDÉZET(Pepperoni @ Jun 11 2015, 07:59) *
Mik ezek a jelek? rolleyes.gif

Olyan negatív vagy. biggrin.gif Mit kérdezősködsz?

--------------------

+Quote Post
petőke
hozzászólás Jun 11 2015, 08:07
Létrehozva: #132

betérő

Beszélhetnénk itt többet a technikai dolgokról, de kivel ? A legtöbbet nem érdekeli, nem ért hozzá, meg akit érdekel is csak hiszi hogy ért hozzá.
A legtöbb hozzászólás nem sokkal régebben civakodás volt, főleg a pilóták körül. Most meg a "milyen szar ez" dominál. Nagyon sajnálam hogy csalódtatok, de erre az évre naív volt valami nagy csatákat várni az élen. Mondhatnám. a Mercedes most stabilizálja az előnyét. Tavaly csak megépítették. Bejöhet még pár Ferrari győzelem, és az minden. Az irány, ahova az F1 halad per pillanat jól látszik - nagy gyártók dominanciája. A Renaultnak is az az egyetlen esélye. A Red Bulllal való partnerség nem működik már.
Persze hogy csak tipp az, hogy a Mercedes dominancia véget ér 2017-ben. Ilyen dolgokat senki sem tud biztosan előre, még aki ott van az irányításban sem.
A motiváció mindig csökken. A legnagyobb vágy megkaparintani az első helyet. Amikor már ott vagy, rájöszz hogy a világ semmit sem változott, az F1 sem változott jobbra attól hogy én lettem az első. Míg te ezeken elmélkedsz, a többiek teljes erővel törnek az élre. A Mercedes vezetősége is valami üjra fog vágyni. Mert az már nem hír és igazi reklámérték: "a Mercedes már megint F1 VB lett" tongue.gif

+Quote Post
peti4000
hozzászólás Jun 11 2015, 08:38
Létrehozva: #133

törzsvendég

Csoport: Tag
Regisztrált: 18-November 12
Innen: Harrogate, UK
Azonosító: 6,581

IDÉZET(stoke @ Jun 8 2015, 05:49) *
Vettel négy vb címe közül ez alapján hány ér nullát a Te véleményed szerint?

Az én véleményem szerint egy sem, mert SOHA nem volt ennyire brutálisan sokkal gyorsabb autója mindenkinél.
Rosberg meg jelenleg éppen megüti a Webber visszavonulás előtti szintet...

+Quote Post
peti4000
hozzászólás Jun 11 2015, 08:42
Létrehozva: #134

törzsvendég

Regisztrált: 18-November 12
Innen: Harrogate, UK
Azonosító: 6,581

IDÉZET(vingaal @ Jun 10 2015, 12:34) *
A Honda se fogja így utolérni őket. Ha elérik azt a szintet, hogy 100%-osan megbízható lesz a motor, ugye most is elhasználtak két zsetont rá, amivel az egyik problémát megoldották, de lehet, hogy nyertek vele egy másikat, addig a merci csak arra vár a megmaradt zsetonjaival, meg a teljes mértékben megbízható motorjával, hogy valamire majd csak feltudják használni. Nyilván megvan már, hogy mire megy majd el, de addig tök felesleges elhasználniuk, amíg nincs senki aki veszélyeztetné őket.

Vettel nagyon nagyot ment ez vitathatatlan, de a győzelemre nem sok esélye lett volna. Maximum beférkőzhetett volna Lewis és Nico közé, de ettől nem hiszem hogy nagyon idegesek lettek volna a Mercedesnél.

Ez elég veszélyes taktika. Ha kivárják míg beérik őket hirtelen kell nyúlni a cuccoshoz, és ha az nem jön be akkor cumi lesz.
De legyen így. Ez valami brutál fostalicska ami jelenleg folyik.
Ennyivel még tán a '02 '04 Ferrari sem volt erősebb mindenkinél, vagy maximum azonos szint volt.
Az egyetlen dolog ami miatt nem annyira szánalmasan unalmas az az, hogy Rosberg egy hangyányival erősebb Barrichellonál...

+Quote Post
blech
hozzászólás Jun 11 2015, 09:10
Létrehozva: #135

törzsvendég

Regisztrált: 7-October 09
Innen: Agram
Azonosító: 4,667

Nem értem, miért zavar, hogy az idejáró F1 rajngók (akik ráadásul régebb óta fórumtagok) leírják a véleményüket. Neked sem kötelező idejárni, ha ennyire szar a fórum.
Ráadásul igazuk is van sok mindenben, engem nem zavar, hogy a Mercedes most a top csapat, mindig is volt egy (néha több) csapat, aki dominált.
A probléma a fejlesztések, tesztek visszafogása (betiltása!), a gumik, amelyekkel nem gyorsan lehet menni, hanem optimálisan, előre kiszámított köridőket futva. A folyamatos benzin spórolás. Ez az egy évre 4 motor szabály, stb...
Kiálykategória?!

+Quote Post
vingaal
hozzászólás Jun 11 2015, 09:59
Létrehozva: #136

McLarenben bizakodó

IDÉZET(Pepperoni @ Jun 11 2015, 08:04) *
Tisztelem, hogy így tudsz neki válaszolni... tongue.gif

Unalmas vagy te is Peppe, meg nem is értünk hozzá. Most megint teljesen elszomorodtam. sad.gif biggrin.gif
IDÉZET(Mochok85 @ Jun 11 2015, 08:31) *
Olyan negatív vagy. biggrin.gif Mit kérdezősködsz?

laugh.gif
IDÉZET(peti4000 @ Jun 11 2015, 09:42) *
Ez elég veszélyes taktika. Ha kivárják míg beérik őket hirtelen kell nyúlni a cuccoshoz, és ha az nem jön be akkor cumi lesz.
De legyen így. Ez valami brutál fostalicska ami jelenleg folyik.
Ennyivel még tán a '02 '04 Ferrari sem volt erősebb mindenkinél, vagy maximum azonos szint volt.
Az egyetlen dolog ami miatt nem annyira szánalmasan unalmas az az, hogy Rosberg egy hangyányival erősebb Barrichellonál...

Nem feltétlenül várják meg, csak arra akartam célozni ezzel, hogy egy lépéssel mindig a többi gyártó előtt tud lenni a Mercedes. Van egy jó teljesítményű és megbízható motorjuk, amit addig felesleges megbolygatni, amíg nincsenek veszélyeztetve.
Számomra az időmérős körök közti különbség is megdöbbentő. Senkinek sincs jóformán a pole-ra esélye a két Mercin kívül. Ezzel meg a verseny is borítékolva van nekik. Senki által nem zavartatva-kivéve a saját csapatuk- mehetnek a győzelem felé.

+Quote Post
petőke
hozzászólás Jun 11 2015, 10:33
Létrehozva: #137

betérő

IDÉZET(blech @ Jun 11 2015, 10:10) *
Nem értem, miért zavar, hogy az idejáró F1 rajngók (akik ráadásul régebb óta fórumtagok) leírják a véleményüket. Neked sem kötelező idejárni, ha ennyire szar a fórum.
Ráadásul igazuk is van sok mindenben, engem nem zavar, hogy a Mercedes most a top csapat, mindig is volt egy (néha több) csapat, aki dominált.
A probléma a fejlesztések, tesztek visszafogása (betiltása!), a gumik, amelyekkel nem gyorsan lehet menni, hanem optimálisan, előre kiszámított köridőket futva. A folyamatos benzin spórolás. Ez az egy évre 4 motor szabály, stb...
Kiálykategória?!

A vélemény leírás az amiért a fórumok vannak. Csak hogy ez egy F1 kedvelő fórum kellene hogy legyen. Vagy léteznek utálatra specializált fórumok is ? Egyszerűen nem illik ide, főleg az azzal való dicsekvés hogy nem nézte valaki a versenyt. Ami abszurd is a tetejébe. Tudom hogy szar volt, miközben nem is láttam laugh.gif
Érdemes elolvasni Farkas Péter legújabb görbe tükrét a gphirek.hu-n . Itt tényleg az van, hogy az emberek túl sokat várnak el. Én jól emlékszem olyan versenyekre, ahol komoly spórolás volt - a benzinnel például, még a 80-as években.
Az egy évre 4 motor szabály egy érdekes dolog. Ami a költségek csökkentését, a kiegyenlítést kívánta szolgálni, de valahogy mintha fordítva sülne el. Azonban az jól látszik hogy hatalmas hülyeség azt monani, hogy a Honda előnyben volt a későbbi beugrással. Pont fordítva, hatalmas a lemaradásuk.
Mellesleg, Senna idejében sem voltak fényesek a dolgok. A nagyobb csapatok akár 3 motort is ellőttek egy hétvégén, maga Senna 1 millió US dollárt kapott versenyenként 1993-ban, amikor a dollár jóval többet ért mint ma. Akkor is a pénz dominált. A Williamsnak arab szponzorai voltak.

És ami jó volt FP cikkében, az a "távirányított pilóták". Szerintem az, a telemetriával párosítva a fő probléme, ami a fő oka a versenyek unalmasságának.
A nélkül jóval kevésbé lenne az idén többször látott csapatsorrend a rajton, meg a célban is: 2 Merci, 2 Ferrari, 2 Willi ... Sokkal több kellene hogy legyen a pilóták leleményességen, helyzetértékelésén, ügyességén, taktikai képességén ...

+Quote Post
forza
hozzászólás Jun 11 2015, 11:38
Létrehozva: #138

A4

Csoport: Moderators
Regisztrált: 17-January 09
Innen: Pécs
Azonosító: 1,906

IDÉZET(petőke @ Jun 11 2015, 11:33) *
A vélemény leírás az amiért a fórumok vannak. Csak hogy ez egy F1 kedvelő fórum kellene hogy legyen. Vagy léteznek utálatra specializált fórumok is ? Egyszerűen nem illik ide, főleg az azzal való dicsekvés hogy nem nézte valaki a versenyt. Ami abszurd is a tetejébe. Tudom hogy szar volt, miközben nem is láttam laugh.gif

Jelzem, okoska, hogy én ezt múlt vasárnap írtam le EGYSZER, azóta viszont érdemes lenne megszámolni, hogy Te tulajdonképp naponta (!) hányszor hozod elő. Gondoltam, szólok.

Az első mondatodat meg folyamatosan, napok óta ütöd a süketeléseddel, mely szerint meg akarod mondani, kinek mi legyen a véleménye, ill. ha nem az, akkor ne írjon ide ésatöbbi. De nem baj, ha már a versenyek úgyis ilyen dögunalmasak, legalább itt akad, amin szórakozni is lehet. smile.gif

--------------------
"I race to win." (Ayrton Senna)
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Jun 11 2015, 11:50
Létrehozva: #139

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

IDÉZET(forza @ Jun 11 2015, 12:38) *
Jelzem, okoska, hogy én ezt múlt vasárnap írtam le EGYSZER, azóta viszont érdemes lenne megszámolni, hogy Te tulajdonképp naponta (!) hányszor hozod elő. Gondoltam, szólok.

Az első mondatodat meg folyamatosan, napok óta ütöd a süketeléseddel, mely szerint meg akarod mondani, kinek mi legyen a véleménye, ill. ha nem az, akkor ne írjon ide ésatöbbi. De nem baj, ha már a versenyek úgyis ilyen dögunalmasak, legalább itt akad, amin szórakozni is lehet. smile.gif

Legalább "pörög" a fórum. biggrin.gif Ma ez már annak számít. sad.gif

Nem semmi, napok óta azon megy a vita, hogy kinek mi tetszik, mit szabad és mit nem szabad ide írni. Petőke, nagyon egyszerű a megoldás, nem kell elolvasni mindent, de ha nem bírod ki, akkor is ott van a tiltólista, ami ha nem is ér sokat, a semminél több. De fölösleges világot megváltani, ide senki nem azért fog fórumozni járni, hogy a te kedved szerint társalogjon, mint ahogy te sem más kedvének, ízlésének akarsz megfelelni. Lehet, hogy neked nem tetszik az, hogy most éppen azok vannak többségben, akik inkább panaszkodnak (hozzáteszem, ha még nem esett volna le, nem azért panaszkodunk sokan, mert utáljuk a Forma-1-et), de ki kell, hogy ábrándítsalak, ez nem az a fórum, ahol csak éljenezni és tapsolni lehet.

+Quote Post
petőke
hozzászólás Jun 11 2015, 11:50
Létrehozva: #140

betérő

IDÉZET(forza @ Jun 11 2015, 12:38) *

Szánalmas vagy. Amin röhögni lehetett az a te okoskodásod volt. De az már várható volt. Többet nem is kommentelm miket yrsz, mert tényleg unalmas.
Vagyunk itt páran, akik néztek F1-et 40 évvel ezelőtt is, és volt ettől sokkal unalmasabb is. De hát kit érdekel a vén trotyók tapasztalata a mai rohanó világban ..

+Quote Post

8 Oldal V  « < 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019 June 16th - 00:41