IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

11 Oldal V  « < 6 7 8 9 10 > »   
Reply to this topicStart new topic
2015 FORMULA 1 BRITISH GRAND PRIX, Silverstone, 2015. július 03-05.
Foghatók lesznek-e az ezüstnyilak?
A futamot ezúttal a következő pilóta nyeri:
Lewis Hamilton [ 9 ] ** [52.94%]
Nico Rosberg [ 1 ] ** [5.88%]
Sebastian Vettel [ 2 ] ** [11.76%]
Kimi Räikkönen [ 3 ] ** [17.65%]
Valtteri Bottas [ 0 ] ** [0.00%]
Felipe Massa [ 0 ] ** [0.00%]
Daniel Ricciardo [ 0 ] ** [0.00%]
Daniil Kvyat [ 1 ] ** [5.88%]
egy meglepetésember! [ 1 ] ** [5.88%]
Szerez-e hazai pályán pontot a McLaren?
Egyikük biztosan [ 4 ] ** [23.53%]
Dehogy [ 4 ] ** [23.53%]
Dupla pontszerzés lesz! [ 1 ] ** [5.88%]
Ugyan, célba sem érnek… [ 8 ] ** [47.06%]
Összes szavazat: 17
A vendégek nem szavazhatnak 
George
hozzászólás Jul 5 2015, 04:08
Létrehozva: #141

törzsvendég

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 7-January 10
Azonosító: 5,245

IDÉZET(forza @ Jul 5 2015, 05:06) *
Hogy melegen tartsa a gumijait.

Én feladtam. Itt úgyse lehet igazam. De komolyan ne csodálkozzatok ezzel a hozáállással, hogy ennyi user lézeng itt.
Go to the top of the page

+Quote Post
forza
hozzászólás Jul 5 2015, 04:09
Létrehozva: #142

A4

Csoport: Moderators
Regisztrált: 17-January 09
Innen: Pécs
Azonosító: 1,906

IDÉZET(Pali @ Jul 5 2015, 05:03) *
Prof azt írta hszére hogy faszság te meg lazán aláírásba raktad volna.

Azt mondtam, hogy aláírás gyanús a dolog, nem azt, hogy beteszem. smile.gif

Még egyszer: boruljatok nyugodtan egymás nyakába, de aki először szúrt, az nem én voltam.

--------------------
"I race to win." (Ayrton Senna)
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
forza
hozzászólás Jul 5 2015, 04:11
Létrehozva: #143

A4

IDÉZET(George @ Jul 5 2015, 05:08) *
Én feladtam. Itt úgyse lehet igazam. De komolyan ne csodálkozzatok ezzel a hozáállással, hogy ennyi user lézeng itt.

Persze, hogy feladtad, mert látod magad is, hogy ez egy ördögi kör, sehogy se tudsz belőle úgy kijönni, hogy igazad legyen. Ilyenkor jön a szar moderátorok, engem mindenki hülyének néz, ezért vagytok kevesen és társai, mert ez egyszerűbb, minthogy egyszer az életben elismerd, hogy bocsi, lehet, hogy nem nekem van igazam.

A Williams-ek gumijaival mi van? Ők is csatáztak, mégsem érték utol Hamiltont, sőt.

--------------------
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
Nigel
Létrehozva: #144

törzsvendég

Csoport: Tag
Regisztrált: 30-May 14
Azonosító: 6,816

IDÉZET(forza @ Jul 5 2015, 05:00) *
Lauda mondott már életében zöldségeket, szóval nem tartanám szentírásnak ezt sem.

A másik: HA igaz lenne, amit mondott, akkor kérdés, hogy az esőre várva és számítva, Hamilton miért nem kezdte el még jobban erőltetni, hogy melegedjenek a gumijai? Minden szempontból ő volt előnyösebb helyzetben, mégis Rosberg jött fel a semmiből a kopottabb gumijaival, akárki akármit mondhat.

azért Lauda véleményére kb 1000x jobban lehet adni mint a fórum hőbörgésekre, nehogymár egy volt versenyzőnél VB-nál, aki most is ott ül a boxbon jobban megmondja valaki a fotelből. blink.gif én így is teszek. azért gondolkodj már ésszel, és akkor hozzál egy JOBB magyarázatot, hogy mitől volt a 2 sec / kör különbség. egy versenyen nem végzett volna lewis életében rozi előtt ha ilyen nyomorék lenne, hogy elkoptassa meg a többi fasság smile.gif

+Quote Post
Pali
Létrehozva: #145

bentlakásos

Regisztrált: 26-August 09
Innen: Veszprém
Azonosító: 4,324

IDÉZET(A Professzor @ Jul 5 2015, 04:58) *
De értsd már meg, hogy mire leszakadt az eső, Rosberg gumijai ronggyá koptak Hamiltonéhoz képest. Innentől csinálhatsz vele akármit, nem fog ideális tartományba kerülni egy olyan gumihoz képest, ami nem kapott dirty airt 20 körön keresztül. Ez az egyik. A másik, hogy ha igaz is lenne ez az orbitális baromság, akkor sem magyarázat arra, hogy hogyan maradt meg ez a kiváló Williamsek általi felmelegítettség (lol) még 4-5 körön át, amikor adott Hamiltonnak Rosberg 1,5-2 másodperceket körönként.

Egyrészt nem voltak ronggyá kopva Rosberg gumijai, másrészt egy kopottabb gumi ami az üzemi tartományban van miért ne tapadhatna jobban egy kevésbé kopottnál ami azon kívül van?

+Quote Post
Nigel
hozzászólás Jul 5 2015, 04:13
Létrehozva: #146

törzsvendég

IDÉZET(forza @ Jul 5 2015, 05:06) *
Hogy melegen tartsa a gumijait.

mintha nem nyomta volna, hogy az esőre legyen előnye amiből bukhatott...

+Quote Post
Pali
hozzászólás Jul 5 2015, 04:15
Létrehozva: #147

bentlakásos

IDÉZET(forza @ Jul 5 2015, 05:11) *
Persze, hogy feladtad, mert látod magad is, hogy ez egy ördögi kör, sehogy se tudsz belőle úgy kijönni, hogy igazad legyen. Ilyenkor jön a szar moderátorok, engem mindenki hülyének néz, ezért vagytok kevesen és társai, mert ez egyszerűbb, minthogy egyszer az életben elismerd, hogy bocsi, lehet, hogy nem nekem van igazam.

A Williams-ek gumijaival mi van? Ők is csatáztak, mégsem érték utol Hamiltont, sőt.

A Williams-ek vissza szoktak lassulni esőben.

+Quote Post
George
hozzászólás Jul 5 2015, 04:15
Létrehozva: #148

törzsvendég

Massa pár másodperccel a Bottas-Rosberg duó előtt ment, kb. ugyanaz a helyzet, mint Hamilton. Bottas előtt így nem volt senki, viszont Rosberg előtt Bottas ott volt közvetlenül, ami esőben a hőmérsékletre jó hatással vannak. Ne száraz pályás aggyal gondolkodj.

+Quote Post
Nigel
hozzászólás Jul 5 2015, 04:17
Létrehozva: #149

törzsvendég

mert ez egyszerűbb, minthogy egyszer az életben elismerd, hogy bocsi, lehet, hogy nem nekem van igazam.

tükörbe néztél? te mikor ismerted el ? smile.gif

+Quote Post
forza
hozzászólás Jul 5 2015, 04:18
Létrehozva: #150

A4

IDÉZET(Nigel @ Jul 5 2015, 05:11) *
azért Lauda véleményére kb 1000x jobban lehet adni mint a fórum hőbörgésekre, nehogymár egy volt versenyzőnél VB-nál, aki most is ott ül a boxbon jobban megmondja valaki a fotelből. blink.gif én így is teszek. azért gondolkodj már ésszel, és akkor hozzál egy JOBB magyarázatot, hogy mitől volt a 2 sec / kör különbség. egy versenyen nem végzett volna lewis életében rozi előtt ha ilyen nyomorék lenne, hogy elkoptassa meg a többi fasság smile.gif

Akkor ezentúl majd ha esőt jósolnak, mindenki azon lesz, hogy a másikat elengedje, mert akkor majd a csata hevében üzemi hőfokon tudja tartani az abroncsait.

--------------------

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Jul 5 2015, 04:24
Létrehozva: #151

A szólásszabadság helyi élharcosa

Regisztrált: 29-May 12
Innen: Alba
Azonosító: 6,497

IDÉZET(Pali @ Jul 5 2015, 05:11) *
Egyrészt nem voltak ronggyá kopva Rosberg gumijai, másrészt egy kopottabb gumi ami az üzemi tartományban van miért ne tapadhatna jobban egy kevésbé kopottnál ami azon kívül van?

Két dolgot árulj már el nekem nekem, addig álljunk le a további fejtegetésekkel.

1) A két Mercedes közül melyiknek kophatott el jobban a gumija a második etapban, a saját tempóban cirkáló Hamiltonnak, vagy a Williamsek mögött dirty airben autózó Rosbergnek - illetve, hogy ha nem koptak jobban Rosberg gumijai Bottasék követésével, akkor Hamilton hazudott-e Barcelonában, amikor azt mondta, hogy tönkrevágta a gumijait az, hogy Vettel mögött volt kénytelen menni

2) Mitől maradtak olyan csodás, esőben is működő üzemi hőmérsékleten Rosberg gumijai, miután leelőzte Massát is, hogy utána még körökön át adta a másodperceket Hamiltonnak

Csak erre a kettőre válaszolj légyszi, utána mehetünk tovább.

--------------------
BBC: Mi villan át az ember agyán, ha elesik egy motorral?
Barry Sheene: A segge, ha elég gyorsan megy.

+Quote Post
stoke
hozzászólás Jul 5 2015, 04:24
Létrehozva: #152

Howzzat?!

Regisztrált: 9-May 08
Innen: Bp
Azonosító: 749

IDÉZET(Pali @ Jul 5 2015, 05:15) *
A Williams-ek vissza szoktak lassulni esőben.

Köszönöm. Ezt akartam írni én is. Valamiért esőben nagyon világtalanok.

(Bár lehet, hogy Bottas alapból szar esőben, Massánál meg tudjuk, hogy az eső+Silverstone nem kecsegtet túl sok jóval az álmoskönyv szerint biggrin.gif tongue.gif )

--------------------
Fuck imageshack.
"No worries! I'm pushing like hell!" - Jarno Trulli - 2008 Török Nagydíj "
-the final laps-

+Quote Post
forza
hozzászólás Jul 5 2015, 04:26
Létrehozva: #153

A4

IDÉZET(George @ Jul 5 2015, 05:15) *
Massa pár másodperccel a Bottas-Rosberg duó előtt ment, kb. ugyanaz a helyzet, mint Hamilton. Bottas előtt így nem volt senki, viszont Rosberg előtt Bottas ott volt közvetlenül, ami esőben a hőmérsékletre jó hatással vannak. Ne száraz pályás aggyal gondolkodj.

Ha igaz a teóriád, akkor még egyszer megkérdem: Hamilton abroncsai is melegebbek maradtak volna, ha több rizikót vállal, miért nem tette? Az nem jó válasz, hogy mert felesleges lett volna rizikóznia, hisz ezek szerint mégse lett volna felesleges.

--------------------

+Quote Post
George
hozzászólás Jul 5 2015, 04:29
Létrehozva: #154

törzsvendég

IDÉZET(forza @ Jul 5 2015, 05:26) *
Ha igaz a teóriád, akkor még egyszer megkérdem: Hamilton abroncsai is melegebbek maradtak volna, ha több rizikót vállal, miért nem tette? Az nem jó válasz, hogy mert felesleges lett volna rizikóznia, hisz ezek szerint mégse lett volna felesleges.

Miért, volt előtte valaki? Hamilton és Massa is légüres térben ment, és tulajdonképpen Bottas is, csak Rosberg kapott extra meleget. A Williamsek, ahogy előttem is írták már, egyébként is gyengébbek esőben.

+Quote Post
stoke
hozzászólás Jul 5 2015, 04:30
Létrehozva: #155

Howzzat?!

Regisztrált: 9-May 08
Innen: Bp
Azonosító: 749

IDÉZET(forza @ Jul 5 2015, 05:26) *

Gondolom a Prof által írt dirty air a kulcs.

Bár sietve hozzáteszem, hogy nem tudom, mennyi esőben az ideális hőnérséklet (gondolom vízmennyiség, aszfalthőmérséklet és pályakarakterisztika függvénye) és azt sem tudom, hogy mennyire voltak elkopva a Mercedesek gumiai. (De szerintem itt senki sem.)

--------------------
Fuck imageshack.
"No worries! I'm pushing like hell!" - Jarno Trulli - 2008 Török Nagydíj "
-the final laps-

+Quote Post
George
hozzászólás Jul 5 2015, 04:31
Létrehozva: #156

törzsvendég

IDÉZET(A Professzor @ Jul 5 2015, 05:24) *
Két dolgot árulj már el nekem nekem, addig álljunk le a további fejtegetésekkel.

1) A két Mercedes közül melyiknek kophatott el jobban a gumija a második etapban, a saját tempóban cirkáló Hamiltonnak, vagy a Williamsek mögött dirty airben autózó Rosbergnek - illetve, hogy ha nem koptak jobban Rosberg gumijai Bottasék követésével, akkor Hamilton hazudott-e Barcelonában, amikor azt mondta, hogy tönkrevágta a gumijait az, hogy Vettel mögött volt kénytelen menni

2) Mitől maradtak olyan csodás, esőben is működő üzemi hőmérsékleten Rosberg gumijai, miután leelőzte Massát is, hogy utána még körökön át adta a másodperceket Hamiltonnak

Könnyebb hőmérsékleten tartani, mint újra felmelegíteni a gumikat. Ez általános tézis. Bizonyos hőmérséklet alatti tartományból már szinte lehetetlen is visszahozni a gumik hőmérsékletét.
Továbbra sem tudom, honnan veszed, hogy szarok voltak Rosberg gumijai.

+Quote Post
Flex
hozzászólás Jul 5 2015, 04:35
Létrehozva: #157

bentlakásos

Regisztrált: 10-January 09
Azonosító: 1,839

IDÉZET(forza @ Jul 5 2015, 04:47) *
Ha nem lenne ENNYIVEL a mezőny előtt a Merci, mint technika, akkor bizony látnánk is sok olyan futamot, ahol Hamilton és Rosberg közé beékelődik valaki, és a futam végére ugyanúgy ott lenne az a 20 mp, mint Webbernél.

Igen? Abba a par masodperces resbe, ami sokszor annyi sem?

+Quote Post
Pali
hozzászólás Jul 5 2015, 04:37
Létrehozva: #158

bentlakásos

IDÉZET(A Professzor @ Jul 5 2015, 05:24) *

1, Rosberg gumijai koptak jobban de mikor érted már meg hogy adott esetben a kopottabb gumi is tapadhat jobban illetve hogy a tapadás nem csak a gumi kopottságától függ?

2, Melegen tartani a gumit könnyebb mint felmelegíteni őket.

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás Jul 5 2015, 04:37
Létrehozva: #159

Gyors és gépkocsivezető

Regisztrált: 17-November 08
Azonosító: 1,443

Strandon vagyok csak roviden,:
Fingotok nincs h mukodnek a versenygumik, valamint hulyek is vagytok mint a segg.
Tovabbi jo vicsorgast, es magyarazzatok meg egymasnak miert volt jobb ma megint Rozsikatok, mikozben Lajos n+1-szerre leszopatta.

+Quote Post
forza
hozzászólás Jul 5 2015, 04:43
Létrehozva: #160

A4

IDÉZET(Triki Lauda @ Jul 5 2015, 05:37) *
Strandon vagyok csak roviden,:
Fingotok nincs h mukodnek a versenygumik, valamint hulyek is vagytok mint a segg.
Tovabbi jo vicsorgast, es magyarazzatok meg egymasnak miert volt jobb ma megint Rozsikatok, mikozben Lajos n+1-szerre leszopatta.

Köszönjük az újabb szuperintelligens hozzászólásod. Nem tudom, hogy tényleg ekkora paraszt vagy, vagy ezt a szerepet csak itt játszod el. Mindegy is, sehogy sem áll jól ez az "én szartam a spanyol viaszt" nagyképű hozzáállás.

Ha fordítva történik, állítom, se George, se te, se stoke, se senki nem kardoskodna e mellett az elmélet mellett. Sőt, most Hamilton lenne az isten, aki utolérte Rosberget lehetetlen helyzetből, mert ő az esőmenő. Szóba nem került volna a gumihőmérséklet, ez 100%.

--------------------

+Quote Post

11 Oldal V  « < 6 7 8 9 10 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019 June 16th - 00:05