IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

8 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
könyvekről, ajánlások, élmények, vélemények
Minősítés 5 V
könyvekről
szoktál olvasni?
igen, rendszeresen [ 34 ] ** [72.34%]
néha [ 7 ] ** [14.89%]
utálok olvasni [ 0 ] ** [0.00%]
csak ha a téma forma-1 [ 6 ] ** [12.77%]
Összes szavazat: 47
A vendégek nem szavazhatnak 
James Hunt
hozzászólás Jul 30 2009, 01:01
Létrehozva: #1

a decens faszkalap

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 23-September 08
Azonosító: 1,167

gondoltam beindítom ezt a topikot. ha találok egy két embert akivel lehet ebben a témában diskurálni, már megérte, másrészt pedig kiváncsi vagyok rátok szoktatok-e olvasni, ha igen mit, és ha nem, miért nem smile.gif

ha olvastál egy jó könyvet, ajánld a többieknek, írd le véleményedet, jót vagy rosszat. a saját beszámolómat későbbre halasztom több okból is. amit most olvasok még nem fejeztem be, értelemszerűen erről még nem írnék ( jajdeokos ) , amit meg előzőleg olvastam kissé nehézkes lenne, meg majd elválik mekkora az érdeklődés.

amit most olvasok : John Updike - Galambtollak

amit előtte :

--------------------
Naked Lunch - a frozen moment when everyone sees what is on the end of every fork.
Go to the top of the page

+Quote Post
anci
hozzászólás Jul 30 2009, 01:04
Létrehozva: #2

bentlakásos

Regisztrált: 30-July 08
Innen: Románia,Szatmárnémeti
Azonosító: 989

szavaztam a forma1-es könyvekre. tongue.gif

--------------------
KOS-A vakmerő
Energikus.Vállalkozó szellemű és természetes.Magabiztos és lelkes.Vicces.Szereti a kihívást.Nagyon türelmetlen, néha önző.Lobbanékony(könnyű felmérgesíteni).Lendületes, szenvedélyes és éleseszű.Társaságkedvelő.Hamar elveszti az érdeklődését-könnyen unatkozik.Egoista.Bátor és rámenős.

„Néha kellenek olyan kihívások az embernek, amik úgy tűnnek, hogy elképzelhetetlenek.” -Alain Prost

+Quote Post
ringsted
hozzászólás Jul 30 2009, 01:13
Létrehozva: #3

betérő

Csoport: Members
Regisztrált: 26-April 08
Innen: Törökbálint
Azonosító: 725

Az elmúlt időszakban főleg a srácaimnak olvastam könyveket. Nem régen fejeztük be A nagy indiánkönyvet. A nyári időszakban főleg könnyedebb könyveket vettem elő: Agatha Christie, Rejtő Jenő. Jelenleg AC A titokzatos Kék Vonatát olvasom.

--------------------

+Quote Post
James Hunt
hozzászólás Jul 30 2009, 01:15
Létrehozva: #4

a decens faszkalap

IDÉZET(ringsted @ Jul 30 2009, 02:13) *
Az elmúlt időszakban főleg a srácaimnak olvastam könyveket. Nem régen fejeztük be A nagy indiánkönyvet. A nyári időszakban főleg könnyedebb könyveket vettem elő: Agatha Christie, Rejtő Jenő. Jelenleg AC A titokzatos Kék Vonatát olvasom.

a Cooper féle nagy indiánkönyv? engem majdnem összenyomott mikor próbáltam levenni a polcról úgy 7 évvel ezelőtt :$

--------------------
Naked Lunch - a frozen moment when everyone sees what is on the end of every fork.

+Quote Post
ringsted
hozzászólás Jul 30 2009, 01:19
Létrehozva: #5

betérő

IDÉZET(James Hunt @ Jul 30 2009, 01:15) *
a Cooper féle nagy indiánkönyv? engem majdnem összenyomott mikor próbáltam levenni a polcról úgy 7 évvel ezelőtt :$

Igen az. Hát elég vaskos, mivel 5 regényt foglal magába, de megérte végigolvasni, én mindenkinek csak ajánlani tudom.

--------------------

+Quote Post
Szlavo
hozzászólás Jul 30 2009, 02:14
Létrehozva: #6

Tekintetes&Irgalmas Úr

Regisztrált: 3-November 08
Azonosító: 1,375

Nekem az első komoly olvasmányom az Dallos Sándortól a Nap szerelmese,és az Aranyecset volt.Olvastam még Szilvásit is annak idején,aztán jött a Rejtő őrület,Edgar Rice Borroughs Tarzan könyveivel karöltve.

--------------------
"Érdekes ízlésed van. Klausmannt Árpával összehasonlítani olyan, mint mondjuk Schumachert Raikkönennel." By:Eulo

"Ha küzdesz veszíthetsz,de ha nem küzdesz veszítettél!"
"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz"

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Jul 30 2009, 02:34
Létrehozva: #7

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

Jelenleg A Forma-1 krónikáját olvasom. rolleyes.gif

Amúgy nem szoktam könyvet olvasni...

+Quote Post
still
hozzászólás Jul 30 2009, 04:03
Létrehozva: #8

Jamon Serrano (Befana fan)

Csoport: Moderators
Regisztrált: 28-September 08
Innen: Fejér
Azonosító: 1,189

IDÉZET(ringsted @ Jul 30 2009, 02:19) *
Igen az. Hát elég vaskos, mivel 5 regényt foglal magába, de megérte végigolvasni, én mindenkinek csak ajánlani tudom.

Az utolsó kötet, a Préri már elég lehangoló, teljesen az elmúlásról szól.
Gyermekkorom nagy kedvence a Winettou-széria smile.gif .

+Quote Post
Kimster
hozzászólás Jul 30 2009, 05:11
Létrehozva: #9

Tüzes cica

Regisztrált: 22-January 08
Innen: Győr
Azonosító: 426

Hát nagyon sok jó könyvet olvastam, felsorolni is nehéz lenne. smile.gif Nagyon szeretem a Stephen King könyveket, azok általában még filmben is jók.
Rám nagy hatással volt a Hullámok hercege. Már régebben olvastam, de a fimet most láttam csak nemrég. A film fele olyan jó sincs, mint a könyv, és mégis 5 Oscar-, 3 Golden Globe jelölést kapott, Nick Nolte pedig nyert is vele Golden Globe-ot. Na mindegy, nem is a filmről akartam írni. A lényeg, hogy jó a könyv. smile.gif

--------------------

+Quote Post
Réka
hozzászólás Jul 30 2009, 06:12
Létrehozva: #10

Porondmester vagyok a cirkuszban! :) Alonso és Kubica fan

Regisztrált: 2-April 09
Innen: Magyarország/Csorvás/Orosháza/Békéscsaba
Azonosító: 2,903

IDÉZET(Kimster @ Jul 30 2009, 06:11) *
Hát nagyon sok jó könyvet olvastam, felsorolni is nehéz lenne. smile.gif Nagyon szeretem a Stephen King könyveket, azok általában még filmben is jók.
Rám nagy hatással volt a Hullámok hercege. Már régebben olvastam, de a fimet most láttam csak nemrég. A film fele olyan jó sincs, mint a könyv, és mégis 5 Oscar-, 3 Golden Globe jelölést kapott, Nick Nolte pedig nyert is vele Golden Globe-ot. Na mindegy, nem is a filmről akartam írni. A lényeg, hogy jó a könyv. smile.gif

Én először a filmet láttam aztán olvastam a könyvet, elég megrázó szerintem... sad.gif A könyvet nekünk a suliban szinte kötelező olvasmányként emlegetik biggrin.gif

--------------------
"Fernando furcsán vezet, és hatalmas tempóval megy a kanyarokba. Szingapúrban néhány körön keresztül mögötte voltam, és azt kérdeztem, hogy ő meg mit művel? Annyira tetszett, hogy legszívesebben tapsoltam volna."

+Quote Post
Redye
hozzászólás Jul 30 2009, 07:15
Létrehozva: #11

törzsvendég

Regisztrált: 19-August 08
Innen: Románia
Azonosító: 1,030

IDÉZET(Kimster @ Jul 30 2009, 05:11) *

A könyvet én is olvastam és nekem is nagyon tetszett.Egyik kedvencemmé is nőtt smile.gif
Amúgy általában a filmek sosem hozzák azt a szintet,mint a könyvek

--------------------

+Quote Post
James Hunt
hozzászólás Jul 30 2009, 07:16
Létrehozva: #12

a decens faszkalap

IDÉZET(still @ Jul 30 2009, 05:03) *
Az utolsó kötet, a Préri már elég lehangoló, teljesen az elmúlásról szól.
Gyermekkorom nagy kedvence a Winettou-széria smile.gif .

dettó smile.gif még tavaly előtt is nekiálltam. igaz akkor már mosolyogtam párat Old Shatterhanden és a Füleltlen vadászon biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
Vaant
hozzászólás Jul 30 2009, 07:20
Létrehozva: #13

Tón vón jó.

Regisztrált: 17-November 08
Azonosító: 1,446

Asszem alapmű kategória a következő, ajánlom is mindenkinek:

A hozzászólást -Vaant- szerkesztette a következő időpontban: Jul 30 2009, 07:22

--------------------

+Quote Post
Hakkinen
hozzászólás Jul 30 2009, 07:27
Létrehozva: #14

keleti blokk

Regisztrált: 14-February 09
Innen: Cívisváros
Azonosító: 2,212

Jelenleg R. J. Lifton könyvét olvasom,igaz már több hete elkezdtem , de nem egy könnyen feldolgozható regényről van szó, hanem egy több éves gyűjtőmunka és interjúk eredményéről. Megszólalnak benne túlélők és (orvosaik)a hóhérok is.
    "Hogyan lehetséges az, hogy azok az emberek, akik mások gyógyítására esküdtek fel, gyilkosokká váltak? Erre a kérdésre keresi a választ ez a könyv."
    Hátborzongató, de egyben nagyon érdekes ahogy szemlélteti azt a kort és a cselekményeket. Hozzáteszem csak a történelmi kor érdeklődője vagyok,nem tartozom sem vallási sem egyik politikai nézet táborába sem mielőtt még valaki erre akarna reagálni ,látva mi volt a múltkori Ecclestone botrány körül.

--------------------

+Quote Post
      Gábor
      hozzászólás Jul 30 2009, 08:45
      Létrehozva: #15

törzsvendég

Csoport: Tag
      Regisztrált: 7-July 07
      Innen: Toronto, ON, Canada
      Azonosító: 46

Tegnap fejeztem be ezt: (Magyar címét nem tudom.)

Nagyon jó könyv! Októberben a film verziója is megjelenik, Leonardo DiCaprio-val a főszerepben: http://www.imdb.com/title/tt1130884/

A hozzászólást -Gábor- szerkesztette a következő időpontban: Jul 30 2009, 08:46

--------------------

+Quote Post
      vingaal
      hozzászólás Jul 30 2009, 10:32
      Létrehozva: #16

McLarenben bizakodó

Regisztrált: 16-March 08
      Azonosító: 585

Kedvenceim a Leslie L. Lawrence könyvek, mint pl.: Holdanyó fényes arca(A harikrisna-gyilkosságok), Siva utolsó tánca, A vérfarkas éjszakája,A gonosz és a fekete hercegnő, A megfojtott viking mocsara, Az ördög fekete kalapja, Miranda koporsója, A láthatatlan kolostor, A vérfarkasok kastélyában, A fekete anya kígyója, stb.. , hogy egy párat említsek.
      Ha valakit érdekel akkor tartson nyugodtan Leslie L. Lawrencel a világ minden tájára -(ahova személyesen is ellátogatott írásai előtt)- (pipa a szájban, whisky a pohárban és az elmaradhatatlan 38-as Smith and Wessonnnal a kézben) kibogozni és kideríteni a különös gyilkosságokat és hátborzongató eseményeket. rolleyes.gif cool.gif

+Quote Post
      ringsted
      hozzászólás Jul 31 2009, 11:16
      Létrehozva: #17

betérő

IDÉZET(vingaal @ Jul 30 2009, 10:32) *
      Kedvenceim a Leslie L. Lawrence könyvek, mint pl.: Holdanyó fényes arca(A harikrisna-gyilkosságok), Siva utolsó tánca, A vérfarkas éjszakája,A gonosz és a fekete hercegnő, A megfojtott viking mocsara, Az ördög fekete kalapja, Miranda koporsója, A láthatatlan kolostor, A vérfarkasok kastélyában, A fekete anya kígyója, stb.. , hogy egy párat említsek.
      Ha valakit érdekel akkor tartson nyugodtan Leslie L. Lawrencel a világ minden tájára -(ahova személyesen is ellátogatott írásai előtt)- (pipa a szájban, whisky a pohárban és az elmaradhatatlan 38-as Smith and Wessonnnal a kézben) kibogozni és kideríteni a különös gyilkosságokat és hátborzongató eseményeket. rolleyes.gif cool.gif

Annak idején megboldogult teenager koromban én is elolvastam tőle 8-10 könyvet, de egy idő után túl sablonossá vált a számomra, nagyon kiszámíthatóvá váltak az események. Azóta nem is nagyon vettem elő a regényeit.

--------------------

+Quote Post
      James Hunt
      hozzászólás Aug 6 2009, 07:29
      Létrehozva: #18

a decens faszkalap

Hernádi Gyula - Hátamon fekve szaladgálok

órjjjási rolleyes.gif

--------------------

+Quote Post
      ringsted
      hozzászólás Aug 7 2009, 12:35
      Létrehozva: #19

betérő

A napokban olvastam el Rejtő Jenőtől Az elveszett cirkálót. Olvasás közben egy olyan részhez értem, amely ezt a fórumot juttatta az eszembe. Íme az idézet:

IDÉZET
      - Hé, Fred! - ordított a parancsnokra, aki, miután kialudt a szivarja, és lusta volt újra rágyújtani, az egészet beletolta a fél pofájába. - Micsoda pimaszságot hallok? Valahol süllyed egy hajó, és te közben nyugodtan tömöd a fejedet szivarral.
      - Ha én nem rágok szivart, attól a hajó még nem marad a felszínen.
      - Ide hallgass, Fred! Én ugyan nem vagyok tagja semmiféle úri kaszinónak, és mindenfelé foglalkoztam már csempészettel! De ha süllyed egy hajó, és segítséget kér, hát én akkor odamegyek, ha elkárhozom is, és nyomban bilincsekben visznek a börtönbe. És ha azonnal nem fordítod a hajót délkeletnek, akkor megfoglak a nyakadnál, és addig verem a fejedet a hajó korlátjához, amíg öt nap kell hozzá, hogy lesmirglizzék róla az agyvelődet.
      - Hagyjuk ezt az állandó személyeskedést - mondta idegesen a kapitány, azután beszólt a szócsőbe. - Négy fok jobbra, teljes gőz!

laugh.gif laugh.gif laugh.gif

--------------------

+Quote Post
      James Hunt
      hozzászólás Aug 7 2009, 02:37
      Létrehozva: #20

a decens faszkalap

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

jogos

--------------------

+Quote Post

8 Oldal V   1 2 3 > » 
      Reply to this topicStart new topic
      1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
      0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2020 July 12th - 21:14