IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

169 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
F1világ.hu, A fórummal, oldallal kapcsolatos észrevételek és technikai problémák
Chips
hozzászólás Nov 24 2009, 08:47
Létrehozva: #21

feka fan

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 7-July 08
Innen: Kolding, Denmark
Azonosító: 905

Nem kéne nyitni egy olyan topikot, ahol normális keretek között megbeszélhetjük a fórum ügyes-bajos dolgait?

Előbb, vagy utóbb ez a topik így is, úgy is átvenné a szerepét.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
forza
hozzászólás Nov 24 2009, 10:33
Létrehozva: #22

A4

Csoport: Moderators
Regisztrált: 17-January 09
Innen: Pécs
Azonosító: 1,906

Először is az a véleményem, hogy a Zúzdát meg kellene nyitni, de valóban más névvel, mert ez bár poénos, de azt sugallja, hogy ott mindent szabad. Ami nem igaz. Viszont szükség van egy oylan topikra, mert pár nap alatt is észrevehető volt, hogy a többi topikban sokkal normálisabb hangnemben folytak a párbeszédek. Szóval midnenképp kell egy topik, ahol lehet összezörrenni (persze ésszerű keretek között, normális hangnemben!!!), és ahol lehet haverkodni, beilleszkedni esetleg az újaknak, megmondani nekik, mit csinálnak rosszul, jó fele terelni őket stb.

Másrészt arra is reagálnék, amit Chips írt Peppével kapcsolatban. Egyet meg kell érteni: ahányan vagyunk, annyifélék vagyunk. Egyszerűen azt látom, hogy nincs meg a kellő tolerancia. Egyet viszont el kell fogadni: minél többen vagyunk a fórumon, annál több és többféle ember lesz jelen. Minél többféle ember van jelen, annál nagyobb az esély rá, hogy lesz, aki úgy viselkedik, ahogy azt a közösség nagy része nem komálja (ld. braziLook topiknyitogatásai pl. meg napi 120 hsz-ei). Ugyanakkor az a véleményem, hogy az nem megoldás, ha lefasszopózunk, tahózunk, szarkeverőzünk, kutyázunk, butázunk valakit, főleg, hogy a fotelből ülve és a monitort nézve halvány lila fingunk nem lehet arról, ki milyen ember valójában...

Amikor meg arról papolunk, hogy így a fórum úgy a fórum, akkor azt tartsuk szem előtt, hogy a fórum mi magunk vagyunk, akik benne részt veszünk, postolunk, beszélgetünk, idejárunk néha szórakozni stb. Először is nézzünk magunkba, én ezt teszem a magam esetében. Hiba van mindenkiben, elsődlegesen azzal teszünk valamit, ha a mi saját hülyeségeinket próbáljuk visszafogni, nem azon agyalni, hogy ki más miatt vált ilyenné a fórum, kit kellene permbannolni stb. Annak, hogy olyanok is beregeltek ide, akik nem idevalók lennének, mi is okai vagyunk.

--------------------
"I race to win." (Ayrton Senna)
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
Bud Spencer
hozzászólás Nov 24 2009, 10:37
Létrehozva: #23

törzsvendég

Csoport: Tag
Regisztrált: 12-September 09
Azonosító: 4,455

IDÉZET(forza @ Nov 24 2009, 10:33) *
Először is az a véleményem, hogy a Zúzdát meg kellene nyitni, de valóban más névvel, mert ez bár poénos, de azt sugallja, hogy ott mindent szabad. Ami nem igaz. Viszont szükség van egy oylan topikra, mert pár nap alatt is észrevehető volt, hogy a többi topikban sokkal normálisabb hangnemben folytak a párbeszédek. Szóval midnenképp kell egy topik, ahol lehet összezörrenni (persze ésszerű keretek között, normális hangnemben!!!), és ahol lehet haverkodni, beilleszkedni esetleg az újaknak, megmondani nekik, mit csinálnak rosszul, jó fele terelni őket stb.

Másrészt arra is reagálnék, amit Chips írt Peppével kapcsolatban. Egyet meg kell érteni: ahányan vagyunk, annyifélék vagyunk. Egyszerűen azt látom, hogy nincs meg a kellő tolerancia. Egyet viszont el kell fogadni: minél többen vagyunk a fórumon, annál több és többféle ember lesz jelen. Minél többféle ember van jelen, annál nagyobb az esély rá, hogy lesz, aki úgy viselkedik, ahogy azt a közösség nagy része nem komálja (ld. braziLook topiknyitogatásai pl. meg napi 120 hsz-ei). Ugyanakkor az a véleményem, hogy az nem megoldás, ha lefasszopózunk, tahózunk, szarkeverőzünk, kutyázunk, butázunk valakit, főleg, hogy a fotelből ülve és a monitort nézve halvány lila fingunk nem lehet arról, ki milyen ember valójában...

Amikor meg arról papolunk, hogy így a fórum úgy a fórum, akkor azt tartsuk szem előtt, hogy a fórum mi magunk vagyunk, akik benne részt veszünk, postolunk, beszélgetünk, idejárunk néha szórakozni stb. Először is nézzünk magunkba, én ezt teszem a magam esetében. Hiba van mindenkiben, elsődlegesen azzal teszünk valamit, ha a mi saját hülyeségeinket próbáljuk visszafogni, nem azon agyalni, hogy ki más miatt vált ilyenné a fórum, kit kellene permbannolni stb. Annak, hogy olyanok is beregeltek ide, akik nem idevalók lennének, mi is okai vagyunk.

látom alakul smile.gif
nem fogjuk kibővíteni a szankcionálási rendszert a provokálással egybekötött uszítások miatt
hanem egyénileg mérlegelünk
normális keretek között hogy miért nem lehet megmaradni

ötleteljetek a zúzda új nevével kapcsolatban

--------------------

+Quote Post
forza
hozzászólás Nov 24 2009, 10:56
Létrehozva: #24

A4

Regisztrált: 17-January 09
Innen: Pécs
Azonosító: 1,906

IDÉZET(Bud Spencer @ Nov 24 2009, 10:37) *
látom alakul smile.gif
nem fogjuk kibővíteni a szankcionálási rendszert a provokálással egybekötött uszítások miatt
hanem egyénileg mérlegelünk
normális keretek között hogy miért nem lehet megmaradni

ötleteljetek a zúzda új nevével kapcsolatban

Csúszda? laugh.gif

Na jó, ez csak vicc volt. De először is, mielőtt kitalálunk bármit is, azt kellene eldönteni, tényleg feltétlenül kell-e. Mert oké, hogy szerintem igen, de pl. Eulo szerint már van így is elég offtopik. Valamiféle szavazás erről mondjuK? Nem tudom, ezt a részét Rátok bízom.

Ha viszont megmarad, akkor mindenképp valami humoros név kell, ami egyben kifejezi azt is, hogy offtopik, de mégis moderált, kulturált formában szabad ide is írni, nem tahó paraszt módjára.

Valami olyasmi, hogy "Kuka - minden, ami máshol OFF biggrin.gif" például találó lehetne - de nem azt mondom, hogy ez legyen, csak próbálok legalább valami alapötletet adni, hogy megforgassa mindenki az agytekervényeit.

--------------------
"I race to win." (Ayrton Senna)
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
hunnylander
hozzászólás Nov 24 2009, 10:57
Létrehozva: #25

moving to Brackley

Regisztrált: 8-April 08
Azonosító: 701

OFF1világ, egy topic a közösségért (cím, alcím)

És barátságos könnyed témákkal kell indítani, és nem annak tekinteni, hogy az a dühöngő. Ha meg valakinek nincs szüksége rá, nincs pozitív vagy minimum neutrális hozzáállása a topikhoz, hanyagolja!

A hozzászólást -hunnylander- szerkesztette a következő időpontban: Nov 24 2009, 10:58

+Quote Post
Lancelot
hozzászólás Nov 25 2009, 01:58
Létrehozva: #26

Praetor

Regisztrált: 25-July 07
Azonosító: 83

Pár napig nem voltam, így nem is tudom igazán mi történt itt, visszaolvasni meg sem időm, sem kedvem nincs. Ezért nem értem miféle rettenet vonult végig a fórumon, ami fejeket kaszált és azt sem értem mi ez a "zúzda" topik. Azt különösen nem értem, hogy pár nap alatt hogyan lett benne 68 oldalnyi anyag. De mindegy is. A jobbító szándékot én megértem és támogatom is.

Ahogy már annyi helyen elmondtam, a legjobb moderáció a közösség moderációja. Tehát ha valaki ostobaságokat ír, ha antiszociális, akkor a közöségnek kell elsősorban lerendezni. Vagy "agyonhallgatással" vagy pedig kipöccintéssel. Én alapvetően moderáció ellenes vagyok. Ugyanis bármennyire is interneten írunk, némi önkontrollja mindenkinek kell, hogy legyen.

A moderációból legfeljebb azt tudom elfogadni, ha törölnek írásokat vagy figyelmeztetnek. A ban-t, mint olyat a magam részéről abszolúta elutasítom. Hogyan is lehetne egy ugyanolyan fórumozónak, mint a másiknak előjoga a másikkal szemben? Ráadásul a moderátorság - mint hatalom - adott esetben torzíthatja a jellemet és visszaélésekre adhat okot. Ezt más fórumon tapasztaltam. Van olyan moderátor ott, aki személyesen, négyszemközt mézesmázos, dörgölődző, aztán a fórumon meg kiéli a hatalomvágyát és kéjelegve banolgat, sőt fenyeget vele. (Jelzem a fórumhoz pedig ott semmit nem tesz hozzá, néhány szavas vakkantásaival. Lányegében csak azért van, hogy mások életét megkeserítse.) Nos, mint mondom nem ezen fórum moderátorairól beszéltem, csak, mint potenciális reaálitásról akár itt is.

A topikok számának gyarapodását ugyan magam sem támogatom, de a tematikus tokiko viszont segítik egy fórum áttekinthetőségét. Ahogy már sokaknak leírtam priviben is, számomra ennek a fórumnak az egyik legriasztóbb része, hogy a cikkekre, rásokra külön topik nyílik, ahol azokat kibeszélik a tagok. A cikk topikok ugyanis feledésbe merülnek egy idő után, míg a tematikus topikokban évek múlve is meg lehetne találnia könnyen egy-egy hozzászólást. Ráadásul pl. egy-egy futamhétvégét is nem a futam topikban, hanem az arról tudósító cikk topikjában beszélnek itt ki a felek. Ez szerintem abszolúta nem szerencsés. Áttekinthetetlen, rideg, stb. Persze ez csak egy vélemény. Én megszoktam más fórumokon, hogy tematikusan építkeznek. Ha valaki egy-egy cikkre akar reagálni, azt beteszi mondjuk egy pilóta topikjába és ott lehet vitakozni arról. Nem kell ezért külön topik szerintem.

Na mindegy! Bocs, ha zavartam!

+Quote Post
Zava
hozzászólás Nov 25 2009, 10:25
Létrehozva: #27

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Regisztrált: 15-November 07
Innen: Szigetszentmiklós
Azonosító: 323

igazából a zúzdára jelenlegi formájában tényleg nincs szükség, arra ott volt eddig is ez a topic:
http://forum.f1vilag.hu/index.php?showtopi...t=0&start=0
"Ide lesznek helyezve a máshova nem illő hozzászólások. Ez nem jelenti azt hogy itt nem lesz moderáció, vagy nem lesz törölve. Jelenleg arra szolgál mindössze, hogy a mindenhova beszivárgó személyeskedő és nem személyeskedő (de mindenképpen off) hsz-eket egy helyre irányítsuk"
csak el lett felejtve.
a másik, amit már Funes is írt, túl sok a topicnyitogatás. egy rakat témát össze lehetne vonni, stb. illetve nem tudom ez mennyire megvalósítható, de témát (akár egy bizonyos hsz-szám alatt, de) csak moderátori engedéllyel lehessen nyitni.
végül de nem utolsósorban itt van ez a topic, félig-meddig afeledés homályába merülve:
http://forum.f1vilag.hu/index.php?showtopi...t=0&start=0
az újaknak tessék ezt nagyon komolyan venni! illetve valahogy még meg lehetne oldani, hogy szem előtt maradjon.

--------------------
Aki nem Kimit akarja az hazudik ;) - nm
Az F1 a motorsportok Apple-je - Mochok

+Quote Post
bixi
hozzászólás Nov 25 2009, 12:25
Létrehozva: #28

törzsvendég

Csoport: Members
Regisztrált: 5-October 09
Innen: Ausztria
Azonosító: 4,646

Esetleg lehetne: F1vilag Szakszerviz..........mert az olyanokban jobb esetben,mindig talalnak megoldast a problemakra......

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Nov 25 2009, 05:39
Létrehozva: #29

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

Körülnéztem a Csevegőben és van egy-két topik, amire nincs már nagy szükség:
UEFA Euro 2008
XXIX. nyári olimpiai játékok
Schimán - Forma1 He-He-He
S.O.S, Hát, hogy baj van
Betonkeverő - ennek a topiknak a szerepét talán átvette a szerepét a Zúzda és már egy jó ideje "feledésbe merült" biggrin.gif
Hataron tuli magyarok.....>:D< - talán erre sincs nagy szükség, nyár óta egy hsz sem érkezett ide és az egész topik 8 hsz-ből áll.

+Quote Post
Bud Spencer
hozzászólás Nov 25 2009, 05:42
Létrehozva: #30

törzsvendég

IDÉZET(Zoli @ Nov 25 2009, 05:39) *
Körülnéztem a Csevegőben és van egy-két topik, amire nincs már nagy szükség:
UEFA Euro 2008
XXIX. nyári olimpiai játékok
Schimán - Forma1 He-He-He
S.O.S, Hát, hogy baj van
Betonkeverő - ennek a topiknak a szerepét talán átvette a szerepét a Zúzda és már egy jó ideje "feledésbe merült" biggrin.gif
Hataron tuli magyarok.....>:D< - talán erre sincs nagy szükség, nyár óta egy hsz sem érkezett ide és az egész topik 8 hsz-ből áll.

jogos
ha mások is egyetértenek akkor törölhetők akár

--------------------

+Quote Post
braziLook
hozzászólás Nov 25 2009, 05:44
Létrehozva: #31

törzsvendég

Regisztrált: 13-November 09
Innen: Magyarország
Azonosító: 4,892

IDÉZET(Bud Spencer @ Nov 25 2009, 05:42) *
jogos

Én egyetértek a törléssel. Alig van bennük hsz, nem írnak beléjük, és a Betonkeverő-nek már a Zúzda miatt szerepe sincs. Tehát támogatom a törlést!

--------------------

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Nov 25 2009, 05:45
Létrehozva: #32

Vörösparaszt

Regisztrált: 18-July 07
Innen: Győr
Azonosító: 59

Üdvözletem!

Há tűnt Schumi az aláírásomból?

A hozzászólást -Pepperoni- szerkesztette a következő időpontban: Nov 25 2009, 05:45

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
Bud Spencer
hozzászólás Nov 25 2009, 05:47
Létrehozva: #33

törzsvendég

IDÉZET(Pepperoni @ Nov 25 2009, 05:45) *
Üdvözletem!

Há tűnt Schumi az aláírásomból?

ott van az a helyén blink.gif
én látom

--------------------

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Nov 25 2009, 05:51
Létrehozva: #34

Vörösparaszt

Regisztrált: 18-July 07
Innen: Győr
Azonosító: 59

IDÉZET(Bud Spencer @ Nov 25 2009, 05:47) *
ott van az a helyén blink.gif
én látom

Szerk.: Probléma megoldva. Mozilla volt vicces kedvében.

A hozzászólást -Pepperoni- szerkesztette a következő időpontban: Nov 25 2009, 05:54

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
Tarzaan
hozzászólás Nov 25 2009, 05:53
Létrehozva: #35

Schumanoid

Regisztrált: 27-June 07
Innen: Orange Orange; Burbank
Azonosító: 5

Kedves Üzemeltetők!

A belső levelező kapacitása több, mint szánalmas!

A hozzászólást -Tarzaan- szerkesztette a következő időpontban: Nov 25 2009, 05:54

--------------------
"Nagyszerű munkát végzett, miközben kitűnő szakemberekkel vette körül magát a Ferrarinál, és olyan környezetet teremtett, ami lehetővé tette, hogy 2000-ben, huszonegy év után megnyerték. Higgyék el nekem, hogy ez az ő érdeme, és nem Jean Todté vagy Luca di Montezemolóé"
Jackie Stewart; 2006

"Az emberek könnyen elfelejtik, hogy a Ferrari mennyit köszönhet Michaelnek. Felépített maga köré egy csapatot. Motiválta az embereket. Egy nagy egésszé fűzte össze a részleteket. A Benetton is Michaelnek köszönhette a két világbajnoki címét. Amit Michael akkor tett az leírhatatlan."
Flavio Briatore, 2005

91 győzelem képekben; Nyilooooook!!!!!!!!

+Quote Post
Lancelot
hozzászólás Nov 25 2009, 07:44
Létrehozva: #36

Praetor

Regisztrált: 25-July 07
Azonosító: 83

IDÉZET(Bud Spencer @ Nov 25 2009, 05:42) *
jogos

A foci EB-s és Olimpia topikot anno én nyitottam és így, mint topik nyitó miattam mehet a süllyesztőbe!

Ennek analógiájaiként viszont akkor megfontolandó, hogy a tavalyi, tavalyelőtti futam topikok is követhetik, hiszen azok is aktualitásukat veszítették nyilván. A cikkekre nyitott topikokról (mondjuk a tavalyiaktól visszafelé!) nem is beszélve.

+Quote Post
nm_
hozzászólás Nov 25 2009, 08:36
Létrehozva: #37

Bizony, ez nem BMW :)

Regisztrált: 31-January 08
Azonosító: 447

IDÉZET(Funes @ Nov 25 2009, 07:44) *
A foci EB-s és Olimpia topikot anno én nyitottam és így, mint topik nyitó miattam mehet a süllyesztőbe!

Ennek analógiájaiként viszont akkor megfontolandó, hogy a tavalyi, tavalyelőtti futam topikok is követhetik, hiszen azok is aktualitásukat veszítették nyilván. A cikkekre nyitott topikokról (mondjuk a tavalyiaktól visszafelé!) nem is beszélve.

Akkor már lehetne csinálni nekik egy közös gyűjtőt, mégse vesszenek el teljesen. Pl egy sztenderd Olimpia topik és egy ugyan ilyen F1 előző szezonok topik.

+Quote Post
James Hunt
hozzászólás Nov 25 2009, 08:38
Létrehozva: #38

a decens faszkalap

Regisztrált: 23-September 08
Azonosító: 1,167

másutt ezt úgy oldják meg, hogy archív és lezárják.

--------------------
Naked Lunch - a frozen moment when everyone sees what is on the end of every fork.

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Nov 25 2009, 08:56
Létrehozva: #39

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

A Paddock Club "alatt" van egy elírás:

"Mivel ők a fórum magja, akik rendszerint szórakozni, kikapcsolódni járnak ide..."

+Quote Post
cat_doll
hozzászólás Nov 25 2009, 08:58
Létrehozva: #40

betérő

Regisztrált: 7-November 09
Azonosító: 4,861

IDÉZET(James Hunt @ Nov 25 2009, 08:38) *
másutt ezt úgy oldják meg, hogy archív és lezárják.

Logikus... rolleyes.gif Szerintem itt is így kéne!

+Quote Post

169 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017 October 19th - 01:07