IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

11 Oldal V  « < 5 6 7 8 9 > »   
Reply to this topicStart new topic
2015 FORMULA 1 BRITISH GRAND PRIX, Silverstone, 2015. július 03-05.
Foghatók lesznek-e az ezüstnyilak?
A futamot ezúttal a következő pilóta nyeri:
Lewis Hamilton [ 9 ] ** [52.94%]
Nico Rosberg [ 1 ] ** [5.88%]
Sebastian Vettel [ 2 ] ** [11.76%]
Kimi Räikkönen [ 3 ] ** [17.65%]
Valtteri Bottas [ 0 ] ** [0.00%]
Felipe Massa [ 0 ] ** [0.00%]
Daniel Ricciardo [ 0 ] ** [0.00%]
Daniil Kvyat [ 1 ] ** [5.88%]
egy meglepetésember! [ 1 ] ** [5.88%]
Szerez-e hazai pályán pontot a McLaren?
Egyikük biztosan [ 4 ] ** [23.53%]
Dehogy [ 4 ] ** [23.53%]
Dupla pontszerzés lesz! [ 1 ] ** [5.88%]
Ugyan, célba sem érnek… [ 8 ] ** [47.06%]
Összes szavazat: 17
A vendégek nem szavazhatnak 
forza
hozzászólás Jul 5 2015, 03:51
Létrehozva: #121

A4

Csoport: Moderators
Regisztrált: 17-January 09
Innen: Pécs
Azonosító: 1,906

IDÉZET(George @ Jul 5 2015, 04:35) *
Gumihőmárséklet szempontjából. Igen! Tedd csak az aláírásodba.

És miért nem tartotta üzemi hőfokon Hamilton? Légüres térben is lehet gyorsan menni tudtommal, neki ott még arra is van alkalma, lehetősége, hogy megkeresse a legjobb íveket, kedve szerint választhatja meg, hol gyorsít ki stb. Aki csatára van kényszerítve, az meg esőben extra rizikót vállal minden egyes mozdulattal, és nagyjából 50% az esélye, hogy kizúg vagy előz. Egyszerűbb lenne elismerni, hogy abban a periódusban Rosberg szimplán ennyivel jobb munkát végzett.

--------------------
"I race to win." (Ayrton Senna)
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)
Go to the top of the page

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Jul 5 2015, 03:52
Létrehozva: #122

McLaren fan

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 17-October 08
Innen: Szerbia/Temerin
Azonosító: 1,266

IDÉZET(A Professzor @ Jul 5 2015, 04:45) *
Az eső előtt, az első cserék után Rosberg cirka 20 kört ment a két Williams mögött a dirty airben, már a kivezető körén is. Eközben Hamilton senkitől nem zavartatva ment elöl, robotpilótával, még rádióztak is, hogy akkor elég a meglévő távolság, csak cirkált.

Majd leesett az eső - szerinted kinek voltak ekkorra kopottabb, csúszásra sokkal hajlamosabb gumijai a két Mercis közül? Ki ne találjuk már, hogy Rosbergnek smile.gif

És a két Williams úgy felmelegítette Rosberg gumijait, hogy a leelőzésük után a következő 4-5 körben is kitartott az üzemi hőmérséklet, amíg be nem fogta Hamiltont azzal a brutális tempóval, mi? smile.gif

Forzának van igaza, a fórum történetének legnagyobb faszságát írta le az expert úr.

Mielőtt vérre megy a vita, azt mond meg hogyan birt J.B. az el se induló Nasr mögött vézgezni? tongue.gif
Visit My Website

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
George
hozzászólás Jul 5 2015, 03:53
Létrehozva: #123

törzsvendég

Regisztrált: 7-January 10
Azonosító: 5,245

Hogy mennyi fasz van (prof szerint) a világban:
I agree - but part of that "better job" is due to the fact that Lewis was cruising upfront and Nico was in attack mode due to that "Plan B" he was put on. That unfortunately affected front tyre temps quite a lot.

The fact that it rained tremendously helped Rosberg otherwise he was going to be set for 4th.

Posted Today, 14:16
maverick69, on 05 Jul 2015 - 16:14, said:
BTW: Nico was catching Lewis hand over fist as it stated drizzle because he had more tyre temp due to him going to a two-stop. Lewis was nursing his tyres as he was on Plan A. Erg: Lower temps. But I'm sure that will come out in the press.......
And also being stuck in the hot air behind 2 Williams...

According to Lauda it was caused by the situation that Nico was attacking (to overake the Williams and before that for the 2 stopper) thats the reason why his tyres had the right temps.

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Jul 5 2015, 03:54
Létrehozva: #124

A szólásszabadság helyi élharcosa

Regisztrált: 29-May 12
Innen: Alba
Azonosító: 6,497

IDÉZET(forza @ Jul 5 2015, 04:51) *
És miért nem tartotta üzemi hőfokon Hamilton? Légüres térben is lehet gyorsan menni tudtommal, neki ott még arra is van alkalma, lehetősége, hogy megkeresse a legjobb íveket, kedve szerint választhatja meg, hol gyorsít ki stb. Aki csatára van kényszerítve, az meg esőben extra rizikót vállal minden egyes mozdulattal, és nagyjából 50% az esélye, hogy kizúg vagy előz. Egyszerűbb lenne elismerni, hogy abban a periódusban Rosberg szimplán ennyivel jobb munkát végzett.

Nem fogja, hagyd a faszba. Szóba állni sem érdemes vele, én sem teszem.

--------------------
BBC: Mi villan át az ember agyán, ha elesik egy motorral?
Barry Sheene: A segge, ha elég gyorsan megy.

+Quote Post
Pali
Létrehozva: #125

bentlakásos

Regisztrált: 26-August 09
Innen: Veszprém
Azonosító: 4,324

IDÉZET(A Professzor @ Jul 5 2015, 04:45) *
Az eső előtt, az első cserék után Rosberg cirka 20 kört ment a két Williams mögött a dirty airben, már a kivezető körén is. Eközben Hamilton senkitől nem zavartatva ment elöl, robotpilótával, még rádióztak is, hogy akkor elég a meglévő távolság, csak cirkált.

Majd leesett az eső - szerinted kinek voltak ekkorra kopottabb, csúszásra sokkal hajlamosabb gumijai a két Mercis közül? Ki ne találjuk már, hogy Rosbergnek smile.gif

És a két Williams úgy felmelegítette Rosberg gumijait, hogy a leelőzésük után a következő 4-5 körben is kitartott az üzemi hőmérséklet, amíg be nem fogta Hamiltont azzal a brutális tempóval, mi? smile.gif

Forzának van igaza, a fórum történetének legnagyobb faszságát írta le az expert úr.

Nem is a gumi kopottságáról volt szó hanem a hőmérsékletéről. Lehet hogy pont a csatározás miatt maradt a gumi hőmérséklete az ideális tartományban míg Lajosé azon kívül került mivel a pálya jelentős mértékben lehűlt.

+Quote Post
forza
Létrehozva: #126

A4

IDÉZET(Pali @ Jul 5 2015, 04:36) *
Azért Georgenak szerintem igaza lehet szóval mielőtt lehülyézitek gondolkodjatok kicsit vagy nézzetek utána.

IDÉZET(George @ Jul 5 2015, 04:39) *
Én már megszoktam. Itt az a szokás, hogy bármit írok, hülye vagyok. Lásd Prof szerintem eléggé infantilis hozzászólását egy képpel, amit a világon a legjobban útálok (mármint az ilyen konstruktivitást mellőző, megalázó hsz-eket).

Azért mielőtt egymás nyakába borultok, csak mellesleg jegyezném meg, hogy én senkit nem hülyéztem le. Ellenben nekem valaki így válaszolt: "Na látod, innen látszik, hogy nem értesz az F1-hez."

Innentől picit vicces a történet.

--------------------
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
George
hozzászólás Jul 5 2015, 03:55
Létrehozva: #127

törzsvendég

IDÉZET(forza @ Jul 5 2015, 04:51) *

Nem, Rosbergnek szimplán mennie kellett, mert ő a 4. helyen állt, míg Hamilton vezetett. Hamilton minek nyomta volna közel 8 sec-es előnyben, főleg egy csúszós pályán?

+Quote Post
Zava
hozzászólás Jul 5 2015, 03:55
Létrehozva: #128

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Regisztrált: 15-November 07
Innen: Szigetszentmiklós
Azonosító: 323

IDÉZET(George @ Jul 5 2015, 04:12) *
Rosberg nagyobbat mákolt, mert ha nincs az eső, akkor negyedik helyen fut be a két Williams mögött. És persze, Rosberg ennyivel jobb Hamiltonnál esőben, na ne srácok, akkor az intereken utána hol volt az a fantasztikusan gyors Rosberg. Egyértelmű, hogy Haimlton gumijai elfogytak. Ennyi elvakult Hamilton gyűlöletet egy rakáson, és csodálkoztok, hogy haldoklik a fórum. Csupán a Hamilton és Vettel szurkolókat üldözitek el folyamatosan.

te magad írtad, hogy Rosberg 4->2 menete a mákak tudható be, ez 6 pont. viszont a Lajos kiállással szinkronban lezuhanó ég -7 +7, azaz 14 pont swinget okozott a kettejük között.

a végére meg inkább nem is reagálok, mindenki tudja hogy mire ment ki az a komment.

--------------------
Aki nem Kimit akarja az hazudik ;) - nm
Az F1 a motorsportok Apple-je - Mochok

+Quote Post
George
hozzászólás Jul 5 2015, 03:56
Létrehozva: #129

törzsvendég

IDÉZET(forza @ Jul 5 2015, 04:54) *
Azért mielőtt egymás nyakába borultok, csak mellesleg jegyezném meg, hogy én senkit nem hülyéztem le. Ellenben nekem valaki így válaszolt: "Na látod, innen látszik, hogy nem értesz az F1-hez."

Én lehülyéztelek? A nem értesz az F1-hezben hol a hülyézés? És te minősítettél, ne kérd, hogy idézzelek, mert nincs kedvem offolni.

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Jul 5 2015, 03:58
Létrehozva: #130

A szólásszabadság helyi élharcosa

Regisztrált: 29-May 12
Innen: Alba
Azonosító: 6,497

IDÉZET(Pali @ Jul 5 2015, 04:54) *
Nem is a gumi kopottságáról volt szó hanem a hőmérsékletéről. Lehet hogy pont a csatározás miatt maradt a gumi hőmérséklete az ideális tartományban míg Lajosé azon kívül került mivel a pálya jelentős mértékben lehűlt.

De értsd már meg, hogy mire leszakadt az eső, Rosberg gumijai ronggyá koptak Hamiltonéhoz képest. Innentől csinálhatsz vele akármit, nem fog ideális tartományba kerülni egy olyan gumihoz képest, ami nem kapott dirty airt 20 körön keresztül. Ez az egyik. A másik, hogy ha igaz is lenne ez az orbitális baromság, akkor sem magyarázat arra, hogy hogyan maradt meg ez a kiváló Williamsek általi felmelegítettség (lol) még 4-5 körön át, amikor adott Hamiltonnak Rosberg 1,5-2 másodperceket körönként.

--------------------
BBC: Mi villan át az ember agyán, ha elesik egy motorral?
Barry Sheene: A segge, ha elég gyorsan megy.

+Quote Post
George
hozzászólás Jul 5 2015, 03:58
Létrehozva: #131

törzsvendég

IDÉZET(Zava @ Jul 5 2015, 04:55) *

te magad írtad, hogy Rosberg 4->2 menete a mákak tudható be, ez 6 pont. viszont a Lajos kiállással szinkronban lezuhanó ég -7 +7, azaz 14 pont swinget okozott a kettejük között.

a végére meg inkább nem is reagálok, mindenki tudja hogy mire ment ki az a komment.

Na teljes a mezőny, megjött Zava is, és persze támad. Olvasd el, hogy miket linkeltem más oldalakról. Van közte egy Lauda vélemény is, és érdekes módon, pont azt mondja, mint én. De hát Lauda egy fasz, legalábbis ha George-ot esetleg igazolná, akkor rögtön az szerintetek.

+Quote Post
George
hozzászólás Jul 5 2015, 03:59
Létrehozva: #132

törzsvendég

IDÉZET(A Professzor @ Jul 5 2015, 04:58) *
De értsd már meg, hogy mire leszakadt az eső, Rosberg gumijai ronggyá koptak Hamiltonéhoz képest. Innentől csinálhatsz vele akármit, nem fog ideális tartományba kerülni egy olyan gumihoz képest, ami nem kapott dirty airt 20 körön keresztül. Ez az egyik. A másik, hogy ha igaz is lenne ez az orbitális baromság, akkor sem magyarázat arra, hogy hogyan maradt meg ez a kiváló Williamsek általi felmelegítettség (lol) még 4-5 körön át, amikor adott Hamiltonnak Rosberg 1,5-2 másodperceket körönként.

Te ezt a rongyá kopást honnan veszed?

+Quote Post
forza
hozzászólás Jul 5 2015, 04:00
Létrehozva: #133

A4

IDÉZET(George @ Jul 5 2015, 04:53) *
Hogy mennyi fasz van (prof szerint) a világban:
I agree - but part of that "better job" is due to the fact that Lewis was cruising upfront and Nico was in attack mode due to that "Plan B" he was put on. That unfortunately affected front tyre temps quite a lot.

The fact that it rained tremendously helped Rosberg otherwise he was going to be set for 4th.

BTW: Nico was catching Lewis hand over fist as it stated drizzle because he had more tyre temp due to him going to a two-stop. Lewis was nursing his tyres as he was on Plan A. Erg: Lower temps. But I'm sure that will come out in the press.......

According to Lauda it was caused by the situation that Nico was attacking (to overake the Williams and before that for the 2 stopper) thats the reason why his tyres had the right temps.

Lauda mondott már életében zöldségeket, szóval nem tartanám szentírásnak ezt sem.

A másik: HA igaz lenne, amit mondott, akkor kérdés, hogy az esőre várva és számítva, Hamilton miért nem kezdte el még jobban erőltetni, hogy melegedjenek a gumijai? Minden szempontból ő volt előnyösebb helyzetben, mégis Rosberg jött fel a semmiből a kopottabb gumijaival, akárki akármit mondhat.

--------------------

+Quote Post
Harag
Létrehozva: #134

betérő

Csoport: Members
Regisztrált: 3-May 09
Innen: Bátonyterenye
Azonosító: 3,432

Illetve hogy a picsába hűltek le a Williams gumijai hisz ugyanúgy harcoltak.

+Quote Post
George
Létrehozva: #135

törzsvendég

Hagyd abba ezt az órbitális baromság dolgot, mert nem egyedül vagyok ezen a véleményen, amit minősítesz:

+Quote Post
Zava
hozzászólás Jul 5 2015, 04:01
Létrehozva: #136

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Regisztrált: 15-November 07
Innen: Szigetszentmiklós
Azonosító: 323

IDÉZET(George @ Jul 5 2015, 04:58) *
Na teljes a mezőny, megjött Zava is, és persze támad. Olvasd el, hogy miket linkeltem más oldalakról. Van közte egy Lauda vélemény is, és érdekes módon, pont azt mondja, mint én. De hát Lauda egy fasz, legalábbis ha George-ot esetleg igazolná, akkor rögtön az szerintetek.

más fórumokról. ismerem mavericket, az autosporton ír.

na de ha már ennyire nyeregben érzed magad (fene tudja miért), megmondanád nekem, hogy mi köze van a laudás idézetednek a mondandómhoz? én szigorúan matekoztam, miszerint a bemákolt 4->2 előrejövetel kisebb pontkülönbség, mint a bemákolt nem helycsere az élen.

igazából választ nem is várok, ha nincs igazad csak terelsz úgyis.

--------------------
Aki nem Kimit akarja az hazudik ;) - nm
Az F1 a motorsportok Apple-je - Mochok

+Quote Post
Pali
hozzászólás Jul 5 2015, 04:03
Létrehozva: #137

bentlakásos

Regisztrált: 26-August 09
Innen: Veszprém
Azonosító: 4,324

IDÉZET(forza @ Jul 5 2015, 04:54) *

Prof azt írta hszére hogy faszság te meg lazán aláírásba raktad volna.

+Quote Post
George
hozzászólás Jul 5 2015, 04:03
Létrehozva: #138

törzsvendég

És még egy fasz:
Posted Today, 14:51
Hugely intense race :drunk: Nico got unfortunate with the whether, he seemed to be in better shape in the mixed conditions with Lewis likely suffering from a drop in tyre temps given he was cruising around at the time, while Nico was chasing down the Willies. On the other hand, if it wasn't for the whether intervening, Nico could easily have found himself stuck in P4 so he also has reason to be grateful for the British whether turning when it did. Lewis overall was just that bit better this weekend, not dominant by any stretch of the imagination, but enough to be ahead. Using a Brundle line, the difference between Nico and Lewis resembles the difference between the merely very good, and the great.

+Quote Post
George
hozzászólás Jul 5 2015, 04:06
Létrehozva: #139

törzsvendég

IDÉZET(Zava @ Jul 5 2015, 05:01) *
más fórumokról. ismerem mavericket, az autosporton ír.

na de ha már ennyire nyeregben érzed magad (fene tudja miért), megmondanád nekem, hogy mi köze van a laudás idézetednek a mondandómhoz? én szigorúan matekoztam, miszerint a bemákolt 4->2 előrejövetel kisebb pontkülönbség, mint a bemákolt nem helycsere az élen.

igazából választ nem is várok, ha nincs igazad csak terelsz úgyis.

Talán az, kedves Zava, hogy ha nincs eső, nincs miről beszélni, így Rosberg előbb mákolt, és az is mák volt, hogy idézve Laudát, Rosberg teljesen más helyzetben volt, eleve a Plan B-t kapta meg a két Williams üldözése közben, és harcolt velük, vagyis folyamatosan melegek voltak a gumijai.

+Quote Post
forza
hozzászólás Jul 5 2015, 04:06
Létrehozva: #140

A4

IDÉZET(George @ Jul 5 2015, 04:55) *
Nem, Rosbergnek szimplán mennie kellett, mert ő a 4. helyen állt, míg Hamilton vezetett. Hamilton minek nyomta volna közel 8 sec-es előnyben, főleg egy csúszós pályán?

Hogy melegen tartsa a gumijait.

--------------------

+Quote Post

11 Oldal V  « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019 June 16th - 00:40