IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

5 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
BraUn nélküli championship 2009, hát ezaz
Eulo
hozzászólás Jun 2 2009, 08:40
Létrehozva: #1

-

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 27-June 07
Azonosító: 4

Mivel a BraUn a mezőny fölött áll, és két kiöregedő versenyző is porig tudja alázni a mezőnyt, továbbá csak egy hajszálon múlt, hogy elindulhattak (nagy kár így utólag), és az autó szabályossága sem áll minden vitán felül, nézzük meg, hogy milyen lenne nélkülük az idei WDC állása. Az biztos, hogy sokkal korrektebb, kiegyensúlyozottabb. Győztesek között van Trulli, Heidfeld, Webber, Vettel (2x) és Räikkönen.

Az állás pedig egyéniben:
1. Vettel..........28
2. Webber.......26.5
3. Glock..........22
4. Trulli............21
5. Alonso.........21
6. Rosberg.......16.5
7. Raikkonen....16
8. Hamilton......15
9. Massa.........14
10. Heidfeld.....10
11. Buemi........7
12. Bourdais.....6.5
13. Kovalainen..6
14. Sutil...........2
15. Fisichella....2
16. Piquet........1

Konstruktőriben:
1. Red Bull........54.5
2. Toyota..........33
3. Ferrari...........30
4. Renault.........22
5. McLaren........21
6. Williams........16.5
7. Toro Rosso....13.5
8. BMW............10
9. Force India.....4

Egyedül Kubicának is Nakajimának nincs ebben a rendszerben pontja.

--------------------
"A jónép általában utálja az eminenseket és kedveli a renitenseket." (Peter_Cs)

- Mi a különbség a mókus és a patkány között?
- ???
- Semmi, csak a mókusnak jobb a marketingje!

Go to the top of the page

+Quote Post
still
hozzászólás Jun 2 2009, 08:43
Létrehozva: #2

Jamon Serrano (Befana fan)

Csoport: Moderators
Regisztrált: 28-September 08
Innen: Fejér
Azonosító: 1,189

IDÉZET(Euloálius @ Jun 2 2009, 09:40) *
Mivel a BraUn a mezőny fölött áll, és két kiöregedő versenyző is porig tudja alázni a mezőnyt, továbbá csak egy hajszálon múlt, hogy elindulhattak (nagy kár így utólag), és az autó szabályossága sem áll minden vitán felül, nézzük meg, hogy milyen lenne nélkülük az idei WDC állása. Az biztos, hogy sokkal korrektebb, kiegyensúlyozottabb. Győztesek között van Trulli, Heidfeld, Webber, Vettel (2x) és Räikkönen.

Az állás pedig egyéniben:
1. Vettel..........28
2. Webber.......26.5
3. Glock..........22
4. Trulli............21
5. Alonso.........21
6. Rosberg.......16.5
7. Raikkonen....16
8. Hamilton......15
9. Massa.........14
10. Heidfeld.....10
11. Buemi........7
12. Bourdais.....6.5
13. Kovalainen..6
14. Sutil...........2
15. Fisichella....2
16. Piquet........1

Konstruktőriben:
1. Red Bull........54.5
2. Toyota..........33
3. Ferrari...........30
4. Renault.........22
5. McLaren........21
6. Williams........16.5
7. Toro Rosso....13.5
8. BMW............10
9. Force India.....4

Pepperoni kedvéért elkészíthetnéd a 2002-es és 2004-es variánsokat is biggrin.gif !
Amúgy meg Red Bull dominancia. Ha őket is levesszük Toyota. Ha őket is,akkor jöhetnek lassacskán a tavalyi főszereplők.
Viszont így Fisichella mindjárt két ponttal gazdagodott rolleyes.gif ...

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Jun 2 2009, 08:49
Létrehozva: #3

-

IDÉZET(still @ Jun 2 2009, 09:43) *
Pepperoni kedvéért elkészíthetnéd a 2002-es és 2004-es variánsokat is biggrin.gif !
Amúgy meg Red Bull dominancia. Ha őket is levesszük Toyota. Ha őket is,akkor jöhetnek lassacskán a tavalyi főszereplők.
Viszont így Fisichella mindjárt két ponttal gazdagodott rolleyes.gif ...

Annyira azért nincs Red Bull dominancia... Úgy érzem, hogy ki fog ez a csempioncsip egyenlítődni hosszútávon. smile.gif Toyota meg "most likely" elkerül a P3-P4-ből.

--------------------

- ???

+Quote Post
still
hozzászólás Jun 2 2009, 08:53
Létrehozva: #4

Jamon Serrano (Befana fan)

Csoport: Moderators
Regisztrált: 28-September 08
Innen: Fejér
Azonosító: 1,189

IDÉZET(Euloálius @ Jun 2 2009, 09:49) *
Toyota meg "most likely" elkerül a P3-P4-ből.

Áááá,Glock szerint Monaco csak egyszeri kisiklás volt smile.gif !

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Jun 2 2009, 09:12
Létrehozva: #5

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

Először is nem védem a BrawnGP-t, mert a ponttáblázat sokkal jobban tetszik, de (szerintem) több ponton sincs igazad. A BrawnGP a mezőny fölött áll, ebben igazad van, tényleg Brawn dominancia van idén. Két kiöregedő versenyző is porig tudja alázni a mezőnyt, igen ez így van és nem véletlen. Részben a technika miatt részben azért mert nem hibáznak nagyon, főleg Button(!). "Csak egy hajszálon múlt, hogy elindulhattak (nagy kár így utólag)..." Miért kár? Azért mert beáldozták 2008-at az idei év miatt és összerakták a legjobb autót? Ne felejtsd el, hogy (talán) a mezőny legjobb motorja van benne amit a többi csapatnak köszönhet! Az autó szabályosságával nem is értem, hogy mi a bajod... Ha a dupla fedeles diffúzorra gondolsz, az a kezdetektől fogva szabályos, de ha szerinted nem így van, akkor a táblázatodból is ki kéne törölni a Williams és a Toyota pontjait, valamint a Ferrari, McLaren, RBR és Renault "ddd-s" pontjait, mert azok szabályossága is ugyanannyira vitatható, mint a Brawné, nemde?

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Jun 2 2009, 11:04
Létrehozva: #6

-

1.) A dupla fedeles diffúzorral átvert az FIA egy csomó csapatot... a szabályosság határát súroló kiskapu, amit általában az FIA be szokott tiltani.

2.) Ausztráliában bizonyítottan szabálytalan autóval nyert a BraUn, Barcelonában és Monacoban teamorder volt, mégha nem is nyílt, Ausztráliában nem büntették meg Birkát, Malajziában a csapat miatt nem indították újra a versenyt (különben nem nyernek).

3.) A BraUn versenytempó előnye 7 tized másodperc. Ez rengeteg, ilyen előny nagyon ritkán van, és mégritkábban párosul ilyen megbízhatósággal.

4.) A BraUn csak a többiek jóindulatának köszönheti, hogy ittvan, a Mercedes motort igazából nem is használhatnák (volt is erről valahol egy cikk, utána kellene nézni).

5.) Button 2 év alatt 9 pontot szerzett. Barrichello 2 év alatt 11-et. Ez is mutatja, hogy ez kizárólag az autó teljesítménye.

Szóval röviden ennyi, fogom számolni rendszeresen ezt az alter vb-t a csaló fehér szörnyeket nem számolva. smile.gif

--------------------

- ???

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Jun 2 2009, 11:21
Létrehozva: #7

fanatikus

IDÉZET(Euloálius @ Jun 2 2009, 12:04) *
1.) A dupla fedeles diffúzorral átvert az FIA egy csomó csapatot... a szabályosság határát súroló kiskapu, amit általában az FIA be szokott tiltani.

2.) Ausztráliában bizonyítottan szabálytalan autóval nyert a BraUn, Barcelonában és Monacoban teamorder volt, mégha nem is nyílt, Ausztráliában nem büntették meg Birkát, Malajziában a csapat miatt nem indították újra a versenyt (különben nem nyernek).

3.) A BraUn versenytempó előnye 7 tized másodperc. Ez rengeteg, ilyen előny nagyon ritkán van, és mégritkábban párosul ilyen megbízhatósággal.

4.) A BraUn csak a többiek jóindulatának köszönheti, hogy ittvan, a Mercedes motort igazából nem is használhatnák (volt is erről valahol egy cikk, utána kellene nézni).

5.) Button 2 év alatt 9 pontot szerzett. Barrichello 2 év alatt 11-et. Ez is mutatja, hogy ez kizárólag az autó teljesítménye.

Szóval röviden ennyi, fogom számolni rendszeresen ezt az alter vb-t a csaló fehér szörnyeket nem számolva. smile.gif

1.) Az FIA nem vert át senkit. Próbálkozott még a Renault és a Red Bull (úgy emlékszem volt még egy csapat, de nem tudom melyik) de az ő megoldásuk nem volt szabályos. Volt erről is egy cikk...
2.) Mi a bizonyíték, vagy mi a szabálytalan? A team orderrel sokakkal ellentétben (szerintem ezzel egyedül vagyok smile.gif) nem értek egyet, Malajziában nem a BrawnGP miatt állították le a versenyt.
3.) Egyetértek.
4.) Egyetértek, én is ezt írtam, csak rövidebben.
5.) A 2007-es, 2008-as Honda egy nagy rakás szar volt. Nem volt sokkal jobb a Force Indiánál (és Spykernél), bár erről a Honda motor is tehetett.

Azt hiszem nem fogjuk egymást meggyőzni a saját véleményünkről. smile.gif

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Jun 2 2009, 12:23
Létrehozva: #8

-

Nem kell hogy meggyőzzük egymást, ez a topik meg nem is erről szól, hanem egy "élhetőbb" világbajnokságról, ahol nincs ez a két otromba fehér tank.

--------------------

- ???

+Quote Post
hunnylander
hozzászólás Jun 2 2009, 12:42
Létrehozva: #9

moving to Brackley

Regisztrált: 8-April 08
Azonosító: 701

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Jun 2 2009, 12:49
Létrehozva: #10

-

IDÉZET(hunnylander @ Jun 2 2009, 01:42) *

Ők legalább egymással harcolhattak, és az akkori mezőny 2 legjobbja volt.

--------------------

- ???

+Quote Post
hunnylander
hozzászólás Jun 2 2009, 01:05
Létrehozva: #11

moving to Brackley

Regisztrált: 8-April 08
Azonosító: 701

IDÉZET(Euloálius @ Jun 2 2009, 01:49) *
Ők legalább egymással harcolhattak, és az akkori mezőny 2 legjobbja volt.

Ez igaz, de őket is utálhatta a mezőny többi része és azok szurkolói az autó dominanciája miatt.

Ha egy Senna és egy Prost ülne a BGP001-ben valami hasonlót látnánk. De mivel Buttont én nem emelném sennai szintre, ezért esélyes is jónéhányszor legyőzni őt a mezőny néhány tagja. Eddig még szépen szaladt allatta a szekér, de most már mások alatt is fog...

Csalással meg egyáltalán nem vádolhatóak, amit tettek publikus volt és már szezon előtt jóváhagyták és csak mások erősködték végig önös érdekekből ennek elnyújtott jogi utózöngéjét.

A szabálytalan kipufogó szintén mindeki szeme előtt volt, akkor kellett volna szólni, teljesítménynövekedést nem adhatott és ez egy véletlen hiba, fotók alapján nem lehet ellenük eljárni, az autó azután is ugyanolyan gyors maradt.

A Honda és a jelenlegi csapat tagjai megérdemlik az elismerést a munkájukért, ez egy technikai sport. Button úgyszintén érdemel elismerést, mert él a technikai lehetőségeivel. Valószínűleg világbajnok is lesz.

Nos, ha így történik is, nekem az ő címe nem lesz akkora pilótai teljesítmény, mint egy kiegyenlítettebb mezőnyben született cím, de mivel ez egy konstriktőri/technikai sport, ahol az autók is versenyeznek és az autóért is az egyéni cím a legértékesebb, ezért nem látom okát a frusztrálódásnak, az eredményeiket el kell ismernem és ők is része lesznek a Formula 1 Hall of Fame-jének, ha tetszik, ha nem.

A hozzászólást -hunnylander- szerkesztette a következő időpontban: Jun 2 2009, 01:07

+Quote Post
wodnei
hozzászólás Jun 2 2009, 01:31
Létrehozva: #12

bentlakásos

Regisztrált: 10-November 08
Azonosító: 1,412

Zoli egyszer majd felebredsz...adig jo szurkolast a mezony egyik legcsalobb bandajanak.....

--------------------
Kulfoldi vagyok es tanulok magyarul irni.

+Quote Post
befana
hozzászólás Jun 2 2009, 01:50
Létrehozva: #13

Alonso hasta la muerte

Regisztrált: 23-October 07
Innen: Budapest
Azonosító: 250

IDÉZET(wodnei @ Jun 2 2009, 02:31) *
Zoli egyszer majd felebredsz...adig jo szurkolast a mezony egyik legcsalobb bandajanak.....

unsure.gif ??? blink.gif Romlott volt az escargot,mon cher Wodnei?

+Quote Post
wodnei
hozzászólás Jun 2 2009, 01:52
Létrehozva: #14

bentlakásos

IDÉZET(befana @ Jun 2 2009, 01:50) *
unsure.gif ??? blink.gif Romlott volt az escargot,mon cher Wodnei?

Zoli nagyon vedi egyfojtaban a Brawnt(szinte mar nekik szurkol),nyugi nem a Renault-ra es a Mestere gondoltam smile.gif .....

--------------------

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Jun 2 2009, 02:01
Létrehozva: #15

fanatikus

IDÉZET(wodnei @ Jun 2 2009, 02:52) *
Zoli nagyon vedi egyfojtaban a Brawnt(szinte mar nekik szurkol),nyugi nem a Renault-ra es a Mestere gondoltam smile.gif .....

Úgy látom neked ez lett a mániád, de még egyszer leírom: "Először is nem védem a BrawnGP-t...".
Vannak tények amik fölött nem siklok át mint egyesek, ennyi az egész. Egy valamiben lehet, hogy tévedek és az a csapatutasítás...
Ezt is többször leírtam, de csak a kedvedért megteszem még egyszer: nem utálom sem a BrawnGP-t, sem pedig Buttont, de nem is szurkolok nekik, főleg, ha így folytatják... De egy vmiben biztos lehet mindenki, belőlem nem fog fröcsögni a Button/Brawn utálat ehhez nem fogok csatlakozni! Button nekem teljesen közömbös, Ross Brawnt pedig a legjobban tisztelem az egész Forma-1-ben.

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Jun 2 2009, 02:02
Létrehozva: #16

fanatikus

IDÉZET(wodnei @ Jun 2 2009, 02:31) *

NC... dry.gif

+Quote Post
wodnei
hozzászólás Jun 2 2009, 02:05
Létrehozva: #17

bentlakásos

IDÉZET(Zoli @ Jun 2 2009, 02:02) *
NC... dry.gif

Mar le irtam Befananak is hogy nem Alonsora gondoltam...bocsanat ha megsertetem egy Renault vagy Alonso netalan Piquet szurkolot.

--------------------

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Jun 2 2009, 02:11
Létrehozva: #18

fanatikus

IDÉZET(wodnei @ Jun 2 2009, 03:05) *
Mar le irtam Befananak is hogy nem Alonsora gondoltam...bocsanat ha megsertetem egy Renault vagy Alonso netalan Piquet szurkolot.

Tudom, nem értett félre amit írtál, de az előbbi hsz-emben úgyis leírtam...

+Quote Post
Hakkinen
hozzászólás Jun 2 2009, 06:56
Létrehozva: #19

keleti blokk

Regisztrált: 14-February 09
Innen: Cívisváros
Azonosító: 2,212

Olyan rendszert készíts , amiben Kubica futamgyőztes! rolleyes.gif tongue.gif

A hozzászólást -Hakkinen- szerkesztette a következő időpontban: Jun 2 2009, 06:57

--------------------

+Quote Post
tifosi
hozzászólás Jun 2 2009, 07:06
Létrehozva: #20

Civakodó

Csoport: Members
Regisztrált: 7-July 07
Innen: Alsó Rekettye
Azonosító: 43

IDÉZET(hunnylander @ Jun 2 2009, 01:42) *

Röhejes a próbálkozásod. Ők is domináltak, na de Senna egy kétszeres bajnok Prostot győzött le, nem egy kivénhedt, örök második sereghajtót. Emelett jobb versenyeket produkáltak, mint amit az utóbbi időben, egy sokkal lájtosabb mezőnyben láttunk. Két klasszis vérre menő csatája volt, telis tele izgalommal... most mit látsz? Két tökutolsó fickó a mezőny fölött álló autóval bohóckodik... hogy az első számú versenyző csak csapatutasítással tudja verni birkacsellót.
Sennának kellet a team order Prost legyőzéséhez? Prost belement volna? És fordítva is igaz. Szal ne keverd a szezont a fazonnal.
Ha már hasoníltgatni akarsz, akkor 2004 sokkal közelebb áll hozzá, ráadásul birka ott volt.

A hozzászólást -tifosi- szerkesztette a következő időpontban: Jun 2 2009, 07:07

--------------------

Vannnak, akik megmásszák a Mount-Everestet... és vannak, akiket repülővel visznek fel oda. Mindegyik elmondhatja, hogy fenn volt a csúcson... de mégsem ugyanaz. 2007 "világbajnokáról"
"He was sure that Benetton and Schumacher were cheating, that they were using forbidden electronical devices in the car" Alain Prost
Hamilton például feltérképezi kifinomult érzékével a pályát és kipuhatolja a legjobb tapadással rendelkező felületeket. -hunnylander

Ayrton Senna="Driving skills", Michael Schumacher="Driving aids"
Miért pont kimi a rajongás tárgya? Hát nem tudom azért mert cuki... - alap kimis
Prost intelligensen fúrta csapattársát, Ayrton Sennát. Senna sokkal jobb pilóta volt, amit Prost nem tudott feldolgozni, ezért rendkívül ravasz módon igyekezett a csapaton belül kivételezett helyzetbe kerülni. - Niki Lauda
Kétféle autóversenyző létezik: az egyik mindent megtesz a pályán azért, hogy ő legyen a legjobb(Ayrton Senna), a másik, a politizáló fajta a bokszutcában harcol elszántan, minden lehetséges eszközzel igyekszik a csapattársát bemocskolni, lejáratni és így akar előnyhöz jutni(Alain Prost). -Niki Lauda

+Quote Post

5 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019 August 19th - 09:30