IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

8 Oldal V  « < 4 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
FORMULA 1 GRAND PRIX DU CANADA 2015, Montréal CIRCUIT GILLES VILLENEUVE 2015 június 5-7
FORMULA 1 GRAND PRIX DU CANADA 2015
Ki nyeri a futamot a kanadai utcai sivatagban?
L. Hamilton [ 6 ] ** [42.86%]
N. Rosberg [ 1 ] ** [7.14%]
K. Raikkonen [ 3 ] ** [21.43%]
S.Vettel [ 2 ] ** [14.29%]
V. Bottas [ 0 ] ** [0.00%]
F. Massa [ 0 ] ** [0.00%]
D. Ricciardo [ 0 ] ** [0.00%]
D Kvyat [ 0 ] ** [0.00%]
Meglepetés a középmezőnyből [ 2 ] ** [14.29%]
Melyik McLaren versenyző áll ki technikai hiba miatt?
F. Alonso [ 2 ] ** [14.29%]
J. Button [ 2 ] ** [14.29%]
célba érnek idén másodszor teljes létszámban [ 10 ] ** [71.43%]
Összes szavazat: 14
A vendégek nem szavazhatnak 
petőke
hozzászólás Jun 8 2015, 08:04
Létrehozva: #101

betérő

Csoport: Members
Regisztrált: 17-March 14
Azonosító: 6,786

IDÉZET(vingaal @ Jun 8 2015, 06:52) *
Neked tetszik a mai F1 aminek igazán örülök, de tudod vannak olyanok, köztük én is, akinek ez a F1 nem az igazi. Lehet, hogy annak idején is voltak, sőt biztos is, hogy voltak unalmas futamok, de az biztos, hogy nem volt ennyire kiszámítható egyik sem. Ha ez nekem nem tetszik akkor leírom és egyáltalán nem fog érdekelni, hogy ez téged mennyire bánt. Nehogy te mondd már meg, hogy mit és hol szabad. angry.gif

Ami tényleg unalmas, az az ilyen szövegek. Mondhatnám kisszámítható hogy itten naponta egy verseny utáni 3-4 napon legalább 10 hasonló szöveg jelenik meg itten. A fő baj, hogy nincsen igazatok. Ez még mindig jobb mint a Schimacher éra.
Én különben leginkább azokat bíráltam, akik jönnek ide, hogy nem nézték. Mintha ő azzal okosabb lenne mint akik nézték. Léhet hogy van akit érdekel a technikai rész, és nem annyira hogy milyen csata lesz az első helyért. A tetejébe megszoktam nézni a SkySport verseny utáni analízisét is, meg esetleg felvételről a ersenyt- kiragadva az érdekesebb, kérdéses jeleneteket.
De a legrosszabb az, hogy az unalomig ismétlitek ugyanazt. Tudom én hogy vagyunk mindenfélék. Lehet hogy én is ráunok egyszer. De akkor szép csendben eltűnök innen, és hagyom a fanokat beszélni arról ami érdekli őket.
Itt nem arról van szó mit szabad, hanem mi tartozik egy ilyen topicba.
Go to the top of the page

+Quote Post
petőke
hozzászólás Jun 8 2015, 08:12
Létrehozva: #102

betérő

IDÉZET(Mochok85 @ Jun 8 2015, 07:24) *
Cw az mi? Első és hátsó szárnyakon szoktak módosítani. Padlólemez, diffúzor(30%-a a kocsi leszorítóerejének) marad a hagyományos. Azért a parabolica-ra kell a leszorítóerő úgyhogy szvsz nem olyan sok benyát takarítanak meg a Monza spec aeroval mint gondolnánk.

A Parabolica elég hosszú kanyar, de akkor sem állítanak csak az a pár száz méter miatt nagyobb szárnyszöget, mert akkor a köridő romlana, és persze a végsebesség is - vagyis könnyen előzhető prédává válnának.
Az egyetlen lényeges tényező Monzában az, hogy a sebesség négyzetével nő a motorerő igény.
Illene hogy idén valaki elérje a 370-et, addig még nem jönnek a szélesebb gumik blink.gif
A nagy sebesség mellet ami számít Monzában az ügyes kerékvető áthaladás/szökkenés dry.gif

+Quote Post
Nigel
hozzászólás Jun 8 2015, 08:51
Létrehozva: #103

törzsvendég

Csoport: Tag
Regisztrált: 30-May 14
Azonosító: 6,816

IDÉZET(Mochok85 @ Jun 8 2015, 07:24) *
Cw az mi? Első és hátsó szárnyakon szoktak módosítani. Padlólemez, diffúzor(30%-a a kocsi leszorítóerejének) marad a hagyományos. Azért a parabolica-ra kell a leszorítóerő úgyhogy szvsz nem olyan sok benyát takarítanak meg a Monza spec aeroval mint gondolnánk.

talán itt olvashattam erről:

http://totalcar.hu/magazin/technika/2013/1...nsege_a_levego/

A légellenállási tényezőn javítani tehát a gyárak is alig tudnak – jelenleg a sorozatgyártmányok közt a Mercedes CLA számít a legjobbnak 0,22-es értékkel – rontani viszont bárki képes. Egy hiányzó lökhárító vagy tükörház, fent felejtett tetőcsomagtartó akár tizedeket ronthat a légellenállási tényező értékén, és ez már az autó fogyasztásában is érezhető. Nem is beszélve a különféle sportos légterelőkről: az ilyenek a versenyautókon növelik a leszorítóerőt, ahogy ezt mindenki tudja, de az a tény kevésbé közismert, hogy cserébe egy formula-versenyautó légellenállási tényezője rosszabb, mint a legtöbb kamioné, valahova 0,7 és 1,5 közé esik a légterelők beállításától és kialakításától függően. Ám míg egy versenyautón érezhető az előnye a fordított szárnyaknak, hisz folyamatosan a lehetséges legnagyobb tempóval haladnak, az utcai tuning-spoiler a legritkább esetben jár bármiféle valós előnnyel – 120-150 km/h alatt aligha érezhető a stabilitásnövelő hatás - ugyanakkor decikkel is megdobhatja a fogyasztást. Azaz az utólag felszerelt spoiler utcai autón szinte minden esetben pazarlás.

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Jun 8 2015, 09:50
Létrehozva: #104

McLaren fan

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 17-October 08
Innen: Szerbia/Temerin
Azonosító: 1,266

Én ezt cd (drag coeficient) néven ismertem csak. Gondolom mint ahogy a lóerőt is fordítják (cv, hp, ps,le) úgy ezt is. Ma is tanultam valamit.

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
vingaal
hozzászólás Jun 8 2015, 10:22
Létrehozva: #105

McLarenben bizakodó

Regisztrált: 16-March 08
Azonosító: 585

IDÉZET(petőke @ Jun 8 2015, 09:04) *
Ami tényleg unalmas, az az ilyen szövegek. Mondhatnám kiszámítható hogy itten naponta egy verseny utáni 3-4 napon legalább 10 hasonló szöveg jelenik meg itten. A fő baj, hogy nincsen igazatok. Ez még mindig jobb mint a Schumacher-éra.
Én különben leginkább azokat bíráltam, akik jönnek ide, hogy nem nézték. Mintha ő azzal okosabb lenne mint akik nézték. Léhet hogy van akit érdekel a technikai rész, és nem annyira hogy milyen csata lesz az első helyért. A tetejébe megszoktam nézni a SkySport verseny utáni analízisét is, meg esetleg felvételről a versenyt- kiragadva az érdekesebb, kérdéses jeleneteket.
De a legrosszabb az, hogy az unalomig ismétlitek ugyanazt. Tudom én hogy vagyunk mindenfélék. Lehet hogy én is ráunok egyszer. De akkor szép csendben eltűnök innen, és hagyom a fanokat beszélni arról ami érdekli őket.

Annyira kiszámítható, mint maga a futam végkimenetele. Van egy véleményem, akkor azt leírom akkor is, ha az neked unalmas, meg akkor is ha szerinted nincs igazam. Ha mindenki ugyanazt írná, akkor lenne itt kb. 10 petőke hozzászólás naponta. Ne érts félre én nem bántani akarlak, de annak meg mi értelme van? Az se igaz, hogy a nagy "szakmai" hozzászólások között nem fér el pár szimpla vélemény. A Schumacher-érát végignéztem az elejétől az utolsó percig, ott is kiszámítható volt a győztes, de mögötte volt azért verseny. Más volt az egésznek a hangulata. 2008-tól vagyok itt a fórumon is, ahogy kb. azok is, akik már nem (mindig) nézik. Hidd el egyikük se okoskodásból mondja azt, amit, én maximálisan megértem őket. Ahogy írtam korábban én sem nézem már akkora elánnal, mint régen, mert már nem tartom olyan izgalmasnak, mint amilyen akkor volt. Azt is leírtam már sokszor, hogy miért. A sok agyonszabályozás miatt, a mit szabad és mit nem dolgok, mert különben büntetést kaphat érte, a spórolások a gumikkal az üzemanyaggal, a motorokkal, a különféle alkatrészekkel, a tesztek korlátozása, a motorok hangja, tavaly az autók kinézete is ocsmány volt. Az előzések inkább kikerülések, mert a támadó gombnyomásra úgy megy el az üldözött mellett, mintha nem is egy kategóriában lennének, és erre rájön az is, hogy védekező se mindegy, hogy hogyan teszi azt, mert szinte már mindenért büntethető. Ezek közül régen is előfordult egy-egy, de ennyire összetetten korlátozva még biztosan nem. Hozzájárul az is a csalódottságomhoz, hogy a McLaren évek óta csak asszisztál a futamokon, semmi kézzel fogható eredménnyel, holott ők voltak korábban az egyik legjobban fejlesztő csapat. De meg van kötve a kezük,mert nem igen lehet tesztelni, anélkül pedig nehéz fejlődést elérni. Amíg nem változik semmi, addig meg csak ugyanazt tudom leírni én is. Unom már én is, pedig nagyon tudnék örülni, ha valami halvány remény felcsillanna, de erre mostanában nem sok esélyt látok. Engem se a Mercedes, se Hamilton, se a Ferrari, se a többi nem érdekel olyan szinten, hogy utánajárjak akár a technikai fölényük okainak, mert nem nekik drukkolok. Ők nagyszerű munkát végeznek és kihasználják azt, amit ki kell. Ez nem von le semmit az ő zsenialitásukból. A McLarennek meg annyiféle technikai hibája volt már idén, hogy egy topik is kevés lenne kivesézni őket. Sajnos.

+Quote Post
Thibczy
hozzászólás Jun 8 2015, 11:14
Létrehozva: #106

Alonso WDC

Regisztrált: 20-July 08
Innen: Budapest
Azonosító: 941

IDÉZET(vingaal @ Jun 8 2015, 11:22) *
Annyira kiszámítható, mint maga a futam végkimenetele. Van egy véleményem, akkor azt leírom akkor is, ha az neked unalmas, meg akkor is ha szerinted nincs igazam. Ha mindenki ugyanazt írná, akkor lenne itt kb. 10 petőke hozzászólás naponta. Ne érts félre én nem bántani akarlak, de annak meg mi értelme van? Az se igaz, hogy a nagy "szakmai" hozzászólások között nem fér el pár szimpla vélemény. A Schumacher-érát végignéztem az elejétől az utolsó percig, ott is kiszámítható volt a győztes, de mögötte volt azért verseny. Más volt az egésznek a hangulata. 2008-tól vagyok itt a fórumon is, ahogy kb. azok is, akik már nem (mindig) nézik. Hidd el egyikük se okoskodásból mondja azt, amit, én maximálisan megértem őket. Ahogy írtam korábban én sem nézem már akkora elánnal, mint régen, mert már nem tartom olyan izgalmasnak, mint amilyen akkor volt. Azt is leírtam már sokszor, hogy miért. A sok agyonszabályozás miatt, a mit szabad és mit nem dolgok, mert különben büntetést kaphat érte, a spórolások a gumikkal az üzemanyaggal, a motorokkal, a különféle alkatrészekkel, a tesztek korlátozása, a motorok hangja, tavaly az autók kinézete is ocsmány volt. Az előzések inkább kikerülések, mert a támadó gombnyomásra úgy megy el az üldözött mellett, mintha nem is egy kategóriában lennének, és erre rájön az is, hogy védekező se mindegy, hogy hogyan teszi azt, mert szinte már mindenért büntethető. Ezek közül régen is előfordult egy-egy, de ennyire összetetten korlátozva még biztosan nem. Hozzájárul az is a csalódottságomhoz, hogy a McLaren évek óta csak asszisztál a futamokon, semmi kézzel fogható eredménnyel, holott ők voltak korábban az egyik legjobban fejlesztő csapat. De meg van kötve a kezük,mert nem igen lehet tesztelni, anélkül pedig nehéz fejlődést elérni. Amíg nem változik semmi, addig meg csak ugyanazt tudom leírni én is. Unom már én is, pedig nagyon tudnék örülni, ha valami halvány remény felcsillanna, de erre mostanában nem sok esélyt látok. Engem se a Mercedes, se Hamilton, se a Ferrari, se a többi nem érdekel olyan szinten, hogy utánajárjak akár a technikai fölényük okainak, mert nem nekik drukkolok. Ők nagyszerű munkát végeznek és kihasználják azt, amit ki kell. Ez nem von le semmit az ő zsenialitásukból. A McLarennek meg annyiféle technikai hibája volt már idén, hogy egy topik is kevés lenne kivesézni őket. Sajnos.

Az FIA pedig tetézni akarja a problémát, azzal, hogy jövőre visszahozná a tavalyi motorszabályt, hogy február 28. után nem lehet hozzányúlni a motorokhoz. Na ha ezt komolyan meglépik, akkor nemcsak idén, hanem jövőre is garantált egy Hamilton vb cím, a Merci pedig elkezdhet készülni gond nélkül az új érára.

+Quote Post
forza
hozzászólás Jun 9 2015, 12:43
Létrehozva: #107

A4

Csoport: Moderators
Regisztrált: 17-January 09
Innen: Pécs
Azonosító: 1,906

IDÉZET(stoke @ Jun 8 2015, 06:49) *
Vettel négy vb címe közül ez alapján hány ér nullát a Te véleményed szerint?

A '13-as volt hasonló. Az a durva, hogy még az unalmas '11-es év is jobb volt, mert legalább a Meki 6-7 pályán erőből verni tudta a RB-t. Idén ez egyszer jött össze a Ferrarinak, akkor se csak erőből, hanem a Merci taktikai melléfogása is kellett hozzá.

--------------------
"I race to win." (Ayrton Senna)
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
forza
hozzászólás Jun 9 2015, 12:48
Létrehozva: #108

A4

IDÉZET(Triki Lauda @ Jun 8 2015, 08:34) *
Akkor mi a faszért véleményezed a futamot ha nem láttad?...

Buksi egyébiránt a Mercik tempóját mente, az utolsó harmadban nem volt lényegesen frissebb a lágy gumija. Amit Hamilton mondott a pénteki nap után, az volt a futamon is. A Ferrari tudta a Merci tempóját, de jobban fogyasztotta a gumit (pedig itt a két leglágyabb keverék volt).

Rózsi bejutott már idén drs távolságon belülre? Úgy rémlik, hogy nem.

Elég az eredményt megnézni, nem lehetett valami izgalmas. Ez volt a 7. futam, és Malajziát leszámítva gyakorlatilag nem történt semmi. Az is a csoda kategória, amikor valamelyik Ferraris beékelődik a két Merci közé. Ahhoz is olyan balfaszkodás kell, mint amit Monaco-ban csináltak Hamiltonnal, és még az se volt elég hozzá, hogy ne egy Merci nyerjen... No comment. Ezzel is kezdek úgy lenni, mint a focival: egyre jobban nem érdekel. Most még abban a fázisban vagyok, amikor legalább fel tud cseszni, hogy ennyire szánalmas az egész, de valószínűleg ez se tart sokáig.

--------------------
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Jun 9 2015, 01:07
Létrehozva: #109

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

IDÉZET(forza @ Jun 9 2015, 01:48) *
Elég az eredményt megnézni, nem lehetett valami izgalmas. Ez volt a 7. futam, és Malajziát leszámítva gyakorlatilag nem történt semmi. Az is a csoda kategória, amikor valamelyik Ferraris beékelődik a két Merci közé. Ahhoz is olyan balfaszkodás kell, mint amit Monaco-ban csináltak Hamiltonnal, és még az se volt elég hozzá, hogy ne egy Merci nyerjen... No comment. Ezzel is kezdek úgy lenni, mint a focival: egyre jobban nem érdekel. Most még abban a fázisban vagyok, amikor legalább fel tud cseszni, hogy ennyire szánalmas az egész, de valószínűleg ez se tart sokáig.

A kanadai futamra jócskán rányomta a bélyegét a DRS, hiába voltak előzések, a legtöbb élvezhetetlen volt. De azért volt már ennél rosszabb futam is, és lesz is. Ausztriától pl. nem várok túl sokat.

A focival én pont fordítva vagyok, egyre inkább nézném, éppen ezért a BL-t most (is) úgy, ahogy van kihagytam, csak a döntőt néztem. biggrin.gif

+Quote Post
forza
hozzászólás Jun 9 2015, 01:23
Létrehozva: #110

A4

IDÉZET(petőke @ Jun 8 2015, 09:04) *
Ami tényleg unalmas, az az ilyen szövegek. Mondhatnám kisszámítható hogy itten naponta egy verseny utáni 3-4 napon legalább 10 hasonló szöveg jelenik meg itten. A fő baj, hogy nincsen igazatok. Ez még mindig jobb mint a Schimacher éra.
Én különben leginkább azokat bíráltam, akik jönnek ide, hogy nem nézték. Mintha ő azzal okosabb lenne mint akik nézték. Léhet hogy van akit érdekel a technikai rész, és nem annyira hogy milyen csata lesz az első helyért. A tetejébe megszoktam nézni a SkySport verseny utáni analízisét is, meg esetleg felvételről a ersenyt- kiragadva az érdekesebb, kérdéses jeleneteket.

Okosabb nem vagyok, de hogy jobban jártam, az szinte biztos. Sajnos... Vártam ezt az új motorformulát, de nem jobb, hanem rosszabb lett tőle az egész. Elképzelhető, hogy valaki elájul attól, hogy micsoda teljesítményre képesek ezek az erőforrások, de tőlem lehetne 10 éves V10-es technológia is, ha ezen múlik, hogy jók legyenek a futamok. Egyszerűen élvezhetetlen... Mit élvezzek azon, hogy hű, de feljön Vettel a 19. helyről az 5.-re, vagy Massa előz egy jót a pontzóna közepe-végefele? Számít ez, amikor elől nem történik soha semmi?

--------------------

+Quote Post
Fdino
hozzászólás Jun 9 2015, 02:03
Létrehozva: #111

Germanoid

Regisztrált: 6-September 07
Innen: Budapest
Azonosító: 144

IDÉZET(Zoli @ Jun 9 2015, 02:07) *
A kanadai futamra jócskán rányomta a bélyegét a DRS, hiába voltak előzések, a legtöbb élvezhetetlen volt. De azért volt már ennél rosszabb futam is, és lesz is. Ausztriától pl. nem várok túl sokat.

A focival én pont fordítva vagyok, egyre inkább nézném, éppen ezért a BL-t most (is) úgy, ahogy van kihagytam, csak a döntőt néztem. biggrin.gif

Régen szóltam hozzá bármihez, is de egyet értek az előttem szólókkal. A kanadai futamon emlékeim szerint összesen 2 igazi előzés volt:

1. Massa - ??? amikor nem DRS zónában körökön keresztül egymás mellett mentek
2. Vettel - Hülkenberg - ugyan DRS zóna volt, de nem még előzésnek merném nevezni, akkor is ha majdnem összementek
A többi egyszerű kikerülés volt!

Ja és valóban nagyon kiszámíthatóak a futamok ezért nem túl bonyolult jelenleg az F1liga sem és ha a biztonságra játszol könnyen kockázat nélkül jó helyen vagy!

A hátralévő futamokat az eddigiek alapján ha meg kell tippelni, akkor 60-70%-ban:
1. Hamilton - 2. Rosberg - 3. Vettel befutó lesz 20-30%-ban ez a hármas más sorrendben, a maradék 10%-ban Raikönnen vagy Bottas harmadiknak.

+Quote Post
petőke
hozzászólás Jun 9 2015, 03:37
Létrehozva: #112

betérő

IDÉZET(Fdino @ Jun 9 2015, 03:03) *
Régen szóltam hozzá bármihez, is de egyet értek az előttem szólókkal. A kanadai futamon emlékeim szerint összesen 2 igazi előzés volt:

1. Massa - ??? amikor nem DRS zónában körökön keresztül egymás mellett mentek
2. Vettel - Hülkenberg - ugyan DRS zóna volt, de nem még előzésnek merném nevezni, akkor is ha majdnem összementek
A többi egyszerű kikerülés volt!

Ja és valóban nagyon kiszámíthatóak a futamok ezért nem túl bonyolult jelenleg az F1liga sem és ha a biztonságra játszol könnyen kockázat nélkül jó helyen vagy!

A hátralévő futamokat az eddigiek alapján ha meg kell tippelni, akkor 60-70%-ban:
1. Hamilton - 2. Rosberg - 3. Vettel befutó lesz 20-30%-ban ez a hármas más sorrendben, a maradék 10%-ban Raikönnen vagy Bottas harmadiknak.

A DRS-es előzés is jobb mint a vonatozás. Az igazi probléma szerintem a telemetria. Amiatt már szinte mindenki kihúzza a maximumot az autójából. És ezért szinte csak az autó számít, még többet mint régebben. Több kellene hogy függjön a vezetőn, annak megérzésén, kisérletezésén.

Milyen lesz ez a szezon a továbbiakban ? Talán azért a Ferrari utoléri úgy ahogy a Mercedest, bejöhet Massa dobogó, nagyon szerencsésen Lotus is. A többi nem valószínű - a RedBull igen gyenge. Vagyis, ha valakit hibáztatni kell, az mindenképpen a FIA, Ecclestone, de nagy részben hibás a Red Bull, Renault és a McLaren.

+Quote Post
petőke
hozzászólás Jun 9 2015, 03:46
Létrehozva: #113

betérő

IDÉZET(forza @ Jun 9 2015, 02:23) *
Okosabb nem vagyok, de hogy jobban jártam, az szinte biztos. Sajnos... Vártam ezt az új motorformulát, de nem jobb, hanem rosszabb lett tőle az egész. Elképzelhető, hogy valaki elájul attól, hogy micsoda teljesítményre képesek ezek az erőforrások, de tőlem lehetne 10 éves V10-es technológia is, ha ezen múlik, hogy jók legyenek a futamok. Egyszerűen élvezhetetlen... Mit élvezzek azon, hogy hű, de feljön Vettel a 19. helyről az 5.-re, vagy Massa előz egy jót a pontzóna közepe-végefele? Számít ez, amikor elől nem történik soha semmi?

E szerint a Barca Juventus meccs is unalmas volt, élvezhetetlen. Mert valljuk be, a Juventusnak szinte semmi esélye nem volt. A MSN (nem Microsoft Network) Dél Amerikai trió akkor lő gólt. amikor akar. Olyan mint egy Merci motor, de csak egyetlen az egész fotballban. Most menjek akkor valami futball fórumra, hogy semmi értelme nem volt ?
Az emberek nem azért nézik a fotballt mert az eredmény kiszámíthatatlan, a legtöbb meccsen igen is az. A játék, megmozdulások, taktika, technike ...
És én meg hasonló dolgok miatt nézem az F1-et. Nem néztem a Schumacher érát, mert at már sok volt, hogy a csapaton belül nem volt küzdelem, pár versenyt csak, szerencére azt is, amikor Baricello az utolsó pillanatban engedte előre Schumit - az bár jó volt, és a pódium utána is laugh.gif
A technikai rész meg talán nem volt sosem ilyen érdekes.

+Quote Post
forza
hozzászólás Jun 9 2015, 07:37
Létrehozva: #114

A4

IDÉZET(petőke @ Jun 9 2015, 04:46) *
E szerint a Barca Juventus meccs is unalmas volt, élvezhetetlen. Mert valljuk be, a Juventusnak szinte semmi esélye nem volt. A MSN (nem Microsoft Network) Dél Amerikai trió akkor lő gólt. amikor akar. Olyan mint egy Merci motor, de csak egyetlen az egész fotballban. Most menjek akkor valami futball fórumra, hogy semmi értelme nem volt ?
Az emberek nem azért nézik a fotballt mert az eredmény kiszámíthatatlan, a legtöbb meccsen igen is az. A játék, megmozdulások, taktika, technike ...
És én meg hasonló dolgok miatt nézem az F1-et. Nem néztem a Schumacher érát, mert at már sok volt, hogy a csapaton belül nem volt küzdelem, pár versenyt csak, szerencére azt is, amikor Baricello az utolsó pillanatban engedte előre Schumit - az bár jó volt, és a pódium utána is laugh.gif
A technikai rész meg talán nem volt sosem ilyen érdekes.

Legalább Hamilton és Rozi közt dúl a küzdelem... laugh.gif

Foci mint példa F1-el szemben elég rossz. Ott ugye egy meccsen eldőlhet minden, és egy meccsen sokszor borul a papírforma, ld. 2004-es Eb-döntő... Egy meccsen múlt, hogy a 10x esélyesebb portugálok a mai napig nem nyertek semmit, pedig 100x nagyobb futballnemzet a görögöknél. A görögök meg Eb-győztesek, 4 évig ültek Európa trónján. Ez kb. olyan, mintha Vettel Malajziai győzelme vb-címet érne a németnek, mert épp azt a futamot sorsolnák ki év végén, mint a vb-címet eldöntő futam...

--------------------

+Quote Post
vingaal
hozzászólás Jun 9 2015, 11:17
Létrehozva: #115

McLarenben bizakodó

Regisztrált: 16-March 08
Azonosító: 585

IDÉZET(Thibczy @ Jun 9 2015, 12:14) *
Az FIA pedig tetézni akarja a problémát, azzal, hogy jövőre visszahozná a tavalyi motorszabályt, hogy február 28. után nem lehet hozzányúlni a motorokhoz. Na ha ezt komolyan meglépik, akkor nemcsak idén, hanem jövőre is garantált egy Hamilton vb cím, a Merci pedig elkezdhet készülni gond nélkül az új érára.

Így van, sajnos. Régen a Renault-nak is hagyták, hogy felzárkózzon, lehetne valamit kezdeni most is ezzel. Ha nem lesz változás, akkor évről-évre csak jobb lesz a Mercedes a többiek, meg szinte ugyanannyival kullognak majd mögöttük, mint most. Vagy nagyon sok év kell majd ahhoz, hogy egyszer kiegyenlítődjön a küzdelem, de addig...

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Jun 10 2015, 07:37
Létrehozva: #116

McLaren fan

Regisztrált: 17-October 08
Innen: Szerbia/Temerin
Azonosító: 1,266

IDÉZET(vingaal @ Jun 10 2015, 12:17) *
Így van, sajnos. Régen a Renault-nak is hagyták, hogy felzárkózzon, lehetne valamit kezdeni most is ezzel. Ha nem lesz változás, akkor évről-évre csak jobb lesz a Mercedes a többiek, meg szinte ugyanannyival kullognak majd mögöttük, mint most. Vagy nagyon sok év kell majd ahhoz, hogy egyszer kiegyenlítődjön a küzdelem, de addig...

Azt hiszem a Red bull mondta a Renault motor fejlesztő/gyártó részlegére hogy nagyon elavult. Szóval ha nem költ rá egy nagyobb vagyont akkor felzárkózás max ilyen FIA által kinyafogott úton bir történni.

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Jun 10 2015, 09:42
Létrehozva: #117

Vörösparaszt

Regisztrált: 18-July 07
Innen: Győr
Azonosító: 59

IDÉZET(Mochok85 @ Jun 10 2015, 08:37) *
Azt hiszem a Red bull mondta a Renault motor fejlesztő/gyártó részlegére hogy nagyon elavult. Szóval ha nem költ rá egy nagyobb vagyont akkor felzárkózás max ilyen FIA által kinyafogott úton bir történni.

Sztem motorerőben már a Honda is előttük jár.

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Jun 10 2015, 09:44
Létrehozva: #118

Vörösparaszt

Regisztrált: 18-July 07
Innen: Győr
Azonosító: 59

IDÉZET(vingaal @ Jun 10 2015, 12:17) *

Azért ez a futam sem lett volna ilyen sima, ha a Vettel féle Ferrari nem rakoncátlankodik időmérő. Lehet engem utálni, de Kimi alkalmatlan arra, hogy felvegye velük a versenyt, simán elgázolja a kigyorsítást, mint valami amatőr, ráadásul tavaly is eljátszotta ugyanezt. Vettel utolsó etapja állítólag bitang volt...

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
petőke
hozzászólás Jun 10 2015, 11:48
Létrehozva: #119

betérő

Nem vagyok Kimi rajongó, de ez a megpördülés minden jel szerint műszaki hiba volt.
Nem fog tartani túl sokáig a Mercedes dominancia. Szvsz. 2017 már más mese lesz.

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Jun 10 2015, 11:50
Létrehozva: #120

A szólásszabadság helyi élharcosa

Regisztrált: 29-May 12
Innen: Alba
Azonosító: 6,497

IDÉZET(petőke @ Jun 10 2015, 12:48) *
Nem vagyok Kimi rajongó, de ez a megpördülés minden jel szerint műszaki hiba volt.
Nem fog tartani túl sokáig a Mercedes dominancia. Szvsz. 2017 már más mese lesz.

Nem értem az összefüggést.

--------------------
BBC: Mi villan át az ember agyán, ha elesik egy motorral?
Barry Sheene: A segge, ha elég gyorsan megy.

+Quote Post

8 Oldal V  « < 4 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019 June 16th - 00:03