IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

11 Oldal V  « < 9 10 11  
Reply to this topicStart new topic
2014 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX, Austin, 2014. október 31- november 2.
Rosbergben valami megtört itt Magyarországon. Képes lesz-e felállni vagy Hamilton egy újabb nagy lépést tesz a vb-cím felé?
A vadnyugati sivatagban nyer
Hamilton [ 11 ] ** [64.71%]
Rosberg [ 6 ] ** [35.29%]
A legjobb nem Merci-pilóta
Riccardo [ 4 ] ** [23.53%]
Vettel [ 3 ] ** [17.65%]
Alonso [ 2 ] ** [11.76%]
Bottas [ 6 ] ** [35.29%]
Massa [ 0 ] ** [0.00%]
Button [ 1 ] ** [5.88%]
Más pilóta [ 1 ] ** [5.88%]
Összes szavazat: 17
A vendégek nem szavazhatnak 
peti4000
hozzászólás Nov 5 2014, 01:12
Létrehozva: #201

törzsvendég

Csoport: Tag
Regisztrált: 18-November 12
Innen: Harrogate, UK
Azonosító: 6,581

IDÉZET(stoke @ Nov 5 2014, 11:00) *
Én úgy állok hozzá, hogy 1 gyengébb év belefér mindenkinél. Ugyanakkor nem tudom, hogy fog tudni bizonyítani Vettel a Ferrarinál. Mi a referencia? Ha mondjuk 20-30%-al veri Raikkonent, akkor legyintés lesz, hogy a szenvedő Raikkonennél Alonso is háromszor több pontot szerzett. Ha kikap Raikkonentől, akkor egy részről az nagy fegyvertény lesz Raikkonennek, Vettel meg veszít az értékeléséből. Nagyon meg kell vernie Raikkonent, hogy kalapemelés lehessen belőle.

Egyébként mondasz valamit.
Az a baj, hogy nem tudni, hogy fogja-e annyira tolni Vettelt is a Ferrari mint Alonsot.
Ha igen, akkor szerintem kb hasonló lesz az ábra, viszont ha Kimit is figyelembe veszik a jövő évi autó fejlesztésénél, akkor nyilván kisebb lesz a különbség köztük mint most Alonso és Kimi között.
Szerintem tekintve, hogy jelen állás szerint csak Kimi marad jövőre is, gondolom inkább rá építenek, mint egy távozó pilótára.
Aztán ki tudja még mi lesz, minden esetre az nyilvánvaló, hogy mindegyik autóval le kéne nyomnia minden pilótát egyenként Vettelnek, hogy mindenki elismerje őt.
A nagy Alonsot pl kezdőként Hamilton is elpicsázta aztán mégis agyon van fényezve a spanyol.
Go to the top of the page

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Nov 6 2014, 07:39
Létrehozva: #202

bentlakásos

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 2-February 09
Innen: Budafok
Azonosító: 2,051

görbe tükör

Nagy major sportok kedvelőjeként mondom, öröm olvasni ilyen kritikákat az F1-ről, de úgy általánosságban az európai vezetésű bajnokságokkal kapcsolatban is. Egyszerűen nonszensz, ami a labdarúgásban, vagy az F1-ben folyik.
A cikkben említett NBA sem a legjobb példa, mert az az NFL lenne, de azért a liga paritása még ott is lényegesen jobb. Itt egy táblázat, milyen különbség van a legtöbbet költő és a legkevesebbet költő csapatok között az NBA-ben. Minimum minden csapat 56,759,000 $ kell elköltsön, szóval ne zavarjon össze senkit, h pl. a Philly alatta van még. Vissza lehet menni a tavalyi vagy azelőtti szezonra és látszik, h nem garantálja a sok elköltött pénz a sikert, egyáltalán nem. Nyilván nagyobb esélyeket biztosít, de az erőforrásokat okosan felhasználva is sikeres lehetsz. Itt érzem a hibát az F1-nél, mert amint létrejönne egy olyan bajnokság, ahol a legszegényebbhez képest 2x-es távolságon belül lennének a többiek, ott az igazán nagyok nem tudnának kiemelkedni annyira. Egy gyár meg nem akar tíz éveket lehúzni az F1-ben, h elmondhassa magáról, h nyertem. Meg milyen reklám lenne egy Ferrari vagy egy Mercedes számára, h egy kisebb gyárral, mondjuk az Alfa, csatázna a középmezőnyben. Így is elég ciki lehet nekik, h egy italgyár pofozza/pofozta őket az utóbbi időben.

--------------------

Autósport naptár és stream gyűjtőoldal egyben: racingblog.de!
Ha vki lemaradt itt rengeteg mindent visszanézhet HD-ben!

+Quote Post
Ferrarista
hozzászólás Nov 6 2014, 09:15
Létrehozva: #203

TUSKÓ

Regisztrált: 4-February 12
Azonosító: 6,406

IDÉZET(peti4000 @ Nov 5 2014, 01:12) *
Egyébként mondasz valamit.
Az a baj, hogy nem tudni, hogy fogja-e annyira tolni Vettelt is a Ferrari mint Alonsot.
Ha igen, akkor szerintem kb hasonló lesz az ábra, viszont ha Kimit is figyelembe veszik a jövő évi autó fejlesztésénél, akkor nyilván kisebb lesz a különbség köztük mint most Alonso és Kimi között.
Szerintem tekintve, hogy jelen állás szerint csak Kimi marad jövőre is, gondolom inkább rá építenek, mint egy távozó pilótára.
Aztán ki tudja még mi lesz, minden esetre az nyilvánvaló, hogy mindegyik autóval le kéne nyomnia minden pilótát egyenként Vettelnek, hogy mindenki elismerje őt.
A nagy Alonsot pl kezdőként Hamilton is elpicsázta aztán mégis agyon van fényezve a spanyol.

Haha már megy a mosdatás. Vettel 4x-es vb, lehet túlzás, de a címeit nem a szél hordta össze, ráadásul a karriere csúcsán lesz a Ferrarinál. Biztos lehetsz abban, hogy mindenképp hasoló versét kap Kimbó tőle, mint most Alonsotól.
Kimire autót nem lehet építeni, lásd 2009 avagy az idei lotus. De igazából ez nem egyedüli eset, a mai mezőnyből talán csak Hamilton. Előtte Schumi volt.
Ennyi erővel Kiminek is le kellene nyomnia minden pilótát, hogy elismerjék, csak vele az a baj, hogy vele szemben sosincs ilyen elvárás, bezzeg Alonso, Vettel, Hamilton, Button, Rosberg esetében igen.

+Quote Post
Ferrarista
hozzászólás Nov 6 2014, 09:19
Létrehozva: #204

TUSKÓ

Regisztrált: 4-February 12
Azonosító: 6,406

IDÉZET(dawyd728 @ Nov 6 2014, 07:39) *
görbe tükör

Nagy major sportok kedvelőjeként mondom, öröm olvasni ilyen kritikákat az F1-ről, de úgy általánosságban az európai vezetésű bajnokságokkal kapcsolatban is. Egyszerűen nonszensz, ami a labdarúgásban, vagy az F1-ben folyik.
A cikkben említett NBA sem a legjobb példa, mert az az NFL lenne, de azért a liga paritása még ott is lényegesen jobb. Itt egy táblázat, milyen különbség van a legtöbbet költő és a legkevesebbet költő csapatok között az NBA-ben. Minimum minden csapat 56,759,000 $ kell elköltsön, szóval ne zavarjon össze senkit, h pl. a Philly alatta van még. Vissza lehet menni a tavalyi vagy azelőtti szezonra és látszik, h nem garantálja a sok elköltött pénz a sikert, egyáltalán nem. Nyilván nagyobb esélyeket biztosít, de az erőforrásokat okosan felhasználva is sikeres lehetsz. Itt érzem a hibát az F1-nél, mert amint létrejönne egy olyan bajnokság, ahol a legszegényebbhez képest 2x-es távolságon belül lennének a többiek, ott az igazán nagyok nem tudnának kiemelkedni annyira. Egy gyár meg nem akar tíz éveket lehúzni az F1-ben, h elmondhassa magáról, h nyertem. Meg milyen reklám lenne egy Ferrari vagy egy Mercedes számára, h egy kisebb gyárral, mondjuk az Alfa, csatázna a középmezőnyben. Így is elég ciki lehet nekik, h egy italgyár pofozza/pofozta őket az utóbbi időben.

Az az ital gyár kb úgy funkcionált mint a Renault gyári csapata. Ráadásul a legjobb mérnökök, legjobb autó, szval a legjobb csomagot rakták össze évekre.
Azt se feledd, hogy a Red bull képes annyit költeni egy évre, mint a gyári csapatok. Egy fillérrel sem kevesebbet, sőt talán volt olyan év, hogy a legtöbbet költötték. Inkább az a ciki, hogy a Williams a maga 100-120 milliós költségvetésével olyan csapatokat ver, mint a Ferrari és a Mclaren.

+Quote Post
petőke
hozzászólás Nov 6 2014, 09:37
Létrehozva: #205

betérő

Csoport: Members
Regisztrált: 17-March 14
Azonosító: 6,786

Olvasva az utolsó görbe tükröt megint az járt a fejemben, hogy a Ferrari itt az egyik legnagyobb probléma. A legtöbb pénzt kapják, méghozzá igazságtalanul, tényleg semmi reális alapon. és a legrosszabbul költik el. Azzal senki sem vitatkozhat, hogy mekik a legrosszabb a költség/teljesítmény arányuk. Szerintem a fő baj, hogy a cég nagyon öreg, túl sok ott a parazita, akik csak a pénzt szedik le maguknak, miközben semmi hasznosat nem csinálnak. Ez így persze úgy hangzik, mintha én szívből utálnám a Ferrarit, pedig erről szó sincs. Nagyon is jő egy nem Brit telephelyű csapat, aki ráadásul motorgyártó is. Prőbálnak ők újítani, de asszem hogy rossz módon. És sajnos, eléggé úgy néz ki, hogy a Mclaren is hasonló pályán van.
Ha nincs jó ötleted, költsél sok pénzt - az a Ferrari hozzáállása. De nekik is elfogy előbb utóbb, ha nem tudnak igazi eredményeket felmutatni.

+Quote Post
coyote55
hozzászólás Nov 6 2014, 11:29
Létrehozva: #206

Speechless

Regisztrált: 16-June 09
Innen: Hungary
Azonosító: 3,808

Matyibácsi szerintem rátapintott a lényegre: a motorfejlesztők és a karosszériáért felelősek egymásra mutogatnak ahelyett, hogy összedolgoznának. Márpedig egy csapatban kellene lenniük.

--------------------
Memento Mori!
Nem értek egyet azzal, amit mondasz, de életem végéig küzdeni fogok azért, hogy mondhasd!
Hiszek a sárkányokban, boszorkányokban, becsületes politikusokban, és egyéb mesebeli lényekben!

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Nov 6 2014, 06:23
Létrehozva: #207

bentlakásos

Regisztrált: 2-February 09
Innen: Budafok
Azonosító: 2,051

IDÉZET(Ferrarista @ Nov 6 2014, 09:19) *
Az az ital gyár kb úgy funkcionált mint a Renault gyári csapata. Ráadásul a legjobb mérnökök, legjobb autó, szval a legjobb csomagot rakták össze évekre.
Azt se feledd, hogy a Red bull képes annyit költeni egy évre, mint a gyári csapatok. Egy fillérrel sem kevesebbet, sőt talán volt olyan év, hogy a legtöbbet költötték. Inkább az a ciki, hogy a Williams a maga 100-120 milliós költségvetésével olyan csapatokat ver, mint a Ferrari és a Mclaren.

Te és én tudjuk ezeket, de egy átlag F1 néző is tudja? Egy csapat megítélésében te és én, vagy bárki innen a fórumról, nem képezi le a az átlag nézőt, mi az elhanyagolható kisebbség vagyunk. Annak az embernek, akit csak éppen annyira érdekel a sport, h kéthetente bekapcsolja ebéd után a TV-t, az szerinted mennyire van képben ezekkel? Egy szponzor, vagy egy gyártó számára az átlag néző a fontos, nem te vagy én. Például a Big Bang Theory 2-3 évad után teljesen elment a kommersz nézői igények kiszolgálására, mert rétegsorozatként fele annyi nézője volt. Ugyanez van itt is, csak nagyban.

Amúgy mókás, h olyan adatokkal jössz nekem, ami az én általam linkelt cikkben is van. tongue.gif

--------------------

Autósport naptár és stream gyűjtőoldal egyben: racingblog.de!
Ha vki lemaradt itt rengeteg mindent visszanézhet HD-ben!

+Quote Post

11 Oldal V  « < 9 10 11
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019 August 21st - 11:04