IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

140 Oldal V  « < 138 139 140  
Reply to this topicStart new topic
Autók, brümm - brümmm:)
Minősítés 3 V
Lóri
hozzászólás Apr 15 2015, 06:55
Létrehozva: #2781

Borsodi fan

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 9-April 10
Innen: Edelény
Azonosító: 5,892

IDÉZET(Triki Lauda @ Apr 15 2015, 07:43) *
Nagy váltás lesz, főleg a 20-as kerekek.

Hát nem jönne ki 60-ból egy garnitúra nyárigumi biggrin.gif

--------------------
Wéber Gábor Monaco GP 24.05.15 : " Ez inkább Hamiltoné!"
Go to the top of the page

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Apr 15 2015, 07:31
Létrehozva: #2782

McLaren fan

Regisztrált: 17-October 08
Innen: Szerbia/Temerin
Azonosító: 1,266

IDÉZET(Lóri @ Apr 15 2015, 07:20) *
Na megvan mire fogom lecserélni az F-et, ha majd eljön az ideje és lesz cash.

Szeretnék Opel, de legfőképp Astra vonalon maradni.

Teszt: Opel Astra OPC

biggrin.gif biggrin.gif

8:20 a Nordschleifén

Mert a Nürburgringen nagy időt ment. A 305 lóerős Focus RS-nek 6, az összkerekes Golf R-nek 14 (!) másodpercet adott a Nordschleifén. Futóműve ott is útra ragasztja, ahol ez valószerűtlen, főleg nyújtott kanyarokban ér el észveszejtő tempót, ha józanságunk maradékát morzsoljuk.

Höhö. Egyébként nekem már a H-ból is de ebből meg pláne, a szedánok kellenének!
Kitérve a futóműre. Revo knuckle, HiPerStrut.... bakker a régi hátsókerék meghajtású autók elsó függesztését vették alapul, hogy ne mondjam a wartburgét. biggrin.gif Szép meg jó a MacPherson mert mindig visszatérnek rá de mindig azon vannak hogy lecseréljék és mindig drágábbra sikerül az alternatíva.

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
Lóri
hozzászólás Apr 15 2015, 08:01
Létrehozva: #2783

Borsodi fan

IDÉZET(Mochok85 @ Apr 15 2015, 08:31) *
Höhö. Egyébként nekem már a H-ból is de ebből meg pláne, a szedánok kellenének!
Kitérve a futóműre. Revo knuckle, HiPerStrut.... bakker a régi hátsókerék meghajtású autók elsó függesztését vették alapul, hogy ne mondjam a wartburgét. biggrin.gif Szép meg jó a MacPherson mert mindig visszatérnek rá de mindig azon vannak hogy lecseréljék és mindig drágábbra sikerül az alternatíva.

F Astrában is MacPherson van elől. Egyébként, amiben tényleg etalon a korabeli társaihoz képest az F, az a futómű strapabírósága.

Totalcar használtteszten olvastam anno, hogy a futóművesek körében legenda az F Astra felfüggesztése, míg egy francia vagy olasz autóba 3x kell cserélni futóműalkatrészeket x éves korig, addig az Astra kopogni sem mer.

Bár én ezt tapasztaltam tavaly, azt hittem a bal első futómű kiszakad, amikor kátyúba hajtottam 90-nél biggrin.gif De cska toronycsapágyat kellett cserélni, meg futóműt állítani. Egyébként ugyanolyan, mint volt így 300ezernél is. Hátul még semmi nem volt cserélve, amennyire én tudom a 16 év alatt biggrin.gif

Bár szerintem ez a futóműstrapabíróság elmondható mondjuk a korabali B Corsáról is, vagy a B Vectráról.

--------------------

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Apr 15 2015, 08:13
Létrehozva: #2784

McLaren fan

IDÉZET(Lóri @ Apr 15 2015, 09:01) *
F Astrában is MacPherson van elől. Egyébként, amiben tényleg etalon a korabeli társaihoz képest az F, az a futómű strapabírósága.

Totalcar használtteszten olvastam anno, hogy a futóművesek körében legenda az F Astra felfüggesztése, míg egy francia vagy olasz autóba 3x kell cserélni futóműalkatrészeket x éves korig, addig az Astra kopogni sem mer.

Bár én ezt tapasztaltam tavaly, azt hittem a bal első futómű kiszakad, amikor kátyúba hajtottam 90-nél biggrin.gif De cska toronycsapágyat kellett cserélni, meg futóműt állítani. Egyébként ugyanolyan, mint volt így 300ezernél is. Hátul még semmi nem volt cserélve, amennyire én tudom a 16 év alatt biggrin.gif

Bár szerintem ez a futóműstrapabíróság elmondható mondjuk a korabali B Corsáról is, vagy a B Vectráról.

Igazából azért strapabíró mert könnyű az orra. A motorok se túl erősek, szóval nem csupálják szét a szilenteket. Gumik is az eset többségében 14 colos gyáriak, szóval az se túl megterhelő. Manapság a legkissebb autók is 185ös pantyusokkal mennek, meg minimum 15 colosak, na meg egyre dagibbak is. Egy új Corsa majdnem olyan nehéz mint egy B vectra. Most indul ez a fogyási trend, 100 kilókat dobálnak le a kompakt klasszisban. Mazda, Peugeot, mind ezzel dicsekednek.

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás Apr 16 2015, 07:41
Létrehozva: #2785

Gyors és gépkocsivezető

Regisztrált: 17-November 08
Azonosító: 1,443

IDÉZET(Lóri @ Apr 15 2015, 07:55) *
Hát nem jönne ki 60-ból egy garnitúra nyárigumi biggrin.gif

Az egy dolog, hogy 2-3x annyi mint egy 17-es.
Anno az Integrámat 17-es nyári kerekekkel vettem. Tél elején felraktam rá a gyári 15-ösöket, és elkapott az atyaúristen, de faszán megy végre ezeken érzés.
Tükörsima aszfalton, versenypályán biztos tuti, de bp-re 20-as kerék...ingyen se.

+Quote Post
Lóri
hozzászólás Apr 16 2015, 09:34
Létrehozva: #2786

Borsodi fan

IDÉZET(Mochok85 @ Apr 15 2015, 09:13) *
Igazából azért strapabíró mert könnyű az orra. A motorok se túl erősek, szóval nem csupálják szét a szilenteket. Gumik is az eset többségében 14 colos gyáriak, szóval az se túl megterhelő. Manapság a legkissebb autók is 185ös pantyusokkal mennek, meg minimum 15 colosak, na meg egyre dagibbak is. Egy új Corsa majdnem olyan nehéz mint egy B vectra. Most indul ez a fogyási trend, 100 kilókat dobálnak le a kompakt klasszisban. Mazda, Peugeot, mind ezzel dicsekednek.

Jaja, eléggé dagi manapság minden autó. Beltér nem nőtt szinte semmit, de az összsúly az viszont jócskán megugrott. A J Astra pl nagyon nehéz gép, a kombi a B6-os Passat kombiéval egysúlyú biggrin.gif biggrin.gif 1,5 tonna. Nyilván jobban is túléled benen, mint egy G Astrában.

Egyébként a kortársaihoz képest mondtam strapabírónak a régebbi Opel futóműveket, többi konkurensgyártókhoz képest. Ez kiemelték több helyen is. Meg igazából tapasztalat is ezt mondja.
Ahhoz képest, hogy azért ment már nem keveset, illetve hát adtunk is neki, a futómű semerre nem húz, nem kopog, a szervó is könnyű.

Triki:

Hát nem, hogy még 17-es kerekek, az F Astrán 175/65 14" van. biggrin.gif biggrin.gif

A hozzászólást -Lóri- szerkesztette a következő időpontban: Apr 16 2015, 09:35

--------------------

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Apr 20 2015, 12:04
Létrehozva: #2787

McLaren fan

Amikor van mit a tejbe apritani akkor egy árvízkárosult LFA-t veszel és abból csinálsz drift gépet! cool.gif

--------------------

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Mar 10 2016, 05:19
Létrehozva: #2788

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

Aston Martin DB11 wub.gif

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Mar 10 2016, 07:52
Létrehozva: #2789

McLaren fan

Nekem az Aston Martin DB8-nak a legjobbak az arányai. Oldalnézetből nagyon eltalálták a proporciókat. Nehezen tudnék másik autót mondani ami oldalnézetből jobban néz ki. Ez valahogy elsőre nem jön be. Nem üti meg az Aston szintet a dizájn.

--------------------

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Mar 10 2016, 09:25
Létrehozva: #2790

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

IDÉZET(Mochok85 @ Mar 10 2016, 07:52) *
Nekem az Aston Martin DB8-nak a legjobbak az arányai. Oldalnézetből nagyon eltalálták a proporciókat. Nehezen tudnék másik autót mondani ami oldalnézetből jobban néz ki. Ez valahogy elsőre nem jön be. Nem üti meg az Aston szintet a dizájn.

A legszebb szerintem a DB5, szinte tökéletes. Talán csak a Jaguar E-Type szebb nála.

Nekem nagyon tetszik a DB11 is.

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Mar 11 2016, 01:04
Létrehozva: #2791

McLaren fan

IDÉZET(Zoli @ Mar 10 2016, 09:25) *
A legszebb szerintem a DB5, szinte tökéletes. Talán csak a Jaguar E-Type szebb nála.

Nekem nagyon tetszik a DB11 is.

A Jaguar E Type nekem közel sincs a szép listához. biggrin.gif
Ami nagyon tetszik a klasszikusok közül az a 250GTE

Na meg egy 1958-as Corvette. biggrin.gif
DB5 az nekem is tetszik.

--------------------

+Quote Post

140 Oldal V  « < 138 139 140
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017 August 23rd - 01:30