IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

5 Oldal V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
2016 Bahreini Nagydíj, Sakhir, április 1-3.
Jöhet a 2. forduló.
Ki nyer a bahreini éjszakában?
Rosberg [ 2 ] ** [10.53%]
Hamilton [ 4 ] ** [21.05%]
Vettel [ 4 ] ** [21.05%]
Ricciardo [ 0 ] ** [0.00%]
Massa [ 1 ] ** [5.26%]
Grosjean [ 0 ] ** [0.00%]
Hülkenberg [ 0 ] ** [0.00%]
Bottas [ 0 ] ** [0.00%]
Sainz [ 0 ] ** [0.00%]
Verstappen [ 0 ] ** [0.00%]
Palmer [ 0 ] ** [0.00%]
Magnussen [ 0 ] ** [0.00%]
Pérez [ 0 ] ** [0.00%]
Button [ 0 ] ** [0.00%]
Nasr / Ericsson [ 0 ] ** [0.00%]
Wehrlein / Haryanto [ 0 ] ** [0.00%]
Räikkönen [ 7 ] ** [36.84%]
Gutiérrez [ 0 ] ** [0.00%]
Alonso [ 0 ] ** [0.00%]
Kvyat [ 1 ] ** [5.26%]
Összes szavazat: 19
A vendégek nem szavazhatnak 
Dankson
hozzászólás Apr 3 2016, 06:12
Létrehozva: #61

Tékozló fiú

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 24-March 09
Innen: Leeds (UK)
Azonosító: 2,744

IDÉZET(Mochok85 @ Apr 3 2016, 06:10) *
Meki legjobb esetben is hetedik erő, szóval a pontszerzés nem lesz meg kiesések nélkül. Force Indiát még egyelőre értékelni kell, most eléjük tettem a Mekit.

Olyan nincs hogy hofy 7. erő. Pályánként változik főleg a középmezőny. A meki itt simán benne volt a top 10-ben mivel a Renault, Sauber,FI kifejezetten szenvedtek.

A hozzászólást -Dankson- szerkesztette a következő időpontban: Apr 3 2016, 06:13

--------------------

"Jenson elképesztően nagy tehetség. Ő a Formula 1 David Beckhamje!... Biztos vagyok abban, hogy előtte még mindig nagy lehetőségek állnak. Ha megfelelőek lesznek a körülmények és megfelelő emberek veszik majd körül, biztosan sikeres lesz. Tehetségét nem szabad megkérdőjelezni. Pusztán annyira van szüksége, hogy fontos dolgok jó id&otilde;ben valósuljanak meg" Dave Richards

"Amíg itt van addig szerintem nagy hiba és ezért még NEM SZABAD JENSON BUTTONT LEÍRNI"
Dankson (2009-03-09)

"...biztos vagyok benne, hogy jövôre is számoln kell vele. Túl sokan egysíkuan látják az idei telejesítményét, ôk fognak jövôre meglepôdni" Dankson 2009.10.27
"...Fog ezzel idén Button futamot nyerni majd meglátod ;) " Dankson 2011.03.09
Go to the top of the page

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Apr 3 2016, 06:13
Létrehozva: #62

McLaren fan

Regisztrált: 17-October 08
Innen: Szerbia/Temerin
Azonosító: 1,266

IDÉZET(Lóri @ Apr 3 2016, 07:11) *
Hát, nem volt rossz a futam, de azért egy 2. helyben reménykedtem a baleset után, de így se rossz. Nem rossz annyira az a Ferrari.

Vandoorne és Grosjean tetszett. Nem rossz ez a Haas sütőporos csapat biggrin.gif

Hülye! laugh.gif tudtam hogy valahol láttam már ezt a nevet de be nem ugrott volna. biggrin.gif

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
forza
hozzászólás Apr 3 2016, 06:15
Létrehozva: #63

A4

Csoport: Moderators
Regisztrált: 17-January 09
Innen: Pécs
Azonosító: 1,906

IDÉZET(Dankson @ Apr 3 2016, 07:02) *
Jah kemény. Ahoz képest hogy Palmeren kívül mindenki előle esett ki, a rajtnál csak azért nem esett ki az egész csapat mert Button észnél volt, amikor rajtnál bevágott elé, egész jó az a 12-ről 10. hely biggrin.gif Végig követtem a tempóját, ahogy 7. helyről szépen előre dolgozta magát a 10 helyre. Csak azért nem ért be elé Magnussen mert a boxból rajtolt és elég nagy lett a végére a lemaradása mire feldolgozta magát a FI Manor és Sauber párbajokkal.
OK szép eredmény az is hogy végigmemt de ne essünk már hasra ettől. Button és Alonso is a hajukat tépik a boxban mert a kocsi láthatóan képes a folyamatos ponszerzésre.

Hasra nem estem, de ha Vetteltől szép volt beugróként anno a BMW-s pontszerzés (pedig azzal a BMW-vel nagyon jó eredményeket lehetett hozni, nem "csak" 8. helyet), akkor nehogy már el kelljen bagatellizálni Vandoorne teljesítményét. Végigment, lehozta nagyobb hiba nélkül, előzött szépeket, ennyi. Ha ez szerinted nem nagy dolog a körülményeket figyelembe véve (fos autó, újoncként beugróként szereplés), akkor lelked rajta, de szerintem ha csak 10+ helyen hozza be, akkor se érhette volna szó a ház elejét.

--------------------
"I race to win." (Ayrton Senna)
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
Dankson
hozzászólás Apr 3 2016, 06:20
Létrehozva: #64

Tékozló fiú

IDÉZET(forza @ Apr 3 2016, 06:15) *
Hasra nem estem, de ha Vetteltől szép volt beugróként anno a BMW-s pontszerzés (pedig azzal a BMW-vel nagyon jó eredményeket lehetett hozni, nem "csak" 8. helyet), akkor nehogy már el kelljen bagatellizálni Vandoorne teljesítményét. Végigment, lehozta nagyobb hiba nélkül, előzött szépeket, ennyi. Ha ez szerinted nem nagy dolog a körülményeket figyelembe véve (fos autó, újoncként beugróként szereplés), akkor lelked rajta, de szerintem ha csak 10+ helyen hozza be, akkor se érhette volna szó a ház elejét.

Nem is kritizálom. Ismétlem: nem értek egyet a hypeolással. Semmi extrát nem mutatott azon kívül hogy a Q2-ben értelmes kört rakott össze, Button pedig nem. A rajtot meg nézd vissza szerintem hogy ott mit művelt. Amúgy Vettel első pontszerzése sem volt számomra csoda, várható volt.

--------------------

"Jenson elképesztően nagy tehetség. Ő a Formula 1 David Beckhamje!... Biztos vagyok abban, hogy előtte még mindig nagy lehetőségek állnak. Ha megfelelőek lesznek a körülmények és megfelelő emberek veszik majd körül, biztosan sikeres lesz. Tehetségét nem szabad megkérdőjelezni. Pusztán annyira van szüksége, hogy fontos dolgok jó id&otilde;ben valósuljanak meg" Dave Richards

"Amíg itt van addig szerintem nagy hiba és ezért még NEM SZABAD JENSON BUTTONT LEÍRNI"
Dankson (2009-03-09)

"...biztos vagyok benne, hogy jövôre is számoln kell vele. Túl sokan egysíkuan látják az idei telejesítményét, ôk fognak jövôre meglepôdni" Dankson 2009.10.27

+Quote Post
forza
hozzászólás Apr 3 2016, 06:26
Létrehozva: #65

A4

IDÉZET(Dankson @ Apr 3 2016, 07:20) *
Nem is kritizálom. Ismétlem: nem értek egyet a hypeolással. Semmi extrát nem mutatott azon kívül hogy a Q2-ben értelmes kört rakott össze, Button pedig nem. A rajtot meg nézd vissza szerintem hogy ott mit művelt. Amúgy Vettel első pontszerzése sem volt számomra csoda, várható volt.

Az maga az extra, hogy végigment és pontot szerzett. Élete első F1-es rajtja nem volt a legszebb, na bumm... majd javulni fog, ha rendszeresen gyakorolhatja. Bottas mit művelt Hamiltonnal, több év tapasztalattal a háta mögött?

Azt meg végképp nem értem, mit értesz hype alatt. Ki hájpolta? Nem látom, hogy itt ömlengene róla bárki is, de ami szép, az szép, el kell ismerni, ennyi.

--------------------
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
Dankson
hozzászólás Apr 3 2016, 06:39
Létrehozva: #66

Tékozló fiú

IDÉZET(forza @ Apr 3 2016, 06:26) *
Az maga az extra, hogy végigment és pontot szerzett. Élete első F1-es rajtja nem volt a legszebb, na bumm... majd javulni fog, ha rendszeresen gyakorolhatja. Bottas mit művelt Hamiltonnal, több év tapasztalattal a háta mögött?

Azt meg végképp nem értem, mit értesz hype alatt. Ki hájpolta? Nem látom, hogy itt ömlengene róla bárki is, de ami szép, az szép, el kell ismerni, ennyi.

Szép szép.csak nem látom az istenadta tehettséhet, aki miatt Alonsonak és Buttonnak azonnal nyugdíjba kéne menni. Mert két napja ezt a hülyeséget szajkózzák sokan. Fòleg a tegnapi időmérő után. Mivel meg lesz vagy 2 futama Stoffelnek, majd látunk tisztább képet.

Megjegyzem ehez képest Magnussen az első futamán Button előtt ért a dobogóra. Aztán láttuk mi lett. Stoffel meg ki van kiáltva Hamiltom 3-nak amióta GP2-t nyert biggrin.gif

A hozzászólást -Dankson- szerkesztette a következő időpontban: Apr 3 2016, 06:46

--------------------

Dankson (2009-03-09)

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Apr 3 2016, 07:06
Létrehozva: #67

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

IDÉZET(Dankson @ Apr 3 2016, 07:20) *

Milyen hype-olással? Én pl. annyit merészeltem írni, hogy nem volt rossz kezdés, erre jöttél azzal, hogy hasra ne essünk tőle. Akkor mit szabad írni róla elismerésképp, hogy ne akadj ki rajta, ha már az is sok, hogy "nem volt rossz"? biggrin.gif

+Quote Post
Dankson
hozzászólás Apr 3 2016, 07:20
Létrehozva: #68

Tékozló fiú

IDÉZET(Zoli @ Apr 3 2016, 07:06) *
Milyen hype-olással? Én pl. annyit merészeltem írni, hogy nem volt rossz kezdés, erre jöttél azzal, hogy hasra ne essünk tőle. Akkor mit szabad írni róla elismerésképp, hogy ne akadj ki rajta, ha már az is sok, hogy "nem volt rossz"? biggrin.gif

OK bocs. Meg forzától is. Minden bizonnyal túlreagálom.Buttonosként ezt.

--------------------

Dankson (2009-03-09)

+Quote Post
George
hozzászólás Apr 4 2016, 04:46
Létrehozva: #69

törzsvendég

Regisztrált: 7-January 10
Azonosító: 5,245

Tegnap a futam alatt azon gondolkoztam, melyik korábbi autó festésére hasonlít a Manor szerintem igencsak esztétikus új festése:

+Quote Post
forza
hozzászólás Apr 4 2016, 07:46
Létrehozva: #70

A4

IDÉZET(Dankson @ Apr 3 2016, 07:39) *
Szép szép.csak nem látom az istenadta tehettséhet, aki miatt Alonsonak és Buttonnak azonnal nyugdíjba kéne menni. Mert két napja ezt a hülyeséget szajkózzák sokan. Fòleg a tegnapi időmérő után. Mivel meg lesz vagy 2 futama Stoffelnek, majd látunk tisztább képet.

Megjegyzem ehez képest Magnussen az első futamán Button előtt ért a dobogóra. Aztán láttuk mi lett. Stoffel meg ki van kiáltva Hamiltom 3-nak amióta GP2-t nyert biggrin.gif

Nem tudom, ki írt ilyet, én egyáltalán nem küldeném miatta nyugdíjba egyiket sem. Tehetséges, valszeg kap is ülést a jövőben, van benne ráció. Egyelőre ennyi.

--------------------

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Apr 4 2016, 09:35
Létrehozva: #71

fanatikus

#F1DriverOfTheDay for Bahrain

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Apr 7 2016, 08:37
Létrehozva: #72

fanatikus

Kell-e tovább gyorsítani az F1-es autókon? - Bahreini Görbe Tükör

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Apr 8 2016, 12:47
Létrehozva: #73

McLaren fan

IDÉZET(Zoli @ Apr 7 2016, 09:37) *

Aha. Milyen kérdés ez? biggrin.gif Még mindig gyorsított felvételként élünk megy egy régi futamról készült onboard felvételt pedig azok nem slick-en gurultak.

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Apr 8 2016, 01:27
Létrehozva: #74

fanatikus

IDÉZET(Mochok85 @ Apr 8 2016, 01:47) *
Aha. Milyen kérdés ez? biggrin.gif Még mindig gyorsított felvételként élünk megy egy régi futamról készült onboard felvételt pedig azok nem slick-en gurultak.

Én inkább jó futamokat szeretnék látni és nehezebben vezethető autókat, mint 5 mp-cel gyorsabbakat.

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Apr 9 2016, 12:41
Létrehozva: #75

McLaren fan

IDÉZET(Zoli @ Apr 8 2016, 02:27) *
Én inkább jó futamokat szeretnék látni és nehezebben vezethető autókat, mint 5 mp-cel gyorsabbakat.

Mit értesz nehezebben vezethető autó alatt? Ne lehessen kigyorsítani velük kanyarkijáraton olyan könnyen? Ne lehessen kormányon állítani minden hülyeséget hanem egy beállításon menjenek az első körtől az utolsóig? Még szarabb gumik? Még kevesebb leszorítóerő?
Szerintem 5 másodpercel gyorsabb köridők, az kezdetnek jó irány lenne. Mindenki jó futamokat akar látni. kezdetnek reménykedjünk abban hogy a Merci nem oldja meg a kupplung problémát, meg hogy minden verseny előtt két felvezető kör legyen. Szoktak olyankor történni túlmelegedések ami gyengébb rajtokat odozhat és legalább igy borul a papirforma.

--------------------

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Apr 9 2016, 04:47
Létrehozva: #76

fanatikus

IDÉZET(Mochok85 @ Apr 9 2016, 01:41) *
Mit értesz nehezebben vezethető autó alatt? Ne lehessen kigyorsítani velük kanyarkijáraton olyan könnyen? Ne lehessen kormányon állítani minden hülyeséget hanem egy beállításon menjenek az első körtől az utolsóig? Még szarabb gumik? Még kevesebb leszorítóerő?
Szerintem 5 másodpercel gyorsabb köridők, az kezdetnek jó irány lenne. Mindenki jó futamokat akar látni. kezdetnek reménykedjünk abban hogy a Merci nem oldja meg a kupplung problémát, meg hogy minden verseny előtt két felvezető kör legyen. Szoktak olyankor történni túlmelegedések ami gyengébb rajtokat odozhat és legalább igy borul a papirforma.

Azt, hogy ne olyanok legyenek az autók, mintha sínen mennének.

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Apr 10 2016, 01:45
Létrehozva: #77

McLaren fan

IDÉZET(Zoli @ Apr 9 2016, 05:47) *
Azt, hogy ne olyanok legyenek az autók, mintha sínen mennének.

Vettel is hibázott amikor nyomta, szóval inkább azt kéne elérni hogy a határon autózzonak, nem azt hogy irányíthatatlanná tegyék az autókat. Már régóta gumi-benzin spórolás megy. Ennek kell változnia szerintem.

--------------------

+Quote Post
Thibczy
hozzászólás Apr 12 2016, 06:28
Létrehozva: #78

Alonso WDC

Regisztrált: 20-July 08
Innen: Budapest
Azonosító: 941

IDÉZET(Mochok85 @ Apr 10 2016, 02:45) *
Vettel is hibázott amikor nyomta, szóval inkább azt kéne elérni hogy a határon autózzonak, nem azt hogy irányíthatatlanná tegyék az autókat. Már régóta gumi-benzin spórolás megy. Ennek kell változnia szerintem.

+1

Igazad van, csak ez nehezen kivitelezhető, amikor 4 motor/szezon van, illetve ilyen ratyi gumikat gyárt a Pirelli.

Igazából nem a kopásuk mértékével van a gond, hanem a karakterisztikájával. A Bridgestone idején a futófelület elhasználódása miatt koptak a gumik elsősorban, általában szépen egyenletesen. Volt egy bizonyos fázis, amikor szemcsésedtek a gumik, de ha ez a réteg lekopott, akkor után újra lehetett jól használni az adott szettet.

A Pirelli viszont valamivel adalékolja a gumikat, ami túlhevülés esetén egyszerűen tönkremegy és használhatatlan lesz. A kopásuk pedig kb. exponenciális. Van egy pont ahol hirtelen nagyot romlik a köridő, és túl késői cserével akár 4-5 mp-et is lehet bukni körönként.

A szabályokon szerintem fölösleges drasztikusan változtatni, pont most, amikor kezd szépen összerázódni a mezőny. Ha valamit változtathatnának, akkor azok a nagyobb futófelületű gumik, esetleg ezzel arányosan a súly csökkentése.

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Apr 12 2016, 07:23
Létrehozva: #79

fanatikus

IDÉZET(Thibczy @ Apr 12 2016, 07:28) *
+1

Igazad van, csak ez nehezen kivitelezhető, amikor 4 motor/szezon van, illetve ilyen ratyi gumikat gyárt a Pirelli.

Igazából nem a kopásuk mértékével van a gond, hanem a karakterisztikájával. A Bridgestone idején a futófelület elhasználódása miatt koptak a gumik elsősorban, általában szépen egyenletesen. Volt egy bizonyos fázis, amikor szemcsésedtek a gumik, de ha ez a réteg lekopott, akkor után újra lehetett jól használni az adott szettet.

A Pirelli viszont valamivel adalékolja a gumikat, ami túlhevülés esetén egyszerűen tönkremegy és használhatatlan lesz. A kopásuk pedig kb. exponenciális. Van egy pont ahol hirtelen nagyot romlik a köridő, és túl késői cserével akár 4-5 mp-et is lehet bukni körönként.

A szabályokon szerintem fölösleges drasztikusan változtatni, pont most, amikor kezd szépen összerázódni a mezőny. Ha valamit változtathatnának, akkor azok a nagyobb futófelületű gumik, esetleg ezzel arányosan a súly csökkentése.

Igen, mindkét ligában, mivel jelenleg úgy néz ki a mezőny, hogy van a Mercedes/Ferrari és a többiek. Jelenleg csak a gyártóknak lehet esélyük, a többieknek nem, és nem hiszem, hogy szabályváltoztatások nélkül ez változni fog.

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Apr 12 2016, 08:58
Létrehozva: #80

McLaren fan

IDÉZET(Thibczy @ Apr 12 2016, 07:28) *
+1

Hiába lesz nagyobb futófelület. Anno ilyen dimenziós bordázott gumikkal gyorsabban csapatták mint most slicken. Ha szélesebb lesz a gumi, akkor majd megint belenyúl a Pirelli hogy szarabb legyen és újra a "startvonalon" találjuk magunkat. Max annyit fog érni mint a kamu szikrák. A barátnőm rákérdezett hogy mi a gond az XY autójával, miért szikrázik? Elmeséltem hogy mi a helyzet és csak rázta a fejét. Ezt fogja tenni egy laikus is ha nagyobb kerekekről meg ugyanolyan köridőkről fognak beszélni Szujóék.

--------------------

+Quote Post

5 Oldal V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018 May 25th - 11:37