IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

53 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
F1 TECH, The Technical Side of the Pinnacle of Autosport
Minősítés 5 V
vingaal
hozzászólás Apr 4 2009, 12:09
Létrehozva: #41

McLarenben bizakodó

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 16-March 08
Azonosító: 585

IDÉZET(hunnylander @ Apr 3 2009, 09:43) *
Ügyes munka, azt el kell ismerni, de a csapatoknak már nem tudná eladni, egy nagyfelbontású fotóért már inkább adnának valamit, de ez az animáció nem fedi fel a diffúzor 'belsőbb/alsóbb' részeit, amit a csapatok amúgy is kikövetkeztettek maguktól.

Mai kép, a McLarenen megjelent 'az eke':

Még így sem láttam a diffúzorukat ezelőtt,de így már látszik azért,hogy miért is nagy munka beépíteni egy másikat a nagycsapatoknak.Szinte erre épül az egész.(padlólemez,diffúzor,aerodinamikai elemek)Érdekes. wink.gif
Még nem láttam ezt a képet sem.
Mostantól már fel is szántjuk a többiek után a pályát,hogy ők se tudjanak gyorsabbak lenni nálunk. biggrin.gif
Ezt láttad már?Ausztrál GP Kova tankolása képernyővédő(2.kép).Ilyen tankolásért régebben nem büntettek? unsure.gif Vagy már hozzászoktunk? wink.gif

A hozzászólást -vingaal- szerkesztette a következő időpontban: Apr 4 2009, 12:11
Go to the top of the page

+Quote Post
hunnylander
hozzászólás Apr 4 2009, 02:08
Létrehozva: #42

moving to Brackley

Regisztrált: 8-April 08
Azonosító: 701

IDÉZET(vingaal @ Apr 4 2009, 12:09) *
Még így sem láttam a diffúzorukat ezelőtt,de így már látszik azért,hogy miért is nagy munka beépíteni egy másikat a nagycsapatoknak.Szinte erre épül az egész.(padlólemez,diffúzor,aerodinamikai elemek)Érdekes. wink.gif
Még nem láttam ezt a képet sem.
Mostantól már fel is szántjuk a többiek után a pályát,hogy ők se tudjanak gyorsabbak lenni nálunk. biggrin.gif
Ezt láttad már?Ausztrál GP Kova tankolása képernyővédő(2.kép).Ilyen tankolásért régebben nem büntettek? unsure.gif Vagy már hozzászoktunk? wink.gif

Annak használata szabályos, mivel nyilvánvalóan egy FIA által hitelesített és engedélyezett cuccról van szó. Időmérőkön használnak ilyeneket. Máskor az volt a kavar, hogy egy 'DTM-es' olyan cuccot használtak, ami nem volt az FIA hitelesítettségi listáján, de valójában biztonságtechnikailag még jobb is volt, mint az FIA-s. Stampli kérdés volt csak, nem biztonságtechnikai felelőtlenség.

A hozzászólást -hunnylander- szerkesztette a következő időpontban: Apr 4 2009, 02:09

+Quote Post
vingaal
hozzászólás Apr 4 2009, 02:27
Létrehozva: #43

McLarenben bizakodó

IDÉZET(hunnylander @ Apr 4 2009, 03:08) *
Annak használata szabályos, mivel nyilvánvalóan egy FIA által hitelesített és engedélyezett cuccról van szó. Időmérőkön használnak ilyeneket. Máskor az volt a kavar, hogy egy 'DTM-es' olyan cuccot használtak, ami nem volt az FIA hitelesítettségi listáján, de valójában biztonságtechnikailag még jobb is volt, mint az FIA-s. Stampli kérdés volt csak, nem biztonságtechnikai felelőtlenség.

Kösz az infót,most már értem. wink.gif

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás Apr 7 2009, 09:58
Létrehozva: #44

Gyors és gépkocsivezető

Regisztrált: 17-November 08
Azonosító: 1,443

Végül ide raktam a technikai topikba:

Arra voltam kíváncsi, hogy a kerssel vagy a kerssel nem szerelt autók gyorsabbak az esőben. Pontosabban arra, hogy melyik variációnak jelent nagyobb visszaesést, ha a száraz pályán elered az eső, ahogy ez Malajziában is történt.
Tehát nem az abszolút köridőket néztem, hanem az esőben való százalékos lassulást számoltam.
Nehezítő körülmény volt az eltérő üzemanyag szint, és a nem egységes gumiválasztás.
Ebből a szempontból Raikkonent, Bourdaist és a két Force Indiát nem tudtam vizsgálni, mivel mindannyian a 18-19. körben cseréltek extrém esőgumira, míg a többiek majdnem egységesen a 22. körben. Kiesett még az értékelésből Glock, aki ugyanekkor interre váltott.
És értelemszerűen a két kieső Kubica és Kovalainen (pedig pont Kubica lett volna a legérdekesebb)

A többieket össze lehetett mérni úgy, hogy az első kört leszámítva a boxkiállást megelőző körig átlagoltam a köridőiket, a nedves pályán elért időket pedig a kivezető kört leszámítva nagyjából a 27. körig átlagoltam. Ez sajnos elég kevés kör, de így is látszottak jól körülírható különbségek.

A prekoncepció az volt, hogy a kerses autók jobban visszaesnek, mint a nem kersesek, ezért először két számot akartam kihozni, a kerses és nem kerses kocsik visszaesését. De ott vannak még a diffúzoros kocsik is, így ezért nem átlagoltam őket, hanem külön-külön lett értékelve minden egyes autó és külön a három csoport.

A kerssel szerelt kocsik(Mclaren, Ferrari, BMW, Renault):

Hamilton: 1:40,1 (száraz) 2:01,3 (vizes) 121,2% (lassulás)
Massa: 1:40,3 2:00,7 120,3%
Heidfeld: 1:40,4 2:01,6 121,1%
Alonso: 1:40,3 2:02,1 121,7%
Piquet: 1:40,5 2:04,1 123,5%
Átlagos lassulás: 121,6%

A dupla diffúzoros kocsik (Toyota, Williams, Brawn) visszaesését kisebbre vártam, ezzel szemben :

Trulli: 1:38,2 2:02,5 124,7%
Rosberg: 1:38,1 2:03,4 125,8%
Nakajima: 1:40,5 2:03,3 122,6%
Button: 1:38,0 2:02,1 124,6%
Barrichello: 1:38,3 2:02,4 124,5%
Átlagos lassulás: 124.4%

És most jönnek az igazi esőmenők, a sem dupla diffúzorral, sem kersel nem rendelkező kocsik (Toro Rosso, Red Bull):

Buemi: 1:39,8 1:59,0(!) 119,2%
Webber: 1:39,9 1:59,9 119,6%
Vettel: 1:40,2 2:00,6 120,4%
Átlagos lassulás: 119,7%

Az időközben intermedierre váltó Bourdais legjobb vizes pályás köre (1:51,6) majdnem másfél másodperccel gyorsabb volt, mint az addig brillírozó Glock legjobbja (1:53,0).

Button tehát nem terelt, amikor a Brawn rossz útfekvésére panaszkodott extrém esős gumikon. Nem csak százalékosan esett vissza erőteljesen a dupla diffúzorral szerelt Brawn, de az abszolút időket nézve is a mezőny hátsó felébe került.
Na erre varrjatok gombot! smile.gif

A hozzászólást -Triki Lauda- szerkesztette a következő időpontban: Apr 7 2009, 10:02

+Quote Post
McLarenTheOne
hozzászólás Apr 7 2009, 10:15
Létrehozva: #45

törzsvendég

Csoport: Tag
Regisztrált: 10-July 08
Azonosító: 917

IDÉZET(hunnylander @ Apr 4 2009, 02:08) *

Én úgy emléxem, hogy nem kell az FIA által hitelesítettnek lennie ahhoz, hogy használhassák, csak a motort kell leállítani (fotóból viszonylag nehéz megállapítani, hogy ez megtötént-e). Tavaly mikor használták azért büntették meg Heikki-t, mert nem állították le a motort.

+Quote Post
hunnylander
hozzászólás Apr 7 2009, 10:20
Létrehozva: #46

moving to Brackley

Nagyon érdekes tanulmány. Az eső csökkentheti a DD diffúzor hatékonyságát, illetve alacsonyabb sebességnél és esőben a nem DD diffúzoros autók nagyobb leszorítóerőt generáló hátsószárnyai előnyt jelentenek.

A DD diffúzoros autókon, mivel a diffúzor jelentősen több leszorítóerőt generál a padlólemezen, ezért a hátsószárny kisebb leszorítóerejűre van konfigurálva a jobb légellenállási értékért.

+Quote Post
hunnylander
hozzászólás Apr 7 2009, 10:23
Létrehozva: #47

moving to Brackley

IDÉZET(McLarenTheOne @ Apr 7 2009, 10:15) *
Én úgy emléxem, hogy nem kell az FIA által hitelesítettnek lennie ahhoz, hogy használhassák, csak a motort kell leállítani (fotóból viszonylag nehéz megállapítani, hogy ez megtötént-e). Tavaly mikor használták azért büntették meg Heikki-t, mert nem állították le a motort.

Ja igen, ez is hozzátartozott, hogy járó motornál használták.

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás Apr 7 2009, 10:29
Létrehozva: #48

Gyors és gépkocsivezető

Regisztrált: 17-November 08
Azonosító: 1,443

IDÉZET(hunnylander @ Apr 7 2009, 11:20) *
Nagyon érdekes tanulmány. Az eső csökkentheti a DD diffúzor hatékonyságát, illetve alacsonyabb sebességnél és esőben a nem DD diffúzoros autók nagyobb leszorítóerőt generáló hátsószárnyai előnyt jelentenek.

A DD diffúzoros autókon, mivel a diffúzor jelentősen több leszorítóerőt generál a padlólemezen, ezért a hátsószárny kisebb leszorítóerejűre van konfigurálva a jobb légellenállási értékért.

És ez megmagyarázza, hogy az ideális súlyelosztású Red Bullok és Torok miért tudnak a mezőny fölé nőni esőben.
Egyébként arra vagyok még kíváncsi, hogy Hamilton használt-e kerst, amikor az esős egyenesben visszaelőzte Webbert
mert, Alonso szerint egyszerűen ki van kapcsolva a rendszer.

+Quote Post
hunnylander
hozzászólás Apr 7 2009, 11:03
Létrehozva: #49

moving to Brackley

IDÉZET(Triki Lauda @ Apr 7 2009, 10:29) *
És ez megmagyarázza, hogy az ideális súlyelosztású Red Bullok és Torok miért tudnak a mezőny fölé nőni esőben.
Egyébként arra vagyok még kíváncsi, hogy Hamilton használt-e kerst, amikor az esős egyenesben visszaelőzte Webbert
mert, Alonso szerint egyszerűen ki van kapcsolva a rendszer.

Valószínűleg használta esőben is a Webber párharcnál, de amikor már szakadt az eső és csak vánszorogtak az autók, akkor már nem használta.

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Apr 7 2009, 07:19
Létrehozva: #50

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

Legality of Brawn exhausts questioned

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Apr 7 2009, 07:31
Létrehozva: #51

Vörösparaszt

Regisztrált: 18-July 07
Innen: Győr
Azonosító: 59

IDÉZET(Zoli @ Apr 7 2009, 08:19) *

Ez mit jelent? Ez sem biztos, hogy legális?

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Apr 7 2009, 07:37
Létrehozva: #52

fanatikus

IDÉZET(Pepperoni @ Apr 7 2009, 07:31) *
Ez mit jelent? Ez sem biztos, hogy legális?

Szerintem idén már semmi sem biztos, legalábbis eddig.

+Quote Post
vingaal
hozzászólás Apr 8 2009, 12:27
Létrehozva: #53

McLarenben bizakodó

KERS Sok újdonság nincs benne,de a Williams lendkerekének anyaga elég érdekes. ohmy.gif smile.gif

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Apr 15 2009, 08:20
Létrehozva: #54

fanatikus

(Allianz rovat) Aerodinamika

+Quote Post
JaniGP
hozzászólás Apr 16 2009, 11:50
Létrehozva: #55

törzsvendég

Regisztrált: 7-April 09
Innen: BAZ
Azonosító: 3,017

Sokan láttátok már, itt egy gyors szembe állítás a két difiről:
http://iroland.50webs.com/

--------------------
Kevés vagy mint Celeronban az L2 Cache!

+Quote Post
hunnylander
hozzászólás Apr 18 2009, 04:14
Létrehozva: #56

moving to Brackley

"These drawings illustrate the position of the two holes (bottom left drawing - highlighted in bright yellow) in the underbody of the Brawn, in the vertical section where the reference and step planes meet. These boost the efficiency of the rear diffuser, but also need careful gearbox and suspension packaging to allow them to work. The central section of the diffuser (the section with the 'double deck') starts in front of the rear tyres, with the outer sections only starting from the rear axle line."

+Quote Post
Guest_Clyde_*
hozzászólás Apr 30 2009, 09:30
Létrehozva: #57

Guests

Weird, ugly, unseen, rare and bizarre experiments!

Vicces szarnyak kedveloinek. smile.gif

+Quote Post
hunnylander
hozzászólás Apr 30 2009, 09:39
Létrehozva: #58

moving to Brackley

IDÉZET(Clyde @ Apr 30 2009, 09:30) *

Ez emlékeztet Montoya egyik autójára. biggrin.gif

Nincs új a nap alatt.

+Quote Post
Hakkinen
hozzászólás Apr 30 2009, 09:47
Létrehozva: #59

keleti blokk

Regisztrált: 14-February 09
Innen: Cívisváros
Azonosító: 2,212

IDÉZET(Clyde @ Apr 30 2009, 10:30) *

Nagyon jók,van amelyik még tetszik is. smile.gif The "boomerang" Tyrrell.

--------------------

+Quote Post
Guest_Clyde_*
hozzászólás Apr 30 2009, 10:34
Létrehozva: #60

Guests

IDÉZET(hunnylander @ Apr 30 2009, 10:39) *
Ez emlékeztet Montoya egyik autójára. biggrin.gif

Nincs új a nap alatt.

Tovabba a Ferrari tavalyi orrkuplyukasztasara. wink.gif
A kiraly az a Benetton bumerang szarnya. tongue.gif

+Quote Post

53 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017 August 22nd - 23:25