IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

7 Oldal V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
Räikkönen már alá is írt a Williamshez?
admin
hozzászólás Oct 24 2011, 10:05
Létrehozva: #1

Administrator
*

Csoport: Root Admin
Regisztrált: 27-June 07
Azonosító: 1

Fórum téma a következő cikkhez: Räikkönen már alá is írt a Williamshez?
Go to the top of the page

+Quote Post
James Hunt
hozzászólás Oct 24 2011, 10:47
Létrehozva: #2

a decens faszkalap

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 23-September 08
Azonosító: 1,167

Hát ez érdekes lesz. Ha ezzel az autóval elér valamit jövőre, akkor megemelem a kalapomat. Ha a Mercedes is találna valamit, akkor lenne igazán érdekes. Viszont tartok attól, hogy a Ferrari megint eltervezi magát...

--------------------
Naked Lunch - a frozen moment when everyone sees what is on the end of every fork.

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás Oct 24 2011, 10:56
Létrehozva: #3

Gyors és gépkocsivezető

Regisztrált: 17-November 08
Azonosító: 1,443

IDÉZET(admin @ Oct 24 2011, 11:05) *

Ennyi idősen és kb ennyi kihagyást követően tért vissza Lauda is.

+Quote Post
forza
hozzászólás Oct 24 2011, 10:57
Létrehozva: #4

A4

Csoport: Moderators
Regisztrált: 17-January 09
Innen: Pécs
Azonosító: 1,906

IDÉZET(James Hunt @ Oct 24 2011, 11:47) *
Hát ez érdekes lesz. Ha ezzel az autóval elér valamit jövőre, akkor megemelem a kalapomat. Ha a Mercedes is találna valamit, akkor lenne igazán érdekes. Viszont tartok attól, hogy a Ferrari megint eltervezi magát...

Az a gáz, hogy a diffúzor fújást leszámítva, nem változik komolyabban semmi szinte. Magyarán, csoda lenne, ha az erőviszonyok gyökeresen eltérnének az ideitől. Azt el tudom képzelni, hogy mondjuk a Ferrari a McLaren fölé nő, de hogy a Red Bullt befogják, ahhoz valami más is kellene. Mondjuk új gumiszabályok, mint 2005-ben. Vagy új formula, de ilyen nem lesz jövőre.

Ha Rajkó visszajön, arra lesz jó neki a Williams, hogy visszaszokjon. Komolyabb eredményeket nem várok, max egy mák dobogót, néhány pontszerzést.

--------------------
"I race to win." (Ayrton Senna)
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
forza
hozzászólás Oct 24 2011, 10:59
Létrehozva: #5

A4

IDÉZET(Triki Lauda @ Oct 24 2011, 11:56) *

A korral nincs problémája, a kihagyás (2 év) az kicsit sok. De visszaszokik, ettől nem félek. Attól már inkább, hogy kap-e valaha top autót még. Anélkül nem lehet elérni komoly eredményt.

--------------------
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
Zava
hozzászólás Oct 24 2011, 11:02
Létrehozva: #6

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Regisztrált: 15-November 07
Innen: Szigetszentmiklós
Azonosító: 323

IDÉZET(forza @ Oct 24 2011, 11:57) *
Az a gáz, hogy a diffúzor fújást leszámítva, nem változik komolyabban semmi szinte. Magyarán, csoda lenne, ha az erőviszonyok gyökeresen eltérnének az ideitől. Azt el tudom képzelni, hogy mondjuk a Ferrari a McLaren fölé nő, de hogy a Red Bullt befogják, ahhoz valami más is kellene. Mondjuk új gumiszabályok, mint 2005-ben. Vagy új formula, de ilyen nem lesz jövőre.

Ha Rajkó visszajön, arra lesz jó neki a Williams, hogy visszaszokjon. Komolyabb eredményeket nem várok, max egy mák dobogót, néhány pontszerzést.

mind a fújt diffúzor tiltása, mind a renault motor jól fog jönni a Williamsnek. ők lesznek a jövő év pozitív meglepetése wink.gif

--------------------
Aki nem Kimit akarja az hazudik ;) - nm
Az F1 a motorsportok Apple-je - Mochok

+Quote Post
Boldog_Bobby
hozzászólás Oct 24 2011, 11:03
Létrehozva: #7

"Riki Böbi"

Regisztrált: 30-December 09
Innen: Budapest
Azonosító: 5,200

Én továbbra is várok egy hivatalos bejelentésre. Addig ez csak egy pletykácska.

--------------------

2007 legszebb pillanata:
"Amikor Kimi Räikkönen mindössze öt körrel régóta áhított világbajnok győzelmének bebiztosítása előtt megfutotta a Brazil Nagydíj leggyorsabb körét. Milyen
idegrendszer kell ahhoz, hogy valaki a sikertől karnyújtásnyira is ilyen rámenős maradjon? Felszabadult örömtánc volt ez Kimitől, aki ezzel is bizonyította, hogy
gyorsnak lenni számára nem kockázat, hanem magától értetődő, természetes állapot."
Farkas Péter

„A világbajnoki cím nem első rangú számomra, hiszen mit ér a trófea, ha olyan nagyság sem szerezhette meg, mint Ronnie Peterson."
Gille Villeneuve

Enzo Ferrari talking about Gilles Villeneuve

+Quote Post
Vaant
hozzászólás Oct 24 2011, 11:10
Létrehozva: #8

Tón vón jó.

Azonosító: 1,446

IDÉZET(Triki Lauda @ Oct 24 2011, 11:56) *

Ami viszont szerintem komoly különbség és tényező, az a motiváció kettőjük között. Persze lehet elhamarkodottan ítélkezem, de egyelőre ezt gondolom.
Továbbá furcsállom, hogy -állítólag- visszadobott egy Red Bullos ajánlatot, a legsötétebb korszakát élő Williamsnek meg igent mond..

--------------------

+Quote Post
forza
hozzászólás Oct 24 2011, 11:21
Létrehozva: #9

A4

IDÉZET(Vaant @ Oct 24 2011, 12:10) *
Ami viszont szerintem komoly különbség és tényező, az a motiváció kettőjük között. Persze lehet elhamarkodottan ítélkezem, de egyelőre ezt gondolom.
Továbbá furcsállom, hogy -állítólag- visszadobott egy Red Bullos ajánlatot, a legsötétebb korszakát élő Williamsnek meg igent mond..

Nem dobott vissza Red Bullos ajánlatot szerintem. Legalábbis ilyenről nem hallottam. Azt tudom, hogy minden évben reménykedtünk, hogy majd leigazolják a Bikák, de Webber mindig aláírt egy évre. Mondjuk ha úgy lenne, ahogy mondod, az se lepne meg amúgy. Vettel mellett jelenleg csak csicskás lenne, Vettel most van élete formájában (Räi meg éveket hagyott ki).

--------------------

+Quote Post
forza
hozzászólás Oct 24 2011, 11:23
Létrehozva: #10

A4

IDÉZET(Zava @ Oct 24 2011, 12:02) *
mind a fújt diffúzor tiltása, mind a renault motor jól fog jönni a Williamsnek. ők lesznek a jövő év pozitív meglepetése wink.gif

A Renault-motor biztos jót tesz nekik, de pont a Renault-motoroknál működött legfrankóbban a diffúzor fújás. Szóval lehet, hogy kevesebbet nyernek vele így, mint ha az idei szabályok maradnának. Ezt előre nem lehet megmondani. Mindenesetre én is úgy érzem, hogy a Williams-nek az idei év a mélypont, ennél csak jobbak lehetnek.

--------------------

+Quote Post
Vaant
hozzászólás Oct 24 2011, 11:27
Létrehozva: #11

Tón vón jó.

Azonosító: 1,446

IDÉZET(forza @ Oct 24 2011, 12:21) *
Nem dobott vissza Red Bullos ajánlatot szerintem. Legalábbis ilyenről nem hallottam. Azt tudom, hogy minden évben reménykedtünk, hogy majd leigazolják a Bikák, de Webber mindig aláírt egy évre. Mondjuk ha úgy lenne, ahogy mondod, az se lepne meg amúgy. Vettel mellett jelenleg csak csicskás lenne, Vettel most van élete formájában (Räi meg éveket hagyott ki).

Én úgy tudom megkeresték. És azért tavaly év közben koránt sem tűnt Vettel egy legyőzhetetlen, megközelíthetetlen pilótának mint idén. wink.gif

--------------------

+Quote Post
Zava
hozzászólás Oct 24 2011, 11:32
Létrehozva: #12

( ͡° ͜ʖ ͡°)

IDÉZET(forza @ Oct 24 2011, 12:23) *
A Renault-motor biztos jót tesz nekik, de pont a Renault-motoroknál működött legfrankóbban a diffúzor fújás. Szóval lehet, hogy kevesebbet nyernek vele így, mint ha az idei szabályok maradnának. Ezt előre nem lehet megmondani. Mindenesetre én is úgy érzem, hogy a Williams-nek az idei év a mélypont, ennél csak jobbak lehetnek.

rossz a logika.
jelenleg van egy szarabb motor, és lemaradás a fújt diffúzor technológiában. ha az EBDt tiltják, ami nekik kevesebbet hozott mondjuk 3 tizeddel mint a környező csapatoknak, akkor a tiltással ők nyernek a többieken 3 tizedet. ettől teljesen függetlenül még kapnak egy jobb motort, ami mondjuk körönként 2 tizeddel jobb mint a cossie, így azzal még hoznak 2 tizedet a többiekhez képest.

--------------------

+Quote Post
Zava
hozzászólás Oct 24 2011, 11:33
Létrehozva: #13

( ͡° ͜ʖ ͡°)

IDÉZET(Vaant @ Oct 24 2011, 12:27) *
Én úgy tudom megkeresték. És azért tavaly év közben koránt sem tűnt Vettel egy legyőzhetetlen, megközelíthetetlen pilótának mint idén. wink.gif

valóban megkeresték, Helmut nyilatkozta idén hogy 2009 végén felajánlottak neki egy ülést.

--------------------

+Quote Post
forza
hozzászólás Oct 24 2011, 11:34
Létrehozva: #14

A4

IDÉZET(Vaant @ Oct 24 2011, 12:27) *

Pletyka szinten volt csak ilyen, én komoly oldalon nem olvastam róla, hogy a Red Bull megkereste. A Red Bullnak csak addig kellett, amíg a nevéből pénzt csináltak, most már a raliban is tesznek rá nagy ívből. Persze én se látok a kulisszák mögé, de ha reális lenne a dolog, azért csak lehozta volna az autosport...

Az igazán nagy kár az a 2009-es konstruktőri vb kimenetele volt. Ha akkor a Ferrari 2 ponttal többet szerez (vagy a McLaren 2-vel kevesebbet), Räikkönen röhögve átigazol a McLarenhez, megkapja a végkielégítést, nyilván a menedzsere megelégszik kisebb fizetéssel is (ami a McLarennek is megfelelt volna), és mai napig top autóban ülne. Így most nagyon nehéz dolga lesz, ha valaha versenyképes autót akar magának.

--------------------

+Quote Post
forza
hozzászólás Oct 24 2011, 11:36
Létrehozva: #15

A4

IDÉZET(Zava @ Oct 24 2011, 12:33) *
valóban megkeresték, Helmut nyilatkozta idén hogy 2009 végén felajánlottak neki egy ülést.

Akkor viszont hülye volt, hogy nem fogadta el. Még ha 2010-ben ajánlják fel neki, és nemet mond, valahol megértem. De 2009 végén Vettel egyáltalán nem tűnt verhetetlennek (2010-ben azért reálisan nézve igen - a pechjei miatt volt csak szoros a vb, amúgy fejben kegyetlenül ott volt,főleg a végén).

--------------------

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Oct 24 2011, 11:40
Létrehozva: #16

McLaren fan

Regisztrált: 17-October 08
Innen: Szerbia/Temerin
Azonosító: 1,266

IDÉZET(Zava @ Oct 24 2011, 12:02) *

Erősen kétlem. Szerintem visszaugranak a STR, Sauber elé de a Force India kemény dió nekik. Sokat elárul a Williams jelenlegi állapotáról ez a fizetős pilótáskodás. Nincs pénz, nincsenek szponzorok és emiatt nincs jó gép se.
Látom itt már egyesek a pódium elérésében is hisznek. Az azért erősen álmodozás kategória.

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
silver fog
hozzászólás Oct 24 2011, 11:42
Létrehozva: #17

újonc
*

Csoport: Members
Regisztrált: 22-April 09
Innen: United Kingdom/Stirling
Azonosító: 3,263

IDÉZET(admin @ Oct 24 2011, 10:05) *

legujabb hirek szerint Kimi ismét a Williams bazisara utazik ahol ulesproban vesz reszt

+Quote Post
Zava
hozzászólás Oct 24 2011, 11:45
Létrehozva: #18

( ͡° ͜ʖ ͡°)

IDÉZET(Mochok85 @ Oct 24 2011, 12:40) *
Erősen kétlem. Szerintem visszaugranak a STR, Sauber elé de a Force India kemény dió nekik. Sokat elárul a Williams jelenlegi állapotáról ez a fizetős pilótáskodás. Nincs pénz, nincsenek szponzorok és emiatt nincs jó gép se.
Látom itt már egyesek a pódium elérésében is hisznek. Az azért erősen álmodozás kategória.

és ez egy olyan csapattól akik idén 2 futamon tudtak pontot szerezni nem lenne pozitív meglepetés, ecsém?
a pódium szerintem is erős, max monacoban meg spaban nem. tongue.gif

--------------------

+Quote Post
nm_
hozzászólás Oct 24 2011, 11:53
Létrehozva: #19

Bizony, ez nem BMW :)

Regisztrált: 31-January 08
Azonosító: 447

IDÉZET(Mochok85 @ Oct 24 2011, 11:40) *

Még a mercinek sem jött idén össze a mákdobogó, és hol lesz a merci szinttől a Williams, legyen akármilyen motorja is. Annyira nagy változást nem várok az erősorrendben, 3 nagy + merci, és legjobb esetben is csak utánuk jöhet a Williams, abban az esetben, ha a Renault normális pilóta híján, tesz a fejlesztési versenyre. Ez is nagy ugrás lenne, de még a reális kategóriába tartozik. Ami miatt bizakodó vagyok, hogy Vilmosék egy nagy múltú, rutinos csapat, és ha van miből, akkor ők képesek jó csapatot szervezni és autót építeni.

+Quote Post
Zava
hozzászólás Oct 24 2011, 11:54
Létrehozva: #20

( ͡° ͜ʖ ͡°)

IDÉZET(nm_ @ Oct 24 2011, 12:53) *
Még a mercinek sem jött idén össze a mákdobogó, és hol lesz a merci szinttől a Williams, legyen akármilyen motorja is. Annyira nagy változást nem várok az erősorrendben, 3 nagy + merci, és legjobb esetben is csak utánuk jöhet a Williams, abban az esetben, ha a Renault normális pilóta híján, tesz a fejlesztési versenyre. Ez is nagy ugrás lenne, de még a reális kategóriába tartozik. Ami miatt bizakodó vagyok, hogy Vilmosék egy nagy múltú, rutinos csapat, és ha van miből, akkor ők képesek jó csapatot szervezni és autót építeni.

2010es szintet (konstruktőri 6, nem a legacélosabb pilótapárossal) várok a Williamstől.
Kimivel a volán mögött nem mákdobogóról, hanem izomdobogóról beszélhetünk csak. cool.gif

--------------------

+Quote Post

7 Oldal V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018 September 20th - 12:17