IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

4 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
Jean-Éric Vergne, a következő Vettel?
Zava
hozzászólás Dec 27 2011, 10:55
Létrehozva: #1

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Csoport: Moderators
Regisztrált: 15-November 07
Innen: Szigetszentmiklós
Azonosító: 323

karrier:
  • 2007-es Formula Campus Renault bajnok
  • 2009-es Formula Renault 2.0 európa és nyugat-európa második helyezett
  • 2010-es Brit F3 bajnok
  • 2011-es WSR második helyezett
  • 2011-es Toro Rosso teszpilóta

és egy idézet Bergertől:

IDÉZET
I've heard a lot of good things about Vergne - that maybe he is the next Vettel

meglássuk. valamiért úgy érzem, hogy kraftosabb mint Ricciardo, viszont az is biztos, hogy nagyképűbb is, kb az ellentéte a csupa vigyor Ricsinek. talán az ő csapaton belüli párharcuk lesz a jövő év egyik fénypontja. smile.gif

--------------------
Aki nem Kimit akarja az hazudik ;) - nm
Az F1 a motorsportok Apple-je - Mochok
Go to the top of the page

+Quote Post
Dankson
hozzászólás Dec 27 2011, 11:15
Létrehozva: #2

Tékozló fiú

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 24-March 09
Innen: Leeds (UK)
Azonosító: 2,744

A nagyképûséghez nem fér kétség. De majd letörik a szarva amikor rájön h a TR nem RB.. Ricciardo legalább már tudja milyen is szart vezetni.

--------------------

"Jenson elképesztően nagy tehetség. Ő a Formula 1 David Beckhamje!... Biztos vagyok abban, hogy előtte még mindig nagy lehetőségek állnak. Ha megfelelőek lesznek a körülmények és megfelelő emberek veszik majd körül, biztosan sikeres lesz. Tehetségét nem szabad megkérdőjelezni. Pusztán annyira van szüksége, hogy fontos dolgok jó idõben valósuljanak meg" Dave Richards

"Amíg itt van addig szerintem nagy hiba és ezért még NEM SZABAD JENSON BUTTONT LEÍRNI"
Dankson (2009-03-09)

"...biztos vagyok benne, hogy jövôre is számoln kell vele. Túl sokan egysíkuan látják az idei telejesítményét, ôk fognak jövôre meglepôdni" Dankson 2009.10.27
"...Fog ezzel idén Button futamot nyerni majd meglátod ;) " Dankson 2011.03.09

+Quote Post
still
hozzászólás Dec 27 2011, 11:24
Létrehozva: #3

Jamon Serrano (Befana fan)

Regisztrált: 28-September 08
Innen: Fejér
Azonosító: 1,189

Ricsi úgy néz ki, mint Riki Böbi Jean Girard-ja. biggrin.gif

Remélem elkapja Vergnét. Amúgy már kurvára unom a Red Bullos pilótatenyésztést. Tizenötből itt ragad egy, a többi meg klotyó.

+Quote Post
forza
hozzászólás Dec 27 2011, 11:51
Létrehozva: #4

A4

Regisztrált: 17-January 09
Innen: Pécs
Azonosító: 1,906

IDÉZET(still @ Dec 27 2011, 11:24) *
Ricsi úgy néz ki, mint Riki Böbi Jean Girard-ja. biggrin.gif

Remélem elkapja Vergnét. Amúgy már kurvára unom a Red Bullos pilótatenyésztést. Tizenötből itt ragad egy, a többi meg klotyó.

Azért ez anno is így volt. A teljesség igénye nélkül: Mazzacane, Gené, Badoer, Takagi - kb. jöttek, láttak, buktak és mentek. A minardis, hovatovább, még az arrows-os pilóták nagy részének is ez volt a sorsa.

--------------------
"I race to win." (Ayrton Senna)
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
still
hozzászólás Dec 28 2011, 12:40
Létrehozva: #5

IDÉZET(forza @ Dec 27 2011, 11:51) *
Azért ez anno is így volt. A teljesség igénye nélkül: Mazzacane, Gené, Badoer, Takagi - kb. jöttek, láttak, buktak és mentek. A minardis, hovatovább, még az arrows-os pilóták nagy részének is ez volt a sorsa.

Ebből kettő fizetős antitalent volt, nem tehetségkutatós pilóta.
Ne keverjük a kettőt: a Minardi valóban kinevelt pár jó pilótát ( Fisichella, Trulli, Alonso, Webber ), de a többi szinte 100 százalékig bérpilóta volt, gondolok itt Lavaggira, Zsótira, Brunira, Yoongra, Marquesre, Tuerore, Nakanóra, és még sorolhatnánk.
A Red Bull pedig szponzorál/felkarol alsóbb szériákban pár srácot, majd amikor az ő mércéjükkel mérve kudarcot vallanak, akkor dobják őket, mint egy kurvát, egy kivétel Vettelt leszámítva eddig.

+Quote Post
forza
hozzászólás Dec 28 2011, 10:58
Létrehozva: #6

A4

IDÉZET(still @ Dec 28 2011, 12:40) *
Ne keverjük a kettőt: a Minardi valóban kinevelt pár jó pilótát ( Fisichella, Trulli, Alonso, Webber ), de a többi szinte 100 százalékig bérpilóta volt, gondolok itt Lavaggira, Zsótira, Brunira, Yoongra, Marquesre, Tuerore, Nakanóra, és még sorolhatnánk.
A Red Bull pedig szponzorál/felkarol alsóbb szériákban pár srácot, majd amikor az ő mércéjükkel mérve kudarcot vallanak, akkor dobják őket, mint egy kurvát, egy kivétel Vettelt leszámítva eddig.

A Minardi kinevelt pár jó pilótát, akiket el is vitt más csapat. A Toro Rosso ettől annyiban több, hogy tőlük ugyanúgy elvihet másik csapat pilótát, most is vihetnék Algát és/vagy Buemit. Ugyanakkor, ha valaki jól teljesít, mint Vettel, biztosítják a feljebb lépést is, ami miatt bizonyos értelemben még plusz is van a Minardihoz képest abban, amit csinálnak.

--------------------
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
still
hozzászólás Dec 28 2011, 11:12
Létrehozva: #7

IDÉZET(forza @ Dec 28 2011, 10:58) *
A Minardi kinevelt pár jó pilótát, akiket el is vitt más csapat. A Toro Rosso ettől annyiban több, hogy tőlük ugyanúgy elvihet másik csapat pilótát, most is vihetnék Algát és/vagy Buemit. Ugyanakkor, ha valaki jól teljesít, mint Vettel, biztosítják a feljebb lépést is, ami miatt bizonyos értelemben még plusz is van a Minardihoz képest abban, amit csinálnak.

Ezt szépen becsomagoltad.

+Quote Post
forza
hozzászólás Dec 28 2011, 11:30
Létrehozva: #8

A4

IDÉZET(still @ Dec 28 2011, 11:12) *
Ezt szépen becsomagoltad.

Nem értelek, komolyan. Meg azokat sem, akik most ekézik a Toro Rosso-t, ill.a Red Bull boss-t. Még hány évet kellett volna adniuk Algának és Bueminek?

--------------------

+Quote Post
still
hozzászólás Dec 28 2011, 11:43
Létrehozva: #9

IDÉZET(forza @ Dec 28 2011, 11:30) *
Nem értelek, komolyan. Meg azokat sem, akik most ekézik a Toro Rosso-t, ill.a Red Bull boss-t. Még hány évet kellett volna adniuk Algának és Bueminek?

Nem csak erről a két tagról van szó, hanem számold össze, 2005 óta mennyi pilótát temettek el!
Egyébként Alga maradhatott volna, mércének. Most a két új egy esetlegesen szar autóval majd megint kapja az extrém gumitaktikát, előzgetnek a középmezőnyben, de nem jön nekik össze egy káoszfutamos győzelem, és jövőre mehetnek, mert a Red Bull tehetséggyára éppen kitermelt mást. De ők tudják.

+Quote Post
nm_
hozzászólás Dec 28 2011, 11:55
Létrehozva: #10

Bizony, ez nem BMW :)

Regisztrált: 31-January 08
Azonosító: 447

IDÉZET(still @ Dec 28 2011, 12:40) *

Úgy is nézheted a dolgot, hogy a STR nélkül még lehetőséget sem kaptak volna bekerülni az F1-be.

Ami véleményem szerint visszás, hogy menesztésüket a pilótakeringő végére időzítették, ezzel csökkentve az esélyeiket a pilótapiacon.

+Quote Post
forza
hozzászólás Dec 28 2011, 11:57
Létrehozva: #11

A4

IDÉZET(still @ Dec 28 2011, 11:43) *
Nem csak erről a két tagról van szó, hanem számold össze, 2005 óta mennyi pilótát temettek el!
Egyébként Alga maradhatott volna, mércének. Most a két új egy esetlegesen szar autóval majd megint kapja az extrém gumitaktikát, előzgetnek a középmezőnyben, de nem jön nekik össze egy káoszfutamos győzelem, és jövőre mehetnek, mert a Red Bull tehetséggyára éppen kitermelt mást. De ők tudják.

Én azért nem így látom. Saját nevelésként 2-3 évet tuti kapnak, nem lesznek kidobva 1 év múlva. 2-3 év meg több, mint elégséges ahhoz, hogy kiderüljön, top pilóta-e valaki, vagy csak "average maximum", ahogy Berger mondja. Én annyiból egyetértek azokkal, akik sajnálják Algát meg Buemit, hogy azért bőven elférnének a mezőnyben, nem annyira gyengék, hogy ne lehessen ülésük. Csak hát a TR az szisztematikusan működik, alá kell dolgozniuk az anyacsapatnak, és ez valahol érthető is. Ha a te pénzedről lenne szó, neked is az lenne a célod és az üzleti érdeked, hogy megtaláld azt a pilótát, aki a fő csapatodat hosszú távon sikerre viszi, vagy legalábbis viheti.

--------------------

+Quote Post
forza
hozzászólás Dec 28 2011, 12:01
Létrehozva: #12

A4

IDÉZET(nm_ @ Dec 28 2011, 11:55) *
Úgy is nézheted a dolgot, hogy a STR nélkül még lehetőséget sem kaptak volna bekerülni az F1-be.

Ami véleményem szerint visszás, hogy menesztésüket a pilótakeringő végére időzítették, ezzel csökkentve az esélyeiket a pilótapiacon.

Egyetértek. A menesztés magyarázható szakmailag, a módja viszont nem fair.

--------------------

+Quote Post
Zava
hozzászólás Dec 28 2011, 12:05
Létrehozva: #13

( ͡° ͜ʖ ͡°)

IDÉZET(forza @ Dec 28 2011, 11:57) *
Én azért nem így látom. Saját nevelésként 2-3 évet tuti kapnak, nem lesznek kidobva 1 év múlva. 2-3 év meg több, mint elégséges ahhoz, hogy kiderüljön, top pilóta-e valaki, vagy csak "average maximum", ahogy Berger mondja. Én annyiból egyetértek azokkal, akik sajnálják Algát meg Buemit, hogy azért bőven elférnének a mezőnyben, nem annyira gyengék, hogy ne lehessen ülésük. Csak hát a TR az szisztematikusan működik, alá kell dolgozniuk az anyacsapatnak.

ja, most a következő eresztés a juniorok közül még csak a 2.0ban vitézkedik (Sainz és Kvyat) és tippre jövőre is, tehát egy ideig még ha akarnák is nehezen váltanák őket le (de nem akarják)
bár ha jól tudom leigazolták Lewis Williamsont (2010es mclaren BRDC díjazott asszem?) hasonló szerepkörbe, mint Ricciardo volt 2010ben, illetve Vergne tavaly.
bár szerintem ez hogy egyszerre berakták őket, arra utal, hogy szétlövés lesz köztük Webber helyére, legkésőbb 2014től, de ha valamelyikük nagyon meggyőző már első évében, akkor akár 2013tól.

--------------------

+Quote Post
still
hozzászólás Dec 28 2011, 12:07
Létrehozva: #14

IDÉZET(forza @ Dec 28 2011, 12:01) *
Egyetértek. A menesztés magyarázható szakmailag, a módja viszont nem fair.

Nem értitek.
Amire én kihegyeztem a dolgot, az a Red Bull futószalagos sztárcsinálója-süllyesztője, ami egy vicc ebben a formában. Úgy pörögnek a pilóták a csapataik körül, mint a potenciális lónyál vásárló két doboz lötty után, érdekes marketing.

+Quote Post
Zava
hozzászólás Dec 28 2011, 12:10
Létrehozva: #15

( ͡° ͜ʖ ͡°)

IDÉZET(nm_ @ Dec 28 2011, 11:55) *

elvileg eredetileg Vergne-Alga volt a terv, Ricciardot pedig a caterhambe akarták berakni Trulli helyére, de valami az utolsó pillanatban változhatott (vagy jelentkezett Petrov egy tömött aktatáskával, vagy esetleg Trulli kivásárlása nehézségekbe ütközött, pl túl sok pénzbe került volna) emiatt került be mindkét srác a torohoz, és emiatt szóltak ilyen későn.
viszont az is igaz, hogy ez nem magyarázza meg, hogy Bueminek miért ilyen későn (és szimulátormunka kellős közepén) szóltak.

--------------------

+Quote Post
forza
hozzászólás Dec 28 2011, 12:11
Létrehozva: #16

A4

IDÉZET(still @ Dec 28 2011, 12:07) *
Nem értitek.
Amire én kihegyeztem a dolgot, az a Red Bull futószalagos sztárcsinálója-süllyesztője, ami egy vicc ebben a formában. Úgy pörögnek a pilóták a csapataik körül, mint a potenciális lónyál vásárló két doboz lötty után, érdekes marketing.

De értem, csak szerintem ez nem teljesen így van. Legalábbis Buemi és Alga bőven megkapta a lehetőséget, nem csak egy futó kaland volt számukra a Toro Rosso. Buemi kapott 3 teljes szezont, Alga 2 és felet. Ez azért korántsem futószalag, szerintem. Az, hogy Klien, Doornbos meg a többi TR-es rövidebb időt kapott, való igaz. De az akkor volt, azóta már más a sportpolitikájuk, úgy tűnik.

--------------------

+Quote Post
nm_
hozzászólás Dec 28 2011, 12:13
Létrehozva: #17

Bizony, ez nem BMW :)

Regisztrált: 31-January 08
Azonosító: 447

IDÉZET(Zava @ Dec 28 2011, 12:10) *
elvileg eredetileg Vergne-Alga volt a terv, Ricciardot pedig a caterhambe akarták berakni Trulli helyére, de valami az utolsó pillanatban változhatott (vagy jelentkezett Petrov egy tömött aktatáskával, vagy esetleg Trulli kivásárlása nehézségekbe ütközött, pl túl sok pénzbe került volna) emiatt került be mindkét srác a torohoz, és emiatt szóltak ilyen későn.
viszont az is igaz, hogy ez nem magyarázza meg, hogy Bueminek miért ilyen későn (és szimulátormunka kellős közepén) szóltak.

Trullival nincsen különösebb bajom, de már felesleges ebbe a mezőnybe. Jobb lett volna az általad leírt forgatókönyv, Alga tényleg felfelé lépegetett.

+Quote Post
Dankson
hozzászólás Dec 28 2011, 12:30
Létrehozva: #18

Tékozló fiú

IDÉZET(Zava @ Dec 28 2011, 11:10) *

Ez csak pletyka volt. Soha senki nem erositette meg.

--------------------

"Jenson elképesztően nagy tehetség. Ő a Formula 1 David Beckhamje!... Biztos vagyok abban, hogy előtte még mindig nagy lehetőségek állnak. Ha megfelelőek lesznek a körülmények és megfelelő emberek veszik majd körül, biztosan sikeres lesz. Tehetségét nem szabad megkérdőjelezni. Pusztán annyira van szüksége, hogy fontos dolgok jó idõben valósuljanak meg" Dave Richards

"Amíg itt van addig szerintem nagy hiba és ezért még NEM SZABAD JENSON BUTTONT LEÍRNI"
Dankson (2009-03-09)

"...biztos vagyok benne, hogy jövôre is számoln kell vele. Túl sokan egysíkuan látják az idei telejesítményét, ôk fognak jövôre meglepôdni" Dankson 2009.10.27

+Quote Post
Zava
hozzászólás Dec 28 2011, 12:32
Létrehozva: #19

( ͡° ͜ʖ ͡°)

IDÉZET(Dankson @ Dec 28 2011, 12:30) *
Ez csak pletyka volt. Soha senki nem erositette meg.

http://www.autosport.com/news/report.php/id/96670
fajl.

--------------------

+Quote Post
Dankson
hozzászólás Dec 28 2011, 12:36
Létrehozva: #20

Tékozló fiú

IDÉZET(forza @ Dec 28 2011, 11:11) *
De értem, csak szerintem ez nem teljesen így van. Legalábbis Buemi és Alga bőven megkapta a lehetőséget, nem csak egy futó kaland volt számukra a Toro Rosso. Buemi kapott 3 teljes szezont, Alga 2 és felet. Ez azért korántsem futószalag, szerintem. Az, hogy Klien, Doornbos meg a többi TR-es rövidebb időt kapott, való igaz. De az akkor volt, azóta már más a sportpolitikájuk, úgy tűnik.

Csak azt a kis tényt elfelejted hozzátenni a csapat is az elmult 3 évben visszafelé lépegetett. Nem igazán értem milyen eredmény lett volna a fejlôdés. A ganaj marco szemrebbenés nélkül 2 nappal a kirúgás elôtt hazudott Alersuarinak ..... üzlet ide vagy oda ez gerinctelen és undorító. Egyértelmû h azért szóltak késôn h a két kirúgottnak ne legyen helye jövôre másnâl, ne vegyenek el pontokat tôlüg, ne verjék esetlegesen el a két új tehettségüket.

--------------------

Dankson (2009-03-09)

+Quote Post

4 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017 June 27th - 06:17