IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

175 Oldal V  « < 171 172 173 174 175 >  
Reply to this topicStart new topic
Csevegőfórum, A fórumozók kikapcsolóhelye
Eulo_
hozzászólás May 29 2015, 10:18
Létrehozva: #3441

törzsvendég

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 21-June 14
Azonosító: 6,822

IDÉZET(nm_ @ May 29 2015, 10:57) *
Bocs, de nekem ebből az jön le, hogy mindenki megindulna, ha Kimi a vb-ért menne. Neked is értelmet adna a kommentelésre és én sem ilyen kiégett faszként nézném a futamokat.
A világnak az kell, hogy Kimi menjen elől, mert egyszerűen indulatokat szül. Én elismerem, hogy Hamilton a valaha élt top 3 legjobb képességű pilóta, de annyira leszarom. Annyira nem találok vele a szezonban "kalanodot". Nem hiszem, hogy öregszünk, egyszerűen ez már számunkra túl kommersszé vált. Nekem a végeredmény mellé kell egy karater. Hamilton viszont csak egy megdizájnolt csomagolás. Pár éve még a rokkant öccsével playstationozó gyámoltalan fasszopó volt, ma már ő a gangster paradise. Én ezt már nem tudom megemészteni, holott kurvára nem fog meg a bulvár.

Nekem nem hiányzik onnan... inkább kellenének friss arcok a dobogóra. Nem a színtelen szagtalan Bottas, hanem valaki más. Tavaly Ricciardo volt a színfolt, idén ő is elszürkült.

Kéne egy olyan év, amikor Ricciardo, Grosjean, Perez vagy akár Maldonado mennének ott elől, lenne fight ugyanúgy.
Go to the top of the page

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás May 29 2015, 10:58
Létrehozva: #3442

A szólásszabadság helyi élharcosa

Csoport: Moderators
Regisztrált: 29-May 12
Innen: Alba
Azonosító: 6,497

IDÉZET(nm_ @ May 29 2015, 10:57) *
Bocs, de nekem ebből az jön le, hogy mindenki megindulna, ha Kimi a vb-ért menne. Neked is értelmet adna a kommentelésre és én sem ilyen kiégett faszként nézném a futamokat.
A világnak az kell, hogy Kimi menjen elől, mert egyszerűen indulatokat szül. Én elismerem, hogy Hamilton a valaha élt top 3 legjobb képességű pilóta, de annyira leszarom. Annyira nem találok vele a szezonban "kalanodot". Nem hiszem, hogy öregszünk, egyszerűen ez már számunkra túl kommersszé vált. Nekem a végeredmény mellé kell egy karater. Hamilton viszont csak egy megdizájnolt csomagolás. Pár éve még a rokkant öccsével playstationozó gyámoltalan fasszopó volt, ma már ő a gangster paradise. Én ezt már nem tudom megemészteni, holott kurvára nem fog meg a bulvár.

Ez talán csak a legelborultabb fanjai szerint nem túlzás.

--------------------
BBC: Mi villan át az ember agyán, ha elesik egy motorral?
Barry Sheene: A segge, ha elég gyorsan megy.

+Quote Post
nm_
hozzászólás May 30 2015, 02:14
Létrehozva: #3443

Bizony, ez nem BMW :)

Regisztrált: 31-January 08
Azonosító: 447

IDÉZET(A Professzor @ May 29 2015, 10:58) *

Végiggondolva valóban túlzás.

+Quote Post
nm_
hozzászólás May 30 2015, 02:16
Létrehozva: #3444

IDÉZET(Eulo_ @ May 29 2015, 10:18) *
Nekem nem hiányzik onnan... inkább kellenének friss arcok a dobogóra. Nem a színtelen szagtalan Bottas, hanem valaki más. Tavaly Ricciardo volt a színfolt, idén ő is elszürkült.

Kéne egy olyan év, amikor Ricciardo, Grosjean, Perez vagy akár Maldonado mennének ott elől, lenne fight ugyanúgy.

Egy Perez vs Maldonadora én is befizetnék.

+Quote Post
Pali
hozzászólás May 30 2015, 06:17
Létrehozva: #3445

bentlakásos

Regisztrált: 26-August 09
Innen: Veszprém
Azonosító: 4,324

IDÉZET(A Professzor @ May 29 2015, 11:58) *

Mit kellene még csinálnia hogy ne tartsd túlzásnak?

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás May 30 2015, 07:01
Létrehozva: #3446

IDÉZET(Pali @ May 30 2015, 07:17) *
Mit kellene még csinálnia hogy ne tartsd túlzásnak?

Egyszerűen a Prost, Senna, Clark, Schumacher, Fangio, Lauda, Stewart, Ascari, Moss, G. Villeneuve, Piquet nevek mellett és figyelembevételével túlzás azt mondani, hogy a valaha élt 3 legjobb képességű pilóta egyike. Nm is azt írta utólag, hogy túlzás, úgyhogy nem értem a problémád.

--------------------

+Quote Post
Eulo_
hozzászólás May 30 2015, 07:04
Létrehozva: #3447

törzsvendég

Regisztrált: 21-June 14
Azonosító: 6,822

IDÉZET(A Professzor @ May 29 2015, 11:58) *

Perez vs Hulkenberg idei szezonjáról eddig mi a véleményed? Csak úgy...

+Quote Post
forza
hozzászólás May 30 2015, 09:27
Létrehozva: #3448

A4

Regisztrált: 17-January 09
Innen: Pécs
Azonosító: 1,906

IDÉZET(dawyd728 @ May 29 2015, 09:39) *
Ahányszor már a halálhíre lett keltve...
Ettől még marhára nem értem, mi jó van csak facebookon szerveződő közösségekben F1-ről írni. Már maga az átláthatatlanság kikészít, ami 1-1 poszt alatt tud lenni.
Az meg egyenesen érthetetlen, mi jó van a wrriteonlymodeban. 1-1 hsz erejéig beböfögök vmit egy cikk alá, h aztán soha oda vissza ne menjek. Gyakorlatilag többszörösen nehezebb egy témáról beszélni, vitatkozni, érveket ütköztetni.
Arról már nem is beszélve, h a kerítés hihetetlen alacsonyan van.

Sok ember élvezi, hogy beböfög valami szamárságot, amit igaznak vél, de azt már nem igazán szereti, ha valaki ellenérveket hoz fel, mert nem tudna rá mit mondani. Van, akinek ez jobb buli, mint esetleg órákig vagy napokig vitatkozni valamin, bevállalva azt, hogy a végén "alul marad". Erre tökéletesen alkalmatlan egy fórum, de tökéletesen alkalmas a facebook a cikk alatti kommentelhetőségével.

--------------------
"I race to win." (Ayrton Senna)
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
forza
hozzászólás May 30 2015, 09:31
Létrehozva: #3449

A4

IDÉZET(A Professzor @ May 30 2015, 08:01) *
Egyszerűen a Prost, Senna, Clark, Schumacher, Fangio, Lauda, Stewart, Ascari, Moss, G. Villeneuve, Piquet nevek mellett és figyelembevételével túlzás azt mondani, hogy a valaha élt 3 legjobb képességű pilóta egyike. Nm is azt írta utólag, hogy túlzás, úgyhogy nem értem a problémád.

De azt is túlzás mondani, hogy nem tartozik ebbe a névsorba. Franc tudja. Igazából összehasonlíthatatlan, nem tudjuk, mire ment volna akkor azok ellen, vagy azok mire mennének most ellene. Örök csapda ez a téma.

--------------------
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás May 30 2015, 09:46
Létrehozva: #3450

IDÉZET(forza @ May 30 2015, 10:31) *
De azt is túlzás mondani, hogy nem tartozik ebbe a névsorba. Franc tudja. Igazából összehasonlíthatatlan, nem tudjuk, mire ment volna akkor azok ellen, vagy azok mire mennének most ellene. Örök csapda ez a téma.

A nagyok névsorába tartozásával semmi gond. De nem erről volt szó, hanem arról, hogy konkrétan a valaha élt három legjobb képességű versenyző egyike lenne. Még egy sorrend nélküli tízes listát is nehéz és vitás lenne felállítani ebben a kérdésben, pont azért, amit mondasz. És ezért nem volt értelme Pali kekeckedésének sem.

--------------------

+Quote Post
forza
hozzászólás May 30 2015, 10:26
Létrehozva: #3451

A4

IDÉZET(A Professzor @ May 30 2015, 10:46) *
A nagyok névsorába tartozásával semmi gond. De nem erről volt szó, hanem arról, hogy konkrétan a valaha élt három legjobb képességű versenyző egyike lenne. Még egy sorrend nélküli tízes listát is nehéz és vitás lenne felállítani ebben a kérdésben, pont azért, amit mondasz. És ezért nem volt értelme Pali kekeckedésének sem.

Én simán elfogadom, ha egy Hamilton-drukker szerint benne van a valaha volt legjobb top3-ban, már ha egyáltalán létezhet olyan, hogy "top3". Az a névsor, akiket felsoroltál, ott gyakorlatilag nagyon nehéz különbségeket tenni, nehéz lenne azt mondani, hogy ez most top3-as, de amaz már nem. Kívülről szemlélve persze, hogy nem jelentenék ki olyat, hogy Hamilton top3, de ha ezerrel csápolnék neki, az egy más érzelmi állapot, felnagyítódnának kicsit a sikerei, a teljesítménye, és simán lehet, hogy úgy élném meg, hogy ő szerintem a valaha volt legjobb 3 pilóta egyike.

A személyes véleményem az, hogy nem lehet top3-as listát készíteni, még top10-est is csak erőltetetten. Szimpátia listákat lehet persze csinálni, de az szakmailag nem sokat ér.

--------------------

+Quote Post
Pali
hozzászólás May 30 2015, 11:24
Létrehozva: #3452

bentlakásos

Regisztrált: 26-August 09
Innen: Veszprém
Azonosító: 4,324

IDÉZET(A Professzor @ May 30 2015, 08:01) *

Csak érdekelt a véleményed hogy miben kellene még javulnia vagy egyáltalán felérhet-e olyan magasságba hogy ki lehessen mondani hogy minden idők legjobb három pilótájához tartozik.

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás May 30 2015, 11:47
Létrehozva: #3453

IDÉZET(Pali @ May 30 2015, 12:24) *
Csak érdekelt a véleményed hogy miben kellene még javulnia vagy egyáltalán felérhet-e olyan magasságba hogy ki lehessen mondani hogy minden idők legjobb három pilótájához tartozik.

Szerintem ilyet nem lehet kijelenteni. Nyilván nekem Prost a legnagyobb versenyző a teljes csomagot tekintve, így őt odatenném az élre. Azonban természetesen elfogult vagyok, mert időtlen idők óta számomra ő az etalon és ez érzelmi döntés is óhatatlanul. Objektívan nézve nem hiszem, hogy van olyan, hogy minden idők három, öt, vagy akár tíz legjobb képességűje. Már maga a megfogalmazás is problémás - milyen képességről beszélünk?

Vezetési képességről? Rengetegen voltak hihetetlenül magas szinten vezetéstechnikában a sport történelme során, nincsenek is nagy különbségek ebben a mindenkori sereghajtókhoz képest sem. Autóbeállítás képességében? Schumi, Prost, Lauda, Stewart ebben mindenképpen mesterek voltak, itt sem lehet összeálíltani top hármas listát. Esőben vezetés képességéről? Senna, Ascari, Schumi, Clark, Stewart fantasztikus esőmenők voltak, nem is beszélve az olyan gyakran elfeledett esőmenőkről, mint például Mansell, aki a közhiedelemmel szemben nagyon is érzékeny lábú versenyző volt, nem véletlenül volt korának másik legjobb esőmenője Senna mellett. Vagy a versenyintelligenciát vesszük képességnek? Prost, Lauda, Schumi, Stewart voltak a vitathatatlan agytrösztök, és még rajtuk kívül is voltak jó néhányan - itt sem lehet háromra leszűkíteni, pedig ez is csak egy részhalmaz lenne.

És így tovább, egyszerűen behatárolhatatlan egy dolog ez tényleg. Hamilton a legnagyobbak egyike, de nem a három legjobb képességű versenyző egyike, mert ilyen kategória objektív értelemben egyszerűen nem létezik.

--------------------

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás May 30 2015, 11:54
Létrehozva: #3454

bentlakásos

Regisztrált: 2-February 09
Innen: Budafok
Azonosító: 2,051

Egyelőre legyen a Schumacher utáni korszak legjobbja, azután lehet beszélni top3-ról.
Szerintem ehhez minimum egy Vettel elleni győzelem kellene azonos technikában és egy vb cím egy 3. csapatban, vagy a McLaren-Hondával. Emellett nem szabad kikapnia egy csapattárstól sem a pályafutása végéig, na jó legalább 36-37 éves koráig.

Általánosságban az is sokat dobna rajta, ha mindezt szorosabb mezőnyben érné el, nem mint a mostani.

--------------------

Autósport naptár és stream gyűjtőoldal egyben: racingblog.de!
Ha vki lemaradt itt rengeteg mindent visszanézhet HD-ben!

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás May 30 2015, 12:11
Létrehozva: #3455

IDÉZET(dawyd728 @ May 30 2015, 12:54) *
Egyelőre legyen a Schumacher utáni korszak legjobbja, azután lehet beszélni top3-ról.
Szerintem ehhez minimum egy Vettel elleni győzelem kellene azonos technikában és egy vb cím egy 3. csapatban, vagy a McLaren-Hondával. Emellett nem szabad kikapnia egy csapattárstól sem a pályafutása végéig, na jó legalább 36-37 éves koráig.

Általánosságban az is sokat dobna rajta, ha mindezt szorosabb mezőnyben érné el, nem mint a mostani.

És még ezek a jól megfogalmazott kritériumok sem ülnek feltétlenül, itt is figyelembe kéne venni bizonyos körülményeket. Például, a csapattárstól való kikapást. A legkézenfekvőbb a pontokat nézni ebben, de az sem mindig megbízható.

Prost például a tizenhárom sportban töltött évadából kétszer maradt alul a csapattárssal szemben pontokban, összesen 1,5 pontról beszélünk. Watson végzett előtte egy ponttal 1980-ban, , 6-5 volt neki házon belül a McLarennél, amikor a francia újonc volt. De Prost három versenyt is kihagyott technikai hibákból eredő sérülések miatt, az egyik ilyen versenyen szerzett 3 pontot Watson. A befejezett futamaikon viszont egyetlen egyszer sem végzett Watson mögött. 1984-ben pedig Lauda végzett előtte 0,5 ponttal, amikor Prost egy futamot fel kellett, hogy adjon az élről, egy másikat pedig a második helyen haladva technikai hiba miatt.

Szóval tényleg megfoghatatlan dolog ez. Hamilton is már 30 éves, mondjuk további 3 évig tekinthető még abszolút a képességei csúcsán lévőnek. Vettel ugyan 2 évvel fiatalabb, de gyakorlatilag elképzelhetetlen, hogy egy csapatba kerüljenek 2-3 éven belül most, Hamilton Mercedeses újraszerződésével.

--------------------

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás May 30 2015, 12:24
Létrehozva: #3456

Gyors és gépkocsivezető

Regisztrált: 17-November 08
Azonosító: 1,443

Minden idők 3 legjobb képességű versenyzője, atyavilág...
Én annyiban maradnék, hogy az elmúlt évtized három legerősebb versenyzője Alfonz, Buksi, Lajos.

Mindenképp az elért eredményekből indulnék ki. Mondanék egy konkrét példát, két éve Frijns volt a generációja legtehetségesebbje, most meg Verstappen. És beszél valaki Frijnsről?

+Quote Post
Zava
hozzászólás May 30 2015, 12:34
Létrehozva: #3457

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Regisztrált: 15-November 07
Innen: Szigetszentmiklós
Azonosító: 323

IDÉZET(Triki Lauda @ May 30 2015, 01:24) *
Minden idők 3 legjobb képességű versenyzője, atyavilág...
Én annyiban maradnék, hogy az elmúlt évtized három legerősebb versenyzője Alfonz, Buksi, Lajos.

Mindenképp az elért eredményekből indulnék ki. Mondanék egy konkrét példát, két éve Frijns volt a generációja legtehetségesebbje, most meg Verstappen. És beszél valaki Frijnsről?

én néha szoktam róla beszélni, hogy milyen hülye dolog volt kukáznia a red bull programot. ez számít? biggrin.gif

--------------------
Aki nem Kimit akarja az hazudik ;) - nm
Az F1 a motorsportok Apple-je - Mochok

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás May 30 2015, 12:58
Létrehozva: #3458

Gyors és gépkocsivezető

Regisztrált: 17-November 08
Azonosító: 1,443

IDÉZET(Zava @ May 30 2015, 01:34) *
én néha szoktam róla beszélni, hogy milyen hülye dolog volt kukáznia a red bull programot. ez számít? biggrin.gif

Mindenképp.smile.gif

Szegény Verstappen is hogy beszopta velük.smile.gif

+Quote Post
George
hozzászólás May 31 2015, 04:42
Létrehozva: #3459

törzsvendég

Regisztrált: 7-January 10
Azonosító: 5,245

IDÉZET(Eulo_ @ May 29 2015, 10:01) *
Minek? Döglött lóba nem illik belerúgni. Volt 1 jó futama, amit megérdemelt (legalábbis 15-öt a 18-ból), a többin meg a szokásos. Idén már Button sem érdekes. Még a kamu 4 pontja se hatott meg, mivel tudom, hogy Lonzi a végén felülkerekedik rajta, amúgy meg pontzónán kívül lesznek a többségben.

A jóknak sem frankó drukkolni már. Lajos 2-szeres vb, idén meglesz a 3., Vettel 4-et nyert, idén kicsit rendbeteszi a renoméját, de győzni nem nagyon tud. Uncsi mindkettő, bevallom... Vettel maláj sikere még úgy átjött, de kb ennyi.

Ugyanaz a dobogó minden futamon. Csoda lesz, ha néha látunk mást, mint a 2 Merci 1 Ferrari kombót valamilyen sorrendben. Esetleg majd 1-2 unalmas Bottas fejet láthatunk, talán.

Nincs ebben a sportban már semmi érdekes. Nincsenek karakterek, izgalmak, fűszer... csak úgy van. A fórumozás is unalmassá vált. Talán mert felnőttünk... vagy a fene tudja. laugh.gif

Ha nincs Vettel gyengélkedése Bahrain-ben, akkor bizony ugyanaz a 3 név szerepelne minden futamon a dobogón. Erre nem volt még példa az F1-ben. 6 futam után bőven túl voltunk minden évben a 4 dobogóson (legtöbb esetben 5 dobogós volt már a 2. futam után). 2007 áll még közel ehhez, akkor a 6. futamig kellett várni az 5., és 6. név feltűnéséig a dobogósok között, addig négy pilóta váltotta egymást a dobogón.

+Quote Post
nm_
hozzászólás May 31 2015, 07:08
Létrehozva: #3460

Örülök, hogy ilyen jó témaindítóval szolgálhattam, bár fingom sincs, hogy honnan jött a top 3, talán reflexszerűen az általam átélt 20 év F1-e villant be, passz. Mikor Prof kommentjében visszaköszönt, akkor láttam, hogy hoppá, ez faszság. A hsz-omban nem Lajos volt a téma alapja, csupán rá utalva leírtam, hogy nem érdekel annak ellenére, hogy top3 a képességei alapján a legnagyobbakkal tehető egy polcra. Kb. annyi jelentősége volt a mondandómban, mintha a húsvéti sonkához karácsonyi szalvétát tennék ki.

+Quote Post

175 Oldal V  « < 171 172 173 174 175 >
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019 June 16th - 00:02