IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

2 Oldal V   1 2 >  
Closed TopicStart new topic
Grosjean változtatott hozzáállásán
admin
hozzászólás Feb 22 2013, 02:00
Létrehozva: #1

Administrator
*

Csoport: Root Admin
Regisztrált: 27-June 07
Azonosító: 1

Fórum téma a következő cikkhez: Grosjean változtatott hozzáállásán
Go to the top of the page

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Feb 22 2013, 03:34
Létrehozva: #2

-

Csoport: Törzstag
Azonosító: 4

Majd ha látjuk az eredményét, akkor elkezdünk hinni.

--------------------
"A jónép általában utálja az eminenseket és kedveli a renitenseket." (Peter_Cs)

- Mi a különbség a mókus és a patkány között?
- ???
- Semmi, csak a mókusnak jobb a marketingje!

+Quote Post
rfer
hozzászólás Feb 22 2013, 07:10
Létrehozva: #3

bentlakásos

Regisztrált: 15-May 08
Innen: Budapest
Azonosító: 761

2009-ben már lehúzott néhány futamot, így ő sem számított kezdőnek tavaly. Nem kell a duma! Gyors de ügyetlen versenyző

+Quote Post
forza
hozzászólás Feb 24 2013, 12:21
Létrehozva: #4

A4

Csoport: Moderators
Regisztrált: 17-January 09
Innen: Pécs
Azonosító: 1,906

IDÉZET(admin @ Feb 22 2013, 02:00) *
Fórum téma a következő cikkhez: Grosjean változtatott hozzáállásán

Nem a hozzáállásával van baj. Hanem a térlátásával.

--------------------
"I race to win." (Ayrton Senna)
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Feb 24 2013, 12:49
Létrehozva: #5

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

IDÉZET(forza @ Feb 24 2013, 12:21) *
Nem a hozzáállásával van baj. Hanem a térlátásával.

Ezt tévén keresztül nyilván meg lehet állapítani.

+Quote Post
forza
hozzászólás Feb 24 2013, 01:52
Létrehozva: #6

A4

IDÉZET(Zoli @ Feb 24 2013, 12:49) *

Nem, a fedélzeti kamerájából láttam. rolleyes.gif

Egyébként nem kell hozzá nagy ész, gyanúsan sokszor keveredett bajba a startnál, amikor a térlátás a legfontosabb. A hozzáállásával nem volt semmi baj, gyors volt, próbálta kihozni a maximumot, ebben nem volt hiba. Sőt, a hozzáállása akkor lett rossz, amikor befenyítették, és óvatoskodni kezdett. Onnantól kezdve a versenytempó is hiányzott.

Vagy koncentrációs problémái vannak, ezért nem bírja a startokat, vagy térlátás. Nagyon más nincs. Maldonado pl. mióta jobban odafigyel, nem ütközik, mégis gyors. Grozsinak valahogy eddig nem ment ez, ezért gyanús, hogy ott többről van szó, mint puszta koncentrációs zavarok.

--------------------
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
Flex
hozzászólás Feb 24 2013, 02:39
Létrehozva: #7

bentlakásos

Regisztrált: 10-January 09
Azonosító: 1,839

IDÉZET(Zoli @ Feb 24 2013, 12:49) *

Nyilván szándékában áll felöklelni másokat, kiesni az első körökben, és közellenséggé válni.
A face to face párharcokat meg szokta oldani, nem kifejezetten agresszív, legtöbbször vigyáz.
Gondok a rajtnál vannak, ami arra utal, hogy térlátás, arányérzék terén lehetnek adottságbeli hiányosságok, de szerintem egyszerűen csak képtelen megosztani a figyelmét. Szerintem a legjobb példa, amikor kínosan figyelt Perezre, és simán belekocsikázott Webberbe hátulról féktávon.

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Feb 24 2013, 03:29
Létrehozva: #8

fanatikus

IDÉZET(Flex @ Feb 24 2013, 02:39) *
Nyilván szándékában áll felöklelni másokat, kiesni az első körökben, és közellenséggé válni.
A face to face párharcokat meg szokta oldani, nem kifejezetten agresszív, legtöbbször vigyáz.
Gondok a rajtnál vannak, ami arra utal, hogy térlátás, arányérzék terén lehetnek adottságbeli hiányosságok, de szerintem egyszerűen csak képtelen megosztani a figyelmét. Szerintem a legjobb példa, amikor kínosan figyelt Perezre, és simán belekocsikázott Webberbe hátulról féktávon.

Ezt mégis honnan sikerült leszűrni? Szerintem semmi ilyet nem írtam.

A rajtoknál zúzott néha, ha ti ebből már meg is tudtátok állapítani a TV előtt ülve, hogy bajok vannak a térlátásával... Hát el kell ismerni, tudtok valamit! rolleyes.gif

+Quote Post
forza
hozzászólás Feb 24 2013, 03:35
Létrehozva: #9

A4

IDÉZET(Zoli @ Feb 24 2013, 03:29) *

A rajtoknál zúzott néha, ha ti ebből már meg is tudtátok állapítani a TV előtt ülve, hogy bajok vannak a térlátásával... Hát el kell ismerni, tudtok valamit! rolleyes.gif

Ecclestone is nyilatkozta. És a fórumon Triki pl. már jóval előbb hasonló következtetésre jutott.

--------------------

+Quote Post
nm_
hozzászólás Feb 24 2013, 03:58
Létrehozva: #10

Bizony, ez nem BMW :)

Regisztrált: 31-January 08
Azonosító: 447

IDÉZET(forza @ Feb 24 2013, 03:35) *
Ecclestone is nyilatkozta. És a fórumon Triki pl. már jóval előbb hasonló következtetésre jutott.

Nem oszt, nem szoroz, de emlékeim szerint én említettem meg elsőként, hogy a srácnak szemüvegre van szüksége (és nem viccből írtam)

Jó képességű pilóta, úgyhogy a reakcióidejével nem lehet gond, de amiket benézett, azok valamilyen érzékszervi hiányosságra vezethetőek vissza. Vagy hülye.

A hozzászólást -nm_- szerkesztette a következő időpontban: Feb 24 2013, 03:58

+Quote Post
forza
hozzászólás Feb 24 2013, 04:04
Létrehozva: #11

A4

IDÉZET(nm_ @ Feb 24 2013, 03:58) *
Nem oszt, nem szoroz, de emlékeim szerint én említettem meg elsőként, hogy a srácnak szemüvegre van szüksége (és nem viccből írtam)

Jó képességű pilóta, úgyhogy a reakcióidejével nem lehet gond, de amiket benézett, azok valamilyen érzékszervi hiányosságra vezethetőek vissza. Vagy hülye.

Épp azon gondolkoztam én is, hogy itt nem a reakcióidő a probléma, mert akkor nem tudna olyan időmérős köröket sem összerakni, meg azért néha igen kiadta neki a futamon is. Alapvetően érzi az autó határait, "csak" ezek a startok nem mennek. Ráadásul ott van Crashdonaldo, aki jó összehasonlításnak - ő meg tudta emberelni magát év végére, és a tempóból sem veszített. Felmerül a kérdés, Grosjeannak miért nem ment?

--------------------

+Quote Post
nm_
hozzászólás Feb 24 2013, 04:08
Létrehozva: #12

IDÉZET(forza @ Feb 24 2013, 04:04) *
Épp azon gondolkoztam én is, hogy itt nem a reakcióidő a probléma, mert akkor nem tudna olyan időmérős köröket sem összerakni, meg azért néha igen kiadta neki a futamon is. Alapvetően érzi az autó határait, "csak" ezek a startok nem mennek. Ráadásul ott van Crashdonaldo, aki jó összehasonlításnak - ő meg tudta emberelni magát év végére, és a tempóból sem veszített. Felmerül a kérdés, Grosjeannak miért nem ment?

Legjobban a Webberes eset szemlélteti, hogy nem igazán fogta fel a gyerek, hogy ki merre hány méter körülötte.

+Quote Post
nm_
hozzászólás Feb 24 2013, 04:10
Létrehozva: #13

Maldi szerintem mentálisan is kő kemény!

+Quote Post
Flex
hozzászólás Feb 24 2013, 09:09
Létrehozva: #14

bentlakásos

IDÉZET(Zoli @ Feb 24 2013, 03:29) *

Nem mondtad, de ha nem ez van, akkor nyilván valami más az oka. Ha meg nem hozzáállás, akkor valami állandó tulajdonság, ami ezt okozza. Szerintem logikus, hogy vagy rossz térlátás, vagy arányérzék(bár akkor az előzéseknél is gond lehetne), vagy egyszerűen nem méri fel jól a terepet, nem tudja megosztani a figyelmét(én erre szavaznék leginkább). Milyen ötleted van, ha nem szándékos, mert ugy nem az? Remega keze? smile.gif Egyébként nyilván csak találgatunk.

+Quote Post
Flex
hozzászólás Feb 24 2013, 09:11
Létrehozva: #15

bentlakásos

Na, annak a tuloknak egyértelműen a hozzáállásával volt gondja. smile.gif Nem is tagadta, magasról leszarta. Aztán a második félidőre megemberelte magát.Reméljük jövőre is ki lehet majd kerülni épségben.

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Feb 25 2013, 12:22
Létrehozva: #16

fanatikus

IDÉZET(Flex @ Feb 24 2013, 09:09) *
Nem mondtad, de ha nem ez van, akkor nyilván valami más az oka. Ha meg nem hozzáállás, akkor valami állandó tulajdonság, ami ezt okozza. Szerintem logikus, hogy vagy rossz térlátás, vagy arányérzék(bár akkor az előzéseknél is gond lehetne), vagy egyszerűen nem méri fel jól a terepet, nem tudja megosztani a figyelmét(én erre szavaznék leginkább). Milyen ötleted van, ha nem szándékos, mert ugy nem az? Remega keze? smile.gif Egyébként nyilván csak találgatunk.

Nincs ötletem és nem tudom, mitől zúzott. Nem vagyok szakértő a témában (nem úgy, mint itt egyesek tongue.gif happy.gif) és nem is az én dolgom ezt megállapítani. De úgy gondolom, ha baj lenne a térlátásával (ami eddig rendben volt?), akkor annak a jelei már ezelőtt is jelentkeztek volna.

A hozzászólást -Zoli- szerkesztette a következő időpontban: Feb 25 2013, 12:23

+Quote Post
Syd_Barrett
hozzászólás Feb 25 2013, 12:43
Létrehozva: #17

bentlakásos

Regisztrált: 8-June 08
Azonosító: 822

IDÉZET(nm_ @ Feb 24 2013, 03:58) *

ha ez így lenne, akkor minden előzésnél szószban lenne. szerintem Farkas Péter (?) írta jól, kis Grozsónak a futamok első köreivel van csak problémája, a rajtoknál ha nem ütközik, akkor is visszaesik, aztán hátulról kezdi meg a felzárkózást. és: őt emlékeim szerint nem láttam ütközni a futamok további részében (értsd: ami nem rajt, vagy közvetlenül azutáni pillanatok), mint Maldonadót, aki ha úgy érzi, hogy ő most "gáláns", akkor kibasz maga mellől bárkit 3 körrel a vége előtt is (jó, az utolsó pár futamra megjuhászodott az előember, elismerem). de Grozsi problémái véget érnek a rajt utáni körökben. ennek pedig szerintem egyértelműen mentális okai vannak, a rajtot, mint szituációt elgörcsöli fejben. én is csak tippelek, de azt nem hiszem, hogy "érzékszervi hiányossággal" ilyen messzire el lehetne jutni egy ilyen sportban.

--------------------
Mika Häkkinen - Spa 2000

Gyógyulj meg Schumi!

+Quote Post
forza
hozzászólás Feb 25 2013, 01:38
Létrehozva: #18

A4

IDÉZET(Syd_Barrett @ Feb 25 2013, 12:43) *
ha ez így lenne, akkor minden előzésnél szószban lenne. szerintem Farkas Péter (?) írta jól, kis Grozsónak a futamok első köreivel van csak problémája, a rajtoknál ha nem ütközik, akkor is visszaesik, aztán hátulról kezdi meg a felzárkózást. és: őt emlékeim szerint nem láttam ütközni a futamok további részében (értsd: ami nem rajt, vagy közvetlenül azutáni pillanatok), mint Maldonadót, aki ha úgy érzi, hogy ő most "gáláns", akkor kibasz maga mellől bárkit 3 körrel a vége előtt is (jó, az utolsó pár futamra megjuhászodott az előember, elismerem). de Grozsi problémái véget érnek a rajt utáni körökben. ennek pedig szerintem egyértelműen mentális okai vannak, a rajtot, mint szituációt elgörcsöli fejben. én is csak tippelek, de azt nem hiszem, hogy "érzékszervi hiányossággal" ilyen messzire el lehetne jutni egy ilyen sportban.

Itt szerintem két dolog lehetséges, de asszem ezt írtam is ebben a topikban is már. Az egyik, hogy tényleg a térlátásával van valami. Bár igaz, hogy csak rajtoknál crashel, de nem lehet összehasonlítani egy 1:1 szituációt egy 2x fős elrajtolással, amikor jobbról-balról-oldalról tolongnak körülötted. Lehet ez egy olyan érzékszervi hiányosság, amitől persze még egy átlagembert messze felülmúl térlátásban, de a rajtoknál gáz van.

A másik, és én inkább most erre tippelek: koncentráció. Egyszerűen nem képes kellően megosztani a figyelmét, ráadásul az első futamok kudarcai után még a görcsös akarás is erre rájött szvsz.

--------------------

+Quote Post
Boldog_Bobby
hozzászólás Feb 25 2013, 01:39
Létrehozva: #19

"Riki Böbi"

Regisztrált: 30-December 09
Innen: Budapest
Azonosító: 5,200

IDÉZET(Syd_Barrett @ Feb 25 2013, 12:43) *

Petezt sem a rajt után torpedózta ki Barcelonában és Maldival sem az első körben koccant.

--------------------

2007 legszebb pillanata:
"Amikor Kimi Räikkönen mindössze öt körrel régóta áhított világbajnok győzelmének bebiztosítása előtt megfutotta a Brazil Nagydíj leggyorsabb körét. Milyen
idegrendszer kell ahhoz, hogy valaki a sikertől karnyújtásnyira is ilyen rámenős maradjon? Felszabadult örömtánc volt ez Kimitől, aki ezzel is bizonyította, hogy
gyorsnak lenni számára nem kockázat, hanem magától értetődő, természetes állapot."
Farkas Péter

„A világbajnoki cím nem első rangú számomra, hiszen mit ér a trófea, ha olyan nagyság sem szerezhette meg, mint Ronnie Peterson."
Gille Villeneuve

Enzo Ferrari talking about Gilles Villeneuve

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Feb 26 2013, 12:49
Létrehozva: #20

-

Azonosító: 4

IDÉZET(Boldog_Bobby @ Feb 25 2013, 01:39) *
Petezt sem a rajt után torpedózta ki Barcelonában és Maldival sem az első körben koccant.

A Maldis ütközés nem az ő hibája volt, a Perezes dologra meg nem is emlékszem, Barcelonában tudtommal a 4. helyen végzett. Egyedül az USA-ban követett el egy hibát a futam közbenső részében, de visszahozta azt is, csak TO miatt nem került Rajkó elé. Szerintem ennyi bőségesen belefér.

--------------------
"A jónép általában utálja az eminenseket és kedveli a renitenseket." (Peter_Cs)

- Mi a különbség a mókus és a patkány között?
- ???
- Semmi, csak a mókusnak jobb a marketingje!

+Quote Post

2 Oldal V   1 2 >
Closed TopicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018 July 22nd - 03:56