IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

64 Oldal V  « < 60 61 62 63 64 >  
Reply to this topicStart new topic
Tv-sorozatok, mit szoktál nézni ?
vingaal
hozzászólás Feb 3 2015, 08:10
Létrehozva: #1221

McLarenben bizakodó

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 16-March 08
Azonosító: 585

IDÉZET(Zoli @ Feb 3 2015, 06:42) *
Elkezdődött a The Americans 3. évad, az első rész nem volt rossz. smile.gif

Valamint van még két kiszemelt sorozat: a Boardwalk Empire és a The Sopranos.

Jó, hogy szólsz, mert én elfelejtettem volna. smile.gif Azt tudom, hogy 8-án folytatódik a The Walking Dead, de a többit még nem néztem meg.
The Sopranos az egyik kedvencem még mindig. Szerintem nagyon jó sorozat. A másikat már ajánlotta stoke, én még nem láttam.
Go to the top of the page

+Quote Post
Syd_Barrett
hozzászólás Feb 3 2015, 09:24
Létrehozva: #1222

bentlakásos

Regisztrált: 8-June 08
Azonosító: 822

IDÉZET(vingaal @ Dec 28 2014, 10:27) *
Ti nem izgultok, hogy mi lesz Quinnel? Vajon elvállalja-e a CIA igazgatói posztját Saul? Carrie otthagyja-e a CIA-t és főállású családanya lesz? Kibékül-e az anyjával? Ezek nagyon fontos kérdések. biggrin.gif És a válaszok is azok. tongue.gif

Ettől függetlenül nem volt rossz évad. smile.gif

hú, én is rákattantam A Belső Ellenségre tongue.gif (csak a kedvetekért Zolival). le is daráltam a négy évadot pár hét alatt. ez most tele lesz spoilerrel, úgyhogy egy bizonyos pont után inkább írok fehérrel. szóval nagyon tetszett az elején, hogy az amcsik nem hős, fehér páncélos lovagok, akik megmentik a civilizációt a patás ördög araboktól, azaz nem fekete-fehér, hanem nagyon is árnyalt karakterek vannak benne, egyedi motivációkkal, és bizonyos mértékig mindenkit meg lehet érteni, talán még Abu Nazirt is egy kicsit, de Brodyt mindenképpen. nem vártam volna, hogy az amcsi közönség ezt szeretni fogja. plusz iszonyú sok volt a sztoriban - nekem - az álleesős csavar, a "na, erre nem számítottam"-pillanat.

a harmadik évaddal kapcsolatban viszont már voltak kételyeim. morális szempontból egyre megkérdőjelezhetőbb döntéseket hoz az USA (Javadi visszaadása, azok után, amiket tett, és akkor még nem is beszéltünk a Haqqani mellett ücsörgő Dar Adalról), de ez oké, még benne is lehet a pakliban. ami viszont szerintem komoly plot hole, hogy ha Javadi pénzelte a CIA elleni robbantást, akkor arról nyilván tudnia kellett a főnökének is, meg úgy az iráni vezetésnek. tehát miért is fogadták volna Brodyt hősként, ha tudták, hogy nem ő tette? itt már az árnyaltságából is veszített a sztori, Javadiban semmi szimpatikus nem volt, semmi emberi, aztán jött Haqqani, aki ugye ledrónoztatta a családját, fejbe lőtte az unokaöccsét, stb., szóval kezdenek az ellenséges főkarakterek pont olyanok lenni, amilyennek - gondolom -, az amerikai propaganda beállította Oszamát. igaz, hogy a CIA nagyjából semmivel nem szimpatikusabb.

aztán a negyedik évad. na ezzel már nagyon sok bajom volt. amilyen labilis Carrie, és ugye csak Brody miatt ment keresztül az egész meghurcoláson, hogy Saul "a busz alá dobja", ahogy az eredetiben volt, bezárják a diliházba, stb., szerintem Brody halála után össze kellett volna omlania, még többet innia gyógyszerre, "meghasonlani, kilépni, Torót olvasni és nyerskoszton élni". (pacsi annak, aki tudja, hogy ezt honnan idéztem.) ehhez képest minden eddiginél pragmatikusabb és cinikusabb lett. miközben Quinn, a vérprofi gyilkos átmegy moralizáló alkoholistába, tehát bejárja az ellenkező utat. oké, ezt lehet azzal magyarázni, hogy az emberek nem logikusak, sőt, de ezek eléggé out of character momentumok.

(a legnagyobb görénységük nyilván az, hogy kinyírták Farát, mert ő annyira szép, hogy nem igaz, akármennyit el tudtam volna nézegetni biggrin.gif.) az évadzáró tényleg szappanoperásra sikerült, jajj, miért hagytad el apámat, jajj Quinn, próbáljuk meg együtt, mégse, de mégis, jajj, jajj. Saul visszatérése igazgatóként szerintem érdekes, sőt, kb. az egyetlen érdekes történés a részben amellett, hogy Haqqanit hogy ítélik meg az amcsik a támadás után, machiavellizmus level 99. ezt a szálat remélem, hogy továbbviszik. és ha már Morena Baccarin után kiírták szegény Nazanin Boniadit is, akkor kutya kötelességük egy egzotikus jócsajt bedobni az ötödik évadba. tipp: szóljon Kubáról, és akkor jöhet Rosario Dawson. biggrin.gif

--------------------
Mika Häkkinen - Spa 2000

Gyógyulj meg Schumi!

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Feb 3 2015, 10:44
Létrehozva: #1223

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

IDÉZET(Syd_Barrett @ Feb 3 2015, 09:24) *
hú, én is rákattantam A Belső Ellenségre tongue.gif (csak a kedvetekért Zolival). le is daráltam a négy évadot pár hét alatt. ez most tele lesz spoilerrel, úgyhogy egy bizonyos pont után inkább írok fehérrel. szóval nagyon tetszett az elején, hogy az amcsik nem hős, fehér páncélos lovagok, akik megmentik a civilizációt a patás ördög araboktól, azaz nem fekete-fehér, hanem nagyon is árnyalt karakterek vannak benne, egyedi motivációkkal, és bizonyos mértékig mindenkit meg lehet érteni, talán még Abu Nazirt is egy kicsit, de Brodyt mindenképpen. nem vártam volna, hogy az amcsi közönség ezt szeretni fogja. plusz iszonyú sok volt a sztoriban - nekem - az álleesős csavar, a "na, erre nem számítottam"-pillanat.

a harmadik évaddal kapcsolatban viszont már voltak kételyeim. morális szempontból egyre megkérdőjelezhetőbb döntéseket hoz az USA (Javadi visszaadása, azok után, amiket tett, és akkor még nem is beszéltünk a Haqqani mellett ücsörgő Dar Adalról), de ez oké, még benne is lehet a pakliban. ami viszont szerintem komoly plot hole, hogy ha Javadi pénzelte a CIA elleni robbantást, akkor arról nyilván tudnia kellett a főnökének is, meg úgy az iráni vezetésnek. tehát miért is fogadták volna Brodyt hősként, ha tudták, hogy nem ő tette? itt már az árnyaltságából is veszített a sztori, Javadiban semmi szimpatikus nem volt, semmi emberi, aztán jött Haqqani, aki ugye ledrónoztatta a családját, fejbe lőtte az unokaöccsét, stb., szóval kezdenek az ellenséges főkarakterek pont olyanok lenni, amilyennek - gondolom -, az amerikai propaganda beállította Oszamát. igaz, hogy a CIA nagyjából semmivel nem szimpatikusabb.

aztán a negyedik évad. na ezzel már nagyon sok bajom volt. amilyen labilis Carrie, és ugye csak Brody miatt ment keresztül az egész meghurcoláson, hogy Saul "a busz alá dobja", ahogy az eredetiben volt, bezárják a diliházba, stb., szerintem Brody halála után össze kellett volna omlania, még többet innia gyógyszerre, "meghasonlani, kilépni, Torót olvasni és nyerskoszton élni". (pacsi annak, aki tudja, hogy ezt honnan idéztem.) ehhez képest minden eddiginél pragmatikusabb és cinikusabb lett. miközben Quinn, a vérprofi gyilkos átmegy moralizáló alkoholistába, tehát bejárja az ellenkező utat. oké, ezt lehet azzal magyarázni, hogy az emberek nem logikusak, sőt, de ezek eléggé out of character momentumok.

(a legnagyobb görénységük nyilván az, hogy kinyírták Farát, mert ő annyira szép, hogy nem igaz, akármennyit el tudtam volna nézegetni biggrin.gif.) az évadzáró tényleg szappanoperásra sikerült, jajj, miért hagytad el apámat, jajj Quinn, próbáljuk meg együtt, mégse, de mégis, jajj, jajj. Saul visszatérése igazgatóként szerintem érdekes, sőt, kb. az egyetlen érdekes történés a részben amellett, hogy Haqqanit hogy ítélik meg az amcsik a támadás után, machiavellizmus level 99. ezt a szálat remélem, hogy továbbviszik. és ha már Morena Baccarin után kiírták szegény Nazanin Boniadit is, akkor kutya kötelességük egy egzotikus jócsajt bedobni az ötödik évadba. tipp: szóljon Kubáról, és akkor jöhet Rosario Dawson. biggrin.gif

Ez volt a Homeland egyik legfőbb erőssége szerintem (a másik pedig a színészek). A 2. évadnál már úgy voltam, hogy kb. minden rész után változott az elképzelésem arról, hogy vajon mi lehet a vége, aztán az utolsó előtti rész persze felborított mindent. Aztán már ötletem se volt. biggrin.gif A 3. évadnál viszont valahogy félresiklott az egész, jól tették, hogy kiírták Brodyt. Már amúgy is nagyon unalmas lett volna az a szál, fel kellett rázni a sorozatot. A 4. évaddal viszont úgy érzem, visszatért a sorozat, közel. az első kettő szintjére. Ha nem is volt tele váratlan fordulattal, azért kellően kiszámíthatatlan és izgalmas volt. Csak az évadzáró volt borzasztó gyenge.

Ja és ezt a Belső ellenséget meg ne lássam még egyszer! biggrin.gif

A hozzászólást -Zoli- szerkesztette a következő időpontban: Feb 3 2015, 10:48

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Feb 3 2015, 10:46
Létrehozva: #1224

fanatikus

IDÉZET(vingaal @ Feb 3 2015, 08:10) *
Jó, hogy szólsz, mert én elfelejtettem volna. smile.gif Azt tudom, hogy 8-án folytatódik a The Walking Dead, de a többit még nem néztem meg.
The Sopranos az egyik kedvencem még mindig. Szerintem nagyon jó sorozat. A másikat már ajánlotta stoke, én még nem láttam.

Előbb a Boardwalk Empire-t tervezem, az rövidebb.

Amiket még nagyon várok idén, abból csak a Trónok harcát lehet tudni, hogy mikor kezdődik. A True Detective-ről és a Fargóról semmi hír egyelőre. Pedig már nagyon várom... biggrin.gif

+Quote Post
vingaal
hozzászólás Feb 3 2015, 11:24
Létrehozva: #1225

McLarenben bizakodó

IDÉZET(Syd_Barrett @ Feb 3 2015, 09:24) *
...

biggrin.gif Te se maradj ki belőle.
Nekem is azok a dolgok tetszettek meg benne, amiről írtatok, azaz a kiszámíthatatlanság meg a fordulatok. A harmadik évad után azért jól oldották meg a negyediket, fenn tudták tartani azt a feszültséget, ami az első kettőben megvolt.
Csak a befejezése volt kissé csalódás. Nyilvánvalóan nem fognak egy teljes évadot rááldozni ezekre a kérdésekre, legalábbis bízom benne.

Teljesen egyetértek veled a jó csaj vonalon, mindkettő bejön, az új is jöhet, de egy valamit mindennél jobban remélek, mégpedig azt hogy nem Morgan Saylor lesz a következő exotic beauty. laugh.gif biggrin.gif

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Feb 8 2015, 02:22
Létrehozva: #1226

McLaren fan

Regisztrált: 17-October 08
Innen: Szerbia/Temerin
Azonosító: 1,266

Walking Dead első évada megvolt. Kezdem a másodikkal. Nézi, nézte valaki?

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
vingaal
hozzászólás Feb 8 2015, 03:56
Létrehozva: #1227

McLarenben bizakodó

IDÉZET(Mochok85 @ Feb 8 2015, 02:22) *

Én! Akkor még egy pár hátravan! biggrin.gif
Ez is egy olyan sorozat, amelyik kicsit nehezen indul be, néha nincs benne semmi izgalom, de a kérdés mindig ott van, hogy: Miért? biggrin.gif
Ma folytatódik az ötödik évad. smile.gif

+Quote Post
Pali
hozzászólás Feb 8 2015, 05:06
Létrehozva: #1228

bentlakásos

Regisztrált: 26-August 09
Innen: Veszprém
Azonosító: 4,324

IDÉZET(Mochok85 @ Feb 8 2015, 02:22) *

Az 5. évad felénél járok. Hát nem tudom adjak-e még neki esélyt. Egy idő után teljesen kipukkadt. Az érdekes szereplők nagy része meghal vagy közömbössé válik, elfogynak a célok amiket megakarnak valósítani, egyre monotonabb az egész. Nem tdom szerintem kicsit ötlet hiányban szenvednek az írók. Amúgy meg egyre több faszság is van benne ami zavaróan logikátlan.

+Quote Post
Áron
hozzászólás Feb 8 2015, 08:09
Létrehozva: #1229

törzsvendég

Csoport: Tag
Regisztrált: 8-July 13
Azonosító: 6,713

IDÉZET(Pali @ Feb 8 2015, 05:06) *
Az 5. évad felénél járok. Hát nem tudom adjak-e még neki esélyt. Egy idő után teljesen kipukkadt. Az érdekes szereplők nagy része meghal vagy közömbössé válik, elfogynak a célok amiket megakarnak valósítani, egyre monotonabb az egész. Nem tdom szerintem kicsit ötlet hiányban szenvednek az írók. Amúgy meg egyre több faszság is van benne ami zavaróan logikátlan.

Plz ne szpojlerezz, van, aki még nem tart olyan messze benne.

+Quote Post
Pali
hozzászólás Feb 8 2015, 08:30
Létrehozva: #1230

bentlakásos

IDÉZET(Áron @ Feb 8 2015, 08:09) *
Plz ne szpojlerezz, van, aki még nem tart olyan messze benne.

Nem szpojlereztem, csak leírtam hogy romlani fog a minőség. Na meg hogy megesznek egy-két szereplőt a zombik szörprájz.

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Feb 8 2015, 11:04
Létrehozva: #1231

McLaren fan

Amit nem értek. 5. évadnál tartanak. Élő halott már nem is kéne hogy létezzen mert mindet beköpte volna a légy és a kukacok lebontották volna őket. Meg a faszért nem vonulnak északra? Hidegbe megfagyna a zombi, nem lenne semmi veszély.

A hozzászólást -Mochok85- szerkesztette a következő időpontban: Feb 8 2015, 11:04

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Feb 8 2015, 11:07
Létrehozva: #1232

McLaren fan

IDÉZET(vingaal @ Feb 8 2015, 03:56) *
Én! Akkor még egy pár hátravan! biggrin.gif
Ez is egy olyan sorozat, amelyik kicsit nehezen indul be, néha nincs benne semmi izgalom, de a kérdés mindig ott van, hogy: Miért? biggrin.gif
Ma folytatódik az ötödik évad. smile.gif

Némelyik rész tényleg olyan hogy semmi izgalmat nem tettek bele. Ez már a második évadban beüt a farmon.

--------------------

+Quote Post
Pali
hozzászólás Feb 9 2015, 12:03
Létrehozva: #1233

bentlakásos

IDÉZET(Mochok85 @ Feb 8 2015, 11:04) *
Amit nem értek. 5. évadnál tartanak. Élő halott már nem is kéne hogy létezzen mert mindet beköpte volna a légy és a kukacok lebontották volna őket. Meg a faszért nem vonulnak északra? Hidegbe megfagyna a zombi, nem lenne semmi veszély.

Igen full logikátlan hiszen azonnal elkezdenek rohadni de soha nem rohadnak el teljesen. De ilyenbe bele sem megyek egy zombis filmnél, na meg abba sem, hogy hogyan mozognak izmok nélkül vagy energia nélkül mert hát van amelyik évekig nem eszik. Na mindegy ennél nagyobb problémáim is vannak ezzel a filmmel de azért itt van pár logikai bukfenc.

Kis spoiler, nem nagy. A kevésbé válogatósak szerintem elolvashatják nincs konkrétum.

spoiler1: Van egy rész amiben egy olyan helyre érnek ahol évekkel korábban volt egy robbanás és a csonkolt szarrá égett kis szutykok (a robbanás áldozatai) még mindig elevenek. (Mondjuk ilyen tüzes példa több is van.) Hát hogy a francba marad ép az agyuk egy ilyen után na mindegy.

spoiler2: Volt egy olyan rész is ahol Carl meg a faterja M4-el szarrá lő valami irdatlan sok zombit amikor azok megrohamozzák őket. Na most ugyanez a hadseregnek miért nem sikeredett? Pedig nekik pöppet nagyobb tűzerejük is volt.

spoiler 3: kapunk két nagy totált is (nem ugyanabban a részben) pusztákról ahol millió számra hemperegnek a kis gecik
Most komolyan az utcák tele vannak velük, de ha bemennek egy házba az hótziher hogy ott is vannak és akkor még az erdőkben is csapatokban mászkálnak, nem is beszélve a pusztákról. Na most döntsék el hogy az emberek otthon maradtak az utcára mentek vagy az erdőkbe, rétekre, de egyszerre ne nyüzsögjenek mindenhol millió számra. Könyörgöm az USA népsűrűsége elég alacsonynak mondható.

és még valami ami nem spoiler: Hogy a francba szúrják át olyan könnyen a koponyát, sokszor közvetlen közelről is. Van olyan hogy meg sem lendítik a kezüket csak slutty áttolják az egyik legvastagabb és erősebb csonton az emberi testben. A csont nem lágyul el tudomásom szerint ha rohad a test akkor se. Ráadásul "friss" zombikon is előszeretettel csinálják.

A hozzászólást -Pali- szerkesztette a következő időpontban: Feb 9 2015, 12:06

+Quote Post
Pali
hozzászólás Feb 9 2015, 12:09
Létrehozva: #1234

bentlakásos

Az én mostani kedvencem a Shameless, 2. évad közepén járok de nem emlékszem hogy lett volna rossz rész.

+Quote Post
stoke
hozzászólás Feb 9 2015, 06:38
Létrehozva: #1235

Howzzat?!

Regisztrált: 9-May 08
Innen: Bp
Azonosító: 749

IDÉZET(vingaal @ Feb 3 2015, 08:10) *

A Sopranos szerintem nekem a kedvencem. Na jó csak a Magnum után. biggrin.gif

Gandolfinit láttam egy romantikus filmben, ami nem sokkal a halála előtt készülhetett. Egyfolytában Tony Soprano karaktere figyelt a vászonról. Ami -ha nem tudatos- akkor Gandilfini kritikája. Konkrétan ha jól láttam a szinkronizált verzióban, elnyonta a get the fuck out of here geget.

Szerepel volna a Lillyhammerben is mint maffiózó, de sajnos a halála közbeszólt.

A Boardwalk Buscemivel (szintén ex-Sopranos) tetszett, de valamiért a harmadik évadot már bem kezdtem el.

--------------------
Fuck imageshack.
"No worries! I'm pushing like hell!" - Jarno Trulli - 2008 Török Nagydíj "
-the final laps-

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Feb 9 2015, 10:10
Létrehozva: #1236

McLaren fan

Gandolfinitól utolsó film amit láttam az a The Drop. Ott egy kiégett maffiózó. Elég jó film.

--------------------

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Apr 1 2015, 08:22
Létrehozva: #1237

fanatikus

Egyre jobban tetszik a The Americans 3. évadja, szerintem eddig ez a legjobb. Komolyan, mintha szintet lépett volna a sorozat. Keményebbek a jelenetek, a sorozat megrázóbb, mint eddig volt, és a feszültség, izgalom ugyanúgy megvan a sorozatban. smile.gif

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Apr 10 2015, 09:13
Létrehozva: #1238

fanatikus

Június 21.-én jön a True Detective 2. évad! smile.gif

Első előzetes

+Quote Post
stoke
hozzászólás Apr 10 2015, 09:45
Létrehozva: #1239

Howzzat?!

Regisztrált: 9-May 08
Innen: Bp
Azonosító: 749

IDÉZET(Zoli @ Apr 10 2015, 10:13) *
Június 21.-én jön a True Detective 2. évad! smile.gif

Első előzetes

Várom!

Kik lesznek benne? Állítólag új sztori, új szereplőgárda. Ill. Brad Pitt is bejelentkezett. Ez igaz?

(Bocs, a videót nem tudom most megnézni, lehet, hogy abból kiderülne..)

--------------------
Fuck imageshack.
"No worries! I'm pushing like hell!" - Jarno Trulli - 2008 Török Nagydíj "
-the final laps-

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Apr 10 2015, 10:02
Létrehozva: #1240

fanatikus

IDÉZET(stoke @ Apr 10 2015, 10:45) *
Várom!

Kik lesznek benne? Állítólag új sztori, új szereplőgárda. Ill. Brad Pitt is bejelentkezett. Ez igaz?

(Bocs, a videót nem tudom most megnézni, lehet, hogy abból kiderülne..)

comment.blog.hu:

"Louisiana mocsarai helyett ezúttal a napfényes Kaliforniában merülünk nyakig a bűnben. Az új évad nyomozója Colin Farrell lesz, akit a Vaughn alakította gengszter tart majd a markában. Taylor Kitsch egy múltja elől menekülő motoros rendőr, Rachel McAdams a megyei seriff, aki nem hajlandó elvein változtatni, ezért a főnökei is gyűlölik, Kelly Reilly pedig Vaughn karakterének feleségét, egy egykoron sem túl ismert, de mára lecsúszott színésznőt alakít majd."

+Quote Post

64 Oldal V  « < 60 61 62 63 64 >
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019 October 16th - 06:29