IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

23 Oldal V  « < 21 22 23  
Reply to this topicStart new topic
Osztályozd a pilótákat!, Eltelt a fél szezon. Ki hány pontot érdemel (10-es skálán)
Minősítés 5 V
Syd_Barrett
hozzászólás Dec 16 2014, 04:34
Létrehozva: #441

bentlakásos

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 8-June 08
Azonosító: 822

IDÉZET(Lóri @ Nov 23 2014, 09:04) *
HAM: 9 - de erősebb 9, mint 10-ben vagy 12-ben. Egyértelműen a legjobb éve, csak abba a 3-4 kvaliba lehetne belekötni. Technikától függetlenül az év legjobbja.
ROS: 8 - megszorongatta rendesen Hamiltont, de egy kicsivel gyengébb pilótának tartom, ez ki is jött lényegében a 19 futam alatt.
RIC: 9 - Nos igen, Ő és Hamilton voltak a legjobbak idén. Egy hihetetlenül szimpatikus srác, aki nem ijedt meg a lehetőségtől, és gyakorlatilag bohócot csinált Vettelből.
BOT: 8.5 - Nagyszerűe versenyző válhat még belőle, nem mintha most nem lenne már az... smile.gif
VET: 6 - Nálam esett egy kicsit a renoméja, persze nem olyan mértékben, mint néhány, szerény személyem szerint józanul ítélni nem tudó ember szerint. Vettel továbbra is a top3 tagja, majd megmutatja a Ferrarinál smile.gif
ALO: 8 - Alonso hozta a szokásost. Vele az a bajom, hogy nincs referenciapont, amihez hasonlítani lehet. A saját helyzetéből sokat kihozott, de nem a maxot szvsz, mint 12-ben, ezért csak 8 pont.
MAS: 7 - Ő lassan visszavonul.
BUT: 7 - Jó éve volt, nem kell szégyenkeznie. Az ilyen tucat, de nem gyenge pilóták, mint MAG, PER nem tudnak rajta kifogni. Ezeket stabilan veri.
HUL: 6 - Nekem ő egy kérdőjel, úgy gondolom az emberek túlhypeolják, egy egész ügyes pilóta, de nem zseni.
PER: 4 - Tucat pilóta, de a kicsivel jobbik fajtából, el vegetálhat néhány évet még, de nem többre nem viszi.
MAG: 4 - Süllyesztő.
RAI: 2 - Kettő. Kb ennyit érdemel. Az a helyzet, hogy ő ennél sokkal jobb, de mindenki jól tudja, hogy Vettelt miért hozták a Ferrarihoz.....

kb, hasonló egyébként.

Kakaógengszter: 9, talán egy hibája volt, az a bizonyos háttal majdnem falazás. teljesen megérdemelt végre második vb-cím, jövőre jöhet a harmadik. megvoltak azok a tekintélyteremtő előzései és rajtjai, amik ezt megadhatják neki. mentálisan most nagyon egyenesben van, a top3 talán legtehetségesebbike és övé a legjobb autó. mi kell még? smile.gif
Britney: 8, a fanjai csúnyán keresztre fognak feszíteni, de nekem valaki mindig eszembe jutott a teljesítményéről, és az év vége felé jöttem rá, hogy ez a valaki a 2007-09 közötti Massa volt. kvalin jó (nagyon is!), ha olyan pozícióban rajtol el, akkor borítékolható a jó helyezés, de dobogóért, pláne győzelemért nem előz. a kvalin mutatott teljesítménye előtt Szijjártó Péter is megemelné politikusbőr süvegét, ahogy azt olvastam valahol, de kb. ennyi.
Mercedes: ez valahol kevés ekkora fölénnyel, a gyors autót megbízhatóbbá kéne tenni, relatíve sokat buktak az erejükhöz képest.

Finger: 7, ez nem volt erős, de nem írja felül a négy vb-címét. Kanadában pl. peches volt, nyerhetett is volna, ettől függetlenül, ha új Schumi akar lenni, ennél több kell.
Ricsi: 9, eszméletlenül berobbant, talán ő az új, hatékonyabb Button, lepattanóban legalábbis császár. baromi szépen csatázik egy az egyben, és hát regnáló világbajnokot vert, letette a névjegyét kőkeményen. ezzel együtt is azt gondolom, hogy ezt a teljesítményt állandósítania kell ahhoz, hogy a tier I-ben bérelt helye legyen.
Red Bull: brutális, hogy mit fejlődtek a tesztek óta, jár nekik a keksz, csak a Renault motor "mentette meg" a Mercit talán.

Fülesmackó: 7, iszonyat sok crashben benne volt, többször önhibán kívül, bár a brazíliai "nagy alázásában" vastagon benne volt, hogy a csapat mérhetetlenül elkúrta Bottas összes kerékcseréjét (anélkül minimum megszorongatja), azért az év végére szépen összekapta magát, dobogókat szerzett, feltámadt, bizonyította, hogy abszolút van még helye.
Botlás 8, Ricsi mellett az év másik "újonca", parádésan ment élete első erős autós évében, Ausztráliában hibázott, de kb. ennyi, azt leszámítva sok dobogó, bitang erős teljesítmények mutatták meg az évét. finn rendszerváltás, fuckyeah.
Williams: iszonyat sok pontot vesztettek McLaren '12-es hibákkal, illetve azért, mert olyan konzervatív a boxstratégiájuk, hogy hozzájuk képest XVI. Benedek egy füves hippi.

Whatmo: 8,5, nem igazán hibázott, de sajnos Lórinak igaza van, nem volt komoly mérce a csapattársa. a két dobogó ezzel a kocsival durva fegyvertény. a Honda szerintem hülye ötlet volt, pláne a McLaren még egyszer, antitézisei egymásnak. köcsög nyilatkozatai voltak végig, as always, de a pályán nyújtott teljesítményébe nem lehet belekötni.
Alkesz: 3, mert kb. ennyiszer több pontot kapott a szomorú szamuráj. Monaco, Spa és Brazília lehettek illetve voltak a jobb teljesítményei, azonban akármit is mondunk, ez career low év volt. olyan futamokon, mint Suzuka vagy Austin, kín volt elnézni, amit csinál. ezért kár volt maradni, sajnos sad.gif.
Ferrari: idióták, mindenkit kirúgnak, nem építkeznek szisztematikusan, de pont nem tudom sajnálni őket.

Button: 7, nagyon simán verte Magnussent, bebizonyította, hogy helye van a mezőnyben. nekem se a szívem csücske, de a lehető leglogikusabb döntés volt megtartani. öreg rókaként is nagyon megbízhatóan szállítja a pontokat.
Magnussen: 5, de mégsem szürke, Ausztrália zseniál volt, meg aztán akadt egy-két szép csatája, de elvesztette a fonalat. a jelenkor Pedro Dinizeihez (Ericsson, Gutierrez, stb.) képest bőven megérdemelne még öt évet is, de megszívta, ilyen ez a sóbiznisz.
McLaren: nagyon látszott, hogy minimál infót kapnak a Mercitől, átmeneti év volt.

Hülkenberg: a szürke összes árnyalata, next Heidfeld, nem is tudok mást mondani. a 4.-6. helyek királya.
Pérez: arrogáns, ön-és közveszélyes pöcs, de ő szerezte az egyetlen dobogóját a csapatnak, és akkor fair and square elverte túlértékeltszuperHülköt. természetesen továbbra is crash kid.

Pöcsverő: most, hogy Chávez elvtárs az örök olajmezőkre költözött, fogyjon már el a pénze!
Ronald McDonald: csak ő nyújtott értékelhetőt azzal a hulladék autóval, mind kvalin, mind futamon. jobbat érdemel.

Bianchi: minden erőmmel szorítok érte, annyira megérdemelné, hogy legalább Ferrari-pilóta legyen. de azt hiszem, már csak az a kérdés, hogy fizikailag rendbe jön-e, és annyira szurkolok neki...

a többieket nem tudom értékelni.

A hozzászólást -Syd_Barrett- szerkesztette a következő időpontban: Dec 16 2014, 04:44

--------------------
Mika Häkkinen - Spa 2000

Gyógyulj meg Schumi!
Go to the top of the page

+Quote Post
Thibczy
hozzászólás Jun 28 2015, 09:04
Létrehozva: #442

Alonso WDC

Regisztrált: 20-July 08
Innen: Budapest
Azonosító: 941

Idei évre azt hiszem ez a topic sem fog túl sok izgalmat generálni. Számokat nem is nagyon adnék itt a féltáv közelében.

Hamilton: Nem nagyon van mit hozzátenni, hozza a kötelezőt.

Rosberg: Évi 3-4-5 futamon képes erőből verni Hamiltont, ha a technikai hibák és a Monacóhoz hasonló bakik kedveznek neki, akkor akár vb is lehet, elég arra gondolni, hogy ha Hamilton autója kotlik meg Abu Dhabiban, és nem az ővé, akkor a dupla pontoktól függetlenül ő lett volna a bajnok. Amúgy Hamilton ellen ez kevés lesz, és idén se fogunk látni közöttük rendes csatát a bajnoki címért.

Merci: Ehhez sincs nagyon mit hozzátenni, gyakorlatilag nem csak az idei, hanem a jövő évi bajnoki cím is a zsebükben.

Vettel: Neki van egy bérelt helye a dobogó 3. fokán, ennél jobbat csak akkor tud szerezni, ha a Merci önként lemond az első 2 helyről, rosszabbat pedig csak technikai hibákkal meg boxbakival tud szerezni. Jó. Egyelőre örül a dobogóknak, de kíváncsi leszek, hogy egy hosszabb sikertelenséget hogyan fog viselni. (Vagy esetleg nem is lesz hosszabb sikertelenség?)

Kimi: Bármennyire is rossz kimondani, de kezdem azt hinni, hogy tavaly közte és Alonso között a realitást láttuk. Idén Vettel majdhogynem ugyanúgy a földbe döngöli, csak nem olyan látványos, mert idén légüres térben a Ferrari a második erő.

Ferrari: Péntekenként ellövik az összes tartalékukat, mindenki megörül egy pillanatra, aztán jön a szombat majd a vasárnap, ahol szépen a helyükre kerülnek. Nem rossz, de semmi olyan rendkívülit nem mutatnak, ami nem volt Alonso idején. Valahonnan el kell indulni, de kíváncsi leszek, hogy ezúttal meg tudják-e lépni azt a szintet, hogy valódi esélyesei legyenek a bajnokságnak.

Bottas: Kedvencem amikor a kommentátorok elkezdik, hogy milyen szépen védekezik, pedig inkább arról van szó, hogy nem is igazán tudják a gyengébb végsebességű autókkal támadni. Mostanában pletykálják, hogy átveszi Kimi helyét a Ferrarinál, de ahhoz szerintem minimum illene brutálisan vernie Massát és egyelőre nagyon nem ez a helyzet.

Massa: Fénykorában nagyjából képes volt arra, amire most Rosberg. Tölteléknek elmegy, meg legalább becsületére legyen mondva, hogy tartja a lépést Bottas-szal.

Williams: Tavaly zseniálisan elbalfaszkodták a pilóták és a stratégák a lehetőségeket, idén már nem reális cél a dobogó. Kíváncsi leszek rájuk, de szerintem innen már csak lefelé vezet majd az út.

kicsi Max: Ha korábban megkérdezték volna tőlem, hogy szerintem kik fogják uralni a következő generációt, akkor elég nagy bajban lettem volna. Ő viszont tényleg megfogott. Ha egyszer jobb időket fogunk megélni az F1 terén, akkor kezdem azt hinni, hogy Alonso visszavonulása után is lesz miért nézni az F1-et.

kicsi Sainz: Nem nagyon került reflektorfénybe Verstappen miatt, de ő is jól megy, különösen időmérőkön. Remélem Alonso nyomdokaiba lép és egy újabb sikeres spanyollal lesz gazdagabb az F1.

Toro: A gyenge Renault motorból kihozzák a maximumot, és bár igaza van Markonak amikor a motort fikázza, de az ő teljesítményük azért azt is mutatja, hogy a Red Bull is építhetne jobb autót.

McLaren: Fájdalmas ez a kálvária amit bejárnak. Értem én, hogy a Hondának időre van szüksége, de azért legalább a kasztni terén illett volna ennél jobbat építeni. A pilótákról direkt nem írok semmit, mivel az ő teljesítményüket az határozza meg, hogy melyik autó mikor leheli ki a lelkét.

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Jun 28 2015, 09:56
Létrehozva: #443

bentlakásos

Regisztrált: 2-February 09
Innen: Budafok
Azonosító: 2,051

IDÉZET(Thibczy @ Jun 28 2015, 10:04) *
Idei évre azt hiszem ez a topic sem fog túl sok izgalmat generálni. Számokat nem is nagyon adnék itt a féltáv közelében.

Hamilton: Nem nagyon van mit hozzátenni, hozza a kötelezőt.

Rosberg: Évi 3-4-5 futamon képes erőből verni Hamiltont, ha a technikai hibák és a Monacóhoz hasonló bakik kedveznek neki, akkor akár vb is lehet, elég arra gondolni, hogy ha Hamilton autója kotlik meg Abu Dhabiban, és nem az ővé, akkor a dupla pontoktól függetlenül ő lett volna a bajnok. Amúgy Hamilton ellen ez kevés lesz, és idén se fogunk látni közöttük rendes csatát a bajnoki címért.

Merci: Ehhez sincs nagyon mit hozzátenni, gyakorlatilag nem csak az idei, hanem a jövő évi bajnoki cím is a zsebükben.

Vettel: Neki van egy bérelt helye a dobogó 3. fokán, ennél jobbat csak akkor tud szerezni, ha a Merci önként lemond az első 2 helyről, rosszabbat pedig csak technikai hibákkal meg boxbakival tud szerezni. Jó. Egyelőre örül a dobogóknak, de kíváncsi leszek, hogy egy hosszabb sikertelenséget hogyan fog viselni. (Vagy esetleg nem is lesz hosszabb sikertelenség?)

Kimi: Bármennyire is rossz kimondani, de kezdem azt hinni, hogy tavaly közte és Alonso között a realitást láttuk. Idén Vettel majdhogynem ugyanúgy a földbe döngöli, csak nem olyan látványos, mert idén légüres térben a Ferrari a második erő.

Ferrari: Péntekenként ellövik az összes tartalékukat, mindenki megörül egy pillanatra, aztán jön a szombat majd a vasárnap, ahol szépen a helyükre kerülnek. Nem rossz, de semmi olyan rendkívülit nem mutatnak, ami nem volt Alonso idején. Valahonnan el kell indulni, de kíváncsi leszek, hogy ezúttal meg tudják-e lépni azt a szintet, hogy valódi esélyesei legyenek a bajnokságnak.

Bottas: Kedvencem amikor a kommentátorok elkezdik, hogy milyen szépen védekezik, pedig inkább arról van szó, hogy nem is igazán tudják a gyengébb végsebességű autókkal támadni. Mostanában pletykálják, hogy átveszi Kimi helyét a Ferrarinál, de ahhoz szerintem minimum illene brutálisan vernie Massát és egyelőre nagyon nem ez a helyzet.

Massa: Fénykorában nagyjából képes volt arra, amire most Rosberg. Tölteléknek elmegy, meg legalább becsületére legyen mondva, hogy tartja a lépést Bottas-szal.

Williams: Tavaly zseniálisan elbalfaszkodták a pilóták és a stratégák a lehetőségeket, idén már nem reális cél a dobogó. Kíváncsi leszek rájuk, de szerintem innen már csak lefelé vezet majd az út.

kicsi Max: Ha korábban megkérdezték volna tőlem, hogy szerintem kik fogják uralni a következő generációt, akkor elég nagy bajban lettem volna. Ő viszont tényleg megfogott. Ha egyszer jobb időket fogunk megélni az F1 terén, akkor kezdem azt hinni, hogy Alonso visszavonulása után is lesz miért nézni az F1-et.

kicsi Sainz: Nem nagyon került reflektorfénybe Verstappen miatt, de ő is jól megy, különösen időmérőkön. Remélem Alonso nyomdokaiba lép és egy újabb sikeres spanyollal lesz gazdagabb az F1.

Toro: A gyenge Renault motorból kihozzák a maximumot, és bár igaza van Markonak amikor a motort fikázza, de az ő teljesítményük azért azt is mutatja, hogy a Red Bull is építhetne jobb autót.

McLaren: Fájdalmas ez a kálvária amit bejárnak. Értem én, hogy a Hondának időre van szüksége, de azért legalább a kasztni terén illett volna ennél jobbat építeni. A pilótákról direkt nem írok semmit, mivel az ő teljesítményüket az határozza meg, hogy melyik autó mikor leheli ki a lelkét.

Olvasva az értékelésedet, Max-nál esett le, h az addig írtak semmilyen érzelmet nem váltanak ki belőlem.
Hamiltonról nagyképűség nélkül mondom, h számítottam arra még 2012 év végén, h nem sokkal, de jobb lesz Rosbergnél. Szóval ilyenformán semmi meglepő. Persze ettől még kikaphat, de nehezen tudom elképzelni, h szerencsefaktor nélkül megverjék a gangszta rappert.
Vettel-Rai csatáról írtam télen is, h óriási meglepetés lenne számomra, ha Kimi veszélyes lenne Vettelre. Gyakorlatilag bejött.
Massa egy öregecske levezető pilóta, aki egy szép búcsú reményében körözget. Mint az ilyen nagyon nem vált ki sok érzelmet belőlem, anno Coulthard sem, egyszerűen tudom, h nagy dolgok tőle már nem fognak jönni, max 1-1 felvillanás. Bottastól többet vártam, erre gyakorlatilag olyan szorosan vannak, mint az ezüst nyilak. Az, h már egy jó ideje szorosan hozza azt, vagy picit jobbat, mit Massa, az egyszerűen szürkévé teszi és a karakterét itt most nem is nézem.
Gyakorlatilag erre jön még, h mind a három csapat légüres térben mozog. Gyakorlatilag mindenki a saját csapattársával van csak harcban. Az pedig, h ki lesz a vb 7., csak azért érdekel, mert Grosjean érdekelt a csatában. Gondolom másnak még kevésbé érdekes ez a harc.
Szóval ha nem lenne a Torroban Max, akkor aztán tényleg egy állóvíz lenne az egész. Állóvízről jut eszembe, nekem az sem tetszik, h szinte alig van vmilyen mozgás az erőviszonyokban, kivéve a konstruktőri 4. helyen. Gyakorlatilag kis túlzással nem csak a sorrend, de még a különbségek is be vannak fagyva. 2011 és 2013 esetén, ha az egész évet nézem, akkor kb megvolt átlagosan véve a 3 tized előnye a RB-nak, de pályáról pályára ugrált, hol több, hol kevesebb előnyük volt. Gyakran előfordult, h nem is az övék volt az első erő. A második, harmadik, sőt a negyedik helyen szinte állandó volt a le- és a felfelé lépkedés az erősorrendben.

Bármennyire próbálok lelkesedni az F1-ért, egyszerűen idén a fentebb írtak miatt nagyon nehezen megy. Korábban meg nem fordult a fejemben, h ne élőben nézzem meg, max csak, ha tényleg halaszthatatlan programom volt. Lehet öregszem és veszik ki belőlem a gyermeki rajongás, nem tudom, mindenesetre 2006 nyarán voltam hasonló cipőben, amikor Montoya lelépett az F1-ből. Akkoriban inkább próbáltam a hétvégémhez igazítani az F1-et és nem az F1-hez a hétvégémet, sajnos újra vmi hasonlót érzek. Ez nem jelenti azt, h ne érdekelne az F1, de csak a sokadik a sorban. Mindez úgy, h a vb éllovas a kedvencem.

--------------------

Autósport naptár és stream gyűjtőoldal egyben: racingblog.de!
Ha vki lemaradt itt rengeteg mindent visszanézhet HD-ben!

+Quote Post
Thibczy
hozzászólás Jun 29 2015, 03:09
Létrehozva: #444

Alonso WDC

IDÉZET(dawyd728 @ Jun 28 2015, 10:56) *
Olvasva az értékelésedet, Max-nál esett le, h az addig írtak semmilyen érzelmet nem váltanak ki belőlem.
Hamiltonról nagyképűség nélkül mondom, h számítottam arra még 2012 év végén, h nem sokkal, de jobb lesz Rosbergnél. Szóval ilyenformán semmi meglepő. Persze ettől még kikaphat, de nehezen tudom elképzelni, h szerencsefaktor nélkül megverjék a gangszta rappert.
Vettel-Rai csatáról írtam télen is, h óriási meglepetés lenne számomra, ha Kimi veszélyes lenne Vettelre. Gyakorlatilag bejött.
Massa egy öregecske levezető pilóta, aki egy szép búcsú reményében körözget. Mint az ilyen nagyon nem vált ki sok érzelmet belőlem, anno Coulthard sem, egyszerűen tudom, h nagy dolgok tőle már nem fognak jönni, max 1-1 felvillanás. Bottastól többet vártam, erre gyakorlatilag olyan szorosan vannak, mint az ezüst nyilak. Az, h már egy jó ideje szorosan hozza azt, vagy picit jobbat, mit Massa, az egyszerűen szürkévé teszi és a karakterét itt most nem is nézem.
Gyakorlatilag erre jön még, h mind a három csapat légüres térben mozog. Gyakorlatilag mindenki a saját csapattársával van csak harcban. Az pedig, h ki lesz a vb 7., csak azért érdekel, mert Grosjean érdekelt a csatában. Gondolom másnak még kevésbé érdekes ez a harc.
Szóval ha nem lenne a Torroban Max, akkor aztán tényleg egy állóvíz lenne az egész. Állóvízről jut eszembe, nekem az sem tetszik, h szinte alig van vmilyen mozgás az erőviszonyokban, kivéve a konstruktőri 4. helyen. Gyakorlatilag kis túlzással nem csak a sorrend, de még a különbségek is be vannak fagyva. 2011 és 2013 esetén, ha az egész évet nézem, akkor kb megvolt átlagosan véve a 3 tized előnye a RB-nak, de pályáról pályára ugrált, hol több, hol kevesebb előnyük volt. Gyakran előfordult, h nem is az övék volt az első erő. A második, harmadik, sőt a negyedik helyen szinte állandó volt a le- és a felfelé lépkedés az erősorrendben.

Bármennyire próbálok lelkesedni az F1-ért, egyszerűen idén a fentebb írtak miatt nagyon nehezen megy. Korábban meg nem fordult a fejemben, h ne élőben nézzem meg, max csak, ha tényleg halaszthatatlan programom volt. Lehet öregszem és veszik ki belőlem a gyermeki rajongás, nem tudom, mindenesetre 2006 nyarán voltam hasonló cipőben, amikor Montoya lelépett az F1-ből. Akkoriban inkább próbáltam a hétvégémhez igazítani az F1-et és nem az F1-hez a hétvégémet, sajnos újra vmi hasonlót érzek. Ez nem jelenti azt, h ne érdekelne az F1, de csak a sokadik a sorban. Mindez úgy, h a vb éllovas a kedvencem.

Hát igen, az elején írtam is, hogy idén sajnos nem nagyon fognak komoly véleményütközetek kialakulni ilyen téren. Egy csomó csapathoz, pilótához nem is írtam semmit, mert nem akartam mindenhova odaírni azt, hogy "Nagyjából kihozza az autóból ami benne van".

Hamilton és Rosberg "csatájához" annyit, hogy azért se lesz jó csata köztük, mert ugyanaz a csapat felel mindkét pilótánál a stratégiára, a cél pedig, hogy véletlenül se szóljanak bele. Anno a McLarennél és a Ferrarinál mindegyik pilótának volt egy külön "csapata", így nem voltak ennyire monoton versenyek.

Én veled ellentétben nem számítottam arra, hogy Vettel ennyire a földbe fogja döngölni Kimit. Arra igen, hogy időmérőkön ki fog kapni, de Kimi mostanában még a kötelező 4. helyeket se tudja hozni.

2011-ben hiába volt unalmas a bajnokság, 1-1 jó futam volt amiért érdemes volt leülni nézni, és nem csak esőben, meg Pirelli lottóban, hanem ott volt pl. a Nürburgring is. 2013 kifejezetten nyomasztó volt a szünet után, de a mostaninál még mindig nagyságrendekkel jobb.

+Quote Post
Eulo_
hozzászólás Jun 29 2015, 05:42
Létrehozva: #445

törzsvendég

Regisztrált: 21-June 14
Azonosító: 6,822

Hamilton, Vettel 6 pont

Raikkönen, Ericsson 4 pont

A többiek 5 pont. Ennyi a véleményem.

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Jun 29 2015, 08:07
Létrehozva: #446

McLaren fan

Regisztrált: 17-October 08
Innen: Szerbia/Temerin
Azonosító: 1,266

McLaren kasztnira rátérve, valóban lehetett volna valami jobbat is összedobni de a hajtáslánc mindenre kiterjedő hendikep. Nem is lehet itt jelentős előrelépéseket elérni ha szinte nem is "látják" hogy működik e a csomag. Persze az a logikus amit tesznek-először kell egy autó ami eljut a célig 10-ből ne kétszer hanem 10-szer. Ha az megvan akkor lehet felzárkózni. Ha jól csinálják, ki tudja még az is lehet hogy 3 év mulva jön végre egy főszponzor is! biggrin.gif

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Jun 29 2015, 09:59
Létrehozva: #447

Vörösparaszt

Regisztrált: 18-July 07
Innen: Győr
Azonosító: 59

IDÉZET(Mochok85 @ Jun 29 2015, 09:07) *
McLaren kasztnira rátérve, valóban lehetett volna valami jobbat is összedobni de a hajtáslánc mindenre kiterjedő hendikep. Nem is lehet itt jelentős előrelépéseket elérni ha szinte nem is "látják" hogy működik e a csomag. Persze az a logikus amit tesznek-először kell egy autó ami eljut a célig 10-ből ne kétszer hanem 10-szer. Ha az megvan akkor lehet felzárkózni. Ha jól csinálják, ki tudja még az is lehet hogy 3 év mulva jön végre egy főszponzor is! biggrin.gif

Én a Hondának szurkolok, mert jót tesz a F1-nek, ha felzárkóznak. Motorerőben már sztem a Renault fölött vannak. Csak megbízhatóságban még jóval alattuk.

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Nov 30 2015, 09:11
Létrehozva: #448

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

Jöhetnek az idei okoskodások. biggrin.gif

Mercedes 10 Hasónlóan erős évük volt, mint tavaly.
Hamilton 9 Nem volt hibátlan, de esélyt sem adott Rosbergnek.
Rosberg 6 Egész évben sehol sem volt, csak miután Hamilton megnyerte a VB-t. Az év végi szépítésért jár a 6 pont.

Ferrari 10 Hatalmasat léptek előre tavalyhoz képest. Tavaly még ez a szint is elképzelhetetlen volt, most már az sem kizárt, hogy utolérjék a Mercedest.
Vettel 9 Szinte hibátlan, volt pár homály futama, de nagyon jót tett neki a váltás és a Ferrarinak is az érkezése.
Raikkönen 5 A végére sikerült elérnie a minimumot. Kicsit több, mint a felét hozta Vettel pontjainak, ezért kap 5 pontot.

Williams 6 Abszolút közepes. Nem léptek előre, lényegében ott vannak, mint tavaly, sőt kicsit vissza is estek.
Bottas 7 Általában ott volt a Ferrarik mögött, nem is hibázott sokat, de ennél tényleg meggyőzőbben kellett volna Massát verni.
Massa 6,5 Kicsivel maradt csak alul Bottashoz képest, de megint kikapott.

Red Bull 4 Nagyon visszaestek, egyelőre könnyű a motorra fogni, de talán már a csapat sem olyan jó. Ebből a gödörből nem tudom, hogy ki tudnak-e mászni. Szerintem nem.
Kvyat 7 Elverte a Vettel verő Ricciardót, szóval nincs miért szégyenkeznie. happy.gif
Ricciardo 6,5 Semmi extra, kikapott, idén kicsit beleszürkült a mezőnybe.

Force India 5 Kb. ugyanott, mint tavaly.
Perez 8 Eddigi legjobb szezonját tudhatja maga mögött.
Hülkenberg 5 Teljesen szürke volt idén.

Lotus 6 Jobbak, mint tavaly, de ez még mindig nagyon kevés, ráadásul a csőd szélén vannak.
Grosjeanra nagyon nem lehet panasz, Maldonado meg... hozta ő is a szokásosat.

Toro Rosso 6 A rengeteg kiesés ellenére is erősebb évet tudhatnak maguk mögött.
A pilóták sem vallottak szégyent első évükben, Verstappen az év újonca.

Sauber 5 Javultak ők is, igaz a tavalyi pocsék 0 pontos évüknél kb. csak jobbak lehettek.
Nasr nem rossz első éven van túl, Ericssont hagyjuk.

McLaren 1 Értékelhetetlen.

Manor 1 Szintén nincs mit hozzá tenni.

A hozzászólást -Zoli- szerkesztette a következő időpontban: Nov 30 2015, 10:30

+Quote Post
Thibczy
hozzászólás Nov 30 2015, 10:20
Létrehozva: #449

Alonso WDC

IDÉZET(Zoli @ Nov 30 2015, 09:11) *

Rosberg 6 Egész évben sehol sem volt, csak miután Hamilton megnyerte a VB-t. Az év végi szépítésért jár a 6 pont.

Ferrari 10 Hatalmasat léptek előre tavalyhoz képest. Tavaly még ez a szint is elképzelhetetlen volt, most már az sem kizárt, hogy utolérjék a Mercedest.
Vettel 9 Szinte hibátlan, volt pár homály futama, de nagyon jót tett neki a váltás és a Ferrarinak is az érkezése.
Raikkönen 5 A végére sikerült elérnie a minimumot. Kicsit több, mint a felét hozta Vettel pontjainak, ezért kap 5 pontot.

Williams 4,5 Abszolút közepes. Nem léptek előre, lényegében ott vannak, mint tavaly, sőt kicsit vissza is estek.
Bottas 7 Általában ott volt a Ferrarik mögött, nem is hibázott sokat, de ennél tényleg meggyőzőbben kellett volna Massát verni.

Red Bull 4 Nagyon visszaestek, egyelőre könnyű a motorra fogni, de talán már a csapat sem olyan jó. Ebből a gödörből nem tudom, hogy ki tudnak-e mászni. Szerintem nem.
Kvyat 7 Elverte a Vettel verő Ricciardót, szóval nincs miért szégyenkeznie. happy.gif

Lotus 6 Jobbak, mint tavaly, de ez még mindig nagyon kevés, ráadásul a csőd szélén vannak.

Sauber 5 Javultak ők is, igaz a tavalyi pocsék 0 pontos évüknél kb. csak jobbak lehettek.

Érdekes.

Én a Williamsnek azért adnék egy erős 7-est. Tavaly erősebbek voltak az igaz, de azért a konstruktőri 3. hely tőlük még mindig egy nagyon jó eredmény, ráadásul ők nem is gyári csapat, mint a Merci vagy a Ferrari.

A Red Bullnál szerintem pont, hogy inkább Ricciardo volt a meggyőzőbb. Sokkal kevesebbet hibázott mint az orosz, csak ő pont azokon a futamokon volt peches, amikor igazán ott volt a nagy lehetőség egy erős eredményre. (Hungaroring, Spa, Szocsi, Austin). Abban egyébként egyetértek, hogy azért Kvjatnak sincs miért szégyenkeznie.

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Nov 30 2015, 10:30
Létrehozva: #450

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

IDÉZET(Thibczy @ Nov 30 2015, 10:20) *
Érdekes.

Én a Williamsnek azért adnék egy erős 7-est. Tavaly erősebbek voltak az igaz, de azért a konstruktőri 3. hely tőlük még mindig egy nagyon jó eredmény, ráadásul ők nem is gyári csapat, mint a Merci vagy a Ferrari.

A Red Bullnál szerintem pont, hogy inkább Ricciardo volt a meggyőzőbb. Sokkal kevesebbet hibázott mint az orosz, csak ő pont azokon a futamokon volt peches, amikor igazán ott volt a nagy lehetőség egy erős eredményre. (Hungaroring, Spa, Szocsi, Austin). Abban egyébként egyetértek, hogy azért Kvjatnak sincs miért szégyenkeznie.

Mondasz valamit, azért ennyire nyilván nem volt rossz a Williams, mint amennyire értékeltem. Utólag kap egy 6-ost.

A pilótáknál azt is nézem, hogy az elvárásokhoz képest hogyan teljesít. Kvyattól nem vártam volna annyit, mint Ricciardótól, de az elváráshoz képest jobban teljesített. Ricciardo sem volt rossz, de szerintem vernie kellett volna az oroszt. Ezért kap tőlem többet Kvyat.

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Nov 30 2015, 10:45
Létrehozva: #451

McLaren fan

Regisztrált: 17-October 08
Innen: Szerbia/Temerin
Azonosító: 1,266

IDÉZET(Zoli @ Nov 30 2015, 09:11) *

Williams 6 Abszolút közepes. Nem léptek előre, lényegében ott vannak, mint tavaly, sőt kicsit vissza is estek.

Force india páros szerintem nagyon egyenletlenül teljesített. Kvalin egymást pofozták váltásra sokszor nagy különbségekkel.
Hamilton is kapott most Rosbergtől 4 tizedet de ezt a vb megnyerés utáni erőtlenséget nem tudom hova tenni. Emez a két középmezőnysztár meg simán ingadozó típus.

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
Thibczy
hozzászólás Nov 29 2016, 03:13
Létrehozva: #452

Alonso WDC

Újra eljött a számvetés ideje. Összességében elég nehéz dolgom lesz, mert egy újabb hulladék szezon volt, így nem feltétlenül hagyott bennem túl mély nyomokat.

Rosberg: Az elmúlt két év alapján nem vártam tőle, hogy maradandót alkosson, de egy nagy adag szerencsével összejött neki. Voltak homály pillanatai, mint pl. Monaco, de voltak igen jó hétvégéi mint pl. Baku vagy Szingapúr. Összességében szerintem megérdemelte a vb-címet.

Hamilton: Tulajdonképpen idén is odatette magát, időmérőkön egyértelműen ő volt a jobb, a több győzelem pedig szintén az ő neve mellé került. Most veszített, de nem volt annyira kiegyensúlyozott a teljesítménye, mint az előző 2 évben, másrészt pedig a technika ördöge is inkább őt találta el. Ez van, ilyen a technikai sport.

Merci: Túl sok mindent nincs hozzátenni, 21 futamból 19-et megnyertek, ez mindent elmond.

Ricsi: Tavaly bucizta Kvjatot, hiába szerzett kevesebb pontot, idén viszont újra akcióba lendült. A cipőből ivása Sepangban legalább hozott némi derűt ebbe a steril és mesterséges közegbe, pont amikor egyre inkább kiábrándít az egész F1.

Verstappen: Lehet szeretni, lehet utálni, de ő volt a másik pilóta, aki legalább beszédtémát szolgáltatott idén. Nélküle ez a szezon pont ugyanolyan hulladék lett volna, mint a tavalyi, igaz így sem volt túl élvezetes. Jó-jó, de még sokat kell fejlődnie, ugyanakkor nem is várható el tőle, hogy 2 év tapasztalattal olyan kiforrott legyen, mint akik 10-15 éve nyomják már itt az ipart.

Red Bull: Egyből látszik, hogy amint a Renault egész jó motort ad nekik, Newey papán nem múlik, csúnyán helyretették a beképzelt digókat.

Vettel: Nincs mit szépíteni, idén szét volt esve, ami viszont meglepett, hogy ennyire rosszul bírja a sikertelenséget. Az év vége felé már-már olyannyira frusztrált volt, mint Alonso 2013-14 körül, sok-sok elvesztegetett év, és két utolsó pillanatban elbukott vb után. A szünetben talán feltöltődik, amiben pedig bízhat, hogy a páratlan évek jobban szoktak neki sikerülni.

Kimi: Idén talán ő volt az egyetlen, amivel nem volt probléma Maranellóban. Hasonlóan voltam vele is, mint Rosberggel, csodát nem vártam tőle, ennek ellenére nyugdíj előtt pár évvel csak sikerült Vettelt lenyomnia kvalin, úgy, hogy utoljára talán a McLarennél volt jó időmérőn. A futamon szépen megkapta a kiváló taktikákat, így a szombati siker sokszor maradt beteljesítetlen vasárnap.

Ferrari: Röviden, tömören: katasztrófa amit műveltek. Nem az a probléma, hogy idén is gyengék, hanem az, hogy türelmetlenek, kapkodnak és irreális célokat tűznek ki. Allison távozása után pedig a jövő évet tekintve sem várok tőlük csodát. A Red Bull idén állva hagyta őket, pedig az év elején akár a győzelemre is lehetett volna esélyük. A 2010-es abu dhabi pofonból most se tanultak, a Red Bull szinte minden 2. futamon eljátszotta velük, hogy kihozta az egyik versenyzőjüket, a Ferrari pedig reagált rá, azt beszopták. A "majd jövőre" szlogent akár már Ausztráliában is ellőhetik, ha így folytatják.

Egyelőre ennyi, többi folyt. köv.

A hozzászólást -Thibczy- szerkesztette a következő időpontban: Nov 29 2016, 03:37

+Quote Post
Jeti
hozzászólás Nov 30 2016, 07:32
Létrehozva: #453

betérő

Csoport: Members
Regisztrált: 21-July 08
Azonosító: 951

A csapatfőnökök szerint Hami lett az év versenyzője. Hát lelkük rajta. Nekem ez a top10-es szubjektív listám.:
1. Rosberg: A mezőny állítólagos legjobbja ellen nyert vb-t ellentmondást nem tűrően. Egyertelmű, hogy megérdemli a vb-t és az itteni első helyezést.
2. Raikkönen: Tavaly már én is temettem, de idén rendesen odapakolta magát. Az időmérős versenyben elverte az mostani mezőny egyik legjobb kvalisát. Kár, hogy a csapat orrba-szájba szívatta, több is lehetett volna egy vb 6. helynél.
3. Ocon: A jövő nagy bajnoka, és ez már most világos, pedig csak egy fél szezont tolt le a leggyengébb autóval.
4. Kvyat: Ő azért került ennyire előre, mert kitudott kecmeregni abból a hihetetlen mély gödörből, ahová az RB lökte. Őszintén szólva meglepett engem, de nagyon. Szingapúrban zseniálisan helyrerakta a Maxi gyereket.
5. Ricciardo: Nagyon jó szezonja volt, de vele is sokszor kiszúrt a saját csapata. Viszont így is behúzta a vb dobogót.
6. Alonso: Idén már jól ment, de azért nehéz megítélni az ő szezonját, mert Button az év közepétől már csak félgőzzel ment.
7. Pérez: Ő is meglepetés. Már harmadik éve meggyőzőbb, mint a lufi Hülkenberg, de szerintem Ocon jövő év végére megeszi reggelire.
8. Hamilton: A szájkarate idén jobban ment neki, mint a versenyzés.
9. Verstappen: Jó a gyerek, de a hype-ja keményen túl van tolva. A látványos nem egyenlő a hatékonnyal. Maldonado 2.
10. Wehrlein/Vettel: Mindkettő viszonylag jól ment idén, de előbbit csúnyán beárazta az év második felében beugró csapattársa, az utóbbi pedig hihetetlenül sokat hibázott idén, és csak a csapat stratégáinak köszönheti, hogy nem verte el a kiöregedő Kimi.

+Quote Post
Pali
hozzászólás Nov 30 2016, 11:09
Létrehozva: #454

bentlakásos

Regisztrált: 26-August 09
Innen: Veszprém
Azonosító: 4,324

IDÉZET(Jeti @ Nov 30 2016, 07:32) *
A csapatfőnökök szerint Hami lett az év versenyzője. Hát lelkük rajta. Nekem ez a top10-es szubjektív listám.:
1. Rosberg: A mezőny állítólagos legjobbja ellen nyert vb-t ellentmondást nem tűrően. Egyertelmű, hogy megérdemli a vb-t és az itteni első helyezést.
2. Raikkönen: Tavaly már én is temettem, de idén rendesen odapakolta magát. Az időmérős versenyben elverte az mostani mezőny egyik legjobb kvalisát. Kár, hogy a csapat orrba-szájba szívatta, több is lehetett volna egy vb 6. helynél.
3. Ocon: A jövő nagy bajnoka, és ez már most világos, pedig csak egy fél szezont tolt le a leggyengébb autóval.
4. Kvyat: Ő azért került ennyire előre, mert kitudott kecmeregni abból a hihetetlen mély gödörből, ahová az RB lökte. Őszintén szólva meglepett engem, de nagyon. Szingapúrban zseniálisan helyrerakta a Maxi gyereket.
5. Ricciardo: Nagyon jó szezonja volt, de vele is sokszor kiszúrt a saját csapata. Viszont így is behúzta a vb dobogót.
6. Alonso: Idén már jól ment, de azért nehéz megítélni az ő szezonját, mert Button az év közepétől már csak félgőzzel ment.
7. Pérez: Ő is meglepetés. Már harmadik éve meggyőzőbb, mint a lufi Hülkenberg, de szerintem Ocon jövő év végére megeszi reggelire.
8. Hamilton: A szájkarate idén jobban ment neki, mint a versenyzés.
9. Verstappen: Jó a gyerek, de a hype-ja keményen túl van tolva. A látványos nem egyenlő a hatékonnyal. Maldonado 2.
10. Wehrlein/Vettel: Mindkettő viszonylag jól ment idén, de előbbit csúnyán beárazta az év második felében beugró csapattársa, az utóbbi pedig hihetetlenül sokat hibázott idén, és csak a csapat stratégáinak köszönheti, hogy nem verte el a kiöregedő Kimi.

AZTAKURVA!

+Quote Post

23 Oldal V  « < 21 22 23
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017 June 27th - 09:59