IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

11 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
Damon Hill
stoke
hozzászólás May 17 2010, 08:54
Létrehozva: #41

Howzzat?!

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 9-May 08
Innen: Bp
Azonosító: 749

IDÉZET(Clyde @ May 16 2010, 10:02) *
Damonnal es a 0-as szammal poenkodni: nem meno.

Olyan sziporkázó úriembernek, mint propaganda-miniszter úr, belefér. wink.gif

Most komolyan, mióta mérvadó a véleménye? tongue.gif

--------------------
Fuck imageshack.
"No worries! I'm pushing like hell!" - Jarno Trulli - 2008 Török Nagydíj "
-the final laps-
Go to the top of the page

+Quote Post
still
hozzászólás May 17 2010, 08:57
Létrehozva: #42

Jamon Serrano (Befana fan)

Csoport: Moderators
Regisztrált: 28-September 08
Innen: Fejér
Azonosító: 1,189

IDÉZET(Triki Lauda @ May 17 2010, 09:50) *
Csak Still kedvéért:
Hillt mindig is, most gentlemannak tartottam és tartok. A döntést nem tudom ki hozta, de az tegnap kiderült, Hill hívta fel a bírók figyelmét az "incidensre".
A véleményem, hogy Hill a saját renoméjának okozott némi kárt, mivel míg egy látványosan egyértelmű szabálytalankodást (Massa záróvonalra ráhajtást) nem, addig egy tökéletesen kétértelmű helyzetet súlyosan büntettek. Gyakorlatilag elvették Schumi összes pontját, ezzel az erővel ki is zárhatták volna a versenyből...

Ha Paul Lendvai lennék erre minimum azt mondanám, hogy aggályos... wink.gif

Ezért is vetettem fel már ezt Hunnynak tegnap, hogy az új stewart-rendszert már a második futam óta sokan támadják, lehet okkal.
Nézz csak fel egy nemzetközi fórumra akár, ott összegzi mindenki a vitás eseteket, beleértve Hamilton, Vettel, Webber, Alonso ejnye-bejnyéit is.
Most durván kilógott a lóláb, persze hogy ezt is támadják. Most van kit támadni, nem csak statiszták ülnek ott.

A hozzászólást -still- szerkesztette a következő időpontban: May 17 2010, 09:06

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás May 17 2010, 09:06
Létrehozva: #43

Gyors és gépkocsivezető

Regisztrált: 17-November 08
Azonosító: 1,443

IDÉZET(still @ May 17 2010, 09:57) *
Ezért is vetettem fel már ezt Hunnynak tegnap, hogy az új stewart-rendszert már a második futam óta sokan támadják, lehet okkal.
Nézz csak fel egy nemzetközi fórumra akár, ott összegzik mindenki a vitás eseteket, beleértve Hamilton, Vettel, Webber, Alonso ejnye-bejynyéit is.
Most durván kilógott a lóláb, persze hogy ezt is támadják. Most van kit támadni, nem csak statiszták ülnek ott.

Ha a 2008-as rendszerhez hasonlítom, akkor fényévekkel jobb a nézők szempontjából.
Csak vicc szintjén merült fel, hogy Hill tényleg rászállna Schumira, de a tegnapi eset minimum elgondolkodtató.

(Az sem mellékes, hogy az egész futam legnagyobb jelenetét ignorálták megint)

+Quote Post
Vaant
hozzászólás May 17 2010, 09:06
Létrehozva: #44

Tón vón jó.

Azonosító: 1,446

Nem gondolom, hogy személyes ellentét vezérelte Hill-t a döntésben, sőőőt. Szerintem pont ettől tartott verseny előtt, hogy ne adódjon ilyen helyzet.
Hill-t pedig kedvelem, Schumit kevésbé, mégsem értek egyet a büntetéssel. Hülye, nehezen értelmezhető, vagyis inkább követhető szabály, töröljék el, vissza a régi SC-s módszert.

--------------------

+Quote Post
still
hozzászólás May 17 2010, 09:10
Létrehozva: #45

Jamon Serrano (Befana fan)

Csoport: Moderators
Regisztrált: 28-September 08
Innen: Fejér
Azonosító: 1,189

IDÉZET(Triki Lauda @ May 17 2010, 10:06) *
Ha a 2008-as rendszerhez hasonlítom, akkor fényévekkel jobb a nézők szempontjából.
Csak vicc szintjén merült fel, hogy Hill tényleg rászállna Schumira, de a tegnapi eset minimum elgondolkodtató.

(Az sem mellékes, hogy az egész futam legnagyobb jelenetét ignorálták megint)

Ami ennél is nagyobb probléma, illetve összefügg ezzel, a kétértelmű szabályok.
Másként értelmezi Domenicali, másként Brawn.
Nonszensz, hogy mindig egy-egy vitás eset után egyértelműsítenek, magyarán valaki faszával verik a csalánt, plusz évről-évre változtatnak a paragrafusokon.
Nem kellett volna a tavalyi SC-szabályokon változtatni, nem lenne ügy.

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás May 17 2010, 09:15
Létrehozva: #46

Gyors és gépkocsivezető

IDÉZET(Vaant @ May 17 2010, 10:06) *
Nem gondolom, hogy személyes ellentét vezérelte Hill-t a döntésben, sőőőt. Szerintem pont ettől tartott verseny előtt, hogy ne adódjon ilyen helyzet.
Hill-t pedig kedvelem, Schumit kevésbé, mégsem értek egyet a büntetéssel. Hülye, nehezen értelmezhető, vagyis inkább követhető szabály, töröljék el, vissza a régi SC-s módszert.

Hillt ismerve nekem is ez járt a fejemben.

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás May 17 2010, 09:16
Létrehozva: #47

Gyors és gépkocsivezető

IDÉZET(still @ May 17 2010, 10:10) *
Nonszensz, hogy mindig egy-egy vitás eset után egyértelműsítenek, magyarán valaki faszával verik a csalánt, plusz évről-évre változtatnak a paragrafusokon.
Nem kellett volna a tavalyi SC-szabályokon változtatni, nem lenne ügy.

Vagy egyértelműen. Ha áll ez az utolsó körös bohóckodás, akkor sárga zászló és SC tábla, ennyi.

+Quote Post
stoke
hozzászólás May 17 2010, 09:27
Létrehozva: #48

Howzzat?!

Csak Still kedvéért:
Hillt mindig is, most gentlemannak tartottam és tartok. A döntést nem tudom ki hozta, de az tegnap kiderült, Hill hívta fel a bírók figyelmét az "incidensre".
A véleményem, hogy Hill a saját renoméjának okozott némi kárt, mivel míg egy látványosan egyértelmű szabálytalankodást (Massa záróvonalra ráhajtást) nem, addig egy tökéletesen kétértelmű helyzetet súlyosan büntettek. Gyakorlatilag elvették Schumi összes pontját, ezzel az erővel ki is zárhatták volna a versenyből...

Ha Paul Lendvai lennék erre minimum azt mondanám, hogy aggályos... wink.gif

Massás esetre nem emlékszem, de ha csak ráhajtott a vonalra, akkor az szvsz még szabályos. A vonalon túlra nem szabad hajtani.

Nem ismerem a pontos körülményeket,h tényleg Hill hozta-e fel a dolgot, vagy nem.
Ha igen, akkor szvsz meggyőződése szerint cselekedett, és ugyanígy lépett volna mondjuk Kobayashi vagy Hamilton esetében is.

Viszont ez még mindig jobb, mintha azt mondta volna, h bár aggályosnak tartja a manővert, inkább nem feszegeti, mert majd biztos azt hiszi 1-2 agysebész, h csak a kicsinyes bosszú vezérli.

Megjegyzem, ha Schumacher javára döntöttek volna akkor meg a Ferrari/Alonso banda kurvaanyázna.

--------------------
Fuck imageshack.
-the final laps-

+Quote Post
nm_
hozzászólás May 17 2010, 10:06
Létrehozva: #49

Bizony, ez nem BMW :)

Regisztrált: 31-January 08
Azonosító: 447

IDÉZET(stoke @ May 17 2010, 09:27) *
Megjegyzem, ha Schumacher javára döntöttek volna akkor meg a Ferrari/Alonso banda kurvaanyázna.

Igen, csak akkor 1 pontott bukott volna Alo, így viszont 6-ot bukott Sumi és még meg is alázták.

+Quote Post
befana
hozzászólás May 17 2010, 11:11
Létrehozva: #50

Alonso hasta la muerte

Regisztrált: 23-October 07
Innen: Budapest
Azonosító: 250

IDÉZET(stoke @ May 17 2010, 10:27) *

Ugyan kérlek rolleyes.gif ,az "Alonso banda" kifinomult ízléssel megáldott és kifogástalan,eltartott kisujjú neveltetést kapott,minek következtében legfeljebb kicsit konszolidáltan morgolódna,elismerné a helyzet jobbról és balról is értelmezhető,visszás voltát és elegánsan fejet hajtana a döntés felett,miközben titkon,mosolygásnak álcázva azt sziszegné a fogai között,hogy "jön még kutyára dér".Akár ebben a májusi novemberben is. wink.gif tongue.gif

+Quote Post
befana
hozzászólás May 17 2010, 11:12
Létrehozva: #51

Alonso hasta la muerte

IDÉZET(nm_ @ May 17 2010, 11:06) *
Igen, csak akkor 1 pontott bukott volna Alo.

Kettőt. wink.gif

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás May 17 2010, 12:38
Létrehozva: #52

Gyors és gépkocsivezető

IDÉZET(stoke @ May 17 2010, 10:27) *
Massás esetre nem emlékszem, de ha csak ráhajtott a vonalra, akkor az szvsz még szabályos. A vonalon túlra nem szabad hajtani.

Nem ismerem a pontos körülményeket,h tényleg Hill hozta-e fel a dolgot, vagy nem.
Ha igen, akkor szvsz meggyőződése szerint cselekedett, és ugyanígy lépett volna mondjuk Kobayashi vagy Hamilton esetében is.

Viszont ez még mindig jobb, mintha azt mondta volna, h bár aggályosnak tartja a manővert, inkább nem feszegeti, mert majd biztos azt hiszi 1-2 agysebész, h csak a kicsinyes bosszú vezérli.

Hivatalosan átlépés, ami annyit tesz, hogy a teljes terjedelmére rá kell hajtania a vonalnak. Ezt meg kéne nézni mégegyszer, hogy mennyire ment rá.

+Quote Post
stoke
hozzászólás May 17 2010, 12:47
Létrehozva: #53

Howzzat?!

IDÉZET(nm_ @ May 17 2010, 11:06) *
Igen, csak akkor 1 pontott bukott volna Alo, így viszont 6-ot bukott Sumi és még meg is alázták.

Én ezt azért nem érzem megalázásnak. 4 éve tényleg megalázták, de most szerintem senki sem tekint rá csalóként. Egyszerűen máshogy értelmezték a helyzetet és a szabályokat mint a többiek meg a versenybírók. Inkább áldozatnak mondanám.

--------------------
Fuck imageshack.
-the final laps-

+Quote Post
nm_
hozzászólás May 17 2010, 12:54
Létrehozva: #54

IDÉZET(befana @ May 17 2010, 11:12) *
Kettőt. wink.gif

6. hely 6p
7. hely 5p

Vagy mit kéne még figyelembe vennem? unsure.gif

+Quote Post
stoke
hozzászólás May 17 2010, 01:05
Létrehozva: #55

Howzzat?!

IDÉZET(nm_ @ May 17 2010, 01:54) *
6. hely 6p
7. hely 5p

Végül átvariálták:

6. hely 8 pont
7. hely 6 pont

Én is puskáztam persze... smile.gif

A hozzászólást -stoke- szerkesztette a következő időpontban: May 17 2010, 01:08

--------------------
Fuck imageshack.
-the final laps-

+Quote Post
befana
hozzászólás May 17 2010, 01:07
Létrehozva: #56

Alonso hasta la muerte

IDÉZET(nm_ @ May 17 2010, 01:54) *
6. hely 6p
7. hely 5p

Jaj,várnom kell egy percet,hogy kellően kiélvezzem a pillanatot,mikor végre én tudok valamit jobban!!! rolleyes.gif Majdnem olyan katartikus a pillanat,mint mikor végre megértettem a KERS lényegét... wink.gif

Tehát,az idei pontrendszer alapján 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1 ponttal jutalmaznak,hovatovább a hatodik helyezett 8,a hetedik pedig csupán 6 ponttal gazdagszik...

+Quote Post
nm_
hozzászólás May 17 2010, 01:22
Létrehozva: #57

IDÉZET(befana @ May 17 2010, 01:07) *
Jaj,várnom kell egy percet,hogy kellően kiélvezzem a pillanatot,mikor végre én tudok valamit jobban!!! rolleyes.gif Majdnem olyan katartikus a pillanat,mint mikor végre megértettem a KERS lényegét... wink.gif

Tehát,az idei pontrendszer alapján 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1 ponttal jutalmaznak,hovatovább a hatodik helyezett 8,a hetedik pedig csupán 6 ponttal gazdagszik...

blink.gif

Mivel fejből nem vágtam a pontrendszert, ezért innen puskáztam.

IDÉZET
A WMSC pénteki ülésén el is fogadta az új pontozási szisztémát, így a jövő évi bajnokságban már 25-20-15-10-8-6-5-3-2-1-es leosztásban részesül a futamok első tíz helyezettje.

Ezek szerint nem ez volt a végleges, hivatalos volt, de nem végleges laugh.gif

+Quote Post
nm_
hozzászólás May 17 2010, 01:25
Létrehozva: #58

IDÉZET(stoke @ May 17 2010, 01:05) *
Végül átvariálták:

6. hely 8 pont
7. hely 6 pont

Én is puskáztam persze... smile.gif

mit lehet tenni, ha a googli első találata is már hülyeség biggrin.gif

+Quote Post
gyrobe
hozzászólás May 17 2010, 03:48
Létrehozva: #59

bentlakásos

Regisztrált: 31-October 07
Azonosító: 283

IDÉZET(still @ May 17 2010, 10:10) *

Ha le van írva, hogy ilyenkor mi a teendő, akkor az a szabály. Amennyiben egy versenyző ennek tudatában van, akkor egy zöld jelzés ellenére sem próbálkozik előzéssel (hiszen a helyzet bizonytalan, vagyis inkább gyanús), legfeljebb arra figyel, hogy őt magát ne előzzék. Nekem legalábbis a szabály ismeretében az első gondolatom az lenne, hogy miért kapcsolták be a zöld jelzést?

Jó lenne még egy belső kamerás felvétel arról, hogy Schumacher mit csinált a Rascasse előtti szakaszon. Esélyes, hogy már ott arra készült, hogy előzni fog, és ha már a sárga jelzés alatt úgy helyezkedett, akkor nyilván arra játszottak, hogy amint kijön a safety car, megkísérli az előzést. Ebben az esetben nem a zöld jelzés zavarta meg.

Azt az új szabályt, hogy már az első SC vonalnál szabad előzni, szerintem az izgalmak fokozása érdekében hozták.

--------------------
Az augusztusi aranylázról dióhéjban: "Eloszor nem nyilatkozik. Aztan a managere tagad. Aztan Bernie kiabal, hogy dede, ez jo! Aztan a nepi hos elindulni latszik. Aztan sajat penzbol (felhivja egy F1 clientis haverjat, hogy add mar kolcson, he! - kb. ennyi lehetett a koltsege), elmegy tesztelni Mugelloba, nagy felhajtas, ujsagirok, stb., a gumik szabalyossaga vitatott, es mostmar sosem fog kiderulni, hogy tenyleg szabalyosak voltak-e, kicsit meg gokartozik pr-bol felkeszules cimszo alatt (na itt mar fetrengtem a rohogestol), majd jon a Schuberthnak is reklam, hogy igen, ok kepesek megerositett sityakot is csinalni. Lauda is elmondhatta szokasos zoldsegeit, es jovobelatasat, elkelt +10.000 jegy, mission accomplished. Erre most jajjjajj, faj a nyaka." - Clyde

nm_: Amúgy is a minőség számít nem a mennyiség. ;)
still: Ezért nincs helye Raikkonennek az F1-ben ? :P
nm_:Fordítva, ezért nincs helye a mezőnynek Kimi mellett. :D

Tarzaan: Csak épp egyből repültek a cuccok a ferkáról, és a hülyéje még utána is tolta volna a Ferkát.
Tarzaan: F* Hamilton. Nem elég, hogy kilöki Webbot, nekimegy Buttonnak majd csinál egy SC-t. Asszem most már tényleg kijár neki egy eltiltás.

"OK, I don't want to know about it!"
"Well... it feels good."

+Quote Post
gyrobe
hozzászólás May 17 2010, 03:54
Létrehozva: #60

bentlakásos

Regisztrált: 31-October 07
Azonosító: 283

A véleményem, hogy Hill a saját renoméjának okozott némi kárt, mivel míg egy látványosan egyértelmű szabálytalankodást (Massa záróvonalra ráhajtást) nem, addig egy tökéletesen kétértelmű helyzetet súlyosan büntettek.

Elképzelhető, hogy jelezte, csak a többiek leszavazták. Elvégre is csak a bal elsővel csípett oda (amennyire emlékszem, kicsit vonalon kívül volt), azzal is a fordulás csúcspontján, ezért azzal a felkiáltással, hogy ne legyen belőle balhé, nem büntettek. Talán átestek a ló túloldalára, mert régebben esélyes volt egy ilyenért is egy büntetés.

Ha fordítva lett volna a két eset, elképzelhető, hogy már Massa is büntetést kap.

--------------------
Az augusztusi aranylázról dióhéjban: "Eloszor nem nyilatkozik. Aztan a managere tagad. Aztan Bernie kiabal, hogy dede, ez jo! Aztan a nepi hos elindulni latszik. Aztan sajat penzbol (felhivja egy F1 clientis haverjat, hogy add mar kolcson, he! - kb. ennyi lehetett a koltsege), elmegy tesztelni Mugelloba, nagy felhajtas, ujsagirok, stb., a gumik szabalyossaga vitatott, es mostmar sosem fog kiderulni, hogy tenyleg szabalyosak voltak-e, kicsit meg gokartozik pr-bol felkeszules cimszo alatt (na itt mar fetrengtem a rohogestol), majd jon a Schuberthnak is reklam, hogy igen, ok kepesek megerositett sityakot is csinalni. Lauda is elmondhatta szokasos zoldsegeit, es jovobelatasat, elkelt +10.000 jegy, mission accomplished. Erre most jajjjajj, faj a nyaka." - Clyde

nm_: Amúgy is a minőség számít nem a mennyiség. ;)
still: Ezért nincs helye Raikkonennek az F1-ben ? :P
nm_:Fordítva, ezért nincs helye a mezőnynek Kimi mellett. :D

Tarzaan: Csak épp egyből repültek a cuccok a ferkáról, és a hülyéje még utána is tolta volna a Ferkát.
Tarzaan: F* Hamilton. Nem elég, hogy kilöki Webbot, nekimegy Buttonnak majd csinál egy SC-t. Asszem most már tényleg kijár neki egy eltiltás.

"OK, I don't want to know about it!"
"Well... it feels good."

+Quote Post

11 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017 December 16th - 08:10