IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

9 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
F1 LIGA 2012, Minden, ami F1liga...
tata
hozzászólás Mar 19 2012, 07:10
Létrehozva: #21

Forza Ferrari!!! Mindörökké Prost!!!

Csoport: Members
Regisztrált: 12-March 08
Innen: Dunakeszi
Azonosító: 510

IDÉZET(Zoli @ Mar 19 2012, 06:06) *
Mi van az F1Ligával?

Nekem sem működik! Éjfél után megzakkant a szerver???? blink.gif

Explorrel működik. dry.gif

A hozzászólást -tata- szerkesztette a következő időpontban: Mar 19 2012, 07:13

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Ferrarista
hozzászólás Mar 19 2012, 09:28
Létrehozva: #22

TUSKÓ

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 4-February 12
Azonosító: 6,406

Hogyan szerzek több pontot? Ha pl a Red Bullt karosszériának, vagy ha motornak veszem meg?

+Quote Post
McLarenTheOne
hozzászólás Mar 19 2012, 10:12
Létrehozva: #23

törzsvendég

Csoport: Tag
Regisztrált: 10-July 08
Azonosító: 917

IDÉZET(Ferrarista @ Mar 19 2012, 09:28) *
Hogyan szerzek több pontot? Ha pl a Red Bullt karosszériának, vagy ha motornak veszem meg?

Ugyanannyi pontot kapsz mindkét esetben.

+Quote Post
kistomy
hozzászólás Mar 19 2012, 01:06
Létrehozva: #24

újonc
*

Regisztrált: 18-March 09
Azonosító: 2,621

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy van-e valami nyeremény a játékban? (egyéniben vagy ligáknak)

Előre is köszönöm a választ.

+Quote Post
Pali
hozzászólás Mar 19 2012, 05:55
Létrehozva: #25

bentlakásos

Regisztrált: 26-August 09
Innen: Veszprém
Azonosító: 4,324

IDÉZET(tata @ Mar 18 2012, 08:46) *
Nekem 148 pont jött össze. Kiváncsian várom, ez mennyire elég.

Elszámoltam nekem is csak 148.

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Mar 19 2012, 06:09
Létrehozva: #26

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

Hát a csapataim egy része szar, a másik része szánalmas. A legjobb eredményem egy 853. hely. biggrin.gif

+Quote Post
tata
hozzászólás Mar 19 2012, 06:28
Létrehozva: #27

IDÉZET(Pali @ Mar 19 2012, 05:55) *
Elszámoltam nekem is csak 148.

Szerencsénk volt Ricciardoval. Nomeg a Meki is bejött. Eddig nekem mindig a páros évek jöttek be. Remélem így az idei is jó év lett. A legjobb helyezésem 2010-ben jött össze. Az év végén 36-dik lettem.

--------------------

+Quote Post
F1 Mánia
hozzászólás Mar 19 2012, 08:06
Létrehozva: #28

újonc
*

Regisztrált: 14-November 08
Azonosító: 1,426

A pontozást továbra is szörnyűnek tartom. Ha eladom a csapatom bukok 5%, ami sok. Egy elhibázott, vagy kihagyott futam után nagyon el kell találni a következőt, hogy lehessen fejlődni. Ha most eladok mindent, úgy hogy nyertem is egy kis pénzt, akkor sem vagyok az induló összegnél. Jobban járhatok, ha új néven újat kezdek. Szerintem ez nem jó így, elveszi a kedvet a játéktól az elején.

+Quote Post
F1 Mánia
hozzászólás Mar 19 2012, 08:15
Létrehozva: #29

újonc
*

Ja és még egy észrevétel. Hogy lehet, hogy De La Rosa el sem indult, mégis 2 pont szerepel a neve mellett, míg Karthikeyan mellett 0 pont?

+Quote Post
Guest_Clyde_*
hozzászólás Mar 19 2012, 08:22
Létrehozva: #30

Guests

IDÉZET(F1 Mánia @ Mar 19 2012, 09:15) *
Ja és még egy észrevétel. Hogy lehet, hogy De La Rosa el sem indult, mégis 2 pont szerepel a neve mellett, míg Karthikeyan mellett 0 pont?

Mert szebb.

+Quote Post
Fafa
hozzászólás Mar 19 2012, 08:22
Létrehozva: #31

törzsvendég

Csoport: Administrators
Regisztrált: 27-June 07
Innen: Budapest
Azonosító: 2

IDÉZET(F1 Mánia @ Mar 19 2012, 08:15) *

Az időmérőn és a versenyen is elértek eredményt. Időmérő egyértelmű, a versenyen pedig az utolsó két helyen végeztek a hivatalos eredménylistán.
A www.f1.com eredményei a mérvadóak.

Fafa

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Mar 19 2012, 08:49
Létrehozva: #32

fanatikus

IDÉZET(F1 Mánia @ Mar 19 2012, 08:06) *
A pontozást továbra is szörnyűnek tartom. Ha eladom a csapatom bukok 5%, ami sok. Egy elhibázott, vagy kihagyott futam után nagyon el kell találni a következőt, hogy lehessen fejlődni. Ha most eladok mindent, úgy hogy nyertem is egy kis pénzt, akkor sem vagyok az induló összegnél. Jobban járhatok, ha új néven újat kezdek. Szerintem ez nem jó így, elveszi a kedvet a játéktól az elején.

Azért ez nem olyan meglepő. Ha veszel valamit és utána eladod (normális esetben) nem tudod ugyanannyiért eladni. wink.gif
Amin nem ártana változtatni és tavaly is volt róla szó, hogy a pontonként járó 50.000 egy kicsit kevés.

+Quote Post
F1 Mánia
hozzászólás Mar 19 2012, 08:57
Létrehozva: #33

újonc
*

Értem persze. Bár ennyi erővel gyalog is indulhatnának. A tiltás egyértelmű, bármilyen eredményt is érjenek el. A Sauber is elért 2011 első versenyén pár pontot, amit el is vettek. Végül is tök mind egy. Tudom nem kötelező játszani. sad.gif

+Quote Post
F1 Mánia
hozzászólás Mar 19 2012, 09:15
Létrehozva: #34

újonc
*

IDÉZET(Zoli @ Mar 19 2012, 08:49) *
Azért ez nem olyan meglepő. Ha veszel valamit és utána eladod (normális esetben) nem tudod ugyanannyiért eladni. wink.gif
Amin nem ártana változtatni és tavaly is volt róla szó, hogy a pontonként járó 50.000 egy kicsit kevés.

Igen de ....... Ez így nem igaz. Ha eredményt ér el emelkedik az ára, ha nem csökken, normál kereskedlemben. Az 5% túl sok, főleg az elején. A játék évek óta nem változott lényegesen. Bár lehet egyedül vagyok vele, de hiába 20 futamos a bajnokság, később már elkezdeni sem érdemes, mert 5 futam után behozhatatlan a lemaradás, vagy ha év közben kimaradsz pár versenyből. Ha több pénz hozna a futamokon elért pontok, akkor meg az lenne a baj. Nem nehéz beállítani egy olyan sor ami tuti nyerő és onnan max a meglepetés változtathat a pontszámokon. Így viszont szintén nem lehet előbre jutni. Így mindenki saját magának játszik, lényegtelen, hogy hol végez valójában. "Egymás ellen" izgibb lenne, de az eleje másol nagyon sokszor.

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Mar 19 2012, 09:42
Létrehozva: #35

fanatikus

IDÉZET(F1 Mánia @ Mar 19 2012, 09:15) *
Igen de ....... Ez így nem igaz. Ha eredményt ér el emelkedik az ára, ha nem csökken, normál kereskedlemben. Az 5% túl sok, főleg az elején. A játék évek óta nem változott lényegesen. Bár lehet egyedül vagyok vele, de hiába 20 futamos a bajnokság, később már elkezdeni sem érdemes, mert 5 futam után behozhatatlan a lemaradás, vagy ha év közben kimaradsz pár versenyből. Ha több pénz hozna a futamokon elért pontok, akkor meg az lenne a baj. Nem nehéz beállítani egy olyan sor ami tuti nyerő és onnan max a meglepetés változtathat a pontszámokon. Így viszont szintén nem lehet előbre jutni. Így mindenki saját magának játszik, lényegtelen, hogy hol végez valójában. "Egymás ellen" izgibb lenne, de az eleje másol nagyon sokszor.

Igazából szerintem ez a része rendben van, hogy 95%-os áron lehet eladni. Amihez hozzányúlnék az inkább az, hogy pontonként egy kicsivel több jöjjön (5, max. 10 ezerrel, de ez már lehet, hogy sok). Vagy az árfolyam az elején kevésbé növekedjen (15, 13, 11% helyett 12, 11, 10%). Ennek nyilván utána kell számolni, nehogy egy változtatás nagyon megkönnyítse a játékot.
Ez volt tavaly téma, hogy egy idő után beragadnak csapatok és nem lehet változtatni, úgy meg nehéz előrelépni. Ez igaz olyan csapatokra is, amik még nincsenek teljesen reménytelen helyzetben. Most tudok mondani 2 példát tavalyról: a legjobb csapatom (az se volt nagy szám, de nem pár ezredik volt) is néha beragadt 2-3 futamra, de a legrosszabbal kb. egész évben "szoptam", azaz lényegi változtatást/előrelépést nem tudtam kihozni belőle. Akárhogy változtatnánk a szabályokon, a rosszabb csapatokkal mindig nehezebb a helyzet. Akárcsak a Forma-1-ben(pl.: HRT)! tongue.gif

Egy futam kihagyása nyilván veszteség, 2-3 meg már sok. Van más F1-es játék is, pl. tippjátékok. Én az F1Ligán kívül még eggyel szoktam játszani, tavaly kihagytam egy futamot, nyilván jóval hátrébb kerültem, de amikor elfelejtettem másodszorra és harmadszorra is, akkor már abba is hagytam. Ez ilyen dolog, nem lehet kiküszöbölni.

+Quote Post
tata
hozzászólás Mar 19 2012, 10:38
Létrehozva: #36

IDÉZET(Zoli @ Mar 19 2012, 09:42) *
Igazából szerintem ez a része rendben van, hogy 95%-os áron lehet eladni. Amihez hozzányúlnék az inkább az, hogy pontonként egy kicsivel több jöjjön (5, max. 10 ezerrel, de ez már lehet, hogy sok). Vagy az árfolyam az elején kevésbé növekedjen (15, 13, 11% helyett 12, 11, 10%). Ennek nyilván utána kell számolni, nehogy egy változtatás nagyon megkönnyítse a játékot.
Ez volt tavaly téma, hogy egy idő után beragadnak csapatok és nem lehet változtatni, úgy meg nehéz előrelépni. Ez igaz olyan csapatokra is, amik még nincsenek teljesen reménytelen helyzetben. Most tudok mondani 2 példát tavalyról: a legjobb csapatom (az se volt nagy szám, de nem pár ezredik volt) is néha beragadt 2-3 futamra, de a legrosszabbal kb. egész évben "szoptam", azaz lényegi változtatást/előrelépést nem tudtam kihozni belőle. Akárhogy változtatnánk a szabályokon, a rosszabb csapatokkal mindig nehezebb a helyzet. Akárcsak a Forma-1-ben(pl.: HRT)! tongue.gif

Egy futam kihagyása nyilván veszteség, 2-3 meg már sok. Van más F1-es játék is, pl. tippjátékok. Én az F1Ligán kívül még eggyel szoktam játszani, tavaly kihagytam egy futamot, nyilván jóval hátrébb kerültem, de amikor elfelejtettem másodszorra és harmadszorra is, akkor már abba is hagytam. Ez ilyen dolog, nem lehet kiküszöbölni.

Teljesen egyetértek. Szerintem a szabályokkal nincs semmi baj. Tavaly az év eleji gyengébb szereplés után több, mint 2000 helyet sikerült javítani az év során. Amúgy meg az teljesen igaz minden játékra, hogy csak az nyíer aki jól játszik. 2-3 sikertelen futam után is van még visszaút. Tavaly volt rá példa.

--------------------

+Quote Post
F1 Mánia
hozzászólás Mar 19 2012, 11:44
Létrehozva: #37

újonc
*

IDÉZET(Fafa @ Mar 19 2012, 08:22) *
Az időmérőn és a versenyen is elértek eredményt. Időmérő egyértelmű, a versenyen pedig az utolsó két helyen végeztek a hivatalos eredménylistán.
A www.f1.com eredményei a mérvadóak.

Fafa

Az eredmény listán DSQ jelöléssel szerepelnek, így nem érvényes a helyezésük, versenyen nem is indulhattak, csak felsorolásban szerepeltek, mert az idényre érvényes nevezésük van. Ezért sem a versenyzők, sem a csapat után nem járt pont. Ettől eltérő pontozás sérti a játékszabályzatot, mivel a hivatalos végeredmény számít, nem a felsorolás.

+Quote Post
Guest_Clyde_*
hozzászólás Mar 20 2012, 08:21
Létrehozva: #38

Guests

IDÉZET(F1 Mánia @ Mar 20 2012, 12:44) *
Az eredmény listán DSQ jelöléssel szerepelnek, így nem érvényes a helyezésük, versenyen nem is indulhattak, csak felsorolásban szerepeltek, mert az idényre érvényes nevezésük van. Ezért sem a versenyzők, sem a csapat után nem járt pont. Ettől eltérő pontozás sérti a játékszabályzatot, mivel a hivatalos végeredmény számít, nem a felsorolás.

Most tenyleg nem ertem mit hisztizel...
MINDENKI pont ugyanannyi pontot nyert, vagy veszitett a Hispaniaval, aki bevalogatta, es "lutrizott" veluk.
Ettol nem leszel meg elso vagy utolso a jatekban.

+Quote Post
F1 Mánia
hozzászólás Mar 20 2012, 06:04
Létrehozva: #39

újonc
*

IDÉZET(Clyde @ Mar 20 2012, 08:21) *
Most tenyleg nem ertem mit hisztizel...
MINDENKI pont ugyanannyi pontot nyert, vagy veszitett a Hispaniaval, aki bevalogatta, es "lutrizott" veluk.
Ettol nem leszel meg elso vagy utolso a jatekban.

Nem hiszti, csak kaptam egy választ a kérdésemre ami nem állja meg a helyét. Ha van egy játékszabályzat, akkor legyen betartva, mindössze ennyi.

+Quote Post
Guest_Clyde_*
hozzászólás Mar 21 2012, 07:51
Létrehozva: #40

Guests

IDÉZET(F1 Mánia @ Mar 20 2012, 07:04) *
Nem hiszti, csak kaptam egy választ a kérdésemre ami nem állja meg a helyét. Ha van egy játékszabályzat, akkor legyen betartva, mindössze ennyi.

Majd átírják. smile.gif
Üdv a Forma-1 világában. cool.gif

+Quote Post

9 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017 June 27th - 02:51