IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

18 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
Tudomány, technológia
Dankson
hozzászólás Feb 24 2010, 11:44
Létrehozva: #21

Tékozló fiú

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 24-March 09
Innen: Leeds (UK)
Azonosító: 2,744

Az űrkutatás engem is érdekel egyébként. A múlt héten hallgattam pl ezeket:

A Jupiter hangjai - Rémisztő és egyben lenyűgöző

A Föld hangja - na ez már grotszekebb biggrin.gif

--------------------

"Jenson elképesztően nagy tehetség. Ő a Formula 1 David Beckhamje!... Biztos vagyok abban, hogy előtte még mindig nagy lehetőségek állnak. Ha megfelelőek lesznek a körülmények és megfelelő emberek veszik majd körül, biztosan sikeres lesz. Tehetségét nem szabad megkérdőjelezni. Pusztán annyira van szüksége, hogy fontos dolgok jó id&otilde;ben valósuljanak meg" Dave Richards

"Amíg itt van addig szerintem nagy hiba és ezért még NEM SZABAD JENSON BUTTONT LEÍRNI"
Dankson (2009-03-09)

"...biztos vagyok benne, hogy jövôre is számoln kell vele. Túl sokan egysíkuan látják az idei telejesítményét, ôk fognak jövôre meglepôdni" Dankson 2009.10.27
"...Fog ezzel idén Button futamot nyerni majd meglátod ;) " Dankson 2011.03.09
Go to the top of the page

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Feb 25 2010, 09:11
Létrehozva: #22

-

Regisztrált: 27-June 07
Azonosító: 4

IDÉZET(nm_ @ Feb 24 2010, 09:20) *
Kb 3 éve volt róla szó a rádióban, hogy az időutazással kísérleteztek a tudósok és eljutottak arra szintre, hogy kb egy atomot tudtak utaztatni az időben pár ezredmásodpercet. természetesen mindez laporatóriumi körülmények között és laboratóriumi műszerekkel érzékelhető mérés volt. hogy kacsa volt-e azt nem tudom, de erre a hírre felhangosítottam a rádiót, tehát én biztos jól emlékszem.

Ha lehet is, max jövőbe, múltba egyszerűen nem tudom elképzelni. Ahhoz újra kellene képezni egy adott időállapotot, a teljes világegyetemről, ezt pedig még mikroszinten is kizártnak tartom. Az időt sokakkal szemben én nem tartom önálló dimenziónak, sőt, fizikailag sem olyan egységnek, amin szabadon lehet mozogni, változtatni. Továbbá: ha lenne időutazás, már érkeztek volna hozzánk a jövőből.

--------------------
"A jónép általában utálja az eminenseket és kedveli a renitenseket." (Peter_Cs)

- Mi a különbség a mókus és a patkány között?
- ???
- Semmi, csak a mókusnak jobb a marketingje!

+Quote Post
Zava
hozzászólás Feb 25 2010, 12:08
Létrehozva: #23

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Csoport: Moderators
Regisztrált: 15-November 07
Innen: Szigetszentmiklós
Azonosító: 323

IDÉZET(Euloálius @ Feb 25 2010, 09:11) *
Ha lehet is, max jövőbe, múltba egyszerűen nem tudom elképzelni. Ahhoz újra kellene képezni egy adott időállapotot, a teljes világegyetemről, ezt pedig még mikroszinten is kizártnak tartom.

a szememben épp ezért dimenzió az idő is, még ha nem is egyenértékű a "másik hárommal", ha belegondolsz: egy tárgy helyzetét 4 koordinátával, x,y,z (az alap 3 dimenzió) és egy t (idő) koordinátával tudod megadni.

Az időt sokakkal szemben én nem tartom önálló dimenziónak, sőt, fizikailag sem olyan egységnek, amin szabadon lehet mozogni, változtatni.

jelenlegi ismereteink szerint tényleg a képtelenség kategória, de egyébként pont ez lenne az időutazás wink.gif

Továbbá: ha lenne időutazás, már érkeztek volna hozzánk a jövőből.

ez nem érv. miből gondolod, hogy pont a 'mostba' jönnének vissza? mi van ha húsz évvel későbbe látogatnak?
egyébként én: a, elképzelhetőnek tartom, hogy már jártak 'köztünk' a jövőből, b, és biztosra veszem, hogy ha visszajönnének, akkor azt úgy, hogy mi a jelen (nekik múlt) emberei ne tudjuk meg. feltételezem hallottál már a pillangóeffektusról wink.gif

--------------------
Aki nem Kimit akarja az hazudik ;) - nm
Az F1 a motorsportok Apple-je - Mochok

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Feb 25 2010, 12:17
Létrehozva: #24

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

IDÉZET(Zava @ Feb 25 2010, 12:08) *
a szememben épp ezért dimenzió az idő is, még ha nem is egyenértékű a "másik hárommal", ha belegondolsz: egy tárgy helyzetét 4 koordinátával, x,y,z (az alap 3 dimenzió) és egy t (idő) koordinátával tudod megadni.

jelenlegi ismereteink szerint tényleg a képtelenség kategória, de egyébként pont ez lenne az időutazás wink.gif

ez nem érv. miből gondolod, hogy pont a 'mostba' jönnének vissza? mi van ha húsz évvel későbbe látogatnak?
egyébként én: a, elképzelhetőnek tartom, hogy már jártak 'köztünk' a jövőből, b, és biztosra veszem, hogy ha visszajönnének, akkor azt úgy, hogy mi a jelen (nekik múlt) emberei ne tudjuk meg. feltételezem hallottál már a pillangóeffektusról wink.gif

De azért itt is felmerül egy érdekes 'kérdés'. Ahhoz, hogy a jövővől vissza tudjanak jönni a jelenbe, az ugye nekik a múlt, ehhez viszont az kéne, hogy legyen jövő, azaz a jelen (mármint ami nekünk jelen) az valójában múlt legyen. De ha a jelen az valójában jelen, azaz még nincs "megírt" jövő, máshogy nem tudom mondani, akkor egész egyszerűen azért nem jöttek vissza, mert még nincs időgép. smile.gif

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Feb 25 2010, 12:37
Létrehozva: #25

-

IDÉZET(Zava @ Feb 25 2010, 12:08) *

Hát, ezektől az érvektől baromira nem lettem meggyőzve.

--------------------

- ???

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás Feb 25 2010, 12:43
Létrehozva: #26

Gyors és gépkocsivezető

Regisztrált: 17-November 08
Azonosító: 1,443

IDÉZET(Euloálius @ Feb 25 2010, 12:37) *
Hát, ezektől az érvektől baromira nem lettem meggyőzve.

Itt egy meggyőző érv:

1,2 gigawatt kell hozzá, meg egy alukasztnis autó.

A hozzászólást -Triki Lauda- szerkesztette a következő időpontban: Feb 25 2010, 12:45

+Quote Post
Zava
hozzászólás Feb 25 2010, 12:53
Létrehozva: #27

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ha lehet is, max jövőbe, múltba egyszerűen nem tudom elképzelni.

Továbbá: ha lenne időutazás, már érkeztek volna hozzánk a jövőből.

előbb ezt elfelejtettem, ez a kettő szépen üti is egymást.
egyébként nem meggyőzni akartalak, csupán elmondtam, hogy én mit hogy gondolok smile.gif

--------------------

+Quote Post
Zava
hozzászólás Feb 25 2010, 12:57
Létrehozva: #28

( ͡° ͜ʖ ͡°)

IDÉZET(Zoli @ Feb 25 2010, 12:17) *
De azért itt is felmerül egy érdekes 'kérdés'. Ahhoz, hogy a jövővől vissza tudjanak jönni a jelenbe, az ugye nekik a múlt, ehhez viszont az kéne, hogy legyen jövő, azaz a jelen (mármint ami nekünk jelen) az valójában múlt legyen. De ha a jelen az valójában jelen, azaz még nincs "megírt" jövő, máshogy nem tudom mondani, akkor egész egyszerűen azért nem jöttek vissza, mert még nincs időgép. smile.gif

ennek fuss neki még egyszer ha kérhetlek, nem egészen tiszta hogy mire gondolsz.

--------------------

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Feb 25 2010, 01:07
Létrehozva: #29

-

IDÉZET(Zava @ Feb 25 2010, 12:53) *
előbb ezt elfelejtettem, ez a kettő szépen üti is egymást.
egyébként nem meggyőzni akartalak, csupán elmondtam, hogy én mit hogy gondolok smile.gif

Én nem látom az ellentmondást.

--------------------

- ???

+Quote Post
Dankson
hozzászólás Feb 25 2010, 01:07
Létrehozva: #30

Tékozló fiú

Azért ez egy eléggé triviális vita smile.gif
Honnan tudjátok h Miska bá neme idôutazó? biggrin.gif

--------------------

"Jenson elképesztően nagy tehetség. Ő a Formula 1 David Beckhamje!... Biztos vagyok abban, hogy előtte még mindig nagy lehetőségek állnak. Ha megfelelőek lesznek a körülmények és megfelelő emberek veszik majd körül, biztosan sikeres lesz. Tehetségét nem szabad megkérdőjelezni. Pusztán annyira van szüksége, hogy fontos dolgok jó id&otilde;ben valósuljanak meg" Dave Richards

"Amíg itt van addig szerintem nagy hiba és ezért még NEM SZABAD JENSON BUTTONT LEÍRNI"
Dankson (2009-03-09)

"...biztos vagyok benne, hogy jövôre is számoln kell vele. Túl sokan egysíkuan látják az idei telejesítményét, ôk fognak jövôre meglepôdni" Dankson 2009.10.27

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás Feb 25 2010, 01:25
Létrehozva: #31

Gyors és gépkocsivezető

Szerintem előrefelé lehet utazni (valahogy), visszafelé nem.

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Feb 25 2010, 01:46
Létrehozva: #32

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

IDÉZET(Zava @ Feb 25 2010, 12:57) *
ennek fuss neki még egyszer ha kérhetlek, nem egészen tiszta hogy mire gondolsz.

Ahhoz, hogy visszajöjjenek az időben, ahhoz az kell, hogy valamikor a (nekünk) jövőben feltalálják az időgépet. Tehát akkor 2010 nem a jelen, hanem a múlt.
Ha viszont 2010 a jelen, akkor nem jöhettek vissza, mert még nincs időgép.

+Quote Post
Dankson
hozzászólás Feb 25 2010, 02:31
Létrehozva: #33

Tékozló fiú

IDÉZET(Triki Lauda @ Feb 25 2010, 01:25) *
Szerintem előrefelé lehet utazni (valahogy), visszafelé nem.

Folyamatosan elôre utazunk. Az idô pillanatyi és relatív. Viszonyítási alap kérdése. Gondoljunk csak bele pl a 40 millió fényévnyire lévô galaxis képére. Az amit mi látunk az a galaxis 40 millió éve volt képe. Ha fel akarnánk deríteni milyen is most akkor ha fénysebességgel odautazunk 20 millió év múlva úgy féltávon láthatjuk milyen is volt indulásunkkor azzaz 20 millió éve. Ha azonban elutazunk a galaxisig 40 millió év alaty, akkor azt a képet látjuk, ami az otthonihoz képest mi 40 + 20 millió évvel késôbi képet kapunk. Tehát a földi idôhöz viszonyítva relatíve 20 millió évet elôre utaztunk. Persze a galaxishoz viszonyítva semennyit sem.

--------------------

Dankson (2009-03-09)

+Quote Post
nm_
hozzászólás Feb 25 2010, 02:50
Létrehozva: #34

Bizony, ez nem BMW :)

Regisztrált: 31-January 08
Azonosító: 447

IDÉZET(Dankson @ Feb 25 2010, 02:31) *
Folyamatosan elôre utazunk. Az idô pillanatyi és relatív. Viszonyítási alap kérdése. Gondoljunk csak bele pl a 40 millió fényévnyire lévô galaxis képére. Az amit mi látunk az a galaxis 40 millió éve volt képe. Ha fel akarnánk deríteni milyen is most akkor ha fénysebességgel odautazunk 20 millió év múlva úgy féltávon láthatjuk milyen is volt indulásunkkor azzaz 20 millió éve. Ha azonban elutazunk a galaxisig 40 millió év alaty, akkor azt a képet látjuk, ami az otthonihoz képest mi 40 + 20 millió évvel késôbi képet kapunk. Tehát a földi idôhöz viszonyítva relatíve 20 millió évet elôre utaztunk. Persze a galaxishoz viszonyítva semennyit sem.

De ezzel a módszerrel még nem tudod meg a jövőhet lottószámokat, tehát felesleges elmélet. rolleyes.gif

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás Feb 25 2010, 02:51
Létrehozva: #35

Gyors és gépkocsivezető

IDÉZET(Dankson @ Feb 25 2010, 02:31) *

Jól sejtettem! biggrin.gif

+Quote Post
nm_
hozzászólás Feb 25 2010, 03:08
Létrehozva: #36

Ha lehet is, max jövőbe, múltba egyszerűen nem tudom elképzelni. Ahhoz újra kellene képezni egy adott időállapotot, a teljes világegyetemről, ezt pedig még mikroszinten is kizártnak tartom. Az időt sokakkal szemben én nem tartom önálló dimenziónak, sőt, fizikailag sem olyan egységnek, amin szabadon lehet mozogni, változtatni. Továbbá: ha lenne időutazás, már érkeztek volna hozzánk a jövőből.

A mozgás hozta létre az időt (nm_ bölcseletek első fejezet biggrin.gif )
Mindennek periódusa van, egy pariódus a mi viszonylatunkban, a föld tengelye körül egy nap, a föld nap viszonylatban 1 év, erre alkottunk mértékegységet. Mindennek van rezgésszáma, ugye annak a kristálynak is ami a kvarc órában van. Ez a ritmikus pulzálás az ami időérzéket ad nekünk, élőlényeknek.
Gondold magad egy olyan világba, ahol minden áll, a nap fixen egy ponton folyamatosan fent van az égen, nincsenek évszakok, nincs semmi ami változna. Valószínűleg időérzéked sem lenne, mert nem lenne mihez viszonyítani, maximum azt látnád, hogy szépen elöregszel.
Szerintem az idő a negyedik dimenzió.

Egyébként az állítólagos UFO-k miért ne lehetnének földi időutazók?

A hozzászólást -nm_- szerkesztette a következő időpontban: Feb 25 2010, 03:10

+Quote Post
Dankson
hozzászólás Feb 25 2010, 04:47
Létrehozva: #37

Tékozló fiú

Akkor a fasznak csészealjakkal jönnek és nem valami gömbbel mint a T800-asok biggrin.gif Lehet ôk meg úgy tudjá másik bolygót vizsgálnak közben csak idôutaznak laugh.gif

--------------------

Dankson (2009-03-09)

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Feb 25 2010, 05:11
Létrehozva: #38

Vörösparaszt

Regisztrált: 18-July 07
Innen: Győr
Azonosító: 59

IDÉZET(Euloálius @ Feb 24 2010, 09:10) *
A teleportálás hogyan vitelezhető ki? Beállok egy kabinba, és megjelenik az én faximile változatom odaát, vagy féreglyukon keresztül?

Amúgy hogy ne csak kérdezzek, szerintem időutazni nem lehet, több (akár végtelen számú) dimenziót el tudok képzelni, de az ember jelenléte csak 3 dimenzióban értelmezhető. Ha valami csodával határos módon át is tudna menni más dimenziókba, akkoris csak hármat lenne képes észlelni.

Én ilyenkor csak a fizikából indulok ki... Alapból fénysebességre olyan test vagy részecske nem képes, amelyiknek nyugalmi állapotban is van tömege, mert életbe lép a relativitás elmélet, ami kis sebességnél is van csak olyan elhanyagolható mértékben, hogy értelme sincsen kiszámolni... Ellenben, ha valaki már 150 000 km/s-al megy,, már közel a duplája lesz a tömege. És ez még mindig csak fele a fénysebességnek, de ahogy közeledik ez úgy nő és nő... Nincs az az erő, ami fénysebességre tuda gyorsítani egy teste. Fénysebességgel csak a fény tud menni, aminek ugye nincs nyugalmi állapotban tömege, de alapból a fénynek is van. Ezért tartom hihetetlennek az ufók jelenlétét a Földünkön... Azt nem állítom, hogy valahol baromi messze nincsenek egy másik hozzánk hasonló naprendszerben hozzánk hasonló, vagy nálunk fejledtebb lényeg, de, hogy ide nem képesek eljönni az tuti biztos... Éppen ezért a teleportálás sztem képtelenség.

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
Dankson
hozzászólás Feb 25 2010, 05:36
Létrehozva: #39

Tékozló fiú

IDÉZET(Pepperoni @ Feb 25 2010, 05:11) *
Én ilyenkor csak a fizikából indulok ki... Alapból fénysebességre olyan test vagy részecske nem képes, amelyiknek nyugalmi állapotban is van tömege, mert életbe lép a relativitás elmélet, ami kis sebességnél is van csak olyan elhanyagolható mértékben, hogy értelme sincsen kiszámolni... Ellenben, ha valaki már 150 000 km/s-al megy,, már közel a duplája lesz a tömege. És ez még mindig csak fele a fénysebességnek, de ahogy közeledik ez úgy nő és nő... Nincs az az erő, ami fénysebességre tuda gyorsítani egy teste. Fénysebességgel csak a fény tud menni, aminek ugye nincs nyugalmi állapotban tömege, de alapból a fénynek is van. Ezért tartom hihetetlennek az ufók jelenlétét a Földünkön... Azt nem állítom, hogy valahol baromi messze nincsenek egy másik hozzánk hasonló naprendszerben hozzánk hasonló, vagy nálunk fejledtebb lényeg, de, hogy ide nem képesek eljönni az tuti biztos... Éppen ezért a teleportálás sztem képtelenség.

Fizikai szempontból igen, de nem végülis. Haz Einstein-Rosen hidat figyelembe vesszük, akkor tudjuk h nem az egyenes vonalú tér és időbeli utazás lehetséges egyedüli megoldásnak (fénysebességgel vagy nem). Nos h ilyebn féregjárat létrehozható e? Nos ez a jövő kérdése smile.gif

--------------------

Dankson (2009-03-09)

+Quote Post
nm_
hozzászólás Feb 25 2010, 05:40
Létrehozva: #40

IDÉZET(Pepperoni @ Feb 25 2010, 05:11) *

sikeres teleportálás Ausztráliában

Egy méter távolságra teleportáltak egy fénysugarat ausztrál kutatók..........

Mondjuk ez fény, és ahogy mondod mások a fizikai jellemzői, mint pl az élőlényeknekű

Sz: mint az a fejlécen látható ez egy 2002-es cikk.
kis guglizással 5. találat egy 2006-os cikk:

Sci-finek tűnik, de a részecskék teleportálásának lehetőségét az emberiség már kezdi uralni. A teleportálás távolsági világrekordját, ami 7,8 km, ráadásul osztrák fizikusok tartják. Amikor felállították, Zeilinger professzor a kollégáival optikai szál segítségével fotonok polarizációs állapotát vitte át. A fotonok tulajdonságai és átvitelük áll a bécsi intézet tudósai figyelmének középpontjában.

A hozzászólást -nm_- szerkesztette a következő időpontban: Feb 25 2010, 05:43

+Quote Post

18 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017 June 24th - 23:28