IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

Reply to this topicStart new topic
2017 Monaco Grand Prix, (règi időkre, a règi Kimire. Az "àtoknak" v
Vito
hozzászólás May 27 2017, 03:17
Létrehozva: #1

Rakka la perpetuo paladino

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 30-January 08
Innen: Miskolc
Azonosító: 444

Hàtha pàr règi tagot erre fùj a szèl

--------------------
Egyik legnagyobb
Mario Illien:
Kimi egy igazi verseny-állat. Mikor autóba ül, nem néz se jobbra, se balra, csak egy cél lebeg előtte: a győzelem. A Forma-1-re született, és véleményem szerint még rengeteg fantasztikus eredményt fog elérni a jövőben.
Ron Dennis: A Japán GP-t nem a kocsi tapadása, gyorsasága, hanem a szìvből jövő győzni akaràs döntötte el.
hihetetlenül laza, mégis megfontolt. Ebből a szempontból még Mika-tt /Hakkinent/ is felülmúlja.[b]Semmitől sem ijed meg, és az autó viselkedésével kapcsolatban nincs szüksége útmutatásra, pedig a tapasztalatunknak köszönhetően sokat segíthetnénk neki.
Visit My Website XD
Go to the top of the page

+Quote Post
coyote55
hozzászólás May 27 2017, 03:47
Létrehozva: #2

Speechless

Regisztrált: 16-June 09
Innen: Hungary
Azonosító: 3,808

Ilyenkor? Naná!
Azt hiszem Forza hintheti a hamut a fejére... wink.gif

--------------------
Memento Mori!
Nem értek egyet azzal, amit mondasz, de életem végéig küzdeni fogok azért, hogy mondhasd!
Hiszek a sárkányokban, boszorkányokban, becsületes politikusokban, és egyéb mesebeli lényekben!

+Quote Post
Vito
hozzászólás May 27 2017, 03:58
Létrehozva: #3

IDÉZET(coyote55 @ May 27 2017, 04:47) *
Ilyenkor? Naná!
Azt hiszem Forza hintheti a hamut a fejére... wink.gif

Amùgy őszintèn szòlva èn magam is alig hiszem el. Faterèk mondtàk na vègre Kimi pole, erre mondom vàrjatok Vettelnek most jön az utolsò, a màsodik szektorban mikor 47ezred volt a hàtrànya is meg voltam győződve hogy Vettel a harmadikba visszahozza.

Plusz abban se remènykedem hogy holnap Kimi megnyeri. SC ùgybis lesz nem fog tudni meglògni, taktikkal meg helyet fognak cserèlni. Kivève ha Bottas lerajtolja Vettelt ès utàna feltartja. Mindegy, legalàbb most jutott egy kis öröm.

--------------------
Egyik legnagyobb
Mario Illien:
Kimi egy igazi verseny-állat. Mikor autóba ül, nem néz se jobbra, se balra, csak egy cél lebeg előtte: a győzelem. A Forma-1-re született, és véleményem szerint még rengeteg fantasztikus eredményt fog elérni a jövőben.
Ron Dennis: A Japán GP-t nem a kocsi tapadása, gyorsasága, hanem a szìvből jövő győzni akaràs döntötte el.
hihetetlenül laza, mégis megfontolt. Ebből a szempontból még Mika-tt /Hakkinent/ is felülmúlja.[b]Semmitől sem ijed meg, és az autó viselkedésével kapcsolatban nincs szüksége útmutatásra, pedig a tapasztalatunknak köszönhetően sokat segíthetnénk neki.
Visit My Website XD

+Quote Post
forza
hozzászólás May 28 2017, 03:20
Létrehozva: #4

A4

Csoport: Moderators
Regisztrált: 17-January 09
Innen: Pécs
Azonosító: 1,906

Elkiabáltátok sajnos. Nagyon sajnálom Kimit, kijárt volna neki egy győzelem. Nem tudom, hogy tudta Vettel kiautózni azokon a használt gumikon az első helyét, de ez van. Nem láttam még sosem ennyire csalódottnak Kimit.

--------------------
"I race to win." (Ayrton Senna)
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
hgj11
hozzászólás May 28 2017, 03:54
Létrehozva: #5

betérő

Csoport: Members
Regisztrált: 15-November 07
Azonosító: 321

IDÉZET(Vito @ May 27 2017, 03:17) *
Hàtha pàr règi tagot erre fùj a szèl

Szerettem olvasni a fórumot, de már lemondtam róla az utóbbi hónapokban.

Tegnapi és mai események után gondoltam, ha most sincs semmi esemény, akkor tényleg véglegesen kihalt a fórum.
Hát, .. Még nem hivatalos, de ez a négy hozzászólás továbbra sem reménykeltő.

Ami Kimit illeti. A kettejjük közötti időmérős különbség alapján statisztikai alapon benne volt a pakliban, hogy valamikor Vettel előtt végezzen. Külön szerencsésnek nevezhető az ő szempontjából, hogy ez éppen Monacoban, és éppen egy pole formájában jött össze. A versenyen viszont végig lassabbnak tűnt. Még ha el is fogadom, hogy nem volt értelme hajtani a kerékcsere után, akkor is "vészesen" közel engedte Ricciardot és a többi üldözőt. Mintha már a pályán is kedvetlen lett volna.

Összességében egy elég tipikus monacoi futam volt. Még Hamilton se nagyon tudott mit kezdeni a forgalomban. Egyedül a kerékcserék időzítésével lehetett valami picit játszani néhány forgalom mentes kör érdekében. Az előzési kísérletek talán többször végződtek koccanással, mint sikerrel.

+Quote Post
Vito
hozzászólás May 29 2017, 05:29
Létrehozva: #6

IDÉZET(forza @ May 28 2017, 04:20) *
Elkiabáltátok sajnos. Nagyon sajnálom Kimit, kijárt volna neki egy győzelem. Nem tudom, hogy tudta Vettel kiautózni azokon a használt gumikon az első helyét, de ez van. Nem láttam még sosem ennyire csalódottnak Kimit.

Èn ugyan nem. Pont azt ìrtam hogy ugy is helycsere lesz taktikàval. A ferka azt mondta Bottasra kellett reagàlni. Nekem èrdekes, mert akkor Vettelt is közvetlen Kimi utàn kellett volna hozni különbben Bottas Vettel elè kerül.

Szerintem ott "tudatosult" benne hogy ő itt bizony csak vìzhordò. Nagyon naìv.

Mindegy, felesleges rajta lovagolni. Ott baszta el a visszatèrèsèt hogy Ferrari buzi. Egy Willi-vel is màr lenne jò pàr futamgyőzelme "hihetetlen megmozdulàsok....stbstb".
De a ferka is bebizonyìtotta hogy hű önmagàhoz. Nàluk mindig kell elsőszàmù. Mindig kell valakit szeretni akit vilàgmegvàltò stàtuszba àllìtanak. A ferkànàl vagy a mennybe mèsz vagy a temetőbe (karrier szempontbòl).

--------------------
Egyik legnagyobb
Mario Illien:
Visit My Website XD

+Quote Post
forza
hozzászólás May 30 2017, 07:41
Létrehozva: #7

A4

Csoport: Moderators
Regisztrált: 17-January 09
Innen: Pécs
Azonosító: 1,906

IDÉZET(Vito @ May 29 2017, 06:29) *
Èn ugyan nem. Pont azt ìrtam hogy ugy is helycsere lesz taktikàval. A ferka azt mondta Bottasra kellett reagàlni. Nekem èrdekes, mert akkor Vettelt is közvetlen Kimi utàn kellett volna hozni különbben Bottas Vettel elè kerül.

Szerintem ott "tudatosult" benne hogy ő itt bizony csak vìzhordò. Nagyon naìv.

Mindegy, felesleges rajta lovagolni. Ott baszta el a visszatèrèsèt hogy Ferrari buzi. Egy Willi-vel is màr lenne jò pàr futamgyőzelme "hihetetlen megmozdulàsok....stbstb".
De a ferka is bebizonyìtotta hogy hű önmagàhoz. Nàluk mindig kell elsőszàmù. Mindig kell valakit szeretni akit vilàgmegvàltò stàtuszba àllìtanak. A ferkànàl vagy a mennybe mèsz vagy a temetőbe (karrier szempontbòl).

Én most kivételesen nem éreztem szándékosságot ebben. Bár futam előtt én is azt mondtam, hogy tutira megcserélik őket, de valahogy úgy képzeltem, hogy pont Vettelt fogják előbb behívni. Ricciardo is átlépte Verstappen-t, hasonló okokból, mint Vettel Kimit. Ott se hinném, hogy szándékos csapatsorrend volt, sőt, ha már valakit favorizálnak, akkor az inkább Verstappen.

--------------------
"I race to win." (Ayrton Senna)
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
coyote55
hozzászólás May 30 2017, 08:08
Létrehozva: #8

Speechless

Regisztrált: 16-June 09
Innen: Hungary
Azonosító: 3,808

Annyi szándékosság volt ebben, hogy tudták a Ferrarinál, hogy a kopott ultralágy is jobb, mint a vadonatúj szuperlágy abroncs.
Biztosak voltak abban, hogy Vettel a kopott gumikon jobb eredményt ér el, mint Kimi.
A lánya megszületésére igazán neki ajándékozhatták volna a futamot...

--------------------
Memento Mori!
Nem értek egyet azzal, amit mondasz, de életem végéig küzdeni fogok azért, hogy mondhasd!
Hiszek a sárkányokban, boszorkányokban, becsületes politikusokban, és egyéb mesebeli lényekben!

+Quote Post
Thibczy
hozzászólás May 30 2017, 09:39
Létrehozva: #9

Alonso WDC

Regisztrált: 20-July 08
Innen: Budapest
Azonosító: 941

IDÉZET(forza @ May 30 2017, 08:41) *
Én most kivételesen nem éreztem szándékosságot ebben. Bár futam előtt én is azt mondtam, hogy tutira megcserélik őket, de valahogy úgy képzeltem, hogy pont Vettelt fogják előbb behívni. Ricciardo is átlépte Verstappen-t, hasonló okokból, mint Vettel Kimit. Ott se hinném, hogy szándékos csapatsorrend volt, sőt, ha már valakit favorizálnak, akkor az inkább Verstappen.

A Ferrari más helyzetben volt, mint a Red Bull. Ők kb. "bármilyen" taktikával tartani tudták volna az 1-2-t, mivel Bottas csigalassú volt mögöttük. Mondjuk szerintem ha fordított lett volna a sorrend az élen, tuti, hogy 1 körre rá hozzák Kimit is, hogy ne veszélyeztesse a lieblinget.

A Red Bull támadóhelyzetben volt, és nem tudta, hogy melyik lesz a jobb taktika. Verstappent észszerű volt hozni, mert fel tudott zárkózni Bottasra, és pont volt tiszta pályára tudott visszajönni, ahol futott is egy szenzációs kivezető kört. Mellesleg Perez is igen jó tempót autózott a szuperlágyon, aki kényszerből cserélt a szárnytörés miatt. A Red Bullnál a porszem ott került a gépezetbe, hogy Verstappen bukott kb. 1 mp-et a boxban, míg Bottas kiállása szinte tökéletes volt.

+Quote Post
Pali
hozzászólás May 31 2017, 09:30
Létrehozva: #10

bentlakásos

Regisztrált: 26-August 09
Innen: Veszprém
Azonosító: 4,324

IDÉZET(forza @ May 30 2017, 08:41) *

A verstappen - ricciardo csere Bottas ellen ment. Szétszedték a két "redbüllt" hogy a kettőből valamelyik (mákkal mindkettő) átugorja.

+Quote Post
Pali
hozzászólás May 31 2017, 09:41
Létrehozva: #11

bentlakásos

Regisztrált: 26-August 09
Innen: Veszprém
Azonosító: 4,324

IDÉZET(coyote55 @ May 30 2017, 09:08) *
Annyi szándékosság volt ebben, hogy tudták a Ferrarinál, hogy a kopott ultralágy is jobb, mint a vadonatúj szuperlágy abroncs.
Biztosak voltak abban, hogy Vettel a kopott gumikon jobb eredményt ér el, mint Kimi.
A lánya megszületésére igazán neki ajándékozhatták volna a futamot...

Jó kis ajándék lett volna és tök olcsó, ha Vettelnek ez a hét pont kell a végén. Am én biztos vagyok benne hogy szándékos volt de jól csinálta a ferrari amit csinált. És azis kiderült hogy Vettel is tud TO-os kupát csókolgatni.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017 October 24th - 03:07