IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

79 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
Számítógépes játékok, FPS, RTS, szimulátorok, platform, stb.
Eulo
hozzászólás Feb 23 2010, 09:09
Létrehozva: #1

-

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 27-June 07
Azonosító: 4

A hétvégén újra rámtört a Command and Conquer fanbojizmus, és be is izzítottam a Red Alert 2-t a First Decade CD-ről. Mint az összes korai Westwood játék (Cnc, RA1, Dune 2000, Tiberian Sun, RA2, Yuri's Revenge), ez is nagy kedvenc, talán a legjobb a játékmenet terén a sorozatból. A történet, moviek alapján a pedig a Red Alert 1 a besztes... felülmúlhatatlan, főleg a szovjet rész. rolleyes.gif

Szóval ennek örömére nyitottam egy önálló topikot a számítógépes játékoknak, mindenki írja le a kedvenceit, meg miegymást. tongue.gif

--------------------
"A jónép általában utálja az eminenseket és kedveli a renitenseket." (Peter_Cs)

- Mi a különbség a mókus és a patkány között?
- ???
- Semmi, csak a mókusnak jobb a marketingje!

Go to the top of the page

+Quote Post
Tarzaan
hozzászólás Feb 23 2010, 09:49
Létrehozva: #2

Schumanoid

Innen: Orange Orange; Burbank
Azonosító: 5

Több mint két éve semmilyen PC játékkal nem játtszottam, a gépemen is csak a Passziánsz és tsai vannak, de azokkal sem:)

--------------------
"Nagyszerű munkát végzett, miközben kitűnő szakemberekkel vette körül magát a Ferrarinál, és olyan környezetet teremtett, ami lehetővé tette, hogy 2000-ben, huszonegy év után megnyerték. Higgyék el nekem, hogy ez az ő érdeme, és nem Jean Todté vagy Luca di Montezemolóé"
Jackie Stewart; 2006

"Az emberek könnyen elfelejtik, hogy a Ferrari mennyit köszönhet Michaelnek. Felépített maga köré egy csapatot. Motiválta az embereket. Egy nagy egésszé fűzte össze a részleteket. A Benetton is Michaelnek köszönhette a két világbajnoki címét. Amit Michael akkor tett az leírhatatlan."
Flavio Briatore, 2005

91 győzelem képekben; Nyilooooook!!!!!!!!

+Quote Post
Tarzaan
hozzászólás Feb 23 2010, 09:53
Létrehozva: #3

Schumanoid

Innen: Orange Orange; Burbank
Azonosító: 5

Pár éve ezeket toltam:

- Colin McRae Rallye 2 (nagy kedvenc volt)
- Jedi Knight 2: Jedi outcast (nagy kedvenc volt)
- Max Payne (nagy kedvenc volt)
- Call of Duty (nagy kedvenc volt - főleg hálón)
- Call of Duty:United Offense (nagy kedvenc volt - főleg hálón)
- F1 GP2
- Max Payne 2
- Jedi Knight 3: Jedi Academy

kipróbáltam még:

- Call of Duty 2
- Toca Race Driver
- GTR 2

--------------------
"Nagyszerű munkát végzett, miközben kitűnő szakemberekkel vette körül magát a Ferrarinál, és olyan környezetet teremtett, ami lehetővé tette, hogy 2000-ben, huszonegy év után megnyerték. Higgyék el nekem, hogy ez az ő érdeme, és nem Jean Todté vagy Luca di Montezemolóé"
Jackie Stewart; 2006

"Az emberek könnyen elfelejtik, hogy a Ferrari mennyit köszönhet Michaelnek. Felépített maga köré egy csapatot. Motiválta az embereket. Egy nagy egésszé fűzte össze a részleteket. A Benetton is Michaelnek köszönhette a két világbajnoki címét. Amit Michael akkor tett az leírhatatlan."
Flavio Briatore, 2005

91 győzelem képekben; Nyilooooook!!!!!!!!

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Feb 23 2010, 10:10
Létrehozva: #4

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

A három kedvencem a Call of Duty (az első), a TOCA Race Driver 3 és a Hearts of Iron II Doomsday.

A Call of Duty grafikája nem a legjobb, de nem is csoda, 2003-as. Az akkori fps-ekhez képest viszont nagyon jónak, sőt szerintem a legjobbnak számított. Az külön tetszett benne, hogy minden fegyverrel lehetett célozni és nem volt fix célkereszt a képernyő közepén. Ettől egy kicsit élethűbb lett. Aztán jött az UO, megjelent egy-két új fegyver, ami nem nyerte el teljesen a tetszésemet, de az élvezhetősége nem romlott. A tankoknak és terepjáróknak viszont örültem, jókat lehetett vele szórakozni. smile.gif
A 2. rész sajnos nem sikerült olyan jól, mint azt vártam, de az is egész jó volt. A grafikája jobb lett, beleraktak egy plusz dolgot (a kisebb falakon át lehetett mászni...) amitől megint egy kicsit élethűbb lett, de olyan bugja is volt, ami elég idegesítő volt. De nem szerettem jobban az első résznél. A 3. rész nem jelent meg PC-re. A 4. rész maga volt a katasztrófa. Nekem a CoD a 2. világháborút és az élethű játékot jelentette, erre jött a Modern Warfare, amit megfejeltek a perkekkel és rankekkel. A játék amúgy nem olyan rossz, de én nem szeretem. A CoD 5 egy fokkal jobb, legalább 2. világháborús. Multiban nem nagyon játszottam vele, így csak az egyjátékos módról van tapasztalatom. Nem volt rossz, főleg az Arisaka bajonettel. Úgy mentem egész végig a játékban, mint egy szamuráj. biggrin.gif A Modern Warfare 2 nem rossz, de nekem nem jött be (nem 2. VH-s biggrin.gif). Röviden ennyit a CoD sorozatról.

A Tocát nem ismerem ennyire. Leginkább a 3. résszel játszottam. A grafikája és fizikája nem a legjobb, de valamiért mégis csak ez (a 3. rész) a kedvenvem. smile.gif

A Hearts of Iron nem a legismertebb játék, de nagyon szeretem. Egy stratégiai játék (bár nem vagyok otthon ezekben a besorolásokban) és gondolom nagy meglepetés, hogy 2. világháborús. Még az első résszel kezdtem el játszani, amivel a 2. rész megjelenéséig játszottam is. A 2. rész már jobban tetszett, a térkép néhol itt-ott részletesebb lett és a játék is valamivel jobb lett. A 2. résznek egy kiegészítője a Doomsday. 1936-1953 (nem '48-ig) lehet vele játszani és plusz opció benne a "kémkedés". A 3. rész már nem igazán tetszik, a térkép már túl részletes lett és igen csak elbaszták.
HoI 2 Doomsday:

A hozzászólást -Zoli- szerkesztette a következő időpontban: Feb 23 2010, 10:13

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Feb 23 2010, 10:16
Létrehozva: #5

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

Kihagytam a Lineage 2-t. Ez egy szerepjáték, az első és valószínűleg az utolsó is, amit ebben a kategóriában kipróbáltam. Igazából ez nem az én műfajom, de ezt a játékot mégis szeretem. Már rég nem játszottam vele, de arra jó, hogy néha szórakozzak vele. Mostanában gondoltam is rá, hogy újra fel kéne tenni a gépre. smile.gif

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Feb 23 2010, 10:37
Létrehozva: #6

-

IDÉZET(Tarzaan @ Feb 23 2010, 09:49) *
Több mint két éve semmilyen PC játékkal nem játtszottam, a gépemen is csak a Passziánsz és tsai vannak, de azokkal sem:)

Én se vagyok nagy gamer. Kb évente egyszer előveszem az egyik CnC játékot (idén RA2, tavaly TibSun, azelőtt Dune 2000, azelőtt RA1, stb), illetve tavaly a nagy C64-es retro őrületben letöltöttem az új Giana Sisterst Nintendo DS emulátorra. laugh.gif

Emellett még a régebbi FPS-eseket szeretem (Duke3d, Shadow Warrior, Redneck, Doom is valamennyire), de etéren le vagyok maradva.

Amúgymeg ingyenes flash játékokkal szoktam még tolni, nagy kedvencem az Onslaught 2, zseniális "tower defense" játék.

--------------------

- ???

+Quote Post
Kimo
hozzászólás Feb 23 2010, 11:19
Létrehozva: #7

-

Regisztrált: 23-March 08
Innen: Szolnok
Azonosító: 640

Nagy CNC-s vagyok, bár mióta az EA megvette a Westwoodot a CnC-k színvonala meredeken esik. A régi CnC-knek nagyon jó storyja van, az újak ezt már nem nagyon képesek elérni. Ami EA által kiadott CnC játék és tetszik, az a Generals - Zero Hour. Na persze nem a single rész miatt, hanem a jó kis multi (net és háló). Az a vicc az egészben, hogy ezt a játékot (ami nem is igazán tekinthető CnC-nek ha szigorúan vesszük) motor tesztelésre adta ki az EA, mégis többen játszanak MÉG mindig vele, mint a CnC3/RA3al.

Másik nagy kedvenc az rFactor különböző F1es modokkal. Habár a játék régi, a fizikája nagyon odavág a dolognak, jó kis szimulátor modokat lehet rá fejleszteni.

Szerepjátékok közül nem ismerek sokat, amivel most játszogattam, az a Dragon Age: Origins volt, marha jól sikerült kis játék. A története üt, bár 1-2 helyen ellaposodik a dolog, mondom ezt annak ellenére, hogy a nagy vonalas történet elég sablonos (elvesztesz mindent aztán megmented a világot), de a sok oldalszállal egy elég fordulatos cselekmény bontakozik ki. Szigorúan 18-os játék.

--------------------
IDÉZET(nm_ @ Apr 14 2013, 10:52) *
Ha létezik Mr. 6 tized, akkor az Hamilton.

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Feb 23 2010, 11:41
Létrehozva: #8

-

IDÉZET(Kimo @ Feb 23 2010, 11:19) *
Nagy CNC-s vagyok, bár mióta az EA megvette a Westwoodot a CnC-k színvonala meredeken esik. A régi CnC-knek nagyon jó storyja van, az újak ezt már nem nagyon képesek elérni. Ami EA által kiadott CnC játék és tetszik, az a Generals - Zero Hour. Na persze nem a single rész miatt, hanem a jó kis multi (net és háló). Az a vicc az egészben, hogy ezt a játékot (ami nem is igazán tekinthető CnC-nek ha szigorúan vesszük) motor tesztelésre adta ki az EA, mégis többen játszanak MÉG mindig vele, mint a CnC3/RA3al.

Nekem a Cnc3 és az RA3 teljesen kimaradt, videokat néztem meg róluk, és nem igazán tetszett. A Generals nem tekinthető igazán CnC játéknak... A régebbiek közül amúgy melyek a kedvenceid?

--------------------

- ???

+Quote Post
Kimo
hozzászólás Feb 23 2010, 12:09
Létrehozva: #9

-

Ra2 egyértelműen. Jó átvezető videók, a story se rossz. Nagy feelingje van a dolognak. A Yuri annyira nem jött be.

(Azért írok így, mert újraraktam a gépet, a mozilla meg valamiért nem rakja be a kurzort a válasz adásnál... Valami ötlet erre?)

IDÉZET(Euloálius @ Feb 23 2010, 11:41) *
Nekem a Cnc3 és az RA3 teljesen kimaradt, videokat néztem meg róluk, és nem igazán tetszett. A Generals nem tekinthető igazán CnC játéknak... A régebbiek közül amúgy melyek a kedvenceid?

--------------------

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Feb 23 2010, 12:23
Létrehozva: #10

-

IDÉZET(Kimo @ Feb 23 2010, 12:09) *
Ra2 egyértelműen. Jó átvezető videók, a story se rossz. Nagy feelingje van a dolognak. A Yuri annyira nem jött be.

(Azért írok így, mert újraraktam a gépet, a mozilla meg valamiért nem rakja be a kurzort a válasz adásnál... Valami ötlet erre?)

Yuriban már kicsit elment bohóckodás kategóriába (UFO-k, dinoszauruszok, stb.) de amúgy az is tetszik. Átvezető történetben az RA1 nálam verhetetlen, főleg amikor a csaj teával mérgezi meg a fejeseket. biggrin.gif

--------------------

- ???

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Feb 23 2010, 01:05
Létrehozva: #11

McLaren fan

Regisztrált: 17-October 08
Innen: Szerbia/Temerin
Azonosító: 1,266

IDÉZET(Euloálius @ Feb 23 2010, 09:09) *
A hétvégén újra rámtört a Command and Conquer fanbojizmus, és be is izzítottam a Red Alert 2-t a First Decade CD-ről. Mint az összes korai Westwood játék (Cnc, RA1, Dune 2000, Tiberian Sun, RA2, Yuri's Revenge), ez is nagy kedvenc, talán a legjobb a játékmenet terén a sorozatból. A történet, moviek alapján a pedig a Red Alert 1 a besztes... felülmúlhatatlan, főleg a szovjet rész. rolleyes.gif

Szóval ennek örömére nyitottam egy önálló topikot a számítógépes játékoknak, mindenki írja le a kedvenceit, meg miegymást. tongue.gif

Jó topic! Csak aztán mozgás is legyen benne ne csak én beszélgessek magammal mint ahogy a PC Sarokban! tongue.gif
Lényegében FPS játékokat játszok de szeretem az Adventure-t is amiből nagy kedvencem a Syberia mindkét része! Ajánlom mindenkinek!!! Néha kicsit meg kell kukkantani a neten hogy hova tovább(legalábbis nekem)! biggrin.gif
Versenyszimulátorokat sosem szerettem, inkább az arcade beállítású versenyjátékokra bukok! NFS(régebbiek, úgy a Carbon-ig voltak jók) GRID, DIRT1-2, ToCA2-3,Street Racing Sindicate,...
Jelenlegi jó játék amivel elszórakoztam az a Mass Effect 2 volt, GTA4, Batman Arkham Asylum(amivel kapcsolatban elég szkeptikus voltam mert általában roszak szoktak lenni a filmből játék készítés vagy fordítva), Crysis-t is jó játéknak tartom mert sok módja van a gyilkolásnak mint pl. hozzávágni az emberhez egy robbanó hordót vagy megragadni a torkánál fogva és feldobni 10 méter magasba és még lehet ezt kombinálni a végtelenségig, na meg a látvány sem marad el! cool.gif Lényegében a nanoruha amit visel a főhősünk sokat emel az élményen mert sok cool trükköt lehet vele kivitelezni!
RTS játékokat régen játszottam de manapság már valahogy nem tudom lekötni magam velük! Pedig a Dune2000-ért éltem haltam anno! smile.gif Red Alert-ot is sokat játszottam! Rome Total War-t is nyúztam!

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Feb 23 2010, 01:21
Létrehozva: #12

-

IDÉZET(Mochok85 @ Feb 23 2010, 01:05) *
Jó topic! Csak aztán mozgás is legyen benne ne csak én beszélgessek magammal mint ahogy a PC Sarokban! tongue.gif
Lényegében FPS játékokat játszok de szeretem az Adventure-t is amiből nagy kedvencem a Syberia mindkét része! Ajánlom mindenkinek!!! Néha kicsit meg kell kukkantani a neten hogy hova tovább(legalábbis nekem)! biggrin.gif
Versenyszimulátorokat sosem szerettem, inkább az arcade beállítású versenyjátékokra bukok! NFS(régebbiek, úgy a Carbon-ig voltak jók) GRID, DIRT1-2, ToCA2-3,Street Racing Sindicate,...
Jelenlegi jó játék amivel elszórakoztam az a Mass Effect 2 volt, GTA4, Batman Arkham Asylum(amivel kapcsolatban elég szkeptikus voltam mert általában roszak szoktak lenni a filmből játék készítés vagy fordítva), Crysis-t is jó játéknak tartom mert sok módja van a gyilkolásnak mint pl. hozzávágni az emberhez egy robbanó hordót vagy megragadni a torkánál fogva és feldobni 10 méter magasba és még lehet ezt kombinálni a végtelenségig, na meg a látvány sem marad el! cool.gif Lényegében a nanoruha amit visel a főhősünk sokat emel az élményen mert sok cool trükköt lehet vele kivitelezni!
RTS játékokat régen játszottam de manapság már valahogy nem tudom lekötni magam velük! Pedig a Dune2000-ért éltem haltam anno! smile.gif Red Alert-ot is sokat játszottam! Rome Total War-t is nyúztam!

Dune2000-et hogy lehúzták anno, pedig szerintem rulez. Worm sign... cool.gif
Amúgy RTS-ekben még anno nagyon sokat nyomultam a Warcraft 2-vel, és a kiegészítőivel + a Warcraft 3 is tetszett, de sose tudtam benne igazán elmélyülni, nem volt rá időm. A WoW viszont egy vicc, hülyét kapok ettől az egész túlhájpolt MMPORG mániától.

--------------------

- ???

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Feb 23 2010, 01:31
Létrehozva: #13

McLaren fan

IDÉZET(Kimo @ Feb 23 2010, 11:19) *
Szerepjátékok közül nem ismerek sokat, amivel most játszogattam, az a Dragon Age: Origins volt, marha jól sikerült kis játék. A története üt, bár 1-2 helyen ellaposodik a dolog, mondom ezt annak ellenére, hogy a nagy vonalas történet elég sablonos (elvesztesz mindent aztán megmented a világot), de a sok oldalszállal egy elég fordulatos cselekmény bontakozik ki. Szigorúan 18-os játék.

Elder Scrolls:Oblivion óta nem játszottam múlt időben történő RPG-t! Az meg már jó régen volt! Tesóm nagy RPG fan! Ő játszotta a Witcher-t, Risen-t, Gothic 3-at! De ő is megvolt elégedve a Dragon Age-el!

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Feb 23 2010, 01:38
Létrehozva: #14

McLaren fan

IDÉZET(Euloálius @ Feb 23 2010, 01:21) *
Dune2000-et hogy lehúzták anno, pedig szerintem rulez. Worm sign... cool.gif
Amúgy RTS-ekben még anno nagyon sokat nyomultam a Warcraft 2-vel, és a kiegészítőivel + a Warcraft 3 is tetszett, de sose tudtam benne igazán elmélyülni, nem volt rá időm. A WoW viszont egy vicc, hülyét kapok ettől az egész túlhájpolt MMPORG mániától.

Épp vasárnap mondta az egyik haverom hogy a Dune 2000-et még mindig 2000-en seed-elik(torrent)! Nagyon sikeres játék. Warcraft 2-t én is játszottam! Az egy fajta betegség volt számomra! Amikor játszottam akkor semmi más nem érdekelt, amikor meg éppen nem játszottam akkor meg a játékon gondolkodtam! biggrin.gif
PS1-en is játszottam!
Apropó PS1! Dino Crisis-t játszotta valaki?
Resident Evil-t is nyomtuk bérelt PS-en! Régi szép idők! rolleyes.gif

--------------------

+Quote Post
Kimo
hozzászólás Feb 23 2010, 03:48
Létrehozva: #15

-

Az Oblivion és a Dragon Age olyan, mintha egy trabantot hasonlítanál össze egy Ferrarival. Érdemes kipróbálni, azt mondom wink.gif Ha kell segítség -> privát / msn biggrin.gif

IDÉZET(Mochok85 @ Feb 23 2010, 01:31) *
Elder Scrolls:Oblivion óta nem játszottam múlt időben történő RPG-t! Az meg már jó régen volt! Tesóm nagy RPG fan! Ő játszotta a Witcher-t, Risen-t, Gothic 3-at! De ő is megvolt elégedve a Dragon Age-el!

--------------------

+Quote Post
nm_
hozzászólás Feb 23 2010, 05:00
Létrehozva: #16

Bizony, ez nem BMW :)

Regisztrált: 31-January 08
Azonosító: 447

Időrendi sorrendben (helyesírási hibákért előre is bocsesz)

Historik
Prince of persia
Wolfeinstein 3D
Descent
Doom
Duke nukem
aladin
Mortal Kombat
Raymen
Screemer
CnC
Red alert
(hosszú szünet)
Quake 3
Medal of Honor AA
Max Payne
Max Payne 2

2004-től lett netem, és felkerült a Medal of Honor Spearhed a gépre és onnantól csak azzal az egy játékkal játszottam online, de már 2 éve nem nyomom, de még fent van.

Azóta sincs más (viszont lett xbox)

+Quote Post
Hakkinen
hozzászólás Feb 23 2010, 05:56
Létrehozva: #17

keleti blokk

Regisztrált: 14-February 09
Innen: Cívisváros
Azonosító: 2,212

PC-n kizárólag Age of Empires.Oda vissza 10x minden részt. biggrin.gif Ha néha játszom akkor inkább Play Station.(Fifa)

--------------------

+Quote Post
still
hozzászólás Feb 23 2010, 07:57
Létrehozva: #18

Jamon Serrano (Befana fan)

Csoport: Moderators
Regisztrált: 28-September 08
Innen: Fejér
Azonosító: 1,189

A Commodore-játékok gyerekkorom meghatározó élményei közé tartoztak. biggrin.gif

PC-n Geoff Crammond GP-sorozatával játszottam übersokat, A Colin-széria minden darabja megvolt, Toca 1-2-3, plusz a régebbi Need for Speed-sorozat is elment időtöltésnek.
FPS-ben második világháború: Wolfenstein, MoH-sorozat, Cod-sorozat.

+Quote Post
Dankson
hozzászólás Feb 23 2010, 08:59
Létrehozva: #19

Tékozló fiú

Regisztrált: 24-March 09
Innen: Leeds (UK)
Azonosító: 2,744

Commodore 64-en rengeteget játszottam. Nagy kedvencem volt a Grand Prix Circuit, Maniac Mansion biggrin.gif De jóformán mindennel játszottam akkor.
PC-n a GP sorozat minden darabja, GP2-vel nagyon sokat nyomtam. Majd a GP4-el is 2007ig. Mellette Fifa, Pirates, COD-ok, Wolfenstein, Max Paynek. Majd 2007 ősze óta Rfactor ezerrel biggrin.gif Megfordultam pár ligában jelenleg pedig az egyik ligában tevénykenykedek mint kontár, és egy 1993-as F1es szezont készülünk lehúzni. Jó lesz wink.gif

--------------------

"Jenson elképesztően nagy tehetség. Ő a Formula 1 David Beckhamje!... Biztos vagyok abban, hogy előtte még mindig nagy lehetőségek állnak. Ha megfelelőek lesznek a körülmények és megfelelő emberek veszik majd körül, biztosan sikeres lesz. Tehetségét nem szabad megkérdőjelezni. Pusztán annyira van szüksége, hogy fontos dolgok jó idõben valósuljanak meg" Dave Richards

"Amíg itt van addig szerintem nagy hiba és ezért még NEM SZABAD JENSON BUTTONT LEÍRNI"
Dankson (2009-03-09)

"...biztos vagyok benne, hogy jövôre is számoln kell vele. Túl sokan egysíkuan látják az idei telejesítményét, ôk fognak jövôre meglepôdni" Dankson 2009.10.27
"...Fog ezzel idén Button futamot nyerni majd meglátod ;) " Dankson 2011.03.09

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Feb 24 2010, 10:55
Létrehozva: #20

-

Commodore 64-en Giana Sisters, Nebulus, Battle Ships, Mayhem in Monsterland (ez a legkésőbbi kereskedelmi forgalomban megjelent C64-es gém, nagyon igényes), Wizard of Wor, Hudson Hawk, kicsiként még a Donald Duck Playground is tetszett. laugh.gif

--------------------

- ???

+Quote Post

79 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017 June 24th - 23:30