IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

97 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
Mark Webber, avagy az alulértékelt ausztrál farmer
forza
hozzászólás Jul 12 2009, 03:15
Létrehozva: #41

A4

Csoport: Moderators
Regisztrált: 17-January 09
Innen: Pécs
Azonosító: 1,906

IDÉZET(Effegy @ Jul 12 2009, 03:12) *
Azért is megbüntethették volna akkor .....vagy az már túl sok? Az pont a győzelmébe került volna.

Persze. Sőt, miért nem büntették meg azért is, hogy levegőt vett... Nem volt épp elég büntetés az, hogy visszacsúszott a második helyre, ráadásul drive through penalty-t is kapott???
Élete versenye volt.

--------------------
"I race to win." (Ayrton Senna)
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)
Go to the top of the page

+Quote Post
still
hozzászólás Jul 12 2009, 03:17
Létrehozva: #42

Jamon Serrano (Befana fan)

Regisztrált: 28-September 08
Innen: Fejér
Azonosító: 1,189

IDÉZET(Euloálius @ Jul 12 2009, 04:15) *
Számomra teljesen rendben lenne a verseny a Red Bullnál, de így Button meg fogja nyerni a vb-t anélkül hogy egy győzelmet is összekanalazna a folytatásban.

A jelenlegi pontrendszert figyelembe véve nem egészen.
Azért nem ártana még 1-2-szer nyernie.
Főleg,ha így beékelődik a RedBullok meg közé 1-2 autó.

+Quote Post
Effegy
hozzászólás Jul 12 2009, 03:18
Létrehozva: #43

Soldier of Fortune

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 12-March 09
Innen: BORSOD
Azonosító: 2,498

IDÉZET(forza @ Jul 12 2009, 03:15) *
Persze. Sőt, miért nem büntették meg azért is, hogy levegőt vett... Nem volt épp elég büntetés az, hogy visszacsúszott a második helyre, ráadásul drive through penalty-t is kapott???
Élete versenye volt.

Nem azért mondom, de végülis Hamiltontól elvett akár egy futamgyőzelmet is.....nem hiszem, hogy ennyire mindegy lenne. MErt hát elsőnek fordult volna, tisztán látszott.

+Quote Post
Redye
hozzászólás Jul 12 2009, 03:22
Létrehozva: #44

törzsvendég

Regisztrált: 19-August 08
Innen: Románia
Azonosító: 1,030

--------------------

+Quote Post
forza
hozzászólás Jul 12 2009, 03:24
Létrehozva: #45

A4

IDÉZET(Euloálius @ Jul 12 2009, 03:15) *
"Köpködöm", igen. A versenyszellem ellenére van. De ha már ezt büntetlenül alkalmazzák, akkor kutyaharapást szőrével. Számomra teljesen rendben lenne a verseny a Red Bullnál, de így Button meg fogja nyerni a vb-t anélkül hogy egy győzelmet is összekanalazna a folytatásban.

Ez így most elég nagy önellentmondás. Gondolj bele a Webber-drukkerek helyzetébe, milyen lenne nekik, ha Vettel mögé beállítanák talicskázni. Pont úgy szapulnák évek múltán is Vettelt, mint ahogy te Alonsot 2005 miatt. Ha Alonso 2005-ös (és 2006-os...) "tolása" szerinted nem volt helyénvaló, akkor ezt a Red Bull esetén sem helyeselheted. Én is jobban kedvelem különben Vettelt, mint Webbert, sőt, kifejezetten drukkolok is neki idén. Ha már Kimi esélytelen, legalább ne a csalós Brawn-ok nyerjék a vb-t. És Webbert a kezdetek óta nem kedveltem amúgy. Ettől függetlenül amit ma produkált, az engem most meggyőzött, és létrafokokat emelkedett a szememben, főleg amiatt az őszinte öröm miatt, amit a team radio-n játszottak be. El kell ismerjük, Nándi, hogy megérdemelte. És azt is el kell ismerjük, hogy ezek után végképp nem érdemelné meg, hogy beállítsák Vettel mögé. Ha ez a vb-be kerül a Red Bull-nak, akkor a vb-be kerül. De tisztességes csatában vesztenek, és ez nem mindegy. Ráadásul ha elúszik a vb, az nem itt úszik el, hanem az első 7 futamon úszott már el, amikor Button 7 versenyből 6-ot megnyert.

--------------------
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Jul 12 2009, 03:25
Létrehozva: #46

-

Regisztrált: 27-June 07
Azonosító: 4

IDÉZET(forza @ Jul 12 2009, 04:24) *
Ez így most elég nagy önellentmondás. Gondolj bele a Webber-drukkerek helyzetébe, milyen lenne nekik, ha Vettel mögé beállítanák talicskázni. Pont úgy szapulnák évek múltán is Vettelt, mint ahogy te Alonsot 2005 miatt. Ha Alonso 2005-ös (és 2006-os...) "tolása" szerinted nem volt helyénvaló, akkor ezt a Red Bull esetén sem helyeselheted. Én is jobban kedvelem különben Vettelt, mint Webbert, sőt, kifejezetten drukkolok is neki idén. Ha már Kimi esélytelen, legalább ne a csalós Brawn-ok nyerjék a vb-t. És Webbert a kezdetek óta nem kedveltem amúgy. Ettől függetlenül amit ma produkált, az engem most meggyőzött, és létrafokokat emelkedett a szememben, főleg amiatt az őszinte öröm miatt, amit a team radio-n játszottak be. El kell ismerjük, Nándi, hogy megérdemelte. És azt is el kell ismerjük, hogy ezek után végképp nem érdemelné meg, hogy beállítsák Vettel mögé. Ha ez a vb-be kerül a Red Bull-nak, akkor a vb-be kerül. De tisztességes csatában vesztenek, és ez nem mindegy. Ráadásul ha elúszik a vb, az nem itt úszik el, hanem az első 7 futamon úszott már el, amikor Button 7 versenyből 6-ot megnyert.

Jó, maradjunk annyiban, ha Vettel TO nélkül is elhozza a vb-t, akkor maradjon így. biggrin.gif

--------------------
"A jónép általában utálja az eminenseket és kedveli a renitenseket." (Peter_Cs)

- Mi a különbség a mókus és a patkány között?
- ???
- Semmi, csak a mókusnak jobb a marketingje!

+Quote Post
forza
hozzászólás Jul 12 2009, 03:29
Létrehozva: #47

A4

IDÉZET(Euloálius @ Jul 12 2009, 03:25) *
Jó, maradjunk annyiban, ha Vettel TO nélkül is elhozza a vb-t, akkor maradjon így. biggrin.gif

Pontosan. Hozza el anélkül, az az igazi! Ha nincs több hiba, meggyőződésem, hogy a mai versenyen látottak ellenére is felül tud kerekedni Webberen, és ha az erőviszonyok így maradnak, akkor akár Buttonon is. Ha meg nem nyer, majd nyer jövőre vagy azután. Rettentő hosszú karrier áll előtte, még csak most fizeti meg a tanulópénzeit. Ausztrália, Monaco - csak két hiba, ami kapásból kb. 10 pontot jelentett volna. De a volna nem játszik. Ez simán belefért nála, még csak 21 éves. Lesz ő még vb, nem is egyszeres, ne aggódj! Én azért mindenképp biztató jelként értékelem az utóbbi néhány futamot, mintha picit benőtt volna a feje lágya. Ma is belátta, hogy mi a realitás, és nem erőltette feleslegesen a dolgot. Ez szerintem nagy dolog, fejben is egyre érettebbé kezd válni.

--------------------

+Quote Post
hunnylander
hozzászólás Jul 12 2009, 03:39
Létrehozva: #48

moving to Brackley

Regisztrált: 8-April 08
Azonosító: 701

IDÉZET(Effegy @ Jul 12 2009, 04:12) *
Azért is megbüntethették volna akkor .....vagy az már túl sok? Az pont a győzelmébe került volna.

A büntetése oka: causing collision, ütközés okozása. Most mutatták az onboardokat a BBC-n. Webber vágta ki Lewis abroncsát az első szárnya oldallapjával, repültek is a szénszál darabkák. Lewis padlólemeze csúnyán meg is sérült, és a defekt és már emiatt futott szélesre, mert irányíthatatlan lett az autó. A sérülés nélkül elsőként fordul be.

Az, hogy Webber egy vagy két autóhoz ütközött, nem számít. A manővereiért megkapta a büntetést.

+Quote Post
Effegy
hozzászólás Jul 12 2009, 03:41
Létrehozva: #49

Soldier of Fortune

Regisztrált: 12-March 09
Innen: BORSOD
Azonosító: 2,498

IDÉZET(hunnylander @ Jul 12 2009, 03:39) *
Az, hogy Webber egy vagy két autóhoz ütközött, nem számít. A manővereiért megkapta a büntetést.

Akkor ez a büntetés igencsak karcsúra sikeredett, ha azt nézed, hogy behajt a boxba, az kb 10-13mp alatt meg is van, nem hogy akkor a kettőért kapott volna egy stop/and go-t. Vagy olyat már nem adnak? Rég láttam már, hogy vki kapott volna egy 10est.

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Jul 12 2009, 03:42
Létrehozva: #50

-

IDÉZET(hunnylander @ Jul 12 2009, 04:39) *
A büntetése oka: causing collision, ütközés okozása. Most mutatták az onboardokat a BBC-n. Webber vágta ki Lewis abroncsát az első szárnya oldallapjával, repültek is a szénszál darabkák. Lewis padlólemeze csúnyán meg is sérült, és a defekt és már emiatt futott szélesre, mert irányíthatatlan lett az autó. A sérülés nélkül elsőként fordul be.

Tehát az első győzelmekor egyben tönkre is tette Lewis versenyét.

--------------------

- ???

+Quote Post
forza
hozzászólás Jul 12 2009, 03:46
Létrehozva: #51

A4

IDÉZET(Euloálius @ Jul 12 2009, 03:42) *

Előfordul. Hamilton nem egyszer tette már tönkre más versenyét, ő is megkapta a büntetését érte, ennyi. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy Hamilton idén nem küzd a vb-ért, ilyen formán mondhatni, nem okozott nagyobb kárt neki Webber. Persze az nyilván a Mercedes hazai versenyén nagy kár, hogy nem tudtak villantani emiatt, de a vb végkimenetele szempontjából túl nagy kára nem keletkezett Lewisnak.

--------------------

+Quote Post
hunnylander
hozzászólás Jul 12 2009, 03:47
Létrehozva: #52

moving to Brackley

Regisztrált: 8-April 08
Azonosító: 701

IDÉZET(Euloálius @ Jul 12 2009, 04:42) *

Evvan, a győzelmet nem sajnálom tőle, de Lewis remek versenyt futhatott volna enélkül.

+Quote Post
Eulo
hozzászólás Jul 12 2009, 03:48
Létrehozva: #53

-

IDÉZET(hunnylander @ Jul 12 2009, 04:47) *
Evvan, a győzelmet nem sajnálom tőle, de Lewis remek versenyt futhatott volna enélkül.

Lewis az első 4 futamon zseniális volt, azóta meg mintha átok ülne rajta. Remélem jövőre visszatér. A mostani is mutatta, hogy vele mindig számolni kell.

--------------------

- ???

+Quote Post
zsuko
hozzászólás Jul 12 2009, 05:22
Létrehozva: #54

törzsvendég

Csoport: Tag
Regisztrált: 30-January 09
Innen: Paks
Azonosító: 2,028

IDÉZET(hunnylander @ Jul 12 2009, 04:47) *

Jó neked, hogy ezt így el tudod fogadni. Én is örülnék Webber győzelmének, ha nem szúrta volna el Lewis versenyét. sad.gif dry.gif Most legalább jól ment az autó és lett volna esélye egy jó helyezésre, vagy akár dobogóra is. De így inkább dühös vagyok Webbora. angry.gif

+Quote Post
nm_
hozzászólás Jul 12 2009, 06:10
Létrehozva: #55

Bizony, ez nem BMW :)

Regisztrált: 31-January 08
Azonosító: 447

IDÉZET(Redye @ Jul 12 2009, 04:22) *

És ha most belegondolok, hogy Heidfeld mennyire simán verte Webbert a Williamsban, akkor könnyek csorognak a szemem sarkára, hogy a németnek még mindig nem sikerült nyernie. sad.gif

A futamtopikban már megtettem, de itt is emelem kalapom a mai teljesítménye előtt rolleyes.gif

+Quote Post
Szlavo
hozzászólás Jul 12 2009, 06:30
Létrehozva: #56

Tekintetes&Irgalmas Úr

Regisztrált: 3-November 08
Azonosító: 1,375

Nagy gratula Webbonak.Nagyon nagyot ment.Én hittem benne hogy megcsinálja,és íme. smile.gif

--------------------
"Érdekes ízlésed van. Klausmannt Árpával összehasonlítani olyan, mint mondjuk Schumachert Raikkönennel." By:Eulo

"Ha küzdesz veszíthetsz,de ha nem küzdesz veszítettél!"
"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz"

+Quote Post
forza
hozzászólás Jul 12 2009, 06:36
Létrehozva: #57

A4

IDÉZET(Szlavo @ Jul 12 2009, 06:30) *
Nagy gratula Webbonak.Nagyon nagyot ment.Én hittem benne hogy megcsinálja,és íme. smile.gif

DT-vel együtt is nagyon sima lett a vége. Gratulálok neki. Már egyszer leírtam, de leírom még egyszer: nagyot ugrott ma azon a bizonyos létrán felfelé (a szememben). Úgy örült, mint egy kisgyerek. Megható volt, komolyan. smile.gif

A hozzászólást -forza- szerkesztette a következő időpontban: Jul 12 2009, 06:37

--------------------

+Quote Post
Szlavo
hozzászólás Jul 12 2009, 06:48
Létrehozva: #58

Tekintetes&Irgalmas Úr

Regisztrált: 3-November 08
Azonosító: 1,375

IDÉZET(forza @ Jul 12 2009, 06:36) *
DT-vel együtt is nagyon sima lett a vége. Gratulálok neki. Már egyszer leírtam, de leírom még egyszer: nagyot ugrott ma azon a bizonyos létrán felfelé (a szememben). Úgy örült, mint egy kisgyerek. Megható volt, komolyan. smile.gif

Igen azzal együtt is meggyőző volt a fölénye ma.Persze a Vettel fanok biztos úgy gondolják hogy ma Vettel volt gyenge és nem Webbo erős. laugh.gif Nem rád értem Forza.

--------------------
"Érdekes ízlésed van. Klausmannt Árpával összehasonlítani olyan, mint mondjuk Schumachert Raikkönennel." By:Eulo

"Ha küzdesz veszíthetsz,de ha nem küzdesz veszítettél!"
"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz"

+Quote Post
nm_
hozzászólás Jul 12 2009, 06:52
Létrehozva: #59

Bizony, ez nem BMW :)

Regisztrált: 31-January 08
Azonosító: 447

IDÉZET(Szlavo @ Jul 12 2009, 07:48) *
Igen azzal együtt is meggyőző volt a fölénye ma.Persze a Vettel fanok biztos úgy gondolják hogy ma Vettel volt gyenge és nem Webbo erős. laugh.gif Nem rád értem Forza.

Vettel gyenge volt, mert nem tudott előzni és a vonatban vesztegelt. Webber meg erős volt, majd kicsattant az erőtől amikor kilökte Birkát cool.gif

+Quote Post
still
hozzászólás Jul 12 2009, 06:56
Létrehozva: #60

Jamon Serrano (Befana fan)

Regisztrált: 28-September 08
Innen: Fejér
Azonosító: 1,189

IDÉZET(nm_ @ Jul 12 2009, 07:52) *
Webber meg erős volt, majd kicsattant az erőtől amikor kilökte Birkát cool.gif

biggrin.gif Megkapta a büntetését érte.
De továbbra sem értem,Ausziban miért úszott meg Barrichello egy komplett ámokfutást ?

+Quote Post

97 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017 October 19th - 10:09