IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

454 Oldal V  « < 410 411 412 413 414 > »   
Reply to this topicStart new topic
Lewis Hamilton
Chips
hozzászólás Jun 11 2014, 12:44
Létrehozva: #8221

feka fan

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 7-July 08
Innen: Kolding, Denmark
Azonosító: 905

IDÉZET(A Professzor @ Jun 11 2014, 01:32) *
Ez még mindig nem magyarázza meg azt, hogy amikor a második kerékcserék után vélhetően a fékhiba miatt nagyon elfékezte a hajtűt és elfért mellette belül Rosberg, ezzel visszavéve tőle a pozíciót, Hamilton mi a fenéért kezdett tényleg abszolút brainfart módon utána loholni felcsapott DRS-sel, mintha az élete múlna rajta. Akármennyire is nem tudtak a gondról a boxban (21-ik században, boxból állítható motorbeállítások, millió telemetria és mini számítógép-kormányok korában én ezt sem hiszem el, de legyen), legkésőbb a kiszélesített hajtűben Hamiltonnak tudnia kellett, hogy nagy a gond. Mégis agyatlan módon vetette magát Rosberg után azonnal, a pálya leggyorsabb pontján, az egyik legkeményebb féktáv előtt a meghibásodott fékekkel - miért?

Nem tudom. Lehet, hogy azt még csak sima elfékezésnek titulálta. Vagy nem tudta, hogy baromi nagy a baj, csak azt, hogy nagy ( laugh.gif ), és egy megnyomott fél kör és az azt követő tiszta levegővel többre megy mint a dirtyvel. De az már csak magyarázkodás... Kb innentől a kiesésig kérdőjelezhető meg (egyedül) a vezetése, ami azért nem volt hosszú, na. De konkrétan a Rozika nagy versenyintelligenciájára és Hamilton idiótaságára fogni a túlélést/kiesést szvsz hülyeség, ott már mindegy volt. Elsősorban ezért lázongok laugh.gif

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Zava
hozzászólás Jun 11 2014, 12:46
Létrehozva: #8222

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Csoport: Moderators
Regisztrált: 15-November 07
Innen: Szigetszentmiklós
Azonosító: 323

IDÉZET(stoke @ Jun 11 2014, 01:27) *
Itt már fennált a probléma?

Nekem amúgy az nem tiszta (és ebben segíthet a transcript), hogy amikor elszált az MGU-K, akkor tudták-e a pilóták, hogy így a hátsó fékkel is szopó lesz? Wolff nyilatkozata alapján talán igen, de jó lenne látni a rádióforgalmazást.

úgy tudom, az első kiállás után informálták őket, hogy probléma van, ez a rádió a 34. körben volt. 'semmitöbbet nemtudok mondani'.

--------------------
Aki nem Kimit akarja az hazudik ;) - nm
Az F1 a motorsportok Apple-je - Mochok

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Jun 11 2014, 12:49
Létrehozva: #8223

A szólásszabadság helyi élharcosa

Regisztrált: 29-May 12
Innen: Alba
Azonosító: 6,497

IDÉZET(Chips @ Jun 11 2014, 01:44) *
Nem tudom. Lehet, hogy azt még csak sima elfékezésnek titulálta. Vagy nem tudta, hogy baromi nagy a baj, csak azt, hogy nagy ( laugh.gif ), és egy megnyomott fél kör és az azt követő tiszta levegővel többre megy mint a dirtyvel. De az már csak magyarázkodás... Kb innentől a kiesésig kérdőjelezhető meg (egyedül) a vezetése, ami azért nem volt hosszú, na. De konkrétan a Rozika nagy versenyintelligenciájára és Hamilton idiótaságára fogni a túlélést/kiesést szvsz hülyeség, ott már mindegy volt. Elsősorban ezért lázongok laugh.gif

Ne csináld már, ezek a srácok képesek kvaliköröket futni konstansan egymás után +/- 1 tizedes eltérésekkel, ha arról van szó. Azzal, hogy akár csak feltételezed, Hamilton nem tudta pontosan megkülönböztetni, vajon csak elmérte-e a féktávot, vagy már nem úgy fognak alatta, ahogy kéne, durván lebecsülöd.

Tehát két eset van: vagy érezte, hogy gáz van a fékekkel, ennek ellenére Rosberg után vetődött bulldog módjára DRS-sel a pálya leggyorsabb szakaszán - életveszélyes és agyatlan dolog. Vagy pedig akkor még valóban csak sima elfékezés volt (ebben nem hiszek, mert azt követően egy egyenes után adta meg meg magát teljesen a rendszer, de tegyük fel most az okfejtés kedvéért), akkor is hibázott.

Akár így, akár úgy történt, de a lényeg, hogy mindeképpen magasról bukik George kardoskodása, miszerint Hamilton hibátlan versenyt futott.

--------------------
BBC: Mi villan át az ember agyán, ha elesik egy motorral?
Barry Sheene: A segge, ha elég gyorsan megy.

+Quote Post
Nigel
hozzászólás Jun 11 2014, 01:01
Létrehozva: #8224

törzsvendég

Csoport: Tag
Regisztrált: 30-May 14
Azonosító: 6,816

IDÉZET(A Professzor @ Jun 11 2014, 01:49) *
Ne csináld már, ezek a srácok képesek kvaliköröket futni konstansan egymás után +/- 1 tizedes eltérésekkel, ha arról van szó.

Rozi nem képes? Hogyhogy Monacoban "véletlenül" 15 méterrel később fékezett?

+Quote Post
stoke
hozzászólás Jun 11 2014, 01:03
Létrehozva: #8225

Howzzat?!

Regisztrált: 9-May 08
Innen: Bp
Azonosító: 749

IDÉZET(Nigel @ Jun 11 2014, 02:01) *

Ez mondjuk jó. laugh.gif

--------------------
Fuck imageshack.
"No worries! I'm pushing like hell!" - Jarno Trulli - 2008 Török Nagydíj "
-the final laps-

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Jun 11 2014, 01:05
Létrehozva: #8226

bentlakásos

Regisztrált: 2-February 09
Innen: Budafok
Azonosító: 2,051

Ne csináld már, ezek a srácok képesek kvaliköröket futni konstansan egymás után +/- 1 tizedes eltérésekkel, ha arról van szó. Azzal, hogy akár csak feltételezed, Hamilton nem tudta pontosan megkülönböztetni, vajon csak elmérte-e a féktávot, vagy már nem úgy fognak alatta, ahogy kéne, durván lebecsülöd.

Tehát két eset van: vagy érezte, hogy gáz van a fékekkel, ennek ellenére Rosberg után vetődött bulldog módjára DRS-sel a pálya leggyorsabb szakaszán - életveszélyes és agyatlan dolog. Vagy pedig akkor még valóban csak sima elfékezés volt (ebben nem hiszek, mert azt követően egy egyenes után adta meg meg magát teljesen a rendszer, de tegyük fel most az okfejtés kedvéért), akkor is hibázott.

Akár így, akár úgy történt, de a lényeg, hogy mindeképpen magasról bukik George kardoskodása, miszerint Hamilton hibátlan versenyt futott.

na! mindjárt sorozatgyilkos lesz. biggrin.gif

--------------------

Autósport naptár és stream gyűjtőoldal egyben: racingblog.de!
Ha vki lemaradt itt rengeteg mindent visszanézhet HD-ben!

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Jun 11 2014, 01:17
Létrehozva: #8227

IDÉZET(Nigel @ Jun 11 2014, 02:01) *

Mert hibázott. Simple as. Hibázott, kétségtelenül és ez az, amit George nem hajlandó az istennek sem elfogadni, hogy Hamilton is hibázott Kanadában.

IDÉZET(dawyd728 @ Jun 11 2014, 02:05) *
na! mindjárt sorozatgyilkos lesz. biggrin.gif

Nem, saját magára nézve értettem a dolgot. Most képzeld el, hogy úgy hibásodik meg a fékje, hogy eltalálja a pitwallt, vagy kontrollálhatatlanul csapódik nagy tempóval a Bajnokok Falának. Belegondolni is rossz, mi történhetett volna vele.

--------------------

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Jun 11 2014, 02:10
Létrehozva: #8228

bentlakásos

Regisztrált: 2-February 09
Innen: Budafok
Azonosító: 2,051

IDÉZET(A Professzor @ Jun 11 2014, 02:17) *
Nem, saját magára nézve értettem a dolgot. Most képzeld el, hogy úgy hibásodik meg a fékje, hogy eltalálja a pitwallt, vagy kontrollálhatatlanul csapódik nagy tempóval a Bajnokok Falának. Belegondolni is rossz, mi történhetett volna vele.

Azért a kormány még működött, akár csak az első fékek. Azok lassítanak annyit, h 250-el kényelmesen átzúzzon a leaszfaltozott bukótéren, mintha mi sem történt volna. Annyira meg nem buta, h 250-el próbálja bevenni azt a síkánt, amit amúgy 100 körül vesznek be.
2005-ben Trulli is túlélte, pedig neki az első fékjei romlottak el.
15:50-től van az eset

Ahhoz, h Georgenak elboruljon az agya, legtöbbször 2 ember kell. Remélem ezt te is látod.

--------------------

Autósport naptár és stream gyűjtőoldal egyben: racingblog.de!
Ha vki lemaradt itt rengeteg mindent visszanézhet HD-ben!

+Quote Post
Kimo
hozzászólás Jun 11 2014, 02:59
Létrehozva: #8229

-

Regisztrált: 23-March 08
Innen: Szolnok
Azonosító: 640

Csak azt nem értem, hogy mi ez a Rosberg versenyintelligenciázás, amivel nagyon úgy jön le, hogy ledegradáljátok Hamiltont, konkrétan a béka segge alá. (Tudom, szó szerint nem írtatok ilyet, de az elmúlt két-három oldal elolvasása után ez jön le).

Na mindegy, ahogy én látom a helyzetet, Rosbergnek akkor lett volna nagy a versenyintelligenciája, ahogy ti mondjátok, hogyha megelőzi őt Hamilton és ő a kardoskodás helyett azonnal lemarad 3-4 sec távolságra és behozza az autót. Azt remélem belátjátok, hogy végig elől menni nem hozza sok döntési kényszer elé a pilótát így ez a versenyintelligencia seggnyalás elég fals.

Miután kiesett Hamilton még szép, hogy lecsavartattak vele mindent, ez egy bevett szokás a csapatoknál, hogy minden rezdülésre odafigyelnek, ha a másik autóval történik valami a futam alatt.

Hamilton került kényszerhelyzetbe a futamon, két lehetősége volt, vagy előz vagy lemarad. Ő nekiment, megpróbálta aztán ez lett a vége, ő ilyen, ezért szeretjük. A komplett disztroj módot erősnek érzem, én inkább lennék csalódott, ha nem próbált volna meg harcolni Rosberggel szemben.

--------------------
IDÉZET(nm_ @ Apr 14 2013, 10:52) *
Ha létezik Mr. 6 tized, akkor az Hamilton.

+Quote Post
Mtom
hozzászólás Jun 11 2014, 03:10
Létrehozva: #8230

törzsvendég

Regisztrált: 3-April 10
Azonosító: 5,885

IDÉZET(Kimo @ Jun 11 2014, 03:59) *
Csak azt nem értem, hogy mi ez a Rosberg versenyintelligenciázás, amivel nagyon úgy jön le, hogy ledegradáljátok Hamiltont, konkrétan a béka segge alá. (Tudom, szó szerint nem írtatok ilyet, de az elmúlt két-három oldal elolvasása után ez jön le).

Na mindegy, ahogy én látom a helyzetet, Rosbergnek akkor lett volna nagy a versenyintelligenciája, ahogy ti mondjátok, hogyha megelőzi őt Hamilton és ő a kardoskodás helyett azonnal lemarad 3-4 sec távolságra és behozza az autót. Azt remélem belátjátok, hogy végig elől menni nem hozza sok döntési kényszer elé a pilótát így ez a versenyintelligencia seggnyalás elég fals.

Miután kiesett Hamilton még szép, hogy lecsavartattak vele mindent, ez egy bevett szokás a csapatoknál, hogy minden rezdülésre odafigyelnek, ha a másik autóval történik valami a futam alatt.

Hamilton került kényszerhelyzetbe a futamon, két lehetősége volt, vagy előz vagy lemarad. Ő nekiment, megpróbálta aztán ez lett a vége, ő ilyen, ezért szeretjük. A komplett disztroj módot erősnek érzem, én inkább lennék csalódott, ha nem próbált volna meg harcolni Rosberggel szemben.

Föleg hogy az agyatlan versenyállat még idióta módra támadva végig a másikat is jobban megőrizte a gumijait, mint a tiszta levegőben elöl Goethe munkásságán elmélkedő zseni.

+Quote Post
stoke
hozzászólás Jun 11 2014, 06:33
Létrehozva: #8231

Howzzat?!

Regisztrált: 9-May 08
Innen: Bp
Azonosító: 749

IDÉZET(Kimo @ Jun 11 2014, 03:59) *

Jaj de bonyolult okfejtés!

Hamilton agyatlanul széthajtotta. Ozt jónapot! sleep.gif

A hozzászólást -stoke- szerkesztette a következő időpontban: Jun 11 2014, 06:34

--------------------
Fuck imageshack.
"No worries! I'm pushing like hell!" - Jarno Trulli - 2008 Török Nagydíj "
-the final laps-

+Quote Post
Lóri
hozzászólás Jun 11 2014, 07:09
Létrehozva: #8232

Borsodi fan

Regisztrált: 9-April 10
Innen: Edelény
Azonosító: 5,892

Na srácok, termeltetek rendesen míg apa dolgozott! tongue.gif

Munkában néha ránéztem a fórumra, alapvetően mindig ott volt böngészőben a fórum, csak volt amikor két F5 között eltelt 2 óra biggrin.gif biggrin.gif Írni néha azért nem merek, mert sok mindent logolnak.

Na szóval, volt termés. Az én véleményem ua, mint dawydnek, amíg nincs bizonyíték arra, hogy visszafogják Lewist, nincs bejátszható rádióbeszélgetés, addig ez csak szimpla pechnek fogható fel.

Am meg stay calm.

Jó érzés lesz azt mondani, hogy Lewis súlyos műszaki hibák ellenére lett VB-t. smile.gif

--------------------
Wéber Gábor Monaco GP 24.05.15 : " Ez inkább Hamiltoné!"

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Jun 11 2014, 07:56
Létrehozva: #8233

McLaren fan

Regisztrált: 17-October 08
Innen: Szerbia/Temerin
Azonosító: 1,266

IDÉZET(still @ Jun 11 2014, 08:12) *
Kitől? Tőled? Már bocsánat...

Hamilton kiesését minden bizonnyal az okozta, hogy a problémák kezdetét követően túlságosan is keményen nyomta, míg Rosberg okosabban állt hozzá a kérdéshez. „Lewisnak ugyanakkor kezdődtek a gondjai a fékkel, mint Nicónak, csak ő nem tudott elég gyorsan alkalmazkodni, ezért nem tudott célba érni, Nico viszont igen” – mondta az egykori F1-es Christian Danner, akivel Niki Lauda is egyetért: „Nico úgy vezetett, mint egy isten. Abszolút világbajnok forma.”

Na, ezt emésztgesd. Toto kutyus jó kutyus, nyilván fontos a nyakláncos emberük piaca is, és kellett egy ilyen nyilatkozat, hogy a háborgó lelkeket megnyugtassa. Így most te sem fogsz dühödben BMW-t vásárolni, hanem maradsz a Mercinél.

És te azzal is egyet èrtesz hogy Rosberg godmode-ban vezetett? Mert akkor milyen az amikor valaki még a bukóteret se látogassa meg minden hétvégén(enyhe túlzással)?

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Jun 11 2014, 08:04
Létrehozva: #8234

McLaren fan

IDÉZET(still @ Jun 11 2014, 09:56) *
Te figy, bármilyen hihetetlen, én nem szurkolok senki mellett, és senki ellen a jelenlegi mezőnyből. Hamiltonnal semmi bajom, istenadta tehetség, tempóban jobb többnyire, mint Britney, viszont hajlok arra, hogy a németnek kimagasló a versenyintelligenciája. És az intelligenciája. Lajostól ezek a fukszos-agyatlantwitteres-lávsztoris-félbuzis megnyilvánulások nem feltétlen szimpatikusak mindenki számára, de én nem ebből ítélem meg a pályán mutatott teljesítményét.

Vettelen dörzsöltem egy kicsit a tenyerem a szezon elején, de már ez is elmúlt. Azt hittem, jobban összeroppan, de a körülményekhez képest jól viseli. Kell is ez neki négy és fél tükörsima év után, most lesz teljes versenyző, bármilyen hülyén is hangzik.

Ezt a still hamiltont nem kedveli dolgot pedig vond vissza, mert ez nettó hazugság, ferdítés. Nem kedvelem jobban, mint másokat, ez az igazság.

Azokat egyenlíti az unicefes aktívkodásával. biggrin.gif

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Jun 11 2014, 08:17
Létrehozva: #8235

McLaren fan

IDÉZET(A Professzor @ Jun 11 2014, 01:32) *
Ez még mindig nem magyarázza meg azt, hogy amikor a második kerékcserék után vélhetően a fékhiba miatt nagyon elfékezte a hajtűt és elfért mellette belül Rosberg, ezzel visszavéve tőle a pozíciót, Hamilton mi a fenéért kezdett tényleg abszolút brainfart módon utána loholni felcsapott DRS-sel, mintha az élete múlna rajta. Akármennyire is nem tudtak a gondról a boxban (21-ik században, boxból állítható motorbeállítások, millió telemetria és mini számítógép-kormányok korában én ezt sem hiszem el, de legyen), legkésőbb a kiszélesített hajtűben Hamiltonnak tudnia kellett, hogy nagy baj van. Mégis agyatlan módon vetette magát Rosberg után azonnal, a pálya leggyorsabb pontján, az egyik legkeményebb féktáv előtt a meghibásodott fékekkel - miért?

Egy pedál beesés nem a világvége. Visszahülésnél már minden a régi. Gondolom imádkozott hogy javuljon meg a féktávra! biggrin.gif Egész futama arról szólt hogy le kell vadászni a szöszkét, erre amikor sikerült, beszaladt a pedál. Nem akarta könnyen adni a pozíciót.

--------------------

+Quote Post
Chips
hozzászólás Jun 11 2014, 08:35
Létrehozva: #8236

feka fan

Regisztrált: 7-July 08
Innen: Kolding, Denmark
Azonosító: 905

Azt tudom mondani, mint az előző kommentbe. Nem tudom, hogy miért csinálta, ez már csak magyarázkodás két hasra csapós indokkal. Igazából mindegy is, fél kör 'destroy' (ha már ennyire divatos lett) üzemmódért nem szapulnám, annyi van Rozika számláján is. Ez a futam a 2. stint végéig nem az elképesztő, illetve a béka segge alatt lévő versenyintelligencia csatájáról szólt.

--------------------

+Quote Post
Pali
hozzászólás Jun 11 2014, 10:11
Létrehozva: #8237

bentlakásos

Regisztrált: 26-August 09
Innen: Veszprém
Azonosító: 4,324

Off

Sercli

Néha belegondolok milyen lenne ha énekesnő lenne a barátnőm és ha ne adj Isten nem tetszene a zenéje vajon mit mondanék neki?

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Jun 11 2014, 10:15
Létrehozva: #8238

IDÉZET(Pali @ Jun 11 2014, 11:11) *
Off

Sercli

Néha belegondolok milyen lenne ha énekesnő lenne a barátnőm és ha ne adj Isten nem tetszene a zenéje vajon mit mondanék neki?

Rodman állítólag kerek perec kijelentette Madonnának anno, hogy szar a zenéje és meghallgatni sem bírja biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
hunocsi
hozzászólás Jun 11 2014, 10:17
Létrehozva: #8239

A felhasználó titulusa

Regisztrált: 29-November 12
Azonosító: 6,587

IDÉZET(Pali @ Jun 11 2014, 11:11) *
Off

Sercli

És ha (csajként) pasid lenne és nem tetszene a mellkasára tetovált iránytű?

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Jun 11 2014, 10:20
Létrehozva: #8240

IDÉZET(hunocsi @ Jun 11 2014, 11:17) *

Gyűlnek a varrások szépen a srácon. Mikor csináltatta az elsőt?

--------------------

+Quote Post

454 Oldal V  « < 410 411 412 413 414 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019 July 20th - 05:20