IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

18 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
Tudomány, technológia
Tarzaan
hozzászólás Feb 24 2010, 04:27
Létrehozva: #1

Schumanoid

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 27-June 07
Innen: Orange Orange; Burbank
Azonosító: 5

Kezdetnek:

http://www.newgrounds.com/portal/view/525347

+

http://www.youtube.com/watch?v=17jymDn0W6U

A hozzászólást -Tarzaan- szerkesztette a következő időpontban: Feb 24 2010, 04:29

--------------------
"Nagyszerű munkát végzett, miközben kitűnő szakemberekkel vette körül magát a Ferrarinál, és olyan környezetet teremtett, ami lehetővé tette, hogy 2000-ben, huszonegy év után megnyerték. Higgyék el nekem, hogy ez az ő érdeme, és nem Jean Todté vagy Luca di Montezemolóé"
Jackie Stewart; 2006

"Az emberek könnyen elfelejtik, hogy a Ferrari mennyit köszönhet Michaelnek. Felépített maga köré egy csapatot. Motiválta az embereket. Egy nagy egésszé fűzte össze a részleteket. A Benetton is Michaelnek köszönhette a két világbajnoki címét. Amit Michael akkor tett az leírhatatlan."
Flavio Briatore, 2005

91 győzelem képekben; Nyilooooook!!!!!!!!
Go to the top of the page

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Feb 24 2010, 04:33
Létrehozva: #2

Vörösparaszt

Regisztrált: 18-July 07
Innen: Győr
Azonosító: 59

IDÉZET(Tarzaan @ Feb 24 2010, 04:27) *

Ez engem mindig is nagyon érdekelt. Egyébként még a mi napunk is fog nőni, ahogy öregszik. Egészen a Földet el fogja nyelni teljes egészébe, mikorra vörös óriás lesz. Majd kimúlik... De ez még több milliárd év.

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
Tekercs
hozzászólás Feb 24 2010, 04:41
Létrehozva: #3

újonc
*

Csoport: Members
Regisztrált: 13-September 09
Azonosító: 4,469

Ha már let nyitva egy illyen topik is akkor miért ne használjuk?! tongue.gif unsure.gif Ebben a témekörben engem leginkáb a csilagászat érdekel, feltöltök pár olyan képet amelyeken a Tejúton találhato égitestek vannak felsorollva, méretek szerint...7 kép, jó sok égitest. smile.gif

smile.gif

Szerintem jo képek! wink.gif

A hozzászólást -Tekercs- szerkesztette a következő időpontban: Feb 24 2010, 04:42

--------------------

+Quote Post
Tekercs
hozzászólás Feb 24 2010, 04:45
Létrehozva: #4

újonc
*

A következö kép! A nap nagy méretben, alatta a naprenszer kiseb-nagyob bolygoi, köztük természetesen a 'közepes' méretü Föld! smile.gif

A következö képen már a legkisebb égitest a Jupiter és a 2. a Nap. Egyre nönek.... smile.gif

--------------------

+Quote Post
Tekercs
hozzászólás Feb 24 2010, 04:49
Létrehozva: #5

újonc
*

A képen az elözö képen legnagyobb égitest az Arcturus már a legkisebbek között van és a legnagyobbig (mármint a képen wink.gif ) még van 4 égitest. Hát akkor mégis mekkora a mi földünk ezekhez képest? tongue.gif unsure.gif

A képen az Antares és a Pistol Star. Hihetetlen méretüek, és ez még nem minden....

smile.gif

--------------------

+Quote Post
Tekercs
hozzászólás Feb 24 2010, 04:59
Létrehozva: #6

újonc
*

A képen az elözö képen legnagyobb Pistol Starnak (borzasztó nagy wink.gif) mérete már szinte el-el tompul a legnagyobb VV Chephie mögött! wink.gif smile.gif

smile.gif

Most jöjjön a kép magárol a tejutrendszerröl, amiben vagy ahol megtalálhatjuk ezeket a hihetetlen méretü égitesteket!

Mindenki figyelmébe ajánlomm a kép alján lévö (megdöbbentö) kis szöveget! smile.gif

forditásban: Ezen a skálán VV Chephei, ami 1900-szor nagyobb, mint a mi Napunk, kisebb lenne, mint EGY pixel 1/1.689.794 része! smile.gif Áúúú! ohmy.gif

--------------------

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Feb 24 2010, 05:43
Létrehozva: #7

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

IDÉZET(Pepperoni @ Feb 24 2010, 04:33) *
Ez engem mindig is nagyon érdekelt. Egyébként még a mi napunk is fog nőni, ahogy öregszik. Egészen a Földet el fogja nyelni teljes egészébe, mikorra vörös óriás lesz. Majd kimúlik... De ez még több milliárd év.

+Quote Post
Aric
hozzászólás Feb 24 2010, 06:43
Létrehozva: #8

betérő

Regisztrált: 29-December 08
Innen: Dunaszentmiklós
Azonosító: 1,711

IDÉZET(Pepperoni @ Feb 24 2010, 04:33) *

Ami igazán érdekes a nappal kapcsolatban, az az, hogy percenként több tonnát veszít a tömegéből, de még sem emiatt fog majd kimúlni.

Jó téma amúgy, érdekel a tudomány.

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Feb 24 2010, 08:58
Létrehozva: #9

-

Azonosító: 4

Akkor érdekelne pár szakértő véleménye:

1. Szerintetek kivitelezhető-e az időutazás?
2. Szerintetek kivitelezhető-e a teleportálás?
3. Léteznek-e féreglyukak? Miket kötnek össze?
4. Létezik-e 4. (vagy mégtöbb) dimenzió?
5. Véges-e a világegyetem, és hol vannak a határai?

--------------------
"A jónép általában utálja az eminenseket és kedveli a renitenseket." (Peter_Cs)

- Mi a különbség a mókus és a patkány között?
- ???
- Semmi, csak a mókusnak jobb a marketingje!

+Quote Post
Tarzaan
hozzászólás Feb 24 2010, 08:59
Létrehozva: #10

Schumanoid

IDÉZET(Euloálius @ Feb 24 2010, 08:58) *

2-3-4 igen

5: Azt a Jóisten tudja:)

--------------------
"Nagyszerű munkát végzett, miközben kitűnő szakemberekkel vette körül magát a Ferrarinál, és olyan környezetet teremtett, ami lehetővé tette, hogy 2000-ben, huszonegy év után megnyerték. Higgyék el nekem, hogy ez az ő érdeme, és nem Jean Todté vagy Luca di Montezemolóé"
Jackie Stewart; 2006

"Az emberek könnyen elfelejtik, hogy a Ferrari mennyit köszönhet Michaelnek. Felépített maga köré egy csapatot. Motiválta az embereket. Egy nagy egésszé fűzte össze a részleteket. A Benetton is Michaelnek köszönhette a két világbajnoki címét. Amit Michael akkor tett az leírhatatlan."
Flavio Briatore, 2005

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Feb 24 2010, 09:10
Létrehozva: #11

-

Azonosító: 4

IDÉZET(Tarzaan @ Feb 24 2010, 08:59) *
2-3-4 igen

5: Azt a Jóisten tudja:)

A teleportálás hogyan vitelezhető ki? Beállok egy kabinba, és megjelenik az én faximile változatom odaát, vagy féreglyukon keresztül?

Amúgy hogy ne csak kérdezzek, szerintem időutazni nem lehet, több (akár végtelen számú) dimenziót el tudok képzelni, de az ember jelenléte csak 3 dimenzióban értelmezhető. Ha valami csodával határos módon át is tudna menni más dimenziókba, akkoris csak hármat lenne képes észlelni.

--------------------
"A jónép általában utálja az eminenseket és kedveli a renitenseket." (Peter_Cs)

- Mi a különbség a mókus és a patkány között?
- ???
- Semmi, csak a mókusnak jobb a marketingje!

+Quote Post
Tarzaan
hozzászólás Feb 24 2010, 09:12
Létrehozva: #12

Schumanoid

IDÉZET(Euloálius @ Feb 24 2010, 09:10) *
A teleportálás hogyan vitelezhető ki? Beállok egy kabinba, és megjelenik az én faximile változatom odaát, vagy féreglyukon keresztül?

Amúgy hogy ne csak kérdezzek, szerintem időutazni nem lehet, több (akár végtelen számú) dimenziót el tudok képzelni, de az ember jelenléte csak 3 dimenzióban értelmezhető. Ha valami csodával határos módon át is tudna menni más dimenziókba, akkoris csak hármat lenne képes észlelni.

Azt elvileg már megcsinálták szubatomikus szinten.

--------------------
Jackie Stewart; 2006

Flavio Briatore, 2005

+Quote Post
nm_
hozzászólás Feb 24 2010, 09:20
Létrehozva: #13

Bizony, ez nem BMW :)

Regisztrált: 31-January 08
Azonosító: 447

IDÉZET(Euloálius @ Feb 24 2010, 08:58) *

Kb 3 éve volt róla szó a rádióban, hogy az időutazással kísérleteztek a tudósok és eljutottak arra szintre, hogy kb egy atomot tudtak utaztatni az időben pár ezredmásodpercet. természetesen mindez laporatóriumi körülmények között és laboratóriumi műszerekkel érzékelhető mérés volt. hogy kacsa volt-e azt nem tudom, de erre a hírre felhangosítottam a rádiót, tehát én biztos jól emlékszem.

+Quote Post
Hakkinen
hozzászólás Feb 24 2010, 09:24
Létrehozva: #14

keleti blokk

Regisztrált: 14-February 09
Innen: Cívisváros
Azonosító: 2,212

Amatőr UFO megfigyelő vagyok másodállásban,de még egyet sem láttam. biggrin.gif Esetleg közületek valakinek van ilyen személyes tapasztalata?
De most komolyan.Meséljetek,érdekelne!

--------------------

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Feb 24 2010, 09:42
Létrehozva: #15

fanatikus

IDÉZET(Euloálius @ Feb 24 2010, 09:10) *

Az időutazás a relativitáselmélet szerint megvalósítható. biggrin.gif

Amúgy a Húrelmélet elég érdekes. Olvasni talán annyira nem, de én a TV-ben láttam (azt meg linkelni nem tudom biggrin.gif).

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Feb 24 2010, 09:45
Létrehozva: #16

fanatikus

Amúgy, ha már úgyis a wikipédiát néztem, rákerestem az időutazásra. biggrin.gif

Az első fizikai elméletre alapuló időgépet Willem Jacob van Stockum vettette fel 1935-ben. Ha egy végtelen hosszú hengert legalább fél fénysebességgel forgatunk a hossztengelye körül, és valami ezt a hengert valamilyen irányban megkerüli, akkor bizonyos pályákon visszajut a múltba. Jelenleg nem tudunk építeni sem végtelen hosszú hengert, sem olyan hengert, ami kibírná ezt a sebességet. A hengert esetleg kiválthatja például egy feketelyuk forgó gyűrűje – lényeg, hogy végtelen legyen a tér görbülete. Annak megkerülésével elméletben visszajuthatunk a múltba.

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Feb 24 2010, 09:49
Létrehozva: #17

fanatikus

Hogy a teleportálás se maradjon ki:

Teleportálás ausztrál módra

+Quote Post
Zava
hozzászólás Feb 24 2010, 09:54
Létrehozva: #18

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Csoport: Moderators
Regisztrált: 15-November 07
Innen: Szigetszentmiklós
Azonosító: 323

IDÉZET(Hakkinen @ Feb 24 2010, 09:24) *
Amatőr UFO megfigyelő vagyok másodállásban,de még egyet sem láttam. biggrin.gif Esetleg közületek valakinek van ilyen személyes tapasztalata?

egyszer kinn álltunk haveroméknál a kertben, láttunk hullócsillagokat, majd én megláttam a szomszéd ház mellett egy sárga pöttyöt, ami hirtelen elindult párhuzamosan a ház falával lefele, majd 90 fokos szögben elfordult és vízszintesen ment tovább...megteszi? biggrin.gif
Eulol: időutazáshoz elég fénysebességnél 'nagyobb' sebességgel utazni, idő mint negyedik dimenzió? wink.gif egyébként hasonlóan látom mint te, nemrég hallgattam egy előadást, aminek részben a dimenziók voltak a témái, volt először egy 3 dimenziós animáció, értelemszerűen 2dben ábrázolva, amit mi, 3 dimenziós emberek nyilván 3dsnek látunk, ám egy -feltételes- 2ds embernek hiába magyaráznánk, hogy ez 3ds mozgás, na ezután ugrottunk egyet, jött a 4ds mozgás amit meg már mi nem fogunk fel smile.gif

--------------------
Aki nem Kimit akarja az hazudik ;) - nm
Az F1 a motorsportok Apple-je - Mochok

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Feb 24 2010, 09:58
Létrehozva: #19

fanatikus

IDÉZET(Zava @ Feb 24 2010, 09:54) *
egyszer kinn álltunk haveroméknál a kertben, láttunk hullócsillagokat, majd én megláttam a szomszéd ház mellett egy sárga pöttyöt, ami hirtelen elindult párhuzamosan a ház falával lefele, majd 90 fokos szögben elfordult és vízszintesen ment tovább...megteszi? biggrin.gif
Eulol: időutazáshoz elég fénysebességnél 'nagyobb' sebességgel utazni, idő mint negyedik dimenzió? wink.gif egyébként hasonlóan látom mint te, nemrég hallgattam egy előadást, aminek részben a dimenziók voltak a témái, volt először egy 3 dimenziós animáció, értelemszerűen 2dben ábrázolva, amit mi, 3 dimenziós emberek nyilván 3dsnek látunk, ám egy -feltételes- 2ds embernek hiába magyaráznánk, hogy ez 3ds mozgás, na ezután ugrottunk egyet, jött a 4ds mozgás amit meg már mi nem fogunk fel smile.gif

Hallottam (tényleg csak hallottam, mert a TV-ben volt, de nem láttam) olyan elméletről, ami szerint 15 dimenzió van. De nekem magas ez a téma. biggrin.gif

+Quote Post
Dankson
hozzászólás Feb 24 2010, 11:25
Létrehozva: #20

Tékozló fiú

Regisztrált: 24-March 09
Innen: Leeds (UK)
Azonosító: 2,744

IDÉZET(Hakkinen @ Feb 24 2010, 09:24) *

Igen volt. Láttam pár megmagyarázhatatlan dolgot az égen már.

--------------------

"Jenson elképesztően nagy tehetség. Ő a Formula 1 David Beckhamje!... Biztos vagyok abban, hogy előtte még mindig nagy lehetőségek állnak. Ha megfelelőek lesznek a körülmények és megfelelő emberek veszik majd körül, biztosan sikeres lesz. Tehetségét nem szabad megkérdőjelezni. Pusztán annyira van szüksége, hogy fontos dolgok jó idõben valósuljanak meg" Dave Richards

"Amíg itt van addig szerintem nagy hiba és ezért még NEM SZABAD JENSON BUTTONT LEÍRNI"
Dankson (2009-03-09)

"...biztos vagyok benne, hogy jövôre is számoln kell vele. Túl sokan egysíkuan látják az idei telejesítményét, ôk fognak jövôre meglepôdni" Dankson 2009.10.27
"...Fog ezzel idén Button futamot nyerni majd meglátod ;) " Dankson 2011.03.09

+Quote Post

18 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017 December 12th - 01:26