IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

152 Oldal V  « < 150 151 152  
Reply to this topicStart new topic
Szurkolók közti viták (avagy "Örök Slágerek")
Minősítés 3 V
peti4000
hozzászólás Dec 6 2014, 04:22
Létrehozva: #3021

törzsvendég

Csoport: Tag
Regisztrált: 18-November 12
Innen: Harrogate, UK
Azonosító: 6,581

IDÉZET(Zava @ Dec 5 2014, 09:56) *
jó, hát ha ez a konstruktív vita, akkor mostantól minden alkalommal, amikor Vettelt szóba hozod, megemlítem, hogy Buttont világbajnok létére egy csapatújonc (!!!) miatt hagyták lógni a levegőben hónapokig / menesztették. attól jobb lesz? smile.gif

stoke: +1, ha Alonso nem dobbant a ferraritól, Vettel is marad a seggén.

Azért annyi hozzátartozik a sztorihoz, hogy ha Alonso marad a Ferrarinál, akkor a Ferrari soha nem is igazolta volna le Vettelt mellé!

A hozzászólást -peti4000- szerkesztette a következő időpontban: Dec 6 2014, 04:23
Go to the top of the page

+Quote Post
Spreciz
hozzászólás Apr 30 2016, 09:25
Létrehozva: #3022

újonc
*

Csoport: Members
Regisztrált: 27-April 16
Innen: Pilisvörösvár
Azonosító: 6,962

Valljuk be, hogy mi nézők nem minden futamon "rágjuk le a körmünket" az izgalomtól. Az események savát, borsát a pilóták tudását igazán próbára tevő sikeres-sikertelen előzések jelentik. Két javaslatom van a látványosság növelésére.
1. Fordított rajtrács: az időmérő utolsó helyezettje indul az első rajtkockából, míg az első helyezett az utolsóból. Az indulás előtti sorsolás dönti el, hogy normál vagy fordított formában startoljon a futam. A rajtkockák feltöltése hagyományos módon, az időmérő besorolása alapján történik, így a közepes időeredmény válik a legelőnyösebbé mivel az így helyezkedő a mezőny felét mindkét esetben maga mögött tudhatja. Ennek biztosítása az időmérő futamok taktikai feladata.
2. Rajtkocka választás: szintén az indulás előtti sorsolás dönti el, hogy normál vagy fordított formában startoljon a mezőny. Ezt megelőzően a rajtrács feltöltése úgy történik, hogy az időmérő első helyezettje elsőnek választhat rajtkockát, majd a második, harmadik, stb. Előnye az előbbihez képest, hogy az időmérő futam lebonyolítása változatlan és a maximális teljesítményre ösztönöz. A kisé bonyodalmasabb rendezésér mindkét esetben kárpótolnak az érdeklődést ébren tartó intenzívebb esélytalálgatások, viták.
blink.gif

+Quote Post
Jeti
hozzászólás Apr 30 2016, 10:12
Létrehozva: #3023

betérő

Regisztrált: 21-July 08
Azonosító: 951

IDÉZET(Spreciz @ Apr 30 2016, 09:25) *
Valljuk be, hogy mi nézők nem minden futamon "rágjuk le a körmünket" az izgalomtól. Az események savát, borsát a pilóták tudását igazán próbára tevő sikeres-sikertelen előzések jelentik. Két javaslatom van a látványosság növelésére.
1. Fordított rajtrács: az időmérő utolsó helyezettje indul az első rajtkockából, míg az első helyezett az utolsóból. Az indulás előtti sorsolás dönti el, hogy normál vagy fordított formában startoljon a futam. A rajtkockák feltöltése hagyományos módon, az időmérő besorolása alapján történik, így a közepes időeredmény válik a legelőnyösebbé mivel az így helyezkedő a mezőny felét mindkét esetben maga mögött tudhatja. Ennek biztosítása az időmérő futamok taktikai feladata.
2. Rajtkocka választás: szintén az indulás előtti sorsolás dönti el, hogy normál vagy fordított formában startoljon a mezőny. Ezt megelőzően a rajtrács feltöltése úgy történik, hogy az időmérő első helyezettje elsőnek választhat rajtkockát, majd a második, harmadik, stb. Előnye az előbbihez képest, hogy az időmérő futam lebonyolítása változatlan és a maximális teljesítményre ösztönöz. A kisé bonyodalmasabb rendezésér mindkét esetben kárpótolnak az érdeklődést ébren tartó intenzívebb esélytalálgatások, viták.
blink.gif

Már bocsánat, de ez szerintem baromság. Akkor már a futamgyőztest is kisorsolhatnák. Teljes mértékben elvesztené a sorozat a sportértékét. A kocanézőknek mondjuk lehet, hogy ideig-óráig elnyerné a tetszését ezen szabályrendszer.

Igazság szerint kellene egy olyan technikai szabályrendszer, amihez egy jó 10 évig nem nyúlnának utána, és nagyjából kötetlenül lehetne fejleszteni, így olyan különleges autók is létre jöhetnének, mint Schekter 76-os Tyrell-je. Plusz el kéne törölni az üzemanyag meg a gumispórolást. Akár lehetne több gumigyártó is.

a fordított rajtrácsnak max akkor lehetne létjogosultsága, ha rendeznének egy második, rövidebb versenyt is, ahol fele pontokat osztanának. De ez is nagyon radikális változtatás lenne.

A hozzászólást -Jeti- szerkesztette a következő időpontban: Apr 30 2016, 10:14

+Quote Post
hgj11
hozzászólás May 1 2016, 04:41
Létrehozva: #3024

betérő

Regisztrált: 15-November 07
Azonosító: 321

QUOTE (Spreciz @ Apr 30 2016, 09:25) *
blink.gif

Ha már ötletelünk, én abban látnék némi fantáziát, ha pl. az időmérőn az eddig szerzett pontokkal arányos extra súllyal kellene részt venni. És aztán maradna az ott elért sorrend.
(A versenyen már nem kellene cipelni a sikerességet "díjazó" büntit.)

+Quote Post
Vito
hozzászólás Aug 28 2016, 03:37
Létrehozva: #3025

Rakka la perpetuo paladino

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 30-January 08
Innen: Miskolc
Azonosító: 444

Hààt, Kimi helyèben a futam utàn olyan pofont basztam volna ennek a hülyegyereknek hogy az anyàjhoz sìrva szaladt volna vissza.
De Vettel is màr nem először idiòta barom. Ha Kimi előtte van egyből elmebeteg lesz ès mindenàron meg akarja előzni. Közbe meg àllandòan a "csapatmunka" fontos. Kb szembe köpi magàt. Ràfèrne egy csapatmegbeszèlès.

Tovàbbà, oke hogy ugyanùgy faszsàg lenne de, Arrivabene egy puha pöcs. Azt làtom hogy a ferka elvesztett minden politikai befolyàsàt az f1-ben. Bàrmibe lefogadom hogy a Todt, Monti èràban ezt a gyereket màr a Magyar nagydìj vègèn minimum kèt futamos eltiltàsra ìtèltek volna.

--------------------
Egyik legnagyobb
Mario Illien:
Kimi egy igazi verseny-állat. Mikor autóba ül, nem néz se jobbra, se balra, csak egy cél lebeg előtte: a győzelem. A Forma-1-re született, és véleményem szerint még rengeteg fantasztikus eredményt fog elérni a jövőben.
Ron Dennis: A Japán GP-t nem a kocsi tapadása, gyorsasága, hanem a szìvből jövő győzni akaràs döntötte el.
hihetetlenül laza, mégis megfontolt. Ebből a szempontból még Mika-tt /Hakkinent/ is felülmúlja.[b]Semmitől sem ijed meg, és az autó viselkedésével kapcsolatban nincs szüksége útmutatásra, pedig a tapasztalatunknak köszönhetően sokat segíthetnénk neki.
Visit My Website XD

+Quote Post
Jeti
hozzászólás Aug 28 2016, 05:12
Létrehozva: #3026

betérő

Regisztrált: 21-July 08
Azonosító: 951

IDÉZET(Vito @ Aug 28 2016, 03:37) *
Hààt, Kimi helyèben a futam utàn olyan pofont basztam volna ennek a hülyegyereknek hogy az anyàjhoz sìrva szaladt volna vissza.
De Vettel is màr nem először idiòta barom. Ha Kimi előtte van egyből elmebeteg lesz ès mindenàron meg akarja előzni. Közbe meg àllandòan a "csapatmunka" fontos. Kb szembe köpi magàt. Ràfèrne egy csapatmegbeszèlès.

Tovàbbà, oke hogy ugyanùgy faszsàg lenne de, Arrivabene egy puha pöcs. Azt làtom hogy a ferka elvesztett minden politikai befolyàsàt az f1-ben. Bàrmibe lefogadom hogy a Todt, Monti èràban ezt a gyereket màr a Magyar nagydìj vègèn minimum kèt futamos eltiltàsra ìtèltek volna.

Vettel mindig is egy képmutató sunyi alak volt (Nemhiába Eulo kedvence). Kimit szépen megvezeti...
Verstappen meg egy közveszélyes őrült, de hát nem is csoda. Az apja is egy elmebeteg barom, Maxi anyját egyszer egy terepjáróval ütötte el. Idén meg a saját apját verte agyba-főbe, aki fel is jelentette. Sőt olyat is hallottam már, hogy tulajdonképpen a családi erőszak mindennapos Verstappenéknál.

A FIA meg már nem is lehetne ennél szánalmasabb. A haszontalan glóriát erőltetik a biztonság jegyében, de egy ilyen közveszélyes őrültet, aki bevallotta a futam után, hogy bosszúból cselekedett, meg nem képesek megbüntetni, csak azért, mert most ő a sztár! Röhejes... Ez akár odáig is fajulhat, hogy valakit megölt, mert eldurran az agya. Nyomorult hazátlan halfejű barom. Ezek után már nem is biztos, hogy néznem kéne ezt a cirkuszt, ettől a sztárcsinálástól felfordul a gyomrom, a kis köpettől meg szintén.

Kvyat Monaco után közveszélyes volt, pedig nem is ő volt a hunyó. A holland takonyt meg senki nem meri bántani, Wéberék is milyen visszafogottak voltak a kedvencükkel. Kvyat egy ilyen futam után azonnal repülne, sőt még fel is négyelnék.

+Quote Post
Eulo_
hozzászólás Aug 29 2016, 07:34
Létrehozva: #3027

törzsvendég

Regisztrált: 21-June 14
Azonosító: 6,822

IDÉZET(Jeti @ Aug 28 2016, 05:12) *
Vettel mindig is egy képmutató sunyi alak volt (Nemhiába Eulo kedvence). Kimit szépen megvezeti...

Te pedig egy utolsó szarházi csúszómászó takony vagy. smile.gif

+Quote Post
Eulo_
hozzászólás Aug 29 2016, 07:40
Létrehozva: #3028

törzsvendég

IDÉZET(Vito @ Aug 28 2016, 03:37) *
H&agrave;&agrave;t, Kimi hely&egrave;ben a futam ut&agrave;n olyan pofont basztam volna ennek a hülyegyereknek hogy az any&agrave;jhoz s&igrave;rva szaladt volna vissza.
De Vettel is m&agrave;r nem először idi&ograve;ta barom. Ha Kimi előtte van egyből elmebeteg lesz &egrave;s minden&agrave;ron meg akarja előzni. Közbe meg &agrave;lland&ograve;an a "csapatmunka" fontos. Kb szembe köpi mag&agrave;t. R&agrave;f&egrave;rne egy csapatmegbesz&egrave;l&egrave;s.

Tov&agrave;bb&agrave;, oke hogy ugyan&ugrave;gy faszs&agrave;g lenne de, Arrivabene egy puha pöcs. Azt l&agrave;tom hogy a ferka elvesztett minden politikai befoly&agrave;s&agrave;t az f1-ben. B&agrave;rmibe lefogadom hogy a Todt, Monti &egrave;r&agrave;ban ezt a gyereket m&agrave;r a Magyar nagyd&igrave;j v&egrave;g&egrave;n minimum k&egrave;t futamos eltilt&agrave;sra &igrave;t&egrave;ltek volna.

Rajkósoknak kuss van. Tavaly felbaszta a palánkra Alonsot Ausztriában, Bottast Mexikóban és Ororszországban, Monzában a rajtnál elaludt, meg volt kb 3 megpörgése futam közben, USA-ban falnak ment. Ez a szint, meg ahogy idén Monacobn/Kanadában vezetett. Vetteltől 1-2 hiba, és máris sunyi, idióta.

Akire nincs ebben a mezőnyben szükség, az a ti kedvencetek. Csak a kellemetlen orrhangján nyavalyog és fikáz mindenkit a rádióban, érdemben nulla, amit évek óta a pályán csinál. Idén kétségtelen, hogy Vettel visszaesett a sok pech után,de Rajkó egy nagy semmi, mindigcsak majdnem és volna,

+Quote Post
Flex
hozzászólás Aug 29 2016, 08:35
Létrehozva: #3029

bentlakásos

Regisztrált: 10-January 09
Azonosító: 1,839

IDÉZET(Eulo_ @ Aug 29 2016, 07:40) *
Rajkósoknak kuss van. Tavaly felbaszta a palánkra Alonsot Ausztriában, Bottast Mexikóban és Ororszországban, Monzában a rajtnál elaludt, meg volt kb 3 megpörgése futam közben, USA-ban falnak ment. Ez a szint, meg ahogy idén Monacobn/Kanadában vezetett. Vetteltől 1-2 hiba, és máris sunyi, idióta.

Akire nincs ebben a mezőnyben szükség, az a ti kedvencetek. Csak a kellemetlen orrhangján nyavalyog és fikáz mindenkit a rádióban, érdemben nulla, amit évek óta a pályán csinál. Idén kétségtelen, hogy Vettel visszaesett a sok pech után,de Rajkó egy nagy semmi, mindigcsak majdnem és volna,

Kuss az neked van baszd meg.
Mastol elvarod az onkritikat, amit egybkent Kimis frontrol meg is kaphattal az elmutl evekben, de amikor neked kellene a pofadat befogni, akkor is ezt tolod. Vettel nem eloszor kurta ki Kimit a rajtnal, mert elotte volt. Kimi hanyszor csinalta ezt forditva? Egyszer sem. Hogy jon ide, hogy mi a szaromat csinalt tavaly mexikoban bottassal? mellesleg iden Vettel semmivel nem jobb, mitn Kimi, most mar ezt is kijelenthetjuk. A vicc, hogy meg idomeron is relative kiegyenlitett a dolog. Ugy, hogy Kimi messze tula csucsan, a mezony legoregebbjekent. Ezt emesztgesd.

+Quote Post
Eulo_
hozzászólás Aug 30 2016, 12:53
Létrehozva: #3030

törzsvendég

IDÉZET(Flex @ Aug 29 2016, 08:35) *
Kuss az neked van baszd meg.
Mastol elvarod az onkritikat, amit egybkent Kimis frontrol meg is kaphattal az elmutl evekben, de amikor neked kellene a pofadat befogni, akkor is ezt tolod. Vettel nem eloszor kurta ki Kimit a rajtnal, mert elotte volt. Kimi hanyszor csinalta ezt forditva? Egyszer sem. Hogy jon ide, hogy mi a szaromat csinalt tavaly mexikoban bottassal? mellesleg iden Vettel semmivel nem jobb, mitn Kimi, most mar ezt is kijelenthetjuk. A vicc, hogy meg idomeron is relative kiegyenlitett a dolog. Ugy, hogy Kimi messze tula csucsan, a mezony legoregebbjekent. Ezt emesztgesd.

Miután Vettel önhibán kívül elesett kb 70 ponttól (Kimi meg a spai szopást is beleszámítva legfeljebb 30-tól), könnyű partiban lenni.

Vettel idén gyengébben vezet, leginkább Anglia óta, amikorra kijött a 3. öthelyese, és túlvolt 3 önhibán kívüli DNF-en, és 3 elkúrt stratégián, amiből 2 győzelembe került, de még ígyis tudta verni Kimit az utolsó 3 futamon. Miről beszélünk?

Az idei év eddig kurvára nem referencia, mert szinte minden Rajkó kezére játszott, Vettel pedig mindenből rosszul jött ki. Persze van még x futam, azon lehet, hogy más lesz, de eddig akkoris ez van.

Harmadrészt pedig, érdekes ez a kettős mérce. Kínában Rajkó és Kvyat fogták közre Vettelt, akkoris őt neveztétek ki hibásnak, most Vettel és Verstappen fogta közre Rajkót, és megint Vettel a hibás.

A valóság az, hogy Vettel Kínáról egyáltalán nem tehetett, Sparól igen, de csak annyiban, hogy nem mérte föl, hogy Verstappen oda bevetődött mélyről. Kurvára nem véletlen, hogy egyik esetet sem vizsgálták hivatalosan.

+Quote Post
Vito
hozzászólás Aug 30 2016, 06:22
Létrehozva: #3031

IDÉZET(Eulo_ @ Aug 29 2016, 08:40) *

Na ès akkor? Alonso meg kicsinàlta Fisit, aljas volt 2007-ben Hamiltonnal (hungaroring), a csalò csapatàval behùzott egy győzelemet ès mèg annyi sem volt benne hogy àtadja a màsodik helyezetnek...... sorolhatnàm.
Mexicoban Bottas volt a hunyò. Ilyen előzèseket nem egyszer csinàlt Kimi. A különbbsèg hogy akkor az ellenfèl partner volt benne, vagyis nem idiòta mòdjàra bevàgja a satufèket, hanem picit gondolkozik. Erre mèg maldonado is kèpes volt Singapore-ban mikor Kimi ugyanezt csinàlta csak falak között.
Vetteltől tavaly volt 1-2 "homàlyos" futam, ezèven jòval többet hibàzik. Nem ìrtam olyat hogy sunyi. Azt ìrtam hogy a csapatnak el kène vele beszèlgetni hogy Kimi autòja nem cèltàbla. Ha Kimi előtte rajtol akkor csak arra megy hogy azonnal megelőzze. Ha ez az első helyèrt menne akkor termèszetes de ìgy inkàbb csak hülye.

--------------------
Egyik legnagyobb
Mario Illien:
Kimi egy igazi verseny-állat. Mikor autóba ül, nem néz se jobbra, se balra, csak egy cél lebeg előtte: a győzelem. A Forma-1-re született, és véleményem szerint még rengeteg fantasztikus eredményt fog elérni a jövőben.
Ron Dennis: A Japán GP-t nem a kocsi tapadása, gyorsasága, hanem a szìvből jövő győzni akaràs döntötte el.
hihetetlenül laza, mégis megfontolt. Ebből a szempontból még Mika-tt /Hakkinent/ is felülmúlja.[b]Semmitől sem ijed meg, és az autó viselkedésével kapcsolatban nincs szüksége útmutatásra, pedig a tapasztalatunknak köszönhetően sokat segíthetnénk neki.
Visit My Website XD

+Quote Post
Vito
hozzászólás Aug 30 2016, 06:25
Létrehozva: #3032

IDÉZET(Eulo_ @ Aug 30 2016, 01:53) *
Miután Vettel önhibán kívül elesett kb 70 ponttól (Kimi meg a spai szopást is beleszámítva legfeljebb 30-tól), könnyű partiban lenni.

Vettel idén gyengébben vezet, leginkább Anglia óta, amikorra kijött a 3. öthelyese, és túlvolt 3 önhibán kívüli DNF-en, és 3 elkúrt stratégián, amiből 2 győzelembe került, de még ígyis tudta verni Kimit az utolsó 3 futamon. Miről beszélünk?

Az idei év eddig kurvára nem referencia, mert szinte minden Rajkó kezére játszott, Vettel pedig mindenből rosszul jött ki. Persze van még x futam, azon lehet, hogy más lesz, de eddig akkoris ez van.

Harmadrészt pedig, érdekes ez a kettős mérce. Kínában Rajkó és Kvyat fogták közre Vettelt, akkoris őt neveztétek ki hibásnak, most Vettel és Verstappen fogta közre Rajkót, és megint Vettel a hibás.

A valóság az, hogy Vettel Kínáról egyáltalán nem tehetett, Sparól igen, de csak annyiban, hogy nem mérte föl, hogy Verstappen oda bevetődött mélyről. Kurvára nem véletlen, hogy egyik esetet sem vizsgálták hivatalosan.

Az idei èv kurvàra nem referencia mert szinte minden Rajkò kezère jàtszott. laugh.gif De a tavalyi az referencia. De neked èrdekes a kettős mèrce. Nàndi, mièrt kell tifosit jàtszanod mèg mindig?

--------------------
Egyik legnagyobb
Mario Illien:
Visit My Website XD

+Quote Post
Flex
hozzászólás Aug 30 2016, 09:26
Létrehozva: #3033

bentlakásos

Regisztrált: 10-January 09
Azonosító: 1,839

IDÉZET(Eulo_ @ Aug 30 2016, 12:53) *

aha

Ez a mostani is hogy a kezere jatszott. A nemet takony fereg kibassza MEGINT, elotte er celba, de ez is az o kezere jatszik. Tobbet nem sorolok, mert amugy is Vettel 783 pontot vesztett mar onhiban kivul, Rajkonak meg a kurva anyjat.

+Quote Post

152 Oldal V  « < 150 151 152
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017 October 24th - 03:10