IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

59 Oldal V  « < 57 58 59  
Reply to this topicStart new topic
Pc-sarok, Minden ami hardver
Minősítés 4 V
vingaal
hozzászólás Aug 18 2014, 07:30
Létrehozva: #1161

McLarenben bizakodó

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 16-March 08
Azonosító: 585

IDÉZET(Nigel @ Aug 18 2014, 12:46) *
gyorsan kell lépned mer 21.-én letellik a 14 nap. itt minden le van írva:

http://www.nfh.hu/magyar/hasznos/vasarlas/...lallasijog.html

Köszi!
Első körben cserét kértem, ha ez nem lehetséges, akkor pedig élek az elállási jogommal.
És még egy észrevétel. Ugye csináltam screenshotot a HDSentinellel mielőtt elküldtem, akkor 40°C volt a maximális hőmérséklet(a valaha mért) bele is írtam a hibajelentésbe. Most, hogy visszakaptam meg már 42°C-ot. Tehát az a megállapításuk, miszerint "A megadott hiba a bevizsgálás során nem jelentkezett", ez így ebben a formában nem igaz. Erről is tájékoztattam őket. Majd írnak vissza valamit. smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Nigel
hozzászólás Aug 19 2014, 09:15
Létrehozva: #1162

törzsvendég

Csoport: Tag
Regisztrált: 30-May 14
Azonosító: 6,816

nem hiszem hogy olyan nagyon foglalkozni akarnak érdemben a problémáddal. egyszerűbb cseréltetni / visszamondani az egészet, mint rábeszélni őket hogy tényleg szar. smile.gif legrosszabb esetben még igazuk is lehet hogy X% ilyen hangos vacak, de attól még működik.

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Aug 19 2014, 01:06
Létrehozva: #1163

McLaren fan

Regisztrált: 17-October 08
Innen: Szerbia/Temerin
Azonosító: 1,266

IDÉZET(Nigel @ Aug 19 2014, 10:15) *
nem hiszem hogy olyan nagyon foglalkozni akarnak érdemben a problémáddal. egyszerűbb cseréltetni / visszamondani az egészet, mint rábeszélni őket hogy tényleg szar. smile.gif legrosszabb esetben még igazuk is lehet hogy X% ilyen hangos vacak, de attól még működik.

+1
Pénzt vissza, és viszlát az XY brand-nek.

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
vingaal
hozzászólás Aug 19 2014, 03:46
Létrehozva: #1164

McLarenben bizakodó

Köszönöm a segítségeteket Nigel és Mochok85!
A problémát rövidre zártam, miután nem láttam értelmét a további e-mailezésnek. Próbáltam udvarias maradni, de az érveim mellett kiállni is. Nem értettünk egyet, ez van. A tesztprogramok valóban nem mutatnak hibát nálam sem, de ettől én még nem tudnám nyugodtan rábízni a számomra fontos adataimat. Csináltam egy ilyet is hdd nélküli hang és előtte egy ilyet is hdd hang A kettő között hallani lehet a különbséget. Az előbbi felvételkor a 2eredeti HDD-m is benne van a gépben meg az SSD. Az utóbbiban meg a 3HDD és az SSD. Csináltam egyet magában is sajnos nem ugyanazon feltételekkel, ugyanis a Temp mappám az egyik HDD-n van, de a lényeg az, hogy a pulzáló hang valamivel halkabb, és monotonabb, de jóval hangosabb, mint a másik kettő együttvéve és a rezgése is ugyanúgy megmaradt.
Elküldtem nekik az elállási nyilatkozatot, 14 napon belül feladom a HDD-t nekik. A pénzt meg majd utalják. Szerintem ez így tiszta sor. smile.gif
Még egyszer köszi mindkettőtöknek. smile.gif

Esetleg egy tipp, hogy milyet vegyek helyette? Kb. 2TB-os kellene és csak adatoknak.

A hozzászólást -vingaal- szerkesztette a következő időpontban: Aug 19 2014, 03:48

+Quote Post
nm_
hozzászólás Feb 6 2015, 12:05
Létrehozva: #1165

Bizony, ez nem BMW :)

Regisztrált: 31-January 08
Azonosító: 447

"Mert hülye azért nem vagyok" unsure.gif

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Apr 26 2015, 04:01
Létrehozva: #1166

bentlakásos

Regisztrált: 2-February 09
Innen: Budafok
Azonosító: 2,051

Van itt vki, aki ért a merevlemezekhez viszonylag magas szinten?

Ha van, ha nincs az történt,biggrin.gif h működés közben sikerült levernem az 5 éves külső HDD-met.
Először felismerte a gép, még tudtam is írni rá, majd 1 nappal később már egész mappákat nem láttam rajta, ekkor éreztem, nem vagyok én olyan szerencsés. Rögtön próbáltam a fontos adataimat másolni Total Commanderrel. Másolás félóra után megállt. Hagytam neki órákat hadd szenvedjen, de semmi. Megszüntettem a másolást, erre már nem is látta a gépem a lemezt. Na ekkor beszartam egy kissé, de kaptam egy tippet a getdataback segítségével kb 99%-ban hiánytalanul visszanyertem mindenem.
Aztán gondoltam formázom, na ezt sehogyan se akarta. Mindig elkezdte, de rövid időn belül abbahagyta. Utóbbi hetekben nem nagyon törődtem vele, ahogy elkezdődött az NBA playoffs és az autósport szezon, egyre fogynak a szabad helyeim, ezért gondoltam kezdek vmit a lemezemmel. Kaptam is tippeket és látom már itt is többeknek adódott ilyen-olyan szeánsza a HD Sentinellel.
Na most 0%-os kondíció mellett ezt mondja:
Meghibásodás várható - Attribútum: 1 Raw Read Error Rate, Olvasás közben előforduló nem javított hibák száma. Lemezfelület vagy fejek hibájára utalhat.
Meghibásodás várható - Attribútum: 3 Spin Up Time, Működési fordulatszám eléréséhez szükséges felpörgési idő. Motor ill. csapágy problémára utalhat.
A lemez felületén található 2 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
7524 hiba fordult elő adatátvitel során. Ezt okozhatja az eszköz hibája vagy nem megfelelő adat/tápkábel. Javasolt a kábelek ellenőrzése és cseréje ha lehetséges.
Azonnali merevlemez csere szükséges.

Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

Jól érzem, h nehezéken kívül nem sok mindenre lesz már jó? Amikor leesett, rögtön a legrosszabbra gondoltam, mondván oda minden adatom, aztán ahhoz képest viszonylag olcsón megúsztam. Az elmúlt 1 hónapban meg amilyen történeteket hallottam, kurva szerencsésnek érzem magam. Olvasgatva a prohardver megfelelő topicjait, nem sok reményem maradt, aztán hátha vki tud vmi okosat, ugyanis most ott állok, vagy beruházok egy újra, vagy gyorsan meg kéne javítani.
Igazából, olyan villamosmérnökök is érdekelnek, akik egyfajta bontó szerepét játsszák, hátha van számukra vmi érték is benne.

--------------------

Autósport naptár és stream gyűjtőoldal egyben: racingblog.de!
Ha vki lemaradt itt rengeteg mindent visszanézhet HD-ben!

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Apr 26 2015, 04:05
Létrehozva: #1167

Vörösparaszt

Regisztrált: 18-July 07
Innen: Győr
Azonosító: 59

IDÉZET(dawyd728 @ Apr 26 2015, 05:01) *

Ha van, ha nincs az történt, biggrin.gif h működés közben sikerült levernem az 5 éves külső HDD-met.
Először felismerte a gép, még tudtam is írni rá, majd 1 nappal később már egész mappákat nem láttam rajta, ekkor éreztem, nem vagyok én olyan szerencsés. Rögtön próbáltam a fontos adataimat másolni Total Commanderrel. Másolás félóra után megállt. Hagytam neki órákat hadd szenvedjen, de semmi. Megszüntettem a másolást, erre már nem is látta a gépem a lemezt. Na ekkor beszartam egy kissé, de kaptam egy tippet a getdataback segítségével kb 99%-ban hiánytalanul visszanyertem mindenem.
Aztán gondoltam formázom, na ezt sehogyan se akarta. Mindig elkezdte, de rövid időn belül abbahagyta. Utóbbi hetekben nem nagyon törődtem vele, ahogy elkezdődött az NBA playoffs és az autósport szezon, egyre fogynak a szabad helyeim, ezért gondoltam kezdek vmit a lemezemmel. Kaptam is tippeket és látom már itt is többeknek adódott ilyen-olyan szeánsza a HD Sentinellel.
Meghibásodás várható - Attribútum: 1 Raw Read Error Rate, Olvasás közben előforduló nem javított hibák száma. Lemezfelület vagy fejek hibájára utalhat.
Meghibásodás várható - Attribútum: 3 Spin Up Time, Működési fordulatszám eléréséhez szükséges felpörgési idő. Motor ill. csapágy problémára utalhat.
A lemez felületén található 2 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
7524 hiba fordult elő adatátvitel során. Ezt okozhatja az eszköz hibája vagy nem megfelelő adat/tápkábel. Javasolt a kábelek ellenőrzése és cseréje ha lehetséges.

Jól érzem, h nehezéken kívül nem sok mindenre lesz már jó? Amikor leesett, rögtön a legrosszabbra gondoltam, mondván oda minden adatom, aztán ahhoz képest viszonylag olcsón megúsztam. Az elmúlt 1 hónapban meg amilyen történeteket hallottam, kurva szerencsésnek érzem magam. Olvasgatva a prohardver megfelelő topicjait, nem sok reményem maradt, aztán hátha vki tud vmi okosat, ugyanis most ott állok, vagy beruházok egy újra, vagy gyorsan meg kéne javítani.
Igazából, olyan villamosmérnökök is érdekelnek, akik egyfajta bontó szerepét játsszák, hátha van számukra vmi érték is benne.

Hát a leesés az kinyír egy vinyót. Főleg, ha még pörgött is közben.

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Apr 26 2015, 04:18
Létrehozva: #1168

bentlakásos

IDÉZET(Pepperoni @ Apr 26 2015, 05:05) *
Hát a leesés az kinyír egy vinyót. Főleg, ha még pörgött is közben.

Egy vmi furcsa nekem, h az esés után még ideig óráig képes volt írni. Utána már csak olvasni, végül azt sem.
Az szinte biztos, h mechanikai probléma lesz vele, HDD Regeneratorral nem is bajlódtam, szerintem a kérdés már csak az, érdemes-e még keresgélnem szakembereket, akik 1-2 ezer forintot adnának az épp alkatrészeiért, vagy tényleg kuka az egész.

--------------------

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Apr 26 2015, 04:21
Létrehozva: #1169

Vörösparaszt

IDÉZET(dawyd728 @ Apr 26 2015, 05:18) *
Egy vmi furcsa nekem, h az esés után még ideig óráig képes volt írni. Utána már csak olvasni, végül azt sem.
Az szinte biztos, h mechanikai probléma lesz vele, HDD Regeneratorral nem is bajlódtam, szerintem a kérdés már csak az, érdemes-e még keresgélnem szakembereket, akik 1-2 ezer forintot adnának az épp alkatrészeiért, vagy tényleg kuka az egész.

Hát a fej nagyon érzékeny benne.

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
vingaal
hozzászólás Apr 26 2015, 04:29
Létrehozva: #1170

McLarenben bizakodó

IDÉZET(dawyd728 @ Apr 26 2015, 05:01) *

Ha van, ha nincs az történt,biggrin.gif h működés közben sikerült levernem az 5 éves külső HDD-met.

Nem vagyok szakértő a témában, de ha sikerült az adatmentésed 99%-ban, és az 1% sem olyan lényeges, akkor tényleg viszonylag olcsón megúsztad. A HD Sentinel által megállapított 0%-os kondíció sem jelent sok jót az álmoskönyvek szerint. Én elkezdenék egy másik külső HDD beszerzésén gondolkodni, és a régit kukázni. Sose tudod, hogy mikor fog megint nem látni dolgokat. Javítás meg nagyon precíz munkát igényel, lehet az újat olcsóbban is megúsznád.
(Én még a 100% kondíciós HDD-ben sem bíztam meg, amikor kerepelt nekem, mint a fene. Ettől függetlenül lehet, hogy jó lett volna, de az is, hogy nem. Ment vissza a feladónak.)

A hozzászólást -vingaal- szerkesztette a következő időpontban: Apr 26 2015, 04:30

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Apr 26 2015, 04:52
Létrehozva: #1171

bentlakásos

IDÉZET(vingaal @ Apr 26 2015, 05:29) *
Nem vagyok szakértő a témában, de ha sikerült az adatmentésed 99%-ban, és az 1% sem olyan lényeges, akkor tényleg viszonylag olcsón megúsztad. A HD Sentinel által megállapított 0%-os kondíció sem jelent sok jót az álmoskönyvek szerint. Én elkezdenék egy másik külső HDD beszerzésén gondolkodni, és a régit kukázni. Sose tudod, hogy mikor fog megint nem látni dolgokat. Javítás meg nagyon precíz munkát igényel, lehet az újat olcsóbban is megúsznád.
(Én még a 100% kondíciós HDD-ben sem bíztam meg, amikor kerepelt nekem, mint a fene. Ettől függetlenül lehet, hogy jó lett volna, de az is, hogy nem. Ment vissza a feladónak.)

A fontos adataimat szerencsére mind megmentettem, szóval az a maradék 1% nem is nagyon bosszant. Most olyan állapotban vagyok, h hátha.
Bárki bármit bütyköl benne tongue.gif , ennél rosszabb úgysem lesz, szóval nincs mit vesztenem.

--------------------

+Quote Post
nm_
hozzászólás May 12 2015, 05:21
Létrehozva: #1172

Komolyan mondom, sírva fakadok. A Projet Carsnak még a menüje is szaggat a gépemen sad.gif sad.gif

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás May 12 2015, 05:32
Létrehozva: #1173

Vörösparaszt

IDÉZET(nm_ @ May 12 2015, 06:21) *
Komolyan mondom, sírva fakadok. A Projet Carsnak még a menüje is szaggat a gépemen sad.gif sad.gif

Én próbáltam már, igaz csak a bétát. nem rossz, de nekem kicsit érdekes volt az irányítása.

--------------------

Forza Ferrari!

+Quote Post
nm_
hozzászólás May 12 2015, 06:50
Létrehozva: #1174

IDÉZET(Pepperoni @ May 12 2015, 05:32) *
Én próbáltam már, igaz csak a bétát. nem rossz, de nekem kicsit érdekes volt az irányítása.

Emiatt nem fogok gépet venni, pedig nagyon régen kívántam meg ennyire játékot. Sajnos az irányításról sem tudok nyilatkozni, mert a játékmenet is úgy szaggatott, hogy két képkocka között eltelt 4 sec és már a falban is voltam.

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás May 12 2015, 07:51
Létrehozva: #1175

McLaren fan

Regisztrált: 17-October 08
Innen: Szerbia/Temerin
Azonosító: 1,266

IDÉZET(Pepperoni @ May 12 2015, 06:32) *

Haver összeállított egy vasvázat amire feldobott egy Omega ülést meg egy Logitech G25 vagy 27 (mittomén) kormányt. Azon próbáltuk még pár hónapja. Nem volt az rossz. smile.gif

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás May 24 2015, 08:45
Létrehozva: #1176

Vörösparaszt

IDÉZET(Mochok85 @ May 12 2015, 08:51) *
Haver összeállított egy vasvázat amire feldobott egy Omega ülést meg egy Logitech G25 vagy 27 (mittomén) kormányt. Azon próbáltuk még pár hónapja. Nem volt az rossz. smile.gif

Nem is rossz, egyértelműen nem az smile.gif Rfactor utódja lesz mindenképpen. Csak picit másabb azt mondtam. smile.gif

--------------------

Forza Ferrari!

+Quote Post
vingaal
hozzászólás Jul 8 2015, 12:28
Létrehozva: #1177

McLarenben bizakodó

Google Chrome böngészőben miért nem tudom szerkeszteni a hozzászólásomat? unsure.gif Törlés, idézések mennek.

+Quote Post

59 Oldal V  « < 57 58 59
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017 October 22nd - 18:06