IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

8 Oldal V  « < 6 7 8  
Reply to this topicStart new topic
Paul di Resta
A Professzor
hozzászólás Apr 28 2013, 11:29
Létrehozva: #141

A szólásszabadság helyi élharcosa

Csoport: Moderators
Regisztrált: 29-May 12
Innen: Alba
Azonosító: 6,497

IDÉZET(Zoli @ Apr 28 2013, 10:24) *
Célegyenesben Paul di Restával

A világ legjobb színésze...
PdR: Sean Connery - a valaha volt legjobb James Bond. cool.gif

Az utolsó válaszát valószínűleg elgépelték, nem "angol reggel", hanem "angol reggeli" lesz az, ismertebb nevén "english fry up" vagy "full breakfast". Bár az a népszerű nézet, hogy a brit kaják borzalmasak, ez a fogás tényleg valami brutálisan finom és laktató cucc (bár nem éppen egy diétás kaja, nem is ajánlott heti 1-2 alkalomnál többször fogyasztani). Így néz ki:

és valóban az egyik leginkább bevált másnaposság elleni kúra arrafelé.

A hozzászólást -A Professzor- szerkesztette a következő időpontban: Apr 28 2013, 11:31

--------------------
BBC: Mi villan át az ember agyán, ha elesik egy motorral?
Barry Sheene: A segge, ha elég gyorsan megy.
Go to the top of the page

+Quote Post
stoke
hozzászólás Apr 28 2013, 12:07
Létrehozva: #142

Howzzat?!

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 9-May 08
Innen: Bp
Azonosító: 749

IDÉZET(A Professzor @ Apr 28 2013, 12:29) *
Az utolsó válaszát valószínűleg elgépelték, nem "angol reggel", hanem "angol reggeli" lesz az, ismertebb nevén "english fry up" vagy "full breakfast". Bár az a népszerű nézet, hogy a brit kaják borzalmasak, ez a fogás tényleg valami brutálisan finom és laktató cucc (bár nem éppen egy diétás kaja, nem is ajánlott heti 1-2 alkalomnál többször fogyasztani). Így néz ki:

és valóban az egyik leginkább bevált másnaposság elleni kúra arrafelé.

Igen ez a kaja utolérhetetlenen. Mi is szoktunk idehaza csinálni - persze olyan alapanyagokból, ami elérhető Magyarországon és inkább ebéd vagy gyors vacsi gyanánt.

Paradicsomos babból meggyőződésem, h a Tesco Value a legjobb (pedig sokat próbáltunk már, drágábbakat is, de a TG bab verhetetlen.)
Gombát skipeljük, mert én nem szeretem, illetve a kolbász az mindig debreceni nálunk.

Viszont mi az a kép jobb aljában? Valami krumpli féleség? unsure.gif

--------------------
Fuck imageshack.
"No worries! I'm pushing like hell!" - Jarno Trulli - 2008 Török Nagydíj "
-the final laps-

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Apr 28 2013, 12:17
Létrehozva: #143

IDÉZET(stoke @ Apr 28 2013, 01:07) *
Igen ez a kaja utolérhetetlenen. Mi is szoktunk idehaza csinálni - persze olyan alapanyagokból, ami elérhető Magyarországon és inkább ebéd vagy gyors vacsi gyanánt.

Paradicsomos babból meggyőződésem, h a Tesco Value a legjobb (pedig sokat próbáltunk már, drágábbakat is, de a TG bab verhetetlen.)
Gombát skipeljük, mert én nem szeretem, illetve a kolbász az mindig debreceni nálunk.

Viszont mi az a kép jobb aljában? Valami krumpli féleség? unsure.gif

Igen, már itthon is lehet szinte tökéletesen ugyanolyan alapanyagokat beszerezni és hozzátok hasonlóan nagyon sokan készítik el mondjuk ebédre vagy vacsorára, mert azért elég nehéz étel, nehéz utána egy napot végigaktívkodni biggrin.gif Részemről maradok a Heinz paradicsomos babnál, megszoktam kint nagyon. Jól láttad, ott jobb alul az az úgynevezett "potato cake", gyakorlatilag tojással bekevert krumplipüré hirtelen forró olajban / vajban kisütve. Ha jól készítik el, baromira odaver az is. Abban teljesen igazad van, hogy nem tradicionális kellék, de azért lehet vele találkozni. Ami viszont egyértelműen hiányzik a képről (és ezt csak most vettem észre) az a "black pudding", a megtévesztően hülye nevű véres hurka biggrin.gif

A hozzászólást -A Professzor- szerkesztette a következő időpontban: Apr 28 2013, 12:23

--------------------

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Apr 29 2013, 06:15
Létrehozva: #144

McLaren fan

Regisztrált: 17-October 08
Innen: Szerbia/Temerin
Azonosító: 1,266

Jól néz ki. smile.gif Mi az a sötét főzelék féleség a babon?
Amikor azt mondod, tojással bekevert, az annyit jelent hogy a püréhez hozzá adják a tojást? Mert mintha még panírozva is lenne vagy csak amolyan francia rántás van rajta (prézli nélkül csak tojás)?
Ezt a paradicsomos babot ki kell próbálnom! Lehet hogy borsóval is ki kell próbálnom majd! smile.gif

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Apr 29 2013, 06:28
Létrehozva: #145

IDÉZET(Mochok85 @ Apr 29 2013, 07:15) *
Jól néz ki. smile.gif Mi az a sötét főzelék féleség a babon?
Amikor azt mondod, tojással bekevert, az annyit jelent hogy a püréhez hozzá adják a tojást? Mert mintha még panírozva is lenne vagy csak amolyan francia rántás van rajta (prézli nélkül csak tojás)?
Ezt a paradicsomos babot ki kell próbálnom! Lehet hogy borsóval is ki kell próbálnom majd! smile.gif

Az a britek szó szerint mindenhez (húsok, köretek, szendvicsek) hozzáadott kedvenc szósza, az ún. "brown sauce", de sok helyen ismertebb a "HP" (éjdzspí) néven, mert az eredeti első gyártó termékének a cimkéjén a brit parlament épülete látható (a mai napig is, a britek híres hagyományőrzése ebből is látszik). Innen jön, hogy Houses of Parliament -> HP szósz smile.gif Így néz ki:

Kicsit füstös, leginkább amolyan barbecue-szószként tudnám jellemezni, nekem nagyon bejön. Nem tudom, hogy Szerbiában hozzá tudsz-e jutni, de megmondom őszintén, szerintem minden esély megvan rá, mert nagyon sok helyre importálják már.

És igazad lesz, a képen úgy néz ki, hogy be is van panírozva az a cucc. Amennyire én tudom, ez nem része az eredeti potato cake-nek, de persze ez nem jelent semmit. Itt egy jó recept hozzá, ha ki szeretnéd próbálni smile.gif

--------------------

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Apr 29 2013, 08:52
Létrehozva: #146

McLaren fan

Regisztrált: 17-October 08
Innen: Szerbia/Temerin
Azonosító: 1,266

IDÉZET(A Professzor @ Apr 29 2013, 07:28) *
Az a britek szó szerint mindenhez (húsok, köretek, szendvicsek) hozzáadott kedvenc szósza, az ún. "brown sauce", de sok helyen ismertebb a "HP" (éjdzspí) néven, mert az eredeti első gyártó termékének a cimkéjén a brit parlament épülete látható (a mai napig is, a britek híres hagyományőrzése ebből is látszik). Innen jön, hogy Houses of Parliament -> HP szósz smile.gif Így néz ki:

Kicsit füstös, leginkább amolyan barbecue-szószként tudnám jellemezni, nekem nagyon bejön. Nem tudom, hogy Szerbiában hozzá tudsz-e jutni, de megmondom őszintén, szerintem minden esély megvan rá, mert nagyon sok helyre importálják már.

És igazad lesz, a képen úgy néz ki, hogy be is van panírozva az a cucc. Amennyire én tudom, ez nem része az eredeti potato cake-nek, de persze ez nem jelent semmit. Itt egy jó recept hozzá, ha ki szeretnéd próbálni smile.gif

[indent][/indent]
Kösz a választ! smile.gif Héten nem biztos hogy lesz belőle valami mert kiránduás lesz májusozás alkalmából, sátorozás grillezés sörözés bográcsozás...több napos camping buli de majd jövő héten... cool.gif

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
still
hozzászólás Jun 30 2013, 04:58
Létrehozva: #147

Jamon Serrano (Befana fan)

Regisztrált: 28-September 08
Innen: Fejér
Azonosító: 1,189

Ma ismét pontokat mentett, utolsó sorból, csak két hellyel végzett Sutil mögött.

Ő kellene a Red Bullba.

+Quote Post
stoke
hozzászólás Jun 30 2013, 04:59
Létrehozva: #148

Howzzat?!

IDÉZET(still @ Jun 30 2013, 05:58) *
Ma ismét pontokat mentett, utolsó sorból, csak két hellyel végzett Sutil mögött.

Ő kellene a Red Bullba.

Mind2 pilóta szimpi (különösen Sutil wub.gif )

Az egyik jól járt az SC-kel, a másik meg bukott rajta.

--------------------
Fuck imageshack.
-the final laps-

+Quote Post
still
hozzászólás Jun 30 2013, 05:04
Létrehozva: #149

IDÉZET(stoke @ Jun 30 2013, 05:59) *
Mind2 pilóta szimpi (különösen Sutil wub.gif )

Az egyik jól járt az SC-kel, a másik meg bukott rajta.

Jól járt, igen, miközben a saját csapata szépen kigolyózta az ötödik rajtkockából.

Nehéz nem elismerni, hogy igencsak magára talált Pali, csak a Lajos-faktor nála is bejáccik.

+Quote Post
Guest_Clyde_*
hozzászólás Aug 24 2013, 08:55
Létrehozva: #150

Guests

+Quote Post
stoke
hozzászólás Aug 24 2013, 09:04
Létrehozva: #151

Howzzat?!

IDÉZET(A Professzor @ Apr 28 2013, 01:17) *
Igen, már itthon is lehet szinte tökéletesen ugyanolyan alapanyagokat beszerezni és hozzátok hasonlóan nagyon sokan készítik el mondjuk ebédre vagy vacsorára, mert azért elég nehéz étel, nehéz utána egy napot végigaktívkodni biggrin.gif Részemről maradok a Heinz paradicsomos babnál, megszoktam kint nagyon. Jól láttad, ott jobb alul az az úgynevezett "potato cake", gyakorlatilag tojással bekevert krumplipüré hirtelen forró olajban / vajban kisütve. Ha jól készítik el, baromira odaver az is. Abban teljesen igazad van, hogy nem tradicionális kellék, de azért lehet vele találkozni. Ami viszont egyértelműen hiányzik a képről (és ezt csak most vettem észre) az a "black pudding", a megtévesztően hülye nevű véres hurka biggrin.gif

Na, most ettem megint én is, olyan igazit. smile.gif

Kipróbáltam az HP szószt, elég ecetes, de nekem bejött (másoknak nem). Illetve a potato cake ott "Hash browns" néven futott. És kiderült, hogy azt itthon is lehet kapni...

--------------------
Fuck imageshack.
-the final laps-

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Aug 24 2013, 09:12
Létrehozva: #152

IDÉZET(stoke @ Aug 24 2013, 10:04) *

Kipróbáltam az HP szószt, elég ecetes, de nekem bejött (másoknak nem). Illetve a potato cake ott "Hash browns" néven futott. És kiderült, hogy azt itthon is lehet kapni...

Hű, de jól néz ki, irigyellek smile.gif A HP meg abszolút powa biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
George
hozzászólás Aug 25 2013, 05:53
Létrehozva: #153

törzsvendég

Regisztrált: 7-January 10
Azonosító: 5,245

IDÉZET(stoke @ Aug 24 2013, 10:04) *

Azt a koleszterin bombát. Remélem nem eszel naponta ilyet....

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Aug 25 2013, 06:09
Létrehozva: #154

IDÉZET(George @ Aug 25 2013, 06:53) *
Azt a koleszterin bombát. Remélem nem eszel naponta ilyet....

Nem feltétlenül az.

--------------------

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Nov 16 2013, 01:43
Létrehozva: #155

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

Di Resta az IndyCarba tart Franchitti helyére?

Nem hinném, hogy sok realitás van benne, de nem is lenne rossz forgatókönyv. A Force Indiába meg mehetne vissza Hülkenberg, ha már nem jött össze se a McLaren, se a Lotus (valószínűleg), mellé pedig Perec.

+Quote Post
still
hozzászólás Jan 21 2014, 01:21
Létrehozva: #156

Di Resta DTM, Mercedes.

Ez is legalább annyira bosszantó, mint amikor Kobayashi volt F1-es ülés nélkül.

+Quote Post

8 Oldal V  « < 6 7 8
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017 June 24th - 04:36