IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

43 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
2014-es labdarúgó-világbajnokság
Ki nyeri a 2014-es Mundialt?
Ki nyeri a 2014-es Mundialt?
Brazília [ 5 ] ** [20.83%]
Argentína [ 4 ] ** [16.67%]
Németország [ 7 ] ** [29.17%]
Spanyolország [ 0 ] ** [0.00%]
Belgium [ 0 ] ** [0.00%]
Olaszország [ 0 ] ** [0.00%]
Anglia [ 2 ] ** [8.33%]
Franciaország [ 2 ] ** [8.33%]
Uruguay [ 0 ] ** [0.00%]
Portugália [ 0 ] ** [0.00%]
Hollandia [ 1 ] ** [4.17%]
Kolumbia [ 0 ] ** [0.00%]
Chile [ 2 ] ** [8.33%]
Ororszország [ 0 ] ** [0.00%]
a felsoroltakon kívül más [ 1 ] ** [4.17%]
Ki lesz a torna gólkirálya?
Messi [ 5 ] ** [20.83%]
Neymar [ 5 ] ** [20.83%]
Agüero [ 1 ] ** [4.17%]
Higuain [ 0 ] ** [0.00%]
Müller [ 4 ] ** [16.67%]
Fred [ 0 ] ** [0.00%]
Cristiano Ronaldo [ 2 ] ** [8.33%]
Diego Costa [ 1 ] ** [4.17%]
Suarez [ 0 ] ** [0.00%]
Klose [ 1 ] ** [4.17%]
Cavani [ 0 ] ** [0.00%]
Van Persie [ 0 ] ** [0.00%]
Lukaku [ 1 ] ** [4.17%]
Balotelli [ 1 ] ** [4.17%]
a felsoroltakon kívül más [ 3 ] ** [12.50%]
Összes szavazat: 24
A vendégek nem szavazhatnak 
Gooner
hozzászólás Jun 9 2014, 06:34
Létrehozva: #1

nevenincs user

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 12-February 10
Azonosító: 5,533

2014. június 12.-én 22:00 órakor megkezdődik a 20. labdarúgó világbajnokság, természetesen Magyarország nélkül...

Go to the top of the page

+Quote Post
Gooner
hozzászólás Jun 9 2014, 06:45
Létrehozva: #2

nevenincs user

A foci topikban lévő hozzászólásomat beteszem ide is:

IDÉZET(Gooner @ Jun 9 2014, 06:07) *

+Quote Post
Zava
hozzászólás Jun 9 2014, 06:55
Létrehozva: #3

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Csoport: Moderators
Regisztrált: 15-November 07
Innen: Szigetszentmiklós
Azonosító: 323

aktuális bwin oddsok:

4.00 Brazília
5.25 Argentína
6.50 Németország
7.00 Spanyolország
19.00 Belgium
21.00 Olaszország
26.00 Anglia
26.00 Franciaország
29.00 Uruguay
29.00 Portugália
29.00 Hollandia
41.00 Kolumbia
51.00 Chile
101.00 Oroszország
101.00 Svájc
126.00 Japán
151.00 Mexikó
151.00 Elefántcsontpart
151.00 Horvátország
201.00 USA
201.00 Bosznia-Hercegovina
201.00 Ecuador
251.00 Ghána
251.00 Görögország
301.00 Nigéria
501.00 Dél-Korea
751.00 Kamerun
1501.00 Irán
1501.00 Ausztrália
1501.00 Costa Rica
1501.00 Honduras
1501.00 Algéria

kíváncsi leszek erre a beharangozott világverő brazil csapatra, őszinte leszek, végignéztem a neveket, de sok ismerőssel nem találkoztam, persze nem követem közelről a dolgokat.

töretlenül hajrá nationalelf (Reus sad.gif angry.gif ), meg megszokásból a franciák is! biggrin.gif

--------------------
Aki nem Kimit akarja az hazudik ;) - nm
Az F1 a motorsportok Apple-je - Mochok

+Quote Post
Gooner
hozzászólás Jun 9 2014, 07:16
Létrehozva: #4

nevenincs user

IDÉZET(Zava @ Jun 9 2014, 07:55) *
aktuális bwin oddsok:

kíváncsi leszek erre a beharangozott világverő brazil csapatra, őszinte leszek, végignéztem a neveket, de sok ismerőssel nem találkoztam, persze nem követem közelről a dolgokat.

töretlenül hajrá nationalelf (Reus sad.gif angry.gif ), meg megszokásból a franciák is! biggrin.gif

Bwin oddsokról írtam a szavazópanel sorrendjét. biggrin.gif

Egyébként érdekes, hogy Algériát ennyire hátrasorolják. Nem azt mondom, hogy vb esélyes csapatuk van, de azért Hondurasnál jóval esélyesebbek(már ha 2 ennyire esélytelen csapatnál esélyességről lehet beszélni). Azért vannak top 6 bajnokságban jegyzett játékosaik: Ghoulam(Napoli), Halis(Coimbra), Mandi(Rennes), Medzsani(Valenciennes), Mesbah(Livorno), Musztafa(Ajaccio), Bentaleb(Tottenham), Brahimi(Granada), Feghouli(Valencia) ő egyébként francia utánpótlás válogatott is volt), Lacen(Getafe), Taider(Inter(ő is francia U válogatott)), Jebda(Udinese), Ghilas(Porto), Szlimani(Sporting), Akár tovább is mehet a Belgium, Dél-Korea, Oroszország Algéria kvartettből.
Szerk: Nem mintha számítana ez valamit is, de Ghoulam, Medzsani, Jabda, Bentaleb, Brahimi és M'Bolhi is volt francia U válogatott.

A brazil válogatottnál sokat számít a hazai pálya. Ez lehet teher ami összenyomja őket, vagy lehet segítség a vb győzelemhez.
A keretük tényleg nem annyira világverő, mint volt mondjuk 2002-ben, de 2006-os vb-re Ronaldinho-Kaká-Ronaldo támadógépezettel mentek és kizúgtak a legjobb 8 között. A középhátvéd posztjuk erős(Dante, David Luiz, Thiago Silva), de a jobb szélen a 2 kivénhedt(Dani Alves, Maicon) nem tudom elég lesz-e. A bal szélen is csak Marcelo érdekes.
Középpálya nagyon erős szerintem, a támadószekcióban Neymar, Hulk jók lesznek és talán a fiatal tehetség, Ronaldinho tanítványa, Bernard is. Jo és Fred szóra sem érdemesek.

A hozzászólást -Gooner- szerkesztette a következő időpontban: Jun 9 2014, 07:27

+Quote Post
vingaal
hozzászólás Jun 9 2014, 08:24
Létrehozva: #5

McLarenben bizakodó

Regisztrált: 16-March 08
Azonosító: 585

IDÉZET(Gooner @ Jun 9 2014, 07:34) *
2014. június 12.-én 22:00 órakor megkezdődik a 20. labdarúgó világbajnokság, természetesen Magyarország nélkül...

Már alig várom! rolleyes.gif
Valahogy azt se bánom, hogy nincsenek kint a bátor, támadófocit felvállaló csoda focistáink.

IDÉZET(Gooner @ Jun 9 2014, 08:16) *
Bwin oddsokról írtam a szavazópanel sorrendjét. biggrin.gif

Egyébként érdekes, hogy Algériát ennyire hátrasorolják. Nem azt mondom, hogy vb esélyes csapatuk van, de azért Hondurasnál jóval esélyesebbek(már ha 2 ennyire esélytelen csapatnál esélyességről lehet beszélni). Azért vannak top 6 bajnokságban jegyzett játékosaik: Ghoulam(Napoli), Halis(Coimbra), Mandi(Rennes), Medzsani(Valenciennes), Mesbah(Livorno), Musztafa(Ajaccio), Bentaleb(Tottenham), Brahimi(Granada), Feghouli(Valencia) ő egyébként francia utánpótlás válogatott is volt), Lacen(Getafe), Taider(Inter(ő is francia U válogatott)), Jebda(Udinese), Ghilas(Porto), Szlimani(Sporting), Akár tovább is mehet a Belgium, Dél-Korea, Oroszország Algéria kvartettből.
Szerk: Nem mintha számítana ez valamit is, de Ghoulam, Medzsani, Jabda, Bentaleb, Brahimi és M'Bolhi is volt francia U válogatott.

A brazil válogatottnál sokat számít a hazai pálya. Ez lehet teher ami összenyomja őket, vagy lehet segítség a vb győzelemhez.
A keretük tényleg nem annyira világverő, mint volt mondjuk 2002-ben, de 2006-os vb-re Ronaldinho-Kaká-Ronaldo támadógépezettel mentek és kizúgtak a legjobb 8 között. A középhátvéd posztjuk erős(Dante, David Luiz, Thiago Silva), de a jobb szélen a 2 kivénhedt(Dani Alves, Maicon) nem tudom elég lesz-e. A bal szélen is csak Marcelo érdekes.
Középpálya nagyon erős szerintem, a támadószekcióban Neymar, Hulk jók lesznek és talán a fiatal tehetség, Ronaldinho tanítványa, Bernard is. Jo és Fred szóra sem érdemesek.

A tavalyi konföderációs kupán ezzel az összeállítással lazán lefocizták a spanyolokat a döntőben. Szerintem most is vannak olyan jók, mint akkor. Én legalábbis győzelmet várok tőlük. rolleyes.gif
BRAZÍLIA: Julio Cesar - Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo, Fred (Jo 79), Neymar, Oscar, Luiz Gustavo, Paulinho (Hernanes 88), Hulk (Jadson 73)
Brazília mellett még az olaszoknak drukkolok, bár őket nem érzem esélyesnek. Idén még botrányuk se volt, szóval... biggrin.gif

A hozzászólást -vingaal- szerkesztette a következő időpontban: Jun 9 2014, 08:27

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Jun 9 2014, 09:11
Létrehozva: #6

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

IDÉZET(Zava @ Jun 9 2014, 07:55) *

+1 smile.gif

Franciák remélem nem fognak nagyon leszerepelni, főleg, hogy az egyik legkönnyebb csoportban vannak, a németektől pedig egy jó eredményben bízom.
Brazilok nem tudom milyenek, de most rájuk tippelnék. Remélem a spanyol uralom most megszakad.

+Quote Post
Gooner
hozzászólás Jun 10 2014, 03:33
Létrehozva: #7

nevenincs user

A transfermarkt.de megcsinálta a vb legértékesebb csapatát, és azt a legértékesebb csapatot amelyik nem megy a vb-re.

+Quote Post
Gooner
hozzászólás Jun 10 2014, 03:55
Létrehozva: #8

nevenincs user

IDÉZET(Zoli @ Jun 9 2014, 10:11) *
+1 smile.gif

Franciák remélem nem fognak nagyon leszerepelni, főleg, hogy az egyik legkönnyebb csoportban vannak, a németektől pedig egy jó eredményben bízom.
Brazilok nem tudom milyenek, de most rájuk tippelnék. Remélem a spanyol uralom most megszakad.

A franciák szerintem jól fognak szerepelni. Ugyan nem csípem őket, de most egy elég jó fiatal csapatuk van. Középpályán Pogba biztos jó lesz, a bal szélen Griezmann jól fog teljesíteni(a vb után szerintem el is megy a Sociedadból), Benzema, Remy és Giroud elől meg fogja tudni oldani a középcsatár posztot. A védelemben talán a Koscielny-Varane középhátvédpáros lehet a legjobb választás Deschamps számára. Azt viszont nagy hibának tartom, hogy Nasrit otthon hagyta, főleg miután kidőlt Ribery sérülés miatt. Szélső kp/támadó kp poszton Ő a legjobb francia véleményem szerint. Sem Valbuena, sem Cabella nem képvisel olyan magas szintet, mint az algériai.

A németek szerintem eddig nem fognak előrébb jutni az ezüst-és bronzérmeknél amíg Joachim Löw a kapitány. Egy Klopp, Heynckes, Magath, stb. többet ki tudnának hozni ebből a keretből szerintem. Reus kiesése is hatalmas érvágás, mivel a legjobban teljesítő német játékos volt az elmúlt szezonban a maga 16 góljával és 14 gólpasszával. Meg arra kíváncsi lennék, hogy Kießling jobb lett volna-e mint Klose, de ezt már sosem tudjuk meg.

+Quote Post
Syd_Barrett
hozzászólás Jun 11 2014, 08:25
Létrehozva: #9

bentlakásos

Regisztrált: 8-June 08
Azonosító: 822

szerintem a brazilok fogják megnyerni, brutális bírói csalásokkal, különben kitör a forradalom. így se annyira biztonságos az ország...

pár gondolat a többihez, amit leírtatok:
- Nasrit nem azért nem hívja be Deschamps, mert nem tartja elég jó focistának (akkor hülye lenne), emberileg van problémája vele
- Löwnek ugyan nem tudom, hogy mi a baja Kießlinggel, de 2010 óta nem volt válogatott a fickó, szóval hasonló okok lehetnek
- a konföd. kupát senki nem veszi véresen komolyan, hogy ott mi volt a döntőben, az tökmindegy. példa1: az előző, 2009-es kupán az USA megverte a spanyolokat az elődöntőben, aztán nézzétek meg a vb-t. példa2: az utóbbi három konf. kupát a brazilok nyerték, ahhoz képest, hogy vb-n 2002-ben győztek utoljára.

szerintem érdekes vb lesz, mert nincs igazán kiemelkedő csapat. a spanyoloknál azért Xavi már gyakorlatilag kiöregedett, a Barcából ennek ellenére nem lehet (nem hagyja magát?) kihagyni, érdekes lesz, hogy ez mennyire nyomja rá magát az összjátékra és/vagy a hangulatra. plusz most már egyre többen képesek a tiki-taka ellenszerét megtalálni. a brazilokra nem igazán tennék, ha nem lennének hazai pályán. Neymar szerintem - egyelőre - egy túlhype-olt balerina, és a keretből hiányoznak az igazi Ronaldo-, Ronaldinho-féle klasszisok. az argentinok szokásosan brutál "fejnehezek" (a védelem fika, a támadók meg nagyon jók és nagyon sokan is vannak) és szokásosan a Grondona-féle maffia választ kapitányokat. a németeknél túl sok a sérült és igen, Kloppal bár ők játsszák a legélvezhetőbb focit, de valahogy az átütő erő kezd kiveszni belőlük. a franciák elvesztették a legnagyobb ászukat, az olaszoknál már régóta hiányoznak a világklasszisok (ettől függetlenül simán juthatnak sokáig), az angolok úgyis kiesnek a legjobb nyolc között tizenegyesekkel (biggrin.gif), a portugálok Cé mellett leginkább jó-közepes iparosok, a belgák jók lehetnek, de világversenyen rutintalanok, Uruguaynak van pár klasszisa, de most már nem fogja őket leírni senki, tekintve, hogy a legjobb négyben voltak Dél-Afrikában, a hollandoknál is többen kidőltek, a keretük jó része meg számomra legalábbis totál ismeretlen, hazai bajnokságban játszó fiatal. szóval senkire se lehetne azt mondani, amit mondjuk 2002-ben a brazilokra a torna előtt, hogy na ők tuti ott lesznek a döntőben.

--------------------
Mika Häkkinen - Spa 2000

Gyógyulj meg Schumi!

+Quote Post
Syd_Barrett
hozzászólás Jun 11 2014, 12:06
Létrehozva: #10

bentlakásos

annyira jó vagyok, hogy Xavi kapcsán Jonathan Wilson is egyetért velem: http://www.nemzetisport.hu/foci_vb_2014/ne...madanak-2341799 . ő írta a Futballforradalmakat, amit egyébként ajánlanék mindenkinek, akit érdekel a foci taktikai és társadalmi oldala. szerintem zseniális, de azért az olvasásához kell némi ismeretanyag a témában, na meg egy kis kattantság smile.gif.

--------------------
Mika Häkkinen - Spa 2000

Gyógyulj meg Schumi!

+Quote Post
Gooner
hozzászólás Jun 11 2014, 05:57
Létrehozva: #11

nevenincs user

IDÉZET(Syd_Barrett @ Jun 11 2014, 01:06) *
annyira jó vagyok, hogy Xavi kapcsán Jonathan Wilson is egyetért velem: http://www.nemzetisport.hu/foci_vb_2014/ne...madanak-2341799 . ő írta a Futballforradalmakat, amit egyébként ajánlanék mindenkinek, akit érdekel a foci taktikai és társadalmi oldala. szerintem zseniális, de azért az olvasásához kell némi ismeretanyag a témában, na meg egy kis kattantság smile.gif.

Nagyon jó interjú, faszán átlátja a dolgokat az öreg. smile.gif

Aki szereti megtippelgetni a meccseket előre: Telegraph, FOX, ESPN, Bloomberg(nekem ez jött be a legjobban)- hát nézegessétek, töltsétek ha valamelyik tetszik. smile.gif

A tippek alapján a D csoport tűnik a legkiegyenlítettebbnek a továbbjutás szempontjából.
Nálam A csoport továbbjutók: Brazília, Horvátország
B: Spanyolország, Chile
C: Kolumbia Elefántcsontpart
D: attól függ melyiket töltöttem ki, mert a Telegraph-os ugye figyelembe veszi a gólkülönbséget is, szóval itt a 3 nagy közül nem tudok tippelni
E: Franciaország, Ecuador
F: Argentína, Bosznia
G: Németország, Portugália
H: Belgium nálam biztos továbbjutó, de a többi 3 csapat közül ki lesz ott a legjobb 16-ban azt nem tudom, talán Capello tapasztalata tovább viszi a Szbornaját(egyébként az oroszok mentek nálam tovább 2 ponttal biggrin.gif).
Nekem ez jött ki.

+Quote Post
vingaal
hozzászólás Jun 11 2014, 10:43
Létrehozva: #12

McLarenben bizakodó

IDÉZET(Syd_Barrett @ Jun 11 2014, 09:25) *
szerintem a brazilok fogják megnyerni, brutális bírói csalásokkal, különben kitör a forradalom. így se annyira biztonságos az ország...

pár gondolat a többihez, amit leírtatok:
- Nasrit nem azért nem hívja be Deschamps, mert nem tartja elég jó focistának (akkor hülye lenne), emberileg van problémája vele
- Löwnek ugyan nem tudom, hogy mi a baja Kießlinggel, de 2010 óta nem volt válogatott a fickó, szóval hasonló okok lehetnek
- a konföd. kupát senki nem veszi véresen komolyan, hogy ott mi volt a döntőben, az tökmindegy. példa1: az előző, 2009-es kupán az USA megverte a spanyolokat az elődöntőben, aztán nézzétek meg a vb-t. példa2: az utóbbi három konf. kupát a brazilok nyerték, ahhoz képest, hogy vb-n 2002-ben győztek utoljára.

szerintem érdekes vb lesz, mert nincs igazán kiemelkedő csapat. a spanyoloknál azért Xavi már gyakorlatilag kiöregedett, a Barcából ennek ellenére nem lehet (nem hagyja magát?) kihagyni, érdekes lesz, hogy ez mennyire nyomja rá magát az összjátékra és/vagy a hangulatra. plusz most már egyre többen képesek a tiki-taka ellenszerét megtalálni. a brazilokra nem igazán tennék, ha nem lennének hazai pályán. Neymar szerintem - egyelőre - egy túlhype-olt balerina, és a keretből hiányoznak az igazi Ronaldo-, Ronaldinho-féle klasszisok. az argentinok szokásosan brutál "fejnehezek" (a védelem fika, a támadók meg nagyon jók és nagyon sokan is vannak) és szokásosan a Grondona-féle maffia választ kapitányokat. a németeknél túl sok a sérült és igen, Kloppal bár ők játsszák a legélvezhetőbb focit, de valahogy az átütő erő kezd kiveszni belőlük. a franciák elvesztették a legnagyobb ászukat, az olaszoknál már régóta hiányoznak a világklasszisok (ettől függetlenül simán juthatnak sokáig), az angolok úgyis kiesnek a legjobb nyolc között tizenegyesekkel (biggrin.gif), a portugálok Cé mellett leginkább jó-közepes iparosok, a belgák jók lehetnek, de világversenyen rutintalanok, Uruguaynak van pár klasszisa, de most már nem fogja őket leírni senki, tekintve, hogy a legjobb négyben voltak Dél-Afrikában, a hollandoknál is többen kidőltek, a keretük jó része meg számomra legalábbis totál ismeretlen, hazai bajnokságban játszó fiatal. szóval senkire se lehetne azt mondani, amit mondjuk 2002-ben a brazilokra a torna előtt, hogy na ők tuti ott lesznek a döntőben.

Szerinted csak brutális bírói csalással lehet majd jó a hazai csapat? Ez több, mint érdekes.. unsure.gif
Csak az összeállítás miatt említettem a konföderációs kupát, hogy az említettek ha tavaly jól szerepeltek, akkor talán még idén sem felejtettek el focizni. És az foci volt, bár lehet, hogy tényleg nem vették túl komolyan. Szerinted a hazai vébét komolyan fogják venni? Ja, csak bírói csalással. Én kérek elnézést. biggrin.gif

+Quote Post
Syd_Barrett
hozzászólás Jun 12 2014, 08:30
Létrehozva: #13

bentlakásos

IDÉZET(vingaal @ Jun 11 2014, 11:43) *
Szerinted csak brutális bírói csalással lehet majd jó a hazai csapat? Ez több, mint érdekes.. unsure.gif
Csak az összeállítás miatt említettem a konföderációs kupát, hogy az említettek ha tavaly jól szerepeltek, akkor talán még idén sem felejtettek el focizni. És az foci volt, bár lehet, hogy tényleg nem vették túl komolyan. Szerinted a hazai vébét komolyan fogják venni? Ja, csak bírói csalással. Én kérek elnézést. biggrin.gif

mit nem értesz? bármikor egy relatíve esélyes házigazda volt vb-n vagy Eb-n, az megkapta a - modorosan - hazai pálya előnyének hívott bírói segítséget. pl. emlékezz a 2000-es Eb-n a holland-cseh meccsre, amikor Collina egy elkúrt ollózás után tizenegyest adott a társrendező narancsoknak a 89. percben, vagy hát ugye neked olasz-szurkolóként nem kell mondanom 2002-t és a dél-koreaiakat. bár hozzátenném, a spanyolok elleni meccsük (D-Koreának) még vérlázítóbb volt, mert ott két szabályos gólt vettek el.

a brazil csapatról pedig leírtam, hogy miért nem tartanám esélyesnek nem hazai pályán. kapusposzton J. César kiöregedett, valami Jefferson védhet majd a hazai bajnokságból. a védelmük jó, bár Sideshow Bob (=David Luiz) szerintem egy túlhype-olt figura, aki nagyon sok hibával játszik, Thiago Silva világklasszis, az oké, Dani Alves a jobb szélen már elég nagy hibafaktorral bír (nem véletlen akarja eladni a Barca), Marcelo viszont idénre klasszissá nőtte ki magát. Dante még beugorhat, ha gáz van, de Maxwelltől vagy Maicontól szerintem már olyan sokat ne várjanak.

a középpályáról abszolút hiányoznak a Ronaldinho, Kaká-féle kreatív varázslók. védekező(bb) középpályásokkal jól állnak, Luiz Gustavo, Ramires, még Paulinho is ide sorolható. támadásban Oscarnak kell kulcsembernek lennie, valószínűleg ő játszik középen, de itt nem lesz mellette Hazard, és a Chelsea még úgy se nyert semmit idén. cserék közül én Hernanesre figyelnék. de a spanyolok hasonló szekciójához képest ez totál harmatos.

a szélsők közül engem barcásként Neymar semmiről nem győzött meg, hacsak arról nem, hogy egyszerű vizuális ingerek hatására is képes egy tripla leszúrt Rittbergerrel a földbe fúródni és zokogva hattyú halálát játszani percekig. Hulk nagyon berobbant anno pár éve a Portóban, de nem véletlen, hogy a totál visszaeső orosz bajnokságnál jobb helyen sose szerepelt. talán Willian lesz kellemes meglepetés.

a csatáraik közül Fred 30 éves, öt éve a Fluminense játékosa és ő a jobb, mert Jo nagyon harmatos egy vb-győztes csapat szintjén. számomra sokat mond, hogy - akárcsak a szélsőknél Lucas Moura - a mittudoménmekkora szupersztárnak kikiáltott Leandro Damiao be se fért a csapatba.

ha belegondolsz, a spanyol, a német, de talán még az argentin keret is mélyebb, több a klasszis, jobban variálható a taktika. ezért mondom, hogy ellenük csúnyán kelleni fog a bírói rásegítés.

a konföderációs kupával meg nem értetted, hogy mit akarok mondani. ugyanabban az összeállításban nem lehet gyengébben játszani? nem lehet kevésbé odatennie magát egy csapatnak? oké, akkor maradjunk a spanyol-USA elődöntőnél 2009-ből. ez itt a spanyol kezdő: [1] Iker CASILLAS (GK)? - [15] SERGIO RAMOS, [3] Gerard PIQUE, [5] Carles PUYOL, [11] Joan CAPDEVILA - [8] XAVI, [14] XABI ALONSO, [10] Cesc FABREGAS, [18] Albert RIERA - [9] Fernando TORRES, [7] David VILLA (most az egyszerűség kedvéért legyen 4-4-2.)

és akkor a 2010-es vb-t nyert csapat: http://www.fifa.com/tournaments/archive/wo...1509/index.html

összesen három ponton változott: Fábregas és Torres bár kimaradt a kezdőből, de mindketten beálltak, Riera az egyetlen, aki nem játszott mindkét meccsen. annyi a különbség, hogy a tét nélküli konfetti-kupát nem vették komolyan egy húzós klubidény után a spanyolok.

A hozzászólást -Syd_Barrett- szerkesztette a következő időpontban: Jun 12 2014, 08:31

--------------------
Mika Häkkinen - Spa 2000

Gyógyulj meg Schumi!

+Quote Post
vingaal
hozzászólás Jun 12 2014, 12:08
Létrehozva: #14

McLarenben bizakodó

IDÉZET(Syd_Barrett @ Jun 12 2014, 09:30) *
mit nem értesz? bármikor egy relatíve esélyes házigazda volt vb-n vagy Eb-n, az megkapta a - modorosan - hazai pálya előnyének hívott bírói segítséget. pl. emlékezz a 2000-es Eb-n a holland-cseh meccsre, amikor Collina egy elkúrt ollózás után tizenegyest adott a társrendező narancsoknak a 89. percben, vagy hát ugye neked olasz-szurkolóként nem kell mondanom 2002-t és a dél-koreaiakat. bár hozzátenném, a spanyolok elleni meccsük (D-Koreának) még vérlázítóbb volt, mert ott két szabályos gólt vettek el.

a brazil csapatról pedig leírtam, hogy miért nem tartanám esélyesnek nem hazai pályán. kapusposzton J. César kiöregedett, valami Jefferson védhet majd a hazai bajnokságból. a védelmük jó, bár Sideshow Bob (=David Luiz) szerintem egy túlhype-olt figura, aki nagyon sok hibával játszik, Thiago Silva világklasszis, az oké, Dani Alves a jobb szélen már elég nagy hibafaktorral bír (nem véletlen akarja eladni a Barca), Marcelo viszont idénre klasszissá nőtte ki magát. Dante még beugorhat, ha gáz van, de Maxwelltől vagy Maicontól szerintem már olyan sokat ne várjanak.

a középpályáról abszolút hiányoznak a Ronaldinho, Kaká-féle kreatív varázslók. védekező(bb) középpályásokkal jól állnak, Luiz Gustavo, Ramires, még Paulinho is ide sorolható. támadásban Oscarnak kell kulcsembernek lennie, valószínűleg ő játszik középen, de itt nem lesz mellette Hazard, és a Chelsea még úgy se nyert semmit idén. cserék közül én Hernanesre figyelnék. de a spanyolok hasonló szekciójához képest ez totál harmatos.

a szélsők közül engem barcásként Neymar semmiről nem győzött meg, hacsak arról nem, hogy egyszerű vizuális ingerek hatására is képes egy tripla leszúrt Rittbergerrel a földbe fúródni és zokogva hattyú halálát játszani percekig. Hulk nagyon berobbant anno pár éve a Portóban, de nem véletlen, hogy a totál visszaeső orosz bajnokságnál jobb helyen sose szerepelt. talán Willian lesz kellemes meglepetés.

a csatáraik közül Fred 30 éves, öt éve a Fluminense játékosa és ő a jobb, mert Jo nagyon harmatos egy vb-győztes csapat szintjén. számomra sokat mond, hogy - akárcsak a szélsőknél Lucas Moura - a mittudoménmekkora szupersztárnak kikiáltott Leandro Damiao be se fért a csapatba.

ha belegondolsz, a spanyol, a német, de talán még az argentin keret is mélyebb, több a klasszis, jobban variálható a taktika. ezért mondom, hogy ellenük csúnyán kelleni fog a bírói rásegítés.

a konföderációs kupával meg nem értetted, hogy mit akarok mondani. ugyanabban az összeállításban nem lehet gyengébben játszani? nem lehet kevésbé odatennie magát egy csapatnak? oké, akkor maradjunk a spanyol-USA elődöntőnél 2009-ből. ez itt a spanyol kezdő: [1] Iker CASILLAS (GK)? - [15] SERGIO RAMOS, [3] Gerard PIQUE, [5] Carles PUYOL, [11] Joan CAPDEVILA - [8] XAVI, [14] XABI ALONSO, [10] Cesc FABREGAS, [18] Albert RIERA - [9] Fernando TORRES, [7] David VILLA (most az egyszerűség kedvéért legyen 4-4-2.)

és akkor a 2010-es vb-t nyert csapat: http://www.fifa.com/tournaments/archive/wo...1509/index.html

összesen három ponton változott: Fábregas és Torres bár kimaradt a kezdőből, de mindketten beálltak, Riera az egyetlen, aki nem játszott mindkét meccsen. annyi a különbség, hogy a tét nélküli konfetti-kupát nem vették komolyan egy húzós klubidény után a spanyolok.

Jó, de te BRUTÁLIS bírói segítséget mondtál még az elején. Szerintem a braziloknak menni fog anélkül is. Egyébként még nem volt olyan eb, vb, ahol ne lettek volna bírói tévedések, és amit te is említettél, a dél-koreaiaknál, na az tényleg brutális volt. De nem hiszem, hogy Brazília ennyire rászorulna a segítségre. Persze a pálya biztos lejteni fog nekik is, de ők tudnak jól játszani is.
Konföderációs kupát meg nem vette komolyan az eb és vb győztes válogatott, mert nekik nem kellett a három pont. Pedig az a nagyon nagy lényeg, ha nem tudnád. biggrin.gif Lehet gyengébben játszani, de most egy brazil válogatottnak kevésbé odatennie magát már NEM!
Estére meglátjuk, vagyis részemről csak egy részét, mert 10-ig meló van. sad.gif smile.gif

+Quote Post
Áron
hozzászólás Jun 12 2014, 12:10
Létrehozva: #15

törzsvendég

Csoport: Tag
Regisztrált: 8-July 13
Azonosító: 6,713

IDÉZET(Syd_Barrett @ Jun 12 2014, 09:30) *

Ha a világklasszis szintből és a hibafaktorból indulunk ki, akkor a szerb csapatnak a 2010-es VB-n el kellett volna jutnia a negyeddöntőig.

+Quote Post
Lóri
hozzászólás Jun 12 2014, 06:31
Létrehozva: #16

Borsodi fan

Regisztrált: 9-April 10
Innen: Edelény
Azonosító: 5,892

Argentína, Costa

Az argentin tipp inkább csak kívánság.

Alapvetően a következő győzelmeknek tudnék örülni, illetve a következő csapatoknak drukkolok : Spanyolország, Argentína, Németország

--------------------
Wéber Gábor Monaco GP 24.05.15 : " Ez inkább Hamiltoné!"

+Quote Post
Gooner
hozzászólás Jun 12 2014, 08:45
Létrehozva: #17

nevenincs user

BRAZÍLIA: Júlio César – Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo – Paulinho, Luiz Gustavo – Hulk, Oscar, Neymar – Fred. Szövetségi kapitány: Luiz Felipe Scolari
HORVÁTORSZÁG: Pletikosa – Srna, Corluka, Lovren, Vrsaljko – Modric, Rakitic – Perisic, Kovacic, Olic – Jelavic. Szövetségi kapitány: Niko Kovac

A horvátoknál a Modric, Rakitic, Kovacic kp nagyon erős.

+Quote Post
Chips
hozzászólás Jun 12 2014, 08:58
Létrehozva: #18

feka fan

Regisztrált: 7-July 08
Innen: Kolding, Denmark
Azonosító: 905

Bár focit nem nézek, ez érdekes rolleyes.gif

--------------------

+Quote Post
stoke
hozzászólás Jun 12 2014, 09:31
Létrehozva: #19

Howzzat?!

Regisztrált: 9-May 08
Innen: Bp
Azonosító: 749

IDÉZET(Chips @ Jun 12 2014, 09:58) *
Bár focit nem nézek, ez érdekes rolleyes.gif

Ez elég csalóka. Az angolok értéke csak azért ilyen magas, mert szvsz a Premier League-ben eleve el vannak szálva az árak.

--------------------
Fuck imageshack.
"No worries! I'm pushing like hell!" - Jarno Trulli - 2008 Török Nagydíj "
-the final laps-

+Quote Post
Pali
hozzászólás Jun 12 2014, 10:46
Létrehozva: #20

bentlakásos

Regisztrált: 26-August 09
Innen: Veszprém
Azonosító: 4,324

Bunda szagot érzek.

+Quote Post

43 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017 October 17th - 17:38