IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

18 Oldal V  « < 16 17 18  
Reply to this topicStart new topic
Tudomány, technológia
Triki Lauda
hozzászólás Jun 19 2014, 01:29
Létrehozva: #341

Gyors és gépkocsivezető

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 17-November 08
Azonosító: 1,443

IDÉZET(A Professzor @ Jun 19 2014, 02:09) *
Azért ez nagyon nem ilyen "miért, nálunk nem így van?" kategóriájú kérdés. Össze sem vethető a magyarországi helyzet az ottani olvasztótégellyel. Abban az országban, ahol a harmincegy és félmillió keresztény mellett még csaknem ötmillió nem-keresztény is él (köztük buddhistákkal, hindukkal és legnagyobb részt az egyre több jogot akaró, de integrálódni baszó muzulmánokkal), meghúzni egy ilyet az óriási jelentőségű lépés, több tekintetben is - már csak ha abból indulsz ki, hogy a brit nemzeti radikalizmus (beleértve minden tagállamot, tehát nemcsak a BNP-szimpatizánsait) nagyjából 2002 óta évről évre egyre jobban hallatja a hangját és mozgolódik, hogy túl toleráns a mindenkori országvezetés a bevándorlással szemben - hát, ezzel most tettek erről is Cameronék. Én megismertem jó pár muzulmánt és hindut odakint (meg párszit, ortodox zsidót, satöbbit), de olyat egyet sem sikerült, amelyik törvényileg meghatározottan szekuláris oktatást akarna a gyerekének.

A második mondatoddal pedig tökéletesen egyetértek.

Na, igen, így valóban más.

Baromira nem jön be a multikulti, nekem már Bécs is sok.
Ha valami eltérő kultúrára vágyom, elutazom közéjük, és egy darabig jól érzem magam. De a lakásomba ne költözzenek be.
Go to the top of the page

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Jun 19 2014, 07:27
Létrehozva: #342

-

Regisztrált: 27-June 07
Azonosító: 4

IDÉZET(nm_ @ Jun 19 2014, 07:30) *
Igen, mondjuk ez jellemző, hogy amikor az ember olyan dologgal találkozik, amit a jelenlegi tudásával képtelen megmagyarázni, akkor előkerül Isten, illetve a vallás. Az általad felvetett kérdésekre a tudomány fogja megadni a választ, csak ugye a világunk megismerése nem megy egyik napról a másikra és talán mindig lesz egy újabb lépés ami egy újabb megfejtésre váró dologhoz vezet. Szerintem Isten inkább mindannyiunk lelkiismerete, a gyónás, vagy a fohászkodás igazából csak a belső lelki harmóniához vezető út eszköze. Sokaknak ehhez további közvetítőközegre van szükségük, amit az egyház tölt be.

Nem fogja megadni a választ. A tér és az idő határaira biztosan nem. Ha csak az ősrobbanásból indulsz ki, ugye azt mondják, hogy előtte nem létezett semmi, se tér, se idő. De akkor miből keletkezett az ősrobbanás? Ha nem volt idő, akkor mik azok az előzmények, meg okok, amik kiváltották? Ha nem volt tér, akkor az az energiagóc egyáltalán hogy tudod kiterjedéssel létezni? Lehet ezzel játszadozni, és még messzebbre menni, de egy határ mindig meg lesz húzva, innentől kezdve pedig maga a tudomány is behatárolt, a legfontosabb kérdésekre pedig, ha belefeszül sem fogja megadni a választ.

--------------------
"A jónép általában utálja az eminenseket és kedveli a renitenseket." (Peter_Cs)

- Mi a különbség a mókus és a patkány között?
- ???
- Semmi, csak a mókusnak jobb a marketingje!

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Jun 19 2014, 07:32
Létrehozva: #343

-

IDÉZET(A Professzor @ Jun 19 2014, 12:15) *
Nem véletlenül rajongok az egész országért, ez csak még egy ok.

Jenson "fluke" Button országa egy kis fáziskésésben van, a kreacionizmus tudományszerű tanítása pl. az USA-ban már elég régóta alkotmányellenes, de tudomásom szerint nálunk, itthon sincs állami iskolákban kötelező hittanoktatás.

--------------------

- ???

+Quote Post
Nigel
hozzászólás Jun 19 2014, 07:51
Létrehozva: #344

törzsvendég

Csoport: Tag
Regisztrált: 30-May 14
Azonosító: 6,816

IDÉZET(Eulo @ Jun 19 2014, 08:27) *
Nem fogja megadni a választ. A tér és az idő határaira biztosan nem. Ha csak az ősrobbanásból indulsz ki, ugye azt mondják, hogy előtte nem létezett semmi, se tér, se idő. De akkor miből keletkezett az ősrobbanás? Ha nem volt idő, akkor mik azok az előzmények, meg okok, amik kiváltották? Ha nem volt tér, akkor az az energiagóc egyáltalán hogy tudod kiterjedéssel létezni? Lehet ezzel játszadozni, és még messzebbre menni, de egy határ mindig meg lesz húzva, innentől kezdve pedig maga a tudomány is behatárolt, a legfontosabb kérdésekre pedig, ha belefeszül sem fogja megadni a választ.

Tudományos (kvantummechanikai) ellenőrzött tény hogy a semmiből folyamatosan spontán jönnek létre végtelenszám részecskék majd tűnnek el, egyes nézetek szerint az ősrobbanás is csak egy ilyen kvantumfluktuáció. Csak kicsit több energiát kölcsönzött a világegyet a semmiből, a kölcsön ára pedig a gravitáció ami elvileg kiegyenlíti a kapott energiát nullára, de ezek nem elfogadott nézetek, csak ötletek.

Az ősrobbanás egyben létrehozta a teret és az időt is, hogy ezt mit jelent ne kérdezd, de az ismeretterjesztő könyvekben ezt írják, és megvan a matematikai apparátus is a leírására.

itt van a témáról Hawking egész könyve, érdemes elolvasni: http://konyv.uw.hu/az_ido_rovid_tortenete/

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Jun 19 2014, 09:39
Létrehozva: #345

-

IDÉZET(Nigel @ Jun 19 2014, 08:51) *
Tudományos (kvantummechanikai) ellenőrzött tény hogy a semmiből folyamatosan spontán jönnek létre végtelenszám részecskék majd tűnnek el, egyes nézetek szerint az ősrobbanás is csak egy ilyen kvantumfluktuáció. Csak kicsit több energiát kölcsönzött a világegyet a semmiből, a kölcsön ára pedig a gravitáció ami elvileg kiegyenlíti a kapott energiát nullára, de ezek nem elfogadott nézetek, csak ötletek. Az ősrobbanás egyben létrehozta a teret és az időt is, hogy ezt mit jelent ne kérdezd, de az ismeretterjesztő könyvekben ezt írják, és megvan a matematikai apparátus is a leírására. itt van a témáról Hawking egész könyve, érdemes elolvasni: http://konyv.uw.hu/az_ido_rovid_tortenete/

Kvantumok ide, kvantumok oda, számomra ez a történet kb annyira hihető, mint a "kezdetben teremtette isten az eget és a földet". A logikája ugyanaz: volt a nagy semmi, majd varázsütésre létrejött a valami.

Mostmár csak azt kéne megtudni, hogy a semmiben hogyan jelent meg az a valami, ami fel tudott robbanni. Vagy ezekszerint mégsem csak a semmi volt?

--------------------

- ???

+Quote Post
nm_
hozzászólás Jun 19 2014, 10:08
Létrehozva: #346

Bizony, ez nem BMW :)

Regisztrált: 31-January 08
Azonosító: 447

IDÉZET(Eulo @ Jun 19 2014, 07:27) *

De szerinted nem édes mindegy, hogy az ősrobbanás keletkezését firtatod, vagy azt kérdezed meg, hogy Isten hogyan lett, illetve mi volt előtte? Mi a véges agyunkkal két dolgot nem tudunk feldolgozni. A végtelent és a semmit, amiből lesz valami. Vagy fogadjuk el, hogy Isten mindig volt és pont? Ez semmivel sem egyszerűbb feladat, mint azt mondani, hogy ősrobbanás a semmiből. Olyan kérdéseket teszel fel, amire ma még nincsenek válaszok, csak teóriák, következtetések, ráadásul elvarratlanok. Ma már olyan dolgokra képes a tudomány, melyeket régen csodának tartottak, mint pl a teleportálás, időutazás, vagy olyan erőmű kifejlesztése, ami a bevitt energia többszörösét termeli meg. Ebben a rendszerben az ember annyira egy kis pont és annyira rövid ideje létezik benne, hogy teljesen meghódítani és kiismerni sosem fogja. De egyre jobban fog benne tájékozódni mint ahogy ez az emberiség fejlődése során megfigyelhető.

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Jun 20 2014, 05:46
Létrehozva: #347

A szólásszabadság helyi élharcosa

Csoport: Moderators
Regisztrált: 29-May 12
Innen: Alba
Azonosító: 6,497

IDÉZET(Eulo @ Jun 19 2014, 08:32) *
Jenson "fluke" Button országa egy kis fáziskésésben van, a kreacionizmus tudományszerű tanítása pl. az USA-ban már elég régóta alkotmányellenes, de tudomásom szerint nálunk, itthon sincs állami iskolákban kötelező hittanoktatás.

No, azért ...

Pár dolog ehhez. Egyrészt csúsztatsz, mert csak Louisiana államával példálózól, holott még abban az államban is olyan messze van ez a teljes igazságtól, hogy arra szavak nincsenek, nem is szólva a Bible Belt többi részéről.

Másrészt nem kötelező jellegű hittanoktatásról van itt szó, hanem arról, hogy a természettudományos tananyag részei legyenek az egyes vallások szentírásainak teremtéstörténetei, evolúcióellenes marhaságai és egyebei. Ahogy Trikinek írtam, nem hasonlíthatod össze ezzel a magyar oktatás és társadalom helyzetét, mert a britek esetében nem babra megy a játék (és az USÁ-val ellentétben például _nem_ csak a keresztény teremtésmítoszok iskolákból való száműzéséről szól az új törvény, hanem minden egyéb vallás teremtésmítoszára vonatkozik). 2.6 millió nagyszájú, sharia-törvények alkotmányba vételéért hisztiző, a nőiket nyugati országokban is csadorban járatni és genitáliájukat csonkíttatni akaró, integrálódásra szaró muzulmán van, akik ellen (is) ez egy nagyon komoly és bátor lépés volt.

Az USÁ-t meg megemlíteni ilyen vitában pozitív ellenpéldaként, ne haragudj, de vicc. Ez olyan, hogy a bőség zavarában azt sem tudom, hol kezdjem. Hogy létezhetnek és gazdagodhatnak olyan mocskos sarlatánok, mint Harold Camping, William Lane Craig, Ken Ham és Ravi Zacharias? Hogy létezhet teremtésmúzeum, ami Texasban állami finanszírozást kap és ahová iskolatúrákat szerveznek, hogy azt lássák alsós gyerekek, ahogy egy kölyök diplodocus együtt héderel a neandervölgyi kisgyerekkel? Ahol még mindig létezhet a Ku Klux Klannak a harmadik generációja? Ahol abból van ramazuri, hogy a kötelező reggeli tömeges imádkozás miatt egy vallástalan kisgyerek kivonult a teremből, mire a dolog úgy sült el, hogy a FOX Newson aznap este már a militás ateisták akarják rákényszeríteni az akaratukat a jámbor hívőkre (mert EGY kissrác nem akart részt venni az államilag _kötelező_ imán, ezért ő kényszerítette az akaratát a másik háromszázra, érted)? Ahol olyan állatok, mint Rick Perry és a négyezer évvel ezelőtt létező dinoszauruszokban hívő Sarah Palin szenátorok lehetnek és indulhatnak elnöki választáson?

Szóval hagyjuk is. Azt tudtam, hogy Buttont gyűlölöd, de hogy ennek okán még a britekbe mint nemzetbe is belekötsz - ráadásul az USÁ-val példálózva, lol - azt még én sem gondoltam volna.

--------------------
BBC: Mi villan át az ember agyán, ha elesik egy motorral?
Barry Sheene: A segge, ha elég gyorsan megy.

+Quote Post
Nigel
hozzászólás Jun 20 2014, 07:28
Létrehozva: #348

törzsvendég

IDÉZET(Eulo @ Jun 19 2014, 10:39) *
Kvantumok ide, kvantumok oda, számomra ez a történet kb annyira hihető, mint a "kezdetben teremtette isten az eget és a földet". A logikája ugyanaz: volt a nagy semmi, majd varázsütésre létrejött a valami.

Mostmár csak azt kéne megtudni, hogy a semmiben hogyan jelent meg az a valami, ami fel tudott robbanni. Vagy ezekszerint mégsem csak a semmi volt?

ez van. ezt még nem tudjuk. egyszer lehet majd rájövünk, lehet hogy nem. a tudománynak nincs rá magyarázata ezért nincs mit rajta elhinni. de miután megjelent már elég jól tudják modellezni mi történt. Azt sem tudjuk mitől vannak a természeti törvények, állandók, miért érvényesek mindenhol.

A hozzászólást -Nigel- szerkesztette a következő időpontban: Jun 20 2014, 07:29

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Jun 20 2014, 03:15
Létrehozva: #349

-

IDÉZET(nm_ @ Jun 19 2014, 11:08) *
De szerinted nem édes mindegy, hogy az ősrobbanás keletkezését firtatod, vagy azt kérdezed meg, hogy Isten hogyan lett, illetve mi volt előtte? Mi a véges agyunkkal két dolgot nem tudunk feldolgozni. A végtelent és a semmit, amiből lesz valami. Vagy fogadjuk el, hogy Isten mindig volt és pont? Ez semmivel sem egyszerűbb feladat, mint azt mondani, hogy ősrobbanás a semmiből. Olyan kérdéseket teszel fel, amire ma még nincsenek válaszok, csak teóriák, következtetések, ráadásul elvarratlanok. Ma már olyan dolgokra képes a tudomány, melyeket régen csodának tartottak, mint pl a teleportálás, időutazás, vagy olyan erőmű kifejlesztése, ami a bevitt energia többszörösét termeli meg. Ebben a rendszerben az ember annyira egy kis pont és annyira rövid ideje létezik benne, hogy teljesen meghódítani és kiismerni sosem fogja. De egyre jobban fog benne tájékozódni mint ahogy ez az emberiség fejlődése során megfigyelhető.

De, pontosan ezt írtam, hogy egy "hithű" agnosztikusnak, mint én, teljesen mindegy, hogy létezik-e isten vagy sem. Illetve nem, nem mindegy, szeretném az igazságot megtudni, csupán elfogadom az embernek azt a helyzetét, hogy mindez meghaladja a mi felfogóképességünket. Ahogy írod, a végtelen és a semmi, ezek leírhatatlan és megmagyarázhatatlan fogalmak. Mindig, minden tudományos fejlődés elér egy bizonyos szintet, de lesznek határai. Időben is és térben is. Olyan ez, mint a hiperbóla, mindig közelít az origohoz, de azt sose tudja elérni. smile.gif

Amúgy tényleg feltalálták az időutazást? Valahogy nem hiszek benne...

--------------------

- ???

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Jun 20 2014, 03:20
Létrehozva: #350

-

IDÉZET(A Professzor @ Jun 20 2014, 06:46) *
No, azért ... Pár dolog ehhez. Egyrészt csúsztatsz, mert csak Louisiana államával példálózól, holott még abban az államban is olyan messze van ez a teljes igazságtól, hogy arra szavak nincsenek, nem is szólva a Bible Belt többi részéről. Másrészt nem kötelező jellegű hittanoktatásról van itt szó, hanem arról, hogy a természettudományos tananyag részei legyenek az egyes vallások szentírásainak teremtéstörténetei, evolúcióellenes marhaságai és egyebei. Ahogy Trikinek írtam, nem hasonlíthatod össze ezzel a magyar oktatás és társadalom helyzetét, mert a britek esetében nem babra megy a játék (és az USÁ-val ellentétben például _nem_ csak a keresztény teremtésmítoszok iskolákból való száműzéséről szól az új törvény, hanem minden egyéb vallás teremtésmítoszára vonatkozik). 2.6 millió nagyszájú, sharia-törvények alkotmányba vételéért hisztiző, a nőiket nyugati országokban is csadorban járatni és genitáliájukat csonkíttatni akaró, integrálódásra szaró muzulmán van, akik ellen (is) ez egy nagyon komoly és bátor lépés volt. Az USÁ-t meg megemlíteni ilyen vitában pozitív ellenpéldaként, ne haragudj, de vicc. Ez olyan, hogy a bőség zavarában azt sem tudom, hol kezdjem. Hogy létezhetnek és gazdagodhatnak olyan mocskos sarlatánok, mint Harold Camping, William Lane Craig, Ken Ham és Ravi Zacharias? Hogy létezhet teremtésmúzeum, ami Texasban állami finanszírozást kap és ahová iskolatúrákat szerveznek, hogy azt lássák alsós gyerekek, ahogy egy kölyök diplodocus együtt héderel a neandervölgyi kisgyerekkel? Ahol még mindig létezhet a Ku Klux Klannak a harmadik generációja? Ahol abból van ramazuri, hogy a kötelező reggeli tömeges imádkozás miatt egy vallástalan kisgyerek kivonult a teremből, mire a dolog úgy sült el, hogy a FOX Newson aznap este már a militás ateisták akarják rákényszeríteni az akaratukat a jámbor hívőkre (mert EGY kissrác nem akart részt venni az államilag _kötelező_ imán, ezért ő kényszerítette az akaratát a másik háromszázra, érted)? Ahol olyan állatok, mint Rick Perry és a négyezer évvel ezelőtt létező dinoszauruszokban hívő Sarah Palin szenátorok lehetnek és indulhatnak elnöki választáson? Szóval hagyjuk is. Azt tudtam, hogy Buttont gyűlölöd, de hogy ennek okán még a britekbe mint nemzetbe is belekötsz - ráadásul az USÁ-val példálózva, lol - azt még én sem gondoltam volna.

A lényeg, hogyha a britek csinálnak valamit, akkor boruljunk le előttük, ha mások, akkor meg deígy deúgy. smile.gif

Őszinte leszek: én Buttontól függetlenül is gyűlölöm a briteket. Arrogáns, önző, akarnok szigetlakó nép, amelyik rákényszeríti a saját kulturháját más országokra, és mindenkinek kötelező leborulni a szerintem silány humoérzékük, meg úgymond "haladó" világnézetük előtt. Mindezt egyébként tapasztalati úton is mondom. Több ismerősöm is élt Angliában, nagy reményekkel mentek ki, és mind ellenérzésekkel jött haza.

--------------------

- ???

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Jun 21 2014, 01:08
Létrehozva: #351

IDÉZET(Eulo @ Jun 20 2014, 04:20) *
A lényeg, hogyha a britek csinálnak valamit, akkor boruljunk le előttük, ha mások, akkor meg deígy deúgy. smile.gif

Őszinte leszek: én Buttontól függetlenül is gyűlölöm a briteket. Arrogáns, önző, akarnok szigetlakó nép, amelyik rákényszeríti a saját kulturháját más országokra, és mindenkinek kötelező leborulni a szerintem silány humoérzékük, meg úgymond "haladó" világnézetük előtt. Mindezt egyébként tapasztalati úton is mondom. Több ismerősöm is élt Angliában, nagy reményekkel mentek ki, és mind ellenérzésekkel jött haza.

Nem ez volt a lényeg, hanem az, hogy az USÁ-t felhozni ebben a kérdésben bezzegező jelleggel fatális hiba volt részedről.

Nem tudom, hogyan válthat ki ilyen intenzív ellenérzést egy nép, amikor nem ismered őket. Mert igazán azt csak szerintem közöttük élve lehet megtenni. Én mindig is kedveltem őket, de igazi komoly kötődés az ott töltött éveim alatt alakult ki. Szerintem kiváló a humorérzékük, csak érteni kell wink.gif De ez egyéni gusztus dolga. Az viszont már nem, hogy jelzőket használsz rájuk úgy, hogy nem ismered őket - mert az _nem_ "tapasztalati út", hogy "láttam valakit, aki hallotta" alapon nagyon határozottan kijelentgetsz dolgokat. Úgyhogy ezekkel nem is foglalkoznék nagyon, nyilvánvalóan komolytalan úgy, hogy gondolom, talán 1-2 hetet voltál Londonban, aztán leszűrted a frankót. Arrogáns, önző nép? Akkor a németekről, franciákról mi a véleményed? biggrin.gif Kultúra másokra kényszerítése? Mondod ezt úgy, hogy az imént meg az USÁ-val bezzegeztél? laugh.gif Mit kényszerítettek a világra a britek, a jelenlegi lingua francát, Mr. Beant, kiváló zenekarok garmadáját (ha jól emlékszem, az Iron Maiden Paschendale-jét tartod minden idők legnagyobb számának) meg a bacont? laugh.gif Szörnyű mind valóban, micsoda kényszer biggrin.gif

A britek mind a tudományokban, mind irodalomban, filozófiában a világ élvonalában vannak legkésőbb a középkor óta - hogy mást ne említsünk, magának a középkornak a lezárultát is a brit ipari forradalomhoz szokták kötni (vagy 1492-höz, vagy 1517-hez, egyéni megítélés kérdése, a lényeg, hogy már akkor jelentékeny hatása volt a szigetországnak a világ többi részére). Rengeteget köszönhet a világ nekik, Shakespeare-től kezdve Newtonon és Bellen át Darwinig és Flemingig.

Az ismerősökkel kapcsolatban csak annyit, hogy én rengeteg magyarral találkoztam kint, sok volt, akik valóban belebuktak. Ám egy olyannal sem találkoztam, aki rendes felkészülés és tudatos tervek mentén elbukott volna. Kizárólag olyanok mentek haza felcsapott/behúzott farokkal (vérmérséklet kérdése), akik vagy nem elég anyagi rászámolással érkeztek, vagy nem beszélték rendesen a nyelvet, nem tanulták önerőből kint ("majd rámragad"), állandóan magyarokkal lógtak, így elzárták magukat az integrálódás, ismerkedés és nyelvtanulás lehetősége elől, büdös volt nekik először bármilyen munkát elvállalni, vagy nem voltak tisztában az _azonnal_ elintézendő adminisztrációs dolgokkal (NI beszerzése, regisztráció a munkaügynél, a councilnél és a körzeti GP-nél, majd bankszámla nyitása, utána éjjel-nappal munkát vadászni, ha pedig van, rendesen dolgozni és áprilisban a P45-okkal adót bevallani!), vagy pedig voltak olyan hülyék, hogy előre fizettek valami leigazolhatatlan, mutyizó magyar "munkaközvetítő" vállalkozónak, aki jól átvágta őket. Kivétel nélkül minden kint elvérzett magyar minimum egy, de inkább több fenti kategóriába besorolható.

Magyarán, sok év tapasztalatával és még több kinti magyart megismerve teljes magabiztossággal mondom - ha belebuktak az ismerőseid, az KIZÁRÓLAG az ő és csakis az ő hibájuk, felelőtlenségük, hanyagságuk, lustaságuk vagy gyávaságuk miatt volt.

--------------------

+Quote Post
Eulo_
hozzászólás Sep 3 2014, 10:26
Létrehozva: #352

törzsvendég

Regisztrált: 21-June 14
Azonosító: 6,822

Professzor úrnak találtam egy zenés formába öltött tudományos okfejtést, miért nem igaz az evolúció. biggrin.gif

Pintér Béla és a csemeték - Nem vagyok majomból

+Quote Post
coyote55
hozzászólás Sep 3 2014, 10:37
Létrehozva: #353

Speechless

Regisztrált: 16-June 09
Innen: Hungary
Azonosító: 3,808

Ezzel vallatni lehetne...
Hadifogoly-táborban nem lehetne ezt a dalocskát lejátszani, mert a genfi egyezmény tiltja a hadifoglyok kínzását tongue.gif

--------------------
Memento Mori!
Nem értek egyet azzal, amit mondasz, de életem végéig küzdeni fogok azért, hogy mondhasd!
Hiszek a sárkányokban, boszorkányokban, becsületes politikusokban, és egyéb mesebeli lényekben!

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Sep 4 2014, 08:55
Létrehozva: #354

IDÉZET(Eulo_ @ Sep 3 2014, 11:26) *
Professzor úrnak találtam egy zenés formába öltött tudományos okfejtést, miért nem igaz az evolúció. biggrin.gif

Pintér Béla és a csemeték - Nem vagyok majomból

Aztakurva biggrin.gif Hát ez nagyon nagyott ütött így nem sokkal ébredés után biggrin.gif Az a kemény, hogy biztos sokan vannak, akiknek ez még tetszik is.

--------------------

+Quote Post
still
hozzászólás Sep 4 2014, 10:15
Létrehozva: #355

Jamon Serrano (Befana fan)

Regisztrált: 28-September 08
Innen: Fejér
Azonosító: 1,189

IDÉZET(A Professzor @ Sep 4 2014, 09:55) *
Aztakurva biggrin.gif Hát ez nagyon nagyott ütött így nem sokkal ébredés után biggrin.gif Az a kemény, hogy biztos sokan vannak, akiknek ez még tetszik is.

Szerintem kurvajó.

+Quote Post
Eulo_
hozzászólás Sep 4 2014, 04:59
Létrehozva: #356

törzsvendég

Regisztrált: 21-June 14
Azonosító: 6,822

IDÉZET(A Professzor @ Sep 4 2014, 09:55) *

Megfelelő mennyiségő alkohol vagy tudatmódosító szer hatása alatt szerintem zseniális lehet erre csápolni. biggrin.gif

+Quote Post
Pali
hozzászólás Sep 29 2014, 02:32
Létrehozva: #357

bentlakásos

Regisztrált: 26-August 09
Innen: Veszprém
Azonosító: 4,324

Gerincműtét

A hozzászólást -Pali- szerkesztette a következő időpontban: Sep 29 2014, 02:33

+Quote Post
forza
hozzászólás Feb 19 2015, 11:56
Létrehozva: #358

A4

Regisztrált: 17-January 09
Innen: Pécs
Azonosító: 1,906

Három csillag volt a Naprendszerben!

Kissé hatásvadász cím, job lett volna az eredeti NatGeo-sat belinkelni, de gondoltam, magyarul mégis csak jobb. A lényeg benne van.

--------------------
"I race to win." (Ayrton Senna)
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Mar 6 2015, 10:31
Létrehozva: #359

Nem az istenhit lehetett a civilizáció hajtómotorja.

--------------------

+Quote Post
Nigel
hozzászólás Mar 6 2015, 10:37
Létrehozva: #360

törzsvendég

IDÉZET(A Professzor @ Mar 6 2015, 10:31) *

ebben mindig is biztos voltam, olyan kisérlet is volt ahol kjött hogy az ateisták kb ugyanolyan erkölcsösek mint a vallásosak, mert az erkölcs magunkkal hozott dolog.

+Quote Post

18 Oldal V  « < 16 17 18
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017 December 12th - 01:27