IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

11 Oldal V  « < 9 10 11  
Reply to this topicStart new topic
Gasztronómia, avagy kaja-pija
Minősítés 5 V
Hakkinen
hozzászólás Mar 9 2013, 06:58
Létrehozva: #201

keleti blokk

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 14-February 09
Innen: Cívisváros
Azonosító: 2,212

IDÉZET(nm_ @ Mar 9 2013, 05:49) *
Borjúláb mond valamit?

Elgázoltál egy bocit?

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
nm_
hozzászólás Mar 9 2013, 07:09
Létrehozva: #202

Bizony, ez nem BMW :)

Regisztrált: 31-January 08
Azonosító: 447

IDÉZET(Hakkinen @ Mar 9 2013, 06:58) *
Elgázoltál egy bocit?

Rosszabb.

Pénzt adtam ki érte a boltban. dry.gif

+Quote Post
nm_
hozzászólás Mar 9 2013, 07:15
Létrehozva: #203

Bizony, ez nem BMW :)

Regisztrált: 31-January 08
Azonosító: 447

IDÉZET(forza @ Mar 9 2013, 06:34) *
Speciel még nem főztem. Pörkölt lesz belőle? A borjúnak van egy olyan íze, amit sokan nem szeretnek (én imádom, ahogy a vadhús ízét is biggrin.gif), ezért úgy tudom, sokan tejbe áztatják pár órára, akkor az az íz kimegy belőle. De egy jó páclé sem utolsó szerintem. Én inkább pácolnám. Felkockázod, netről nézel valami jó pác-receptet, ami az ízlésednek megfelel, és akkor finom lesz. (Mondjuk nem nagy kunszt ám, olaj - lehetőleg oliva -, só, bors, kis mustár esetleg.) Ha nem pörköltnek akarod, hanem mittudomén, sültnek, akkor meg szeletekre vágod, úgy áztatod tejbe/pácolod. Én a pác híve vagyok inkább, ha muszáj választanom.

DE ez ízlésfüggő. Van, aki nem csinál vele semmit (értsd: nem áztatja, nem pácolja), hanem úgy készíti el, ahogy van. Én elsősorban ezt csinálnám, de mivel a családban anyum nincs oda a vadhús ízéért, és a borjúnak is van egy fura beütése, ezért pácolnám.

Kösz a tippet Forza!

Egyelőre az van, hogy kinéztem a tuti receptet borjúlábból meglepetésnek valakinek, aminek a végeredménye rántotthússzerű cucc lett volna. Ennek ellenére a boltból kijőve egy patás, húst nem tartalmazó végtagpárt hoztam ki, ami 5 óra főzést követően bőrt, zsírt és némi bűzt eredményezett, kb 40 dkg-ban. Ezt kellett volna filézni, kockázni, majd panírozás után kirántani.
Komolyan, sajnálom a kutyát, akinek odaadtam. sad.gif Egy hányás az egész.

Azért érdeklődtem szakács után, hogy kikérjem a tapasztalatát, miszerint ez tényleg ilyen.

Sem netes receptek, sem a szakácskönyv előzetesen nem tájékoztatott erről a förtelemről. angry.gif

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Mar 9 2013, 09:34
Létrehozva: #204

McLaren fan

Regisztrált: 17-October 08
Innen: Szerbia/Temerin
Azonosító: 1,266

IDÉZET(nm_ @ Mar 9 2013, 07:15) *
Kösz a tippet Forza!

Egyelőre az van, hogy kinéztem a tuti receptet borjúlábból meglepetésnek valakinek, aminek a végeredménye rántotthússzerű cucc lett volna. Ennek ellenére a boltból kijőve egy patás, húst nem tartalmazó végtagpárt hoztam ki, ami 5 óra főzést követően bőrt, zsírt és némi bűzt eredményezett, kb 40 dkg-ban. Ezt kellett volna filézni, kockázni, majd panírozás után kirántani.
Komolyan, sajnálom a kutyát, akinek odaadtam. sad.gif Egy hányás az egész.

Azért érdeklődtem szakács után, hogy kikérjem a tapasztalatát, miszerint ez tényleg ilyen.

Sem netes receptek, sem a szakácskönyv előzetesen nem tájékoztatott erről a förtelemről. angry.gif

Mondjuk a disznókörmök jót tesznek egy pörköltel! Jó sűrű, ragacsos lesz a leve az izületben található folyadéktól meg a bőrtől! smile.gif
Jön a szép idő, lehet lassan kinti sütést főzést praktizálni! wub.gif

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Apr 7 2013, 06:29
Létrehozva: #205

McLaren fan

Still, világosíts fel! Transz zsírral kapcsolatban nem világos valami! Ha egy terméken azt írja hidrogénizált (lehet nem pont így a helyes) növényi zsír, akkor az tartalmaz transz zsírt vagy csak a részben hidrogenizált zsír tartalmazza?
Egy hazai termékben csalódtam amit már kb. gyerekkorom óta fogyasztok, hidrogenizált növényi zsírt tartalmaz!

Ez ilyen mogyorós flips...féleség.

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
still
hozzászólás Apr 7 2013, 07:08
Létrehozva: #206

Jamon Serrano (Befana fan)

Csoport: Moderators
Regisztrált: 28-September 08
Innen: Fejér
Azonosító: 1,189

IDÉZET(forza @ Apr 7 2013, 07:50) *
Isten éltessen, Hunt! smile.gif

Gasztronómiailag?

+Quote Post
still
hozzászólás Apr 7 2013, 07:10
Létrehozva: #207

IDÉZET(Mochok85 @ Apr 7 2013, 07:29) *
Still, világosíts fel! Transz zsírral kapcsolatban nem világos valami! Ha egy terméken azt írja hidrogénizált (lehet nem pont így a helyes) növényi zsír, akkor az tartalmaz transz zsírt vagy csak a részben hidrogenizált zsír tartalmazza?
Egy hazai termékben csalódtam amit már kb. gyerekkorom óta fogyasztok, hidrogenizált növényi zsírt tartalmaz!

Ez ilyen mogyorós flips...féleség.

Transzzsírt tartalmaz, így jelölik. Ha nem akarsz szívbeteg lenni, vagy érrendszeri problémákkal szembesülni, ne egyél raklapszám belőle.

Egyébként gyerekkorodban nem feltétlen tartalmazott transzzsírt.

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Apr 8 2013, 11:49
Létrehozva: #208

McLaren fan

IDÉZET(still @ Apr 7 2013, 08:10) *
Transzzsírt tartalmaz, így jelölik. Ha nem akarsz szívbeteg lenni, vagy érrendszeri problémákkal szembesülni, ne egyél raklapszám belőle.

Egyébként gyerekkorodban nem feltétlen tartalmazott transzzsírt.

Heti szinten fogyasztottam. Most már valahogy nem kívánom annyira, annyit hallottam már a transz zsírról!
Kösz a választ! smile.gif

--------------------

+Quote Post
still
hozzászólás Dec 9 2013, 07:52
Létrehozva: #209

Várom Mrs. Robinson szakmai véleményét jó barátja, Rocco mester kifőzdéjéről.

Nyárson is készül valami? Desszertnek krémes pite befigyel? smile.gif

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Jun 16 2014, 02:41
Létrehozva: #210

A szólásszabadság helyi élharcosa

Regisztrált: 29-May 12
Innen: Alba
Azonosító: 6,497

A mai reggelim - saját készítésű full breakfast (black puddingot nem tudtam venni, a paradicsomot meg nem szeretem, így ezek kimaradtak).

Ahogy kell, teával és HP-szósszal tongue.gif

--------------------
BBC: Mi villan át az ember agyán, ha elesik egy motorral?
Barry Sheene: A segge, ha elég gyorsan megy.

+Quote Post
stoke
hozzászólás Jun 16 2014, 02:47
Létrehozva: #211

Howzzat?!

Regisztrált: 9-May 08
Innen: Bp
Azonosító: 749

IDÉZET(A Professzor @ Jun 16 2014, 03:41) *
A mai reggelim - saját készítésű full breakfast (black puddingot nem tudtam venni, a paradicsomot meg nem szeretem, így ezek kimaradtak).

Ez a bab így nem szabályos, mert nem paradicsomos. tongue.gif

HP szószt vettem én is Tacskóban. Hollandiában készül. laugh.gif
A jó hír, hogy sokat ehetek belőle, mert senkinek sem ízlik a családban. biggrin.gif

--------------------
Fuck imageshack.
"No worries! I'm pushing like hell!" - Jarno Trulli - 2008 Török Nagydíj "
-the final laps-

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Jun 16 2014, 02:51
Létrehozva: #212

IDÉZET(stoke @ Jun 16 2014, 03:47) *
Ez a bab így nem szabályos, mert nem paradicsomos. tongue.gif

HP szószt vettem én is Tacskóban. Hollandiában készül. laugh.gif
A jó hír, hogy sokat ehetek belőle, mert senkinek sem ízlik a családban. biggrin.gif

De paradicsomos, csak nem szeretem, ha túl sok a leve, mert eláztatja a többi cuccot a tányéron, én általában le szoktam önteni róla. Egyébként felhívnám a figyelmed a király begrémre tongue.gif

A HP-val kapcsolatban meg üdv a klubban - senki nem érti a családban, mit lehet "azon az ecetes szaron" szeretni. Hiába no, anglofilnek lenni ritka ajándék és arra születni kell rolleyes.gif laugh.gif

--------------------

+Quote Post
stoke
hozzászólás Jun 16 2014, 04:32
Létrehozva: #213

Howzzat?!

Regisztrált: 9-May 08
Innen: Bp
Azonosító: 749

IDÉZET
IDÉZET(A Professzor @ Jun 16 2014, 03:51) *

De paradicsomos, csak nem szeretem, ha túl sok a leve, mert eláztatja a többi cuccot a tányéron, én általában le szoktam önteni róla. Egyébként felhívnám a figyelmed a király begrémre tongue.gif

A HP-val kapcsolatban meg üdv a klubban - senki nem érti a családban, mit lehet "azon az ecetes szaron" szeretni. Hiába no, anglofilnek lenni ritka ajándék és arra születni kell rolleyes.gif laugh.gif

Jaja, szúrtam a bögrét! Volt nekem is, csak sajna eltört. sad.gif

--------------------
Fuck imageshack.
"No worries! I'm pushing like hell!" - Jarno Trulli - 2008 Török Nagydíj "
-the final laps-

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Jun 16 2014, 09:29
Létrehozva: #214

McLaren fan

IDÉZET(A Professzor @ Jun 16 2014, 03:41) *

Black pudding szép magyarul hurka, ugye? smile.gif Rizzsel készül felétek is?

--------------------

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Jun 16 2014, 09:39
Létrehozva: #215

IDÉZET(Mochok85 @ Jun 16 2014, 10:29) *
Black pudding szép magyarul hurka, ugye? smile.gif Rizzsel készül felétek is?

Gyakorlatilag olyan, mint a véres hurka, igen. De rizs helyett zabpehely van benne, nagyobb az átmérője és kábé egy centis tallérokra szeletelve, átsütve fogyasztják a reggelihez.

--------------------

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Jun 16 2014, 09:53
Létrehozva: #216

McLaren fan

IDÉZET(A Professzor @ Jun 16 2014, 10:39) *
Gyakorlatilag olyan, mint a véres hurka, igen. De rizs helyett zabpehely van benne, nagyobb az átmérője és kábé egy centis tallérokra szeletelve, átsütve fogyasztják a reggelihez.

Mi hurkához mindig savanyított paradicsompaprikát ettünk. Viszont már régóta nem ettem egyiket se. Meg a hurkát sertés fátyol-hártyába töltöttük, nem bélbe.

--------------------

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Mar 22 2015, 07:47
Létrehozva: #217

McLaren fan

Megkezdtük tegnap a bogrács szezont! smile.gif Elhúzódott a napom és én voltam a házi gazda, úgyhogy késő esti terítés volt a nyúl paprikás. Jó öreg is volt a Bandi úgyhogy kellett is majd 4 óra hogy elkészüljön. A lényeg hogy jól sikerült!
Ma reggel meg a fater 60. szülinapi alkalmából lett főzve egy szép nagy kakasból pörkölt. Ahhoz lett készítve fettuccine túrós tészta, szalonna pörcökkel. Egymagában ez a két étel elmenne simán ebédnek, de így egyben... smile.gif

--------------------

+Quote Post
vingaal
hozzászólás Mar 22 2015, 08:09
Létrehozva: #218

McLarenben bizakodó

Regisztrált: 16-March 08
Azonosító: 585

IDÉZET(Mochok85 @ Mar 22 2015, 07:47) *
Megkezdtük tegnap a bogrács szezont! smile.gif Elhúzódott a napom és én voltam a házi gazda, úgyhogy késő esti terítés volt a nyúl paprikás. Jó öreg is volt a Bandi úgyhogy kellett is majd 4 óra hogy elkészüljön. A lényeg hogy jól sikerült!
Ma reggel meg a fater 60. szülinapi alkalmából lett főzve egy szép nagy kakasból pörkölt. Ahhoz lett készítve fettuccine túrós tészta, szalonna pörcökkel. Egymagában ez a két étel elmenne simán ebédnek, de így egyben... smile.gif

Tegnap már mi is elkezdtük tervezgetni a szezonkezdő Tisza-parti főzőcskézést. Azok a legjobb bulik.
A nyuszit itthon nem szeretjük enni, de a kakaspöri az jöhet. (Én a túrót sem.) /Apukádnak boldog születésnapot! smile.gif /
Ma egy kis rántott szelet, sült halfilé, rántott sajt, töltött gombafejek rizs körettel, meg tárkonyos raguleves volt az ebéd. rolleyes.gif

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Mar 22 2015, 08:43
Létrehozva: #219

McLaren fan

IDÉZET(vingaal @ Mar 22 2015, 08:09) *
Tegnap már mi is elkezdtük tervezgetni a szezonkezdő Tisza-parti főzőcskézést. Azok a legjobb bulik.
A nyuszit itthon nem szeretjük enni, de a kakaspöri az jöhet. (Én a túrót sem.) /Apukádnak boldog születésnapot! smile.gif /
Ma egy kis rántott szelet, sült halfilé, rántott sajt, töltött gombafejek rizs körettel, meg tárkonyos raguleves volt az ebéd. rolleyes.gif

Jól is néz ki, meg is éheztem! biggrin.gif Igazából még most se birok enni úgy be ettem ebédből. Nehéz ezt az agyammal letárgyalni, mert mindig enne. biggrin.gif

--------------------

+Quote Post

11 Oldal V  « < 9 10 11
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017 December 14th - 23:56