IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

11 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
Gasztronómia, avagy kaja-pija
Minősítés 5 V
Eulo
hozzászólás Feb 20 2009, 09:06
Létrehozva: #41

-

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 27-June 07
Azonosító: 4

IDÉZET(tifosi @ Feb 19 2009, 11:50) *
A menüm.

Reggeli: teljes kiőrlésű biotönkölybúzalisztből készült kenyér (galgafarmos), a világ legfinomabb kenyere! Provamel biomargarin, ami nem hidrogénezett és tartósítószert sem tartalmaz, mint az agyon hypeolt Flora margarin. + kecsketej tongue.gif
Ez minden nap alap.

Tízórai: nem fermentált kínai zöld tea (nem a gagyi pickwickes) szőlőcukorral ízesítve. Teljes kiőrlésű kifli vagy zsemle.

Ebéd: jófomán az összes főzelék, szinte minden hús ami kevés zsírt tartalmaz, vörös húsok, halak, levesek, sok zöldség. Vörösbor (nem tablettás)

Uzsonna: A reggelihez használt kenyér, rá adalékmentes pulykasonka vagy Norbi update párizsi biggrin.gif 100%-os gyümölcslé.

Vacsora: joghurt (nem a cukrozott Danone és tsai)

És mégcsak néha sem esik meg, hogy mondjuk pörköltet, halászlét, milánóit, rántotthúst stb. egyél? mellow.gif

--------------------
"A jónép általában utálja az eminenseket és kedveli a renitenseket." (Peter_Cs)

- Mi a különbség a mókus és a patkány között?
- ???
- Semmi, csak a mókusnak jobb a marketingje!

Go to the top of the page

+Quote Post
Kimster
hozzászólás Feb 20 2009, 12:14
Létrehozva: #42

Tüzes cica

Regisztrált: 22-January 08
Innen: Győr
Azonosító: 426

IDÉZET(Euloálius @ Feb 20 2009, 09:06) *
És mégcsak néha sem esik meg, hogy mondjuk pörköltet, halászlét, milánóit, rántotthúst stb. egyél? mellow.gif

Kb 2 hétig bírnám ilyen kaján.
Amúgy nálam minden jöhet, ami gyümölcsös. smile.gif

--------------------

+Quote Post
tifosi
hozzászólás Feb 20 2009, 12:17
Létrehozva: #43

Civakodó

Csoport: Members
Regisztrált: 7-July 07
Innen: Alsó Rekettye
Azonosító: 43

IDÉZET(befana @ Feb 20 2009, 06:30) *
Szegénykém!Sosem vétkezel? rolleyes.gif

De, minden másban. biggrin.gif A Kajálásban nem ismerek tréfát.

Édességnek min 80%-os étcsokit, a jobbik fajtából. Tele van bioflavonoidokkal.

--------------------

Vannnak, akik megmásszák a Mount-Everestet... és vannak, akiket repülővel visznek fel oda. Mindegyik elmondhatja, hogy fenn volt a csúcson... de mégsem ugyanaz. 2007 "világbajnokáról"
"He was sure that Benetton and Schumacher were cheating, that they were using forbidden electronical devices in the car" Alain Prost
Hamilton például feltérképezi kifinomult érzékével a pályát és kipuhatolja a legjobb tapadással rendelkező felületeket. -hunnylander

Ayrton Senna="Driving skills", Michael Schumacher="Driving aids"
Miért pont kimi a rajongás tárgya? Hát nem tudom azért mert cuki... - alap kimis
Prost intelligensen fúrta csapattársát, Ayrton Sennát. Senna sokkal jobb pilóta volt, amit Prost nem tudott feldolgozni, ezért rendkívül ravasz módon igyekezett a csapaton belül kivételezett helyzetbe kerülni. - Niki Lauda
Kétféle autóversenyző létezik: az egyik mindent megtesz a pályán azért, hogy ő legyen a legjobb(Ayrton Senna), a másik, a politizáló fajta a bokszutcában harcol elszántan, minden lehetséges eszközzel igyekszik a csapattársát bemocskolni, lejáratni és így akar előnyhöz jutni(Alain Prost). -Niki Lauda

+Quote Post
tifosi
hozzászólás Feb 20 2009, 12:19
Létrehozva: #44

Civakodó

IDÉZET(Euloálius @ Feb 20 2009, 09:06) *

Gombapörkölt az jöhet. Milánói eleve tészta, ami hízlal + az öntet tele zsiradék. Púp a hátamra. Vagy a hasamra biggrin.gif
Rántott húst megeszem, de a panírt leszedem, ugyanis az csak zsír.

--------------------

Vannnak, akik megmásszák a Mount-Everestet... és vannak, akiket repülővel visznek fel oda. Mindegyik elmondhatja, hogy fenn volt a csúcson... de mégsem ugyanaz. 2007 "világbajnokáról"
"He was sure that Benetton and Schumacher were cheating, that they were using forbidden electronical devices in the car" Alain Prost
Hamilton például feltérképezi kifinomult érzékével a pályát és kipuhatolja a legjobb tapadással rendelkező felületeket. -hunnylander

Miért pont kimi a rajongás tárgya? Hát nem tudom azért mert cuki... - alap kimis
Prost intelligensen fúrta csapattársát, Ayrton Sennát. Senna sokkal jobb pilóta volt, amit Prost nem tudott feldolgozni, ezért rendkívül ravasz módon igyekezett a csapaton belül kivételezett helyzetbe kerülni. - Niki Lauda
Kétféle autóversenyző létezik: az egyik mindent megtesz a pályán azért, hogy ő legyen a legjobb(Ayrton Senna), a másik, a politizáló fajta a bokszutcában harcol elszántan, minden lehetséges eszközzel igyekszik a csapattársát bemocskolni, lejáratni és így akar előnyhöz jutni(Alain Prost). -Niki Lauda

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Feb 20 2009, 12:32
Létrehozva: #45

-

IDÉZET(Kimster @ Feb 20 2009, 12:14) *
Kb 2 hétig bírnám ilyen kaján.
Amúgy nálam minden jöhet, ami gyümölcsös. smile.gif

Úgy érted tifo kajáján, vagy ezeken, amit leírtam? smile.gif

--------------------

- ???

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Feb 20 2009, 12:35
Létrehozva: #46

-

IDÉZET(tifosi @ Feb 20 2009, 12:19) *
Gombapörkölt az jöhet. Milánói eleve tészta, ami hízlal + az öntet tele zsiradék. Púp a hátamra. Vagy a hasamra biggrin.gif
Rántott húst megeszem, de a panírt leszedem, ugyanis az csak zsír.

És? Azért elcseszed az egész életedet, hogy mondvacsinált eü okokra hivatkozva tovább élj még 4-5 évet?

Nem azt mondom, hogy zabálni kell, mint a disznó, nem odafigyelni, nem sportolni vagy ilyesmi. De ez már a másik véglet. Sokkal nagyobb eü kockázatnak vagy kitéve a passzív dohányzástól, a szmogtól, a stressztől. Szerintem 2007 Brazilia többet ártott ilyen téren, mint 10 év zsíros kaja. biggrin.gif

--------------------

- ???

+Quote Post
tifosi
hozzászólás Feb 20 2009, 01:37
Létrehozva: #47

Civakodó

IDÉZET(Euloálius @ Feb 20 2009, 12:35) *
És? Azért elcseszed az egész életedet, hogy mondvacsinált eü okokra hivatkozva tovább élj még 4-5 évet?

Nem azt mondom, hogy zabálni kell, mint a disznó, nem odafigyelni, nem sportolni vagy ilyesmi. De ez már a másik véglet. Sokkal nagyobb eü kockázatnak vagy kitéve a passzív dohányzástól, a szmogtól, a stressztől. Szerintem 2007 Brazilia többet ártott ilyen téren, mint 10 év zsíros kaja. biggrin.gif

Ennek köze nincs az élet hosszúságához, azt talán egy plusz lehetőség, több nem. Ez az értend nem spártai, én pl sosem vagyok éhes, mert beálltam egy bizonyos alap, de változatos étrendre, és csak azt viszem be, amit a szervezet felhasznál - vagyis építkezik belőle- és nem elraktározza, vagy rongálja.
Ha erre átállsz, utána sosem kívánod meg a telített zsíroktól csöpögő, szervezeted számára értéktelen junk foodtot, és emeltt energikus maradsz. Higgy nekem, ez az étrend adja a kimsekkel vívott harchoz az energiát. biggrin.gif

A másik, hogy fitneszedzőként nem lennék hiteles, ha bort innék és vizet prédikálnék.

A hozzászólást -tifosi- szerkesztette a következő időpontban: Feb 20 2009, 01:37

--------------------

+Quote Post
Flex
hozzászólás Feb 20 2009, 01:43
Létrehozva: #48

bentlakásos

Regisztrált: 10-January 09
Azonosító: 1,839

IDÉZET(tifosi @ Feb 19 2009, 11:50) *
A menüm.

Reggeli: teljes kiőrlésű biotönkölybúzalisztből készült kenyér (galgafarmos), a világ legfinomabb kenyere! Provamel biomargarin, ami nem hidrogénezett és tartósítószert sem tartalmaz, mint az agyon hypeolt Flora margarin. + kecsketej tongue.gif
Ez minden nap alap.

Tízórai: nem fermentált kínai zöld tea (nem a gagyi pickwickes) szőlőcukorral ízesítve. Teljes kiőrlésű kifli vagy zsemle.

Ebéd: jófomán az összes főzelék, szinte minden hús ami kevés zsírt tartalmaz, vörös húsok, halak, levesek, sok zöldség. Vörösbor (nem tablettás)

Uzsonna: A reggelihez használt kenyér, rá adalékmentes pulykasonka vagy Norbi update párizsi biggrin.gif 100%-os gyümölcslé.

Vacsora: joghurt (nem a cukrozott Danone és tsai)

Ahhoz képest, hogy foglalkozol testépitéssel, a vörös husokat leszámitva eléggé csutka étrend.smile.gif

+Quote Post
befana
hozzászólás Feb 20 2009, 01:47
Létrehozva: #49

Alonso hasta la muerte

Regisztrált: 23-October 07
Innen: Budapest
Azonosító: 250

IDÉZET(tifosi @ Feb 20 2009, 01:37) *
A másik, hogy fitneszedzőként nem lennék hiteles, ha bort innék és vizet prédikálnék.

De hát azt írtad,hogy iszol bort... unsure.gif tongue.gif smile.gif

+Quote Post
tifosi
hozzászólás Feb 20 2009, 02:09
Létrehozva: #50

Civakodó

IDÉZET(Flex @ Feb 20 2009, 01:43) *
Ahhoz képest, hogy foglalkozol testépitéssel, a vörös husokat leszámitva eléggé csutka étrend.smile.gif

Miért lenne csutka? Rengeteg féle kaját kajálok, felsorolni is nehéz lenne. A tápláló, de zsírmentes kaja kell a testépítőnek. Persze, ha vki nem a kidolgozottságra és szálkás izomra hajt, annak mindegy mit eszik.

--------------------

+Quote Post
tifosi
hozzászólás Feb 20 2009, 02:10
Létrehozva: #51

Civakodó

IDÉZET(befana @ Feb 20 2009, 01:47) *
De hát azt írtad,hogy iszol bort... unsure.gif tongue.gif smile.gif

Így van. Bort iszok és bort prédikálok. smile.gif

A hozzászólást -tifosi- szerkesztette a következő időpontban: Feb 20 2009, 02:10

--------------------

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Feb 20 2009, 02:53
Létrehozva: #52

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

IDÉZET(befana @ Feb 19 2009, 09:52) *
tongue.gif Nem vagy szimpatikus... smile.gif
Engem alapvetően rossz helyen dobott el a gólya,ami miatt már jónéhányszor kérdőre akartam vonni,mivel gyakorlatilag semmit nem eszem meg,ami magyaros,de ölök-halok a kínai-,a thai-,a francia konyháért,a sushiért.Hmmm,egy jó mee goreng,azaz wokban sült tészta mindenféle tengeri herkentyűkkel vagy garnéla fokhagymás olajban(aglio olio) vagy osztriga (mint afrodiziákum smile.gif ) hagymás ecetben,csiga,saláták,lazac,párolt fokhagymás spenót,francia hagymaleves,thai királyrák leves,azaz a tom yam gong...desszertnek pedig grapefruitos mangópuding vagy a francia créme brullé,ami gyakorlatilag vaníliapuding jól megszórva kristálycukorral,amit ráégetnek,megkaramellizálnak.
Mindehhez rosé bármikor vagy sauvignon blanc,ha pezsgő,akkor pedig a Moet&Chandon roséja,de homlokom ráncbaszaladása nélkül beállok a fiúkkal grappázni is. rolleyes.gif

Utálom a sushit. Tengeri herkentyűkből csak a rákot eszem meg, de azt imádom.

+Quote Post
still
hozzászólás Feb 20 2009, 02:56
Létrehozva: #53

Jamon Serrano (Befana fan)

Csoport: Moderators
Regisztrált: 28-September 08
Innen: Fejér
Azonosító: 1,189

IDÉZET(Zoli @ Feb 20 2009, 02:53) *
Utálom a sushit. Tengeri herkentyűkből csak a rákot eszem meg, de azt imádom.

Nekem az a furcsa Vele kapcsolatban,hogy híresen Italomán,de az olasz kajákról nem nyilatkozott érdemben unsure.gif .

+Quote Post
befana
hozzászólás Feb 20 2009, 03:21
Létrehozva: #54

Alonso hasta la muerte

Regisztrált: 23-October 07
Innen: Budapest
Azonosító: 250

IDÉZET(still @ Feb 20 2009, 02:56) *
Nekem az a furcsa Vele kapcsolatban,hogy híresen Italomán,de az olasz kajákról nem nyilatkozott érdemben unsure.gif .

Édes,örömmel látom,hogy Te sem vagy maradéktalanul figyelmes,(pedig már meggyanúsítottunk egyszer-másszor,hogy hites kis feleséged gépesített a tökéletes üzemfokozat miatt rolleyes.gif ),hiszen már a profilomban is feltüntettem,hogy feltűnően nem kedvelem a tésztát-testépítők kedvéért megjegyzem,hogy akár durumlisztből készült,akár nem-,ami pedig az olasz konyha bázisát képezi.Nagy rajongással tudok nyilatkozni az előételekről,mint például a minestrone leves vagy a mozzarella vagy parmezán sajt mini paradicsomokkal,de a szalámis és prosciutto crudós tálakat már arrébb pöckölöm kis megvető undorral az arcomon és csak a desszertnél jövök újra izgalomba a fagylalt és a tiramisú idején.
Szorgos kis kezeim az utolsó simításokat végzik csomagjaink csatasorba állításakor,úgyhogy kis idő és 880 kilométer múlva személyesen letesztelhetem,hogy változott-e valamit az ízlésem a legutóbbi alkalom óta,mikor az olasz kulináris élvezetek oltárán áldoztam.(De bizonyára nem változott,hiszen még mindig Alonsót szeretem és nem Pamelát... tongue.gif )

+Quote Post
still
hozzászólás Feb 20 2009, 07:05
Létrehozva: #55

IDÉZET(befana @ Feb 20 2009, 03:21) *
Édes,örömmel látom,hogy Te sem vagy maradéktalanul figyelmes,(pedig már meggyanúsítottunk egyszer-másszor,hogy hites kis feleséged gépesített a tökéletes üzemfokozat miatt rolleyes.gif ),hiszen már a profilomban is feltüntettem,hogy feltűnően nem kedvelem a tésztát-testépítők kedvéért megjegyzem,hogy akár durumlisztből készült,akár nem-,ami pedig az olasz konyha bázisát képezi.Nagy rajongással tudok nyilatkozni az előételekről,mint például a minestrone leves vagy a mozzarella vagy parmezán sajt mini paradicsomokkal,de a szalámis és prosciutto crudós tálakat már arrébb pöckölöm kis megvető undorral az arcomon és csak a desszertnél jövök újra izgalomba a fagylalt és a tiramisú idején.
Szorgos kis kezeim az utolsó simításokat végzik csomagjaink csatasorba állításakor,úgyhogy kis idő és 880 kilométer múlva személyesen letesztelhetem,hogy változott-e valamit az ízlésem a legutóbbi alkalom óta,mikor az olasz kulináris élvezetek oltárán áldoztam.(De bizonyára nem változott,hiszen még mindig Alonsót szeretem és nem Pamelát... tongue.gif )

Nem kerülte el a figyelmemet semmi,ugyanis Kegyed profilját betéve tudom,akár álmomból ébresztve is tongue.gif ,csupán nem tudtam mire vélni az olasz ízvilágtól való távolmaradásod okát. És ha már a profilodnál tartunk:öcsém Volvóját sem vásároltam meg,pedig Renault-motor duruzsol benne smile.gif .
Én sem szeretem Pamelát,mint ahogy Alonsót sem,csak számomra az előbbi nagyobb esztétikai élmény nyújt....

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Feb 20 2009, 07:12
Létrehozva: #56

Vörösparaszt

Regisztrált: 18-July 07
Azonosító: 59

IDÉZET(still @ Feb 19 2009, 08:38) *
Bölcs elhatározás. Mivel évek óta az élelmiszeriparban tevékenykedem,hidd el nekem,a mazsola nem mindig mazsola....

Hát mi? "Cicakaki"? biggrin.gif

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Feb 20 2009, 07:13
Létrehozva: #57

Vörösparaszt

Regisztrált: 18-July 07
Azonosító: 59

IDÉZET(still @ Feb 20 2009, 02:56) *

Az olívabogyót én nagyon szeretem rolleyes.gif Én a tésztafélékkel vagyok hadilábon. Kivéve perzse a spagettit. Amúgy nem vagyok válogatós. Csak a sóskát utálom biggrin.gif

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
still
hozzászólás Feb 20 2009, 07:29
Létrehozva: #58

IDÉZET(Pepperoni @ Feb 20 2009, 07:12) *
Hát mi? "Cicakaki"? biggrin.gif

Nem egészen rolleyes.gif .Hagyjuk.

+Quote Post
Blonda
hozzászólás Feb 20 2009, 07:32
Létrehozva: #59

bentlakásos

Regisztrált: 8-May 08
Azonosító: 746

IDÉZET(still @ Feb 20 2009, 07:29) *
Nem egészen rolleyes.gif .Hagyjuk.

Én nem bánnám, ugyanis szeretem a mazsolát...

--------------------
" Mivel nőből vagyok, nem mondom ki, amit akarok; de fenntartom a jogot arra,
hogy hisztizzek ha nem kapom meg."
"Nem hittem hogy valaha ilyent írok,de nagy Respect Rajkónak.Egy árva mukkot nem szólt soha mikor Massa keménykedett ellene,és soha nem követelt kivételezett státuszt!Egy korrekt versenyző,rá kell hogy jöjjek.Csalonso a lába nyomát sem csókolhatná meg emberileg." by:Szlavo

+Quote Post
still
hozzászólás Feb 20 2009, 07:32
Létrehozva: #60

IDÉZET(Blonda @ Feb 20 2009, 07:32) *
Én nem bánnám, ugyanis szeretem a mazsolát...

Nosza.Finom csemege az!

+Quote Post

11 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017 October 22nd - 18:12