IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

39 Oldal V  « < 10 11 12 13 14 > »   
Reply to this topicStart new topic
Kiss Norbert, Magyarország leggyorsabb túraautó pilótája
Triki Lauda
hozzászólás Jul 8 2013, 02:28
Létrehozva: #221

Gyors és gépkocsivezető

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 17-November 08
Azonosító: 1,443

IDÉZET(Pederzoli @ Jul 8 2013, 03:19) *
11. lett az évben? Szerintem az nem jó. Szerinted is mérvadó egy 7 évvel ezelőtti teszt és biztos, hogy most is kikapna?

Masodik lett, de mindegy Zolika. Valtsal a sulinetrol.
Go to the top of the page

+Quote Post
Pederzoli
hozzászólás Jul 8 2013, 02:31
Létrehozva: #222

törzsvendég

Csoport: Tag
Regisztrált: 23-January 13
Azonosító: 6,605

IDÉZET(Triki Lauda @ Jul 8 2013, 03:28) *
Masodik lett, de mindegy Zolika. Valtsal a sulinetrol.

Jó, elhiszem. Szerinted ma is mérvadó a 7 évvel ezelőtti teszteredmény?

A hozzászólást -Pederzoli- szerkesztette a következő időpontban: Jul 8 2013, 02:32

+Quote Post
Guest_Clyde_*
hozzászólás Jul 8 2013, 02:32
Létrehozva: #223

Guests

IDÉZET(Pederzoli @ Jul 8 2013, 03:27) *

Ja, részeg vagy, menj haza!

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás Jul 8 2013, 02:44
Létrehozva: #224

Gyors és gépkocsivezető

IDÉZET(Pederzoli @ Jul 8 2013, 03:31) *
Jó, elhiszem. Szerinted ma is mérvadó a 7 évvel ezelőtti teszteredmény?

Egy teszteredmeny inkabb csak erdekesseg, egy komplett bajnoki szezon kb ugyanakkora versenytapasztalattal a hatuk mogott inkabb mervado.

+Quote Post
Pederzoli
hozzászólás Jul 8 2013, 02:52
Létrehozva: #225

törzsvendég

IDÉZET(Triki Lauda @ Jul 8 2013, 03:44) *
Egy teszteredmeny inkabb csak erdekesseg, egy komplett bajnoki szezon kb ugyanakkora versenytapasztalattal a hatuk mogott inkabb mervado.

Michelisz szimulátorból került a versenyzéshez, láttam ő tesztelte az F1 játékokat. Te ismered őket? Mit tippelsz, miben lenne jobb egyik és másik ha együtt versenyeznének a WTCC-ben?

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás Jul 8 2013, 03:07
Létrehozva: #226

Gyors és gépkocsivezető

IDÉZET(Pederzoli @ Jul 8 2013, 03:52) *
Michelisz szimulátorból került a versenyzéshez, láttam ő tesztelte az F1 játékokat. Te ismered őket? Mit tippelsz, miben lenne jobb egyik és másik ha együtt versenyeznének a WTCC-ben?

Mindketten szimulatorbol kerultek "fel". Micheliszt csak feluletesen, Kiss Norbit eleg jol.Mar leirtam fentebb, hogy mit latok fo kulonbsegnek kettojuk kozt. Nem tudom mi lenne veluk a wtcc-ben. Hogy azonos korulmenyek koze keruljenek annak eleg kicsi az eselye, meg annal is kisebb, hogy Kiss Norbi egyaltalan bekerul oda, ami kb hangyafasznyi.Azonos technikaval Kiss Norbi nyerne most is szerintem.

+Quote Post
Pederzoli
hozzászólás Jul 8 2013, 03:29
Létrehozva: #227

törzsvendég

IDÉZET(Triki Lauda @ Jul 8 2013, 04:07) *
Mindketten szimulatorbol kerultek "fel". Micheliszt csak feluletesen, Kiss Norbit eleg jol.Mar leirtam fentebb, hogy mit latok fo kulonbsegnek kettojuk kozt. Nem tudom mi lenne veluk a wtcc-ben. Hogy azonos korulmenyek koze keruljenek annak eleg kicsi az eselye, meg annal is kisebb, hogy Kiss Norbi egyaltalan bekerul oda, ami kb hangyafasznyi.Azonos technikaval Kiss Norbi nyerne most is szerintem.

Korrekt. Michelisz és Wéber mellett Kiss is szimulátoros volt! ohmy.gif

+Quote Post
stoke
hozzászólás Jul 8 2013, 04:03
Létrehozva: #228

Howzzat?!

Regisztrált: 9-May 08
Innen: Bp
Azonosító: 749

IDÉZET(Pederzoli @ Jul 8 2013, 04:29) *
Korrekt. Michelisz és Wéber mellett Kiss is szimulátoros volt! ohmy.gif

Nem csak volt. Télen belenéztem az egyik versenyébe.
Ha ráér, nyomja.

--------------------
Fuck imageshack.
"No worries! I'm pushing like hell!" - Jarno Trulli - 2008 Török Nagydíj "
-the final laps-

+Quote Post
Pederzoli
hozzászólás Jul 8 2013, 04:23
Létrehozva: #229

törzsvendég

IDÉZET(stoke @ Jul 8 2013, 05:03) *
Ha ráér, nyomja.

Szép eredmény. Mindhárman a szimulátorból kerültek az élvonalba. Igaz lehet, hogy a szimulátor fejleszti a képességeket.

+Quote Post
Lóri
hozzászólás Jul 8 2013, 04:57
Létrehozva: #230

Borsodi fan

Regisztrált: 9-April 10
Innen: Edelény
Azonosító: 5,892

IDÉZET(Pederzoli @ Jul 8 2013, 05:23) *
Szép eredmény. Mindhárman a szimulátorból kerültek az élvonalba. Igaz lehet, hogy a szimulátor fejleszti a képességeket.

OFF:

Fejleszti, de ha nincs mit, akkor az is felesleges. Ismerek olyanokat, akik igen régóta tolják, mégsem tudták számottevően fejlődni. Bár igaz az erősebb bajnokságokban már minden liga csak a jobb versenyzőit indítja. Attól is függ milyen szimulátor. Magyarok körében igen népszerű az rfactor, GTR, Race07(wtcc gamek), iRacing, LFS. Szerintem egyre népszerűbb a szimulátorozás a magyar emberek körében. Én igazán komolyan sosem toltam, illetve úgy, hogy igen sok időt és energiát öltem volna bele. Egyébként viszonylag nívósabb(nem amatőr szint versenyzők ) versenyeken indultam már, bár aki nem ismeri a szimulátoros közösséget annak ezeket úgyis hiába mondom. Tim Gábor neve nem tudom mond-e neked valamit, régebben ő vele is mentem néhány versenyt. Meg egyébként sok olyan tag van, aki a valóságban is foglalkozik pályaautózással, ilyen olyan kupákban. Így volt ez RBR-ben (richard burns rally) is, ott pl nagyon sokan voltak a rali első osztályból is.

ON:

Azt, hogy mennyire fejleszti a képességeket, azt konkrétan nem lehet megmondani. Legalábbis a közúton való közlekedésben én nem tapasztalok sok változást. Bár igaz én már javában toltam a szimulátort, mikor megszereztem a jogsit(mindössze 8hónapos biggrin.gif ). Talán a reakcióidőt fejlesztheti. A valódi előnyét azonban a versenypályán lehetne megtapasztalni. Test-test elleni csaták felmérését, és a koncentrációt mindenképp javítja ebben biztos vagyok. Meg talán a sok hátulhajtós mod miatt a vezetéstechnikát is. Lehet, aki komoly szimulátoros, az pl hamarabb átmeri tolni bizonyos kanyarokon, sikánokon. Gyorsabban tanul a valóságban.

A hozzászólást -Lóri- szerkesztette a következő időpontban: Jul 8 2013, 05:21

--------------------
Wéber Gábor Monaco GP 24.05.15 : " Ez inkább Hamiltoné!"

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás Jul 8 2013, 09:23
Létrehozva: #231

Gyors és gépkocsivezető

IDÉZET(stoke @ Jul 8 2013, 05:03) *
Ha ráér, nyomja.

Lfs-ben tizenx eve verhetetlen.

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás Jul 8 2013, 09:25
Létrehozva: #232

Gyors és gépkocsivezető

IDÉZET(Lóri @ Jul 8 2013, 05:57) *
OFF:

Fejleszti, de ha nincs mit, akkor az is felesleges. Ismerek olyanokat, akik igen régóta tolják, mégsem tudták számottevően fejlődni. Bár igaz az erősebb bajnokságokban már minden liga csak a jobb versenyzőit indítja. Attól is függ milyen szimulátor. Magyarok körében igen népszerű az rfactor, GTR, Race07(wtcc gamek), iRacing, LFS. Szerintem egyre népszerűbb a szimulátorozás a magyar emberek körében. Én igazán komolyan sosem toltam, illetve úgy, hogy igen sok időt és energiát öltem volna bele. Egyébként viszonylag nívósabb(nem amatőr szint versenyzők ) versenyeken indultam már, bár aki nem ismeri a szimulátoros közösséget annak ezeket úgyis hiába mondom. Tim Gábor neve nem tudom mond-e neked valamit, régebben ő vele is mentem néhány versenyt. Meg egyébként sok olyan tag van, aki a valóságban is foglalkozik pályaautózással, ilyen olyan kupákban. Így volt ez RBR-ben (richard burns rally) is, ott pl nagyon sokan voltak a rali első osztályból is.

ON:

Azt, hogy mennyire fejleszti a képességeket, azt konkrétan nem lehet megmondani. Legalábbis a közúton való közlekedésben én nem tapasztalok sok változást. Bár igaz én már javában toltam a szimulátort, mikor megszereztem a jogsit(mindössze 8hónapos biggrin.gif ). Talán a reakcióidőt fejlesztheti. A valódi előnyét azonban a versenypályán lehetne megtapasztalni. Test-test elleni csaták felmérését, és a koncentrációt mindenképp javítja ebben biztos vagyok. Meg talán a sok hátulhajtós mod miatt a vezetéstechnikát is. Lehet, aki komoly szimulátoros, az pl hamarabb átmeri tolni bizonyos kanyarokon, sikánokon. Gyorsabban tanul a valóságban.

Nem az a lenyeg, hanem h penz nelkuli tehetsegek ki tudnak tunni.Ez az autosportban lehetetlen.

A hozzászólást -Triki Lauda- szerkesztette a következő időpontban: Jul 8 2013, 09:26

+Quote Post
Lóri
hozzászólás Jul 9 2013, 09:18
Létrehozva: #233

Borsodi fan

Kiss Norbi valóban verhetetlen figura LFS-ben, de az alábbi versenye alapján rFactorban is az lenne. biggrin.gif Tegnap néztem bele ebbe a két versenybe.

LFS vs rFactor - round 1

Ez pedig az rfactors fordított rajtrácsos futam, a simáról nem találtam videót: LFS vs rFactor - round 2/2

A videó leírásában minden benne van. Röviden: 2009. 10 LFS - 10 rFactor pilóta egymás ellen, egy forduló LFS-el, egy forduló rfactorral. két-két futam, a második futamok fordított megfordított rajtráccsal.

Kiss Norbi az LFS fordulóban 6századdal nyerte a kvalit biggrin.gif Majd egyébként mind a négy futamot(két lfs-két rfactor) megnyerte. A sima futamon mindkétszer lazán nyert. Fordított rajtrácsnál meg hatalmasat menetelt előre. Voltak nagy csatái mindkétszer az rfactorosokkal.

Konklúzsön: Ha Kiss Norbit nem számoljuk D: , akkor az LFS és rFactor liga teljesen egy súlycsoportban van egymással. Nagyjából hasonló kvalitású pilóták.

Voltak egyébként igen nagy csaták, Norbi megküzdött azért a győzelmekért szépen. És a többiek között is alakultak ki szép test-test elleni küzdelmek. smile.gif

--------------------

+Quote Post
Pederzoli
hozzászólás Jul 9 2013, 09:44
Létrehozva: #234

törzsvendég

IDÉZET(Lóri @ Jul 9 2013, 10:18) *
Kiss Norbi valóban verhetetlen figura LFS-ben, de az alábbi versenye alapján rFactorban is az lenne. biggrin.gif Tegnap néztem bele ebbe a két versenybe.

LFS vs rFactor - round 1

Ez pedig az rfactors fordított rajtrácsos futam, a simáról nem találtam videót: LFS vs rFactor - round 2/2

A videó leírásában minden benne van. Röviden: 2009. 10 LFS - 10 rFactor pilóta egymás ellen, egy forduló LFS-el, egy forduló rfactorral. két-két futam, a második futamok fordított megfordított rajtráccsal.

Kiss Norbi az LFS fordulóban 6századdal nyerte a kvalit biggrin.gif Majd egyébként mind a négy futamot(két lfs-két rfactor) megnyerte. A sima futamon mindkétszer lazán nyert. Fordított rajtrácsnál meg hatalmasat menetelt előre. Voltak nagy csatái mindkétszer az rfactorosokkal.

Konklúzsön: Ha Kiss Norbit nem számoljuk D: , akkor az LFS és rFactor liga teljesen egy súlycsoportban van egymással. Nagyjából hasonló kvalitású pilóták.

Voltak egyébként igen nagy csaták, Norbi megküzdött azért a győzelmekért szépen. És a többiek között is alakultak ki szép test-test elleni küzdelmek. smile.gif

Irigylem, hogy így tud játszani a szimulátorokkal, nem kevés időt ölhetett bele. Need For Speeddel lenne esélyem. tongue.gif

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás Jul 9 2013, 10:01
Létrehozva: #235

Gyors és gépkocsivezető

Még jó pár éve kint volt a Madách térrel szemben egy ING stand, ahol PS F1 szimulátorral lehetett menni, rajt és három kört asszem. Két silver belépőt lehetett nyerni a leggyorsabbnak. Felhívtam a Norbit, hogy elhozza a két belépőt smile.gif (sosem ment PS-sel előtte).
Asszem három próbálkozásból délre leverte az addigi top időt sok másodperccel, de nem is az volt a lényeg, hanem minden köre(!) gyorsabb volt az előző körénél, és sosem követte el kétszer ugyanazt a hibát.
Akkora volt a különbség, hogy elég biztosnak tűnt a győzelem.
Késő délután kimentem és láttam, hogy volt egy jobb idő az ő futamánál pár másodperccel. Ez elég ledöbbentett, mert Norbi futamát tökéletesnek, láttam. Sebaj, kijött megint és egyből rávert vagy két másodpercet.
Utána jött a hidegzuhany, miszerint a versenyt egy órával előtte lezárták, és elvitték a két jegyet.smile.gif Norbi valami f1-es könyvet kapott vigaszdíjként, mint a legjobb idő tulajdonosa.
Az egész nap során asszem öt futamot vezetett.

+Quote Post
Lóri
hozzászólás Jul 9 2013, 10:25
Létrehozva: #236

Borsodi fan

IDÉZET(Triki Lauda @ Jul 8 2013, 10:25) *
Nem az a lenyeg, hanem h penz nelkuli tehetsegek ki tudnak tunni.Ez az autosportban lehetetlen.

Kiemeltre: Múltkor a PSRL féle rfactoros Endurance bajnokság Le Mans-i futamát P1-ben Báldi Gergő(és csapata a VSR) nyerte. Ő viszonylag még fiatal,17-18. Ő amerikai "álomutat" nyert tavaly annak köszönhetően, hogy jó szimulátoros.

Báldi Gergő - A Simraceway és a sonomai Lancer EVO teszt

A szóban forgó Le Mans-i futamon egyébként első helyről adtam fel P2-ben áramkimaradás miatt . Ez volt az első enduranceos versenyem. smile.gif

--------------------

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás Jul 9 2013, 11:01
Létrehozva: #237

Gyors és gépkocsivezető

IDÉZET(Lóri @ Jul 9 2013, 11:25) *
Kiemeltre: Múltkor a PSRL féle rfactoros Endurance bajnokság Le Mans-i futamát P1-ben Báldi Gergő(és csapata a VSR) nyerte. Ő viszonylag még fiatal,17-18. Ő amerikai "álomutat" nyert tavaly annak köszönhetően, hogy jó szimulátoros.

Báldi Gergő - A Simraceway és a sonomai Lancer EVO teszt

A szóban forgó Le Mans-i futamon egyébként első helyről adtam fel P2-ben áramkimaradás miatt . Ez volt az első enduranceos versenyem. smile.gif

laugh.gif laugh.gif laugh.gif

bocs!:)

+Quote Post
Pederzoli
hozzászólás Jul 9 2013, 11:06
Létrehozva: #238

törzsvendég

Profi játékos, hogy lehet ilyen amatőr? biggrin.gif kormány, váltó, pedál gép van, szünetmentes táp nincs.

+Quote Post
Lóri
hozzászólás Jul 9 2013, 12:02
Létrehozva: #239

Borsodi fan

IDÉZET(Pederzoli @ Jul 9 2013, 12:06) *
Profi játékos, hogy lehet ilyen amatőr? biggrin.gif kormány, váltó, pedál gép van, szünetmentes táp nincs.

Nem vagyok profi játékos. Nem vagyok állandó játékos sem . Most volt egy fél év kihagyásom suli meg nyelvvizsga miatt, de előtte is csak kisebb periódusokban játszottam. Igazából lusta vagyok ahhoz, hogy magamnak teszteljek, nincs kedvem, motivációm , hogy sok időt szánjak rá. Ezért szeretem a fix setupos modokat. Ahol meg nem fix setup van, ott beleülök a "kész" autóba. Most ez az Endurance is ilyen volt, csapattársak teszteltek, összerakták a setupot, kellett egy 4. ember, mert az nem volt elérhető akkor éppen, mondtam, hogy megyek megpróbálom. Én tudtam a legjobb időt futni az adott setuppal, ezért mentem én a kvalin és rajtoltam én a versenyen. Magamnak viszont képtelen lennék összeállítani egy normális setupot. Egyrészt mert lusta vagyok, másrészt mert nagy tapasztalatom sincs benne, sok olyan beállítási rész van, amihez kb fingom nincs. Ahhoz, hogy profi szimulátoros légy, ahhoz pedig alázat is kell, motiváció, és sok energiát kell belefektetni. Én pont nem ilyen vagyok. smile.gif

Na, de elég volt ebből, ez nem az errevaló topic.

A hozzászólást -Lóri- szerkesztette a következő időpontban: Jul 9 2013, 12:03

--------------------

+Quote Post
George
hozzászólás Jul 9 2013, 05:42
Létrehozva: #240

törzsvendég

Regisztrált: 7-January 10
Azonosító: 5,245

IDÉZET(Pederzoli @ Jul 8 2013, 02:08) *
A Seat Leon kupára gondolsz? Szerintem nem is nagyon volt versenyben Michelisz, talán 1 futamot nyert, ő később ért be. Most megnézném őket egy csapatban a WTCC-ben!

Jövőre két autót akar indítani Zengő... Inkább Kiss Norbi, mint még egy béna Wéber próbálkozás...

+Quote Post

39 Oldal V  « < 10 11 12 13 14 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018 November 17th - 01:58