IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

11 Oldal V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
XXIX. nyári olimpiai játékok, Peking, 2008. augusztus 8-24.
Lancelot
hozzászólás Jun 15 2008, 09:41
Létrehozva: #1

Praetor

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 25-July 07
Azonosító: 83

A XXIX. Nyári Olimpiai Játékok 2008. augusztus 8-tól augusztus 24-ig tartanak.

28 sportágban, 302 versenyszámban mérik össze tudásukat a sportolók, egy számmal többen, mint Athénban. Néhány versenyt más városokban rendeznek: a vitorlázást Qingdaoban, a lovaglást Hong Kongban, a labdarúgást Qinhuangdaoban, Sanghajban, Shenyangban és Tianjinben.

Az Olimpia kabalaállatkái:

Még 54 nap a megnyitó ünnepségig!....
Go to the top of the page

+Quote Post
Tarzaan
hozzászólás Jun 16 2008, 10:23
Létrehozva: #2

Schumanoid

Regisztrált: 27-June 07
Innen: Orange Orange; Burbank
Azonosító: 5

A legkevésbé sem érdekel. Maga a rendezvény olyan távol van az eredeti olimpiai szellemtől, mint Makó Jeruzsálemtől (tudom, hogy nem Makó településről van szó). Maga a szervezet vélhetően az egyik legkorruptabb namzetközi szervezet - pedig sűrű a mezőny, a résztvevők pedig már rég nem a szó legnemesebb értelmében vett atléták, hanem - az ún. "major" sportokban főleg - orvosi laborokban kitenyésztett élőlények. Érdemes lenne a vér és vizeletmintákat valamiképp 10-15 évre tartósítani, hogy utólag megvizsgálva milyen napjainkban még nem kimutatható anyagokat lehetne belőlük kimutatni. Az élsportolók ugyanis az egyre kifinomultabb edzésmódszerek hatására kb. a 60-as évek végére, 70-es évek elejére eljutottak az emberi teljesítőképesség határához. Ami ettől tovább van, az már nem nagyon nevezhető természetesnek.

Azt meg hagyjuk, hogy az élsportolók - köztük a magyarok is - jelentős százaléka hogy lehet papíron asztmás...

Szóval maradok inkább a technikai sportoknál.

--------------------
"Nagyszerű munkát végzett, miközben kitűnő szakemberekkel vette körül magát a Ferrarinál, és olyan környezetet teremtett, ami lehetővé tette, hogy 2000-ben, huszonegy év után megnyerték. Higgyék el nekem, hogy ez az ő érdeme, és nem Jean Todté vagy Luca di Montezemolóé"
Jackie Stewart; 2006

"Az emberek könnyen elfelejtik, hogy a Ferrari mennyit köszönhet Michaelnek. Felépített maga köré egy csapatot. Motiválta az embereket. Egy nagy egésszé fűzte össze a részleteket. A Benetton is Michaelnek köszönhette a két világbajnoki címét. Amit Michael akkor tett az leírhatatlan."
Flavio Briatore, 2005

91 győzelem képekben; Nyilooooook!!!!!!!!

+Quote Post
tifosi
hozzászólás Jun 16 2008, 09:38
Létrehozva: #3

Civakodó

Csoport: Members
Regisztrált: 7-July 07
Innen: Alsó Rekettye
Azonosító: 43

IDÉZET(Tarzaan @ Jun 16 2008, 10:23) *
A legkevésbé sem érdekel. Maga a rendezvény olyan távol van az eredeti olimpiai szellemtől, mint Makó Jeruzsálemtől

Igen, úgy 2000 évre. Akkor a halálig ment egy bokszmeccs, most meg szabályok vannak.

--------------------

Vannnak, akik megmásszák a Mount-Everestet... és vannak, akiket repülővel visznek fel oda. Mindegyik elmondhatja, hogy fenn volt a csúcson... de mégsem ugyanaz. 2007 "világbajnokáról"
"He was sure that Benetton and Schumacher were cheating, that they were using forbidden electronical devices in the car" Alain Prost
Hamilton például feltérképezi kifinomult érzékével a pályát és kipuhatolja a legjobb tapadással rendelkező felületeket. -hunnylander

Ayrton Senna="Driving skills", Michael Schumacher="Driving aids"
Miért pont kimi a rajongás tárgya? Hát nem tudom azért mert cuki... - alap kimis
Prost intelligensen fúrta csapattársát, Ayrton Sennát. Senna sokkal jobb pilóta volt, amit Prost nem tudott feldolgozni, ezért rendkívül ravasz módon igyekezett a csapaton belül kivételezett helyzetbe kerülni. - Niki Lauda
Kétféle autóversenyző létezik: az egyik mindent megtesz a pályán azért, hogy ő legyen a legjobb(Ayrton Senna), a másik, a politizáló fajta a bokszutcában harcol elszántan, minden lehetséges eszközzel igyekszik a csapattársát bemocskolni, lejáratni és így akar előnyhöz jutni(Alain Prost). -Niki Lauda

+Quote Post
Guest_Clyde_*
hozzászólás Jun 16 2008, 09:41
Létrehozva: #4

Guests

7 aranyat varok. Ilyen megszoritasok mellett, ennyivel is beerem.

+Quote Post
Boszi27
hozzászólás Jun 22 2008, 06:12
Létrehozva: #5

Ferrarisan Schumacheres Blogos

Regisztrált: 24-October 07
Azonosító: 253

Olimpiát utoljára ötödikes koromban láttam. Aztán már nem kötött le. A magyaroknak lélekben szurkolok és ennyi... wink.gif

--------------------

2010 álomvégeredménye: Egyéni/Schumi, Csapat/Ferrari (Massa, Alonso leosztásban)
Taku!

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Jun 23 2008, 06:34
Létrehozva: #6

Vörösparaszt

Regisztrált: 18-July 07
Innen: Győr
Azonosító: 59

IDÉZET(Boszi27 @ Jun 22 2008, 07:12) *
Olimpiát utoljára ötödikes koromban láttam. Aztán már nem kötött le. A magyaroknak lélekben szurkolok és ennyi... wink.gif

Én is így vagyok kb.

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
Welzon
hozzászólás Jun 25 2008, 09:59
Létrehozva: #7

betérő

Regisztrált: 16-November 07
Innen: Európa
Azonosító: 331

IDÉZET(Boszi27 @ Jun 22 2008, 06:12) *

én 6.-as voltam és én is 5.-es koronban láttam utoljára olinpiát.
Ja nem a téli olinpiát láttam 6.-as koronban.

--------------------
csak egy ember nyerhet a forma1-ben és az a _________________LEGJOBB

+Quote Post
Kimster
hozzászólás Jun 25 2008, 04:29
Létrehozva: #8

Tüzes cica

Regisztrált: 22-January 08
Azonosító: 426

IDÉZET(Welzon @ Jun 25 2008, 10:59) *
én 6.-as voltam és én is 5.-es koronban láttam utoljára olinpiát.
Ja nem a téli olinpiát láttam 6.-as koronban.

Bocsi, de az adatlapodon ott van, hogy 12 éves vagy, vagyis kb most leszel 6-as. Akkor hogyan láthattad 6-as korodban az olimpiát és 5-es korodban a nyári olimpiát? blink.gif Mert az tudtommal 2004-ben volt utoljára (hacsak nem maradtam le valamiről rolleyes.gif ), vagyis Te csak 8 éves voltál, vagy 2-as, vagy 3-as.

--------------------

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Jun 25 2008, 06:02
Létrehozva: #9

Vörösparaszt

IDÉZET(Kimster @ Jun 25 2008, 05:29) *
Bocsi, de az adatlapodon ott van, hogy 12 éves vagy, vagyis kb most leszel 6-as. Akkor hogyan láthattad 6-as korodban az olimpiát és 5-es korodban a nyári olimpiát? blink.gif Mert az tudtommal 2004-ben volt utoljára (hacsak nem maradtam le valamiről rolleyes.gif ), vagyis Te csak 8 éves voltál, vagy 2-as, vagy 3-as.

Ezt akartam én is kérdezni még délután.... biggrin.gif

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
Lancelot
hozzászólás Jul 31 2008, 11:55
Létrehozva: #10

Praetor

Na, az első magyarok már megérkeztek!

+Quote Post
F1 Beni
hozzászólás Aug 8 2008, 01:22
Létrehozva: #11

törzsvendég

Regisztrált: 22-June 08
Innen: Keszthely
Azonosító: 871

Ha valakinek kiment volna a fejéből, vagy ha nincs tv közelben:Olimpiai megnyitó élő közvetítése itt!

--------------------

+Quote Post
Lancelot
hozzászólás Aug 13 2008, 07:45
Létrehozva: #12

Praetor

Sajnos egyre kiábrándítóbb magyar szempontból ez az olimpia. Éppen 4 : 2 es ausztrál vezetésnél (női vízilabda) kapcsoltam ki a z előbb dühömben a TV-t. (Látom aztán 7 : 7 lett, de ez cseppet sem változtat a mondandóm lényegén!).

Égés, égés, kudarc, kudarc hátán mindenhol. Emlékszem Barcelonára, Atlantára, ... Ilyenkor már a cselgáncs és úszócsarnokból is voltak érmeink, a legfényesebb is! Most meg?

Szánalmas vergődés a magyarok produkciója. Ami a leginkább dühít, hogy a tradicionális magyar sportágakban olyan megsemmisítő pofonokat kapunk, hogy csak nézek.

Elsősorban természetesen a vívásra gondolok! Istenem, a kárpáthyk, a kulcsárok, a nébaldok, stb. forgolódnak sírjukban ill. zokognak magukban! Hova jutottunk? Tegnap a kard egyéniben az amerikai veri a magyart? Kardban? Ami mindenkor a magyar vívás egyik zászlóvivője volt? Előző nap dél-koreai a magyar lányt párbajtőrben? Mi történt? Hogyan tudtunk ilyen mélyre süllyedni? Döbbenetes: az egész vívó szekció lebőgött úgy, ahogy van. Bizony, hiányzik a szív! Boczko esete valóban jó példa. Attól a franciától kapott ki, aki, mint látható volt, nagyon is verhető volt a döntőben. Ő meg még a spanyolt sem tudta a bronzért megszorongatni. Csúfos egyéni kudarcok, csúfos felkészülés...

... ez utóbbit az evezős páros esti nyilatkozata el is ismerte. Olyat nyilatkozott a srác a parton a lebőgésük után, hogy talán nem jól készültek fel. Bár közröhejként hozzátette, hogy "Valami van a levegőben. Nekünk kellett volna nyerni, hiszen ezek a többiek gyengébbek nálunk." A riporter meg még kontrázot is, miszerint az összes magyar arra panaszkodik, hogy nem jó a klíma Pekingben! Hát nem szégyellik magukat! Mindenkinek ugyanaz a klíma! Mások miért bírják? Miért tudnak eredményesek lenni?

Minden vonalon kudarc. Egyetlen egy arany nincs az uszodából..... A női úszók egyszerűen lebőgtek. ...A cselgáncsozók egymás után buktak ki.... A boxolóinkat csúfosan verik ki az ellenfelek. ....A birkózóink egy része már eleve kórházban, a másik felét kiszórja az ellenfél. ...A súlyemelőnknek a könyöke sérül örökre.... az atlétáktól eleve nem lehet várni semmit, az öttusa lutri, ... a lövészek leégtek....

A kézis lányok ha összekerülnek Dél-Koreával szarrá verik őket. A férfi pólosok ugyan szép eredményt hoztak a görögökkel szemben, de ne feledjük a montenegróiakkal szembeni szánalmasságukat!

Minenki várja, hogy majd a kajak-kenusok szállítják az érmeket, az aranyakat. Nos. Ugyebár Kolonics Gyuri sajnos már eleve nincs ott. Ha meg a többiek is majd arra hivatkoznak, mint fentebb az evezőseink, akkor aztán nagy pofáraesés lesz ott is. Márpedig én azt hiszem nagy pofára esés lesz. Szóval az 1960-as római olimpiát tartották az eddigi egyik legnagyobb kudarcnak. Én úgy érzem Peking messze alul fogja azt múlni magyar szempontból... ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif

+Quote Post
Tarzaan
hozzászólás Aug 13 2008, 10:10
Létrehozva: #13

Schumanoid

Ehhez két dolog:

-tudjuk ki került pár éve a sporttárca élére, és mit tett azóta a versenysport/sport támogatásával

- az olimpiák már régóóta ne ma sportról szólnak, és itt pl. nem csak a rendezések körüli korrupcióra gondolok. Azok az országok akik megteheti igen komoly orvoi kutatásokat finanszíroznak sportolóik "formába hozására". Technológiájuk mindeg pár évvel a doppingellenőrök technológiája előtt jár. Vagy elhiszi valaki, hogy egy ún. "cáparuhától" 4-5mp-vel gyorsabban úszik valaki?

Sportorvosok szerint az élsport legtöbb területén a 70-es évekre elérték az emberi teljesítőképesség határait. Természetes kereteken belül onnentől max hangyányival lehetne javítani a rekordokat...

ui:

azt is tudomásul kel lvenni, hogy Magyarország 10 milliója a 6,5 milliárdoz képest elenyésző. Ennek ellenére még így sem panaszkodhatunk. az eddigi 110 év volt a nem semmi...

A hozzászólást -Tarzaan- szerkesztette a következő időpontban: Aug 13 2008, 10:12

--------------------
"Nagyszerű munkát végzett, miközben kitűnő szakemberekkel vette körül magát a Ferrarinál, és olyan környezetet teremtett, ami lehetővé tette, hogy 2000-ben, huszonegy év után megnyerték. Higgyék el nekem, hogy ez az ő érdeme, és nem Jean Todté vagy Luca di Montezemolóé"
Jackie Stewart; 2006

"Az emberek könnyen elfelejtik, hogy a Ferrari mennyit köszönhet Michaelnek. Felépített maga köré egy csapatot. Motiválta az embereket. Egy nagy egésszé fűzte össze a részleteket. A Benetton is Michaelnek köszönhette a két világbajnoki címét. Amit Michael akkor tett az leírhatatlan."
Flavio Briatore, 2005

+Quote Post
tifosi
hozzászólás Aug 13 2008, 02:23
Létrehozva: #14

Civakodó

Kár, hogy Ian Torpedó visszavonult, klassz csatát vívhatott volna az amerikaival.

--------------------

Vannnak, akik megmásszák a Mount-Everestet... és vannak, akiket repülővel visznek fel oda. Mindegyik elmondhatja, hogy fenn volt a csúcson... de mégsem ugyanaz. 2007 "világbajnokáról"
"He was sure that Benetton and Schumacher were cheating, that they were using forbidden electronical devices in the car" Alain Prost
Hamilton például feltérképezi kifinomult érzékével a pályát és kipuhatolja a legjobb tapadással rendelkező felületeket. -hunnylander

Miért pont kimi a rajongás tárgya? Hát nem tudom azért mert cuki... - alap kimis
Prost intelligensen fúrta csapattársát, Ayrton Sennát. Senna sokkal jobb pilóta volt, amit Prost nem tudott feldolgozni, ezért rendkívül ravasz módon igyekezett a csapaton belül kivételezett helyzetbe kerülni. - Niki Lauda
Kétféle autóversenyző létezik: az egyik mindent megtesz a pályán azért, hogy ő legyen a legjobb(Ayrton Senna), a másik, a politizáló fajta a bokszutcában harcol elszántan, minden lehetséges eszközzel igyekszik a csapattársát bemocskolni, lejáratni és így akar előnyhöz jutni(Alain Prost). -Niki Lauda

+Quote Post
Tarzaan
hozzászólás Aug 13 2008, 06:23
Létrehozva: #15

Schumanoid

IDÉZET(tifosi @ Aug 13 2008, 03:23) *
Kár, hogy Ian Torpedó visszavonult, klassz csatát vívhatott volna az amerikaival.

Két doppingos tenyészállat...

--------------------
Jackie Stewart; 2006

Flavio Briatore, 2005

+Quote Post
Kimo
hozzászólás Aug 13 2008, 09:25
Létrehozva: #16

-

Regisztrált: 23-March 08
Innen: Szolnok
Azonosító: 640

én inkább csak fogom a fejem. unsure.gif unsure.gif

--------------------
IDÉZET(nm_ @ Apr 14 2013, 10:52) *
Ha létezik Mr. 6 tized, akkor az Hamilton.

+Quote Post
graciafun
hozzászólás Aug 13 2008, 09:27
Létrehozva: #17

törzsvendég

Csoport: Tag
Regisztrált: 5-October 07
Innen: Felsőtárkány, Heves megye
Azonosító: 195

Én azért hiányolok egy-két sportágat.
Pl.: Downhill (bringa) - doppingolni nem nagyon lehet, vagy "elmebeteg" az ember vagy nem, bár itt sem rugnának labdába a magyarok.
BMX (street, félcső), MTX Free Style
Azt hiszem hogy ezekben és az ehez hasonló sportágakban szerepelnek a mai nap igazi gladiátorai. Igaz hogy az Xgames nevű nem kicsi eseményen megmérettetnek de az még sem olimpia. Látványos és eszméletlen nehéz sportágakról van szó. A sportolók nem rinyálnak hogy éppen mi nem tetszik neki (van kivétel de elenyésző), csak egy pálya kell nekik és kész a cirkusz.

--------------------
W196....W01...C197...W201...W124...hmmmm :P

+Quote Post
nm_
hozzászólás Aug 13 2008, 09:52
Létrehozva: #18

Bizony, ez nem BMW :)

Regisztrált: 31-January 08
Azonosító: 447

A medence egyik oldalán beugrik az ember, a másikon kimászik. Mégis, ki kiváncsi erre? ebben semmi élvezet. Élvezet szempontjából ugyan ilyen nulla az atlétika. Nézi ezt valaki? Természetesen a sportolói teljesítményt értékelem, de hol foghatók izgalom szempontjából ezek az ágak a vizilabdához, boxhoz? Egy ember felteszi az életét, hogy átugorjon egy szaros lécet. Megcsinálja, majd rájön, hogy tönkrement a szervezete, ráadásul a családtagjain kívűl a kutyát sem érdekli amit csinál. A másik az, hogy sok számban az dönti el az eredményt, hogy melyik ország tudja kitenyészteni a tökéletes sportolót, mindenféle géntenyészet, meg kemikáliák és hormonkezelések útján, mind ezt azért, hogy demonstrálja saját nemzetének nagyságát. Hol marad a sportszerűség? Meddig tart a valós emberi tényező?

+Quote Post
tifosi
hozzászólás Aug 13 2008, 10:07
Létrehozva: #19

Civakodó

IDÉZET(Tarzaan @ Aug 13 2008, 06:23) *
Két doppingos tenyészállat...

Torpedód többször vizsgálták, eredménytelenül. Persze megvádolták.

--------------------

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Aug 14 2008, 07:44
Létrehozva: #20

Vörösparaszt

IDÉZET(nm_ @ Aug 13 2008, 10:52) *
A medence egyik oldalán beugrik az ember, a másikon kimászik. Mégis, ki kiváncsi erre? ebben semmi élvezet. Élvezet szempontjából ugyan ilyen nulla az atlétika. Nézi ezt valaki? Természetesen a sportolói teljesítményt értékelem, de hol foghatók izgalom szempontjából ezek az ágak a vizilabdához, boxhoz? Egy ember felteszi az életét, hogy átugorjon egy szaros lécet. Megcsinálja, majd rájön, hogy tönkrement a szervezete, ráadásul a családtagjain kívűl a kutyát sem érdekli amit csinál. A másik az, hogy sok számban az dönti el az eredményt, hogy melyik ország tudja kitenyészteni a tökéletes sportolót, mindenféle géntenyészet, meg kemikáliák és hormonkezelések útján, mind ezt azért, hogy demonstrálja saját nemzetének nagyságát. Hol marad a sportszerűség? Meddig tart a valós emberi tényező?

Sajnos nagyon ez megy sad.gif Ultragáz látni, hogy a korábbi világcsúcsokat másodpercekkel döntik meg az úszók pl.Atlétikát még nem is igen láttam a mostani Olimpián...

--------------------

Forza Ferrari!

+Quote Post

11 Oldal V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019 August 25th - 21:57