IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

53 Oldal V  « < 49 50 51 52 53 >  
Reply to this topicStart new topic
F1 TECH, The Technical Side of the Pinnacle of Autosport
Minősítés 5 V
Zava
hozzászólás Mar 10 2015, 08:26
Létrehozva: #1001

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Csoport: Moderators
Regisztrált: 15-November 07
Innen: Szigetszentmiklós
Azonosító: 323

IDÉZET(petőke @ Mar 10 2015, 07:18) *
Gondolom ez lenne a megfelelő stílus: "Ez nem szarkazmus volt kisgyerek, hanem idétlen vihogás. Az olyat meg nem szeretem. Na szevasz! " - idézet Pepperoni-tól . Ha meg pihentetni akarsz, kezdd a Pepperoni-val, mert nem az idézett volt az első hasonló eset. Ha így folytatja, én sem válogatom a szavaimat. meg kölönben is, saját magát nevezi vörösparassztnak - úgy hogy ...

ez még nem megy át egy határon, a parasztozás igen. gondolom te is érzed a különbséget a vörösparaszt és a paraszt között, és nem kell elmagyarázzam.
részemről befejeztem.

--------------------
Aki nem Kimit akarja az hazudik ;) - nm
Az F1 a motorsportok Apple-je - Mochok
Go to the top of the page

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Mar 10 2015, 08:37
Létrehozva: #1002

McLaren fan

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 17-October 08
Innen: Szerbia/Temerin
Azonosító: 1,266

IDÉZET(petőke @ Mar 10 2015, 07:57) *
Istenemre mondom, ez a Peppe egy fantasztikus vitapartner biggrin.gif Meg esetleg boxedző partner is lehet ph34r.gif
Mélységes türelemmel magyarázza, képet is mellékel hozzá - hogy is nézett ki, és hogyan működött egy LCD karóra. Mert gondolom csak a kiváltságosoknak volt ilyesmi. Vagy esetleg mindenkinek mielőtt a mobil telefonok elterjedtek ?
Szünet szombatig. Ha nem látok idén valódi LED-es kormány kijelzőt, meggondolom a további F1-es követést - talán valami bicikli versenyen több esély lesz rá laugh.gif

LED-es ez a kijelző. A kijelző keretébe vannak beépítve azok a LEDek amik villantanak amikor váltani kell felfele. smile.gif

A hozzászólást -Mochok85- szerkesztette a következő időpontban: Mar 10 2015, 08:39

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
petőke
hozzászólás Mar 11 2015, 08:39
Létrehozva: #1003

betérő

Csoport: Members
Regisztrált: 17-March 14
Azonosító: 6,786

IDÉZET(Zava @ Mar 10 2015, 08:26) *
ez még nem megy át egy határon, a parasztozás igen. gondolom te is érzed a különbséget a vörösparaszt és a paraszt között, és nem kell elmagyarázzam.
részemről befejeztem.

Ez teljesen rossz hozzáállás - itt nem a szavak a lényeg, hanem az egész fennnhéjazó, lekezelő - "én vagyok a legokosabb" stílus. Márpedig a mi kedves fórumtársunk esetében ez szinte kiabál. " Az olyat meg nem szeretem" - szegényke ... Talán vagyunk mi is egy páran akik nem szeretünk sok mindent (nála), de azért nem csinálunk abból drámát.
Az egészben az a röhej, hogy itt legyerekez olyan valakit, aki már gimnáziumba járt a digitális korszak hajnalán (késő hatvanas évek), és pontosan tudja a kijelző dolgokat, meg a fejlődését. Arról nem is beszélve, hogy terveztem, építettem ezt azt - grafikus kijelzőt, LED-s oszcilloszkópot, még az LCD korszak előtt.

Ami a konkrét McLaren kijelzőt illeti, alapjában véve kombinált LED és LCD-LED . A csatolt képen is jól látszik mennyivel világosabb a LED rész. Ahol spéci fordulatszám kijelzés van - számokkal, vagy vonallal, az mind LED-es.
A grafikus rész az ami érthetetlen módon még mindig LCD-s . Valahogy ez az egész Mclaren mostanában nem tündököl, sajnos .
A fejlődés ebben az esetben érdekes: LED-del kezdődött - a pontosság kedvéért, előbb voltak a Nixie csövek, de az sose volt elterjedt és nem alkalmas kisebb, hordozható cuccba. És most megint ott vagyunk, hogy a LED lesz a domináns. 10 év múlva nem lesz LCD TV, monitor az üzletekben, úgy ahogy a CRT is eltűnt valamikor 2008 körül.

A hozzászólást -petőke- szerkesztette a következő időpontban: Mar 11 2015, 08:44

+Quote Post
Áron
hozzászólás Mar 11 2015, 12:30
Létrehozva: #1004

törzsvendég

Csoport: Tag
Regisztrált: 8-July 13
Azonosító: 6,713

IDÉZET(Mochok85 @ Mar 10 2015, 08:37) *
LED-es ez a kijelző. A kijelző keretébe vannak beépítve azok a LEDek amik villantanak amikor váltani kell felfele. smile.gif

Na erre voltam kíváncsi biggrin.gif Köszi. Kíváncsi vagyok ki/mit változtatott a kormánykerekeken a tavalyi évhez képest, várom már a hétvégét.

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Mar 11 2015, 12:40
Létrehozva: #1005

McLaren fan

IDÉZET(petőke @ Mar 11 2015, 08:39) *
Ez teljesen rossz hozzáállás - itt nem a szavak a lényeg, hanem az egész fennnhéjazó, lekezelő - "én vagyok a legokosabb" stílus. Márpedig a mi kedves fórumtársunk esetében ez szinte kiabál. " Az olyat meg nem szeretem" - szegényke ... Talán vagyunk mi is egy páran akik nem szeretünk sok mindent (nála), de azért nem csinálunk abból drámát.
Az egészben az a röhej, hogy itt legyerekez olyan valakit, aki már gimnáziumba járt a digitális korszak hajnalán (késő hatvanas évek), és pontosan tudja a kijelző dolgokat, meg a fejlődését. Arról nem is beszélve, hogy terveztem, építettem ezt azt - grafikus kijelzőt, LED-s oszcilloszkópot, még az LCD korszak előtt.

Ami a konkrét McLaren kijelzőt illeti, alapjában véve kombinált LED és LCD-LED . A csatolt képen is jól látszik mennyivel világosabb a LED rész. Ahol spéci fordulatszám kijelzés van - számokkal, vagy vonallal, az mind LED-es.
A grafikus rész az ami érthetetlen módon még mindig LCD-s . Valahogy ez az egész Mclaren mostanában nem tündököl, sajnos .
A fejlődés ebben az esetben érdekes: LED-del kezdődött - a pontosság kedvéért, előbb voltak a Nixie csövek, de az sose volt elterjedt és nem alkalmas kisebb, hordozható cuccba. És most megint ott vagyunk, hogy a LED lesz a domináns. 10 év múlva nem lesz LCD TV, monitor az üzletekben, úgy ahogy a CRT is eltűnt valamikor 2008 körül.

Há beszarok! biggrin.gif Selejt szajrét osztogatnak a csapatoknak akik már első évben is szivesen beépítették a kormányukba. Mind hülye aki használja, mi? smile.gif Bezzeg te, mester megmondod egy képről hogy ez valami hibrid kijelző.

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Mar 11 2015, 12:42
Létrehozva: #1006

McLaren fan

IDÉZET(Áron @ Mar 11 2015, 12:30) *
Na erre voltam kíváncsi biggrin.gif Köszi. Kíváncsi vagyok ki/mit változtatott a kormánykerekeken a tavalyi évhez képest, várom már a hétvégét.

Poénkodás volt. A kijelző LCD. Azok ott fönt egy csíkban meg LED-ek.

--------------------

+Quote Post
petőke
hozzászólás Mar 11 2015, 12:50
Létrehozva: #1007

betérő

IDÉZET(Mochok85 @ Mar 11 2015, 12:40) *
Há beszarok! biggrin.gif Selejt szajrét osztogatnak a csapatoknak akik már első évben is szivesen beépítették a kormányukba. Mind hülye aki használja, mi? smile.gif Bezzeg te, mester megmondod egy képről hogy ez valami hibrid kijelző.

Nem csak a kép alapján mondtam, bár azon is világos. hogy a grafikus rész LCD. Van részletes leírás róla. Gondolom ha rendelnék. szívesen megfizettetnék velem.
Mindenesetre, ha poénkodni akartál, elég béna . Én csak azt mondtam hogy az F1-ben haladóbb megoldást vártam. Az a helyzet, hogy ettől jobb és korszerűbb kijelzőt legalább 100 magyar cég tudna gyártani. De az F1 továbbra is brit döntő mértékben (fogadjunk hogy Bernie utódja is az lesz) . Na erre várom a "hazafias" kommenteket laugh.gif

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Mar 11 2015, 12:57
Létrehozva: #1008

Vörösparaszt

Regisztrált: 18-July 07
Innen: Győr
Azonosító: 59

IDÉZET(petőke @ Mar 11 2015, 08:39) *

Ezt pontosan Te csinálod. wink.gif

Íme...
IDÉZET

Egy igazi szakértő vagy... laugh.gif De alapvető szakkifejezéseket nem ismersz. (Pl. pont mátrixos)

A hozzászólást -Pepperoni- szerkesztette a következő időpontban: Mar 11 2015, 01:02

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Mar 11 2015, 01:05
Létrehozva: #1009

McLaren fan

IDÉZET(petőke @ Mar 11 2015, 12:50) *
Nem csak a kép alapján mondtam, bár azon is világos. hogy a grafikus rész LCD. Van részletes leírás róla. Gondolom ha rendelnék. szívesen megfizettetnék velem.
Mindenesetre, ha poénkodni akartál, elég béna . Én csak azt mondtam hogy az F1-ben haladóbb megoldást vártam. Az a helyzet, hogy ettől jobb és korszerűbb kijelzőt legalább 100 magyar cég tudna gyártani. De az F1 továbbra is brit döntő mértékben (fogadjunk hogy Bernie utódja is az lesz) . Na erre várom a "hazafias" kommenteket laugh.gif

Végzi a dolgát? Igen. Voltak problémás visszajelzések? Nem. Sőt. Rosberget faggatták verseny közben a mérnökök mert a kocsi nem küldte a telemetria adatokat a falra viszont a kormánykijelzőről lehetett tájékozódni. Van az amikor a milliárd birkával el kell hitetni hogy létfontosságú a retina display meg a 4k felbontás a mobilon, meg hogy ívelt legyen meg van amikor elég a 480x272 felbontás meg a relative low tech mert nem attól lesz gyorsabb a kocsi ha jobb a kijelző.

--------------------

+Quote Post
petőke
hozzászólás Mar 11 2015, 02:46
Létrehozva: #1010

betérő

Igen, sose hallottam azt hogy "pont mátrixos" mellow.gif Gondolom azért jobb mint a grafikus, mert szakszerűbben hangzik smile.gif

Az egész azzal kezdődött, hogy az LCD nem jól látható napfényben. Persze, jó erős hátfénnyel javítható a dolog. Akkor sem lesz sose olyan jó, főleg nem a kontraszt mint a tiszta LED, mondjuk ki bátran: "pont mátrixos" kijelzőn . Persze, el lehet olvasni amit kell - de itt nem erről van szó. A vadászrepüőknél a kijelzők és az hogy ne terheljélk pilótát feleslegesen az egy külön tudomány.
Vagyis, a kocsi nem lesz gyorsabb, de a pilóta vagy 0,01% al gyorsabban leolvassa . Amen.

+Quote Post
Áron
hozzászólás Mar 12 2015, 03:08
Létrehozva: #1011

törzsvendég

Regisztrált: 8-July 13
Azonosító: 6,713

Akkó' most LCD vagy nem? laugh.gif Ha igen, akkor petőke jó nagy bakot lőttél.

+Quote Post
petőke
hozzászólás Mar 12 2015, 03:30
Létrehozva: #1012

betérő

IDÉZET(Áron @ Mar 12 2015, 03:08) *
Akkó' most LCD vagy nem? laugh.gif Ha igen, akkor petőke jó nagy bakot lőttél.

Ha elolvastad volna miket írtam akkor esetlig kis bakot lőttem. Mert azzal kezdtem hogy "nem hiszem" . Tehát én nem állítottam mit használnak, csak azt írtam hogy mit tartok a mai színvonalnak megfelelő megoldásnak. Meg ami jól látszik napos időben is kora délután.
Most voltak itten felvetések, hogy az ilyen meg olyan LED többat fogyaszt mint az amolyan és imilyen LCD. Persze hogy lehet LCD-s, ami kevesebbet fogyaszt mint a hasonló méretű LED-es. De a 2 technológia közül nyilván a LED-es az ami képes a jobb hatásofkra, szóval a kisebb fogyasztásra. Vsz. hogy a pillanatnyi megoldások nem elég kiforrottak, és például a LED meghajtó elektronika az ami növeli a fogyasztást. Ami mellesleg az F1 esetében tényleg nem számít. Miért fogaszthat kevesebbet ? Mert nincsen takarás - ami fény keletkezik, mind megy kifele - kész. Sajnos, mág nem eléggé kiforrott, de nyilvaán néhány éven belül komoly javulások várhatóak. Biztos hogy fejlesztők ezrei dolgoznak ezen ebben a pillanatban is.
Mellesleg, nem muszáj minden csapatnak ugyanazt használni. Megpróbálok beszélni papa Hamiltonnal, hogy az legyen a következő F1-es projectje laugh.gif

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Mar 12 2015, 03:46
Létrehozva: #1013

Vörösparaszt

IDÉZET(petőke @ Mar 12 2015, 03:30) *
Ha elolvastad volna miket írtam akkor esetlig kis bakot lőttem. Mert azzal kezdtem hogy "nem hiszem" . Tehát én nem állítottam mit használnak, csak azt írtam hogy mit tartok a mai színvonalnak megfelelő megoldásnak. Meg ami jól látszik napos időben is kora délután.
Most voltak itten felvetések, hogy az ilyen meg olyan LED többat fogyaszt mint az amolyan és imilyen LCD. Persze hogy lehet LCD-s, ami kevesebbet fogyaszt mint a hasonló méretű LED-es. De a 2 technológia közül nyilván a LED-es az ami képes a jobb hatásofkra, szóval a kisebb fogyasztásra. Vsz. hogy a pillanatnyi megoldások nem elég kiforrottak, és például a LED meghajtó elektronika az ami növeli a fogyasztást. Ami mellesleg az F1 esetében tényleg nem számít. Miért fogaszthat kevesebbet ? Mert nincsen takarás - ami fény keletkezik, mind megy kifele - kész. Sajnos, mág nem eléggé kiforrott, de nyilvaán néhány éven belül komoly javulások várhatóak. Biztos hogy fejlesztők ezrei dolgoznak ezen ebben a pillanatban is.
Mellesleg, nem muszáj minden csapatnak ugyanazt használni. Megpróbálok beszélni papa Hamiltonnal, hogy az legyen a következő F1-es projectje laugh.gif

IDÉZET
Persze hogy lehet LCD-s, ami kevesebbet fogyaszt mint a hasonló méretű LED-es. De a 2 technológia közül nyilván a LED-es az ami képes a jobb hatásofkra, szóval a kisebb fogyasztásra. Vsz. hogy a pillanatnyi megoldások nem elég kiforrottak, és például a LED meghajtó elektronika az ami növeli a fogyasztást.

laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Ember, egy IPS LCD-ben van kb. 30 fehér LED, ami adja a háttérvilágítást. De lehet, hogy annyi sem. Egy AMOLED-ben több ezer. Akkor szted miért fogyaszt többet az AMOLED? Fényerőben pedig abszolút nem szenved hátrány az IPS az AMOLED-el szemben. Ez a te fantazmagóriád, hogy azért, mert át kell világítani a pixeleket többet fogyaszt. Az év vicce, komolyan laugh.gif

A te hülyeségedre ragálva: Mitől bonyolultabb LCD pixeleket vezérelni, mint LED-eket kapcsolgatni? Kb. semmivel... LCD is ugyanúgy keveri a színeket, hogy ez látható legyen megvilágírtják pár fehér LED-el. Tök mind1 neki, hogy mit kell átvilágítani a fogyasztás akkor is ugyanannyi lesz. Te jó Isten. ph34r.gif

A hozzászólást -Pepperoni- szerkesztette a következő időpontban: Mar 12 2015, 03:51

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
petőke
hozzászólás Mar 12 2015, 04:32
Létrehozva: #1014

betérő

Tudtam hogy Pepperoni nem bírja ki wink.gif Nem is válaszolok erre. Akit érdekel nézzen utána. Lehet kezdeni azzal mi is az additiív és mi a szubsztraktív színkeverés.

A hozzászólást -petőke- szerkesztette a következő időpontban: Mar 12 2015, 04:34

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Mar 12 2015, 04:38
Létrehozva: #1015

Vörösparaszt

IDÉZET(petőke @ Mar 12 2015, 04:32) *
Tudtam hogy Pepperoni nem bírja ki wink.gif Nem is válaszolok erre. Akit érdekel nézzen utána. Lehet kezdeni azzal mi is az additiív és mi a szubsztraktív színkeverés.

Mit válaszolnál erre Te szerencsétlen? laugh.gif Színkeverésnek semmi köze a fogyasztáshoz... Én meg nem folytatom, mert banra tesznek érte. Annyit meg nem érsz smile.gif

--------------------

Forza Ferrari!

+Quote Post
hunocsi
hozzászólás Mar 14 2015, 05:23
Létrehozva: #1016

A felhasználó titulusa

Regisztrált: 29-November 12
Azonosító: 6,587

20 tokent használt csak a Renault, 22-t a Ferrari, 25-t a Mercedes, így 9-et kap a szezonra a Honda.

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Mar 25 2015, 08:20
Létrehozva: #1017

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

F1 engine sound Vs IndyCar 2014

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás May 11 2015, 08:21
Létrehozva: #1018

McLaren fan

Ma olvastam hogy a VW bővíti a motor kínálatát egy ezer köbös 3 hengeres kompresszorral meg turbóval is felszerelt, 272 LE-re képes motorral. A kompresszor állítólag elekromos supercharger. Nem sok kell már ide hogy az F1-ben jelenleg használt turbólyukmentes E Turbókat is bedobják a széria autókba. Aztán az akksi lassan nagyobb lesz egy Poloba mint a motor! smile.gif
De hogy ezekből az autókból mink (akik a némettől birjuk csak megvenni a 10 éves járgányt, az újat nem) mit látunk majd, azt nem tudom. ezek a motorok ha lemennek 150000-et akkor az kész csoda lesz.

--------------------

+Quote Post
petőke
hozzászólás May 12 2015, 12:01
Létrehozva: #1019

betérő

Na ez kézd már abszurd lenni:
Idézet a FIA új regulációjának tolmácsolásából :
"The location of the previous fuel-flow sensor made it possible in theory to accumulate fuel between the sensor and the fuel injectors.That fuel could then be pumped into the engine at a greater pressure and/or fuel-flow rate, which is limited to 100kg/h, to boost engine power beyond what is permitted by the regulations.
On Saturday, the FIA sent teams a further directive - which has been seen by AUTOSPORT - to clarify what they are allowed to do.
It specified that fuel pressure in the high and low pressure systems must "remain constant above a flow rate of 90kg/hr", meaning it must stay in the 90-100kg/hr rate at all times.
The governing body added that it does not "consider it necessary to define here what we consider constant" but will instead speak to the relevant teams should an issue arise."
Röviden, azt mondja: Az átfolyás mérő helye lehetővé tette elméletben, hogy tároljanak benzint a szenzor és a befecskendezők között (amiről elmélkedtem itten, puffer szót használva) . Hogy felnyomják a moter erejét a szabályok által engedett felettire.
Szombaton, A FIA kiadott további direktívát - amit látott az AUTOSPORT - tisztázni mit szabad nekik.
Azt határozza meg, hogy az üzemanyag nyomás a magas és alacsony nyomású renszerekben "konstans kell hogy legyen a 90 kg/óra átfolyási érték felett" , ami azt jelenti, hogy 90 és 100 kg/óra alatt muszály lennie egész idő alatt.
Hozzáadva, hogy nem tartja szükségesnek definiálni mit tartanak "konstansnak", ahelyett beszélni fognak az érintett csapatokhoz ahol ered a probléma.

Ez egy nonsense, és itt valaki újságíró lett 8 általános nélkül. Nem tudom létezik-e, hogy ilyen süketséget adott ki a FIA. Nyilván az AUTOSPORT félreértelmezte, rosszul adta elő.
Min 90 kg/óra átfolyás ? Akkor Monakóban kb. 65 perc után mindenki megáll laugh.gif

Ami vsz. , hogy a FIA kiadott valami kusza direktívát, amit még megfogalmazni sem voltak képesek rendesen.

A hozzászólást -petőke- szerkesztette a következő időpontban: May 12 2015, 12:03

+Quote Post
petőke
hozzászólás May 12 2015, 12:14
Létrehozva: #1020

betérő

Ez lenne az eredeti FIA szöveg:
"The FIA have this morning issued a directive to teams that sees them clamping down further on the fuel flow rate that the teams run during a Grand Prix.

Fuel flow rates are not supposed to exceed 100kg/h, however according to the governing body they believe that there has been some jiggery pokery amongst the teams which sees them gaining an advantage through some engine management settings that boost fuel-flow rates for short periods of time. This is something that could be especially exploited in Qualifying, where of course speed over the course of a lap is key.

Whilst teams haven’t broken the rules, the FIA are further clarifying what they believe to be in the spirit of the regulations with this mornings directive which reads: “With immediate effect we will expect fuel pressure, in the high and low pressure systems, to remain constant above a flow rate of 90kg/hr. We do not consider it necessary to define here what we consider constant, we feel it will be more practical to discuss any concerns we have with the relevant team(s) if and when issues arise.” "

+Quote Post

53 Oldal V  « < 49 50 51 52 53 >
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019 August 17th - 16:34