IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

169 Oldal V  « < 167 168 169  
Reply to this topicStart new topic
F1világ.hu, A fórummal, oldallal kapcsolatos észrevételek és technikai problémák
coyote55
hozzászólás Sep 12 2017, 01:15
Létrehozva: #3361

Speechless

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 16-June 09
Innen: Hungary
Azonosító: 3,808

Persze, hogy érzem a csatornaszagodat, troll.

--------------------
Memento Mori!
Nem értek egyet azzal, amit mondasz, de életem végéig küzdeni fogok azért, hogy mondhasd!
Hiszek a sárkányokban, boszorkányokban, becsületes politikusokban, és egyéb mesebeli lényekben!
Go to the top of the page

+Quote Post
Flex
hozzászólás Sep 22 2017, 12:26
Létrehozva: #3362

bentlakásos

Regisztrált: 10-January 09
Azonosító: 1,839

IDÉZET(Tarzaan @ Sep 12 2017, 11:37) *
A buzi apádat farzanozzad prolikám...

Mi van hulyegyerek, kiengedtek a ketrecbol? biggrin.gif

+Quote Post
Dankson
hozzászólás Jan 4 2018, 07:00
Létrehozva: #3363

Tékozló fiú

Regisztrált: 24-March 09
Innen: Leeds (UK)
Azonosító: 2,744

A főoldalról lekerült a fórum. Akkor most már hivatalosan is halottnak nyilvánítható? biggrin.gif
A minap eszembe jutott ez a hely hogy avjon létezik e még. ezek szerint igen biggrin.gif

--------------------

"Jenson elképesztően nagy tehetség. Ő a Formula 1 David Beckhamje!... Biztos vagyok abban, hogy előtte még mindig nagy lehetőségek állnak. Ha megfelelőek lesznek a körülmények és megfelelő emberek veszik majd körül, biztosan sikeres lesz. Tehetségét nem szabad megkérdőjelezni. Pusztán annyira van szüksége, hogy fontos dolgok jó id&otilde;ben valósuljanak meg" Dave Richards

"Amíg itt van addig szerintem nagy hiba és ezért még NEM SZABAD JENSON BUTTONT LEÍRNI"
Dankson (2009-03-09)

"...biztos vagyok benne, hogy jövôre is számoln kell vele. Túl sokan egysíkuan látják az idei telejesítményét, ôk fognak jövôre meglepôdni" Dankson 2009.10.27
"...Fog ezzel idén Button futamot nyerni majd meglátod ;) " Dankson 2011.03.09

+Quote Post
forza
hozzászólás Feb 24 2018, 10:55
Létrehozva: #3364

A4

Csoport: Moderators
Regisztrált: 17-January 09
Innen: Pécs
Azonosító: 1,906

IDÉZET(Dankson @ Jan 4 2018, 07:00) *
A főoldalról lekerült a fórum. Akkor most már hivatalosan is halottnak nyilvánítható? biggrin.gif
A minap eszembe jutott ez a hely hogy avjon létezik e még. ezek szerint igen biggrin.gif

Nekem is ma jutott eszembe, és meglepve láttam, hogy totál más a főoldal, fórum sehol... azt hittem, totál törlődött minden. Kihaltunk rendesen. biggrin.gif

--------------------
"I race to win." (Ayrton Senna)
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
coyote55
hozzászólás Feb 25 2018, 05:34
Létrehozva: #3365

Speechless

Regisztrált: 16-June 09
Innen: Hungary
Azonosító: 3,808

Mindenki elment FB-ra.
Valaki időnként idenézhetne, és amit a trollok idehánynak, azt kitakaríthatná...

--------------------
Memento Mori!
Nem értek egyet azzal, amit mondasz, de életem végéig küzdeni fogok azért, hogy mondhasd!
Hiszek a sárkányokban, boszorkányokban, becsületes politikusokban, és egyéb mesebeli lényekben!

+Quote Post
Tarzaan
hozzászólás Jul 14 2018, 04:49
Létrehozva: #3366

Schumanoid

Regisztrált: 27-June 07
Innen: Orange Orange; Burbank
Azonosító: 5

IDÉZET(forza @ Feb 24 2018, 11:55) *
Nekem is ma jutott eszembe, és meglepve láttam, hogy totál más a főoldal, fórum sehol... azt hittem, totál törlődött minden. Kihaltunk rendesen. biggrin.gif

Schumival az F1-nek is vége lett.

Ez meglátszik a globális nézettségi adatokon is.

A hozzászólást -Tarzaan- szerkesztette a következő időpontban: Jul 14 2018, 04:49

--------------------
"Nagyszerű munkát végzett, miközben kitűnő szakemberekkel vette körül magát a Ferrarinál, és olyan környezetet teremtett, ami lehetővé tette, hogy 2000-ben, huszonegy év után megnyerték. Higgyék el nekem, hogy ez az ő érdeme, és nem Jean Todté vagy Luca di Montezemolóé"
Jackie Stewart; 2006

"Az emberek könnyen elfelejtik, hogy a Ferrari mennyit köszönhet Michaelnek. Felépített maga köré egy csapatot. Motiválta az embereket. Egy nagy egésszé fűzte össze a részleteket. A Benetton is Michaelnek köszönhette a két világbajnoki címét. Amit Michael akkor tett az leírhatatlan."
Flavio Briatore, 2005

91 győzelem képekben; Nyilooooook!!!!!!!!

+Quote Post
Tarzaan
hozzászólás Jul 14 2018, 07:48
Létrehozva: #3367

Schumanoid

Regisztrált: 27-June 07
Innen: Orange Orange; Burbank
Azonosító: 5

Amúgy köszönö maz oldal tulajdonosainak, hogy NEM törölték ezt a fórumot.

viccen kívül, ezek az internetes kommentfelületek az embriség kultúrális hagyatékának részei.

Ezért is volt nagy veszteség, amikor pl. beszántották az a5 vagy az origó forumát.

--------------------
"Nagyszerű munkát végzett, miközben kitűnő szakemberekkel vette körül magát a Ferrarinál, és olyan környezetet teremtett, ami lehetővé tette, hogy 2000-ben, huszonegy év után megnyerték. Higgyék el nekem, hogy ez az ő érdeme, és nem Jean Todté vagy Luca di Montezemolóé"
Jackie Stewart; 2006

"Az emberek könnyen elfelejtik, hogy a Ferrari mennyit köszönhet Michaelnek. Felépített maga köré egy csapatot. Motiválta az embereket. Egy nagy egésszé fűzte össze a részleteket. A Benetton is Michaelnek köszönhette a két világbajnoki címét. Amit Michael akkor tett az leírhatatlan."
Flavio Briatore, 2005

91 győzelem képekben; Nyilooooook!!!!!!!!

+Quote Post
Armstrong
hozzászólás Mar 9 2020, 10:26
Létrehozva: #3368

betérő

Csoport: Members
Regisztrált: 18-February 10
Innen: Tízezer lépésre
Azonosító: 5,584

A fórum legaktívabb pillanata (463 felhasználó): Apr 2 2019, 04:13

ezt meg hogy??

--------------------
a civil életben is elég nagyteljesitményű autókat vezetek

+Quote Post
Jeti
hozzászólás May 6 2020, 05:19
Létrehozva: #3369

betérő

Regisztrált: 21-July 08
Azonosító: 951

IDÉZET(Tarzaan @ Jul 14 2018, 07:48) *

viccen kívül, ezek az internetes kommentfelületek az embriség kultúrális hagyatékának részei.

Ezért is volt nagy veszteség, amikor pl. beszántották az a5 vagy az origó forumát.

Egyetértek.

+Quote Post
Flex
hozzászólás Jun 11 2020, 11:51
Létrehozva: #3370

bentlakásos

IDÉZET(Tarzaan @ Jul 14 2018, 07:48) *

a kurva anyadat

+Quote Post
Jeti
hozzászólás Jun 16 2020, 10:17
Létrehozva: #3371

betérő

Regisztrált: 21-July 08
Azonosító: 951

IDÉZET(Flex @ Jun 11 2020, 11:51) *
a kurva anyadat

Rohadj meg! tongue.gif

+Quote Post
Flex
hozzászólás Jun 20 2020, 11:59
Létrehozva: #3372

bentlakásos

IDÉZET(Jeti @ Jun 16 2020, 10:17) *
Rohadj meg! tongue.gif

rohadok

+Quote Post
Eulo_
hozzászólás Sep 11 2020, 06:43
Létrehozva: #3373

törzsvendég

Regisztrált: 21-June 14
Azonosító: 6,822

Úgy döntöttem, hogy kb. négy év után újra aktiválom ezt a méltán elfeledett nicket, és leírom a véleményemet a mostani Perez-Stroll-Vettel esetről. Az apropó csupán annyi, hogy egy korábbi nicktársunkkal összeszólalkoztam az ügyben telefonon, és jobb, ha ezt egyben írom le, nem villamoson zajban mondom maszkban, ahol a másik beszédét se mindig értem rendesen.

Előszöris leírom:

Számomra ez az átigazolás (ti. hogy Perezt, azok után, amilyen lojális volt a csapatához, kb. egy család voltak a mérnökeivel, és ugye megmentette őket 2 éve a csődtől részben saját pénzén is, az első alkalommal kirúgják élő szerződés ellenére, amikor jó az autó, és azért, mert kell a hely egy rég levitézlett négyszeresnek) az F1 (általam ismert elmúlt 30 éves) történetének egyik legalávalóbb, legmegvegtendőbb aljassága. Az, hogy apuci felvásárolta a csapatot, egy pilótát azonnal ki is rúgatott (egy évet távol is volt az F1-től) a kisfia kedvéért, majd a kisfiát is nagy pontkülönbséggel elverő pilótát is csont nélkül dobja, arra nincs magyarázat. Arra nem magyarázat az, hogy az F1 már csak ilyen biznisz, itt lövészárkok vannak, és nincs helye a lojalitásnak meg a kedvességnek. Lehet, de van egy határ, amit nem lépünk át. Ahogy sokak szerint az is egy határ átlépése volt, amikor Vettel nekiment Bakuban Hamiltonnak, ez is az. Már csak azért is az, mert $troll apuka már a második pilótát teszi lapátra élő szerződés ellenére, az egyiket azért, hogy bevigye a kisfiát a csapatba (akit még egy Sirotkin is elvert, a levitézlett Massa meg főleg), a másikat azért, mert kell a kisfiú mellé egy négyszeres vb, vélhetően azért, hogy a mór szerepében átadja a vb-vé válás információit, majd mehet ő is a fenébe.

Mindehhez társul a Tracing Point nevű fantomcsapat mérhetetlen gátlástalansága is. Ahogy a szabályokkal ellentétben belső infokat vesznek át Toto Wolff segítségével a Mercedestől, és a szabályokkal ellentétben építenek másolatot. Ahogy $troll papa a fellebbező csapatokat (Renault, McLaren, Ferrari!!!) megfenyegeti, és azok fülüket farkukat behúzva vonulnak vissza, és most ez is. Ennél lejjebb nincs és nem is lehet morálisan az F1, itt nem az van, hogy ez egy kemény harctér. Egy kemény harctéren az nyer, aki a legjobb, nem az, akivel szemben az ellenfeleknek csak vaktölténye van. Persze ez is egy fajta harcmodor, és lehet ennek tapsolni is, de a királykategóriának talán kicsit magasabb nívót kéne képviselnie.

És akkor néhány kérdezz/felelek előre is:

1. Perez mögött is ott áll Carlos Slim, aki a nagybátyja, meg a Telmex. Miben is más az, mint $troll esete?

Előszöris abban, hogy ők "csak" szponzorok. Mindenki, aki ezt a sportot nézi, elfogadta, hogy ez a gazdag gyerekek sportja. Itt sosem lesz természetes kontraszelekció, ahogy Puzsér mondta, lehet, hogy Schumachernek volt olyan osztálytársa, aki agyonverte volna az F1-ben. Ettől még lehetne a sport szép, minőségi, mert a sok gazdag gyerek között viszont van egy természetes kiválasztódás, az F3-ig még el lehet bukdácsolni egy ex-bajnok fiaként vagy egy milliárdosként, de az F1-be már tényleg csak azok kerülnek, főleg az élmezőnybe, akik tudnak is valamit.

Perez lehet, hogy nincs a legjobb 4-5 versenyző között (Hami, Max, Löki, Ricsi és a régebbi Vettel, illetve Rózsi, amíg itt volt), de utánuk közvetlenül jön a második top5-ben Bottasszal, Sainzzal és társaikkal. 2014 és 2019 között mindig a top10-ben zárt, többször hozott dobogót úgy, hogy az autója max 4. erő volt, de volt, hogy még az sem. És ezek nem olyan dobogók voltak, hogy a 10. helyről előreugrasz egy red flaggel, vagy kiesik előled 8 versenyző, hanem legalább a fele izomból jött, a másik feléhez meg kellett a szerencse, de ott volt közvetlenül a legjobbak mögött.

Az, hogy egy Perez mögött ott áll Carlos Slim, az pont olyan, amikor Alonso mögött ott állt a Santander. Ezek szponzorok, akik viszik a casht a csapathoz, de nem ők a csapat, legfeljebb nyomást tudnak gyakorolni. $troll esete másmilyen. Őt már alsóbb szériákban is úgy nyomta az apja, hogy komplett csapatokat vásárolt fel, és most is ez történt. Ő nem elégszik meg a fia szponzorálásával, mert tudja, hogy az kevés már erre a szintre. Ő megveszi a csapatot, és döntéseket hoz. Olyannyira más Perez és $troll helyzete, hogy Perez mögött hiába állnak a sokkal jobb eredményei, hiába áll a szekérderéknyi szponzora, a csapatfőnök így döntött, és ha kell, mindenkit kirúg, aki a döntésével szembemegy. Még pénzt is hajlandó veszíteni, mert az Astroll Martin elveszíti a BWT-t, Perez összes mexikói szponzorát, és Vettel sem ingyen lesz. Ez nem egy üzleti döntés, ez nem versenyszféra (csak hogy idézzem a vitapartnert), nem harctér, ez a Mészáros Lőrinc féle teljes nepotizmus, a "falumba építek egy stadiont és egy kisvonatot, mert megtehetem" Forma-1-es megfelelője.

2. $troll jól ment alsóbb szériákban

Lehet, nem tudom, nem is érdekel. Karl Wendlinger pl. Schumacherrel volt partiban az alsóbb szériákban, Paul di Resta pedig Vettelt verte. Az F1 másik kávéház, másfajta skillek is kellenek, vérprofizmus, folyamatos magas színvonal, edzettség, elhivatottság, stb.. Mindenesetre ha $troll pályafutása így ment az alsóbb szériákban is, mint most, semmi meglepetés nincs benne.

3. Perez idén szarul megy és ugye volt a McLaren is

Perezt az különbözteti meg a legnagyobbaktól (pl. Alonso), hogy nem tud akár ellenséges környezetben is jól teljesíteni. Ő az a típusú ember, aki kitűnően megy akkor, ha érzi a csapat támogatását (2015-2019 ilyen volt), de azonnal hibázik, ha látja, hogy ellenséges környezetben van. Amellett, hogy a McLaren egy szar autó volt, sose volt rendes lehetőség Pereznek, jól félre is menedzselte Dennis azzal, hogy fölösleges agresszióra sarkallta. Ez vezetett olyan futamokhoz, mint Monaco pl (ahol persze a nagy Kimi ráhúzta az autót, de ő ugye sérthetetlen). Az év végére, amikor benőtt a feje lágya, előbb stabilan Button szintjén, utána fölötte autózott. Majd kivágták, mert kellett a hely egy Magnussennek.

Most megint nem megy jól, de rohadtul peches is, a kettő így együtt adja össze ezt a szezont, amit fut. Egyrészt a COVID miatt ki kellett hagynia két futamot (most hagyjuk, hogy volt-e neki ilyenje, vagy csak), egyszer kapott egy nevetséges büntetést, amivel pont $troll mögé került, háromszor (Ausztriában, Spaban és főleg Monzában) a csapat cseszte el a stratégiáját, a lehető legrosszabb döntéseket meghozva és persze elszabotálva olyan ponton, amivel hárman is elé kerülhettek. Ehhez jön $troll röhejes mázlifaktora. Ő is hozzátette a magáét, a nagyon nagy stájer futamát a 17. helyről egy 4. hellyel koronázhatta volna meg, ahogy végigszántott a mezőnyön, de az utolsó körös hibájával bukott két helyet. És Hungaroringen tényleg szar volt, beteg is volt. Ahogy látom, most is szarul kezdődött a hétvégéje, máris büntetés. Király.

Ez nem oldja fel azt, hogy tavaly 52-21-re verte $trollt, előtte kétszer Ocont (akitől rosszul vagyok emberileg, de $trollnál ezerszer jobb ő is), kétszer Hulkenberget, kétszer Kobajasit. A szerencse forgandó, a tehetség állandó, nem szó szerint, de ezek Hunnylander gondolatai voltak.

4. Perez nem is mentette meg a csapatát 2 éve, meg magát is megmentette.

Lehet ezt csűrni csavarni. Nyilván saját érdeke is volt, miért kellett volna más csapatot megmentenie? Nem Teréz anya. Az is tény, hogy nyilván a mögötte álló szponzorok is kellettek a csődeljáráshoz. Ettől függetlenül a csapat mérnökei, akikkel a mai napig baráti, családi viszonyban van, köszönetet mondtak. És igen: Pereznek volt lehetősége pl. Renault-hoz menni. Nem ment, hitt a Force Indiában. Együtt szívott velük, és most, hogy lehetősége lenne végre nevetni, kirúgják az összes fogát. Az ő karrierje megsemmisült, permanensen.

5. És akkor Vettel...

Vettel nagy rajongója voltam másfél évtizedig, mai napig azt gondolom, hogy 2017-ben volt olyan jó, mint Hamilton, a bakui elmebaj, meg a nyakába varrt szingapúri baleset ellenére is. Lehet, hogy Hami már bajnokként hibázott, de hibázott, és többször kapott ki Bottastól, mint kellett volna, szóval a vb cím nem a skillen, hanem az autón, amegbízhatóságon és a gyorsaságon ment el.

2018 óta Vettel lejtmenetben van. Marchionne halála óta kb. Azóra nevetség tárgya. 2018-ban se lett volna bajnok, de megszorongathatta volna Hamit az utolsó futamig, ha nem pörög forog. 2019-ben pedig kikapott Lökitől (némi extra pechhel, de akkoris, ő volt a rangidős, és az egyeske). Idén pedig röhej, amit csinál. Ezután az átigazolás után egy fikarcnyi tiszteletem nincs az irányába. Nem, nem kell Perezt sajnálnia, de azért mondhatna valamit, ha már kitúrta a helyéről, hogy elmenekül újra a jobban teljesítő csapattársától. Egy kis önreflexió. Számomra ő is hitelét vesztett ember, és nem drukkolok neki az Astroll Martinban. Annak drukkolok, hogy mindketten égjenek, és a csapat kapja vissza a sorstól azt a gaztettet, amit Perezzel tett idén.

Nagyjából ennyi, elnézést, ha hosszú voltam, de ezt ki kellett írnom magamból. Gondolkodom erősen, hogy nézem-e jövőre az F1-et. Ez a sport évről évre kiábrándítóbb, és már eljutottam oda, hogy az időmérőket nem nézem, idén csak kétszer láttam (az első két futam előtt). Csak egy kis akarat kérdése, és a vasárnapokat is fel lehet tölteni hasznosabb, értékteremtőbb hobbival, mint ez a fos.

UI: Hamilton hányinger, ahogy viselkedik. Mérhetetlen gőg, arrogancia, ez a BLM térdelés pedig a legalja, ahogy számon kéri azokat, akik nem méltóztatnak mellette bohóckodni. Arról ne is beszéljünk, hogy ezek a vb címek mennyit érnek.

UI2: Perez a mérnökének, akit nagyon megviselt a kirúgása: "Don't cry because it's over. Smile because it happened."

+Quote Post
Armstrong
hozzászólás Sep 14 2020, 06:52
Létrehozva: #3374

betérő

Hát ez egy szép esszé volt. Téged mint szurkolót az érzelmek vezérelnek, a döntéshozókat az üzlet.
Erre Vettel brilliáns példa, a Ferrarinak túl sokba kerül ezért kellett mennie, a Stroll bácsi meg pont azt várja tőle, hogy hozzáadja azt a pluszt (ha van ilyen egyáltalán), ami az eddigi próbálkozóknál nincsen meg. A hírek szerint ezért jó mélyen a zsebébe nyúlt a papi, 10-ből 9 ember azt mondaná, nem normális.
Valószínűleg nem a holnapra terveznek, hanem hosszú távra.

Amúgy Vettel nagy mázlista lehet, ha jövőre mégjobban feljavul az india. Szinte biztos hogy az olasz kecske marad olyan mint most. Olyan fos.
Meg az egyik cikkben olvastam azt is hogy nála szempont, hogy a Mercedeshez betegye a lábát onnan bármi lehet. Főleg ha betalál 22-ben a bull smile.gif

Hogy Perezzel mi lesz, nem tudni. A Renault helyében őt vittem volna, nyilván az éveleji kapkodás miatt nem jött jól ez ki neki. Riccardo után a következő legjobb vétel a B ligából (ahová Bottast oda sem számolom).

--------------------

+Quote Post
Eulo_
hozzászólás Sep 18 2020, 07:17
Létrehozva: #3375

törzsvendég

Regisztrált: 21-June 14
Azonosító: 6,822

IDÉZET(Armstrong @ Sep 14 2020, 06:52) *
Hát ez egy szép esszé volt. Téged mint szurkolót az érzelmek vezérelnek, a döntéshozókat az üzlet.
Erre Vettel brilliáns példa, a Ferrarinak túl sokba kerül ezért kellett mennie, a Stroll bácsi meg pont azt várja tőle, hogy hozzáadja azt a pluszt (ha van ilyen egyáltalán), ami az eddigi próbálkozóknál nincsen meg. A hírek szerint ezért jó mélyen a zsebébe nyúlt a papi, 10-ből 9 ember azt mondaná, nem normális.
Valószínűleg nem a holnapra terveznek, hanem hosszú távra.

Amúgy Vettel nagy mázlista lehet, ha jövőre mégjobban feljavul az india. Szinte biztos hogy az olasz kecske marad olyan mint most. Olyan fos.
Meg az egyik cikkben olvastam azt is hogy nála szempont, hogy a Mercedeshez betegye a lábát onnan bármi lehet. Főleg ha betalál 22-ben a bull smile.gif

Hogy Perezzel mi lesz, nem tudni. A Renault helyében őt vittem volna, nyilván az éveleji kapkodás miatt nem jött jól ez ki neki. Riccardo után a következő legjobb vétel a B ligából (ahová Bottast oda sem számolom).

Az, hogy Perezt rúgta ki Stroll helyett, nem üzleti döntés. 40 milliót bukott ezzel, nameg sokkal jobb eredményeket. De a vén gazembert ez nem érdekli, idén is csont nélkül becsicskítja a jobb pilótáját a fiacskája kedvéért.

Az meg külön ijesztő, hogy mindenre képes a vén gazember. Az egy dolog, hogy fel akar egy Neweyt vásárolni, de ahogy zajlik ez az egész pink Mercedes ügy a nyílt szabálytalansággal, és hogy jövőre is megtarthatják az előnyüket, számomra tényleg döbbenet.

Amúgy te vagy az indexen Darablós/Filmkiller?

+Quote Post
Armstrong
hozzászólás Oct 1 2020, 06:35
Létrehozva: #3376

betérő

Ahh én egy kis zsé kategóriás (s)troll vagyok biggrin.gif
Nem tudok beleszólni a nagyok dolgába.

--------------------

+Quote Post

169 Oldal V  « < 167 168 169
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2020 December 5th - 12:51