IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

5 Oldal V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
FORMULA 1 GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2015, Spielberg 2015 Június 19-21
FORMULA 1 GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2015
Ki nyeri a futamot?
L. Hamilton [ 6 ] ** [46.15%]
N. Rosberg [ 2 ] ** [15.38%]
K.Raikkonen [ 2 ] ** [15.38%]
S.Vettel [ 1 ] ** [7.69%]
F.Massa [ 0 ] ** [0.00%]
V. Bottas [ 1 ] ** [7.69%]
D.Ricciardo [ 0 ] ** [0.00%]
D. Kvyat [ 1 ] ** [7.69%]
R.Grosjean [ 0 ] ** [0.00%]
P. Maldonado [ 0 ] ** [0.00%]
Meglepetés a közepéből [ 0 ] ** [0.00%]
S#ggbe e küldi Maldonado a bikát?
Igen [ 5 ] ** [38.46%]
Még nem [ 8 ] ** [61.54%]
Összes szavazat: 13
A vendégek nem szavazhatnak 
petőke
hozzászólás Jun 23 2015, 10:24
Létrehozva: #81

betérő

Csoport: Members
Regisztrált: 17-March 14
Azonosító: 6,786

IDÉZET(peti4000 @ Jun 22 2015, 09:55) *
Mekkora hulladék volt ez a verseny is... pff, a futam után sem érjük el az 5. lapot a topicban, na ez mi, ha nem haldoklás?
Sajnálom, hogy ez történt az F1-el, de basznak tenni bármit is. Mondjuk mit is tehetnének, egy vagyont költött minden motorgyártó ezekre a hulladék V6okra, nem mondhatják, hogy kukába, vissza a régit...
Ennek sajna jó pár évre annyi, ha túléli az F1...

Nem egyezek egyáltalán. Az, hogy itten egyre kevesebb ember ír be szerintem a fórum hibája, illetve annak irányítói, moderátorai hibája. Nevetséges, hogy 2 év után sem nyithatok topicot. De nem is folytatom, gondolom, le leszek b*szva így is.
Ahelyett, hogy aludtam volna, vagy kártyapartiztam volna, megnéztem, illetve belenéztem néhány régebb versenybe . Hátha az én emlékeim csalnak. Belgium 1989, Monaco 1989, Brazil 2003 . Képminőség, képarány messza a mai szint mögött. Semmi rádióüzenetbe belehallgatás. kevesebb kamera a pálya mellett, kevesebb visszajátszás. csak egy kommentátor, szakértő nuku. És a lényeg, a versenyek: semmivel sem izgalmasabb mint a maiak. Pedig volt minden a 2003-as Brazilon, majd a fele kicsúszott. Előzés sem volt több mint most. Pld. az 1898-as SPA-n szinte semmi előzés. Síma Senna, Prost 1-2 . Mansell nagyot ment, de előzni nem tudott/bírt. A biztonság alacsonyabb szinten volt, nem küldtek be SC-t minden pálya mellett álló autó miatt. Lezserebbül öltöztek, valahogy szabadabban viselkedett mindenki, sőt, még dohányreklám is volt ! Hát igen, most nem csak az F1-es technika van túlszabályozva, hanem a viselkedés, öltözködés.
Ami az igazi probléma, az per pillanat az, hogy a Mercedes nem csak a leggyorsabb, hanem a legmegbízhatóbb is. És még a pilóták/csapat sem követnek el nagyobb hibákat. Ezek miatt 8 versenyen mindaketten a dobogón. Ez nem semmi. Nem szép azt mondani ekkora sikerre, hogy "szar az egész" . Persze, jöhetnek minden teóriák korrupcióról, de én inkább jó csapatmunkát látok, és maximalizmust. De azért. az. hpgy mind a 19 versenyen mindaketten dobogósak lennének erősen valószínűtlen. Még hibák nélkül is.
Ez van. Ha valakit hibáztatni kell, az a szabályhozók, na meg a McLaren laugh.gif Akinek nem tetszik, nézzen mást, és ne felejtse el, hogy ízlések és pofonok ...
Go to the top of the page

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Jun 23 2015, 10:34
Létrehozva: #82

fanatikus

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

IDÉZET(petőke @ Jun 23 2015, 11:24) *
Nem egyezek egyáltalán. Az, hogy itten egyre kevesebb ember ír be szerintem a fórum hibája, illetve annak irányítói, moderátorai hibája. Nevetséges, hogy 2 év után sem nyithatok topicot. De nem is folytatom, gondolom, le leszek b*szva így is.
Ahelyett, hogy aludtam volna, vagy kártyapartiztam volna, megnéztem, illetve belenéztem néhány régebb versenybe . Hátha az én emlékeim csalnak. Belgium 1989, Monaco 1989, Brazil 2003 . Képminőség, képarány messza a mai szint mögött. Semmi rádióüzenetbe belehallgatás. kevesebb kamera a pálya mellett, kevesebb visszajátszás. csak egy kommentátor, szakértő nuku. És a lényeg, a versenyek: semmivel sem izgalmasabb mint a maiak. Pedig volt minden a 2003-as Brazilon, majd a fele kicsúszott. Előzés sem volt több mint most. Pld. az 1898-as SPA-n szinte semmi előzés. Síma Senna, Prost 1-2 . Mansell nagyot ment, de előzni nem tudott/bírt. A biztonság alacsonyabb szinten volt, nem küldtek be SC-t minden pálya mellett álló autó miatt. Lezserebbül öltöztek, valahogy szabadabban viselkedett mindenki, sőt, még dohányreklám is volt ! Hát igen, most nem csak az F1-es technika van túlszabályozva, hanem a viselkedés, öltözködés.
Ami az igazi probléma, az per pillanat az, hogy a Mercedes nem csak a leggyorsabb, hanem a legmegbízhatóbb is. És még a pilóták/csapat sem követnek el nagyobb hibákat. Ezek miatt 8 versenyen mindaketten a dobogón. Ez nem semmi. Nem szép azt mondani ekkora sikerre, hogy "szar az egész" . Persze, jöhetnek minden teóriák korrupcióról, de én inkább jó csapatmunkát látok, és maximalizmust. De azért. az. hpgy mind a 19 versenyen mindaketten dobogósak lennének erősen valószínűtlen. Még hibák nélkül is.
Ez van. Ha valakit hibáztatni kell, az a szabályhozók, na meg a McLaren laugh.gif Akinek nem tetszik, nézzen mást, és ne felejtse el, hogy ízlések és pofonok ...

Igen, ezt nagyon jó lenne, ha észben tartanád.

+Quote Post
petőke
hozzászólás Jun 23 2015, 10:59
Létrehozva: #83

betérő

IDÉZET(Zoli @ Jun 23 2015, 11:34) *
Igen, ezt nagyon jó lenne, ha észben tartanád.

Nem úgy néz ki, hogy felfogtad a lényeget. Konkrétan, milyen F1 fórum az, ahol a moderátorok hangosan leszarozzák az egész sezont ? Mert ugye, meg akarják írni a véleményüket. De tényleg jó azt mindig leírni minden esetben ? Vagy ahogy szokták mondani, néha hazudni is kell, vagy elhallgatni dolgokat. Ismétlem, ez nem arra való hely hogy az F1-ről olyan módon írjanak, ahogy itten sokan tették. Mintha én most beugranék egy Hamilton fan helyre online, és elkezdeném felsorolni a hibáit, amik persze vannak. Az embereknek kell valami, amire felnéznek, és szórakozást, örömöt találnak benne. Némi kritika abba belefér, de nem leszarozás, és "ez tény" szavak. Így, ahogy a dolgok állnak, a moderátorok ölik meg a fórumot. Köszönet érte ...

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Jun 23 2015, 01:31
Létrehozva: #84

fanatikus

IDÉZET(petőke @ Jun 23 2015, 11:59) *
Nem úgy néz ki, hogy felfogtad a lényeget. Konkrétan, milyen F1 fórum az, ahol a moderátorok hangosan leszarozzák az egész sezont ? Mert ugye, meg akarják írni a véleményüket. De tényleg jó azt mindig leírni minden esetben ? Vagy ahogy szokták mondani, néha hazudni is kell, vagy elhallgatni dolgokat. Ismétlem, ez nem arra való hely hogy az F1-ről olyan módon írjanak, ahogy itten sokan tették. Mintha én most beugranék egy Hamilton fan helyre online, és elkezdeném felsorolni a hibáit, amik persze vannak. Az embereknek kell valami, amire felnéznek, és szórakozást, örömöt találnak benne. Némi kritika abba belefér, de nem leszarozás, és "ez tény" szavak. Így, ahogy a dolgok állnak, a moderátorok ölik meg a fórumot. Köszönet érte ...

Az, hogy valaki itt moderátor, nem azt jelenti, hogy cenzúráznia kell minden ellenvéleményt és nyomatnia kell a propagandát. Nem tudom, honnan szedted, hogy ez egy olyan fórum, ahol nem szabad rosszat írni a Forma-1-ről, de még egyszer elmondom, ez nem az a hely. Ha azt hitted, akkor nem jó helyen jársz.

Az meg, hogy a fórum visszaesését a csak a moderátorokra akarod rákenni, ráadásul ilyen indokokkal, vicc.

Részemről téma lezárva.

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Jun 23 2015, 02:04
Létrehozva: #85

fanatikus

Még annyival kiegészíteném a mondandómat, hogy komolytalan egy dologra ráfogni, hogy "na azért nem megy a fórum". A moderátorok is biztos, hogy benne vannak, de erre azt tudom mondani, hogy ízlések és pofonok.
Én az itteni fórumozásom első évében voltam nagyon közel ahhoz, hogy a moderátorok miatt hagyjam itt a fórumot, aztán ahogy változott a moderáció, már nem volt vele akkora bajom. Aztán 2011-ben, vagy mikor hanyagoltam a fórumot kb. fél évig, akkor már nem a moderátorok miatt, hanem elegem volt itt néhány emberből, akik miatt nagyon nem tetszett az akkori hangulat. Most már nagyjából egyikük sem ír ide, aki meg még igen, azzal sincs már problémám.
A facebook is érezhetően visszavett a fórumozásból, már akkor lehetett érezni, amikor itt az F1Világon megjelentek a cikkek alatti hozzászólások. Sokan már be sem regisztráltak, tudtak kommentelni anélkül is.
Valamint egy nem túl nagy közönség túl sok felé van osztva ahhoz, hogy kialakuljon egy nagyobb közösség. Magyarán túl sok magyar oldal van és túl sok a hozzászólási lehetőség ennyi embernek.
És végül, de nem utolsó sorban maga a Forma-1 miatt is. Nem csak a kocanézők távolodnak a Forma-1-től is, azok is, akik ezelőtt aktívan követték és pl. fórumoztak.
+ Azt se felejtsük el, hogy egy idő után szimplán elege lehet valakinek a fórumozásból, vagy egyszerűen nem tud, nincs energiája már ezzel foglalkozni.

Most nagyjából ennyi jutott eszembe, azt pedig már csak lábjegyzetként tenném hozzá, hogy nem ez az egyetlen fórum, ami "haldoklik". Voltam még egy-két, teljesen más jellegű fórumon, amik régen aktívak voltak, ma már szinte teljesen kihaltak.

+Quote Post
forza
hozzászólás Jun 23 2015, 02:18
Létrehozva: #86

A4

Csoport: Moderators
Regisztrált: 17-January 09
Innen: Pécs
Azonosító: 1,906

Nem szaroztam le hangosabban, mint amilyen hangosan Te papagájként azóta vissza ismételgeted. Leírtam egyszer, kb. már mindenki elfelejtette - volna, ha sokadszorra is nem hoznád elő... Akkor ilyen értelemben jobban tehetsz róla Te, mint én.

Azért halódunk, mert ahogy Palik Laci mondaná: "elvették az én kis Forma-1-emet". Nincs verseny. Az eleje totál 0 izgalom, az meg kit érdekel, hogy a 1x. helyekért mekkora nagy csaták folynak? Engem spec. hidegen hagy. És az a helyzet, hogy ha hiszed, ha nem, ez sokakat hidegen hagy, és egyszerűen nincs ingerenciájuk már beírni ide. Majd meglátod, hogy ha a futamok izgalmasabbak lesznek, a vb-címért valóban meccs lesz, akkor ide is többen járnak. De amikor a legvadabb Hamiltonos (Lóri) is azt írja, hogy "ekkora egy hoki évet, mint az idei" (ha nem szó szerint idéztem volna, sorry), akkor nem hinném, hogy személy szerint bárkit, akár moderátorokat, akár bármely felhasználót okolnod kéne.

--------------------
"I race to win." (Ayrton Senna)
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
Flex
hozzászólás Jun 23 2015, 05:01
Létrehozva: #87

bentlakásos

Regisztrált: 10-January 09
Azonosító: 1,839

Uristen, te megint ezen fogsz vergodni? Senkit nem erdekelbek a videos visszanezeseid, lattunk mi is par futamot, eleg csak a 2000 es evekkel hasonlitgatni. Fis, szar, hugy, kula, hanyas, takony, ondo nulla egy kiszabott tragya. Ha meg nem tetszik vinnyogjal mar mashol, mert kibeszabott unalnas vagy mar

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Jun 23 2015, 05:06
Létrehozva: #88

Vörösparaszt

Regisztrált: 18-July 07
Innen: Győr
Azonosító: 59

IDÉZET(Flex @ Jun 23 2015, 06:01) *
Uristen, te megint ezen fogsz vergodni? Senkit nem erdekelbek a videos visszanezeseid, lattunk mi is par futamot, eleg csak a 2000 es evekkel hasonlitgatni. Fis, szar, hugy, kula, hanyas, takony, ondo nulla egy kiszabott tragya. Ha meg nem tetszik vinnyogjal mar mashol, mert kibeszabott unalnas vagy mar

Pont most nézegettem régi videókat, persze láttam azokat élőben is, csak visszanéztem. Nem voltak ennyire óvatosak a technikával, mert nem kellett semmivel spórolni, ha összetörik, összetörik... ez van. ha kicsúszunk, kicsúszunk, ez van. Most semmi rizikót nem vállalnak.

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Jun 23 2015, 06:03
Létrehozva: #89

A szólásszabadság helyi élharcosa

Regisztrált: 29-May 12
Innen: Alba
Azonosító: 6,497

IDÉZET(petőke @ Jun 23 2015, 11:24) *
Az, hogy itten egyre kevesebb ember ír be szerintem a fórum hibája, illetve annak irányítói, moderátorai hibája.

Így, ahogy a dolgok állnak, a moderátorok ölik meg a fórumot.

Így van, én is utálom azokat a rohadékokat.

Oh wait.

--------------------
BBC: Mi villan át az ember agyán, ha elesik egy motorral?
Barry Sheene: A segge, ha elég gyorsan megy.

+Quote Post
petőke
hozzászólás Jun 23 2015, 07:06
Létrehozva: #90

betérő

Csak annyit hozzá, hogy nem mondtam hogy csak a moderátorok a hibásak. Az meg röhej, hogy a fórum gyenge látogatottsága, kevés üzenet bizonyítja, hogy szar a mostani F1. Én például azokután amik itt mentek pár hete semmikápp sem vagyok képes bármit is írni a mostani versenyekkel kapcsolatban. Kinek, minek ?
lesz az F1 még népszerűbb mint most, de egy elbaszott fórumot nem fog senki visszahozni. Lesz akkor új, ahol talán több lelkesedés és írás lesz.
Azt hiszem, hogy akinek van esze, elment mát innen, csendben főleg. Mert ilyenek után kinek van kedve vitatkozni:
"Pont most nézegettem régi videókat, persze láttam azokat élőben is, csak visszanéztem. Nem voltak ennyire óvatosak a technikával, mert nem kellett semmivel spórolni, ha összetörik, összetörik... ez van. ha kicsúszunk, kicsúszunk, ez van. Most semmi rizikót nem vállalnak. "
Ja, akkor mindegy volt hogy összetöröd-e az autót, magadat, szerzesz e pontot. Csak a show számított laugh.gif Az egész ökörségből meg csak annyi igaz, hogy nem volt SC meg akkora óvatosság a pálya körüli emberekkel. A vezetők semmivel sem voltak tökösebbek mint a maiak. Akkor is ment a kalkuláns vezetés. Lauda például kiszállt a nagy eső miatt.
"..Fis, szar, hugy, kula, hanyas, takony, ondo nulla egy kiszabott tragya. Ha meg nem tetszik vinnyogjal mar mashol, mert kibeszabott unalnas vagy mar "
Köszönöm e bölcs és válogatott szavakat , csak így tovább .. Bocs, mennem kell, a hányinger ....

+Quote Post
Eulo_
hozzászólás Jun 23 2015, 07:17
Létrehozva: #91

törzsvendég

Regisztrált: 21-June 14
Azonosító: 6,822

Azért nem kellene elmarni azt a tagot, aki még írni akar ide. Amellett hogy Roccoval értek egyet a szezon színvonala kapcsán.

+Quote Post
Thibczy
hozzászólás Jun 23 2015, 08:34
Létrehozva: #92

Alonso WDC

Regisztrált: 20-July 08
Innen: Budapest
Azonosító: 941

Szerintem a fejlesztések totális korlátozása, illetve innentől kezdve a Red Bull, a TR és a McLaren állandó büntetései alaposan rányomják a bélyeget erre a szezonra. A másik pedig, hogy nézzük meg ki szoktak pontot szerezni! Tele van unalmasabbnál unalmasabb tucatpilótákkal. Rosberg, Kvjat, Bottas...

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Jun 23 2015, 08:43
Létrehozva: #93

fanatikus

IDÉZET(Thibczy @ Jun 23 2015, 09:34) *
Szerintem a fejlesztések totális korlátozása, illetve innentől kezdve a Red Bull, a TR és a McLaren állandó büntetései alaposan rányomják a bélyeget erre a szezonra. A másik pedig, hogy nézzük meg ki szoktak pontot szerezni! Tele van unalmasabbnál unalmasabb tucatpilótákkal. Rosberg, Kvjat, Bottas...

A McLaren büntetései igazából nem sok vizet zavarnak. Arra a pár körre oly mindegy, honnan indulnak.

De az a büntetésáradat, ami idén jönni fog (sőt, már el is jött), az már tényleg röhej és még csak az év közepéhez közelítünk.

+Quote Post
forza
hozzászólás Jun 24 2015, 06:59
Létrehozva: #94

A4

IDÉZET(Eulo_ @ Jun 23 2015, 08:17) *
Azért nem kellene elmarni azt a tagot, aki még írni akar ide. Amellett hogy Roccoval értek egyet a szezon színvonala kapcsán.

Ki marja el? Én biztos nem, tőlem aztán nyugodtan irkálhat ide akárki, csak ne találjon be minden nap 3x, akkor nem foglalkozom vele.

--------------------
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
forza
hozzászólás Jun 24 2015, 07:03
Létrehozva: #95

A4

IDÉZET(Zoli @ Jun 23 2015, 09:43) *
A McLaren büntetései igazából nem sok vizet zavarnak. Arra a pár körre oly mindegy, honnan indulnak.

De az a büntetésáradat, ami idén jönni fog (sőt, már el is jött), az már tényleg röhej és még csak az év közepéhez közelítünk.

A Forma-1 önmaga paródiája lett, ez van. Amikor megláttam, hogy a McLaren összesen 50 rajthelynyi büntetést kapott, nem tudtam, sírjak vagy nevessek... Anno ha motort cseréltek Kiminél, kapott egy 10 rajthelyest, azt viszont látásra. Most meg kapna 25 rajthelyet, meg futam elején letöltendő büntetést? Röhej, de tényleg. Mire eljutnának esetleg oda a Renault-s csapatok és/vagy a McLaren, hogy befoghassák a Mercit (HA eljutnának ide egyáltalán...), annyi büntetést kapnak minden kvalin meg futamon, hogy a Merci körhátrányból is megverné őket.

--------------------

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Jun 24 2015, 11:04
Létrehozva: #96

Vörösparaszt

Regisztrált: 18-July 07
Innen: Győr
Azonosító: 59

2002 Melbourne

Ez izgalmas volt. Pedig 2002-ről tudja mindenki miről szólt.

A hozzászólást -Pepperoni- szerkesztette a következő időpontban: Jun 24 2015, 11:05

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
Thibczy
hozzászólás Jun 25 2015, 08:02
Létrehozva: #97

Alonso WDC

Regisztrált: 20-July 08
Innen: Budapest
Azonosító: 941

IDÉZET(forza @ Jun 24 2015, 08:03) *
A Forma-1 önmaga paródiája lett, ez van. Amikor megláttam, hogy a McLaren összesen 50 rajthelynyi büntetést kapott, nem tudtam, sírjak vagy nevessek... Anno ha motort cseréltek Kiminél, kapott egy 10 rajthelyest, azt viszont látásra. Most meg kapna 25 rajthelyet, meg futam elején letöltendő büntetést? Röhej, de tényleg. Mire eljutnának esetleg oda a Renault-s csapatok és/vagy a McLaren, hogy befoghassák a Mercit (HA eljutnának ide egyáltalán...), annyi büntetést kapnak minden kvalin meg futamon, hogy a Merci körhátrányból is megverné őket.

Pontosan erről van szó. Én ilyen téren nem csak visszahoznám a régi szabályt, hanem 10 rajthelyben maximalizálnám az egy versenyre technikai hibákért kiszabható büntetést is.

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Jun 25 2015, 09:57
Létrehozva: #98

fanatikus

Jogosan hisztizik-e a Red Bull? - Spielbergi Görbe Tükör

+Quote Post
forza
hozzászólás Jun 25 2015, 12:23
Létrehozva: #99

A4

IDÉZET(Zoli @ Jun 25 2015, 10:57) *

Nem jogosan. De a kérdés az, hogy mi a Forma-1 és annak szereplőinek a célja? Nyilván mindenki győzni akar, emiatt a Mercinek teljesen igaza van, ha ragaszkodik a szabályokhoz, mert most nagy előnyben vannak. Viszont nézők nélkül halottak, értelmét veszti az egész. De 2000-2004 után se nullázódott le a nézők száma, és 2010-2013 után se. Igaz, megcsappant, de amint jön egy jobb szezon, egyből leülnek többen a tv elé.

Nézőként örülnék, ha felforgatnák picit az erőviszonyokat akár mesterségesen, de ha az igazságosságot nézzük, akkor a Merci nem érdemel kvázi büntetést (értsd: a többieket szintre hozzák), csak mert jobban dolgoztak.

--------------------

+Quote Post

5 Oldal V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019 June 16th - 00:07