IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

53 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
F1 TECH, The Technical Side of the Pinnacle of Autosport
Minősítés 5 V
Zoli
hozzászólás Mar 1 2009, 09:13
Létrehozva: #21

fanatikus

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

IDÉZET(Valaki @ Mar 1 2009, 09:11) *
Az a kocka a McLarenen, ami csak a bal oldalon volt, és teli voltk érzékelőkkel, vagy valami ilyesmi wink.gif

Észre sem vettem ilyesmit... ohmy.gif
Pedig több percen át is szoktam nézni egy képet...
Go to the top of the page

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Mar 1 2009, 09:14
Létrehozva: #22

Vörösparaszt

Regisztrált: 18-July 07
Innen: Győr
Azonosító: 59

IDÉZET(hunnylander @ Mar 1 2009, 08:20) *
Egy kis iránymutatás ahhoz, hogy a helyén kezeljük a teszteredményeket.

A téli / szezonelőtti tesztek céljai növekvő fontossági sorrendben:

• A mechanikai összetevők megbízhatóságának kiértékelése
  • A szélcsatorna és CFD adatok megerősítése
  • Beállítási profilok kidolgozása

Tíz évvel ezelőtt, a szezonelőtti tempó még jelentett valamit. Manapság egy csapatnak már tudnia kell / tudja milyen az autó tempója még mielőtt az először forgatja meg a kerekeit - amit vizsgálnak (a tesztek által), az a korreláció aközött amit kiszámoltak / megjósoltak és amit az autó a pályán tesz.

Ez nem időmérő edzés, nem arra való, hogy meglássák mi a maximum gyorsaság.

Csak az sem mind1, hogy bizonyos szögű oldalszeleknél hogyan működik az autó. Pl. aamire rácseszett a Willi 2003-ban a rozmár orral... Szóval tudják számolgatni meg minden, de a valóság azért mindig más. wink.gif

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Mar 1 2009, 09:16
Létrehozva: #23

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

IDÉZET(Pepperoni @ Mar 1 2009, 09:14) *
Csak az sem mind1, hogy bizonyos szögű oldalszeleknél hogyan működik az autó. Pl. aamire rácseszett a Willi 2003-ban a rozmár orral... Szóval tudják számolgatni meg minden, de a valóság azért mindig más. wink.gif

BMW esete tavaly. Theissen mondta, hogy a szélcsatornában minden fasza volt, aztán kivitték a pályára és nem hozta a várt eredményt az újítás.

+Quote Post
hunnylander
hozzászólás Mar 1 2009, 09:37
Létrehozva: #24

moving to Brackley

Regisztrált: 8-April 08
Azonosító: 701

IDÉZET(Pepperoni @ Mar 1 2009, 09:14) *

Olyan együgyű hszeket produkálsz. Ide hanyagoljad az ilyet.

Második pont? wink.gif

Továbbá záró szavak és pl. a CFD modellek fejlődésének figyelembevétele e képlet miatt? ->

2009-2003=6

+Quote Post
hunnylander
hozzászólás Mar 1 2009, 09:41
Létrehozva: #25

moving to Brackley

IDÉZET(nm_ @ Mar 1 2009, 09:11) *
Azért időnként megnézik, hogy mit megy a gép, milyen gyorsak tudnak lenni friss gumival, stb. .. Bizonyos kép azért körvonalazódni szokott a szezonkezdetig.

Csakhogy ők megtudják nézni, hogy mit tud a gép úgy is, hogy a többiek illetve mi nem tudjuk meg.

Ha pl. megnézik mit tud az auto x %-ban leszabályozott motorteljesítménnyel, az az ő számítási modelljeikkel és komplett szimulációs technológiáikkal gyerekjáték kiszámítani a maximumra, és már tudják is mit megy a gép, te meg csak azt látod, hogy a vert mezőnyben kullog.

A hozzászólást -hunnylander- szerkesztette a következő időpontban: Mar 1 2009, 09:42

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Mar 1 2009, 10:01
Létrehozva: #26

Vörösparaszt

IDÉZET(hunnylander @ Mar 1 2009, 09:37) *
Olyan együgyű hszeket produkálsz. Ide hanyagoljad az ilyet.

Második pont? wink.gif

Továbbá záró szavak és pl. a CFD modellek fejlődésének figyelembevétele e képlet miatt? ->

2009-2003=6

Nézd! Én elhiszem, hogy mindenáron védeni akarod és magyarázni a meki dolgait, de azt ne magyarázd már meg, hogy ugyanaz pályán, mint számítógépen, mert akkor nem étem egyáltalán minek fizetnek ki sok pénzt tesztelni wink.gif wink.gif Na már most, ha nem így van, akkor meg ne oltogass... Persze, amit a Ferrari csinál az mind hülyeség.

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
hunnylander
hozzászólás Mar 1 2009, 10:09
Létrehozva: #27

moving to Brackley

IDÉZET(Pepperoni @ Mar 1 2009, 10:01) *
Nézd! Én elhiszem, hogy mindenáron védeni akarod és magyarázni a meki dolgait, de azt ne magyarázd már meg, hogy ugyanaz pályán, mint számítógépen, mert akkor nem étem egyáltalán minek fizetnek ki sok pénzt tesztelni wink.gif wink.gif Na már most, ha nem így van, akkor meg ne oltogass... Persze, amit a Ferrari csinál az mind hülyeség.

Hogy jön ide a Ferrari meg a McLaren? blink.gif blink.gif blink.gif Még csak érteni se érintettem. Egy Williams BMW érintettél te, de ez is irreleváns az általános megjegyzéseimhez.

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Mar 1 2009, 10:11
Létrehozva: #28

Vörösparaszt

IDÉZET(hunnylander @ Mar 1 2009, 10:09) *
Hogy jön ide a Ferrari meg a McLaren? blink.gif blink.gif blink.gif Még csak érteni se érintettem. Egy Williams BMW érintettél te, de ez is irreleváns az általános megjegyzéseimhez.

A gond az, hogy nem akarod érteni... Én is teljesen általánosságban beszéltem csak felhoztam egy példát rá. wink.gif Sztem érthető. Nem magyarázom túl.

--------------------

Forza Ferrari!

+Quote Post
hunnylander
hozzászólás Mar 1 2009, 10:19
Létrehozva: #29

moving to Brackley

IDÉZET(Pepperoni @ Mar 1 2009, 10:11) *
A gond az, hogy nem akarod érteni... Én is teljesen általánosságban beszéltem csak felhoztam egy példát rá. wink.gif Sztem érthető. Nem magyarázom túl.

Nem jött át példa. Ennek a topiknak köze sincs a Meki 'dolgainak megmagyarázásához', abban az értelemben, ahogy te gondolod.

Már csak azért se, mert ma a McLaren azért volt lassú, mert: olvasd el a mai tesztprogramjukat, vagy akár a BMW-ét ... wink.gif

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Mar 2 2009, 06:25
Létrehozva: #30

Vörösparaszt

IDÉZET(hunnylander @ Mar 1 2009, 10:19) *
Nem jött át példa. Ennek a topiknak köze sincs a Meki 'dolgainak megmagyarázásához', abban az értelemben, ahogy te gondolod.

Már csak azért se, mert ma a McLaren azért volt lassú, mert: olvasd el a mai tesztprogramjukat, vagy akár a BMW-ét ... wink.gif

Elolvastam és nem is erre gondoltam. Csak szimplán arra, tényleg elég pontosak és valósághűek ezek a szélcsatornák, de még mindig messze e nem ugyanaz, mint kivinni a pályára. És ezt mindekire értettem.

--------------------

Forza Ferrari!

+Quote Post
hunnylander
hozzászólás Mar 9 2009, 06:58
Létrehozva: #31

moving to Brackley

Technical analysis: McLaren's new floor

A hozzászólást -hunnylander- szerkesztette a következő időpontban: Mar 9 2009, 06:58

+Quote Post
Tarzaan
hozzászólás Mar 30 2009, 07:25
Létrehozva: #32

Schumanoid

Regisztrált: 27-June 07
Innen: Orange Orange; Burbank
Azonosító: 5

Ahogy visszanéztem a vonatkozó topikokban, úgy látom, hogy a nagy szakértelem közepedte itt sem figyelt fel senki egy kis trükkre az idei RBR és STR autóknál. Valami olyasvalamire, amit én még F1-es autóknál - legalábbis az utóbbi 20-25 évben - még nem láttam, ráadásul viszonylag látványos dolog, és talán a Brawn féle diffúzorhoz mérhető előnyökkel jár (na jó, akkorákkal talán nem). Ugyanez, mármint a dolog feletti átsiklás igaz egy mások fórum technika rovatára is, de úgy általában a hazai szaksajtóra is (mondjuk külföldin sem olvastam).

Az indexen már leírtam a válszt, onnan lehet puskázni, de nem szép dolog.

--------------------
"Nagyszerű munkát végzett, miközben kitűnő szakemberekkel vette körül magát a Ferrarinál, és olyan környezetet teremtett, ami lehetővé tette, hogy 2000-ben, huszonegy év után megnyerték. Higgyék el nekem, hogy ez az ő érdeme, és nem Jean Todté vagy Luca di Montezemolóé"
Jackie Stewart; 2006

"Az emberek könnyen elfelejtik, hogy a Ferrari mennyit köszönhet Michaelnek. Felépített maga köré egy csapatot. Motiválta az embereket. Egy nagy egésszé fűzte össze a részleteket. A Benetton is Michaelnek köszönhette a két világbajnoki címét. Amit Michael akkor tett az leírhatatlan."
Flavio Briatore, 2005

91 győzelem képekben; Nyilooooook!!!!!!!!

+Quote Post
hunnylander
hozzászólás Mar 30 2009, 07:30
Létrehozva: #33

moving to Brackley

IDÉZET(Tarzaan @ Mar 30 2009, 07:25) *
Ahogy visszanéztem a vonatkozó topikokban, úgy látom, hogy a nagy szakértelem közepedte itt sem figyelt fel senki egy kis trükkre az idei RBR és STR autóknál. Valami olyasvalamire, amit én még F1-es autóknál - legalábbis az utóbbi 20-25 évben - még nem láttam, ráadásul viszonylag látványos dolog, és talán a Brawn féle diffúzorhoz mérhető előnyökkel jár (na jó, akkorákkal talán nem). Ugyanez, mármint a dolog feletti átsiklás igaz egy mások fórum technika rovatára is, de úgy általában a hazai szaksajtóra is (mondjuk külföldin sem olvastam).

Az indexen már leírtam a válszt, onnan lehet puskázni, de nem szép dolog.

Nem tudom mire gondolsz, de ez a topik nem tükrözi a teljes tudástáramat. biggrin.gif

A RBR-en a hátsó szárny oldallapjai mélyen le vannak vezetve, hogy erősítsék a diffúzor hatását. Így született a Red Bull hátsó kólaautomatája. biggrin.gif

Ettől függetlenül ők is dolgoznak egy überdiffúzoron.

+Quote Post
Tarzaan
hozzászólás Mar 30 2009, 07:32
Létrehozva: #34

Schumanoid

IDÉZET(hunnylander @ Mar 30 2009, 08:30) *
Nem tudom mire gondolsz, de ez a topik nem tükrözi a teljes tudástáramat. biggrin.gif

A RBR-en a hátsó szárny oldallapjai mélyen le vannak vezetve, hogy erősítsék a diffúzor hatását. Így született a Red Bull hátsó kólaautomatája. biggrin.gif

Ettől függetlenül ők is dolgoznak egy überdiffúzoron.

hideg

--------------------
"Nagyszerű munkát végzett, miközben kitűnő szakemberekkel vette körül magát a Ferrarinál, és olyan környezetet teremtett, ami lehetővé tette, hogy 2000-ben, huszonegy év után megnyerték. Higgyék el nekem, hogy ez az ő érdeme, és nem Jean Todté vagy Luca di Montezemolóé"
Jackie Stewart; 2006

"Az emberek könnyen elfelejtik, hogy a Ferrari mennyit köszönhet Michaelnek. Felépített maga köré egy csapatot. Motiválta az embereket. Egy nagy egésszé fűzte össze a részleteket. A Benetton is Michaelnek köszönhette a két világbajnoki címét. Amit Michael akkor tett az leírhatatlan."
Flavio Briatore, 2005

+Quote Post
hunnylander
hozzászólás Mar 30 2009, 07:35
Létrehozva: #35

moving to Brackley

IDÉZET(Tarzaan @ Mar 30 2009, 07:32) *
hideg

A Red Bull hátsó felfüggesztéséről olvastam, hogy speciális, egy régebbi ötletet hozott vissza, talán erre gondoltál.

http://www.f1technical.net/development/225

A hozzászólást -hunnylander- szerkesztette a következő időpontban: Mar 30 2009, 07:36

+Quote Post
Tarzaan
hozzászólás Mar 30 2009, 07:37
Létrehozva: #36

Schumanoid

Langyosodik...

--------------------
Jackie Stewart; 2006

Flavio Briatore, 2005

+Quote Post
hunnylander
hozzászólás Mar 31 2009, 09:30
Létrehozva: #37

moving to Brackley

1978 Jacques Laffite onboard at Monza with Ligier-Matra

http://en.wikipedia.org/wiki/Ligier
http://en.wikipedia.org/wiki/Matra

A hozzászólást -hunnylander- szerkesztette a következő időpontban: Mar 31 2009, 09:33

+Quote Post
vingaal
hozzászólás Apr 3 2009, 12:08
Létrehozva: #38

McLarenben bizakodó

Regisztrált: 16-March 08
Azonosító: 585

Érdekesség. unsure.gif Brawn GP diffúzora

+Quote Post
hunnylander
hozzászólás Apr 3 2009, 08:43
Létrehozva: #39

moving to Brackley

IDÉZET(vingaal @ Apr 3 2009, 12:08) *
Érdekesség. unsure.gif Brawn GP diffúzora

Ügyes munka, azt el kell ismerni, de a csapatoknak már nem tudná eladni, egy nagyfelbontású fotóért már inkább adnának valamit, de ez az animáció nem fedi fel a diffúzor 'belsőbb/alsóbb' részeit, amit a csapatok amúgy is kikövetkeztettek maguktól.

Mai kép, a McLarenen megjelent 'az eke':

A hozzászólást -hunnylander- szerkesztette a következő időpontban: Apr 3 2009, 08:44

+Quote Post
nm_
hozzászólás Apr 3 2009, 08:48
Létrehozva: #40

Bizony, ez nem BMW :)

Regisztrált: 31-January 08
Azonosító: 447

IDÉZET(Tarzaan @ Mar 30 2009, 08:37) *
Langyosodik...

a hátsó felfüggesztés már volt említve a RB bemutatóján, hogy más, valami húzórudas, vagy mifene. huh.gif

+Quote Post

53 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017 December 17th - 05:15