IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

11 Oldal V  « < 9 10 11  
Reply to this topicStart new topic
Kosárlabda, langaléták játszótere
Minősítés 5 V
dawyd728
hozzászólás Jun 17 2015, 06:08
Létrehozva: #201

bentlakásos

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 2-February 09
Innen: Budafok
Azonosító: 2,051

IDÉZET(Eulo_ @ Jun 17 2015, 06:27) *
Nagyon szépen összefoglaltad... az Utah Jazz rajongók a mai napig prüszkölnek a Warriorsra, amiért szándékosan vesztett (ez a tankolás kifejezés nekem annyira gáz, tankolni a benzinkútnál szoktunk biggrin.gif ) a jobb pickért. Harrison Barnes azért nem tartozik a szorosan vett élvonalba, ő nem dobta meg ezt a keretet jelentősen.

Iggy MVP-je meglep. De tényleg. Szerintem abszolút nem ő volt a legjobb sem a döntőben, sem a rájátszásban. Jamesnek kijárt volna a gesztus, ha úgy vesszük, az első három meccs miatta sikerült úgy a Clevelandnek, ahogy.

A Warriors hirtelen nagyon népszerűtlen csapat lett a RealGM fórumán, ami egyrészt jó, mert aki jó, azt sokan utálják... másrészt rossz olvasni az olyan kommenteket, hogy az elmúlt 10 év leggyengébb bajnoka. 67-15-ös alapszakasz mérleg, Curry részéről az összes idei all-NBA csapattag 1-1 legyőzése (AD, Gasol, Harden, Lebron), ligaleső védekezés és történelmi szintű 3 pontozás. Ha ez gyenge, akkor nem tudom, mi az erős. Valóban voltak sérülések a riválisoknál, leginkább a Clevelandnél, meg hát az OKC-nél, akik be se jutottak, de ettől ne legyen már érdemtelen ez a produktum.

Az tény, hogy egy ilyen szezon után ismételnünk kell, valódi dinasztia akkor lesz a csapat, ha tud több bajnoki címet is nyerni.

Barnes nem egy sztár, de pl nélküle nem vertek meg minket 2013-ban, aztán pl. Iggy se biztos, h hozzátok megy, és lehet folytatni a sort. Ott akkor márciusban, aki nem kezdi el direkt gyengíteni a csapatát a maradék 30 meccsre, az egy ügyefogyott hülye.

Iggy stat éppen a realgm-ről:

Szerintem érthető a döntés, ettől még Curry a csapat legjobbja. Ha beleszámoljuk azt, h mennyire fosott a Cavs Currytől, és hányszor segítettek be más emberek a levédekezése érdekében, akkor nincs miről beszélni. Iggy támadásban többek között azért hozott ilyen számokat, mert állandóan róla próbáltak besegíteni, elég csak Mozgovra gondolni, aki n+1 szer a festékből kezdett kiszaladni a tiszta triplakísérleteire.

Szerintem James nélkül ez a Cleveland 50-60pontra lett volna képes támadásban. Egyszerűen nem volt, aki rajta kívül megtudja bontani a védelmet, a többiek képtelenek voltak akárcsak összerántani is az ellenfél védelmét.

Szerintem a károgókkal nem kell foglalkozni, kb mindenki ellen fel lehet hozni hasonló dolgokat. Az ilyen véleményekben jó adag irigység is van.

Amúgy most gondolkoztam, milyen pipa lehet magára James, h Wiggins-t elcseréltette Love-ra. Nem a sérülésre gondolok, hanem az irány, amerre a liga tart. Pl. már nálunk is erősen valószínűsítik, h Gallinarival 4-esben támadunk októberben. Gyakorlatilag a 6-10 magas prototípus PF szinte kihalóban van és jönnek helyette a jól triplázó 6-8 magas jól védekező 3-asok az erőcsatár pozícióba. Amire meg Love-ot használja a Cavs, azt Mozgov jóval kevesebbért majdnem hozza, emellett jóval jobb védő, mint az amerikai. Igazából sérüléseken kívül most is azon bukott el a Cavs, h 2-3as poszton a hektikus Smith és a támadásban szinte non-faktor Shumpert képtelen volt értékelhetőt hozni.

--------------------

Autósport naptár és stream gyűjtőoldal egyben: racingblog.de!
Ha vki lemaradt itt rengeteg mindent visszanézhet HD-ben!
Go to the top of the page

+Quote Post
Eulo_
hozzászólás Jun 17 2015, 06:23
Létrehozva: #202

törzsvendég

Regisztrált: 21-June 14
Azonosító: 6,822

A Wiggins-Love csere hosszú távon jó eséllyel fog jókora baromságnak bizonyulni. Az amit leírsz egyébként, részben köszönhető a Warriors által az utóbbi években (főleg idén ugye) meghonosított új játékstílusnak. Ez egyébként nem feltétlenül egyenlő a small ballal, az egy erősen degradáló jelző, és valahol arra utal, hogy a csapatban nincs védekező játék, holott nagyonis van (a Steve Nash féle Phoenix kapta ezt a jelzőt a legtöbbször).

Ha ez mégsem lesz jó irány, akkor valszeg kijebb fogják hozni a 3 pontos vonalat, és jobban ösztökélik ezzel a játékosokat a palánk alatti játékra, és újra előtérbe kerülhetnek a magasemberek.

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Jun 17 2015, 10:50
Létrehozva: #203

bentlakásos

IDÉZET(Eulo_ @ Jun 17 2015, 07:23) *
A Wiggins-Love csere hosszú távon jó eséllyel fog jókora baromságnak bizonyulni. Az amit leírsz egyébként, részben köszönhető a Warriors által az utóbbi években (főleg idén ugye) meghonosított új játékstílusnak. Ez egyébként nem feltétlenül egyenlő a small ballal, az egy erősen degradáló jelző, és valahol arra utal, hogy a csapatban nincs védekező játék, holott nagyonis van (a Steve Nash féle Phoenix kapta ezt a jelzőt a legtöbbször).

Ha ez mégsem lesz jó irány, akkor valszeg kijebb fogják hozni a 3 pontos vonalat, és jobban ösztökélik ezzel a játékosokat a palánk alatti játékra, és újra előtérbe kerülhetnek a magasemberek.

Ezt a kijebb hozzák érvelés sosem értettem, a sarok tripla így sincs annyira, mint könyékből vagy szemből, szóval akkor vagy növelik a pálya méreteit, leginkább szélesítik. Esetleg megszüntetik a sarok triplát, ami pedig szvsz túlzottan átrajzolná a kosárlabdát, abból viszont én nem kérek.
Szerintem jól van ez így, ahogy most van. Egy Anthony Davis vagy egy hasonló kaliberű magas ellen, aki Mozgovnál jóval képzettebb, már nem lehet meghúzni a Greent centerbe azt hadd szóljon játékot. Sajnos/nem sajnos az alacsonyabb szerkezet éppen azért éli fénykorát, mert a magasok csupa egydimenziós, támadásban elveszett játékosok.
NBA egy olyan liga, ahol A megveri B-t, B megveri C-t, attól még koránt sem egyértelmű, h A megveri C-t. Rengeteget számítanak a matchupok. Ez a Warriors se verhetetlen, amint több csapat rááll erre a stílusra, a liga másik fele viszont szép lassan megfogja találni az ellenszert ellene. Eddig mindig az volt a mantra, h a PO-ban lelassul a játék, és már kevésbé éri meg alacsony szerkezetre váltani, de mint kiderült, egy jól védekező 3-as, aki súlyban és elszántságban erőcsatárok szintjén van, és mellette 35-40%-al dobja a triplát, azzal működik a dolog a jelenleg. Persze ezt most nagyon leegyszerűsítettem, de 1-2 év múlva nem lesz a Greent centerbe játék ennyire eredményes. Ha tele lenne képzett post-up játékosokkal a liga, lehet Lee sérülése után rögtön került is volna vissza a kezdőbe.

--------------------

+Quote Post
Eulo_
hozzászólás Jun 18 2015, 08:53
Létrehozva: #204

törzsvendég

IDÉZET(dawyd728 @ Jun 17 2015, 11:50) *
Ezt a kijebb hozzák érvelés sosem értettem, a sarok tripla így sincs annyira, mint könyékből vagy szemből, szóval akkor vagy növelik a pálya méreteit, leginkább szélesítik. Esetleg megszüntetik a sarok triplát, ami pedig szvsz túlzottan átrajzolná a kosárlabdát, abból viszont én nem kérek.
Szerintem jól van ez így, ahogy most van. Egy Anthony Davis vagy egy hasonló kaliberű magas ellen, aki Mozgovnál jóval képzettebb, már nem lehet meghúzni a Greent centerbe azt hadd szóljon játékot. Sajnos/nem sajnos az alacsonyabb szerkezet éppen azért éli fénykorát, mert a magasok csupa egydimenziós, támadásban elveszett játékosok.
NBA egy olyan liga, ahol A megveri B-t, B megveri C-t, attól még koránt sem egyértelmű, h A megveri C-t. Rengeteget számítanak a matchupok. Ez a Warriors se verhetetlen, amint több csapat rááll erre a stílusra, a liga másik fele viszont szép lassan megfogja találni az ellenszert ellene. Eddig mindig az volt a mantra, h a PO-ban lelassul a játék, és már kevésbé éri meg alacsony szerkezetre váltani, de mint kiderült, egy jól védekező 3-as, aki súlyban és elszántságban erőcsatárok szintjén van, és mellette 35-40%-al dobja a triplát, azzal működik a dolog a jelenleg. Persze ezt most nagyon leegyszerűsítettem, de 1-2 év múlva nem lesz a Greent centerbe játék ennyire eredményes. Ha tele lenne képzett post-up játékosokkal a liga, lehet Lee sérülése után rögtön került is volna vissza a kezdőbe.

A pályaméret megnövelése amúgy nem lenne hülyeség, kérdés, lenne-e rá kerete a csapatoknak vagy a városoknak, hogy a stadionokat erre átrendezzék. A saroktripla megszüntetéséről még nem hallottam, az ótvar baromság lenne.

Magasember témában annyit még, hogy sokkal nagyobb baj, hogy az utóbbi években vagy nem draftoltak jó magasembereket, vagy ha igen, akkor ott sérüléshullám lett a vége, a statisztikák szerint sokkal inkább, mint a kisembereknél. Ld. ugye Greg Oden, Bynum, a Philadelphia által teljes értelmetlenül ledraftolt Embiid ugyanez. Hogy miért, azt nem tudom,annyira nemértek hozzá, de az biztos hogy ma nincsenek igazi centerek a ligában.

Annak ellenére, hogy imádom a Warriors féle játékot, a kosárlabda, mint olyan, a magasságról, a nagy termetű emberekről és a zsákolásról szól az átlagembernek. Ezeket a paradigmákat nagyon nehéz lesz leváltani.

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Jun 20 2015, 10:47
Létrehozva: #205

bentlakásos

Hanga Ádám a Spurs nyári-ligás csapatában fog játszani. 26 éves, szerintem jövőre még nyom egy All-In-t a Spurs, de '16 nyarán akár esélyes is lehet náluk egy minimum szerződésre.

--------------------

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Jul 3 2015, 09:30
Létrehozva: #206

bentlakásos

IDÉZET(dawyd728 @ Jun 20 2015, 11:47) *
Hanga Ádám a Spurs nyári-ligás csapatában fog játszani. 26 éves, szerintem jövőre még nyom egy All-In-t a Spurs, de '16 nyarán akár esélyes is lehet náluk egy minimum szerződésre.

Mégsem fog a Spurs nyári-ligás csapatában játszani. Ettől még lehet majd NBA játékos a későbbiekben, de azért ezzel tovább csökkent az esélye. :/

--------------------

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Jul 9 2015, 06:22
Létrehozva: #207

bentlakásos

DeAndre Jordan mekkora egy féreg.

--------------------

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Nov 3 2015, 08:57
Létrehozva: #208

bentlakásos

Nap híre, újra van nba1.hu fórum.

--------------------

+Quote Post
Eulo_
hozzászólás Nov 4 2015, 07:43
Létrehozva: #209

törzsvendég

IDÉZET(dawyd728 @ Nov 3 2015, 08:57) *

Szerintem én már nem fogok regisztrálni. Vagy legalábbis egy darabig nem.

+Quote Post
Eulo_
hozzászólás Mar 31 2016, 06:37
Létrehozva: #210

törzsvendég

68-7... aranyrög fan, vélemény? smile.gif

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Mar 31 2016, 06:59
Létrehozva: #211

bentlakásos

IDÉZET(Eulo_ @ Mar 31 2016, 06:37) *

68-7... aranyrög fan, vélemény? smile.gif

Miről?
72-10 meglesz.
Bulls 10 vereségéből is egyet a Nuggets írt fel, a Warriors érezze megtiszteltetésnek. biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
Eulo_
hozzászólás Apr 1 2016, 05:44
Létrehozva: #212

törzsvendég

IDÉZET(dawyd728 @ Mar 31 2016, 06:59) *
Miről?
72-10 meglesz.
Bulls 10 vereségéből is egyet a Nuggets írt fel, a Warriors érezze megtiszteltetésnek. biggrin.gif

Most nézem, hogy tényleg a Denver az egyetlen csapat, amelyik mindkettőt elkapta. Ha másra nem, erre büszkék lehettek. Kb. mint a Milwaukee, amelyik az NBA két leghosszabb winning streakjét (Lakers 71, Warriors 15) megcsapta. biggrin.gif

A hozzászólást -Eulo_- szerkesztette a következő időpontban: Apr 1 2016, 05:52

+Quote Post

11 Oldal V  « < 9 10 11
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017 June 29th - 09:51